PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ساتیو یا n900

amin n & i series
07-01-2010, 20:17
سلام به تمامی دوستان گل خودم
من بس که تو این ماه دنبال گوشی گشتم دیگه مخم هنگ کرده
متاسفانه رفتم جت خریدم که اینترنتش بدردم نخورد و چند روز پیش فروختمش به یکی از اقوام.
یه ۵۸۰۰ دارم الان که ازش رازی هستم که امروز دیدم پیکسل سوختگی روش ایجاد شده.منم گفتم تا بیشتر از این نشده و خرج رو دستم ننداخته برم بفروشم.
گفتم برم تو هفته نو انشالا یه گوشی بخرم که نخوام عوضش کنم
حالا موندم ان۹۰۰ بخرم یا ساتیو
من از گوشی ۳ ۴ تا چیز میخوام
۱.صدا توی هندزفری
۲. اینترنت خوب
۳.فیلم برداری خوب
۴.برنامه خوری در حد دو ۳تا بازی و دیکشنری
حالا به نظر شما کدوم گوشی مناسب تره.
من که واقعا گیج شدم
اگه یه راهنمایی کنید ممنون میشم:10:

hasanmotori
07-01-2010, 20:23
سلام امین جان
تو این مواردی که گفتی ان900 بهتره
1- صدای هندزفریش که عالیه البته ساتیو هم خوبه
2- اینترنت ان900 خیلی بهتره ... مال ساتیو مثل بقیه سیمبیناست تازه فک کنم فلش ساپورت نمیکنه که 8910 ساپورت میکنه
3- فیلم برداری هر دوتاشون خوبه ... فک کنم ساتیو یکم بهتر باشه
4- ان900 یه بدی داره که جاوا نمیخوره ... فک نمیکنم دیکشنری فارسی واسش گیر بیاد

در کل سیستم عامل ان900 جدیدتره و چون 5800 و 8910 داشتی ساتیو سیستم عاملش تکراریه
به نظرم من ان900 بخر

میگم چرا 8910 و فروختی ؟

*M!L4D*
07-01-2010, 20:40
سلام
ولی این دوتا اصلا ربطی بهم ندارن ...
ساتیو جک 3.5 ندارهر ولی باز صداش خوبه تو هندزفری
اینترنت که 100% الان ان 900 بهترینه ... Internet Table هست مثلا دیگه
فیلم برداری که N900 بهتره ...ساتیو VGA میگیره ولی ان 900 WVGA میگیره ...
از نظر نرم افزاری N900 بهتره ...ولی یه دیکشنری فارسی فقط داره .. دیکشنری خود نوکیا که تقریبا" شامل تمام زبان های دنیا میشه هم موجود هست ... فارسی هم داره ( به احتمال زیاد برای N900 هم هست .. تو سایت نوکیا یه دوری بزنید یا از نینجا سوال کنید ) ...
اینترفیس N900 هم که هلو ...
مبارکت باشه :11:

starn
07-01-2010, 20:46
به نظر من ساتیو خیلی بهتره (البته این نظر منه ) ان 900 چون سیستم عاملش جدید برنامه و بازی براش هیچی گیر نمی آد (خیلی کم) تعداد گوشی هایی که به این سیستم عامل مجهز اند خیلی کم فکر کنم فقط همین ان 900)
به نظر من از بین این 2 ساتیو رو بگیر
ولیاگه می خوای تا 600 یا 600 خورده ای خرج کنی ویندوز موبایل بگیر یا ایفون 3g من بودم بدون شک این کارو می کردم
انتخاب با شماست

ninja3000sh
07-01-2010, 22:12
۱.صدا توی هندزفری

ساتیو صداش تو هدفون عالیه و بیس خوبی هم داره ولی باز هم از نظر بلندی صدا از محالاته که به پای n900 برسه.صدای n900 تو هدفون بلندتر از ساتیو هستش ولی ساتیو بیسش بیشتره.

۲. اینترنت خوب

این دیگه مثل روز روشن هستش که n900 بهترینه.:40:
تو اینترنت وب بروزر سیمبین عملکردش واقعا ضعیف هستش.:13:

فیلم برداری خوب
ساتیو بهتره.

۴.برنامه خوری در حد دو ۳تا بازی و دیکشنری
حالا به نظر شما کدوم گوشی مناسب تره.
من که واقعا گیج شدم

از نظر برنامه به نظر میرسه مائمو آینده خوبی داشته باشه ولی باز هم نباید زیاد مطمئن شد.
ولی فعلا بازیهای شاخی واسه n900 نیومده بیرون و اکثر بازیهاش بچه گونه هستن.
در کل اینترفیس n900 واقعا زیباتر و جذابتر از اینترفیس ساتیو هستش.
حالا انتخاب میمونه به خودت که کدومو بپسندی.:46:

amin n & i series
08-01-2010, 12:10
سلام
ممنون از همگی بابت پاسخ هاتون
منم بیشتر نظرم روی ان۹۰۰ هست
ولی نداشتن یک سری چیز ها مانند جاوا و و اینکه گوشی همش تو حالت فول اسکرین هست یا تنظیمات خیلی محدود دوربین باز منو مردد میکنه در صورتی که ساتیو این مشکلات پیش پا افتاده رو هم نداره
یا اینکه دوربین۱۲ رو ول کنم و برم با همون پول دوربین ۵ بگیرم
ولی در عوض تنها چیزی که من رو به خرید ان۹۰۰ ترغیب میکنه فقط و فقط سیستم عامل و اینترنت خوبشه و ۳۲ گیگ حافظه
راستش دیگه نمیدونم . واقعا انتخاب بینشون خیلی سخته
اگه لطف کنید بیشتر کمکم کنید خیلی ممنون میشم
میگم اگه به لیست ساتیو و ان۹۰۰ x6 هم که الان تو شیراز میدن۷۲۰ تومن اضافه کنیم حالا بین این ۳ تا کدوم رو انتخاب میکنید(با توجه به اینکه به دلیل بزرگی انگشتام و اذیت در کار کردن با گوشی های تاچ خازنی زیاد از x6 خوشم نمیاد.یعنی استفاده از قلم و ناخن رو به تاچ خازنی ترجیح میدم)

golmohammadi
08-01-2010, 12:25
امين ميشه بگي چرا جت را فروختي؟
فقط به خاطر ضعف در اينترنت ؟
اگه ميتوني پيغام خصوصي بده

amin n & i series
08-01-2010, 12:25
سلام امین جان
تو این مواردی که گفتی ان900 بهتره
1- صدای هندزفریش که عالیه البته ساتیو هم خوبه
2- اینترنت ان900 خیلی بهتره ... مال ساتیو مثل بقیه سیمبیناست تازه فک کنم فلش ساپورت نمیکنه که 8910 ساپورت میکنه
3- فیلم برداری هر دوتاشون خوبه ... فک کنم ساتیو یکم بهتر باشه
4- ان900 یه بدی داره که جاوا نمیخوره ... فک نمیکنم دیکشنری فارسی واسش گیر بیاد

در کل سیستم عامل ان900 جدیدتره و چون 5800 و 8910 داشتی ساتیو سیستم عاملش تکراریه
به نظرم من ان900 بخر
میگم چرا 8910 و فروختی ؟
سلام حسن جون
والا بگم چی
ادم که تپل بشه یکسری مشکلات پیدا میکنه مثل انگشت بزرگ :20:
با وجود امکانات عالیه ۸۹۱۰ بدلیل تاچ خازنی که روشه موقع کار کردن و مخصوصا اس ام اس دادن واقعا با مشکل برخورد میکردم و تا بخواستم یه اس ام اس بدم به قول معروف جیگرم خون میشد و مدام انگشتم به جای مورد نظر برخورد نمیکرد مخصوصا تو حالت صفحه کلید کامل
و با وجود امکانات کامل مجبور شدم ردش کنم هر چند که باب میلم نبود:41:

amin n & i series
08-01-2010, 12:37
سلام
ممنون از همگی بابت پاسخ هاتون
منم بیشتر نظرم روی ان۹۰۰ هست
ولی نداشتن یک سری چیز ها مانند جاوا و و اینکه گوشی همش تو حالت فول اسکرین هست یا تنظیمات خیلی محدود دوربین باز منو مردد میکنه در صورتی که ساتیو این مشکلات پیش پا افتاده رو هم نداره
یا اینکه دوربین۱۲ رو ول کنم و برم با همون پول دوربین ۵ بگیرم
ولی در عوض تنها چیزی که من رو به خرید ان۹۰۰ ترغیب میکنه فقط و فقط سیستم عامل و اینترنت خوبشه و ۳۲ گیگ حافظه
راستش دیگه نمیدونم . واقعا انتخاب بینشون خیلی سخته
اگه لطف کنید بیشتر کمکم کنید خیلی ممنون میشم
میگم اگه به لیست ساتیو و ان۹۰۰ x6 هم که الان تو شیراز میدن۷۲۰ تومن اضافه کنیم حالا بین این ۳ تا کدوم رو انتخاب میکنید(با توجه به اینکه به دلیل بزرگی انگشتام و اذیت در کار کردن با گوشی های تاچ خازنی زیاد از x6 خوشم نمیاد.یعنی استفاده از قلم و ناخن رو به تاچ خازنی ترجیح میدم)

amin n & i series
08-01-2010, 12:50
ساتیو صداش تو هدفون عالیه و بیس خوبی هم داره ولی باز هم از نظر بلندی صدا از محالاته که به پای n900 برسه.صدای n900 تو هدفون بلندتر از ساتیو هستش ولی ساتیو بیسش بیشتره.

این دیگه مثل روز روشن هستش که n900 بهترینه.:40:
تو اینترنت وب بروزر سیمبین عملکردش واقعا ضعیف هستش.:13:

ساتیو بهتره.

از نظر برنامه به نظر میرسه مائمو آینده خوبی داشته باشه ولی باز هم نباید زیاد مطمئن شد.
ولی فعلا بازیهای شاخی واسه n900 نیومده بیرون و اکثر بازیهاش بچه گونه هستن.
در کل اینترفیس n900 واقعا زیباتر و جذابتر از اینترفیس ساتیو هستش.
حالا انتخاب میمونه به خودت که کدومو بپسندی.:46:

سلام به نینجای عزیز
به نظر شما با وجود یکسری مشکلات ریزی که گوشی داره میتونه یکی مثل منو با اون انتظار ها راضی کنه
یه مشکل خیلی ضایه ای که الان به ذهنم رسید اینه که اگه توی فریمور جدید حالت تمام صفحه ی منو که الان هست به حالت معمولی (منوش مثل گوشی های معمولی بشه)برگرده.کلید قفل صفحه زیر گوشی میره و یه حالت مسخره و سخت هنگام باز کردن قفل صفحه ایجاد میشه
که اینم میره جزء مشکلاتی که داره

ninja3000sh
08-01-2010, 13:31
سلام به نینجای عزیز
به نظر شما با وجود یکسری مشکلات ریزی که گوشی داره میتونه یکی مثل منو با اون انتظار ها راضی کنه
یه مشکل خیلی ضایه ای که الان به ذهنم رسید اینه که اگه توی فریمور جدید حالت تمام صفحه ی منو که الان هست به حالت معمولی (منوش مثل گوشی های معمولی بشه)برگرده.کلید قفل صفحه زیر گوشی میره و یه حالت مسخره و سخت هنگام باز کردن قفل صفحه ایجاد میشه
که اینم میره جزء مشکلاتی که داره
فعلا n900 برخی مشکلات داره که معلوم نیست تو فریمویو جدید چی میشه!!!:13:
قرار بود فریمویو جدید واسه n900 قبل از سال جدید میلادی ریلیز بشه ولی فعلا ریلیز نشده.
باز هم میگم n900 گوشی خوبیه ولی تو خریدش عجله نکن چون یه سری مشکلاتی داره.
به طور مثال نمیتونی تو شبکه gsm با وارد کردن کد مورد نیاز از میزان شارژ ایرانسل اطلاع پیدا کنی و یا کارتت رو شارژکنی.
و مرورگرش تو صفحات فارسی کمی باگ داره که خنده داره.:13:
صبر کن تا فریمویو جدید بیاد و بعد از آپدیت ببینیم این مشکلات حل میشه یا نه.
در مورد کلید قفل هم دقیقا با شما موافقم که نوکیا کار احمقانه ای کرده و جای بدی تعبیه کرده.
بهتر بود کنار گوشی این کلید رو تعبیه میکرد تا کار همه رو راحت کنه.
بعد از آپدیت گوشی اگه قابلیت پرترتیت هم بهش اضافه بشه طبق گفته شما کار کردن باهاش کمی سخت میشه ولی بهر حال نمیشه فقط به خاطر این مساله از امکانات گوشی صرف نظر کرد.
سیاست شرکت همیشه اونه که کاملترین و بهترین و بدون نقصترین رو بیرون نده چون اونوقت تو سریهای دیگه مشتری گیرش نمیاد.:27::31:
به هر حال شما اگه تو خرید گوشی عجله نداری من میگم تا ریلیز فریمویو جدید n900 صبر کن تا ببینی بعد از آپدیت این مشکلات حل میشه یا نه.
ولی اگه عجله داری من از بین ساتیو و x6 همون ساتیو رو بهت توصیه میکنم.

