PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : معرفی کوتاهی از simdesigner for catia

saeedy212
01-01-2010, 17:14
به نام خدا
نرم افزار کتیا یکی از قویترین نرم افزارهای طراحی مکانیکی می باشد ؛ و باید توجه داشت که طراحی یکی از کاربردهای این نرم افزار می باشد و اگر هدف از انجام طراحی رسیدن به یک سری نتایج تحلیلی باشد باید گفت که این نرم افزار با کمک سولورهای (solvers) کمپانیهای دیگر قادر به انجام تحلیهای بسیار قوی و دقیق می باشد که ارزش مهندسی وتجاری دارد که حاصل یکی از این همکاریها Simdesigner For Catia می باشد. اين بسته نرم افزاري حاصل همكاري سه كمپاني بزرگ و معتبر آمريكايي و فرانسوي به نامهاي ، Dassault Systems, IBM,MSCمي باشد . هر يك از اين سه شركت بزرگ در زمينه صنايع هوافضا، الكترونيك كامپيوتر و تحقيقات پيشرو در زمينه صنايع فوق جز كمپاني هاي قدرتمند جهاني هستند. در زمينه نرم افزارهاي طراحي به كمك كامپيوتر، ساخت به كمك كامپيوتر، تحليل مهندسي به كمك كامپيوتر (CAD-CAM-CAE) هر يك از اين كمپاني ها محصولات معتبر جهاني دارند . بسياري از صنايع بزرگ دنيا همچون بويينگ، جنرال الكتريك، ايرباس، تويوتا، بي ام و، فورد و بسياري از شركتهاي كوچك و بزرگ ديگر از كدها و بسته هاي نرم افزاري اين شركتها استفاده مي كنند. یکی از قابلیتهای مهم SIMDESIGNER انجام تحليلهاي ديناميكي شامل سينماتيك و سينتيك می باشد و می توان خروجيهاي جابجايي، سرعت، شتاب، نيروهاي ثابت و متغير بر روي مفاصل و قطعات يك مجموعه مونتاژي را بدست آورد می باشد که از سولورهای MSC ADAMS بهره گرفته ا ست. و نکته مهم و اساسی این است که بعد از طراحی یک مجموعه و مونتا ژ دقیق آن نوبت به راه اندازی آن مجموعه است و اگر فقط هدفمان گرفتن خروجیهای سینماتیک باشد همان محیط DMU KINEMATICS خود CATIA کفایت می کند ولی زمانی که هدفمان گرفتن خروجیهای سینتیک باشد دیگر محیط CATIA جوابگو نمی باشد چون به عنوان مثال ما نمی توانیم حتی نیروی جاذبه را در محیط CATIA تعریف کنیم در صورتی که در محیط SIMDESIGNER جاذبه زمین از ابتدا تعریف شده است. این مطلب بسیار کوتاهی در زمینه معرفی یکی از تواناییهای SIMDESIGNER بود.

سعید ملک جان
SAEEDMALAKJAN@GMAIL.COM

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

نازنین زهرا
12-08-2015, 10:39
من اگه بخوام جاذبه را برای جسم ام تو این محیط تعریف کنم چی کار کنم ؟من دستوراش را پیدا کردم ولی نمی تونم چه طوری استفاده کنم .اگه می شه راهنمایی کنید .هیچ فایل آموزشی از این ماژول تو اینترنت نیست