PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هفته بیستم رقابتهای لیگ برتر / پیروزی پرگل آرسنال و یونایتد

D r i v e r
31-12-2009, 20:08
هفته بیستم رقابتهای لیگ برتر با برگزاری دو دیدار پایانی این رقابتها به اتمام رسید.

سایت گل- چهارشنبه شب، آخرین دیدارهای لیگ برتر در سال 2009 برگزار شد و با برگزاری 2 دیدار پرگل رقابتهای هفته بیستم نیز به اتمام رسید.

در اولین دیدار برگزار شده آرسنال توانست با نتیجه 4-1 از سد میزبان خود، پورتسموث عبور کند. گلهای این دیدار را ادواردو (28)، سمیر نصری(42)، رمزی (69) و سانگ (81) برای آرسنال و بلحاج (74) برای پورتسموث به ثمر رساندند تا شاگردان ونگر نشان دهند که حتی در غیاب سسک فابرگاس نیز می توانند موفق ظاهر شوند.

در دومین و آخرین دیدار چهارشنبه شب که به منزله آخرین دیدار برگزار شده لیگ برتر در سال 2009 نیز بود، شاگردان سرالکس فرگوسن موفق شدند تا در دیداری تماشایی با نتیجه 0-5 از سد میهمان خود،ویگان اتلتیک عبور کنند.

گلهای این دیدار را وین رونی(28)، کریک (32)، سیلوا (45)، برباتوف (50) و والنسیا(75) به ثمر رساندند تا یونایتد با کسب سه امتیاز این دیدار به تعقیب و گریز خود با چلسی ادامه دهد. درپایان رقابتهای هفته بیستم لیگ برتر، چلسی با 45 امتیاز صدرنشین این رقابتهاست. منچستر یونایتد نیز با 43 امتیاز در رده دوم قرار دارد و آرسنال با یک دیدار کمتر و 41 امتیاز رده سوم جدول را به خود اختصاص داده.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

D r i v e r
31-12-2009, 20:20
آخرین رده بندی و تعدادی عکس :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Azot
31-12-2009, 20:29
رقابت خیلی حساسه ... من که میگم این فصل منچستر قهرمان میشه و چلسی نایب قهرمان ...

(با اینکه چلسی الان بالاتره و اصولا منچستر هم بعد از بازی آرسنال به احتمال 80% میره رده ی سوم)

D r i v e r
31-12-2009, 22:05
رقابت خیلی حساسه ... من که میگم این فصل منچستر قهرمان میشه و چلسی نایب قهرمان ...

(با اینکه چلسی الان بالاتره و اصولا منچستر هم بعد از بازی آرسنال به احتمال 80% میره رده ی سوم)
اگه بازی عقب افتاده آرسنال با پیروزی همراه بشه رقابت خیلی تنگ تر هم میشه
البته درسته من طرفدار آرسنالم و روش تعصب دارم
ولی اصلا آرسنال و آرسن ونگر و بازیکن های جوونش رو دست کم نگیر
با این همه مصدوم و بد بختی و نخریدن بازیکن
تیم رو توی 4 تیم نگه میداره همیشه
حتما این مربی یه چیزایی داره که اینقدر موفق عمل میکنه :40:

mostafa1989
31-12-2009, 22:55
اگه بازی عقب افتاده آرسنال با پیروزی همراه بشه رقابت خیلی تنگ تر هم میشه
البته درسته من طرفدار آرسنالم و روش تعصب دارم
ولی اصلا آرسنال و آرسن ونگر و بازیکن های جوونش رو دست کم نگیر
با این همه مصدوم و بد بختی و نخریدن بازیکن
تیم رو توی 4 تیم نگه میداره همیشه
حتما این مربی یه چیزایی داره که اینقدر موفق عمل میکنه :40:

100%
آرسنال با بازیکنای جوونش نسبت به منچستر وچلسی الان با یک بازی کمتر تو رده سوم قرار داره تازه اگر ون پرسی مصدوم نبود فکر کنم هر بازی حداقل 6تا میزد
همه اینا نشونه اینه که امسال آرسنال یه مدعی جدی واسه قهرمانییه
شک نکن:21:

*M!L4D*
31-12-2009, 22:58
البته ... همین که آرسنال داره کاری می کنه که من سیتی با 120 میلیون یورو خرج نتونسته انجام بده خودش خیلیه !

cescjoon
31-12-2009, 23:21
بی خیال بچه ها آرسنال امسال به قهرمانی فکر میکنه چهارم دیگه چه کوفتیه.
چلسی که چندتا از بهتریناش رو واسه بازیهای قاره آفریقا از دست میده قطعا از این به بعد بیشتر افت میکنه.
منچسترم فکر نکنم بتونه کاری کنه.
آرسنالم با بازگشت مصدومان پرشمارش امسال قهرمانه.
به امید قهرمانی آرسنال

VBYOFSKI
31-12-2009, 23:37
اگه آرسن یه مهاجمه خوب بخره امسال آرسنال میتونه قهرمان بشه.
الانم همینجوریش تیم یکی از مدعی های اصلیه، ولی تو خط حمله مشکل داره.
تازه مصدوم ها رو هم اضافه کنید:

van persie
wallcot
Clichy
Djourou
Gibbs
Denilson
Fabregas
Bendtner

D r i v e r
31-12-2009, 23:48
به به
جمع آرسنالی ها جمعه :10:
به نظره من هم یه مهاجم واقعا در این وضعیت برای تیم لازمه
چون معلوم نیست بنتنر با چه وضعیتی برگرده
تازه اگه در ادامه راه هم دیگر مهاجم ها مصدوم نشن که بعید نیست
مثلا زبونم لال اگه آرشاوین مصدوم بشه مطمئنا یه جورایی برای آرسنال هم بد میشه
چون آرشاوین نه تنها یه وزنه تکینیکی حساب میشه یه وزنه روحیه بخش هم هست
به امید قهرمانی آرسنال و پایان دادن بی جامی:40:

hosseinmusicmaster
01-01-2010, 00:01
بی خیال بچه ها آرسنال امسال به قهرمانی فکر میکنه چهارم دیگه چه کوفتیه.خیلی باحال گفتی :دی
کسی هم نگفت چهارم میشه . بدون مهاجم داریم هر بازی 3 ، 4 تا می زنیم . ببین اگه ون بود و 2 تا مهاجم تیز داشتیم چه می کردیم :دی
امسال مطمئنن یه جام و حتمی میگیریم . طلسم شکسته میشه .
از سال دیگه باید به فکر قهرمانی تو اروپا باشیم . به شرط اینکه پروفسور پایان فصل به فکر خرید بازیکن باشه

mostafa1989
01-01-2010, 02:41
منم باهتون موافقم
نمیدونم پس کی چناب آرسن میخوان یه ستاره بخره؟!
هر کسی رو هم که به اوج میرسه رو میفروشه!مثل آدبایور نامرد
شانس بیاریم ون پرسی هر چه زودتر برگرده و الا فکر کنم آخرای فصل با مشکل بر بخوریم

mostafa1989
01-01-2010, 02:42
منم باهتون موافقم
نمیدونم پس کی چناب آرسن میخوان یه ستاره بخره؟!
هر کسی رو هم که به اوج میرسه رو میفروشه!مثل آدبایور نامرد
شانس بیاریم ون پرسی هر چه زودتر برگرده و الا فکر کنم آخرای فصل با مشکل بر بخوریم

borderlessboy
01-01-2010, 11:50
سلام
نفس کش!

