PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لغت‌نامه دهخدا

***Spring***
04-01-2010, 12:40
لغت‌نامه دهخدا

روایت سوم ( ورژن سوم )

لغت نامه بزرگ دهخداکه در 16 جلد به چاپ رسیده ‌است ، شامل شرح و معنی واژگان آثار ادبی و تاریخی زبان فارسی است. لغت‌نامه بزرگ‌ترین و مهم‌ترین اثر دهخدا است و بیش از چهل سال از وقت دهخدا صرف آن شد. لغت‌نامه معانی و تفسیرات و شروح تاریخی بسیاری از واژه‌های عربی را نیز داراست. لغت‌نامه بزرگ دهخدا تقریباً شامل همه واژگان زبان فارسی با معنای دقیق و اشعار و اطلاعاتی درباره آنهاست. «لغت‌نامه» دهخدا حاصل بیش از چهل سال کار او بر روی این اثر می‌باشد.

این کتاب در بیست و شش هزار و چهار صد و هفتاد و پنج صفحه سه ستونی به قطع رحلی با تعداد شش هزار دوره، امروز در دسترس فارسی زبانان است. این لوح فشرده طرحی است تازه برای استفاده آسان از لغت نامه دهخدا به عنوان یکی از نفیس ترین آثار علمی در زبان و ادب فارسی که گنجینه جامع و منحصر به فرد لغت و ادب فارسی را در قالبی زیبا و موزون با ابزارهای پژوهشی متنوع به علاقمندان و دوستداران فرهنگ و ادب فارسی عرضه کرده است .

امکانات کلی لوح فشرده لغت نامه دهخدا - روایت سوم : - جستجو در عناوین لغت نامه شامل 343466 مدخل - جستجوی هوشمند در فهرست مدخل ها ( wildcard search ) - جستجوی لغت فارسی یا اروپایی در پانویس ها - جستجوی لغت در متن معانی مدخل ها - جستجوی ترکیبی در متن لغت نامه ، شواهد و پانویس ها - جستجوی یک عبارت در متن کامل یک لغت نامه - ارائه طومار الفبایی ترکیب ها و امکان جستجو در آن - ارائه طومار الفبایی امثال و امکان جستجو در آنها - جداسازی مدخل ها بر اساس تعداد شاهد - ارائه متن مقدمه جامع لغت نامه - گفتار توضیحی درباره لغت نامه با صدای روان شاد علامه دهخدا - قطعاتی از موسیقی ایرانی - اجرای برنامه تحت ویندوزهای 95,98,2000,ME,XP امکانات ویژه در محدوده معنی یک مدخل : - جستجوی یک لغت خاص - جستجوی شاهدها ، ترکیب ها ، امثال و معانی دیگر ( ارکان لغت ) - تفکیک شاهدها ، ترکیب ها ، امثال و معانی دیگر به وسیله رنگ - دسترسی هم زمان به پانویس ها - چاپ تمامی و یا قسمتی از معنی یا پانویس

امکانات جانبی برنامه تهیه فیش از متن لغت نامه و یا ایجاد فیش مستقل درج اطلاعات در فیش با استاندارد فارسی یونی کد استفاده هم زمان از دیگر برنامه های تحت ویندوز انتقال تمامی و یا بخشی از متن لغت نامه به دیگر برنامه های نشر رومیزی با رعایت استاندارد فارسی یونی کد دسترسی هم زمان به معنی واژه انتخاب شده در دیگر متون فارسی بر اساس استاندارد یونی کد

راهنمای نصب:

- پس از دانلود فایلها را از حالت فشرده خارج کنید و با استفاده از نرم افزار Nero/Clone CD ایمیج سی دي را روی یک سی دی خام ضبط کنید. همچنین میتوانید فایل ایمیج را درون یک سی دی رام مجازی(با استفاده از برنامه virtual CD) بارگذاری کنید و اقدام به نصب نرم افزار کنید.

- در هنگام نصب آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید برنامه نصب ممکن است به عنوان ویروس شناخته شود و نرم افزار کامل نصب نشود! در صورتی که در هنگام اجرا نرم افزار با پیغام خطا مواجه شدید فایل Setup.exe را از مسیر X:setupSETUP BDE V2 نصب کنید.

حجم : 607 مگابایت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Mirror

.