amin n & i series
08-01-2010, 19:16
ممنونم نینجا جان بابت راهنمایی های خوبت
عجله که ندارم ولی مشکل اینه که ۵۸۰۰م که پیکسل سوختگی پیدا کرده میترسم از اینی که هست بد تر بشه و بیشتر از این تو دید بیاد و هم قیمتش از اینی که هست پایین تر بیاد و هم مجبور به تعویض ال سی دی بشم.که اون موقع دیگه ضرر اندر ضرر میشه
به همین علت یه گوشی بعد از فروش۵۸۰۰ نیاز دارم

amin n & i series
08-01-2010, 19:23
ببخشید که زیاد سوال میپرسم
میخواستم بدونم ان۹۰۰ که کلید end و call نداره موقع تماس اذیت نمیکنه
یا هنگامی که گوشی به صورت جزئی تو یه برنامه قفل مکنه تو گوشی های معمولی با زدن دکمه end از برنامه خارج میشی و برنامه هم بعدش بسته میشه و اگه گوشی هنگ کوچیکی هم کرده باشه درست میشه
توی ان۹۰۰ اگه چنین مشکلی ایجاد شد باید چه کار کرد؟؟؟
ممنون میشم که باز هم منو راهنمایی کنید:10:

golmohammadi
08-01-2010, 23:52
نينجا راست ميگه
ان900 چون تازه اومده
و فعلا باگهايي داره
الان خريدنش كار درستي نيست

merikh_merikh
09-01-2010, 10:04
به نظره من اگه کیبرد و اینترنت براتون اهمیت داره تاچ پرو2 هم میتونه گزینه ی خوبی باشه.اگه کیبرد براتون مهم نیست اچ دی2 هست که از پرو2 بهتره ولی کیبرد نداره.

amin n & i series
09-01-2010, 21:14
سلام
من امروز کل شیراز رو زیر ورو کردم ولی ان900 گیرم نیومد
هفته قبل یکیشون داشت ولی الان که من رفتم نداشت
حالا بااین تفاسیر شما چه گوشی رو پیشنهاد میکنید؟؟؟؟؟
از شکل ساتیو زیاد خوشم نمیاد ولی به خاطر امکانات بالاش مجبورم که خوشم بیاد:31:
دوستان لطف کنن پیشنهاد بدن(البته به جز 8910):10::10:

ninja3000sh
10-01-2010, 01:06
ببخشید که زیاد سوال میپرسم
میخواستم بدونم ان۹۰۰ که کلید end و call نداره موقع تماس اذیت نمیکنه
یا هنگامی که گوشی به صورت جزئی تو یه برنامه قفل مکنه تو گوشی های معمولی با زدن دکمه end از برنامه خارج میشی و برنامه هم بعدش بسته میشه و اگه گوشی هنگ کوچیکی هم کرده باشه درست میشه
توی ان۹۰۰ اگه چنین مشکلی ایجاد شد باید چه کار کرد؟؟؟
ممنون میشم که باز هم منو راهنمایی کنید:10:
این گوشی چون بر پایه سیستم عامل لینوکس هستش پس هنگ و ... توش دیده نمیشه.
من که گوشیم تا بحال هنگ نکرده.
گوشی موقعی هنگ میکنه که برنامه هایی که با MAEMO5 سازگاری ندارن رو بهش نصب کنی.در بقیه موارد به هیچ وجه هنگ توش دیده نمیشه.
پس نگرانی از این بابت وجود نداره.