PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی برای حل مشکل هارد دیسک.

Colton
02-01-2010, 15:33
سلام

من یک هارد 320 گیگابایت دارم که پارتیشن های اون از نوع دینامیک هستند. از این هارد برای آرشیو اطلاعات استفاده می کنم و وقتی بهش نیاز ندارنم کابل برقش رو جدا می کنم تا احتمال خرابی اون رو کاهش بدم. امروز وقتی که به اطلاعات موجود در این هارد نیاز پیدا کردم کابل برقش رو وصل کردم ولی وقتی سیستم عامل بالا آمد هیچ کدام از پارتیشن ها قابل مشاهده نبود. در قسمت Disk Management هم روی اسم هارد علامت خطا زده و عبارت Foreign رو نمایش می دهد. مشکل از چی می تونه باشه و چطور می تونم حلش کنم؟

با تشکر.

Mohammad King
02-01-2010, 16:58
سلام

شما این مشکل را تو چه ویندوزی داری؟
Setup رو هم چک کردی ؟ اونجا هم مشکلی با شناختن هاردت نداره ؟ ...

Colton
02-01-2010, 18:22
سلام

شما این مشکل را تو چه ویندوزی داری؟
Setup رو هم چک کردی ؟ اونجا هم مشکلی با شناختن هاردت نداره ؟ ...

سلام
از لطفتون ممنونم.

تو ویندوز XP.
چون در کامپیوترهای محل کارم ویندوز دیگری نصب نیست نتونستم امتحان کنم ببینم در سایر سیستم عامل ها هم مشکل داره یا نه. البته تا چند روز پیش در ویندوز XP مشکلی نداشت.
Setup را هم چک کردم. مشکلی نیست و هارد رو به درستی می شناسه.
تفاوت پارتیشن های دینامیک و بیسیک در چیه؟

مشکل خاصی در حین کار کردن با هارد پیش نیامده. چند روز پیش که ازش استفاده کردم سالم بود تا امروز که ... .

hesam_x3
02-01-2010, 18:32
سلام دوست عزیز .
رو یه سیستم دیگه تست کن حتما . xp ، 7
احتمالا مشکل از به هم خوردن پارتیشن هاست . اول از xp بوت شو و ببین تو نصب ، هاردت درایو هاش هست یا نه . اگه بودیعنی هارد سالمه . اگه نبود یا هارد خلاص شده یا بدسکتور داره یا mbr هر درایوت خراب شده . باید فرمت کنی اگه نشد باید اف دیسک کنی . در اصل نباید هی هارد رو از برق در بیاری و بزنی . این کار اصلا باعث موندگاری هارد نمیشه . بلکه باعث اصطحلاک بیشتر میشه .
قربانت . حسام

Mohammad King
02-01-2010, 21:59
برای اين که هاردت توسط ويندوز شناخته بشه احتياج به floppy درايو داری....
روی يه pc ديگه سيدی مادربوردت بزار و اين اطلاعاترو از داخلش کپی کن روی ديکست فلاپی
البته اين اطلاعات بسته به نوع مادربورد تو شاخهايی به نام driver , floppyimage , ide driver ,drvdsk وجود داره
اطلاعات اين شاخهارو همراه با فايلی به نام txtsetup.oem رو به طور کامل روی يه فلاپی بريز.....
فلاپيرو بزار تو دستگاه بعد موقع نصب ويندوز همون صفحه ابيه تو همون حين از شما میخواهد که کليد F6 رو فشار بديد...و شمام F6 میزنی بعد صبر میکنی سؤالی مبنی بر نوع فلاپی و کنترلر مادربرد از شما سؤال میکنه...بعد از طی اين مرحله نيز ويندوز هارد شمارو شناسايی و مراحل نصب ويندوز شروع میشه

Colton
03-01-2010, 01:24
سلام دوست عزیز .
رو یه سیستم دیگه تست کن حتما . xp ، 7
احتمالا مشکل از به هم خوردن پارتیشن هاست . اول از xp بوت شو و ببین تو نصب ، هاردت درایو هاش هست یا نه . اگه بودیعنی هارد سالمه . اگه نبود یا هارد خلاص شده یا بدسکتور داره یا mbr هر درایوت خراب شده . باید فرمت کنی اگه نشد باید اف دیسک کنی . در اصل نباید هی هارد رو از برق در بیاری و بزنی . این کار اصلا باعث موندگاری هارد نمیشه . بلکه باعث اصطحلاک بیشتر میشه .
قربانت . حسام

سلام.
دوست عزیز از راهنماییتون ممنونم. فردا با ویندوز 7 امتحان می کنم ببینم اونجا هم این مشکل وجود داره یا نه.
هارد مشکل فیزیکی پیدا نکرده، چون با نرم افزارهای پارتیشن ریکاوری اطلاعات به صورت کامل قابل مشاهده و بازیابی هست. در مورد قطع و وصل کردن کابل برق هارد دیسک هم باید بگم که هر روز این کار رو انجام نمی دهم که باعث خرابی هارد بشه. شاید هر ماه یک یا حداکثر دوبار به اطلاعات این هارد نیاز پیدا کنم.

Colton
03-01-2010, 01:29
برای اين که هاردت توسط ويندوز شناخته بشه احتياج به floppy درايو داری....
روی يه pc ديگه سيدی مادربوردت بزار و اين اطلاعاترو از داخلش کپی کن روی ديکست فلاپی
البته اين اطلاعات بسته به نوع مادربورد تو شاخهايی به نام driver , floppyimage , ide driver ,drvdsk وجود داره
اطلاعات اين شاخهارو همراه با فايلی به نام txtsetup.oem رو به طور کامل روی يه فلاپی بريز.....
فلاپيرو بزار تو دستگاه بعد موقع نصب ويندوز همون صفحه ابيه تو همون حين از شما میخواهد که کليد F6 رو فشار بديد...و شمام F6 میزنی بعد صبر میکنی سؤالی مبنی بر نوع فلاپی و کنترلر مادربرد از شما سؤال میکنه...بعد از طی اين مرحله نيز ويندوز هارد شمارو شناسايی و مراحل نصب ويندوز شروع میشه

دوست عزیز از لطفتون ممنونم.
این هاردی که مشکل پیدا کرده، هارد اصلی سیستم نیست. از این هارد برای آرشیو اطلاعات استفاده می کنم.
پارتیش ها هم توسط ویندوز اکسپلورر قابل مشاهده نیستند. با این حال فردا امتحان می کنم ببینم موقع نصب ویندوز هم این مشکل وجود داره یا اینکه فقط در محیط ویندوز و توسط ویندوز اکسپلورر پارتیشن ها قابل مشاهده نیستند.