PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : موتور بازی سازی ایرانی SPARTAN ENGINE

spen
04-01-2010, 15:35
به نام خدا
موتور حرفه ای بازی سازی ایرانی SPARTAN ENGINE

ویژگی ها:
1. ویرایشگر اختصاصی بلادرنگ جهت پیاده سازی تمامی خصیصه های مورد پشتیبانی موتور. (Real-time Editor)
2. پشتیبانی موتور از 10 لایه ی سیستمی مجزا:
. هوش مصنوعی (AI)
. صوت (Audio)
. رابط کاربر (Gui)
. فیلم (Movie)
. شبکه (Network)
. فیزیک (Physics)
. پرداخت (Render)
. زرات (Particle)
. پایه (Base)
. محیط (World)
3. امکان به روز شدن ویرایشگر و اظافه شدن ابزارهای جدید به محیط آن. (Extendable)
4. ارتباط دهنده های (Plugin) اختصاصی جهت برقراری ارتباط با نرم افزار های 3 بعدی از جمله 3D Studio Max, Maya و ...

توضیحات:
موتور بازی سازی "اسپارتان"، اولین موتور حرفه ای با پشتیبانی کامل از زبان فارسی می باشد که خروجی نهایی آن با موتور های بسیار قدرتمند و باتجربه ی جهان مانند CryEngine, Unreal و دیگر موتور های نامدار ، قابل مقایسه بوده و بسیاری از امکانات آنها برای سازندگان فراهم میکند. ایده ی اصلی این موتور در سال 2006 شکل گرفت و پس از طی سه سال کار پیاده سازی سیستمهای ده گانه در نسخه شماره یک آن، به پایان رسید. این موتور در ابتدای سال 2010 به دنیا معرفی شد و بزودی نیز در دسترس بازی سازان حرفه ای به خصوص بازی سازان ایرانی ، قرار خواهد گرفت. از جمله ویژگی هایی که کمتر موتور ساخت بازی در دنیا آن را پشتیبانی میکند میتوان به چند نکته اشاره نمود: امکان استفاده از نرم افزار Adobe Flash جهت طراحی رابط کاربر برای منو ها و HUD در محیط بازی. استفاده از تکنولوژی NVIDIA Physx در لایه ی شماره 6 موتور جهت Real بودن فعل و انفعالات فیزیکی در محیط بازی و ویژگی های خاص دیگر که به زودی از آنها مطلع خواهید شد.

پشتیبانی:
1. پشتیبانی کامل از زبان فارسی چه در رابط کاربر ویرایشگر و چه در خروجی نهایی
2. راهنمای تمامی اجزای ویرایشگر به زبان فارسی (Editor Documentation)
3. وب سایت اختصاصی جهت پشتیبانی از ویرایشگر موتور

ادامه دارد...

manateam@yahoo.com

Masoud King
04-01-2010, 15:46
سلام
میشه منبع اینایی که گفتین رو هم بزارین تا ما بدونیم چقدر موثق هستند؟
ممنون!

Spaniuly
04-01-2010, 20:38
حق با مسعود هست اگه این اخبار موثق باشه واقعا جای خوشبختی هست که ما هم بتونیم سری توی سرها بشیم البته به شرط اینکه صنعت گیم سازی ما رو به سیاست آلوده نکنن مثل تمامی مسائل مون.

مطمئن هستم اگه امکانات فراهم بشه استعداد های نهفته زیادی توی کشور هست که متاسفانه به دلیل کمبود امکانات توی ایران فعالیت نمی کنن شما توی Staff بازی ها اگه دقت کنید حتما اسم یه ایرونی رو می بینید. سازنده GTA SA که یادتون هست؟ نوید خانساری همراه با سم هوسر.

به هر حال امیدوارم این اخبار شما موثق باشه.

aghamajid1369
04-01-2010, 22:46
سلام
میشه منبع اینایی که گفتین رو هم بزارین تا ما بدونیم چقدر موثق هستند؟
ممنون!
فکر میکنم این موتور کار خودشون باشه. یعنی همین آقای Spen . البته احتمالا با کمک چند نفر دیگه.
آخه من مطلبی در باره این موتور پیدا نکردم. فقط توی بقیه فروم های فارسی همین آقای Spen دقیقا همین پست رو گذاشته بود و با ندادن منبع همه رو تو کف گذاشت :دی

3. وب سایت اختصاصی جهت پشتیبانی از ویرایشگر موتور

ادامه دارد...
یحتمل منبع در دست ساخت قرار داره :دی

online_amin
04-01-2010, 23:07
آخه من مطلبی در باره این موتور پیدا نکردم. فقط توی بقیه فروم های فارسی همین آقای Spen دقیقا همین پست رو گذاشته بود و با ندادن منبع همه رو تو کف گذاشت

بهترین منبع رو در اختیار شما گذاشتن میگی منبع نداره؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

aghamajid1369
04-01-2010, 23:14
بهترین منبع رو در اختیار شما گذاشتن میگی منبع نداره؟

واقعا؟؟؟
یعنی من الا بیام بگم crysis 3 رو دارم میسازم و فقط ایمیلم رو بدم دیگه تمومه؟؟؟همه باید بیان تایید کنن؟
من نمگم ایشون دروغ میگن یا چیز دیگه ای. فقط میگم به احتمال زیاد این موتور کار خودشونه و تازه میخوان شروع به معرفیش کنن.
الان هم از فروم ها شروع کردن.به نظر من اگه اول سایتی چیزی میزدن بعد میومدن مطرح میکردن بهتر بود.
به هر حال. منتظر این جمله میمونیم:

ادامه دارد...

online_amin
04-01-2010, 23:25
ای وای من فراموش کردم این نیشخند رو تو پستم رو بفرستم :دی :دی

gha.x86
05-01-2010, 08:33
ایول بابا :31::31:
ولی !!! :13:
مگه اینجین الکی که بشه تو ایران ساخت
خیلی کار تخصصی هستش و به نظر من در حال حاظر و با این امکانات موجود ، ساختن یه همچین اینجینی غیر ممکن هستش.
:13::13:

parvizamd
05-01-2010, 22:37
کی معرفی میشه و قیمت چقدره ؟

Kaptian Black
05-01-2010, 22:59
PLZ Delete

Kaptian Black
05-01-2010, 23:08
موتور حرفه ای بازی سازی ایرانی مشتی بر دهانه استکبار :31:

ادامه دارد...:25: منبع میذاشتی بهتر نبود ؟

manateam@yahoo.comاین کارا روش خوبی واسه زیاد کردنه Add لیست نیست :27:

ehsan_wwe
06-01-2010, 00:24
خیلی کار تخصصی هستش و به نظر من در حال حاظر و با این امکانات موجود ، ساختن یه همچین اینجینی غیر ممکن هستش.
اين چه حرفيه من خودم 14 تا انجين ميشناسم كه قدرت هاي زيادي دارن كه كار دوستامم هستن همشونم ايرانين
براي فكر ... شرمندم

sastwhc
06-01-2010, 00:52

اتفاقا دست کم نگیر دانش فنی اینجارو حیف بدلیل عدم وجود و رعایت کپی رایت به محض ممکن شدنش باید یه جایی که کپی رایت هست ثبت بشه.

ایشالا درس میشه:31:

sastwhc
06-01-2010, 00:54
اين چه حرفيه من خودم 14 تا انجين ميشناسم كه قدرت هاي زيادي دارن كه كار دوستامم هستن همشونم ايرانين
براي فكر ... شرمندم
یه دونشو با ذکر مبنع معرفی کنید(من کشش 14 تا رو ندارم حقیقتش)

ehsan_wwe
06-01-2010, 01:02
hamer engine
parse engine
enjine sakhte doostam behnam
enjine sakhte yeki dige az doostam be esme sajad
enjine sakhte yeki dige az doostam be esme amir
v a.....
اگه منو به عنوان يك بازي ساز قبول داري تازه خيلي بيشتر از اينا ديدم
بعدشم منبع كيلو چنده اينجا ايرانه يادت نره ...
منبع از خودم بهتر نميتوني پيدا كني

ALt3rnA
06-01-2010, 03:46
یه دونشو با ذکر مبنع معرفی کنید(من کشش 14 تا رو ندارم حقیقتش)
انجین ایرانی زیاد داریم اتفاقا
ولی خوب یک فرقی هست بین انجین های تجاری و شخصی .
انجین های شخصی رو نمیشه منتشر کرد چون شخص برای خودش میسازه ... کلی وصله پینش میکنه ... کلی جزییات داره و... که مسلما اگه بخواد شیرش کنه هیچکس نمیتونه بدون منابع اطلاعاتی و آموزش کافی استفاده کنه ازش .
در صورتی که اون فرد انجین رو جمع و جور کرد براش IDE و ادیتور ارائه داد و کلی آموزش نوشت اونموقع میشه منتشرش کرد

*Necromancer
06-01-2010, 07:47
اگهع موتور ایرانیه پس چرا اسمش اسپارتیه؟ :|

Arrowtic
06-01-2010, 10:25
سرکاریه!پاک کنید تاپیکو!

