PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کلیات اسمبل سیستم؟؟

Farshadd
03-01-2010, 00:14
سلام.

من میخوام کلیاتی در مورد اسمبل سیستم بدونم.

منظورم نحوه نصب نیست. منظورم اینه که بدونم چه چیزی به چه چیزی میخوره.

به طور مثال میخوام بدونم چه نوع مادر بردی چه نوع cpu هایی رو پشتیبانی میکنن و اینو در مورد تمام قطعات سخت افزاری بدونم.
یا مثلا بهترین حالات ست کردن چه حالاتیه و تفاوت انواع مادربورد ها و cpu ها و مهمتر از اون تشخیص تفاوت و همبندی از روی نام اونا.

در صورتی که جوابم مقاله باشه اولویت با زبان فارسیه برام ولی انگلیسی هم بود اشکالی نداره.

(یه سرچ کلی کردم جز یه کتابچه چیزی نبود که اونم برای بستن خوبه نه برای انتخاب. لازم به ذکره قصد من خرید نیست و بالا بردن اطلاعاتم در سطحیه که خودم بتونم راحت پیشنهاد سیستم بدم. بستن رو تقریبا بلدم.)

لازم نیست که حتما مختصر باشه. هر کسی چیزی میدونه هر چند ناقص ، من ممنونش هستم.

پیشاپیش سپاس.

:12:

KING_DESIGNER
03-01-2010, 00:49
اونوقت که چه بشه ؟ هدفت چیه ؟
بهترین کار خوندن همون دفترچه هاست
اول ببینی و یاد بگیری که سیستم چی هست و چی به چیه و بعدش میرسی مبه هماهنگ بودن قطعات و مچ بودن و نحوه سیستم سفارش دادن و....
باید سرچ کنی دوست عزیز
مگه این که یک نفر حالا پیدا بشه که بعید میدونم ولی من فکر کنم جواب نهایی رو دادم
از روی تاپیک های همین فروم هم بخونی بری جلو یه چیزاییی دستت میاد
:46:

khaiyam
03-01-2010, 19:52
شما هر مادربوردی را که توسایت سازنده اش برید می تونید manual اون را گیر بیارید و توی اون نوشته که چه cpu ای ؟چه رمی و چه تعدادی با چه باسی؟ تعداد اسلات های PCI برای اسمبل کردن هم بهترین کار اینه هر چه قدر هم که تبهر دارید باز هم نگاهی به manual اش بندازید

inno3d
04-01-2010, 17:46
سلام.

من میخوام کلیاتی در مورد اسمبل سیستم بدونم.

منظورم نحوه نصب نیست. منظورم اینه که بدونم چه چیزی به چه چیزی میخوره.

به طور مثال میخوام بدونم چه نوع مادر بردی چه نوع cpu هایی رو پشتیبانی میکنن و اینو در مورد تمام قطعات سخت افزاری بدونم.
یا مثلا بهترین حالات ست کردن چه حالاتیه و تفاوت انواع مادربورد ها و cpu ها و مهمتر از اون تشخیص تفاوت و همبندی از روی نام اونا.

در صورتی که جوابم مقاله باشه اولویت با زبان فارسیه برام ولی انگلیسی هم بود اشکالی نداره.

(یه سرچ کلی کردم جز یه کتابچه چیزی نبود که اونم برای بستن خوبه نه برای انتخاب. لازم به ذکره قصد من خرید نیست و بالا بردن اطلاعاتم در سطحیه که خودم بتونم راحت پیشنهاد سیستم بدم. بستن رو تقریبا بلدم.)

لازم نیست که حتما مختصر باشه. هر کسی چیزی میدونه هر چند ناقص ، من ممنونش هستم.

پیشاپیش سپاس.

:12:
سلام
سایت سازنده قطعات همیشه قطعات سازگار با دستگاه های ساخته شدش رو معرفی میکنه.

H A M A S
04-01-2010, 19:38
مفید مختصر:

همیشه cpu تعیین میکنه بقیه قطعات چی باشند!
مثلا اگر cpu شما Intel croe i7 باشه تکلیف مین و بقیه معلومه
========================================
بهترین حالت ست کردن هم مختلفه ولی اگر از یک مارک باشند بهتره مثلا مین گیگا با گرافیک گیگا
========================================
در مورد مین هم اگر قابلیت کراس فایر داشته باشه فقط میتونه کارت های ati رو کراس کنه (کراس فایر منحصرا در اختیار شرکت ati هست)
اگر شما گرافیک nvidia دارید باید مین شما قابلیت sli (مشابه کارس فایر هست
======================================