سهیل ولف
07-04-2010, 20:18
ممنون دوست عزیز
دستت طلا

MehranVB
10-04-2010, 16:16
لینکهای بالا در مدیافایر:

Morteza561
22-06-2010, 18:50
دوستان کسی میتونه لینک مستقیم اینها رو بذاره؟

zahra az iran
04-07-2010, 10:21
سلام دستتون درد نکنه خیلی خوب بود

reza 1615
08-09-2010, 07:32
سلام
كسي ميتونه ديتا بيس اون را به اشتراك بگذاره؟ به صورت txt يا فايل ديتا بيس بدون پسورد

DaRiOuShJh
08-09-2010, 07:37
ممنون
کدوم نسخه هست؟

جدیده؟

کسی هم دانلود کرده یحتمل؟ مشکلی چیزی نداره دست به کار شیم؟

rahnemoun
08-09-2010, 08:41
من تا حالا 2 تا نسخه مختلف اینو دانلود کردم که هیچ کدومشون نصب نشدن!!!
اگه دوستان این نسخه رو نصب کردن و مشکلی نداشت، بگن تا برای بار سوم اینو دانلود کنم.

مرسی - رامین

digdig23
08-09-2010, 14:32
روی ویستا هم اجرا میشه؟

ezat451
09-09-2010, 16:15
من اين نرم افزار رو دانلود و نصب كردم اما اجرا نمي شه از دوستاني كه از اين نرم افزار استفاده مي كنن يك توضيح در مورد نصب و استفاده اش بدن.

Grand
09-09-2010, 19:08
نمی خواد این همه دانلود کنید؛ برین تو سایتش راحت کلماتتون رو سرچ کنید.

اینم آدرس سایتش:

I_AM_LEGEND
09-09-2010, 21:32
سلام و خسته نبالشید

اگه امکانش هست نرم افزار قدر رو هم قرار بدین. یه نرم افزار قدیمی هست .حدوده 17 ساله پیش. ممنون می شم.

در ضمن نرم افزار ده خدا جدید هم اومده .

rahnemoun
10-09-2010, 11:36
نسخه جدیدش رو هم دانلود کردم ولی کار نکرد!!!

alirezaghanbari
14-09-2010, 03:43
خدا دهخدا رو بیامرزه.

majidabed
03-10-2010, 17:08
سلام
من نسخه 2 رو دارم
ولی رو seven الفش عمل نمی کنه
اولاً کسی راه حلی براش داره که XP نصب نکنم
دوماً این نسخه 3 خیلی با قبلی فرق داره یافقط ظاهرش رو تغییر دادن
سوماً اگه کسی دانلود کرده کار کرده بگه ماهم دانلود کنیم.
یا علی

mohsen_5001
06-10-2010, 12:23
سلام منم ویندوزم 7 هست ولی نمی دوم چرا نصب نمی شه وسطای نصب ارور می ده..............:41:

mohsen_5001
06-10-2010, 12:24
سلام منم ویندوزم 7 هست ولی نمی دوم چرا نصب نمی شه وسطای نصب ارور می ده..............[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

farhadp30world
15-11-2010, 01:01
سلام منم ویندوزم 7 هست ولی نمی دوم چرا نصب نمی شه وسطای نصب ارور می ده..............[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
slm
ruye system 64 bit nasbnemisheh!!!!!!!!!!!!!!!!
ehtemalan windows shoma 64 bit ast.

گاليور
15-11-2010, 02:06
سلام
اين نرم افزار داراي حق مولف هست يا به صورت ازاد منتشر شده؟

manager1
17-11-2010, 21:05
سلام
ببخشید نوع قفل محافظت شده در این نرم افزار چیه و کدوم ورژن این نرم افزارهستش ؟

eakta
07-12-2010, 12:58
سلام من نرم افزار فرهنگ لغت معین برای موبایل لازم دارم

migmog
20-01-2011, 09:44
این جور که بوش میاد خرابه!!!!!!!
میخواستم دانلود کنم بیخیال شدم

zentex586
04-10-2012, 15:29
راهکار زیر روشی برای استفاده ورژن دوم این لغت نامه در ویندوز سون هست:

اگر لغت نامه دهخدا در رایانه شما نصب میشه ولی بعضی حروف درست نشان داده نمیشوند یکی از راهکارها این هست:
لغت نامه دهخدا در اصل با WINXP و ویندوزهای قدیمی تر سازگار هست. اگر نمی خواهید کنار Win7 سیستم تون سیستم عامل XP رو نصب کنید و در صورتی که RAM کامپیوتر تون به میزان کافی هست می تونید از روش نصب Windows XP (هر نسخه ای) به صورت مجازی در محیط ویندوز سون استفاده کنید، و سپس لغت نامه دهخدا یا هر برنامه فارسی مشکل دار دیگری رو در این شبیه ساز راه اندازی کنید.

