PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالاتی در مورد شبکه داخلی شرکتها

amirpers
05-01-2010, 23:12
دوستان من چند تا سوال داشتم.
فرض کنید که در یک شرکت هستید که تمام سیستمها تحت شبکه و اینترانت و اینترنت قرار دارند و از یک قسمت مرکزی اداره می شوند.
اگر اون مرکز فنی و قسمت مرکزی ، تمام قسمتهای ویندوز رو غیر فعال کرده باشه و اون رو محدود کنه ، مثلا آیکونهای کنترل پنل رو غیر فعال کنه و دسترسی به خیلی قسمتها رو ببنده و USB رو غیر فعال کنه و رجیستری رو بسته باشه و Run رو حذف کرده باشه و ... آیا اگه کاربری بتونه این محدودیت رو برداره و مثلا USB رو فعال کنه ، اون مرکز فنی که کنترل کننده است ، متوجه میشه ؟
و اگه به سایت خاصی سر بزنید و چیزی دانلود کنید ، آیا اونها متوجه می شند ؟

ehsan_wwe
06-01-2010, 00:09
دوستان من چند تا سوال داشتم.
فرض کنید که در یک شرکت هستید که تمام سیستمها تحت شبکه و اینترانت و اینترنت قرار دارند و از یک قسمت مرکزی اداره می شوند.
اگر اون مرکز فنی و قسمت مرکزی ، تمام قسمتهای ویندوز رو غیر فعال کرده باشه و اون رو محدود کنه ، مثلا آیکونهای کنترل پنل رو غیر فعال کنه و دسترسی به خیلی قسمتها رو ببنده و USB رو غیر فعال کنه و رجیستری رو بسته باشه و Run رو حذف کرده باشه و ... آیا اگه کاربری بتونه این محدودیت رو برداره و مثلا USB رو فعال کنه ، اون مرکز فنی که کنترل کننده است ، متوجه میشه ؟
و اگه به سایت خاصی سر بزنید و چیزی دانلود کنید ، آیا اونها متوجه می شند ؟
ببين اكثر اينا كه خيال ميكني از يك بيس كنترل ميسن استباه ميكني اسنا ليميت هايي هستند كه رو ويندوز ميزارن بعد از نصب ويندوز
راه هاي زيادي داره الان خوابم مياد صبح كه بيدار بشم دو سه تا راه ميدم

bermoda_khatar69
06-01-2010, 01:46
با سلام

اگر شما این کار رو بکنین معلومه که مرکز کنترل متوجه میشه چون شما از چیزهایی که اون محدود کرده دارین استفاده می کننین ومن فکر نکنم که بشه کاری کرد چون این سیستم ها آنقدر قوی هستن که به راحتی گول نخورن

ehsan_wwe
06-01-2010, 01:56
با سلام

اگر شما این کار رو بکنین معلومه که مرکز کنترل متوجه میشه چون شما از چیزهایی که اون محدود کرده دارین استفاده می کننین ومن فکر نکنم که بشه کاری کرد چون این سیستم ها آنقدر قوی هستن که به راحتی گول نخورن
بر عكس 99%‌ workgroup كار ميكنن كه به اسم سرور و از اين هرفا شركت هارو گول ميزنن همانطور كه گفتم اينا ليميت هايي هستند كه در هنگام نصب ويندوز گذاشته ميشه :10:

undertaker_ss
06-01-2010, 17:00
بر عكس 99%‌ workgroup كار ميكنن كه به اسم سرور و از اين هرفا شركت هارو گول ميزنن همانطور كه گفتم اينا ليميت هايي هستند كه در هنگام نصب ويندوز گذاشته ميشه :10:

تایید میشه
کافیه یه سر به gpedit.msc سیستم تون بزنید ببینید عجب دنیایه :31:
البته بعضی جاها هم هستن که به مسائل امنیتی خیلی اهمیت میدن ولی خب یه سری ارگان خاص هستن که بیشترشون تابلوه کجاها هستن و نیاز به گفتن نیست :31:

amirpers
07-01-2010, 20:23
ممنون از همه دوستان
ولی من بالاخره کاملا متوجه نشدم که سرور و مرکز کنترل متوجه میشه که محدودیتها رو برداریم یا نه؟

اینترنت چی ؟ اگه به سایت خاصی سر بزنیم یا فایلی دانلود کنیم چی ؟ می فهمن؟

rozbeh85
08-01-2010, 00:25
ممنون از همه دوستان
ولی من بالاخره کاملا متوجه نشدم که سرور و مرکز کنترل متوجه میشه که محدودیتها رو برداریم یا نه؟

اینترنت چی ؟ اگه به سایت خاصی سر بزنیم یا فایلی دانلود کنیم چی ؟ می فهمن؟

ببین بستگی داره، مثلا اگه دامین باشی و ادمین شبکه ISA نصب کرده باشه و Log ها رو چک کنه، آره، آب هم بخوری میفهمه
ولی اگه نه همین طوری یه سری Policy گذاشته که بچه ها دور هم خوش باشند و اینها نه...