3dmax
06-01-2010, 10:52
این تاپیوکو با همین یوزر توی چند تا فروم دیگه هم دید. اومده یه پست دقیقا همین طوری گذاشته بعد رفته و دیگه پیداش نشده و همه رو گذاشته تو کف!

spen
06-01-2010, 18:00
موتور بازی سازی ایرانی SPARTAN ENGINE

به نام خدا

تصویر زیر نمونه ای از جلوه های محیطی (Render FX) پیش فرض موتور "اسپارتان" است ، که یکی از خصیصه های برجسته ی هر موتور پیشرفته ساخت بازی است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

parvizamd
06-01-2010, 20:33
پس سرکاریه ؟! من راستش تعجب کردم ایران چنین موتوری ساخته؟!ولی ای کاش واقعیت داشت

spen
07-01-2010, 09:03

warman
07-01-2010, 10:13
خوب بابا حداقل میتونی یه وبلاگ راه بندازی و مطالب مربوط به انجین و تصاویرشو توش بزاری من و دوستان هم خوشحال میشیم کمکت کنیم

spen
07-01-2010, 10:36

به نام خدا

Arrowtic
07-01-2010, 10:55
:18:!باید تحقیق شود!:31:
ببینم راسته یا نه؟!!
اگه راست باشه::46:
اگه راست نباشه::13:

ehsan_wwe
07-01-2010, 12:56
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif!باید تحقیق شود!:دی
ببینم راسته یا نه؟!!
اگه راست باشه:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gif
اگه راست نباشه:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](19).gif
ميشه خواهش كنم بسس كنيد

و اما
انجينتو ديدم
اما عكس هيچ وقت قدرت انجينو نشون نميده انجينت يك بامپ معمولي داشت بهتر بود اگه يك پارالاكس اوكولوژن ميزاشتي
راستي تو همون بامپتم نور درخششي رو نبايد سفيد ميكردي اينجوري كارت خيس شده

امكاناتشو بنورس تا بدنيم
نه اينكه فيزيكو .....
بگو چه نو فيزيكي over dynamic مثلا و اينجوري ..
چقدر وقت گذاشتي زبونت چيه و ...
راستي در اخر اينكه تا وقتي كه با داركت ايكس sdk 2009 داري كا ميكني چطوري به خودت اجازي ميدي بگي كراي انجين و ....

بايد يك بحث كامل در باره انجينت بكنيم دوست من :20:

parvizamd
07-01-2010, 13:51
بلاخره یه ردی از این انجین پیدا شد حالا نسخه دمو شو از کجا میشه دنلود کرد و کی میاد؟:31:

ALt3rnA
07-01-2010, 13:56
بچه ها راست میگه دیگه ... ازین بحث های حاشیه ای نکنید بزارید کارشو بکنه بنده ی خدا ... فوقش دروغ بود میدیم بنش کنن دیگه :دی( شوخی )

spen
07-01-2010, 18:32
به نام خدا

نمونه ای از خروجی موتور " اسپارتان " :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mehdi_1981
07-01-2010, 18:55
فعلا که سوژه خنده براهه.
اما فکرش بکنید ایران یه کنسول بده بیرون.آی میخندیم:27:

parvizamd
07-01-2010, 19:01
ایران تازه داره شروع می کنه این هم باید در نظر گرفت

gha.x86
07-01-2010, 22:28
خوب پس احتمالا میشه گفت یه اینجینی هست...:8::8:
اما این رندری که گذاشتن زیاد جالب نیست. و نمیتونه چیز زیادی رو:17: نشون بده.

بهتره دیگه یه تصویر کامل ارائه بدین.:19:

اما...
و
اما...

دست سازنده (یا سازنده هاش)درد نکنه :31:
خسته نباشند
به شرط اینکه وجود داشته باشه:31:

ehsan_wwe
08-01-2010, 01:45
فعلا که سوژه خنده براهه.
خيلي روك بهتون بگم دفه بعد بخاين بي احترامي بكنين خودم به حسابتون رسيدگي ميكنم
تو اگه عرضه نداري شكر ميخوري كه بخندي

ehsan_wwe
08-01-2010, 01:49
بگذريم اين دوستي كه اين انجين رو معرفي كرد كي يك اخبار از امكانات انجين به ما ميرسونه با كدوم دايركت ايكسه ؟

warman
08-01-2010, 10:24
فعلا که سوژه خنده براهه.
چرا مگه چی میشه به خدا اینقدر نیروی فعال و با فکر داریم که اگه ازشون پشتیبانی بشه پی اس 3 رو هم میزارن توجیبشون پارسال بود که بچه های دانشگاه شریف یه سی پی یو ی ساده ساختن که عملیات ریاضی رو میتونست انجام بده این خودش پیشرفتی ولی تا الان ازشون حمایتی نشده چون سیاست بعضیا فقط وارداته و همین براشون سود اوره
چرا باید اینجوری حرف بزنی و خودمونو تحقیر کنی از شما بعیده

warman
08-01-2010, 10:26
اگه یه دموی نمایشی بزارن یه ویدیویی هم خوبه منتظریم امیدوارم کارت خوب باشه

