PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برگرداندن ویندوز ویستا از طریق درایو ریکاوری

gog2000
01-01-2010, 09:30
در این قسمت در مورد ساخت درایو ریکاوری توضیح داده شده ولی کسی نگفته از طریق این درایو ریکاوری که الان روی روی لپ تاب من موجود است چجوری میشه ویندوز را برگردوند؟؟؟؟؟؟؟؟؟

راستی بعضی تغییرات که در ویندوز دادیم مثل تغییر نام درایو ها و اضافه کردن یک درایو هم به همراه این ریکاوری برمی گرده یا صرفا به تنظیمات کارخانه برمیگردونه؟؟؟؟؟؟؟؟

r_22009
01-01-2010, 11:58
شما وقتی سیستمو روشن می کنی بادکمه f10 یا f11 وارد صفحه ریکاوری می شید و اگر : restore C رو بزنید فقط درایو c فرمت می شه و ویندوز و برنامه ها از اول نصب می شه و اگر full system restore رو بزنید تموم درایو ها فرمت شده و کاملا به شکل لپتاپی که از اول خریدید در می آد

gog2000
01-01-2010, 15:13
یعنی تنظیماتی که بعدا اعمال کردم هیچکدوم را نمیاره؟؟؟

من روی سی دی یک بک اپ از ویندوز اولیه بر داشتم پس اگه این درایو را پاک کنم هیچ مشکلی پیش نمیاد و فرقی نمیکنه با سی دی برگردونم و یا از طریق این درایو؟؟؟؟؟؟؟؟

H@mid-Vista
01-01-2010, 17:01
یعنی تنظیماتی که بعدا اعمال کردم هیچکدوم را نمیاره؟؟؟

من روی سی دی یک بک اپ از ویندوز اولیه بر داشتم پس اگه این درایو را پاک کنم هیچ مشکلی پیش نمیاد و فرقی نمیکنه با سی دی برگردونم و یا از طریق این درایو؟؟؟؟؟؟؟؟

خیر كلا" فرمت می كنه و ایمیج گرفته شده رو بر می گردونه
مثل روز اول میشه

gog2000
01-01-2010, 17:09
من در هنگاه بوت شدن سیستم همه دکمه های F را امتحان کردم ولی این گزینه هایی که شما میگید را اصلا نیاورد با کدوم دکمه میاره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Green.Son
01-01-2010, 23:49
فكر كنم Alt+F11

gog2000
03-01-2010, 17:42
خیر با هیچ کدام از این دکمه ها نیامد کسی 1555 نداره جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

H@mid-Vista
03-01-2010, 20:16
خوب پس ریكاوری شما خراب شده
برو با این روش خودت بساز

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Ava UK
03-01-2010, 20:20
من dell studio ندارم اما اینو واست توی یک سایت انگلیسی پیدا کردم. انجام بده شاید کرد.

1. کامپیوتر را رستارت کنید.
2. همزمان با اینکه کامپیوتر بالا میاد F8 را بزنید تا به قسمت تنظیمات Advanced Boot میرسید.
3. توسط کلید ↓ برید روی Repair your computer و بعد Enter را بزنید.
4. زبانی را که در نظر دارید انتخاب کنید و Next را بزنید.
5. بعنوان Administrative user وارد شوید. یعنی اگر پسوردی دارید بزنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

6. روی Dell Factory Image Restore در قسمت System Recovery Options کلیک کنید.
7. از داخل پنجره باز شده ی مربوط به Dell Factory Image Restore دکمه Next را بزنید.
8. جایی رو که نوشته Yes, reformat hard drive and restore system software to factory
condition تیک بزنید.
9. Next را بزنید و منتظر بمانید تا سیستم شما به تنظیمات کاروخونه ای بر میگرده.
10. وقتی عمل Restore تموم شد Finish را بزنید.

gog2000
05-01-2010, 19:50
خیر با این دکمه f8 هم نیاورد البته این صفحه را یکبار به همین شکل اورده بود ولی از کجا نمیدونم

راستش من که دستکاریش نکردم که خراب بشه البته وقتی خاستم ریکاوری با سی دی برگردونم یک گزینه هم بود که از هارد برمی گردوند ولی کار نکرد و فقط از روی سی دی برگردوند یعنی به علت اینکه این درایو خراب است نیاورد؟؟؟؟

gog2000
08-01-2010, 23:55
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منم دقیقا یه همچین چیزی میخام این درایو دستی ریکاوری که میسازه با پاک کردن برنامه اونم از بوتیبل پاک میشه پس زیاد جالب نیست
حالا همچین چیزی را میشه ساخت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

saman3230
09-01-2010, 00:15
خیر با این دکمه f8 هم نیاورد البته این صفحه را یکبار به همین شکل اورده بود ولی از کجا نمیدونم

راستش من که دستکاریش نکردم که خراب بشه البته وقتی خاستم ریکاوری با سی دی برگردونم یک گزینه هم بود که از هارد برمی گردوند ولی کار نکرد و فقط از روی سی دی برگردوند یعنی به علت اینکه این درایو خراب است نیاورد؟؟؟؟

عزیز جان اگر شما ویندوز اورجنالشو رو دارید بدون اینکه دست به درایور ریکاروی بزنید ویندوز نصب کنید از او موقع به با زدن کلیدF8 می توانید وارد این مراحلی که دوست عزیزمون جناب AVA UK فرمودن بشید

اما اگر ویندوزی به غیر ویندوز اصلی دارید فعلا امکان پذیر نیست !!

در رابطه با تغییر نام درایور یا سایز درایو هم خیالت راحت باشه تغییرات ذخیره می مونه چن این میاد فقط درایو C رو پاک میکنه و مجددا اون IMAGE FACTORY.wim رو روی درایو C برمی گردونه درست مثل اینکه تو یه ویندوز تازه نصب کردی اما با تمامی برنامه اورجنیال و درایورهای نصب شده

DELL FACTORY IMAGE RESTORE هیچ کاری به درایو های دیگه ات نداره اون ریکاوری VAIO و TOSHIBA هستش که اگر بخوای همه چیز رو به حالت کارخانه ای بر می گردونه ریکاوری دل از این کارا نمی کنه خیالت راحت راحت تغییرات باقی خواهد ماند

gog2000
21-01-2010, 00:12
دوباره خودش درست شد
خیر درایو ریکاوری سالم بود به اتفاقی اجرا شد و بعدشم هایدن شد

asareza
03-10-2012, 16:35
سلام
من یه لب تاب کامپک دارم که متاسفانه ویندوز اورجینالشو پاک کردم و جاش ایکس پی ریختم - به دلایلی- و هنگام نصب ایکس پی درایو c را از گزینه فرمت در موقع نصب ، فرمت کردم . دیسک ریکاوری ندارم ولی در درایو d فایل ریکاوری موجوده . قبلا برای ریکاوری ویندوز ویستا بعد از روشن شدن دستگاه با کلید f11 براحتی کار نصب انجام می شد ولی متاسفانه بعد از این خرابکاری من کلید f11 کار نمی کنه یعنی با فشردنش اتفاقی نمی افته و ویندوز فعلی بالا میاد . لطفا راهنمایی کنید / ممنونم