PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ویندوز 7 هارد دوم من رو نمی شناسه

MATRIX reloaded
30-12-2009, 13:50
با سلام
نمی دونم دلیلش چیه ولی بعد از یک ماه که هارد 320 مکستور خریدم هر چند هفته یک بدسکتور می افتاد و ویندوزم بالا نمی اومد بهمین خاطر یک هارد 320 سامسونگ خریدم و ویندوز 7 رو روش نصب کردم ، الان هم بخوبی کار می کنه. و هارد مکستور رو هارد دوم کردم و کل هارد رو یک پارتیشن با کل حجم هارد ایجاد کردم که تا چند روز پیش سیستم بخوبی اونو می شناخت، ولی حالا از bios که نگاه می کنم هارد رو می شناسه ولی ویندوز 7 اونو نمی شناسه.

ضمنا روی لینوکس اوبونتو هم امتحان کردم : وقتی روی درایو کلیک می کنم متن زیر رو می ده:

cannot mount volume
unable to mount the volume 'local disk 2'
detail: $LogFile indicates unclean shutdown(0,0) failed to mount '/dev/sdb1': operation not supported mount is denied becouse NTFS is marked to be in use.

خواهشا راهنمایی کنید. اطلاعات داخل هارد دوم خیلی مهم اند!!!
البته تاپیک های مشابه رو خوندم ولی به نتیجه نرسیدم

sgwgo
30-12-2009, 15:45
خدمت شما دوست عزیز باید عرض کنم که باید مراحل زیر را انجام بدید

کلیک راست روی my computer و انتخاب گزینه manag و از گزینه های سمت راست گزینه disk Mnagment رو انتخاب کنید
میبینید که کل درایو های شما دیده میشود
حال اون درایوی که شما در my computer نمیبینید رو انتخاب کنید و بر روی ان کلیک راست کرده و بعد گزینه change drive leter va... را انتخاب کنید و اوکی را بزنید
و درایو شما دیده میشود
امیدوارم خوب توضیح داده باشم و مشکل شما حل شده باشد

MATRIX reloaded
30-12-2009, 18:51
دوست عزیز مشکل فراتر از این حرف هاست. ویندوز به کل هارد رو می گم نمی شناسه. و حتی تو disk management هم اثری از درایو های هارد دوم نیست.
ضمنا: وقتی کابل های هارد ها رو باهم عوض می کنم وقتی ویندوز بالا میاد مکستور را شناسایی می کنه ولی بعد از چند ثانیه درایو از my computer محو می شه.

sgwgo
30-12-2009, 19:31
هر دو sata هستن ؟

MATRIX reloaded
30-12-2009, 19:52
بله هر دو ساتا هستن

MATRIX reloaded
01-01-2010, 19:55
با نرم افزار HDD generator 1.71 یه سی دی بوت ساختم و هارد رو عیب یابی کردم. هر بار که ریستارت می کردم باید شانس میوردم که سیستم هارد رو بشناسه. این نرم افزار توی 3 درصد بررسی هارد قریب به 2 میلیون بدسکتور شناسایی کرد.

هر بار که جای کابل های هارد ها رو عوض می کنم ویندوز هارد دوم رو شناسایی می کنه و من هر بار 5 گیگابایت از اطلاعات هارد رو بک آپ می گیرم ولی بعد از چند دقیقه دوباره سیستم یه جورایی هنگ می کنه و دیگه نمی شه از اون هارد چیزی کپی کرد یا کلا read write کرد.

خواهشا دوستان متخصص کمکم کنند. کلی اطلاعات اساسی توش دارم

MATRIX reloaded
01-01-2010, 21:23
تو یکی از انجمن ها دیدم که دوستان گفته بودن باید فریم ور آپدیت بشه
و من نرم افزار seatools رو دانلود کردم موقع اجرا گفت که :

SeaTools for Windows has determined that an important firmware update may be available
for your disk drive. Click the Firmware Information link below to read more about firmware updates.

The top link shows Serial Number Checker. The Serial Number Checker will connect you to Seagate's online firmware support system.
serial number: 9SZ0N1SE
frimeware revision: MX15
model: maxtor STM3320613AS

بعد من رفتم به این لینک لعنتی:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
چیزی نمیاد!! یعنی هر چی سریال رو ارسال می کنم چیزی نمی ده
کسی نمی خاد تو این تاپیک لامصب بیاد؟

rezabanderas2000
01-01-2010, 23:17
احتمالا فرمتش fat 32 هست درایوهارو تبدیل به ntfs بکن

MATRIX reloaded
01-01-2010, 23:29
نه فرمتش ntfs هست و مشکلم فرای این حرفاست

rezabanderas2000
02-01-2010, 00:33
ببین جامپر یکی از هارد هارو بزار رو حالت 1.5gb
ببین جواب میده

EXTREME
02-01-2010, 00:49
خوب اگه درایوها میپره تو my computer هارد مشکل اساسی داره اگه با نرم افزار hdd regenerator و تعویض کابل و....
مشکل حل نشد هاردو باید ببری تعمیر

MATRIX reloaded
02-01-2010, 01:33
امروز با HDD generator بخشی از بدسکتور هاشو شناسایی کردم. فعلا داره کار می کنه تا ببینم چی میشه

ahmad_ebrahimian
02-01-2010, 12:52
امروز با HDD generator بخشی از بدسکتور هاشو شناسایی کردم. فعلا داره کار می کنه تا ببینم چی میشه

دوباره بدسکتور میوفته روش
اگه گارانتی داره و این مشکل واسش پیش اومد بفرسین گارانتی
نرم افزار hdd regenrator واسه تعداد کمی بد سکتور خوبه ولی واسه بدسکتورای زیاد مناسب نیست

pulp_fiction
26-01-2010, 23:58
با سلام
نمی دونم دلیلش چیه ولی بعد از یک ماه که هارد 320 مکستور خریدم هر چند هفته یک بدسکتور می افتاد و ویندوزم بالا نمی اومد بهمین خاطر یک هارد 320 سامسونگ خریدم و ویندوز 7 رو روش نصب کردم ، الان هم بخوبی کار می کنه. و هارد مکستور رو هارد دوم کردم و کل هارد رو یک پارتیشن با کل حجم هارد ایجاد کردم که تا چند روز پیش سیستم بخوبی اونو می شناخت، ولی حالا از bios که نگاه می کنم هارد رو می شناسه ولی ویندوز 7 اونو نمی شناسه.

ضمنا روی لینوکس اوبونتو هم امتحان کردم : وقتی روی درایو کلیک می کنم متن زیر رو می ده:

cannot mount volume
unable to mount the volume 'local disk 2'
detail: $LogFile indicates unclean shutdown(0,0) failed to mount '/dev/sdb1': operation not supported mount is denied becouse NTFS is marked to be in use.

خواهشا راهنمایی کنید. اطلاعات داخل هارد دوم خیلی مهم اند!!!
البته تاپیک های مشابه رو خوندم ولی به نتیجه نرسیدم

برای اینکه مشکل هادرت حل کنی باید هاردت به فرمت کار خونه برگردونی و این فقط تنها راهی که داری اگه هاردتت مکستور با برنامه پاور مکس اینکار بکن و بعد هادرتت با برنامه پارتیش مجیک تحت داس پارتیشن بندی کن نا یادم نرفته اینم بگم که اطلاعات پاک می شه که البته می تونی با برنامه یوزر آن دلیت همه رو مثل روز اول برگردونی . و در صورتی هم خواستی این کار انجام بدی و هاردت رفع مشکل کنی حتما هاردی رو که روش ویندوز داری جدا کنی و فقط هارد خراب رو وصل کنی

ahmadzaq
11-02-2010, 02:08
اگه روش اطلاعات مهمی نداری....
بهتره LOW LEVEL FORMAT بکنیش.

آخه این کار باعث میشه که بد سکتور ها پیشروی نکنن

MATRIX reloaded
11-02-2010, 03:37
اطلاعات مهم نیستن. فقط آرشیو فیلمه.
ببینم چی می شه

iman84
11-02-2010, 10:16
منم یه زمانی به یه مشکل تقریبا این شکلی خورده بودم و اون این بود که هارد دوم من هم تو ویندوز شناخته نمیشد خلاصه بعد کلی تحقیق فهمیدم راهی جز فرمت و پارتیشن بندی دوباره اون ندارم ولی چون روش اطلاعات داشتم برنامه acronis رو نصب کردم وبعد از طریق acronis کامپیوتر رو بوت کردم و از اطلاعاتم بکاپ گرفتم و دوباره اونو فرمت و پارتیشن بندی کردم