ehsan_wwe
08-01-2010, 11:13
چرا مگه چی میشه به خدا اینقدر نیروی فعال و با فکر داریم که اگه ازشون پشتیبانی بشه پی اس 3 رو هم میزارن توجیبشون پارسال بود که بچه های دانشگاه شریف یه سی پی یو ی ساده ساختن که عملیات ریاضی رو میتونست انجام بده این خودش پیشرفتی ولی تا الان ازشون حمایتی نشده چون سیاست بعضیا فقط وارداته و همین براشون سود اوره
چرا باید اینجوری حرف بزنی و خودمونو تحقیر کنی از شما بعیده
ساخت cpu كار سختي نيست . جالب اينجاست يك cpu كامل رو تو 7 سال پيش سر كلاس تونستيم بسازيم
ايني كه سخته ميدوني چيه اينكه 100000000000000 فيليف فلاپ رو كنار هم بچينيم كه تكنولوژيش مال amd و intele

Reza Azimy_RW
09-01-2010, 11:27
اشاالاه موفق باشین
ولی این که به کرای انجین یا انریل مقایسه بشه رو میتومنم بگم 100 ردصد حرف بیخودیه ! حالا هر چقدرم ملت بخان ازش طرفداری کنن ! میتونم شرط ببندم ! اخه اصلا نمیگنجه !
راستی احسان میبینم داری من رو از صحنه رقابت کنار میزنی ؟ ( پستهاتو میگم ! :31: )
موفق باشید

mehdi_1981
09-01-2010, 21:12
خيلي روك بهتون بگم دفه بعد بخاين بي احترامي بكنين خودم به حسابتون رسيدگي ميكنم
تو اگه عرضه نداري شكر ميخوري كه بخندي

اولا که هنوز معلوم نیست این واقعیه یا نه.
دوم اینکه من بی احترامی نکردم پست هایه قبلی رو بخون ببین مسخره کردن یعنی چی.
سوم اینکه به چیزی که نوشتی نگاه کن از ادبیاتت میشه تا ته تربیت خانوادگیت رو خوند:41:
چهارم اینکه منظورت از جمله آخریت چیه؟

Reza Azimy_RW
09-01-2010, 21:38
خوب اخه مثلا بازی مقاومت واقعا هم مسخره کردن داره و باید اونقدر مسخرشون کرد که از رو برن و هی نخاند با این کاراشون پیش غربیا کوچیکمون کنن .
ولی خوب این یک کار مستقله و کلا فرق داره جنبش . شما میری تو اون تایپیکا میبینی دارن مسخره میکنن فکر کردی هر جا یه کار ایرانی دیدی باید مسخره کنی ؟
مثل اون اقایی که اومد توی تایپیک پرویز جان و گرافیک بازیشو به تمسخر گرفت .
نه عزیز کلا جنبش فرق میکنه .

parvizamd
10-01-2010, 18:02
ممنون آقا رضا راستش آن بازی گیم میکر ساخته شده بود خوب معلومه که نمیشه بازی با گرافیک باهش ساخت
و این دوستمون نمی دونه که برای ساختن این بازی حدود 3 هفته گرفتار بودم و این آخرین بازی من با گیم میکر بود

این بازی داری نقاط ضعف زیادیه اما من خواستم با تنوع در مراحل این رو جبران کنم و نمی دانم چرا بعضی خودشون هیچی چیزی نمی زند اما کار دیگران رو تحقیر می کنند(مثل بازی Quest of persia 1) بنده های خدا رو از بازی ساختن به غلط کردن انداختند با اینکه قدمی تو بازی سازی بود عجب حرف خوبی زد:تو که عرضه نداری شکر می خوری میخندی من خودم هیچ وقت کار دیگران رو مسخره نمی کنم چراکه اولا برای اون کار زحمت کشیده شده و اگه من تشویقش کنم دفعه بعد چیز بهتری می سازه ! و از اینکه یک کار مستقل با کار حرفه ای مقایسه کرد مثل اینکه من یه بازی FPS بسازم بعد یکی بیاد با CRYSIS مقایسه کنه!
راستی این دوستمون یه دموی یه چیزی از این موتور نداره ما از موتور ببیننم یا حداقل لینک دنلود نسخه آزمایش رو بده !:31::11:

ehsan_wwe
10-01-2010, 19:01
من خودم هیچ وقت کار دیگران رو مسخره نمی کنم چراکه اولا برای اون کار زحمت کشیده شده و اگه من تشویقش کنم دفعه بعد چیز بهتری می سازه

خيلي ممنونم شخصيت شما رو نشون ميده :11:

