PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درد دندون

mali.sh
02-01-2010, 20:54
سلام
آخ ....... آخ.............:19:
دندونم درد میکنه.............:41:
تاحالا درد دندون نکشیده بودم..........
حالا سوال پزشکیم
دوستان من دندون های عقلم هر چهارتاش در اومدن ولی متاسفانه دوتای پایینی بجای اینکه به صورت عمودی در بیان افقی در اومدن......... حدود 4 پنج سال میشه که اینجورن و ازاونجا که وقتی متوجه شدم باید برای کشیدن اونا حتما باید جراحی شه ازترس جراحی بیخیال کشیدن اونا شدم........ هیچ وقت مشکل خاصی نبود فقط زمان مسواک زدن مشکل داشتم اخه فاصله بین دندون عقل و کناری به سختی تمیز می شد............ به هرحال..........
حالا با همون مشکل مسواک زدن باعث شده اون دندون (دنون عقل) دچار پوسیدگی و درد شده که ازاونجایی که حسابی مخفی بود به سختی دیده میشه............
1-این دندون باید کشیده شه؟( یعنی مثل بقیه دندونها که پرمیکنن و رفع پوسیدگی نباید اقدام کرد)
2- دندون عقل دیگم که پایین و افقی دراومده هم باید با جراحی بکشم؟
3- الان تو فصل امتحاناست اگه بکشم طول دوره درمانش چقدر طول میکشه؟ (اخره ترمی بدبخت نشم)

:41::41::41::41:

C0OPeR
02-01-2010, 21:08
فعلا چندتا ژلوفن بخور تا دردش تسکین پیدا کنه :دی

maziarb
02-01-2010, 21:21
انصافاً ما رو گرفتی،خوب پاشو برو زودتر دکتر

mali.sh
02-01-2010, 21:46
دکتر عزیزی که خانواده معرفی کردن تا فردا عصر مطب نیستن
ضمنا من و حسابی از جراحی وحشتناک دندون عقل ترسوندن فکر کنم فردا تو مطب سکته کنم............

شهرام_ایرانی
02-01-2010, 21:52
نه عزیزم اصلا نترس
هر دو داداشام دندوناشون مخفی بود
رفتن یک دکتری تو خیابون عباس آباد که کارش جراحی هست
اون خیلی راحت لثه رو شکافت و دندون رو راحت در آورد
تازه خوبی کار به این بود که بهشون گفت که بستنی بخورن
ببین فقط سعی کن پیش دکتر جراح دندون بری
در ضمن از من به تو نصیحت پیش دکتر زن دندون پزشک نرو
دیدی زنه بدون که هیچ کاری نمی تونه بکنه

ardavan_2008
02-01-2010, 23:06
در مورد دنونهای عقل شما:

دندونهای عقل نهفته و اشکار وجود داره که نهفته جراحی سخت تر و با توجه به میزان نهفتگی جراحی سخت و حتی دردش زیادتر اما اگر اشکار (معلوم)باشه که درد زیادی نداره اما شما در اولین فرصت بهتره پیش دکتر برید و نظر شون رو بدونید چون اگر زیاد بمونه مشکل ساز میشه (عفونت و...)

eMer@lD
03-01-2010, 10:12
سلام
حتما برای کشیدن دندانهایتان اقدام کنید
اگر به آینده موکول بشه هم باعث انحراف در نظم دندانها و هم تحلیل به مرور لثه و یا بروز کیست‌های فکی و یا تومورها میشه...
اگر دارای فک بزرگ باشید ممکن هست دندان پزشک دندانها را نکشد و با رادیوگرافی جای دندان را پیدا کند و با یک سری مراقبتها و داروها فعلا به تعوبق بندازند تا دوره ی امتحانات شما بگذرد

mali.sh
03-01-2010, 11:28
از همه دوستان از راهنمایی های خوبشون ممنونم:40:
انشاا... امروز عصر یکیشون رو میکشم............. الان هم دارم مسکن مصرف میکنم درد ندارم...........
فقط میترسم............:46: که اونم با راهنمایی شما ترسم تا حدودی برطرف شد.........
فقط امیدوارم جراحی طولانی نباشه ........... و بعد اون محل جراحی زود خوب شه :20:

در پناه حق

reza2pars
03-01-2010, 11:29
خدا شفا بده....

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-01-2010, 11:42
سلام

میگن چند تا درد هست که خدا نصیبِ گرگِ بیابون نکنه :

درد عاشقی

درد بی پولی

درد تنهایی و بی کسی

درد دندان

:41:

==========================

البته من دکتر نیستم اما تجربۀ شخصیِ خودم رو میگم

من فکم کوچیکه و دندونهام سایزش XXXXL

واسه همین مجبور شدم که اورتودونسی کنم برای ردیف کردن دندونام که بر سرِ نیم میلیمتر جا همیشه با هم جنگ و دعوا داشتند و مجبور شدم یکیش رو بکشم تا جا برای بقیه باشه

وقتی دندون عقلم در اومد قوزِ بالا قوز شد دیگه

اگه بدونین چی کشیدم تا یکیش در اومد . جانِ من به در آمد تا در آمد

:31:

دومی دخلِ من رو اورد قبل از اینکه در بیاد !!!!!!

نصف صورتم پف کرده بود ازش و همه میگفتد : داری کشک میخوری ؟؟؟؟

خبر نداشتند چی بر سرِ منِ بینوا اومده

بالاخره تصمیم رو گرفتم رفتم پیش یه دکتر گفتم من نمیدونم چطوری اما جان من بیا و این دندون رو بکش و ما رو از شرش راحت کن . از خیر دندون عقل گذشتیم

فقط یه کمیش از زیرِ لثه در اومده بود و حتی نمیتونستم دهنم رو درست باز کنم .

دستش درد نکنه . چنان باحال کشیدش که اصلا احساس نکردم البته دو تا امپول زد که تا گلو بی حس شدم .

بعدش تمام مشکلات حل شد و موضوع تموم شدو رفت پی کارش دیگه

:20: