PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : i7 و رم با باس 1333 به بالا

sir payman
01-01-2010, 02:16
سلام به همه
میخواستم بدونم چرا وقتی کسی از دوستان میخواد i7 ببنده بهش رم با باس 1333 یا حتی 1600 پیشنهاد میشه در حالی که طبق گفته های خود اینتل از رمهای ddr3 با باس 1066 و 800 پشتیبانی میکنه؟
و اگر از 1333 یا 1600 پشتیبانی میکنه پس چرا تو سایت اینتل چیزی در موردش ننوشته؟
اینم لینکهاست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اینم عکسش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به پایین عکس (اخرین خط)دقت کنید.

Guts
01-01-2010, 22:24
ممکنه اطلاعاتشون قدیمی بوده باشه و یادشون رفته باشه بروزش کنن.

sir payman
03-01-2010, 18:50
فکر نمیکنم مربوط به اپدیت نبودن سایتشون باشه.
مگه از زمان تولید I7 تغییر خاصی روی مموری کنترلرش انجام شده؟

Guts
03-01-2010, 18:54
فکر نمیکنم مربوط به اپدیت نبودن سایتشون باشه.
مگه از زمان تولید I7 تغییر خاصی روی مموری کنترلرش انجام شده؟
?!! خوب 1333 رو پشتیبانی میکنه دیگه بیشترم که اورکلاک هست.

sir payman
03-01-2010, 19:12
اخه میدونی من دارم سیستممو عوض میکنم و دارم میرم سمت I7 و میخوام اطلاعاتم از سیستم کامل باشه , به خاطر همینه که اینارو میپرسم و مشکلم با اون اطلاعاتی که تو پست اول نوشتم یکیشم اینه که حتی 1333 رو هم توی لیست ساپورتش ننوشته و بالاترین باس رو 1066 در حالت تریپل چنل نوشته.

khaiyam
03-01-2010, 19:46
من تا حالا رم DDR3 با باس 800 ندیدم 1066 هم توصیه نمیشه هرچه باس بیشتر باشه خوب بهتره من تو عکس بالا چیزی از بیشترین نمی بینم من خودم الان باس رمم 1333 هست شما باباس2000 هم میتونید استفاده کنید

mohsenfhm
04-01-2010, 09:31
من تو يك مجله ديدم كه زده بود cpu core i7 fsb 1gig . مي خواستم بيبنم واقعا باسشون 1 گيگه ؟؟؟

راستي باس HT يعني چي ؟

Guts
04-01-2010, 11:33
اخه میدونی من دارم سیستممو عوض میکنم و دارم میرم سمت I7 و میخوام اطلاعاتم از سیستم کامل باشه , به خاطر همینه که اینارو میپرسم و مشکلم با اون اطلاعاتی که تو پست اول نوشتم یکیشم اینه که حتی 1333 رو هم توی لیست ساپورتش ننوشته و بالاترین باس رو 1066 در حالت تریپل چنل نوشته.
شما برای رم مشخصات مینبورد رو نگاه کن، کاری به CPU نداشته باش.

shamy
09-01-2010, 09:50
سلام به همه
میخواستم بدونم چرا وقتی کسی از دوستان میخواد i7 ببنده بهش رم با باس 1333 یا حتی 1600 پیشنهاد میشه در حالی که طبق گفته های خود اینتل از رمهای ddr3 با باس 1066 و 800 پشتیبانی میکنه؟
و اگر از 1333 یا 1600 پشتیبانی میکنه پس چرا تو سایت اینتل چیزی در موردش ننوشته؟
اینم لینکهاست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینم عکسش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به پایین عکس (اخرین خط)دقت کنید.

درود دوست من.

سیستم من هم به همین شکله.

وقتی رم رو نصب می کنی در حالت نرمال 1066 میشناسه.

باید رم رو به همون فرکانسی که روی لیبل رم نوشته اورکلاک کنی.

sir payman
09-01-2010, 13:55
شما خود رم رو اور میکنی یا fsb رو میاری بالا؟

mohsenfhm
09-01-2010, 22:45
يعني سوال ما اينقدر سخته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Grand
09-01-2010, 23:54
درود دوست من.

سیستم من هم به همین شکله.

وقتی رم رو نصب می کنی در حالت نرمال 1066 میشناسه.

باید رم رو به همون فرکانسی که روی لیبل رم نوشته اورکلاک کنی.

یعنی اگه در شرایط عادی رم بالاتر از 1066 بندازیم انگار 1066 انداختیم؟!

sir payman
10-01-2010, 01:59
من تو يك مجله ديدم كه زده بود cpu core i7 fsb 1gig . مي خواستم بيبنم واقعا باسشون 1 گيگه ؟؟؟

راستي باس HT يعني چي ؟
باس i7 ها 4.8 GT/s QPI هست.
HyperTransport یک تکنولوژی برای اتصال نقطه به نقطه (Peer-To-Peer) بین مدارات مجتمع است. با استفاده از این تکنولوژی بین هر دو چیپ یک اتصال جداگانه بصورت دوطرفه (Send & Receive) با پهنای باند مجموع 12.8 GB/s(6.4 GB/s برای هر باند( بوجود می آید. حتی از این تکنولوژی برای اتصال پر سرعت چندین CPU در یک سیستم با چند پردازنده هم استفاده می شود. از مزایای این تکنولوژی می توان به موارد زیر اشاره کرد: 1- پهنای باند بالا – 12.8GB/s در برابر 1GB/s (البته تمامی چیپ ها لزوما با پهنای باند 12.8GB/s کار نخواهند کرد، بلکه این تکنولوژی این امکان را به چیپ ها می دهد تا بر سر پهنای باند با هم به توافق برسند) 2- افزایش پهنای باند FSB از 2.1GB/s به 6.4GB/s 3- عدم اشتراک یک پهنای باند واحد بین چندین وسیله (در معماری PCI یک پهنای باند بین تمامی وسایلی که از این باس استفاده می کنند به اشتراک گذاشته می شود) 4- اتصال زنجیره ای چیپ ست ها در HyperTransport Tunnel به تعداد نا محدود که موجب از بین رفتن محدودیت "دو چیپ ست" می شود. 5- سازگاری با درایورها و سیستم عامل های موجود. در واقع این تکنولوژی از دید سیستم عامل مخفی بوده و نیازی به اعمال تغییرات خاص در سیستم عامل و بطور کلی نرم افزار ندارد (بر خلاف Intel HyperThreading که به شکل محسوسی به نرم افزار وابسته است. البته مفهوم HyperThreading بطور کامل با HyperTransport متفاوت است و این دو تکنولوژی به عنوان رقیب هم محسوب نمی شوند! ) 6- در این تکنولوژی امکانات Power Management برای دستگاههای موبایل بصورت تو کار وجود دارد. AMD ابتدا از این تکنولوژی فقط در سیستم های سرور مبتنی بر پردازنده های خود استفاده می کرد، اما اکنون سیاست این شرکت در جهت استفاده از این تکنولوژی در وسیله های مختلف مثل کامپیوتر های رومیزی، تجیهزات شبکه و تجهیزات موبایل تغییر کرده است. بر اساس همین استراتژی AMD یک کنسرسیوم بنام HyperTransport Consortium"" تاسیس کرده است و تا کنون قراردادهایی با شرکت های Cisco, Sun Microsystems, NVIDIA و ATi برای استفاده از این تکنولوژی در محصولات شان امضاء کرده است. این شرکت بشدت تلاش می کند تا این تکنولوژی را بصورت یک استاندارد همه گیر درآورد. ضمنا در معماری کنترل کننده حافظه در داخل CPU قرار دارد، در نتیجه تاخیر حافظه (Memory atency) به شدت کاهش پیدا کرده است (سرعت ارتباط با حافظه تا قبل از این همیشه به عنوان یکی از نقاط قوت CPUهای اینتل نسبت به AMD به حساب می آمد). این کنترل کننده حافظه با سرعت CPU کار می کند و افزایش سرعت CPU یا افزایش تعداد هسته های CPU موجب افزایش سرعت آن خواهد شد

منبع

mohsenfhm
12-01-2010, 18:58
ممنون دوست عزيز . واقعا كامل و مفيد بود . راستي چيزي در مورد core i9 شنيدي ؟؟ اگر اطلاع داريد توضيح بديد . مرسي

sir payman
13-01-2010, 12:47
پردازنده های جدید اینتل با اسم رمز Gulftown شناخته خواهند شد.این پردازنده ها 6 هسته ای و 32 نانومتری هستند.مقدار کش هم برابر با 12Mb هست(یعنی 50 % بالاتر از i7 ) و از سوکت lga1366 و چیپ x58 استفاده میکنند(یعنی روی مادربوردهای کنونی i7 به راحتی کار میکنن ولی مطمئنا اون موقع مادربوردهای جدیدی تولید خواهند شد)
این چیزی بود که من میدونستم امیدوارم کمک کرده باشه.

manreza71
11-02-2010, 14:23
خبری از i9 نیست
نسل جدید اینتل cpu های 32 نانومتری هیتند که به i7980x موسوم هستند که برای رندر گفته میشود تا 50% بیشتر از i7 کارایی دارند .البته قیمتش هم نجومی هست تو امریکا 1 ملیون ولی تابیاد اینجا 1300 میشه شایدم بالاتر
البته همه مادربورد های کنونی که از i7 پشتیبانی میکنند نمیتونن از این i7980x پشتیبانی کنند ، الان مین asus p6x58D از نسل جدید والبته قدیمی i7 پشتیبانی میکنه گیگا هم الان یه مدل بیرون زده که اسمش یادم نیست