اما در مورد اين موتور معمولآ انجين نويس ها تو اينترنت وارد نيستن (‌انجين نويس هاي ايراني )‌ براي همين يه يكي از دوستاشون ميگن كه بره و سايت رو اپديت كنه ، به احتمال قوي سر اين انجين هم به اين صورت شده :-؟

parvizamd
11-01-2010, 13:48
آقا احسان:20: راستش این انجنین نه دموی داره و نه فیلم فقط یه عکس گذاشتند که هیچ چیز نشون نمیده و حتی یه لینک دنلود از برنامه هم نذاشتند :41:

Reza Azimy_RW
11-01-2010, 21:32
اصلا نمیشه امید به موتورهای ایرانی و ایاد گیری اونا داشت چون :
1 - به دلیل اینکه قانون کپی رایت وجود نداره سودی برای شرکت سازنده نداره
2 - همین نداشتن سود باعث میشه شرکت سانده موتور پس از مدتی از پشتیبانی محصول خودش کنار بکشه
3 - بعد یه نفر رفته 4 سال یاد گرفته موتورو ولی وقتی مثلا DirectX 12 اومد دیگه به این دلیل که موتور پشتیبانی نمیشه از این امکانات عقب میمونه و کم کم از دور خارج میشه
4 -خصوصا اگه موتوری به بزرگی انریل یا کرای انجین باشه مثلما قیمت بالایی خاهد داشت که قیمت بالا هم توی ایران طرفداری نداره !
5 - پشتیبانیش هم که خیلی هزینه بره چون باید ه نیرویی هم به افراد در زبانهای دیگه خدمات رسانی کنند ( در صورت جدی بودن موضوع ) که بازم شرکتهای ایرانی اینقدر مایه دار نیستند و ازشون پشتیبانی نمیشه

این نظر من بود

ehsan_wwe
11-01-2010, 21:58
اصلا نمیشه امید به موتورهای ایرانی و ایاد گیری اونا داشت چون :
1 - به دلیل اینکه قانون کپی رایت وجود نداره سودی برای شرکت سازنده نداره
2 - همین نداشتن..........
تاييد ميشه ..:10:

parvizamd
11-01-2010, 21:59
منبع تمامی این مشکلات نداشتن قانون کپی رایته که طرفرو مجبور می کنه برای سی دی اش هزار جور قفل بزازه

warman
12-01-2010, 15:34
ببینید پس تو این دنیا اینهمه نرم افزار و انجین اپن سورس هست پس اونا هم باید برن بمیرن
جای این حرف ها باید یه موتور بومی طراحی کرد که همه چیزش فارسی باشه چرا همش ما مجبوریم که با انجین هایی که انگلیسین کار کنیم اصلا یه انجین مثل همین اف پی اس بسازید که قدم اول باشه و همینطور رو به جلو
الان انریل یه نسخه از موتورش رو مجانی کرده
اگه انجین کاملا ایرانی باشه افتخاری برای ماست ما باید ازشون حمایت کنیم
همین جا از دوستان انجین نویس میخوام که یه دموی کوچولو از کار این انجین بزارن تا این حرفو حدیث ها تموم بشه و دیگرون هم به این کار اعتقاد پیدا کنن و بدونن میشه تو ایران هم کاری کرد

parvizamd
12-01-2010, 18:13
راستش به فکر ساخت یه انجنین FPS بودم اما عملا ساختش بسیار وقت می گیره و یه چیز دیگه انجین رایگان معمولا برای تبلیغات بکار می رند تا نشون بدند که انجین نسخه فروشی بسیار قدرتمنده مثلا گیم استدیو نسخه liteC رایگان برای تبلیغات بود
تا قدرت انجین رو نشون بده و انریل نسخه UDK رو رایگان کرده و یه چیز دیگه متاسفانه تو ایران بعضی کار های ایرانی رو تحقیر می کنند و نمی گن ایران تازه شروع کرده و هیچ کس اول کار GTA نمی سازه
مثلا اگه به یکی بگند شمشیر نادر بخر 6 هزار تومان می گه:من دیوانه ام شش تومان بده پی این بازی ... به جاش می رم شاهزاده ایرانی می خرم 2 تومان خیلی هم قشنگ تره
راستش من خودم خیلی علاقه دارم این انجین ببینم این دوستمون خیلی کم پیداست

warman
15-01-2010, 16:54
من هم با شما موافقم تو ایرام برای کار بومی ارزشی قائل نیستن ببینم شما حاظری تو یه رنج قیمتی به جای ال سی دی سونی بری ال سی دی صا ایران بخری؟من هیچ وقت نمی رم چون کیفیت سونی چیزه دیگه ایه
کلا در بازار بازی هم همینطوره ما میتونیم ایراد های تکنیکیمونو با یه داستان قوی و جذاب و یا چیزای دیگه بر طرف کنیم من میگم بیایم یه بازی در حد مدال اولیه بسازیم یواش یواش بریم جلو. تو ایران داستان های زیادی وجود دارن مثلا همین گرشاسب ایرانی که مثل خدای جنگ سونی میمونه امید وارم زودتر در بیاد دموشو که دیدم حال کردم
من خودم با اف پی اس کار میکردم و الان هم دارم کم کمک یونیتی رو یاد میگیرم دانش برنامه نویسیم صفره وگرنه حتما ساخت یه انجین ساده رو شروع میکردم ادم پله پله باید بره بالا وگرنه با مخ میخوره زمین اگه از دوستان حمایت کنیم و اونا هم از یه عرضه نشون بدن کار تمومه خدا میگه از تو حرکت از من برکت امیدوارم این دوستان یه حرکت مثبت از خودشون نشون بدن تا ماهم دل سرد نشیم چون همونطور که خودتون می دونید خیلی از دوستان بلوف زدن و مارو سر کار گذاشتن امیدوارم اینگونه نباشه و هر چه زودتر یه نسخه نمایشی از کارشون بیرون بدن

parvizamd
15-01-2010, 20:19
حالا معلوم نشد این انجین وجود داره یا نه؟

iload
15-01-2010, 22:32
سلام

به انجا سر بزنید یه اینجین ایرانی دیگه !

spen
16-01-2010, 09:34
به نام خدا

Spartan به معنای دلیر، قدرتمند و شجاع می باشد که تنها دلیل انتخاب آن به عنوان نام موتور بوده است. در هر صورت بنا به درخواست مکرر جهت تغییر نام موتور، به یک اسم ایرانی اصیل، از دوستان تقاضامندیم اسامی مورد نظر خود را بیان نموده تا از بین آنها بهترین را انتخاب کنیم.

در ظمن موتور در حال طی کردن مراحل قانونی ثبت قرار دارد که بزودی Trailer و اطلاعات دقیق فنی آن به سمع و نظر شما خواهد رسید.

parvizamd
16-01-2010, 11:42
آقای spen زبون انجین چیه و از چه داریکس استفاده می کنه؟داری سیستم مدیریت صحنه هست یا نه ؟قیمت اون در هنگام انتشار چقدره؟ راستی شما چقدر کم p30world سر می زنی بهتر نبود یه وب سایت می زدی راستش وبلاگ زدن واسه یه انجینی که شما می گی در حد انریل و کری انجینه افت داره؟

warman
16-01-2010, 16:28
به نام خدا

Spartan به معنای دلیر، قدرتمند و شجاع می باشد که تنها دلیل انتخاب آن به عنوان نام موتور بوده است. در هر صورت بنا به درخواست مکرر جهت تغییر نام موتور، به یک اسم ایرانی اصیل، از دوستان تقاضامندیم اسامی مورد نظر خود را بیان نموده تا از بین آنها بهترین را انتخاب کنیم.

در ظمن موتور در حال طی کردن مراحل قانونی ثبت قرار دارد که بزودی Trailer و اطلاعات دقیق فنی آن به سمع و نظر شما خواهد رسید.
هر چه سرررررررررررررررررررررریع تر بهههههههههههههههههههتر
منتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتظ ریم

parvizamd
29-01-2010, 22:10
بابا سرکاریه وبلاگ زده من می تونم برم فردا وبلاگ بزنم بگم کریسس 3 رو می سازم :41:
آقای spen خرید دامین و هاست میشه با 20 هزار تومان انجام داد که شما رفتی با وبلاگ که ملکتو سرکار گذاشتی:13:

Iran_enerjhi
30-01-2010, 10:38
با سلام خدمت شما ممنون از مدیریت سایت

warman
31-01-2010, 17:12
منم نمی دونم چی بگم موندم

parvizamd
02-02-2010, 09:51
این آقای spen مشخصه مارو سرکار گذاشته ما که باور کردیم این آدما که دیگرون سرکار می زارند بایدیکی زد تو صورتشون
وبلاگ زده مرا را مسخره کرده !:2:واقعا که:13:

mehdi_1981
02-02-2010, 18:06
من خیلی قبل گفتم این سرکاری اما آدم هایه ساده و احساساتی اینجا ریختن سرم:13:

ehsan_wwe
02-02-2010, 22:26
من شرط ميبندم كه سر كاري نسيت
فردا زنگ ميزنم بنياد ببينم براي صبت موتورشون اقدام كردن

parvizamd
04-02-2010, 06:36
من نمی خوام از بازی های ایرانی انتقاد کنم اما ایران تازه شروع کرده حالا چطوری آقای spen می گه انجین ساختم در حد unreal و Cry Engine .یعنی موتور بازی از ساختن بازی کامپیوتری آسون تره ؟:18:مشخصه این طور نیست بعدش من می تونم یه عکس از Cinema 4d بیگرم بعد بگم دارم انجین می سازم

