PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : طراحي ,تنظيم وآموزش وبرقراري امنيت يك شبكه داخلي

a_8428
26-03-2006, 10:40
lan learn

طراحي ,تنظيم وآموزش وبرقراري امنيت يك شبكه داخلي

دوستان هر سوالي كه در زمينه شبكه داخلي و امنيت آن داريد ميتوانيد بپرسيد

عباس

00110
26-03-2006, 18:28
ممنون از لطفت عزیز ولی اگه یه توضیحات ابتدایی از امنیت Lan می دادی بهتر نبود ؟؟

به هر حال من می خواستم بدونم که چرا تو بعضی از شبکه ها دستور Net Send , Shutdown اجرا نمی شه ؟؟

a_8428
27-03-2006, 07:50
سلام
بحث در مورد امنيت شبكه بسيار گسترده ميباشد كه در اينجا نميتوانم تمام جزئيات را بياورم تمام قسمت هاي نرم افزاري و سخت افزاري شبكه امنيت مخصوص به خود رادارد اما باداشتن يك فايروال و يك آنتي ويروس تحت شبكه كه به روز باشد كلي از مشكلات امنيت شبكه حل ميشود كه مهم طريقه استفاده از آنهاست چگونگي مجوز دهي به كاربران هم جزئي از امنيت شبكه است چگونگي حفاظت از سخت افزار شبكه هم جزئي از امنيت شبكه است پشتيبان گيري مرتب از اطلاعات شبكه هم جزئي از امنيت شبكه است و ده ها مورد ديگر شما در هر قسمت كه جاي سوال برايتان بود ميتوانيد مطرح نماييد
در حال حاضر من مسئول شبكه يك سازمان بوده و در 2 سال گذشته حتي يك ثانيه هم شبكه ما دچار اشكال امنيتي و غيره نشده
در مورد سوال دوم در شبكه ها كه گفتي بهتر بود منظورت را بهتر بيان ميكردي چون در يك شبكه مهترين قسمت آن نوع توپولوژي و نوع سيستم عامل آن است كه ممكن است يك شبكه با شبكه ديگر كلي تفاوت داشته باشد و در اين صورت دستورات آنها نيز با هم تفاوت دارد پس لطفا در مورد سوال دوم نوع توپولوژي و سيستم عامل آن را بيان كن كه به عنوان مثال توپولوژي استار است و سيستم عامل آن ويندوز سرور و يا يونيكس يا لينوكس
از لطف شما نيز متشكرم عزيز

00110
27-03-2006, 20:11
ممنون عزیز

منظور من این نبود که همه چی رو بگید اگه یه کم توضیح بدید ما هم سوال می کنیم تاپیک راه می افته ...
همین که می گید در 2 سال گذشته حتي يك ثانيه هم شبكه ما دچار اشكال امنيتي و غيره نشده یه راهنمایی کلی بکنید که چی کارا کردید ...

در مورد سوال هم باید بگم که چیز مهمی نبود ولی توپولوژي استار است و Win Xp ...

در ضمن وظیفه خودم دونستم که از شما برای این کارتون نهایت تشکر رو بکنم اگه راه بیوفته ما هم افتخار با شما بودن رو خواهیم داشت ...