تصویری از اجرای لغت نامه در VPC در ویندوز Seven
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من برای راه انداختن این لغت نامه بی نظیر از برنامه شبیه ساز مجازی Microsoft Virtual PC 2007 SP1 روی ویندوز Seven استفاده کردم، برای اینکه مشکل عدم نمایش درست حروف «الف» و «چ» برای من هم پیش اومد. برنامه VPC رو بدون هیچ مشکلی بر روی نسخه Home Premium ویندوز سون نصب کردم. با توجه به اینکه ورژن جدید این نرم افزار (VPC) به گفته مایکروسافت فقط روی نسخه های Professional و Ultimate نصب میشه، در صورتی که مثل من از ویندوز سون Home Premium استفاده می کنید برنامه Microsoft Virtual PC 2007 SP1 برای نصب ویندوز XP در محیط ویندوز Seven برای شما کافی خواهد بود و عملکرد ساده ای هم داره.
اگر هنگام نصب VPC 2007 خطایی در رابطه با عدم تطابق سیستم عامل دریافت کردید اون رو نادیده بگیرید، نه به طور صد در صد ولی به نظر میاد این برنامه بدون هیچ مشکلی با Win7 کار میکنه. پس از نصب برنامه و Restart سیستم از منوی CD برنامه درایوی که در اون CD نصب ویندوز XP قرار داره رو انتخاب کنید و مراحل نصب رو کاملا مثل زمانی که یک ویندوز XP رو از طریق Command Prompt می خواهید نصب کنید ادامه بدید، برای این کار یک درایو مجازی با ظرفیت 8 گیگ درست کردم که برای مورد من مناسب بود ولی در صورتی که برای شما کافی نباشه میشه مقادیر بزرگتر رو انتخاب کرد، همچنین VPC مقدار زیادی از RAM رو اشغال نکرد و تنها به 128MB بسنده نمود.

پس از پایان نصب برنامه حتی می تونید ویژگی های گرافیکی WinXP رو محدود کنید تا برنامه روان تر اجرا بشه. نحوه بالا آمدن و بسته شدن ویندوز دقیقا مثل حالت فیزیکی هست. حالا میشه لغت نامه دهخدا رو نصب کرد و برای این کار دوباره از منوی CD درایو مجازی یا حقیقی لغت نامه رو انتخاب و نصبش کنید. برای حرکت از ویندوز سون به اکس پی و بالعکس هم به سادگی میشه از کلیدهای Alt+M برای کوچک کردن VPC و کلیک دوباره روی محیط اون برای ورود به WinXP استفاده کرد. فشردن صرف کلید Alt هم (البته Alt سمت راست) میتونه راهی در خروج از VPC باشه.

مشخصات سیستمی که برنامه روش نصب شده و به خوبی جواب داده:
MB Biostar 880G
AMD Athlon II X4 630
RAM 2GB DDR3 1333
این یک سیستم متوسط به پایین محسوب میشه و بنابراین این پروسه باید روی اکثر کامپیوترهای دارای مشخصاتی مثل این عملکرد خوبی داشته باشه.

من از ویرایش دوم لغت نامه دهخدا استفاده کردم که لینک دانلود اون (با قابلیت از سر گیری دانلود) رو براتون میگذارم. پس از دانلود کافی هست با برنامه ای مثل Nero یا Clone CD ایمیج iso رو بر روی CD یا DVD رایت کنید یا با برنامه های درایو مجازی مثل Deamon Tools از اون روی هارد دیسک استفاده کنید.

لینک دانلود لغت نامه دهخدا (قابلیت از سرگیری مجدد) (592MB)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لینک دانلود Microsoft Virtual PC 2007 SP1 (33MB)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ehsanbh
12-04-2013, 14:50
لطفا در سایت آپلودباز هم آپلود کنید.با تشکر