ehsan_wwe
04-02-2010, 12:54
موتو از ساختن بازي ساختش اسون تره cry engine و unreal چيز خواصي ندارن هرچي كد براشون استفاده شده تو اينترنت به صورت رايگان موجوده فقط كافيه كه كد هارو كنار هم كپي پيست كني
براي نمونه اگه از ادقام چندتا انجين استفاده كني انجيني كه ساختي قوي تر از cry و unreal ميشه
راستي قدرت بازي هايي كه ميبيني زياد كاري به انجين نداره بيشتر از هنر هاي بازي سازا بوده كه كارا گرافيك بالا شدند

parvizamd
04-02-2010, 23:49
آقا احسان ساختن انجین بسیار سختره تا ساختن بازی چرا که در یک انجین بایستی فرمول های فیزیکی و تشخیص برخورد افکت های گرافیکی و چیزهای دیگه استفاده باشه اما حرف آخرتون قبول دارم بازی زیبا نشانه هنر سازندگان رو نشون میده مثل بازی Call of Duty .انجین های open source روی برای همین چیزها ساخته که بلکه کسی می یاد با آنها بازی بسازه نام خودشون در بازی طرف ببینن!مثلا کاری که انجمن گیم میکر می کند (مثلا ساختن model convertor و غیره)

انجین های آپن سورس مزای زیادی دارند
یه چیزه دیگه مثلا موتور فیزیک unreal انجین hovak هستش اما درباره این انجین اسپارتین باید بگم اگه طرف می شناسی بهش بگو یه DEMO این انجین بذار تا حرف و حدیث تموم بشه

SE7ENART
05-02-2010, 12:26
بمنم حرف پرویز جان رو قبول دارم . اخه انجین با این همه درامد زایی برای شرکت سازنده مگه بیکارن برن بازی بسازن اگه اسونتره ؟! درسته یه بازی خیلی درامد داره ولی یک انجین درامد زایی مادام داره .

parvizamd
05-02-2010, 15:15
آقا احسان اگه انجین ساختن آسونه پس چرا انجین بالا اینقدر کم اند و هیچ کدومشون به اندازه unreal قدرت ندارند؟؟\\\

ehsan_wwe
05-02-2010, 17:15
اين حرفا چيه كه ميزنين اسونه خيلي هم آسونه اما انجيني رو كه بخاي براي استفاده عموم كاربران بسازي اون سخت ميشه
اما ساخت يك انجين تو 2 هفته تمومه يه انجين به قدرت unreal اما اگه بخاي براي در آمد زايي بسازي 2 سال بايد روش كار كني تا هيچ جاش ايراد نداشته باشه چون ممكنه كه بازي ساز يك جا گير كنه و چون انجين رو خودش نساخته نمي تونه مشكلش رو حل كنه

حالا بگذريم من كه ميام اينجا ميگم چيه به چيه يه چيزي ميدونم خودم تو كارم حرفامو كه از تو كوزه در نميارم :31:

راستي فيزيك و اينا كه وقتي نميگيره فقط hlsl يا glsl كه بخاي براي متريال هاش كار كني وقت ميگيره

الان جو گير شدم تو پست بعدي Unreal رو براتون بسازم تا تاريكياي اين انجين نويسي و گيم سازي براتون روشن بشه :40:

ehsan_wwe
05-02-2010, 17:21
اين براي فيزيك كمتر از 10 دقيقه

اينم براي اينكه شبيه unreal بشه فيزيكش

اينم يك اموزش براي درك hlsl رابت گرافيك گيم تو انجين unreal

بقيشو بعدن ميزارم الان جايي بايد برم خدا حافظ دوستان

parvizamd
06-02-2010, 15:50
من جو گیر شدم انجین فردا 3d ureal Parviz Amd Engine Full Pro 1,0 به بازار خواهد آمد(شوخی کردم)
حالا احسان جون بی خیال :31: می گم من تو پست یکم عصبانی شدم اخه موضوع به این مهمی آقای spen دیگه هیچی پست نمی ده ! حالا شاید مشکلی براش پیش آومده

Reza Azimy_RW
06-02-2010, 18:28
خوب اقا احسا ناگه اینطوره که مثلا فیزیک Nvidia رو با این قیمت بالا میفروشند چرا کس دیگه ای این ففیزیک رو نمیسازه و بفروشه ؟! اگه به این اسونیه ؟!
یا مثلا سیستم سایه زنی GTA IV
ویرایش :
یا مثلا مگه شرکت ACT 3D بیکاره بره فیزیک انویدیا رو با اون قیمت سر سام اور ( ! ) برای موتورش بخره ؟ خوب خودش میسازه فیزیک بهتر از اونو !