آرسنالی ها ریختن اینجا گل میگن گل می شنفن!

من یو امسال قهرمانه . اگه شما مهاجم ندارید ما دفاع و دروازه بان نداریم!

VBYOFSKI
01-01-2010, 13:04
فکر نکنم امسال بشه رو ون پرسی حساب باز کرد. تا آپریل مصدومه.
ای لعنت به این بازیهای ملی.
بنتر هم 3 هفته دیگه برمیگرده ولی معلوم نیس چهجوری بازی کنه.
باید ونگر یکیو بخره. خودش که گفته میخره.

به امید قهرمانی آرسنال و پایان دادن بی جامی :40:

mr.reza
01-01-2010, 13:24
منچستر همیشه خطرناکه ! کاری به نتایج اول فصل این تیم نباید داشت ... قهرمانی از آن ماست :دی

hosseinmusicmaster
01-01-2010, 13:26
اگه شما مهاجم ندارید ما دفاع و دروازه بان نداریم! ما که تو همه پستها مصدوم داریم . تازه آلمونیا هم هنوز رو فرم خودش نیست .

ای لعنت به این بازیهای ملی.داغ دلمون و تازه نکن . هرچی میکشیم از این بازیهای ملیه !
:2:
بازیکنا سالم میرن تو تیم ملیشون مصدوم بر میگردن ، چه بازی ملی . چه کشکی :دی

*M!L4D*
01-01-2010, 14:56
تاپیکو آرسنالی کردین رفتین دیگه :دی
اگه رئال دست از سر منچستر با این پیشنهاداش ورداره منچستر پیشرفت میکنه !

VBYOFSKI
01-01-2010, 15:29
گه رئال دست از سر منچستر با این پیشنهاداش ورداره منچستر پیشرفت میکنه !

اگه بارسا هم دست از سر آرسنال برداره (مخصوصا فابرگاس) آرسنال که همینجوری پیشرفت داشته بیشتر پیشرفت میکرد.

D r i v e r
01-01-2010, 17:47
تاپیکو آرسنالی کردین رفتین دیگه :دی
اگه رئال دست از سر منچستر با این پیشنهاداش ورداره منچستر پیشرفت میکنه !
شما بازیکن هایی که آرسنال توی این چند مدت اخیر از دست داده رو حساب کن
-------------------
ون پرسی تا آخر فصل نیست :37:

nw_nk
01-01-2010, 21:01
اگه بارسا هم دست از سر آرسنال برداره (مخصوصا فابرگاس) آرسنال که همینجوری پیشرفت داشته بیشتر پیشرفت میکرد.

بارسارو درست نوشتید؟! می دونید چند نفر از ترکیب بارسا در فصل اخیر (که حتما در جریان بازی های زیبا و موفقیت تاریخیش هستید) خودی بودن؟ حتی سرمربی.

ظاهرا از سابقه بهترین بازیکنان جهان (1- مسی, 3- ژاوی, 5- اینیستا و ...) و اینکه کجا به عمل اومدن بی اطلاع هستید.

بارسلونا و جذب فوق ستاره؟ اونم از آرسنال؟

فابرگاسم اگر ستاره محسوب کنیم (آخه حتی جز 30 بازیکن برتر جهان هم نیست) خودش از جوانان محصول بارساست که در 16 سالگی آرسنال جذبش کرده.

zahedy2006
01-01-2010, 21:12

ببخشید مگه هانری آقای گل نبود که اومد بارسا؟ (به ما چه اونجا خوب بازی نمی کنه!!)
در ضمن نامردیه بگیم آرسنال بازیکن ساز نیست. مشکل اینه که اکثرا ادم های گمنام رو می گیره و مشهور می فروشه (فابرگاس رو تو بارسا می شناسید یا گلی که در لیگ قهرمانان به یووه زد؟)
آدبایور - پت ویرا - اون دراز سیاهه! (اسمش یادم نمیاد) - ولکات - و مخصوا دفاع سازی در آرسنال یه چیز دیگه هست

ولی بی تجربگی باعث بی جامی میشه ()

"علامت () یعنی آن مطلب تابع است"

D r i v e r
01-01-2010, 22:10

فابرگاسم اگر ستاره محسوب کنیم (آخه حتی جز 30 بازیکن برتر جهان هم نیست) خودش از جوانان محصول بارساست که در 16 سالگی آرسنال جذبش کرده.
به نظر شما بازیکنی که رقم حدودی 50 میلیون یورو براش تعیین بشه فوق ستاره حساب نمیشه؟
بارسا چرا اقدام به جذب هلب کرد؟
چرا آنری رو جذب کرد؟
هلب توی آرسنال برای خودش شخصیتی داشت
ولی در بارسا به هیچ جا نرسید
الانم فکر کنم لیگ آلمان توپ میزنه
فلامینی هم که به میلان رفت
ولی اصلا موفق نبود
این 2 بازیکن 2 تا از کلیدی ترین بازیکن های آرسنال بودن
نمیدونم شاید از اخبار 1 - 2 سال آرسنال خبر نداشته باشید ولی اگه به تراز مالی باشگاه در سالهای اخیر دقت کنید میبینید که یکی از برترین تیم های حال حاضر جهان از نظر مالی محسوب میشه
اونم با این وضعیت بد اقتصادی جهان و حتی نقل مکان به ورزشگاه جدید!!!
باید دید که تیم چه فشاری رو تحمل کرده توی این چند ساله
با این وجود همیشه در بین 4 تیم بوده و از گروه لیگ قهرمانان خودش هم به راحتی صعود کرده
حتی در بین 4 تیم نیمه نهایی حضور پیدا کرده
و برنامه های بسیار خوبی چه برای امسال چه سالهای آینده داره
بعد از سال 2003 تیم تازه داره مجددا شکوفا میشه

nw_nk
01-01-2010, 22:13
1- ببخشید مگه هانری آقای گل نبود که اومد بارسا؟ (به ما چه اونجا خوب بازی نمی کنه!!)
2- در ضمن نامردیه بگیم آرسنال بازیکن ساز نیست. مشکل اینه که اکثرا ادم های گمنام رو می گیره و مشهور می فروشه (3- فابرگاس رو تو بارسا می شناسید یا گلی که در لیگ قهرمانان به یووه زد؟)
آدبایور - پت ویرا - اون دراز سیاهه! (اسمش یادم نمیاد) - ولکات - و مخصوا دفاع سازی در آرسنال یه چیز دیگه هست
4- ولی بی تجربگی باعث بی جامی میشه ()

"علامت () یعنی آن مطلب تابع است"

1- آنری 3 سال قبل که اومد بارسارو مقایسه کنید با انتقال یک جای کریس رونالدو (وقتی دارای عنوان بهترین بازیکن جهانه), کاکا, بنزما و ... به رئال. حساب دستتون میاد.
2- کی گفته؟
3- هیچ کدوم! بازی های آرسنال رو تماشا نمی کنم. هر چند به دلایلی این تیم رو تحسین می کنم.
4- نمی تونم نظر بدم.

اون پست کمی بیش از یک خط بود. نظری راجع به بقیه اش ندارید؟ همین موضوع بازیکن سازی که براتون جالبه.
می دونید کدوم بازیکنا حاصل آکادمی بارسا هستن؟ نمی خواهید مقایسه کنید با آنری, آدبایور و ویرا که؟! نمونه های بارسا کم شهرت هم وارد نشدن بلکه فقط 12 سال سن داشتن. برچسب جذب ستاره به همچین تیمی!

nw_nk
01-01-2010, 22:37
1- به نظر شما بازیکنی که رقم حدودی 50 میلیون یورو براش تعیین بشه فوق ستاره حساب نمیشه؟
2- بارسا چرا اقدام به جذب هلب کرد؟
چرا آنری رو جذب کرد؟
هلب توی آرسنال برای خودش شخصیتی داشت
ولی در بارسا به هیچ جا نرسید
الانم فکر کنم لیگ آلمان توپ میزنه
فلامینی هم که به میلان رفت
ولی اصلا موفق نبود
این 2 بازیکن 2 تا از کلیدی ترین بازیکن های آرسنال بودن
3- نمیدونم شاید از اخبار 1 - 2 سال آرسنال خبر نداشته باشید ولی اگه به تراز مالی باشگاه در سالهای اخیر دقت کنید میبینید که یکی از برترین تیم های حال حاضر جهان از نظر مالی محسوب میشه
اونم با این وضعیت بد اقتصادی جهان و حتی نقل مکان به ورزشگاه جدید!!!
باید دید که تیم چه فشاری رو تحمل کرده توی این چند ساله
با این وجود همیشه در بین 4 تیم بوده و از گروه لیگ قهرمانان خودش هم به راحتی صعود کرده
حتی در بین 4 تیم نیمه نهایی حضور پیدا کرده
و برنامه های بسیار خوبی چه برای امسال چه سالهای آینده داره
بعد از سال 2003 تیم تازه داره مجددا شکوفا میشه

1- و بازیکنی که رقمی بیش از 150 میلیون یورو براش نه تنها تعیین بلکه پیشنهاد میشه رو چی میشه گفت؟ این بازیکن از 13 سالگی در بارسا بوده. مسی خودمون رو میگم. حالا این 50 تایی کی هست؟ فابرگاس که از جوونا که چه عرض کنم از بچه های خود بارساست. از 10 سالگی عضو بارسا بوده.
2- نقش باشگاه مبدا و خود بازیکن چی؟ به نظر میرسه از افت بازیکنا ناراحت هستید و دلیلش رو فرصت کمی که بهشون داده میشه می دونید!
3- در جریان هستم. من به آرسنال خرده نگرفتم.

Mohammad_Ahrari
01-01-2010, 22:58
من کاری به دعواها ندارم اما آرسنال بهترینه و امیدوارم قهرمان شه!!!

شاد باشید

D r i v e r
01-01-2010, 23:13
1- و بازیکنی که رقمی بیش از 150 میلیون یورو براش نه تنها تعیین بلکه پیشنهاد میشه رو چی میشه گفت؟ این بازیکن از 13 سالگی در بارسا بوده. مسی خودمون رو میگم. حالا این 50 تایی کی هست؟ فابرگاس که از جوونا که چه عرض کنم از بچه های خود بارساست. از 10 سالگی عضو بارسا بوده.
2- نقش باشگاه مبدا و خود بازیکن چی؟ به نظر میرسه از افت بازیکنا ناراحت هستید و دلیلش رو فرصت کمی که بهشون داده میشه می دونید!
3- در جریان هستم. من به آرسنال خرده نگرفتم.
1 . من اصلا اسم مسی رو نیاوردم
ولی اینو میگم که الان فابرگاس یکی از ستاره های مطرح دنیای فوتبال هست که به نظر من روزی به بارسا برمیگرده و تجربه لازم در آرسنال به دست آورده نه بارسلونا
و در آرسنال بوده که شکوفا شده
بگذریم
2 - 100%
من واقعا از رفتن آنری ناراحت شدم
از رفتن هلب و فلامینی هم همینطور
فلامینی دونده ترین بازیکن آرسنال بود و تقریبا نقش یه هافبک تخریبی رو ایفا میکرد و هنوز به نظرم بازیکنی پیدا نشده که جای این بازیکن رو بخوبی بگیره
از رفتن لیونبرگ
پیرس
و ....

من کاری به دعواها ندارم اما آرسنال بهترینه و امیدوارم قهرمان شه!!!

شاد باشید
دعوا نیست که :31:
بحث در مورد تیم مورد علاقه هست

avax7
02-01-2010, 00:27
آقا دعوارو بس کنید
همه میدونن سرور لیگ برتر انگلستان منچستر ه
امسال هم مثل همیشه قهرمانیم
این تو خون شیاطین سرخه::21:

VBYOFSKI
02-01-2010, 00:47
آقا خواهشا دیگه نگین فابرگاس از جوانان محصول بارساست
بارسا اگه اونو بازیکن میدونست نگه میداشت نه اینکه بفروشه و حالا بیاد بگه DNA سسک مال بارسا ست و از حرفا......
اینو دیگه همه میدونن که فابرگاس رو آرسنال و آرسن ونگر به اینجا رسونده نه بارسا.

در مورد باقی هم دوستان صحبت کردن.

zahedy2006
02-01-2010, 00:55
این قضیه بارسا و فابرگاسو آرسنال مثل قضیه اتوو و بارسا و رئال هست

رئال اتوئو رو می خره نتیجه - ...
بارسا اتوو رو می خره نتیجه - آقای گل اسپانیا

جایی که فرد توش شکوفا می شه مهمه.
یعنی اون سیستم و مربی و باشگاه

یه عده هم که مادرزاد شکوفا هستند... فقط بعضی وقتها به خواب زمستانی می روند

davy jones
02-01-2010, 11:29
من هم فکر میکنم که رقابت اصلی بین آرسنال و منچستره. چون بازیکنای آفریقایی چلسی برای جام ملتها میرن و اکثرا مصدوم برمیگردن. چون آرسنال و من یو بازیکن آفریقایی کلیدی ندارن، ضرر نمیکنن. این در حالیه که چلسی وارد دوره محرومیت 2 ساله در بازار نقل و انتقالات هم میشه که از پایان مهلت نقل و انتقالات زمستانی امسال شروع میشه. ولی در عوض تجربه نشون داده که آرسنال همیشه از بی تجربگی بازیکنای جوونش در انتهای فصل ضربه خورده. امایه نکته نسبتا مثبت در مورد آرسنال اینه که از جام اتحادیه حذف شده و این کمک میکنه که فشار کمتری رو در برنامه فشرده بازیها تحمل کنن و بیشتر استراحت کنن و روی لیگ برتر و چمپیونزلیگ تمرکز کنن.

ولی از همه اینا هم که بگذریم منچستر قهرمانه

nw_nk
02-01-2010, 12:20
1 . من اصلا اسم مسی رو نیاوردم
ولی اینو میگم که الان فابرگاس یکی از ستاره های مطرح دنیای فوتبال هست که به نظر من روزی به بارسا برمیگرده و تجربه لازم در آرسنال به دست آورده نه بارسلونا
و در آرسنال بوده که شکوفا شده
بگذریم
2 - 100%
من واقعا از رفتن آنری ناراحت شدم
از رفتن هلب و فلامینی هم همینطور
فلامینی دونده ترین بازیکن آرسنال بود و تقریبا نقش یه هافبک تخریبی رو ایفا میکرد و هنوز به نظرم بازیکنی پیدا نشده که جای این بازیکن رو بخوبی بگیره
از رفتن لیونبرگ
پیرس
و ....

دعوا نیست که :31:
بحث در مورد تیم مورد علاقه هست

بحث بازیکن سازی هست دیگه. اونم حاصل کار بارسا!

تا درخشش رو چی ببینید! فابرگاس از همون اول نوجوانی خودشو نشون داده و گل های زیادی برای رده های جوان بارسا زده. آرسنال بیخودی و بدون نشونه که جذبش نکرده! انتظار نداشتید که یک بازیکن 12 ساله در تیم اصلی بارسا بازی کنه و شکوفا بشه اونجوری که الان برای آرسنال در 22 سالگی بازی میکنه؟

حالا فابرگاس حداقل در مقایسه با سابقه بارسا ستاره ای محسوب نمیشه که بخواهیم بحث کنیم ساخت کیه. آرسنال آنری, هلب و فلامینی داشته؟ بارسا فوق ستاره هایی مثل مسی, ژاوی, اینییستا و ... رو از نوجوانی تربیت کرده که بحثی در سازندهشون هم نیست. قابل مقایسه هستند؟

آقا خواهشا دیگه نگین فابرگاس از جوانان محصول بارساست
بارسا اگه اونو بازیکن میدونست نگه میداشت نه اینکه بفروشه و حالا بیاد بگه DNA سسک مال بارسا ست و از حرفا......
اینو دیگه همه میدونن که فابرگاس رو آرسنال و آرسن ونگر به اینجا رسونده نه بارسا.

در مورد باقی هم دوستان صحبت کردن.

خودش میل به رفتن داشته. پیش بینی کرده فرصت کافی در بارسلونا گیرش نمیاد و محدود میشه.

همین فابرگاس بیاد بارسا و به سطح جدیدی برسه. مثلا بشه جز 5 بازیکن برتر جهان. اونوقت 6 سالی رو که در آرسنال بوده به همین راحتی فراموش می کنید؟ چون اون موقع جز 30 تای اول جهانم نبوده! مثل 6 سالی رو که در نوجوانی عضو بارسا بوده و کاملا بی اهمیت می دونید.

این قضیه بارسا و فابرگاسو آرسنال مثل قضیه اتوو و بارسا و رئال هست

رئال اتوئو رو می خره نتیجه - ...
بارسا اتوو رو می خره نتیجه - آقای گل اسپانیا

جایی که فرد توش شکوفا می شه مهمه.
یعنی اون سیستم و مربی و باشگاه

یه عده هم که مادرزاد شکوفا هستند... فقط بعضی وقتها به خواب زمستانی می روند

شکوفا شدن بحث دیگه ایه. اتوئویی که 23-4 سالگی اومده بارسلونا رو شما حاصل آکادمی بارسا می دونی؟ لطفا کامل پیگیری کنید. شما هر بار نظرتون رو درباره یک بخش کوچک می نویسید و اصلا پاسخی به سوالهایی که ازتون میشه نمیدید.

Mojtaba-MCI
02-01-2010, 13:04
فابرگاس به هرحال هرچی که بود آرسنال جذبش کرد و انصافا اونجا داره خوب نتیجه می گیره و چه بسا اگه توو بارسا می موند میشد بازیکنی هم تراز ژاوی یا اینیستا!
در حال حاضر بارسا به بازیکنی مثل فابرگاس نیاز نداره(مگه واسه نیمکت!)چون به اندازه ی کافی مهره داره.
من کلا از پریمیر لیگ انگلستان خوشم نمیاد و ازش لذت نمی برم ولی تنها تیمی رو که توو این لیگ قبول دارم فقط و فقط آرسناله!
اونم به دلایلی.
یکی طرز تفکر آرسن ونگر توو هدایت بازی.
دومی جوان گرایی این تیم در راستای پرداخت بدهی های مالیش که انصافا توو این قسمت خیلی موفق بود و شاید یکی از مهم ترین عللی که باعث شده آرسنال توو این چند ساله جام نگیره همین سیاستش بوده!بازیکنای جوون رو جذب می کنه ، پیشرفتشون می ده و بعد به قیمت خوب می فروشتشون!
به هرحال روو این اصل آرسن ونگر ریسک خیلی بزرگی رو متحمل میشه که هر سال با این وضعیت تیم رو بین 4 تیم مدعی اصلی نگه می داره!
تا جایی که می دونم دیگه اوضاع مالی این تیم روو به بهبوده و می تونه بازیکنای بزرگی بخره!
عامل آخری که باعث میشه از این تیم خوشم بیاد ضدیتش با منچستر یونایتده.دیگه هرکسی می دونه توو بازی هایی که با منچستر داشته(به خصوص این چندتای آخری!)فقط و فقط روو بدشانسی و بی تجربگی بازیکناش بوده.بیشترم بدشانسی...
من معمولا علاوه بر بازی های بارسا نتایج بازی های آرسنال رو هم تعقیب می کنم و خدا رو شکر این چندتا بازی آخر رو خوب نتیجه گرفته و از نتایج اون دسامبر وحشتناک راحت شده!
امیدوارم آرسنال امسال قهرمان لیگ انگلیس شه و این چند سال بی جامی رو فراموش کنه!

N.E.G.A.R
02-01-2010, 20:27
گرچه بحث شما در رابطه با آرسنال و بازیکن سازی و ... است... بنظر من منچستر یونایتد سرور لیگ برتر انگلستان بوده و هست و خواهد بود و امیدوارم شیاطین سرخ موفق بشوند.:40:

cescjoon
02-01-2010, 21:13
بنظر من تیمی که جامی میبره و میلیون ها دلار خرج کرده هیچ ارزشی نداره.
بارسلونا . رئال . منچستر . میلان . چلسی همگی جز تیمهای آماده خور هستند.
حالا بارسلونا رو میشه کمی از این مسئله مستثنا دونست.
تیم باید بر پایه علم مربی و دست رنج بازیکن سازی نتیجه بگیره تا ارزش داشته باشه.

Mojtaba-MCI
02-01-2010, 22:00
من درست متوجه منظور شما نشدم!
بقیه ی تیما رو کار ندارم ، بارسلونا جز تیمای آماده خوره؟!
بارسا هرچی بازیکن داره محصول جوانانشه ، حالا چون 2 تا بازیکن خریده میشه آماده خور؟!
این حرف شما به هیچ وجه قابل قبول نیست!حتی اینم درست نیست که بگیم "بارسا رو میشه کمی از این قاعده مستثنا کرد"!
قبول دارم ، ممکنه فوتبال بازیکنای بارسا بیشتر روو تعصب و غریزه ی بازیکناش باشه(که اونم به دلیل روابط خوب پپ با بازیکناشه!)ولی این اصلا درست نیست که بگیم توو بارسا بازیکن سازی نیست!

VBYOFSKI
03-01-2010, 01:32
بحث بازيکن سازي هست ديگه. اونم حاصل کار بارسا!

تا درخشش رو چي ببينيد! فابرگاس از همون اول نوجواني خودشو نشون داده و گل هاي زيادي براي رده هاي جوان بارسا زده. آرسنال بيخودي و بدون نشونه که جذبش نکرده! انتظار نداشتيد که يک بازيکن 12 ساله در تيم اصلي بارسا بازي کنه و شکوفا بشه اونجوري که الان براي آرسنال در 22 سالگي بازي ميکنه؟

حالا فابرگاس حداقل در مقايسه با سابقه بارسا ستاره اي محسوب نميشه که بخواهيم بحث کنيم ساخت کيه. آرسنال آنري, هلب و فلاميني داشته؟ بارسا فوق ستاره هايي مثل مسي, ژاوي, اينييستا و ... رو از نوجواني تربيت کرده که بحثي در سازندهشون هم نيست. قابل مقايسه هستند؟

همه ميدونيم پيشرفت يه بازيکن جوون بستگي به اعتماد سرمربي و باشگاه و تعداد بازيهاييه که بازي ميکنه. کاري که بارسا براي فابرگاس انجام نداد ولي آرسن ونگر اين ريسک رو کرد، از خودش، از باشگاه و از هوادارا مايه گذاشت تا فابرگاس و امثال فابرگاس رو به اينجا برسونه. حالا واسه مني که از بدو آرسنالي شدنم هيچ جامي رو تو باشگاه نديدم و همش منتظر بودم يه روز اين بازيکناي جوون به اينجا برسن خيلي زور داره که ببينم کسي ميگه فابرکاس از جوونها و حاصل کار بارساست. زحمتش رو آرسن ونگر کشيده و خون دلشو ما هوادارا خورديم حالا خيلي راحت حاصل اينکار رو بزنيم به اسم يه ته تيمه ديگه؟؟؟؟؟

اون قسمته بولد شده خيلي بهم بر خورد، اول خواستم جواب بدم ولي نميخوام بحث مشکل دار بشه.
حالا که مثال زدي خوباشو مثال ميزدي. شما ميگي مسي، ژاوي، اينيستا و ... من ميگم آنري (آنري زمان آرسنال نه اين آنري) ويرا، يرگکمپ، پيرس، ريس و ... . (البته هلب و فلاميني بازيکناي خوبي بودن ولي در برابر اينا ...) از بازيکناي قديمي نام بردم چون به نظر من (تاکيد مينکم به نظر من) بارسا الان شبيه آرسناله سال 2003-2004 فوتبال بازي ميکنه همون آرسنالي که بدونه باخت قهرمان شد. (باز ميگم اين نظر شخصيه منه)

خودش ميل به رفتن داشته. پيش بيني کرده فرصت کافي در بارسلونا گيرش نمياد و محدود ميشه.

همين فابرگاس بياد بارسا و به سطح جديدي برسه. مثلا بشه جز 5 بازيکن برتر جهان. اونوقت 6 سالي رو که در آرسنال بوده به همين راحتي فراموش مي کنيد؟ چون اون موقع جز 30 تاي اول جهانم نبوده! مثل 6 سالي رو که در نوجواني عضو بارسا بوده و کاملا بي اهميت مي دونيد.

يه جا خوندم فابرگاس تو يه امتحاني براي بارسا (يادم نيست چي بود) تست داده و اونام ردش کردن.
اول بگم من سطح يه بازيکن رو اينجوري در نظر نميگيرم. من به بازي اي که داره انجام ميده توجه ميکنم. ولي اگه بخوام از اين ديد نگاه کنم:
شما ميگي اگه فابرگاس اومد بارسا و رتبش بهتر شد ما بايد بگيم اين کاره بارساست. حالا به نظرت آرسنالي که فابرگاسه 16 ساله رو که جزو 1000 تاي برتر نبود رو به اينجا رسونده نبايد گفت مال آرسناله نه بارسا.
اگه فابرگاس بياد بارسا و سطح بازيش از ايني که هست بهتر بشه (نه بر اساس رتبه) من قبول ميکنم که اين پيشرفت براي بارساست ولي بازم ميگم که فابرگاس رو آرسنال به دنيا معرفي کرد.
در ضمن فکر کنم فابرگاس ديگه بين 30 تا هست. امسال که ليست بازيکنا رو واسه کانديداي بهترين بازيکن اعلام شد فابرگاس هم بود. البته حقش نبود که از اون بالاتر بره چون پارسال رو فرم نبود ولي امسال ... . البته تجربه نشون داده هر بازيکني (بلا استثنا) از آرسنال بره محو ميشه مثل: ويرا، پيرس، ريس، فلاميني، آنري(وضعش از بقيه بهتره) و سرآمد همشون هلب که پارسال تو مصاحبش گفته بود اشتباه کردم رفتم.

در کل فکر نکنم نتيجه اي داشته باشه چون هم من رو آرسنال تعصب دارم هم شما رو بارسا، بحثه با تعصب هم به جايي نميرسه.

Mojtaba-MCI
03-01-2010, 08:05
در کل فکر نکنم نتيجه اي داشته باشه چون هم من رو آرسنال تعصب دارم هم شما رو بارسا، بحثه با تعصب هم به جايي نميرسه.
چرا نتیجه داره ، به شرطی که دو طرف تعصب رو بزارن کنار.
من به عنوان یه طرفدار دو آتیشه ی بارسا می خوام تعصب رو بزارم کنار و صحبت کنم.
البته معنی حرفم این نیس که همه ی صحبتای شما رو تایید کنم!
خیلی ساده بگم ، فابرگاس به عنوان یه نوجوان با استعداد توو بارسا شناخته شد.توو تیم نوجوانانش.یه درخششهایی هم داشت ، بازم با همون تیم نوجوانانش.آرسنال که استاد کشف استعدادهای جوون و ارزون قیمت بود(البته به لطف آرسن ونگر)بلافاصله فابرگاس رو جذب کرد.
پیشرفت فاربرگاس با بارسا فقط در حد همون نوجواناش بود.بعد از اون دیگه هرچی داره از آرسنال داره و آرسن ونگر!
این از این ، حالا اگه بحث شما اینه که کی اول این استعداد رو کشف کرد که خب این دیگه واضحه.از اول با بارسا بود(مثل خیلی از نوجوونای دیگه که هستن!)ولی بعدش رفت.همین ، تموم شد و رفت!

VBYOFSKI
03-01-2010, 13:02
چرا نتیجه داره ، به شرطی که دو طرف تعصب رو بزارن کنار.
واسم خیلی سخته ولی سعی میکنم.
من هر وقت بدون تعصب حرف زدم در مورد آرسنال بعدش سر درد گرفتم.

پیشرفت فاربرگاس با بارسا فقط در حد همون نوجواناش بود.بعد از اون دیگه هرچی داره از آرسنال داره و آرسن ونگر!
قبوا دارم حرفت رو.

D r i v e r
03-01-2010, 13:25
دوستان کسی دقیق خبر نداره که آرسنال توی نقل و انتقالت چه بازیکنی رو قراره جذب کنه؟
اطلاعاتی که من دارم از خود سایت آرسنا و کانون هواداریش در ایران و سایت گل هست که بعضی اسم ها رو گفتن ولی بعید توسط آرسن جذب بشه
چماخ یا همون شاماخ یا... که قراره احتمالا تابستون بیاد
هانتلار هم که نمیاد
اسم ژکو به گوش میرسه
کاش آرسنال یه هافبک دفاعی تمام عیار هم به خدمت میگرفت

davy jones
03-01-2010, 16:33
دوستان کسی دقیق خبر نداره که آرسنال توی نقل و انتقالت چه بازیکنی رو قراره جذب کنه؟
اطلاعاتی که من دارم از خود سایت آرسنا و کانون هواداریش در ایران و سایت گل هست که بعضی اسم ها رو گفتن ولی بعید توسط آرسن جذب بشه
چماخ یا همون شاماخ یا... که قراره احتمالا تابستون بیاد
هانتلار هم که نمیاد
اسم ژکو به گوش میرسه
کاش آرسنال یه هافبک دفاعی تمام عیار هم به خدمت میگرفت

ژکو خودش گفته میره میلان.

VBYOFSKI
03-01-2010, 17:44
بهترین کسایی که تا حالا اسم برده شده واسه خط حمله ژکو و ژینیاک هست.
ولی با گفته های ونگر جور در نمیاد. (نمیتونن تو قهرمانان بازی کنن)
چند وقت پیشم که حرف از کول بود.
اینا کسایی هستن که هنوز ونگر تکذیبشون نکرده.
در مورد هافبک دفاعی هم بعیده چون ونگر خودش گفته میخواد تو اون پست در نبود سانگ به دیابی و دنلیسون بازی بده.

*M!L4D*
04-01-2010, 15:43
تو لیگ برتر انگلیس فقط چلسی بازیکن میخره ... منچستر فقط بازیکن جوون میخره یا بازیکن میسازه ... وین رونی - کریس رونالدو - گیگز - اسکولز - فردیناند و ... همه ساخت خود الکس هستند ... لطفا از روی تعصب چشمتون نسبت به واقعیت ها نبندید ( جمله رو حال کن )

Mojtaba-MCI
04-01-2010, 16:57
تو لیگ برتر انگلیس فقط چلسی بازیکن میخره ... منچستر فقط بازیکن جوون میخره یا بازیکن میسازه ... وین رونی - کریس رونالدو - گیگز - اسکولز - فردیناند و ... همه
نه ، فقط چلسی نمی خره!
بقیه هم می خرن...منچسترسیتی کم خرج نکرد امسال!

cescjoon
04-01-2010, 17:15
تو لیگ برتر انگلیس فقط چلسی بازیکن میخره ... منچستر فقط بازیکن جوون میخره یا بازیکن میسازه ... وین رونی - کریس رونالدو - گیگز - اسکولز - فردیناند و ... همه ساخت خود الکس هستند ... لطفا از روی تعصب چشمتون نسبت به واقعیت ها نبندید ( جمله رو حال کن )

این حر رو نزن منچستر بازیکن میخره اتفاقا جزء باشگاهی هست که خیلی هم میخره.
رونی زمانی که به منچستر اومد در تیم اورتون واسه خودش غولی بود از علانشم بهتر بازی میکرد تازه مبلغشم بسیار زیاد بود.
کریس رونالدو هم زمانی که اومد منچستر کاملا شناخته شده بود تیمهای صاحب نام بسیاری اون زمان پیشنهاد دادن بهش از جمله خود آرسنال که تا عقد قرار داد هم پیش رفتن اما مادر کریس رونالدو نذاشت :31:
فردیناند هم که دیگه از همه مشهور تر بود نشون به این نشون که گرانقیمت ترین بازیکن منچستر هست.
اسکولز و گیگز هم برمیگردند به زمان دایناسورها که من سنم بهش قد نمیده :31:
ولی نمونه های خیلی زیادی داره مثل برباتوف هارگریوز کریک اندرسون نانی و ... که همه بازیکن های آماده بودند.
در مورد بارسلونا هم که دوست عزیزمون گفت بله من گفتم که بارسلونا کمی فرق میکنه قضیش ولی شما امروزش رو نبین بارسلونا کلا آماده خور بوده.
تیری هانری . رونالدینهو . اتوو . یایا توره . ملیتو . دنی آلوز . از قدیمی ها هم میشه به اورمارس که نفله شد و همچنین ساویولا که تو آرژانتین خیلی شناخته شده بود.

Mojtaba-MCI
04-01-2010, 19:14
تیری هانری . رونالدینهو . اتوو . یایا توره . ملیتو . دنی آلوز . از قدیمی ها هم میشه به اورمارس که نفله شد و همچنین ساویولا که تو آرژانتین خیلی شناخته شده بود.
ببین دوست من ، همه ی اینایی که شما میگی درسته ولی هر کدوم از این بازیکنایی رو که اسم بردی طی چند سال مختلف و با فاصله وارد بارسا شدن و اینجوری نبوده که بارسا یهو اینا رو خریده باشه!
تیم آماده خور می دونی به کدوم تیم می گن؟!
منچستر سیتی ، رئال و مشابه شون!که می بینی توو یه سال 4 یا 5 تا بازیکن ستاره می گیرن!

cescjoon
04-01-2010, 21:07
ببین دوست من ، همه ی اینایی که شما میگی درسته ولی هر کدوم از این بازیکنایی رو که اسم بردی طی چند سال مختلف و با فاصله وارد بارسا شدن و اینجوری نبوده که بارسا یهو اینا رو خریده باشه!
تیم آماده خور می دونی به کدوم تیم می گن؟!
منچستر سیتی ، رئال و مشابه شون!که می بینی توو یه سال 4 یا 5 تا بازیکن ستاره می گیرن!

البته این آماده خور تعریف دارم که بنظر من هم همینه!!!
ببینید بحث ما روی آرسنال بود از اول من خواستم بیشتر جنبه تفاوت خرید بازیکن در آرسنال و دیگر تیمهای بزرگ رو اشاره کنم.
ببینید تمام این بازیکن های که نام بردم مال چند سال اخیر هست و اصلا من می خوام بگم ماهیت بارسلون بازیکن بخر هست ولی دقیقا این قضیه برای آرسنال وجود نداره شما به ندرت شاهد خرید اسم های بزرگ از جانب ونگر خرید های بزرگم چه عرض بنظر من هیچ خرید بزرگی در این چند ساله نبوده حالا بغیر از آرشا که اونم بنظرم تبصره داره چون از تیم بزرگی نیومده شاید نشه اسمش رو گذاشت نقل انتقال بزرگ.
ولی مهم ترین مسائله همون ماهیت تیم در خرید بازیکن هست که آرسنال هر ساله کمتر از تیم های چندین پله پائین تر خودش در جدول بازیکن میخره.
پس به من حق بدید بارسلونایی که این همه ستاره درش میان که باز زالاتان رو هم اضافه کنم به اون لیست و خیلی های دیگه بگم آماده خر و با کمی تفاوت.

Mojtaba-MCI
04-01-2010, 23:20
البته این آماده خور تعریف دارم که بنظر من هم همینه!!!
ببینید بحث ما روی آرسنال بود از اول من خواستم بیشتر جنبه تفاوت خرید بازیکن در آرسنال و دیگر تیمهای بزرگ رو اشاره کنم.
ببینید تمام این بازیکن های که نام بردم مال چند سال اخیر هست و اصلا من می خوام بگم ماهیت بارسلون بازیکن بخر هست ولی دقیقا این قضیه برای آرسنال وجود نداره شما به ندرت شاهد خرید اسم های بزرگ از جانب ونگر خرید های بزرگم چه عرض بنظر من هیچ خرید بزرگی در این چند ساله نبوده حالا بغیر از آرشا که اونم بنظرم تبصره داره چون از تیم بزرگی نیومده شاید نشه اسمش رو گذاشت نقل انتقال بزرگ.
ولی مهم ترین مسائله همون ماهیت تیم در خرید بازیکن هست که آرسنال هر ساله کمتر از تیم های چندین پله پائین تر خودش در جدول بازیکن میخره.
پس به من حق بدید بارسلونایی که این همه ستاره درش میان که باز زالاتان رو هم اضافه کنم به اون لیست و خیلی های دیگه بگم آماده خر و با کمی تفاوت.
خب عزیز من این یه روال عادیه!!!
هرتیمی هر چند وقت یه بار یه بازیکن می گیره و این کاملا و کاملا طبیعیه!!!
قضیه ی آرسنال فرق داره.قبلا هم توضیح دادم.آرسنال به علت بدهی های مالی که بالا آورده بود چندتا کار انجام داد.
اولیش ترک ورزشگاه هایبوری و انتقال به ایمیریتس بود.چرا اینکارو کرد؟!
چون توو اون زمین قبلی یه مجتمع مسکونی ساخت و از قضا همه رو به فروش رسوند و کلی از بدهیاش رو صاف کرد!
دیگه اینکه توو 4 سال اخیر هیچ بازیکن بزرگی نخرید بلکه بازیکنای جوون رو جذب کرد ، استعدادشون رو شکوفا کرد ، همچنان ازشون استفاده کرد و سرآخر به قیمت خوبی فروختشون(نمونش همین آنری)!
تمام این کارا در راستای پرداخت بدهی ها بوده و بس!وگرنه سابق بازیکنای خیلی بزرگی واسه آرسنال توپ می زدن!نمونش آنری و دنیس برکمپ(اگه این دومی رو اشتباه نگفته باشم!).
شما اینجوری در نظر بگیر که آرسنال چاره ای جز این نداره و اگه غیر این بود حتما بازیکنای خیلی بزرگی می خرید!
در حال حاضر باید با این شرایط بسازه...

cescjoon
05-01-2010, 02:02
قضیه ی آرسنال فرق داره.قبلا هم توضیح دادم.آرسنال به علت بدهی های مالی که بالا آورده بود چندتا کار انجام داد.
چون توو اون زمین قبلی یه مجتمع مسکونی ساخت و از قضا همه رو به فروش رسوند و کلی از بدهیاش رو صاف کرد!
دیگه اینکه توو 4 سال اخیر هیچ بازیکن بزرگی نخرید بلکه بازیکنای جوون رو جذب کرد ، استعدادشون رو شکوفا کرد ، همچنان ازشون استفاده کرد و سرآخر به قیمت خوبی فروختشون(نمونش همین آنری)!
تمام این کارا در راستای پرداخت بدهی ها بوده و بس!وگرنه سابق بازیکنای خیلی بزرگی واسه آرسنال توپ می زدن!نمونش آنری و دنیس برکمپ(اگه این دومی رو اشتباه نگفته باشم!).
شما اینجوری در نظر بگیر که آرسنال چاره ای جز این نداره و اگه غیر این بود حتما بازیکنای خیلی بزرگی می خرید!

خیر عزیزم شما داری اشتباه میکنی اصلا باشگاه آرسنال از زمان اومدن ونگر این رویه رو در پیش گرفته.
آرسنال بدهی نداشت اما تدابیر ونگر جوری بود که برای باشگاه بسیار از لحاظ مالی مفید بود و تیمی مانند آرسنال نیاز به ورزشگاه بزرگتری داشت که به امارات نقل مکان کرد.
این نقل مکان برای بدهی باشگاه نیست بلکه با وجود سود سر شار از کشف استعدادها توسط ونگر و فروش اونها باعث اون شده و ربطی به وضعیت مالی نداره.
ونگر هیچگاه سراغ اسمهای بزرگ نمیره و منم دارم این تفاوت آرسنال رو میگم.
ببینم الان کدوم باشگاه می تونه به یه ورزشگاه جدید مثل امارات نقل مکان کنه؟ جواب سریح اینکه هیچ تیمی نمی تونه.
الان آرسنال نه تنها بدهی نداره بلکه از ثروتمند ترین تیمها هست!
پس وضعیت مالی خوب هست ولی آرسنال و ونگر ذاتشون اینکه نام های بزرگ نخرند.
یه نمونه از شاهکارهای ونگر رو مثال بزنم که هیچ مربی انجام نداده و از این جور مثال ها فقط ونگر داره.
آنلکا با قیمت نیم میلیون پوند به آرسنال میاد ولی بعد از 1.5 فصل 25 میلیون پوند به رئال مادرید میره.
می خوام ببینم کدام باشگاه می تونه مثل آرسنال اینطوری سود دشته باشه؟
آرسنال الانم بازکن های بزرگ داره که تماما از ساختار ونگر هستند نمونش فابرگاس و ون پرسی و ...
در مورد اون ستاره هایی هم که نام بردی منظورم آنری و دنیس برکمپ البته دنیس قضیش فرق میکنه چون قبل از ونگر اومد ولی قبلش در اینتر اون زیاد بازکن معروفی نبود اما آنری شاید بشه اون رو نمونه بارزی از بهترین پرورش های ونگر نام برد.
چون زمانی که آنری در موناکو بود و خیلی جوان ونگر اون رو کشف کرد بعد پس از مدتی که ونگر از موناکو به ژاپن رفته بود او هم به یوونتوس رفت که دوران وحشتناک بدی رو داشت و اصلا در اون زمان جز بازیکنان درجه دو و پائین تر بود.
و زمانی که ونگر مربی آرسنال شد و آنری شاگرد قدیمی خودش رو اورد شد بهترین بازیکن تاریخ آرسنال و برترین گلزن جزیره پس آنری هم در آرسنال ستاره شد.
مانند ویرا که بازیکنی گم نام بود و به آرسنال اومد و شد بهترین هافبک دفاعی جهان.
امیدوارم اینها رو فراموش نکرده باشید!
پس آرسنال الان پول داره ولی کلا ماهیت آماده خوری و خرید بازیکنان که دست رنج خودش نباشه نمی کنه.
با تشکر

cescjoon
05-01-2010, 02:09

خیر عزیزم شما داری اشتباه میکنی اصلا باشگاه آرسنال از زمان اومدن ونگر این رویه رو در پیش گرفته.
آرسنال بدهی نداشت اما تدابیر ونگر جوری بود که برای باشگاه بسیار از لحاظ مالی مفید بود و تیمی مانند آرسنال نیاز به ورزشگاه بزرگتری داشت که به امارات نقل مکان کرد.
این نقل مکان برای بدهی باشگاه نیست بلکه با وجود سود سر شار از کشف استعدادها توسط ونگر و فروش اونها باعث اون شده و ربطی به وضعیت مالی نداره.
ببینم الان کدوم باشگاه می تونه به یه ورزشگاه جدید مثل امارات نقل مکان کنه؟ جواب سریح اینکه هیچ تیمی نمی تونه.
یه نمونه از شاهکارهای ونگر رو مثال بزنم که هیچ مربی انجام نداده و از این جور مثال ها فقط ونگر داره.
آنلکا با قیمت نیم میلیون پوند به آرسنال میاد ولی بعد از 1.5 فصل 25 میلیون پوند به رئال مادرید میره.
آرسنال الانم بازکن های بزرگ داره که تماما از ساختار ونگر هستند نمونش فابرگاس و ون پرسی و ...
در مورد اون ستاره هایی هم که نام بردی منظورم آنری و دنیس برکمپ البته دنیس قضیش فرق میکنه چون قبل از ونگر اومد ولی قبلش در اینتر اون زیاد بازکن معروفی نبود اما آنری شاید بشه اون رو نمونه بارزی از بهترین پرورش های ونگر نام برد.
چون زمانی که آنری در موناکو بود و خیلی جوان ونگر اون رو کشف کرد بعد پس از مدتی که ونگر از موناکو به ژاپن رفته بود او هم به یوونتوس رفت که دوران وحشتناک بدی رو داشت و اصلا در اون زمان جز بازیکنان درجه دو و پائین تر بود.
و زمانی که ونگر مربی آرسنال شد و آنری شاگرد قدیمی خودش رو اورد شد بهترین بازیکن تاریخ آرسنال و برترین گلزن جزیره پس آنری هم در آرسنال ستاره شد.
پس آرسنال الان پول داره ولی کلا ماهیت آماده خوری و خرید بازیکنان که دست رنج خودش نباشه نمی کنه.
با تشکر

mostafa1989
05-01-2010, 03:00
با تشکر

کاملا موافقم
باریکنایی مثل فابرگاس از 17سالگی به آرسنال اومدن و الان جز ستاره های جزیره و جهان هست
یکی از دلایل عمده ای که تا الان بعد از این همه سال هنوز ونگر سرمربی آرسناله همین سود آوریش واسه باشگاهه که میتونست بره بجای اینکه استعدادهای جوونو کشف کنه میلیونها دلار بده ستاره بخره که منچستر سیتی و رئال نمونشه.به نظر من این کاری که الان آرسنال با بازیکنای جوونش انجام میده ارزشش از تیمهایی مثله چلسی و منچستر خیلی بیشتره, پریروزم که منچستر از تیم دسته دومی باخت و از جام حذفی کنار رفت که نشون میده منچستر از وقتی که کریس رونالدو رفت با مشکل مواجه شده و بازیکنای جوونش نتونستن خوب جواب بدن در صورتی که آرسنال با تیم دومش میاد بازیو میبره.این نشون میده که از همون اول آرسنال با بازیکنای جوونش ساخته شده و کمتر دنبال جذب ستاره ها بوده.

Mojtaba-MCI
07-01-2010, 09:34
با تشکر
والا تا جاییکه من می دونستم قضیه ی آرسنال همون بود که گفتم...
من طرفدار آرسنال نیستم ، ولی یه پسرخاله دارم که با آرسنال زندگی می کنه!شاید یکی از عللی که من راقب شدم به دنبال کردن خبرای آرسنال همین پسرخالمه!با چیزایی که میگه هرکس دیگه ای هم باشه مشتاق میشه بیشتر بدونه در مورد آرسنال!
به هرحال بحث خوب و جالبی بود!من از شما ممنونم...

کاملا موافقم
باریکنایی مثل فابرگاس از 17سالگی به آرسنال اومدن و الان جز ستاره های جزیره و جهان هست
یکی از دلایل عمده ای که تا الان بعد از این همه سال هنوز ونگر سرمربی آرسناله همین سود آوریش واسه باشگاهه که میتونست بره بجای اینکه استعدادهای جوونو کشف کنه میلیونها دلار بده ستاره بخره که منچستر سیتی و رئال نمونشه.به نظر من این کاری که الان آرسنال با بازیکنای جوونش انجام میده ارزشش از تیمهایی مثله چلسی و منچستر خیلی بیشتره, پریروزم که منچستر از تیم دسته دومی باخت و از جام حذفی کنار رفت که نشون میده منچستر از وقتی که کریس رونالدو رفت با مشکل مواجه شده و بازیکنای جوونش نتونستن خوب جواب بدن در صورتی که آرسنال با تیم دومش میاد بازیو میبره.این نشون میده که از همون اول آرسنال با بازیکنای جوونش ساخته شده و کمتر دنبال جذب ستاره ها بوده.
برادر من شما چیو تایید کردی؟!
خب ما که قبلا در مورد کل این مسائل صحبت کرده بودیم...
حرف تازه داری بگو بخونیم.