PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كمك در مورد طراحي ارم و كارت ويزيت و فونت انها

peyman sis
06-01-2010, 16:51
سلام
من يك ارم رو كه داراي اسم شركت هم هست طراحي كردم تو فتوشاپ. فونتها رو rasterize كردم. (با رزولوشن 500 كار كردم. ولي وقتي تو كارت ويزيت و سربرگ مي برم دور فونت ها بلور هست و شارپ نيست. نمي دونم بايد تو كرل import كنم؟ اگه بايد اين كار رو بكنم بايد ارم و اسم شركت كه همراهش هست هر دو رو يا فقط نوشته ها رو
اگه مي شه كلا راهنمايي كنين چه جوري مي شه تو سربرگ و كارت ويزيت نوشته ها و ارم اطرافش واضح باشه
با تشكر

huti_421
06-01-2010, 17:41
اگه ابعاد متناسب نباشه ، این اتفاق که به نوعی افت کیفیت هست به وجود میاد

تو فتوشاپ هم مثل نرم‌افزار Corel Draw فونت ها به صورت Vector هستن ، مگه اینکه اونها رو Rasterize کرده باشید و تبدیل به پیکسل شده باشن

peyman sis
07-01-2010, 01:41
ممنون از جوابتون
بله من rasterize كردم چون بايد چند حرف رو نزديك و يا دور مي كردم و يا نقطه ها رو جابجا مي كردم.
ممنون مي شم اگه بگيد بايد چكار كنم كه اين حالت بلور اطراف نوشته ارم كم بشه و شارپ ديده بشه و در چاپ مشكلي پيش نياد

huti_421
07-01-2010, 13:49
متاسفانه چون شما اونها رو تبدیل به پیکسل کردید ، امکان بزرگنمایی وجود نداره

بالاجبار باید دوباره متن رو بنویسید ، تغییرات لازم رو در سایز نهایی انجام بدید و بعد اون‌هارو پیکسلی کنید

یا اگه با یه براش خشک میشه بلور اطراف رو پاک کرد ، این هم روشیه :)

روش دیگه که شاید بتونه اون حالت بلور رو از بین ببره ، دو بار کلیک کردن روی لایه‌ی متن و از صفحه‌ی باز شده ، گزینه‌ی Color Overlary رو علامت بزنید و رنگ جدید رو اعمال کنید

peyman sis
08-01-2010, 15:49
بازم ممنون از جوابتون
شما فرموديد:بالاجبار باید دوباره متن رو بنویسید ، تغییرات لازم رو در سایز نهایی انجام بدید و بعد اون‌هارو پیکسلی کنید
من نمي دونم چكاري بايد انجام بدم تا اين دفعه بعد rasterize كردن بلور نشه.داخل كرل بايد بنويسم؟خيلي خيلي ممنون مي شم كمكم كنيد

كلا اگه مي شه راهنمايي كنيد كه براي طراحي ارمي كه داراي نوشته طولاني همراهش هست (مثلا شركت مهندسي مشاور ....) تو فتوشاپ چه بايد كرد كه كيفيت خوبي داشته باشه نوشته ها
خيلي خيلي خيلي ممنون و متشكر

huti_421
08-01-2010, 22:40
چند پست بالاتر عرض کردم که بین متن در نرم افزار فتوشاپ با کورل تفاوتی نیست ، هر دو فایل برداری هستن و با افزایش سایز افت کیفیت ندارن

تنها تفاوتشون اینه که اگه مقدار DPI ( رزولوشن ) کار پایین باشه ( مثلا 72 ) بعد از نوشتن متن در فتوشاپ به صورت مستقیم ، یه مقدار کار بلور میشه

اگه نرم افزار کورل دراو در دسترستون هست که به نظر من متن رو در کورل بنویسید و با ابزارهایی که داره ( دستتون باز تره ) اون رو مطابق میلتون تغییر داده و در نهایت وارد فتوشاپ کنید ( با پسوند های مختلف مثل AI , EPS یا حتی PNG )

برای اینطور طراحی ها روش کلی اینه که رزولوشن سند رو حتما روی 300 DPI به بالا بذارید ، هیچوقت متون رو رسترایز نکنید و سایز کل پروژه رو ( Image Size ) حدالامکان تغییر ندید

آرم و متون رو هم ترجیحا توی نرم افزار Corel Draw طراحی کنید :)