???
?

parvizamd
06-02-2010, 22:14
آقا احسان من همین میگم

ehsan_wwe
07-02-2010, 09:41
خوب اقا احسا ناگه اینطوره که مثلا فیزیک Nvidia رو با این قیمت بالا میفروشند چرا کس دیگه ای این ففیزیک رو نمیسازه و بفروشه ؟! اگه به این اسونیه ؟!
یا مثلا سیستم سایه زنی GTA IV
ویرایش :
یا مثلا مگه شرکت ACT 3D بیکاره بره فیزیک انویدیا رو با اون قیمت سر سام اور ( ! ) برای موتورش بخره ؟ خوب خودش میسازه فیزیک بهتر از اونو !

???
?

و

آقا احسان من همین میگم

جفتوتون چي دارين ميگين ؟ قبول دارم فيزيك ساختن سخته اما نه cry engine و نه unreal هيچكودوم فيزيك ننوشتن و فيزيك آماده nvida رو خريدن و اون سيستم سايه زني هم مختص جي تي اي iv نيست اون سيستم سايه زني هم فروشيه كه براي جي تي اي iv اونو خريدن نشستن بنوسنش
بازم اگه سوالي بود بگين !‌ راستي تو تورنت free همه اينا هم اگه بگردي پيدا ميشه :40:

من گفتم اينجين ساختن اسونه نگفتم كه فيزيك نوشتن يا پلت فرم نوشتن

Reza Azimy_RW
07-02-2010, 14:10
جفتوتون چي دارين ميگين ؟ قبول دارم فيزيك ساختن سخته اما نه cry engine و نه unreal هيچكودوم فيزيك ننوشتن و فيزيك آماده nvida رو خريدن و اون سيستم سايه زني هم مختص جي تي اي iv نيست اون سيستم سايه زني هم فروشيه كه براي جي تي اي iv اونو خريدن نشستن بنوسنش
بازم اگه سوالي بود بگين !‌ راستي تو تورنت free همه اينا هم اگه بگردي پيدا ميشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من گفتم اينجين ساختن اسونه نگفتم كه فيزيك نوشتن يا پلت فرم نوشتن \
بابا احسان شما چی میگی ؟! :31:
بالاخره یک موتور بدون سیستم سایه زنی و فیزیک که نمیشه ؟!
پس چرا شرکتها خودشون یه موتور در حد کرای انجین نمیسازند و باهاش بازی بسازند و میرند کرای انجین میخرند ؟ خودشون که دیگه میدونند از موتوری که ساختند چجوری استفاده کنند و نمیخاند که منتشرشش کنند !

در ضمن نی این رضا هم اومده هی ساز مخالف میزنه ها !!! میخام به یه نتیجه ای برسیم !:10:

ehsan_wwe
07-02-2010, 18:33
پس چرا شرکتها خودشون یه موتور در حد کرای انجین نمیسازند و باهاش بازی بسازند و میرند کرای انجین میخرند ؟ خودشون که دیگه میدونند از موتوری که ساختند چجوری استفاده کنند و نمیخاند که منتشرشش کنند !

تو فك ميكني كار سختيه براشون؟‌
دليلشو نميدونم واقا شايد چون nvida كارش چيز ديگه اي است nvida physic براي چيپ nvidia ساخته شده تنها دليل ساختش اينه
كي ميگه نميسازن كلي اينجين ميشناسم كه ميرن ميسازن بعدشم ساخت انجين تو خارج با ايران فرق داره جيگر بايد براي تيكه تيكه كد هاي كه استفاده ميكني پول بدي اگه مال خودت نيست

بالاخره یک موتور بدون سیستم سایه زنی و فیزیک که نمیشه ؟!

اين سوالت شاكيم كرد اخه ديونه خيلي انجين هاي كمي هستند كه ميشينن زحمت ساخت physics و shader رو بكشن وقتي اماده هاشون هست ديونه اي كه بشيني بسازي پس انجين ساز ميشينه از اماده ها استفاده ميكنه

راستي به اين عكس نگاه كن اين انجين يكي از دوستامه تو سرعت رندر از Unreal و cry engine سري تر كار ميكنه و كلي امكانات خفني داره كه هيچ كدوم ندارن (‌ كلي امكلنات رو هم كم داره )‌

parvizamd
08-02-2010, 07:46
آقا احسان راستش شما درست می گی اما اینقدر آسون نیست و یه چیز دیگه این آقای spen دیگه کجاست هر کی ندونه فکر می کنه فراری شده :31:

Reza Azimy_RW
09-02-2010, 15:12
ایول احسان جوووون !
گرفتم مطلبو !

pershiangames
09-03-2017, 19:25
همش الکیه بابا،ما تو بازیسازیش موندیم بیایم موتور بازیساز هم بسازیم؟:n35::n27: