PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آرشیو] Wimax Mobin net / شرکت مبین نت

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88

amirrezan95
29-09-2013, 16:16
همه این راه هارو رفتم فایده نداشتمودم سالم اما سیگنال نمیگیره!!!!,ازشاهکارهای محصولات چینی و ارائه دهنده عزیز مبین نت.............................................. ..........
مگه مودمهاشون گارانتی ندارن ؟

faramobile
29-09-2013, 16:24
درود و تشکر از همه دوستانی که راهنمایی فرمودند.
حالا برای مدرک من کارت دانشجویی رو دارم مال سال 86 هست از یه استان دیگه هم هست و میخوام در شیراز وایمکس بگیرم...همین رو قبول میکنن یا میرن استعلام میگیرن؟

استعلام ؟؟؟؟؟؟!!! یعنی فکر کردی اینقدر بیکارن ؟؟ عزیز من کارت قلابی با فتوشاپ درست کردم تایید شد ، تو رایتل هم همون رو فرستادم تایید شد ، پارس آنلاین هم همینطور ...

پس فقط یه چیزی به اسم کارت دانشجویی باشه بسه

Sent from my iPhone using Tapatalk 2 Pro

amirrezan95
29-09-2013, 16:34
استعلام ؟؟؟؟؟؟!!! یعنی فکر کردی اینقدر بیکارن ؟؟ عزیز من کارت قلابی با فتوشاپ درست کردم تایید شد ، تو رایتل هم همون رو فرستادم تایید شد ، پارس آنلاین هم همینطور ...

پس فقط یه چیزی به اسم کارت دانشجویی باشه بسه

پس اوکی هست..
یکی از دوستان گفته بود استعلام میگیرن... گفتم مطمئن بشم..
راستی این آی پی ثابت که میگن به چه درد میخوره؟؟

Saeid Bagheri
29-09-2013, 17:15
از دوستان وارد كار و قديمي مبين نت دار سوال دارم
مي خوام يه اشتراك 6 ماهه مبين نت بگيرم با سرعت 128
128 خانگي رو چند ميندن ؟
سرعت دانلود در روز و علي الخصوص شب تو پيك رايگان چقدره ؟
آيا مبين نت هم وقتي دانلودت تو پيك رايگان زياد باشه محدودت ميكنه ؟
در كل قطع و وصلي و پينگ و ... به چه صورته ؟
ممنون

EmpireWorld
29-09-2013, 17:15
پس اوکی هست..
یکی از دوستان گفته بود استعلام میگیرن... گفتم مطمئن بشم..
راستی این آی پی ثابت که میگن به چه درد میخوره؟؟

والله من خودم اول یه کارت قلابی دادم بهشون تایید نکردن
که مجبور شدم کارت رو عوض کنم و ماله خودمو بدم بهشون
مودم هاشونم همه شون یکسال گارانتی داره
آی پی ثابت بدرد کار شما نمیخوره برای ارگان ها و سازمان هاست

EmpireWorld
29-09-2013, 17:16
از دوستان وارد كار و قديمي مبين نت دار يه سوال دارم
مي خوام يه اشتراك 6 ماهه مبين نت بگيرم با سرعت 128
128 خانگي رو چند ميندن ؟
سرعت دانلود در روز و علي الخصوص شب تو پيك رايگان چقدره ؟
آيا مبين نت هم وقتي دانلودت تو پيك رايگان زياد باشه محدودت ميكنه ؟
در كل قطع و وصلي و پينگ و ... به چه صورته ؟
ممنون

به صفحات قبل مراجعه کنید
من و بقیه دوستان در مورد پینگ و قطعی و سرعت حرف زدیم

Saeid Bagheri
29-09-2013, 17:22
به صفحات قبل مراجعه کنید
من و بقیه دوستان در مورد پینگ و قطعی و سرعت حرف زدیم

دوست عزيز تشكر از راهنمائيتون اما لطفاَ محدوده جستجوي صفحات رو هم اگه اطلاع داريد لطف كنيد ( الان صفحه 1826 هستيم ! )

EmpireWorld
29-09-2013, 17:29
دوست عزيز تشكر از راهنمائيتون اما لطفاَ محدوده جستجوي صفحات رو هم اگه اطلاع داريد لطف كنيد ( الان صفحه 1826 هستيم ! )

از اینجا
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه 40 50 صفحه ای میشه ولی مطالب زیادی گفته شده:n01:

ninipc
30-09-2013, 00:59
همه این راه هارو رفتم فایده نداشتمودم سالم اما سیگنال نمیگیره!!!!,ازشاهکارهای محصولات چینی و ارائه دهنده عزیز مبین نت.............................................. ..........

یک چیز دیگه رو هم چک کنید که مطمئن بشید مشکل فنی نیست و از سیگنال هست. توی صفحه تنظیمات مودم، وارد بخش بشید. اونجا اگه موقعی که چراغها چشمک می‌زنن، دیدیدن که توی صفحه و بخش RSSI یا مشابه مثل قدرت سیگنال و غیره هم اعدادی می‌یاد و بعد مجدد صفر می‌شه که شک نکنید مشکل از ضعف سیگنال هست. کلاً برای من که 635 هست اگه سیگنال بین ۵۰ درصد تا ۶۰ درصد باشه، سریع و بعضی وقتها آنی وصل می‌شه. اما اگه سیگنال بره زیر ۵۰ درصد باید کلی صبر کنم که بلکه یه جوری بتونه وصل بشه. اینجور مواقع هم تنها تنظیم دقیق جای مودم می‌تونه مشکلم رو حل کنه.
یه نکته مهم رو فراموش نکنید و اون هم اینکه کیفیت سیگنال مستقیم بهتر از اکو یا سیگنال برگشتی از سطح ساختمانهای شهری هست. شاید آنتن نزدیک شما با مودم دید مستقیم نداره. مشابه وضعیتی که من دارم.

ninipc
30-09-2013, 01:26
والله من خودم اول یه کارت قلابی دادم بهشون تایید نکردن
که مجبور شدم کارت رو عوض کنم و ماله خودمو بدم بهشون
مودم هاشونم همه شون یکسال گارانتی داره
آی پی ثابت بدرد کار شما نمیخوره برای ارگان ها و سازمان هاست

راستش سه سال پیش که من هم اکانت گرفتم، همینطور شد و نامه‌ام رو چک کرده بودن. منتهی شاید الان نسبت به سه سال قبل وضعیت بهتر شده باشه. یادتون باشه همین قانون ممنوعیت سرعت بالای ۱۲۸ رو ۷-۸ سال پیش گذاشتن و شاید از اون زمان تابحال سختگیریها بعضی از مواقع کمتر شده باشه.
البته الان خبری توی خبرگذاری مهر دیدم که گفته مخابرات توی سیستم ADSL داره سرعت ۵ و ۱۰ مگابیت می‌فروشه. منتهی گفته به مشترکان خانگی فقط ۲ مگابیت که کمی خبرش گنگ هست. چون همین الانش هم سرعت بالای ۱۲۸ کیلوبیت رو فقط با مجوز ﴿هر چند فتوشاپی به قولی﴾ می‌فروشن. یعنی منظورشون از این تجاری واقعاً بررسی محل و دیدن شرکت هست یا به همین کاربران فعلی هم می‌دن، رو نمی‌دونم. اما هر چی هست، قابل حدس هست که به زودی سرعتهای بیشتری دستمون می‌رسه و این احتمال (هر چند ضعیف) هست که سرعتهای فعلی مثل یک و دو مگابیت از تب و تاب بیافتن و کمی قیمتشون کمتر بشه.
باید صبر کرد و دید.

بعد هم اینطور که این ور و اون ور دیدم می‌گن IP ثابت برای کارهای بانکی مثل پی‌پال بدرد می‌خوره که تقریباً برای اکثر ایرانیها بی‌مصرف هست و بدتر بخاطر ثابت بودن آدرس می‌تونه براتون دردسرساز هم بشه. یعنی اگه یه سایت، آدرس شما رو بذاره توی لیست سیاه، براتون مشکل دسترسی ایجاد می‌شه و یا کلاً راحت‌تر ردیابی می‌شید.

kingmostafa
30-09-2013, 01:53
سلام دوستان
من سرویس یک ساله 25 گیگ 1024 داشتم اما نهایتا تا دو هفته دیگه تموم میشه (تو سه ماه 25 گیگ تموم شد!!)
اما هزینه های مبین نت خیلی بالاست و احتمالا نمی تونم دیگه 1024 بگیرم.
کسایی که 128 یا 512 یا 256 دارن سرعتشون چقدره؟ سرعت دانلود و باز کردن سایت؟ شبانش چقدر میشه دانلود کرد؟؟ اصلا به نظرتون ارزش داره سرویسم رو سرعتش رو کم کنم؟؟؟؟ :n12:

arash59b
30-09-2013, 10:04
سلام دوستان
من سرویس یک ساله 25 گیگ 1024 داشتم اما نهایتا تا دو هفته دیگه تموم میشه (تو سه ماه 25 گیگ تموم شد!!)
اما هزینه های مبین نت خیلی بالاست و احتمالا نمی تونم دیگه 1024 بگیرم.
کسایی که 128 یا 512 یا 256 دارن سرعتشون چقدره؟ سرعت دانلود و باز کردن سایت؟ شبانش چقدر میشه دانلود کرد؟؟ اصلا به نظرتون ارزش داره سرویسم رو سرعتش رو کم کنم؟؟؟؟ :n12:

128 رو نمی دونم ولی بقیه روی سرعت اسمی بسته شدن شبانه هم بستگی شانستون داره ولی نهایتا همون سرعت اسمی رو میده و بالاتر بسته نشدن. اگه دانلود شبانه زیاد واستون مهم نیست هرسه شون خوب هستند. به نظرم 512 میتونه بهترین

گزینه باشه چون هم سرعت دانلودش خیلی کم نیست و هم نرمال ترین و پایدارترین طرح تو مبین نت هست.

090090
30-09-2013, 13:33
سلام دوستان
من دیروز طرح 2 مگ رو با 3گیگ حجم خریدم ولی همون پول رو یعنی 31 هزار تومن رو فرستادن به حجم اضافه چرا
و ایا حجم اضافه هم شب ها مجانیه؟ چون یه بار خریدم شب گذاشتم تا صبح تموم شد؟:n29:

arash59b
30-09-2013, 13:37
سلام دوستان
من دیروز طرح 2 مگ رو با 3گیگ حجم خریدم ولی همون پول رو یعنی 31 هزار تومن رو فرستادن به حجم اضافه چرا
و ایا حجم اضافه هم شب ها مجانیه؟ چون یه بار خریدم شب گذاشتم تا صبح تموم شد؟:n29:

اگه به حجم اضافه رفته یعنی طرح تون فعال یا انتخاب نشده و شما دارید بصورت مصرف ازاد استفاده می کنید.

معنیش اینه که تاریخ طرح قبلیتون هنوز به اتمام نرسیده

090090
30-09-2013, 14:02
اگه به حجم اضافه رفته یعنی طرح تون فعال یا انتخاب نشده و شما دارید بصورت مصرف ازاد استفاده می کنید.

معنیش اینه که تاریخ طرح قبلیتون هنوز به اتمام نرسیده

مرسی از پاسخ.
درسته از طرح قبلی مونده بود ولی من قبلا گرفته بودم این طوری نشده بود
و الان هم میتونم شب ها مجانی دانلود کنم؟

arash59b
30-09-2013, 14:15
شب مشکلی ندارید و دانلود مجانی است ولی با سرعت طرح سابقتون.

اگه گیگ اضافه طرح قبلیتون گرون هست و می خواید طرح 2 مگ رو داشته باشید باید با پشتیبانی تماس بگیرید و بگید طرح قبلیتون رو باطل، و طرح جدید رو که انتخاب کردید فعال کنند.

aminharirchi
30-09-2013, 16:18
واقعا به عنوان یه کاربر قدیمی مبین نت شدیدا از کیفیت و سرویس دهی این شرکت ناراضیم طرح 512 گرفتم پینگ 4.2.2.4 و 8.8.8.8 که ماشالا نوسان شدید داره سرعت دانلود هم نهایت 50 کیلوبایت بشه اونم با دانلود منیجر.واقعا افتضاح شده قدیم خیلی خیلی بهتر بود.
خط تلفن ما هم که فیبر نوری هست رفتیم جند روز قبل مخابرات درخواست کردیم از فیبر ورداشته شه مثل همه از adsl استفاده کنیم این نوسانات و قطعی ها رو هم نداشته باشه حالا ببینیم می تونیم از این مبین نت که هر روز هم گرونتر میشه راحت شیم!!!!

saeedjiji
30-09-2013, 16:57
سلام دوستان

من قصد خرید مبین نت 2مگ داشتم .

چون بیشتر دانلود شبانه دارم خواستم ازتون بپرسم که سرعت دانلود شبانه (ترجیحاً کرج) برای اشتراک 2 مگی معمولاً روی چنده؟!

منون میشم راهنمایی بفرمایید...

arash59b
30-09-2013, 18:50
سلام دوستان

من قصد خرید مبین نت 2مگ داشتم .

چون بیشتر دانلود شبانه دارم خواستم ازتون بپرسم که سرعت دانلود شبانه (ترجیحاً کرج) برای اشتراک 2 مگی معمولاً روی چنده؟!

منون میشم راهنمایی بفرمایید...

بسته به شلوغی منطقه شما لینک دانلود و فاصله شما از دکل و .... داره

تنها راهش اینه خودتون تست کنید

ham33d
30-09-2013, 22:03
عزیز اون منطقه دکل نداره

ninipc
01-10-2013, 00:51
واقعا به عنوان یه کاربر قدیمی مبین نت شدیدا از کیفیت و سرویس دهی این شرکت ناراضیم طرح 512 گرفتم پینگ 4.2.2.4 و 8.8.8.8 که ماشالا نوسان شدید داره سرعت دانلود هم نهایت 50 کیلوبایت بشه اونم با دانلود منیجر.واقعا افتضاح شده قدیم خیلی خیلی بهتر بود.
خط تلفن ما هم که فیبر نوری هست رفتیم جند روز قبل مخابرات درخواست کردیم از فیبر ورداشته شه مثل همه از adsl استفاده کنیم این نوسانات و قطعی ها رو هم نداشته باشه حالا ببینیم می تونیم از این مبین نت که هر روز هم گرونتر میشه راحت شیم!!!!

متاسفانه یه مشکل وایمکس در مقایسه با ADSL همین نوسان امواج و درنتیجه نوسان کیفیت سیگنال هست. بعضی وقتها خودم بین حدود ۵۰٪ تا ۸۰٪ نوسان کیفیت دارم و بعضی وقتها حداکثر نوسان بین ۲ تا ۳ درصد هست. اگه راهنماهای آنلاین مبین‌نت رو خونده باشید، احتمالاً همچین متنی یا مشابه اون رو قبلاً دیدین:
«««"مبنای فناوری وایمکس بر اساس امواج الکترومغناطیسی است در نتیجه، هر چه مودم وایمکس به محیط باز نزدیک‌تر باشد و از منابع ایجاد اختلال مانند یخچال، فریزر و ماکرویو دورتر باشد سیگنال قوی‌تری و کم‌نویزتری دریافت می‌کند"»»»

البته شاید خودتون هم حدس بزنید و یا اگه از پشتیبانی پرسیده باشید، این امواج مزاحم یا به قول خودشون "منابع ایجاد اختلال" همش خونگی نیست و اون منابع خارج از خونه، تاثیر بیشتری روی ضعف سیگنال و بخصوص نوسان اون داره.

saeedjiji
01-10-2013, 09:42
بسته به شلوغی منطقه شما لینک دانلود و فاصله شما از دکل و .... داره

تنها راهش اینه خودتون تست کنید

اقا آرش چطور میتونم تست کنم؟

ود شرکت همچین امکانی گذاشته برای کاربرا؟

arash59b
01-10-2013, 11:04
اقا آرش چطور میتونم تست کنم؟

ود شرکت همچین امکانی گذاشته برای کاربرا؟

راهش اینه که یه مودم از دوست و اشنا قرض بگیرید

خود نمایندگی هم برای تست میاد اما فقط برای داشتن سیگنال هست و نمی تونید کیفیت سرعت شبانه رو بررسی کنید

saeedjiji
01-10-2013, 12:36
راهش اینه که یه مودم از دوست و اشنا قرض بگیرید

خود نمایندگی هم برای تست میاد اما فقط برای داشتن سیگنال هست و نمی تونید کیفیت سرعت شبانه رو بررسی کنید

ممنون از پاسخ شما

فقط برای سوال آخر خواستم ازتون سوال کنم معمولاً نرخ دریافت دانلود شبانه برای سرعت 2 مگ در منطقه‌ی شما یا هر منطقه ای که خودتون تست کردید یا شنیدید روی چنده؟

حول و حوش صد و ده بیست میرسه؟

arash59b
01-10-2013, 13:08
ممنون از پاسخ شما

فقط برای سوال آخر خواستم ازتون سوال کنم معمولاً نرخ دریافت دانلود شبانه برای سرعت 2 مگ در منطقه‌ی شما یا هر منطقه ای که خودتون تست کردید یا شنیدید روی چنده؟

حول و حوش صد و ده بیست میرسه؟

سرعت اسمی 2 مگ 256 کیلو است

من با ip مناسب و لینک خوب معمولا سرعتم دوروبر 200 کیلو است

mosi_alfa
01-10-2013, 15:58
ظاهرا سرعت اکثر دوستان خوب شده که تاپیک کم اپ میشه!
میانگین سرعت شبانه خودم یک هفتس روی 243 هست:n01:

osta_ali
01-10-2013, 18:15
من دیروز یک گیگ حجم اضافه خریدم ولی به حجمم اضافه نشد الان هم نمیدونم اضافه شده یا نه چون حجم قبلیم رو فراموش کردم.این حجم رو که خریدم به حجم اصلیم اضافه میشه یا جایه دیگه نشونش میده؟

الان هم تو فاکتورش این رو نوشته:(خطا داره ولی پایینش نوشته موفق!)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]راستی اون پایین که نوشته برای مشاهده آخرین پرداخت ها به صفحه گزارش مراجعه کنید رو وقتی رو لینک کلیک میکنم می نویسه عدم وجود سوابق پرداخت

arash59b
01-10-2013, 19:10
من دیروز یک گیگ حجم اضافه خریدم ولی به حجمم اضافه نشد الان هم نمیدونم اضافه شده یا نه چون حجم قبلیم رو فراموش کردم.این حجم رو که خریدم به حجم اصلیم اضافه میشه یا جایه دیگه نشونش میده؟

الان هم تو فاکتورش این رو نوشته:(خطا داره ولی پایینش نوشته موفق!)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]راستی اون پایین که نوشته برای مشاهده آخرین پرداخت ها به صفحه گزارش مراجعه کنید رو وقتی رو لینک کلیک میکنم می نویسه عدم وجود سوابق پرداخت

سلام

گیگ خریداری شده به حجم قبلی اضافه نمیشه و به مقدار پول پرداخت شده در تراز مالی نشون داده میشه.

شما از قسمت فهرست پرداخت‌های یا ایمیلی که مبین نت واستون میفرسته هم می تونید متوجه موفقیت امیز بودن پرداخت تون بشید

یه بار از حساب تون لوگ اوت بشین شاید درست بشه

alireza_50
01-10-2013, 19:38
مشکل من چند روزیه که مدام هر 30 ثانیه یکبار ای پی تغییر پیدا میکنه وقتی از چیلتر شکن استفاده میکنی مشکل چیه ؟
ربطی به چیلترشکن داره یا از شبکه ایراد داره کسی این مشکل رو داشته ؟

arash59b
01-10-2013, 19:59
مشکل من چند روزیه که مدام هر 30 ثانیه یکبار ای پی تغییر پیدا میکنه

میشه بگید چه ip هایی میگیرید؟ اگه اینطور باشه باید سرعت و اینترنت هم تاثیر بزاره و سرعت تون پایین بیاد

خود فیلترشکن کارش اینکه که برای فرار از فیلترینگ ip و پرو.کسی رو عوض می کنه

alireza_50
01-10-2013, 20:18
میشه بگید چه ip هایی میگیرید؟ اگه اینطور باشه باید سرعت و اینترنت هم تاثیر بزاره و سرعت تون پایین بیاد

130.255. این ای پی هست فعلاالان این شد 5.52

arash59b
01-10-2013, 20:43
130.255.208.178 این ای پی هست فعلا

این که یکیه، منظورم رنج ای پی های است که هر 30 ثاینه عوض میشه :n09:

درضمن برای امنیت خودت ip کاملت رو ننویس فقط همون 130.255 کافیه

alireza_50
01-10-2013, 21:15
این که یکیه، منظورم رنج ای پی های است که هر 30 ثاینه عوض میشه :n09:

درضمن برای امنیت خودت ip کاملت رو ننویس فقط همون 130.255 کافیه
مرسی که گفتی راهی داره که ای پی رو ثابت نگه داری ؟

EmpireWorld
01-10-2013, 21:17
دوستان آی پی با رنج 5.22 خیلی آشغال بود
ولی بعد از قطعی های چند وقت پیش سرعتش رفته بالا
الان برای من همین آی پی رو میزنه و بعضی مواقع هم رنج 130
که سرعت 130 اصلا خوب نیست
در ضمن بازم میگم کیفیت و بالا بودن سرعت خیلی به CNR Reuse و آی پی بستگی داره
الان CNR من بالای 10 شده هر دوش

arash59b
01-10-2013, 21:19
مرسی که گفتی راهی داره که ای پی رو ثابت نگه داری ؟

من هنوز متوجه نشدم چطور ممکنه خودبخود ip شما عوض بشه

تا مودم رو خاموش یا دیسکانکت نکنید ip عوض نمیشه

EmpireWorld
01-10-2013, 21:29
من هنوز متوجه نشدم چطور ممکنه خودبخود ip شما عوض بشه

تا مودم رو خاموش یا دیسکانکت نکنید ip عوض نمیشه

تقریبا میشه گفت همچین چیزی غیر ممکنه
چون فقط از توی پنل و اونم توسط خودتون و یا خاموش و روشن کردن مودم میشه اینکارو کرد
ممکنه کسی به پنل ادمین شما دسترسی داشته باشه و داره اینکارو میکنه
ولی حداقل برای هر بار قطع و وصل شدن 3 4 دیقه زمان لازمه

ninipc
01-10-2013, 22:59
مشکل من چند روزیه که مدام هر 30 ثانیه یکبار ای پی تغییر پیدا میکنه وقتی از چیلتر شکن استفاده میکنی مشکل چیه ؟

احیاناً به تنظیمات مودم که دست نزدین؟ منظورم بخش DHCP و تنظیم میزان مهلت زمانی برای تعویض اتوماتیک IP هست. با تنظیم این بخش مودم بدون نیاز به خاموش و روشن کردن می‌تونه IP عوض کنه. مدت ۲ یا ۳ ﴿زمان پیش‌گزیده مودم﴾ روز می‌تونه مناسب باشه.

osta_ali
02-10-2013, 02:04
سلام

گیگ خریداری شده به حجم قبلی اضافه نمیشه و به مقدار پول پرداخت شده در تراز مالی نشون داده میشه.

شما از قسمت فهرست پرداخت‌های یا ایمیلی که مبین نت واستون میفرسته هم می تونید متوجه موفقیت امیز بودن پرداخت تون بشید

یه بار از حساب تون لوگ اوت بشین شاید درست بشه

ممنون
اره الان تو تراز مالی زده اون پولی رو که پرداخت کردم و حجم باقی ماندم هم 8 گیگ هست.
این یعنی اینکه الان 9 گیگ دارم؟(و اینکه بعد از تموم شدم حجم خودم از تراز کم میکنه؟کلا چجوریاست؟؟)

ninipc
02-10-2013, 02:09
ممنون
اره الان تو تراز مالی زده اون پولی رو که پرداخت کردم و حجم باقی ماندم هم 8 گیگ هست.
این یعنی اینکه الان 9 گیگ دارم؟(و اینکه بعد از تموم شدم حجم خودم از تراز کم میکنه؟کلا چجوریاست؟؟)

اینجوریه که اول حجم اصلی اکانت تموم می‌شه. بعد که تموم شد می‌ره سراغ پولی که توی حسابتون دارین و با حساب اینکه هر گیگابایت براتون باید چقدر تموم بشه و بسته به حجم دانلودتون، شروع به کم کردن از مبلغ پول می‌کنه تا اون پول هم تموم بشه.

faramobile
02-10-2013, 02:16
خب دستشون درد نکنه مثل اینکه امشب قطعی داریم

من که الان قطع شدم ، بقیه رو نمیدونم

faramobile
02-10-2013, 02:38
وصل شدم الان

arash59b
02-10-2013, 10:03
ممنون

از مزایای محدود مبین نت هم اینه که گیگ اضافه خریداری شده به قسمت تراز مالی اضافه میشه و اگه ازش استفاده نکنید قابلیت استفاده بعد از اتمام طرح و در طرح های بعدی رو هم داره

(با تموم شدن طرح نمی سوزه)

Mo5tafa
02-10-2013, 14:49
هزینه ی هر گیاگابایت اضافه برای طرح من (1مگابایت نوروزی) 10 هزار تومان!!!!!

ninipc
02-10-2013, 20:12
از مزایای محدود مبین نت هم اینه که گیگ اضافه خریداری شده به قسمت تراز مالی اضافه میشه و اگه ازش استفاده نکنید قابلیت استفاده بعد از اتمام طرح و در طرح های بعدی رو هم داره

(با تموم شدن طرح نمی سوزه)

هزینه ی هر گیاگابایت اضافه برای طرح من (1مگابایت نوروزی) 10 هزار تومان!!!!!

البته از یه جهاتی هم این نکته به نفع خودشون هم هست. چون وقتی کاربر می‌دونه که پولش برخلاف حجم اصلی اکانت، نمی‌سوزه و به دوره بعدی منتقل می‌شه، تشویق می‌شه که آخرهای کار حجم اضافی بخره و مبین‌نت سود می‌کنه. ولی اگه اگه اینجور نبود که خیلی‌ها سعی می‌کردن کارشون به خرید حجم و سوختن پولشون نرسه.

در کل مبین‌نت جایی که ارزون می‌فروشه، بعداً سودش رو از جای دیگه پس می‌گیره. طرح رو ارزون می‌ده و بعد حجم رو گرون می‌فروشه.

alireza_50
02-10-2013, 22:30
احیاناً به تنظیمات مودم که دست نزدین؟ منظورم بخش DHCP و تنظیم میزان مهلت زمانی برای تعویض اتوماتیک IP هست. با تنظیم این بخش مودم بدون نیاز به خاموش و روشن کردن می‌تونه IP عوض کنه. مدت ۲ یا ۳ ﴿زمان پیش‌گزیده مودم﴾ روز می‌تونه مناسب باشه.

درسته چطوری درستش کنم

ninipc
03-10-2013, 01:05
درسته چطوری درستش کنم

وارد بخش DHCP توی تنظیمات LAN بشید. توی قسمت DHCP Server میزان زمان رو (جلوی عبارت Lease(unit) رو نگاه کنید) از دقیقه یا ساعت به روز تغییر بدین. اینجوری اگه مودم رو خاموش نکنید تا اون زمان خاص نگذره، آدرس IP عوض نمی‌شه.

Mo5tafa
03-10-2013, 13:08
در کل مبین‌نت جایی که ارزون می‌فروشه، بعداً سودش رو از جای دیگه پس می‌گیره. طرح رو ارزون می‌ده و بعد حجم رو گرون می‌فروشه.
همچین ارزونه ارزون هم نمیفروختن!
نامردا

ham33d
03-10-2013, 13:51
همچین ارزونه ارزون هم نمیفروختن!
نامردا
تعرفه ها مبین نت وحشتناک گرون هست :n02:

امیر انصاری
03-10-2013, 14:49
اینو به تازگی پیدا کردم. مال اون اوایله که تازه مشتری مبین نت شده بودیم. گفتم اسکنش کنم بزارم اینجا داغ بقیه م تازه بشه:n02:

ham33d
03-10-2013, 15:12
اینو به تازگی پیدا کردم. مال اون اوایله که تازه مشتری مبین نت شده بودیم. گفتم اسکنش کنم بزارم اینجا داغ بقیه م تازه بشه:n02:

ماله دوساله نیم پیش بود یادم من اون موقع تازه مودم خریدم
یادش بخیر هر روز بدتر دیروز:n28:

arash59b
03-10-2013, 15:18
خوب طرح نوروزی ما هم تموم شد. احتمالا فعلا تمدید نمی کنم

بدبختی دارن کنار مجتمع مون پاساژ می سازن ممکنه تا 2-3 ماه دیگه سیگنالمون کلا پر بشه :n23:

ninipc
03-10-2013, 15:29

بحث گرونی طرح و حجم اضافه کمتر باعث ..... هست و اون دو مورد امتیاز و تخفیف حذف شده بیشتر باعث ... هست. منظورم از امتیاز، دانلود مجانی جمعه‌ها بود و تخفیف هم این بود که با پیش‌پرداخت ۶ یا ۱۲ ماهه به طرف دو یا سه ماه تخفیف می‌دادن. تخفیفی که منطقی هست و توی تجارت برای جذب مشتری بهش تخفیف می‌دن که طرف بیاد پولش رو بذاره دست شرکت که اونها از سودش استفاده کنن.

اما حالا برعکس شده. یعنی اگه همین الان طرحها رو نگاه کنید‌، می‌بینید که اول دیگه بخاطر تورم شدید طرحهای یک ساله ندارن و فقط ۶ ماهه هست. بعد هم مقایسه طرحهای ۶ ماهه با یک ماهه نشون می‌ده که الان تخفیف رو به خرید حجم بیشتر می‌دن تا زمان بیشتر که قدیم انجام می‌شد و برای هر سال، ۳ ماه مجانی می‌شد.

برای مثل سرعت ۵۱۲ رو براتون مثال می‌یارم:

B1412 ﴿۷۴ گیگابایت شش ماهه﴾ هر گیگابایت ۵۰۰۰ تومن

B1409 ﴿۲۴ گیگابایت شش ماهه﴾ هر گیگابایت ۶۵۰۰ تومن

B1404 ﴿۱۲ گیگابایت شش ماهه﴾ هر گیگابایت ۷۰۰۰ تومن

B1407 ﴿۶ گیگابایت یک ماهه﴾ هر گیگابایت ۵۵۰۰ تومن

B1401﴿۳ گیگابایت یک ماهه﴾ هر گیگابایت ۶۰۰۰ تومن

می‌بینید که طرح با حجم ۷۴ گیگابایت از همه اروزنتر هست، اما توی همون طرحهای شش ماهه در عین تعجب طرحی هست که نه تنها تخفیف زمانی نگرفته که حتی از طرحهای یک ماهه هم گرونتر هست. منظورم ۱۲ گیگابایت شش ماهه هست.

ninipc
03-10-2013, 15:31
ماله دوساله نیم پیش بود یادم من اون موقع تازه مودم خریدم
یادش بخیر هر روز بدتر دیروز:n28:

هنوز یادمه دورانی که نامردها مجانی بودن جمعه‌ها رو تازه حذف کرده بودن و من هم بی‌خبر بودم. یه موقع از دوستانم فهمیدم که دیدم کلی از حجم اصلیم بخاطر مصرف توی جمعه‌ها ناپدید شده. اینجوری پیش برن بعید نیست که یه فکری هم برای شبهای مجانی بکنن و بخوان ازش پول دربیارن.

arash59b
03-10-2013, 16:00
B1404 ﴿۱۲ گیگابایت شش ماهه﴾ هر گیگابایت ۷۰۰۰ تومن

می‌بینید که طرح با حجم ۷۴ گیگابایت از همه اروزنتر هست، اما توی همون طرحهای شش ماهه در عین تعجب طرحی هست که نه تنها تخفیف زمانی نگرفته که حتی از طرحهای یک ماهه هم گرونتر هست. منظورم ۱۲ گیگابایت شش ماهه هست.

قیمت هر طرحی از دو قسمت تشکیل میشه یکی هزینه فعال سازی طرح و دیگری هزینه ترافیک. که مجموع این دوتا میشه هزینه تمام شده طرح. این فرمولی هست که تقریبا توی همه isp های ایران استفاده میشه.

حالا ISPها میان با ترکیب های مختلف این دو مشخصه برای کاربرها با نیاز های متفاوت، سرویس های متفاوتی رو ایجاد می کنند مثلا کاربری که نیاز به ترافیک بالاتری داره واسش قیمت ترافیک اضافه رو پایین تر می بندن و کسی که نداره براش هزینه

فعال سازی رو حساب می کنند.

همون ترافییک 12 گیگ شش ماه شایدبرای شما به صرفه نبوده و تعجب برانگیز باشه ولی برای کسی که ترافیک مصرفی پایینی داره و می خواد تو 6 ماه با یه قیمت پایین از دانلود شبانه استفاده کنه خیلی مناسب و بصرفه هست.

alireza_50
03-10-2013, 17:10
بهترین تنظیمات admin برای مودم داخلی رو میشه بگید تمام قسمت ها رو لطفا ممنون
من ریست کردم فکر کنم تنظیماتش بهم خورده

yazd46
03-10-2013, 20:58
اینا سرعت من

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با حال یخ 273 درجه ریزصفر درجه سانیگراد

ninipc
03-10-2013, 22:23
قیمت هر طرحی از دو قسمت تشکیل میشه یکی هزینه فعال سازی طرح و دیگری هزینه ترافیک. که مجموع این دوتا میشه هزینه تمام شده طرح. این فرمولی هست که تقریبا توی همه isp های ایران استفاده میشه.

حالا ISPها میان با ترکیب های مختلف این دو مشخصه برای کاربرها با نیاز های متفاوت، سرویس های متفاوتی رو ایجاد می کنند مثلا کاربری که نیاز به ترافیک بالاتری داره واسش قیمت ترافیک اضافه رو پایین تر می بندن و کسی که نداره براش هزینه

فعال سازی رو حساب می کنند.

همون ترافییک 12 گیگ شش ماه شایدبرای شما به صرفه نبوده و تعجب برانگیز باشه ولی برای کسی که ترافیک مصرفی پایینی داره و می خواد تو 6 ماه با یه قیمت پایین از دانلود شبانه استفاده کنه خیلی مناسب و بصرفه هست.

به نظر صحبتهای من رو خوب نخوندین. من صحبت از صرفه اقتصادی نکردم. بحث این بود که قدیمها هر وقت بدون استثنا کسی اکانت ۶ یا ۱۲ماهه می‌‌خرید، بهش تخفیف می‌دادن. کار درست و منطقی هم هست، چون طرف پولش رو می‌خوابونه توی حسابهای شرکت و بایستی بهش یه سودی تعلق بگیره.
ولی الان تخفیف رو به حجم بیشتر می‌دن و نه زمان بیشتر. برای همین توی طرح ۱۲ گیگابایت ۶ ماهه فقط بخاطر کم بودن حجم، یه طرح یک ماهه ازش ارزونتر می‌شه که قدیم اینجوری نمی‌شد.
درضمن راه‌اندازی مال کسی هست که بهش نیاز داشته باشه و من و شما یا افراد مشابه قدیمی دیگه هزینه راه‌اندازی نداریم. می‌مونه آبونمان و اشتراک که چون به نظر ثابت می‌یاد، دیگه توی محاسبه در نظر نگرفتم. شاید هم اصولاً این هزینه رو توی حجم سرشکن می‌کنن، چون تقسیم هزینه کل به حجم کل خیلی رند در می‌یاد و احتمالاً فقط هزینه هر گیگابایت تاثیر داره و دیگه اشتراک رو محاسبه نمی‌کنن.

ninipc
03-10-2013, 22:29
بهترین تنظیمات admin برای مودم داخلی رو میشه بگید تمام قسمت ها رو لطفا ممنون
من ریست کردم فکر کنم تنظیماتش بهم خورده

راستش بهترین تنظیمات ادمین رو تقریباً توی همون حالت پیش‌گزیده هم می‌تونید پیدا کنید. برای مثال اون بخش تغییر اتوماتیک IP سر زمان خاص، بدرد کسی می‌خوره که واقعاً بدونه داره چیکار می‌کنه و هدفش از این تغییر چی هست. وگرنه برای عمده کاربران عادی اون تغییر، مشابه وضعیت شما می‌تونه دردسر هم درست کنه.
فقط چیزهایی مثل تعویض حتمی رمز ورود به کنترل‌پنل مودم ( من رمز هم ادمین و هم کاربر عادی رو عوض می‌کنم) یا تنظیم بخش وای‌.فای بخصوص توی بخش رمز و سیستم کدگذاری اون (یا خاموش کردنش برای کسی که نیاز بهش نداره) چیزهایی هستن که تنظمیشون برای عمده کاربرها مفید هست.

arash59b
03-10-2013, 22:33
به نظر صحبتهای من رو خوب نخوندین. من صحبت از صرفه اقتصادی نکردم. بحث این بود که قدیمها هر وقت بدون استثنا کسی اکانت ۶ یا ۱۲ماهه می‌‌خرید، بهش تخفیف می‌دادن. کار درست و منطقی هم هست، چون طرف پولش رو می‌خوابونه توی حسابهای شرکت و بایستی بهش یه سودی تعلق بگیره.
ولی الان تخفیف رو به حجم بیشتر می‌دن و نه زمان بیشتر. برای همین توی طرح ۱۲ گیگابایت ۶ ماهه فقط بخاطر کم بودن حجم، یه طرح یک ماهه ازش ارزونتر می‌شه که قدیم اینجوری نمی‌شد.
درضمن راه‌اندازی مال کسی هست که بهش نیاز داشته باشه و من و شما یا افراد مشابه قدیمی دیگه هزینه راه‌اندازی نداریم. می‌مونه آبونمان و اشتراک که چون به نظر ثابت می‌یاد، دیگه توی محاسبه در نظر نگرفتم. شاید هم اصولاً این هزینه رو توی حجم سرشکن می‌کنن، چون تقسیم هزینه کل به حجم کل خیلی رند در می‌یاد و احتمالاً فقط هزینه هر گیگابایت تاثیر داره و دیگه اشتراک رو محاسبه نمی‌کنن.

این روزها به خاطر بی ارزش بودن پول مملکت ، تورم و خیال راحت ispها از مجبور بودن مشتری کمتر شرکتی پیدا میشه روی پیش پرداخت ها تخفیف بده. نمونه بارزش به خیر از مبین نت، شرکت وایرلسی که من ازش خدمات می گیرم رو 6 ماه

3% تخفیف میده یعنی هیچی.

منظورم از هزینه راه اندازی، هزینه سرعت سرویس یا همون ابومن ماه طرح بود وگرنه هزینه راه اندازی اولیه که به قول شما یکبار هست و بعضی ها هم که حودشون انجام میدن.

ninipc
03-10-2013, 23:56
این روزها به خاطر بی ارزش بودن پول مملکت ، تورم و خیال راحت ispها از مجبور بودن مشتری کمتر شرکتی پیدا میشه روی پیش پرداخت ها تخفیف بده. نمونه بارزش به خیر از مبین نت، شرکت وایرلسی که من ازش خدمات می گیرم رو 6 ماه

3% تخفیف میده یعنی هیچی.

منظورم از هزینه راه اندازی، هزینه سرعت سرویس یا همون ابومن ماه طرح بود وگرنه هزینه راه اندازی اولیه که به قول شما یکبار هست و بعضی ها هم که حودشون انجام میدن.

حالا که بحث رفتار عجیب و غریب یا به تعبیری نامردی مبین‌نت شد، یه مورد هم هست که کمتر کسی به این بخشش دقت می‌کنه.

همه ماها با اقتصاد کوپنی و سوبسید آشنا هستیم. بعد از سالها هنوزم توی قبض برق و آب و گاز این مورد اجرا می‌شه. یعنی می‌گن چون دارن به آب و برق و گاز سوبسید می‌دن و این سوبسید از محل بیت‌المال هست، پس باید قیمتها پلکانی باشه که پرمصرفها جریمه بشن تا عدالت توی مصرف رعایت بشه.

اما برای مبین‌نت که یه شرکت خصوصی هست و نه سوبسیدی به مصرف‌کننده می‌ده و نه بودجه‌ای از صندوق دولت می‌گیره، چرا بایستی این سیاست قیمتهای پلکانی اجرا بشه؟ برای همین هست که مشتری پرمصرف مثل سرعت دومگابیت بایستی در ازای حجم مصرفی، پول بیشتری نسبت به مشتریان سرعت پائین‌تر بده. درصورتی که توی یه اقتصاد آزاد هر چی مشتری بیشتر بخره، فروشنده بیشتر قربون صدقه‌اش می‌ره و برای امکانات و تخفیف درنظر می‌گیره. یعنی حجم اضافی منطقاً بایستی برای سرعت دومگابیت از همه کمتر باشه که مشتری تشویق به مصرف بیشتر بشه و سود فروشنده که مبین‌نت باشه رو بیشتر کنه.
ولی جدی چرا مبین‌نت اینکار رو می‌کنه و کسی هم به این بخش از کارش اعتراض نمی‌ده؟ البته اگه اصلاً بشه جایی اعتراض داد.

MasterGeek
04-10-2013, 01:30
حالا که بحث رفتار عجیب و غریب یا به تعبیری نامردی مبین‌نت شد، یه مورد هم هست که کمتر کسی به این بخشش دقت می‌کنه.

همه ماها با اقتصاد کوپنی و سوبسید آشنا هستیم. بعد از سالها هنوزم توی قبض برق و آب و گاز این مورد اجرا می‌شه. یعنی می‌گن چون دارن به آب و برق و گاز سوبسید می‌دن و این سوبسید از محل بیت‌المال هست، پس باید قیمتها پلکانی باشه که پرمصرفها جریمه بشن تا عدالت توی مصرف رعایت بشه.

اما برای مبین‌نت که یه شرکت خصوصی هست و نه سوبسیدی به مصرف‌کننده می‌ده و نه بودجه‌ای از صندوق دولت می‌گیره، چرا بایستی این سیاست قیمتهای پلکانی اجرا بشه؟ برای همین هست که مشتری پرمصرف مثل سرعت دومگابیت بایستی در ازای حجم مصرفی، پول بیشتری نسبت به مشتریان سرعت پائین‌تر بده. درصورتی که توی یه اقتصاد آزاد هر چی مشتری بیشتر بخره، فروشنده بیشتر قربون صدقه‌اش می‌ره و برای امکانات و تخفیف درنظر می‌گیره. یعنی حجم اضافی منطقاً بایستی برای سرعت دومگابیت از همه کمتر باشه که مشتری تشویق به مصرف بیشتر بشه و سود فروشنده که مبین‌نت باشه رو بیشتر کنه.
ولی جدی چرا مبین‌نت اینکار رو می‌کنه و کسی هم به این بخش از کارش اعتراض نمی‌ده؟ البته اگه اصلاً بشه جایی اعتراض داد.

دوست عزیز قضیه واضح‌تر از این حرفهاست. حرف شما درسته و نکته‌ی ظریفی هم هست ولی خانه از پای بست ویران است. مبین‌نت قیمت‌هاش گرونه و سرویس نامحدود هم عملا نداره حالا اینکه به ازای سرعت قیمت بیشتری میگیره یا بحث مودم و بحث ورود به شبکه و حجم اضافی و .... دیگه مشکلات جنبی این سرویس هستند.

EmpireWorld
04-10-2013, 02:19
دوستان یه علتی که مبین نت سرویس هاش گرونه قیمت بالای تجهیزات وایمکس هستش
بالاخره مجبورن هزینه هاشونو از یه جایی در بیارن دیگه
در صورتی که سرویس های ADSL بیشتر کارش از طریق مخابرات انجام میشه
تا یه جایی میشه بهشون حق داد ولی در صورتی که سرعت هاشونو خوب نگه دارن

ninipc
04-10-2013, 02:59
دوستان یه علتی که مبین نت سرویس هاش گرونه قیمت بالای تجهیزات وایمکس هستش
بالاخره مجبورن هزینه هاشونو از یه جایی در بیارن دیگه
در صورتی که سرویس های ADSL بیشتر کارش از طریق مخابرات انجام میشه

مشکل اینجاست که متاسفانه اون مورد که شما درباره مستقل بودن مبین‌نت گفتین الان چند سالی هست که دیگه صحت نداره. به عبارت بهتر مبین‌نت زیر مجموعه شرکت مخابرات هست. یعنی مبین‌نت هم می‌تونه از امکانات ارزون شرکت مخابرات یا به قولی رانت دولتی (مورد استفاده برای ADSL طبق صحبت شما) بهره‌برداری کنه و اروزن‌فروشی کنه، اما نمی‌کنه.
البته این رو هم اضافه کنم که در کل صحبت من در مورد گرونی خدمات وایمکس نیست و حرف شما در مورد مشکلات هزینه‌ وایمکس می‌تونه درست باشه و با این بخش حرفتون مخالفتی ندارم.

حرف من این بود که مبین‌نت برخلاف قوانین عرف و منطقی تجارت، به پولی که مشتری توی حساب شرکت می‌خوابونه، سود یا همون امتیاز مصرف، نمی‌ده و یا اینکه بجای تشویق مشتری، برعکس عمل می‌کنه و مشتری پرمصرف رو مجازات هم می‌کنه. درصورتی که یه شرکت تجاری موفق به مشتری قدیمی و وفادار و البته پرمصرف خودش، احترام خیلی بیشتری می‌ذاره تا مشتری گذری و کم‌مصرف.
درکل به قول MasterGeek عزیز مشکلات مبین‌نت، اساسی و از پایه هست و کلاً راه و روش مشتری‌داری اون اشتباه هست.

این هم دلیل اینکه مبین‌نت زیرمجموعه مخابرات هست:

timemachine2029
04-10-2013, 03:56
اینا سرعت من

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با حال یخ 273 درجه ریزصفر درجه سانیگراد
خداییش عجب اسپمری هستی:n06:

faramobile
04-10-2013, 05:31
خداییش عجب اسپمری هستی:n06:

آخ گفتی !! تاپیک شرکت های دیگه هم مورد لطفشون قرار دادن با این عکسی که اصلا معلوم نیست فتوشاپه یا اصلا ماله کدوم شرکت !!! کلا یه عکسی درست کرده خوشش اومده همه جا پخش کرده !!

salam kon
04-10-2013, 11:07
از طرح پاییزی کسی خبری نداره؟؟؟

*Forgotten*
04-10-2013, 11:18
از طرح پاییزی کسی خبری نداره؟؟؟

منظورتون کم کردن حجم و سرعت و بالا بردن قیمتاست
اونم بزودی سروکلش پیدا میشه:n02:

alimail3248
04-10-2013, 11:22

سرعتاشون رو خوب نگه میدارن ؟

salam kon
04-10-2013, 11:25
تا الانشم به اندازه کافی گرون شده ! منظورم چیزی شبیه طرح نوروزیه که بعضی از دوستان میگفتن حدودا دو هفته بعد از مهر میاد

*Forgotten*
04-10-2013, 14:09
تا الانشم به اندازه کافی گرون شده ! منظورم چیزی شبیه طرح نوروزیه که بعضی از دوستان میگفتن حدودا دو هفته بعد از مهر میاد

کلا مبین یه مدتی هست طرح های فصلی نمیده بیرون مگه اینکه به مناسبتی چیزی باشه

اگه دقت کرده باشید مبین برای بهار و تابستان که تموم شد اصلا طرحی معرفی نکرده

mosasad
04-10-2013, 14:44
دوستان کسی از این مودم رومیزی 3 آنته داره!!!
راضیه ازش!!!
ممکنه چندتا عکس از پورت پشتش بزاره!!!

ninipc
04-10-2013, 14:53
آخ گفتی !! تاپیک شرکت های دیگه هم مورد لطفشون قرار دادن با این عکسی که اصلا معلوم نیست فتوشاپه یا اصلا ماله کدوم شرکت !!! کلا یه عکسی درست کرده خوشش اومده همه جا پخش کرده !!

راستش یه مقدار همچین سرعتی ممکن هست، ولی نه بخاطر سرعت واقعی خود اینترنت. یعنی موقع دانلود که مرتب آنتی‌ویروس داره دانلودها رو چک می‌کنه، هر از گاهی توی این کار کند عمل می‌کنه و فایل رو توی دل برنامه نگه می‌داره. کارش که تموم شد و اون بخش از دانلود اوکی بود، می‌فرستدش به IDM یا برنامه مشابه. در اون لحظه که فایل بصورت داخلی و نه از اینترنت به برنامه مدیریت دانلود می‌رسه، سرعت بطور غیرواقعی و البته لحظه‌ای بالا می‌ره.
برای خود من شده که تا ۳-۴ برابر سرعت بیشتر به نظر برسه، ولی این موردی که ایشون فرستادن رو هیچ وقت ندیدم. شاید سرعت پردازش عملیات ﴿بنا به دلایل مختلف﴾ کم هست و گیر کردن دانلود در مراحل کشف آنتی‌ویروس بیشتر طول می‌کشه.

البته این به شرطی هست که واقعاً به قول دوستان عکس فتوشاپی نبوده و این دلیل پشتش باشه.

arash59b
04-10-2013, 15:36
دوستان کسی از این مودم رومیزی 3 آنته داره!!!
راضیه ازش!!!
ممکنه چندتا عکس از پورت پشتش بزاره!!!

اگه شانس بیاری ممکنه بتونی پیدا کنی اگه چیزی مونده باشه

EmpireWorld
04-10-2013, 19:57
دوستان یه BM632w موجوده
ایرانسله ولی میتونید به مبین نت تبدیلش کنید
هرکی خواست خبرم کنه

morteza7m
04-10-2013, 21:47
منطقه نازی اباد سرعت خیلی کم شده الان 2هفته سرعت دانلود با اینترنت 2مگ 50 شده زنگ زدم پشتیبانی میگه ترافیک اونجا بالاست کاری نمیشه کرد فکر کنم 2مگ و با 30 نفر شیر کردن تو پیج باز کردنم مشکل دارم

alimail3248
04-10-2013, 21:58
منطقه نازی اباد سرعت خیلی کم شده الان 2هفته سرعت دانلود با اینترنت 2مگ 50 شده زنگ زدم پشتیبانی میگه ترافیک اونجا بالاست کاری نمیشه کرد فکر کنم 2مگ و با 30 نفر شیر کردن تو پیج باز کردنم مشکل دارم

وقتی یوزرهای یه دکل زیاد بشن سرعت میاد پایین و ربطی به ضریب اشتراک نداره .به نظر من که تقریبا داره خوب سرعت میده بهتون چون ضریب 4 هست باید 64 تا بده که مال شما هم تقریبا همین حدوده اگه میخواهید سرعت پایداری داشته باشید بهتره 512 بردارید.

morteza7m
04-10-2013, 22:11
وقتی یوزرهای یه دکل زیاد بشن سرعت میاد پایین و ربطی به ضریب اشتراک نداره .به نظر من که تقریبا داره خوب سرعت میده بهتون چون ضریب 4 هست باید 64 تا بده که مال شما هم تقریبا همین حدوده اگه میخواهید سرعت پایداری داشته باشید بهتره 512 بردارید.

منم ماه پیش همین فکر و کردم 512 تمدید کردم دانلودم شد 20-30 به خاطر همین 15 روز از اتمام طرح مونده بود سوزوندم 2مگ انتخاب کردم.بلاخره یه فکری باید واسه این جور جاها انجام بدن بلاخره این خودش کم فروشی هست

alimail3248
04-10-2013, 22:42
منم ماه پیش همین فکر و کردم 512 تمدید کردم دانلودم شد 20-30 به خاطر همین 15 روز از اتمام طرح مونده بود سوزوندم 2مگ انتخاب کردم.بلاخره یه فکری باید واسه این جور جاها انجام بدن بلاخره این خودش کم فروشی هست

ببین وقتی از جایی میخوای اینترنت بگیری یه قرارداد باهات میبندند و شما هم مفاد اون قرار داد رو قبول میکنی پس تا زمانی که خارج از اون قرارداد نباشه شما نمیتونی اعتراض کنی .512 طبق قراردادی که باهاتون بستن با ضریب 4 باید 16 تا بده و تا زمانی که کمتر از این مقدار نشه هیچ دلیلی برای شکایت وجود نداره .هر چند برای کمتر از این هم یه بهانه ای پیدا میکنن.بنابراین همیشه وقتی میخواید تعرفه رو انتخاب کنید باید به ضریب اشتراک توجه کنید و همیشه ضریب رو به عنوان سرعت در اختیار، در نظر بگیرید نه کل پهنای باند رو .حالا یه شرکتی هزینه براش مهم نیست و میخواد یوزرهاش راضی باشن زیرساختش رو گسترش میده تا همیشه سرعت ثابت بمونه که این لطف شرکت حساب میشه نه حق یوزر .من خودم از این وضعیت اسف بار شرکت ها حالم به هم میخوره و همیشه بدشون رو میگم ولی وقتی یه مشکلی برام پیش میاد خوب که دقت میکنم میبینم با توجه به ضریب اشتراک سرعت عادی هست و اون موقع بی خیال میشم وگرنه من طرفدار هیچ شرکتی نیستم .الان بر فرض این که این حقیر حق رو به شما بدم وشما رو وادار کنم به سازمان تنظیم مقررات شکایت کنی فکر میکنی چه جوابی بهت میدن ؟ میگن 512 ضریب 4 داره پس تا 16 قابل قبوله تازه مال شما که دوبرابر هم هست .اونوقت شما میخوای چی جواب بدی ؟ میخوای بگی کم فروشی کرده شرکت ؟ پس با این اینترنت زپرتی کشور کنار بیایید و خودتون رو ناراحت نکنید .اینترنت اشتراکی این طوریه دیگه .

ninipc
05-10-2013, 01:02
ببین وقتی از جایی میخوای اینترنت بگیری یه قرارداد باهات میبندند و شما هم مفاد اون قرار داد رو قبول میکنی پس تا زمانی که خارج از اون قرارداد نباشه شما نمیتونی اعتراض کنی .512 طبق قراردادی که باهاتون بستن با ضریب 4 باید 16 تا بده و تا زمانی که کمتر از این مقدار نشه هیچ دلیلی برای شکایت وجود نداره .هر چند برای کمتر از این هم یه بهانه ای پیدا میکنن.بنابراین همیشه وقتی میخواید تعرفه رو انتخاب کنید باید به ضریب اشتراک توجه کنید و همیشه ضریب رو به عنوان سرعت در اختیار، در نظر بگیرید نه کل پهنای باند رو .حالا یه شرکتی هزینه براش مهم نیست و میخواد یوزرهاش راضی باشن زیرساختش رو گسترش میده تا همیشه سرعت ثابت بمونه که این لطف شرکت حساب میشه نه حق یوزر .من خودم از این وضعیت اسف بار شرکت ها حالم به هم میخوره و همیشه بدشون رو میگم ولی وقتی یه مشکلی برام پیش میاد خوب که دقت میکنم میبینم با توجه به ضریب اشتراک سرعت عادی هست و اون موقع بی خیال میشم وگرنه من طرفدار هیچ شرکتی نیستم .الان بر فرض این که این حقیر حق رو به شما بدم وشما رو وادار کنم به سازمان تنظیم مقررات شکایت کنی فکر میکنی چه جوابی بهت میدن ؟ میگن 512 ضریب 4 داره پس تا 16 قابل قبوله تازه مال شما که دوبرابر هم هست .اونوقت شما میخوای چی جواب بدی ؟ میخوای بگی کم فروشی کرده شرکت ؟ پس با این اینترنت زپرتی کشور کنار بیایید و خودتون رو ناراحت نکنید .اینترنت اشتراکی این طوریه دیگه .

صحبتتون درست هست و قبولش دارم. اما وضعیت من توی بخش سرعت آپلود یه وضعیت عجیبی هست که تابحال چند بار هم با پشتیبانی مطرح کردم و جوابی براش نداشتن. یعنی طبق این قضیه یک به چهار حداقل سرعت من باید ۲۵۶ باشه و سرعت آپلود هم نصف اون. اما در بهترین حالت بیشتر از ۴-۵ کیلوبایت در ثانیه نمی‌شه و توی پستهای اولم تست سرعت گرفتم و فرستادم. نمی‌دونم چرا وضعیتم اینطوره. کم کم دارم فکر می‌کنم شاید محدودیت خاصی هست که من دارم.

alimail3248
05-10-2013, 08:47
صحبتتون درست هست و قبولش دارم. اما وضعیت من توی بخش سرعت آپلود یه وضعیت عجیبی هست که تابحال چند بار هم با پشتیبانی مطرح کردم و جوابی براش نداشتن. یعنی طبق این قضیه یک به چهار حداقل سرعت من باید ۲۵۶ باشه و سرعت آپلود هم نصف اون. اما در بهترین حالت بیشتر از ۴-۵ کیلوبایت در ثانیه نمی‌شه و توی پستهای اولم تست سرعت گرفتم و فرستادم. نمی‌دونم چرا وضعیتم اینطوره. کم کم دارم فکر می‌کنم شاید محدودیت خاصی هست که من دارم.

دوست عزیز اول باید ببینی توی مودم اپلود روی چند بسته شده و بعد یک چهارم اون رو در نظر بگیری و اگر دیدی کمتره بعد درصورتی که از پشتیبانی نتیجه نگرفتی شکایت کنی . اگر اپلود 5 هست احتمالا سرعت وبگردیتون هم پایین هست چون برای ارسال مناسب اطلاعات حداقل 10 کیلوبایت لازمه اگر کمتر از این مقدار باشه ممکنه سرعت وبگردی پایین بیاد .شما از توی کنسول مودم اپلود رو پیدا کن و بعد تقسیم بر 4 بکن .تا جایی که میدونم مبین اپلودش بیش تر 256-350 نمیره به جز بعضی طرح ها که اونم تقسیم بر 4 میشه64 یعنی 8 کیلوبایت حالا باید ببینی برای شما روی چند بسته شده ..اگر هم دکل شلوغ بشه باز سرعت از ضریب اشتراک پایین تر میاد که اون رو دیگه میشه شکایت کرد

kamygame
05-10-2013, 13:54
سرعت دانلودم روز 250 هستش و شبانه 150 . طرحم م 8 روز دیگه تمومه من میخواستم adsl بگیرم ولی با این کارشون مجبورم مبیننت باز بگیرم .خیلی خوب شده

arash59b
05-10-2013, 14:10
سرعت دانلودم روز 250 هستش و شبانه 150 . طرحم م 8 روز دیگه تمومه من میخواستم adsl بگیرم ولی با این کارشون مجبورم مبیننت باز بگیرم .خیلی خوب شده

سرعت من تقریبا همیشه اینجور هست ولی اگه می تونستم ADSL بگیرم طرف مبین نت نمی رفتم

ninipc
05-10-2013, 15:12
دوست عزیز اول باید ببینی توی مودم اپلود روی چند بسته شده و بعد یک چهارم اون رو در نظر بگیری و اگر دیدی کمتره بعد درصورتی که از پشتیبانی نتیجه نگرفتی شکایت کنی . اگر اپلود 5 هست احتمالا سرعت وبگردیتون هم پایین هست چون برای ارسال مناسب اطلاعات حداقل 10 کیلوبایت لازمه اگر کمتر از این مقدار باشه ممکنه سرعت وبگردی پایین بیاد .شما از توی کنسول مودم اپلود رو پیدا کن و بعد تقسیم بر 4 بکن .تا جایی که میدونم مبین اپلودش بیش تر 256-350 نمیره به جز بعضی طرح ها که اونم تقسیم بر 4 میشه64 یعنی 8 کیلوبایت حالا باید ببینی برای شما روی چند بسته شده ..اگر هم دکل شلوغ بشه باز سرعت از ضریب اشتراک پایین تر میاد که اون رو دیگه میشه شکایت کرد

راستش متوجه این دیدن سرعت توی کنسول مودم نشدم. اما سرعت اسمی یک مگ هست که وقتی تست سرعت می‌گیرم، زیاد شده که بین ۷۰۰ تا حتی ۱۰۰۰ کیلوبیت بر ثانیه رو نشون بده. اما سرعت آپلود همیشه پائین هست و بالا نمی‌ره. خود پشتیبانی هم همیشه در مقابل این مورد می‌گن عجیبه و نباید باشه. اما خوب هست. من که حتی صفحه مشترکینی که بهم نشون می‌ده هم همیشه قاطی داره و حتی یک بار پشتیبانی از اون ور از صفحه عکس گرفت که بده بخش فنی که ببینن چرا وضعیت من اینجوری هست. به قول خودش تابحال کسی رو اینجوری ندیده بوده. احتمالاً وضعیت آپلودم هم یه جورایی اونجوری شده که عجیب شده.
شکایت هم جواب نمی‌ده چون تابحال دو یا سه بار بهم گفتن که بیا پولت رو پس بگیر و راهت رو بکش برو. مشکل اینجاست که مخابرات منطقه ما یکی از خرابترین مراکز تهران هست و ADSL خوبی نداره.

ninipc
05-10-2013, 15:22
سرعت من تقریبا همیشه اینجور هست ولی اگه می تونستم ADSL بگیرم طرف مبین نت نمی رفتم

متاسفانه وایمکس توی ایران دو تا مشکل فعلاً همیشگی داره که جزء ذاتش شده و برای همین در مقایسه با ADSL ضعیف‌تر هست. یکیش که خاصیت جابجایی هست که شانسی یه مواقعی ترافیک رو روی یه آنتن زیاد می‌کنه. توی ایران شرکتها همینجوری خودشون عادت به فروش خدمات بیشتر از حد توانشون هستن، چه برسه به این اضافه شدن مشکل جابجایی مشترکین. بعدیش هم مشکلات تداخل توی امواجش هست که از آب و هوا بگیر تا امواج مزاحم روش تاثیر بد دارن و بعضی وقتها بدجور باعث نوسان سیگنال می‌شن.

در مقایسه با وایمکس، عمده عیب ADSL نویز خط هست که البته شانسی هست و اون یکی سرقت کابلها. برای مثال همین شب عیدی نزدیک دو هفته تلفن ثابت نداشتیم چون ادعا شده بوده که عزیزانی کابلها رو کش رفتن. توی اون مدت یادمه کسبه محل که کارشون وابسته به اینترنت بود( مثل دفاتر فروش بلیط و مشابه) بدجور گیر افتاده بودن.
اما من هم مثل شما اگه یه ADSL خوب توی محل گیرم بیافته می‌رم سراغش.

mr.ali-13
05-10-2013, 18:20
سلام دوستان....من وایمکس ایرانسل 128 دارم. خیلی سرعتش کنده...مخصوصا دانلودش! adsl هم بعلت مشکل خط تلفن (pcm بودن تلفن کوچمون)نمیتونم بردارم
الان میخام با یه نامه ای چیزی اینترنتما 512 کنم...همین ایرانسلا ارتقا بدم یا مبین نت بردارم؟!! کدوم بهتره؟
ممنون میشم راهنمایی کنید! راستی مودمم هم fm130 هستش! همینا میتونم برا مبین نت استفاده کنم یا نمیشه؟

arash59b
05-10-2013, 18:50
سلام دوستان....من وایمکس ایرانسل 128 دارم. خیلی سرعتش کنده...مخصوصا دانلودش! adsl هم بعلت مشکل خط تلفن (pcm بودن تلفن کوچمون)نمیتونم بردارم
الان میخام با یه نامه ای چیزی اینترنتما 512 کنم...همین ایرانسلا ارتقا بدم یا مبین نت بردارم؟!! کدوم بهتره؟
ممنون میشم راهنمایی کنید! راستی مودمم هم fm130 هستش! همینا میتونم برا مبین نت استفاده کنم یا نمیشه؟

شما فعلا ارتقاء بده اگه راضی نبودی یه مودم مبین نت هم پیدا کن و تو منطقه تون تست کن ببین کدومش بهتره

مدل مودم شما رو هم مثل اینکه میشه تغییر داد

EmpireWorld
05-10-2013, 20:30

مودم شما قابلیت تبدیل به مبین نت رو داره
ولی به نظر منم همونکاری که آقا آرش گفت رو انجام بده
چون مبین نت و ایرانسل تفاوت آنچنانی با هم ندارن

saeedjiji
06-10-2013, 00:00

سلام

عذر میخوام شما 1 مگ دارید یا 2 مگ؟

music boy
06-10-2013, 00:21
سلام دوستان
کسی از شرکت گسترش ارتباطات مبنا سرویس گرفته ؟
وایمکس مبین نتش شبانه داره ؟ چجوریه ؟
کلآ هر شرکتی که مبین نت بده شبانه هم داره ؟
2 تا 8 هستش ؟

ممنونم ..

hooss128
06-10-2013, 01:51
سلام
من از مورم اوت دور استفاده می کنم و چون دو تا سیستم توی خونه دارم و همچنین استفاده وایرلس هم زیاد دارم یه روتر بهش وصل کردم می خواستم ببینم تنظیمات dhcp رو درست انجام دادم ! چون اطلاعات خاصی در موردش ندارم

ninipc
06-10-2013, 04:44
سلام دوستان
2 تا 8 هستش ؟

ممنونم ..

راستش من که تابحال اسم این شرکت رو نشنیده بودم، و توی سایت هم گفته که کار آزمایشی انجام می‌‌دن و مثلاً صفحه قیمتهاش خالی هست و قیمت نداره یا بخش پوشش شهر تهرانش گنگ و نامشخص هست.

اما وقتی بخش ثبت‌نام و بخصوص بخش انتخاب مودم رو دیدم، به نظرم یه جورایی آشنا اومد.
اومدم روی بخش ورود کاربران توی لینک زیر رو که کلیک کردم، دیدم رفتم به صفحه آشنایی کاربران مبین‌نت. اول فکر کردم اشتباهی لینک رو باز کردم، اما بعد از تست مجدد مطمئن شدم که این شرکت به احتمال خدمات مبین‌نت رو مجدد با اسم خودش به کاربران می‌فروشه و هنوز براش یه صفحه کاربران ویژه نساختن. اگه اینجور باشه که به احتمال زیاد هم اینطور هست، که فرقی با مبین‌نت نداره و کیفیت و سرعتش همونی هست که الان هم داریم.
هر چند خیلی متوجه جمله «کلآ هر شرکتی که مبین نت بده شبانه هم داره ؟» شما نشدم. یعنی شما خودتون می‌دونستین که این شرکت نماینده مبین‌نت هست یا نه؟ در هرصورت چون نماینده مبین‌نت ‌‌هست، برای وایمکس دانلود رایگان شب هم داره.

البته ADSL هم مال خودش نیست و از شرکت آسیاتک گرفته. بماند وقتی سایت آسیاتک رو نگاه می‌کردم، دیدم که به نظر سرعت ۴ مگابیت هم داره، ولی البته با چه قیمتهای نجومی وحشتناک. واقعاً چند نفر حاضرن ماهی بیشتر از نیم میلیون تومن بابت اینترنت نامحدود پول بدن؟!؟ مگه کسی باشه که از دانلودهاش استفاده تجاری می‌کنه. من که تابحال فکر می‌کردم تنها گرون‌فروش همین مبین‌نت هست. ((:

faramobile
06-10-2013, 05:33
راستش من که تابحال اسم این شرکت رو نشنیده بودم، و توی سایت هم گفته که کار آزمایشی انجام می‌‌دن و مثلاً صفحه قیمتهاش خالی هست و قیمت نداره یا بخش پوشش شهر تهرانش گنگ و نامشخص هست.

اما وقتی بخش ثبت‌نام و بخصوص بخش انتخاب مودم رو دیدم، به نظرم یه جورایی آشنا اومد.
اومدم روی بخش ورود کاربران توی لینک زیر رو که کلیک کردم، دیدم رفتم به صفحه آشنایی کاربران مبین‌نت. اول فکر کردم اشتباهی لینک رو باز کردم، اما بعد از تست مجدد مطمئن شدم که این شرکت به احتمال خدمات مبین‌نت رو مجدد با اسم خودش به کاربران می‌فروشه و هنوز براش یه صفحه کاربران ویژه نساختن. اگه اینجور باشه که به احتمال زیاد هم اینطور هست، که فرقی با مبین‌نت نداره و کیفیت و سرعتش همونی هست که الان هم داریم.
هر چند خیلی متوجه جمله «کلآ هر شرکتی که مبین نت بده شبانه هم داره ؟» شما نشدم. یعنی شما خودتون می‌دونستین که این شرکت نماینده مبین‌نت هست یا نه؟ در هرصورت چون نماینده مبین‌نت ‌‌هست، برای وایمکس دانلود رایگان شب هم داره.

البته ADSL هم مال خودش نیست و از شرکت آسیاتک گرفته. بماند وقتی سایت آسیاتک رو نگاه می‌کردم، دیدم که به نظر سرعت ۴ مگابیت هم داره، ولی البته با چه قیمتهای نجومی وحشتناک. واقعاً چند نفر حاضرن ماهی بیشتر از نیم میلیون تومن بابت اینترنت نامحدود پول بدن؟!؟ مگه کسی باشه که از دانلودهاش استفاده تجاری می‌کنه. من که تابحال فکر می‌کردم تنها گرون‌فروش همین مبین‌نت هست. ((:

خب ایشون که خودشم گفته بود این شرکت نماینده مبین نت هست دیگه نیازی به تست صفحه کابران نبود ...

سوالشون هم بیشتر این بود که (مثلا مثل شرکت شهراد که نمایندگی آسیاتک هست و کلا تعرفه و حتی سرعت هاش فرق داره چون پهنای باندش رو اختصاصی از آسیاتک میگیره و به کاربراش میده) شرایطش با خود سایت مبین نت فرق داره یا نه ، که جوابش هم خیلی کوتاه هست ، این شرکت دلال و بازاریاب هست و فقط برای مبین و آسیاتک مشتری میاره د پورسانتش رو میگیره در نتیجه کاملا شرایط مبین نت برای وایمکسش صدق میکنه که یعنی شبانه داره و کلا اینترنتش همون مبین نت هست !

music boy
06-10-2013, 10:04
ممنون از هر دو دوست عزیزم
بله, منم چون همون لینک مبین نت رو تو صفحه شون دیده بودم, و میدونستم که خدمات مبین نت رو ارائه میدن, برای همین پرسیدم که شبانه و.. به همون شکل مبین نت هست یا نه ؟

ممنونم ..

arash59b
06-10-2013, 10:45
سلام دوستان
2 تا 8 هستش ؟

ممنونم ..

شرکت های زیادی طرف قرار داد مبین نت هستندکه در نواحی مختلف کشور به مبین نت پهنای باند میدن این شرکت هم یکیشه که معروف ترین ipاش 37.221 هست (جدیدا 37.114 هم اضافه شده)

از ipهای خوب و باکیفیت تو دانلود شبانه محسوب میشه

arash59b
06-10-2013, 14:08
بعد از طرح نوروزی میخوام یکی از 2 مگ ها رو بردارم بین طرح ماهیانه (3گیگ 30 تومن) و 6 ماهه موندم ترافیک هم زیاد واسم مهم نیست فقط برای دانلود شبانه میخوام.

بنظر خودم طرح ماهیانه بصرفه تر هست، دوستان هم لطف کنن یه نظری بدن :n13:

Joaquin
06-10-2013, 15:21
بعد از طرح نوروزی میخوام یکی از 2 مگ ها رو بردارم بین طرح ماهیانه (3گیگ 30 تومن) و 6 ماهه موندم ترافیک هم زیاد واسم مهم نیست فقط برای دانلود شبانه میخوام.

ماهیانه بگیر :n06:

ninipc
06-10-2013, 15:58
خب ایشون که خودشم گفته بود این شرکت نماینده مبین نت هست دیگه نیازی به تست صفحه کابران نبود ...

سوالشون هم بیشتر این بود که (مثلا مثل شرکت شهراد که نمایندگی آسیاتک هست و کلا تعرفه و حتی سرعت هاش فرق داره چون پهنای باندش رو اختصاصی از آسیاتک میگیره و به کاربراش میده) شرایطش با خود سایت مبین نت فرق داره یا نه ، که جوابش هم خیلی کوتاه هست ، این شرکت دلال و بازاریاب هست و فقط برای مبین و آسیاتک مشتری میاره د پورسانتش رو میگیره در نتیجه کاملا شرایط مبین نت برای وایمکسش صدق میکنه که یعنی شبانه داره و کلا اینترنتش همون مبین نت هست !

مونده بودم که می‌دونن مال مبین‌نت هست یا نه که وسط حرفهام این رو هم گفتم. البته واقعیتش مشکل از شرکتی هست که نماینده کس دیگه‌ای هست، ولی رسمی نمی‌گه نماینده کی هست و مخفی می‌کنه. اگه کسی با گشتن توی سایت متوجه نشه، جاییش نگفته که نماینده هست. اینجوری اگه نماینده ایرانسل هم بود، معلوم نبود.

ولی جدی توی بخش ADSL سرعت و البته قیمتهای آسیاتک برام جالب بود. اون مدل ۵۲۰ هزار تومنیش رو اگه کسی بگیره باید طبق تئوری حداقل ۲۰ ساعت مداوم کامپیوترش روشن باشه که بتونه ۳۰۰ گیگابایت رو دانلود کنه. شک دارم شرکت هم سراغ همچین اکانتی بره چون قاعدتاً شبها تعطیل هستن. مگه جاهایی مثل کافی‌نتها یا اونهایی که فیلم و آهنگ دانلود می‌کنن و بعد می‌فروشن، برن سراغش.
اگه خوب یادم مونده باشه شما قدیمتر گفته بودین که شبها ۸ گیگابایت دانلود دارین و خیلی راضی هستین. با این حساب یه جورایی شبها به شما سرعت بالای دومگابیت اسمی رو می‌دن که چیز کمیابی هست.

ninipc
06-10-2013, 16:32
شرکت های زیادی طرف قرار داد مبین نت هستندکه در نواحی مختلف کشور به مبین نت پهنای باند میدن این شرکت هم یکیشه که معروف ترین ipاش 37.221 هست (جدیدا 37.114 هم اضافه شده)

از ipهای خوب و باکیفیت تو دانلود شبانه محسوب میشه

جالبه که همین الان موقع نوشتن نظر قبلی دیدم سرعت خیلی کم شد و مجبور شدم مودم رو خاموش و روشن کنم که شاید وضعیت بهتر بشه. از IP رنج 178 رفت به 37.221 که شما گفتین. راستش فعلاً که تفاوت سرعت خاصی با قبلی نداره.
چیزی که برام جای سئوال همیشگی بوده این هست که چطور با ثابت موندن آنتن، با خاموش و روشن کردن می‌شه بین شرکت اصلی و شرکتهای نماینده جابجا شده و از اونها خدمات گرفت. بخصوص ماهایی که از اونها اکانت هم نگرفتیم، چطور اینطور می‌شه؟ کسی اطلاعاتی داره؟

PouriaTech
06-10-2013, 17:42
سلام دوستان...یه سوال مهم دارم

رفیق من مبین نت داره،بعد زیاد میره تو سایتای اونجوری...

حالا میخواد ببینه که مبین نت اصلا احتمالش هست یه وقت بهش اخطار یا گیری سر این کارش بهش بده؟؟؟

درکل کاری دارن به این چیزا؟؟؟میدونن کجاها میری؟؟؟

بی زحمت مطمئن جواب بدید...ممنونم...

kamygame
06-10-2013, 17:51
سلام

عذر میخوام شما 1 مگ دارید یا 2 مگ؟
1 مگ دارم..

ninipc
06-10-2013, 18:12

حالا میخواد ببینه که مبین نت اصلا احتمالش هست یه وقت بهش اخطار یا گیری سر این کارش بهش بده؟؟؟

راستش من می‌گم، اما باید دید باقی عزیزان هم همین نظر رو دارن یا نه.
اینکه سایتهای ممنوعه وقتی ممنوع هستن که بدون ابزار عبور قابل باز کردن،‌ نیستن. یعنی اگه ممنوع نیست که خطری نداره و اگه ممنوع هست که باید با ابزار عبور بازش کنید. تنها مشکل اینجا این می‌شه که بعضی از این ابزارها نشت اطلاعات دارن و شاید آدرس سایت باز شده رو نشون بدن. در اینصورت دیگه میزان خطر برمی‌گرده به میزان نشت و خرابی اون ابزار و البته اهمیت جایی که باز کردین. مجبور شدم کلی جواب بدم، چون از وضعیت مصرف دوستتون بی‌خبر هستم.

WHICH1
06-10-2013, 18:27

حتما ماهیانه بگیرید روزنامه نوشته بود ( در صورت تفکیک نامحصوص پورت های داخلی و خارجی در آینده نزدیک راه اینترنت از اینترانت میگذرد روزنامه کسب و کار ) آخه خودتون که میدونین هیچ تو این مملکت حساب و کتاب نداره بعد گرفتید انواع تست سرعت یادتون باشه :n01:

PouriaTech
06-10-2013, 18:45
راستش من می‌گم، اما باید دید باقی عزیزان هم همین نظر رو دارن یا نه.
اینکه سایتهای ممنوعه وقتی ممنوع هستن که بدون ابزار عبور قابل باز کردن،‌ نیستن. یعنی اگه ممنوع نیست که خطری نداره و اگه ممنوع هست که باید با ابزار عبور بازش کنید. تنها مشکل اینجا این می‌شه که بعضی از این ابزارها نشت اطلاعات دارن و شاید آدرس سایت باز شده رو نشون بدن. در اینصورت دیگه میزان خطر برمی‌گرده به میزان نشت و خرابی اون ابزار و البته اهمیت جایی که باز کردین. مجبور شدم کلی جواب بدم، چون از وضعیت مصرف دوستتون بی‌خبر هستم.

خوب این که درسته،از هیلترشکن استفاده میکنه ولی میخواد بدونه اصلا مبین نت کاری بهش دارن یا نه؟گیری بهش میدن بعدا؟

در ضمن،اگه از ابزارهای تغییر آی پی استفاده کنه خوبه؟به درد میخوره تو این زمینه و رد گم کنی؟

Joaquin
06-10-2013, 19:29
خوب این که درسته،از هیلترشکن استفاده میکنه ولی میخواد بدونه اصلا مبین نت کاری بهش دارن یا نه؟گیری بهش میدن بعدا؟

در ضمن،اگه از ابزارهای تغییر آی پی استفاده کنه خوبه؟به درد میخوره تو این زمینه و رد گم کنی؟
کافیه آی پی رو عوض کنه. البته با یه روش امن.

PouriaTech
06-10-2013, 19:43
کافیه آی پی رو عوض کنه. البته با یه روش امن.

شما برنامه پیشنهاد میدید یا ترفند خاص؟

یه ترفند تو زومیت بود...

اگرم برنامه بهتره بی زحمت بهم یه برنامه خوب و قوی پیشنهاد کنید.

ninipc
06-10-2013, 19:46

خوب گرجی عزیز اصل کار رو مجدد خدمتتون گفتن. تعویض IP با روش امن می‌تونه تا حد زیادی کمک باشه. گفتم تا حد زیادی، چون به نظرم حتی بهترین راه هم شاید هنوز یه مقدار نشتی داشته باشه. اما خوب بعضی‌هاشون دیگه شدید نشتی دارن و بودنشون با نبودنشون یکی هست. خیلی نمی‌تونم اینجا توضیح بدم چون فکر کنم برخلاف قوانین فوروم باشه.
اما کلاً این رو بدونید که مشکل فقط از شرکت نیست که حالا مبین‌نت باشه یا ایرانسل و موارد دیگه. مهم وجود نهادهایی مثل پلیس سایبری هست که دیگه کاری به شرکت شما ندارن و مستقل عمل می‌کنن. سعی کنید تا حد ممکن از روشهای امن‌تر استفاده کنید.

faramobile
06-10-2013, 20:35
اگه خوب یادم مونده باشه شما قدیمتر گفته بودین که شبها ۸ گیگابایت دانلود دارین و خیلی راضی هستین. با این حساب یه جورایی شبها به شما سرعت بالای دومگابیت اسمی رو می‌دن که چیز کمیابی هست.

بله اون موقع که ۲ مگ ۶ ماهه اولین بار تمدید کردم ۴ مگ بسته شده بود و راحت شبی تا ۷.۵ گیگ دانلود میکردم وقتی تموم شد دوباره ۶ ماهه ۲ مگ تمدید کردم که الان دقیقا رو ۲ مگ بسته شده و شبی ۵.۳ گیگ دانلود میکنم ، از پارس آنلاین هم دارم که شبا باهم لود بالانس میکنم سرعت دانلود ۶۵۰ میده بهم و شبی ۱۰ گیگ میگرم حدودا

faramobile
06-10-2013, 20:39

ماهیانش با ۶ ماهش هیچ فرق سرعتی نداره ، جفتشون رو ۲ مگ بسته شدن ، من الان ۶ ماهش رو دارم که تو ماه رمضون تمدید کردم که یه ۵ گیگ هم اضافه تر داد شد ۱۷ گیگ و تا بهمن ماه اعتبار داره شبانه هم با همون 178 دانلود میکنم که ۵ گیگ رو تضمینی میده شبی

alimail3248
06-10-2013, 20:50

معمولا سرویس دهنده گزارش کسی رو نمیده یعنی امیدوارم اینطوری باشه چون از سازمان زیر ساخت کشور مشخصه کی چکار داره میکنه اما یکی دو بار دیدم پلیس فتا به ادارات دولتی که برای کاراشون از اینترنت استفاده میکنند نامه داده مبنی بر این که مثلا ازاداره شما کسی با ..وکسی وارد اینترنت شده (با جرئیات کامل )و بعد از اون اداره ای که از ..وکسی استفاده کرده خواستن تا فرد مجرم رو معرفی کنه .حالا سرویس دهنده اینا رو لو داده یا چون ادارات دولتی بودن پلیس برای جلوگیری از انجام کارهای غیر قانونی کنترلشون میکرده دیگه نمیدونم اما چیزی رو که گفتم با چشمای خودم شاهدش بودم .ممکنه فقط یوزرهای حقوقی رو کنترل کنن چون یوزرهای خونگی تعدادشون خیلی بالاست ومعمولا همشون از ... شکن استفاده میکنن .

WHICH1
06-10-2013, 20:52
ماهیانش با ۶ ماهش هیچ فرق سرعتی نداره ، جفتشون رو ۲ مگ بسته شدن ، من الان ۶ ماهش رو دارم که تو ماه رمضون تمدید کردم که یه ۵ گیگ هم اضافه تر داد شد ۱۷ گیگ و تا بهمن ماه اعتبار داره شبانه هم با همون 178 دانلود میکنم که ۵ گیگ رو تضمینی میده شبی

خارجی و داخلی فرقی نداره اگر محبت کنید یک تست شبانه بذارید ممنون میشم البته منطقه شما خلوته منکه نامحدود اداری دارم بعضی موقعه خیلی سرعت افتضاح میشه با وای فای موبایل هم سرچ میکنم هر طرف خونه میرم شلوغه (بعضی قفل نیست بعضی چه اسمهای میزارن ارسلان مبین نت!) تا 2 شب بیدار باشم با این منطقه شلوغ موندم چی تمدید کنم نامحدود هم خیلی برای وبگردی افتضاحه هم پینگ بالای مبین نت هم آپلود که اصلا وجود نداره

WHICH1
06-10-2013, 20:56
معمولا سرویس دهنده گزارش کسی رو نمیده یعنی امیدوارم اینطوری باشه چون از سازمان زیر ساخت کشور مشخصه کی چکار داره میکنه اما یکی دو بار دیدم پلیس فتا به ادارات دولتی که برای کاراشون از اینترنت استفاده میکنند نامه داده مبنی بر این که مثلا ازاداره شما کسی با ..وکسی وارد اینترنت شده (با جرئیات کامل )و بعد از اون اداره ای که از ..وکسی استفاده کرده خواستن تا فرد مجرم رو معرفی کنه .حالا سرویس دهنده اینا رو لو داده یا چون ادارات دولتی بودن پلیس برای جلوگیری از انجام کارهای غیر قانونی کنترلشون میکرده دیگه نمیدونم اما چیزی رو که گفتم با چشمای خودم شاهدش بودم .ممکنه فقط یوزرهای حقوقی تحت کنترل باشند چون یوزرهای خونگی تعدادشون خیلی بالاست ومعمولا همشون از ... شکن استفاده میکنن .

پلیس فتا هر روز توی تلویزیون گزارش داره که چه کار کردیم چه عملیاتی انجام دادن خبر که دارن ولی بقول شما چون تعداد خیلی بالاست کاری نمیکنن

ninipc
06-10-2013, 21:19
بله اون موقع که ۲ مگ ۶ ماهه اولین بار تمدید کردم ۴ مگ بسته شده بود و راحت شبی تا ۷.۵ گیگ دانلود میکردم وقتی تموم شد دوباره ۶ ماهه ۲ مگ تمدید کردم که الان دقیقا رو ۲ مگ بسته شده و شبی ۵.۳ گیگ دانلود میکنم ، از پارس آنلاین هم دارم که شبا باهم لود بالانس میکنم سرعت دانلود ۶۵۰ میده بهم و شبی ۱۰ گیگ میگرم حدودا

شما که اون زمانها وضعتون خوب بود. معلومه که از نظر جای آنتن و دید مستقیم هم وضعیت خوبی دارین.
ولی کلاً حساب که می‌کنم، این حجم زیاد دانلود هم واقعاً خودش یه مشکلاتی داره. اولاً طرف رو می‌کشه طرف دانلود فیلم بخصوص از نوع بالای ۱۰ گیگابایتی و بعدش هم یه مدت که می‌گذره کار اون طرف می‌شه فقط جمع کردن و اگه ازش بپرسی چقدر از دانلودی‌هاش رو چک کرده‌، می‌بینی که فرصت نداشته همه رو ببینه.

faramobile
06-10-2013, 21:33
خارجی و داخلی فرقی نداره اگر محبت کنید یک تست شبانه بذارید ممنون میشم البته منطقه شما خلوته منکه نامحدود اداری دارم بعضی موقعه خیلی سرعت افتضاح میشه با وای فای موبایل هم سرچ میکنم هر طرف خونه میرم شلوغه (بعضی قفل نیست بعضی چه اسمهای میزارن ارسلان مبین نت!) تا 2 شب بیدار باشم با این منطقه شلوغ موندم چی تمدید کنم نامحدود هم خیلی برای وبگردی افتضاحه هم پینگ بالای مبین نت هم آپلود که اصلا وجود نداره

والا تست که تا دلت بخواد هم داخلی هم خارجی گذاشتم ، در ضمن من حتی ۱ مگ هم از سرور های داخلی دانلود نمیکنم و فقط از سرور های خارجی دانلود دارم ، یعنی اون ۵ گیگ که گفتم همش از سرور های خارجی دانلود میشه

arash59b
06-10-2013, 21:33
از همه دوستان ممنون همون 2 مگ ماهیانه رو برمیدارم هم اینکه هر ماه با توجه به شرایط تمدید می کنم یا نمی کنم هم اینکه تقریبا نصبت به 6 ماهه، ماهی 1000 تومن به نفعم میشه و هم احتیاج نیست همه پول رو یه دفعه بدم.

جالبه که همین الان موقع نوشتن نظر قبلی دیدم سرعت خیلی کم شد و مجبور شدم مودم رو خاموش و روشن کنم که شاید وضعیت بهتر بشه. از IP رنج 178 رفت به 37.221 که شما گفتین. راستش فعلاً که تفاوت سرعت خاصی با قبلی نداره.
چیزی که برام جای سئوال همیشگی بوده این هست که چطور با ثابت موندن آنتن، با خاموش و روشن کردن می‌شه بین شرکت اصلی و شرکتهای نماینده جابجا شده و از اونها خدمات گرفت. بخصوص ماهایی که از اونها اکانت هم نگرفتیم، چطور اینطور می‌شه؟ کسی اطلاعاتی داره؟

انتخاب ip دست ما نیست خود سیستم بصورت اتوماتیک ipها رو پخش می کنه تا ترافیک روی یه ip نباشه

اون شرکت طرف قرارداد هم ترافیک رو به ما نمیده به خود مبین نت میده

پلیس فتا هر روز توی تلویزیون گزارش داره که چه کار کردیم چه عملیاتی انجام دادن خبر که دارن ولی بقول شما چون تعداد خیلی بالاست کاری نمیکنن

همه سوابق کاربرهای هر ip هر روز به مخابرات فرستاده میشن کافی یه شرکت یه روز کوتاهی کنه تا توبیخ بشه.

اونجا هم کاری ندارن که شما به فیس بوک میرید یا به سایت پورن فقط براشون امنیت مهمه. همه اطلاعات هم تجزیه تحلیل میشه و فقط به اونایی که در رابطه با امنیت ملی هستند توجه میشه. چون این فیلتر.شکن ها و vpnها تقریبا هیچ کار امنیتی

درمقابل سیستم های اونا انجام نمیدن.

یادم هست 10-15 سال پیش یکی از شرکت های خدماتی اینترنت یکی از شهر های خوزستان رو از طرف وزارت اطلاعات بستن و مسولاشون تا یه مدت تحت بازجویی بودن چون فقط چند نفر از کسایی که تو ب.م.ب گذاری های اهواز تو اون سالها دست

داشتن با استفاده از خدمات این شرکت ایمیل فرستاده بودن. تازه اون زمان هنوز از این خبرها و قانون ها نیود که همه شرکت ها مجبور باشن از مخابرات پهنای باند بگیرن ، این شرکت یه دیش داشت و پهنای باندش رو مستقیم از آلمان می گرفت. خوتون

دیگه تا اخرش رو بخونید.

همون جمله ای رو که به دوستانی که می خوان اینترنت ماه.واره ای بگیرن به شما هم میگم. کاری که می کنید غیرقانونی هست ولی به همون اندازه ای که استفاده از ماهواره و ----- تو خونتون غیرقانونیه، به کسی گیر نمیدن ولی اگه بخوان گیر بدن هم

به راحتی می تونن.

faramobile
06-10-2013, 21:46
شما که اون زمانها وضعتون خوب بود. معلومه که از نظر جای آنتن و دید مستقیم هم وضعیت خوبی دارین.
ولی کلاً حساب که می‌کنم، این حجم زیاد دانلود هم واقعاً خودش یه مشکلاتی داره. اولاً طرف رو می‌کشه طرف دانلود فیلم بخصوص از نوع بالای ۱۰ گیگابایتی و بعدش هم یه مدت که می‌گذره کار اون طرف می‌شه فقط جمع کردن و اگه ازش بپرسی چقدر از دانلودی‌هاش رو چک کرده‌، می‌بینی که فرصت نداشته همه رو ببینه.

دقیقا این مشکل خیلی از دوستان هست که دانلود بالا دارن و بعدا اصلا نمیفهمن چی دانلود کردن یعنی نگاه نمیکنن از بس که زیاد میشه فایل هاشون ، ولی برعکس این دوستان چون من در پرشین تولز کارم فروش هارد هست و تاپیک مهم دارم فروش روزانه هارد زیادی دارم و خودم هم چندین هارد 4 ترا برای خودم دارم که آرشیو فایل هام هست ، و چون آرشیو خودم هم اگه کسی بخواد میفروشم روی هارد ، تک تک فیلم ها و سریال ها و یا هر موضوع دیگه که دانلود میکنم میبینم ، یعنی تمام سریال ها و فیلم هامو دیدم و روزانه میبینم که کمتر کسی که آرشیو داره اینکارو میکنه !! :) ( حدودا ۸ ترا فعلا )

aminharirchi
07-10-2013, 00:32
بعد از سه سال از این مبین نت راحت شدم و ما هم adsl دار شدیم.
مودمم بیرونی هست می خوام فقط بدم بره هرکی خواست یه قیمت بده تو پیام

ninipc
07-10-2013, 02:45
دقیقا این مشکل خیلی از دوستان هست که دانلود بالا دارن و بعدا اصلا نمیفهمن چی دانلود کردن یعنی نگاه نمیکنن از بس که زیاد میشه فایل هاشون ، ولی برعکس این دوستان چون من در پرشین تولز کارم فروش هارد هست و تاپیک مهم دارم فروش روزانه هارد زیادی دارم و خودم هم چندین هارد 4 ترا برای خودم دارم که آرشیو فایل هام هست ، و چون آرشیو خودم هم اگه کسی بخواد میفروشم روی هارد ، تک تک فیلم ها و سریال ها و یا هر موضوع دیگه که دانلود میکنم میبینم ، یعنی تمام سریال ها و فیلم هامو دیدم و روزانه میبینم که کمتر کسی که آرشیو داره اینکارو میکنه !! :) ( حدودا ۸ ترا فعلا )

پس شما اون اکانت ۴ مگابیت نامحدود آسیاتک بدردتون می‌خوره که بتونید راحت روزی ۱۰ تا ۱۲ گیگابایت و بیشتر دانلود کنید.

faramobile
07-10-2013, 03:10
پس شما اون اکانت ۴ مگابیت نامحدود آسیاتک بدردتون می‌خوره که بتونید راحت روزی ۱۰ تا ۱۲ گیگابایت و بیشتر دانلود کنید.

خب همین الانش هم دارم روزی ۱۰ گیگ دانلود میکنم با هزینه بسیار اندک ، تازه اگرم بخوام دانلود حجم بالا در حد روزی ۲۰۰ گیگ داشته باشم براحتی گیگی ۲۵۰ تومن میتونم اینکارو انجام بدم

mr.ali-13
07-10-2013, 12:08
شما فعلا ارتقاء بده اگه راضی نبودی یه مودم مبین نت هم پیدا کن و تو منطقه تون تست کن ببین کدومش بهتره

مدل مودم شما رو هم مثل اینکه میشه تغییر داد

آخه شنیدم که 512 ایرانسل دانلودش روی 65 بسته شده ولی ماله مبین نت روی 100 دانلود میکونه!!
راسی راهی بلدید که بشه سرعتای بالا برداشت ؟!! آخه نه کارت دانشجویی دارم ونه جایی کار میکونم که نامه بگیرم از اونجا!!!!

mr.ali-13
07-10-2013, 12:11

دوست من شما تو سایت های سیاسی و امنیتی نرو بقیشا دیگه کسی کاریت نداره!! چون تقریبا تمام اونایی که اینترنت حالا از هر شرکتی دارن هم فیسبوک باهاش میرن هم یوتیوب و هم سایتای پورنو!! اگه بخواند گیر بدن باید هر کی از اینترنت استفاده میکنه را بگیرن!!!!

faramobile
07-10-2013, 12:59
آخه شنیدم که 512 ایرانسل دانلودش روی 65 بسته شده ولی ماله مبین نت روی 100 دانلود میکونه!!
راسی راهی بلدید که بشه سرعتای بالا برداشت ؟!! آخه نه کارت دانشجویی دارم ونه جایی کار میکونم که نامه بگیرم از اونجا!!!!

اصلا این که رو چند بسته در مرحله بعد از اینه که منطقتون چقدر شلوغ باشه و سرعتتون بیشتر به اون بستگی داره

ninipc
07-10-2013, 14:05
خب همین الانش هم دارم روزی ۱۰ گیگ دانلود میکنم با هزینه بسیار اندک ، تازه اگرم بخوام دانلود حجم بالا در حد روزی ۲۰۰ گیگ داشته باشم براحتی گیگی ۲۵۰ تومن میتونم اینکارو انجام بدم

چند ماه پیش هم خدمتتون گفتم که اکانت و موقعیت فیزیکی شما یه جورایی کودک استثنایی هست و آرزوی هر کسی. هم منطقه‌تون خلوته و هم خوب آنتن می‌ده. یه بار بیائید مهمون آنتن منطقه ما باشید، تا قدر سرعتتون رو بیشتر بدونید. :n27:

EmpireWorld
07-10-2013, 14:24
دوستان یه موردی رو بگم
البته چند نفر از دوستان دیگه هم اشاره کردن
شما از این اینترنت به هر سایتی وصل بشید
به خاطر اینکه اطلاعات اون سایت باید دانلود بشه
و یه سری اطلاعات هم آپلود بشه و همه این کارا از نت ایران انجام میشه
پس مطمئن باشید همه چیزو میتونن کنترل کنن
حتی من بهتون میگم میتونن بفهمن در چه زمانی به چه وی P انی وصل شدید
حتی بالاتر از اون
به چه VPS ای وصل شدید
چون بعضیا فک میکنن اگه با VPS یه کاری رو انجام بدن هیچ کس نمیفهمه
ولی نکته ای که اینجاست اینه که اینا فقط با کسایی کار دارن که سایت های امنیتی
رو میرن و به کسایی که توی ف.ب میچرخن یا پ.ورن میبینن هیچ کاری ندارن
مگه اینکه طرف خودش سایت پ.ورن ایرانی بزنه که اونطوری دچار مشکل میشه

PouriaTech
07-10-2013, 15:48
دوباره سلام بچه ها...ممنونم از همه ی کسایی که خوب و کامل جواب سوالمو دادن...

یه سوال دیگه هم دارم،من 512 20 گیگ گرفتم یکساله،اونم طرح روش بود با مودم سه آنتنه شد 330 تومن...

حالا به نظرتون میکشه این 20 گیگ تو یه سال یا حتی نصف سال؟؟؟

آخه دانلود فیلم حجیم و زیاد ندارم نهایتا 100 مگ اونم هر چند هفته یه بار...

آخه یه خرده تو آسیاتک که داشتم انگار دزدی میشد،من 20 گیگ یک ماهه میگرفتم،آخر ماه تموم میشد!!!!!

با اینکه میدونستم اصلا 20 گیگ دان نکردم نهایتا 5 گیگ دان کرده بودم....

میخوام ببینم نظر شما چیه؟مبین ازم دزدی نمیکنه؟؟؟

سرعت دانلودمم 110 تاس...خوبه به نظرتون؟؟؟

ممنونم میشم اینم صمیمانه مث سوال قبلیم جواب بدید...

arash59b
07-10-2013, 15:59

یه سوال دیگه هم دارم،من 512 20 گیگ گرفتم یکساله،اونم طرح روش بود با مودم سه آنتنه شد 330 تومن...

آخه یه خرده تو آسیاتک که داشتم انگار دزدی میشد،من 20 گیگ یک ماهه میگرفتم،آخر ماه تموم میشد!!!!!

وب گردی هم خیلی وقت ها میتونه ترافیک زیادی رو مصرف کنه

از نظر دزدی که چیزی دیده نشده یا کسی نتونسته ثابت کنه به نظر من هم وجود نداره

شما هر وقت که حجمتون تموم شد می تونید یه طرح جدید بردارید

PouriaTech
07-10-2013, 16:43
وب گردی هم خیلی وقت ها میتونه ترافیک زیادی رو مصرف کنه

از نظر دزدی که چیزی دیده نشده یا کسی نتونسته ثابت کنه به نظر من هم وجود نداره

شما هر وقت که حجمتون تموم شد می تونید یه طرح جدید بردارید

خوب من بالاخره پول یکسال سرویسو دادم،وسطش طرح عوض کنم پولم به باد رفته...

arash59b
07-10-2013, 16:46
خوب من بالاخره پول یکسال سرویسو دادم،وسطش طرح عوض کنم پولم به باد رفته...

مگه هرچی مبین نت گفته وحی منزله :n02:

بسته به استفاده و نیاز شما داره

بالاخره اگه ترافیک تون تموم بشه یا باید گیگ اضافه بخرید یا طرح رو عوض کنید

ninipc
07-10-2013, 18:01

سرعت‌تون که خوب و استاندارد هست. البته به شرطی که ثابت باشه و نوسان شدید نداشته باشه.

در مورد دزدی هم تابحال چیزی از مبین‌نت ندیدم و اینجا هم کسی چیز خاصی نگفته. اما یه نکته فنی هست که یه زمان توی این تاپیک در موردش بحث می‌شد و اون هم این بود که زمان جابجایی بین ساعات مجانی و پولی، شاید ترافیک بخش پولی به مجانی تبدیل نشه و برعکس. البته ندیدم جایی رسماً ثابت بشه،‌ البته زمان تغییر طرح، خود مبین‌نت هم توصیه می‌کنه که مودم رو حدود نیم ساعت خاموش کنید که جابجایی طرح درست انجام بشه و از ترافیک‌تون کم نشه. یعنی یه جورایی سر این مورد که مشکل فنی هست، شک و تردید هست،‌ اما دلیل بر دزدی سیستماتیک مبین‌نت نیست.

درضمن اگه کسی بتونه مودم‌تون رو بدون اجازه کنترل کنه و از اکانت شما استفاده کنه، که حتماً کسری ترافیک خواهید داشت و این قضیه دیگه به مبین‌نت یا هر شرکت دیگه‌ای ربطی نداره. برای همین هم مبین‌نت جدیداً شدید توصیه می‌کنه که رمز ورود به بخش تنظیمات رو حتماً عوض کنید. فکر کنم توی همین فوروم یه جایی در مورد مودمهای ADSL و نشتی ترافیک اون چیزی خونده بودم که الان دقیق یادم نیست،‌ چی بوده. ولی اگه اینجور باشه که به احتمال ترافیک شما هم برای اون کم می‌شده.

WHICH1
07-10-2013, 18:39
چند ماه پیش هم خدمتتون گفتم که اکانت و موقعیت فیزیکی شما یه جورایی کودک استثنایی هست و آرزوی هر کسی. هم منطقه‌تون خلوته و هم خوب آنتن می‌ده. یه بار بیائید مهمون آنتن منطقه ما باشید، تا قدر سرعتتون رو بیشتر بدونید. :n27:

چند تا کاربر فعال خوش شانس اینجا هستند که کلا همیشه سرعتشون خوبه و جالب اینجاست هیچکدم با سند و مدرک حرف نمیزنن و هیچ تستی نمیذارن هیچ ریز کارکردی از دانلود شبانه نمیگذارن و تازه آقایون میگن سرعت ما که خیلی عالیه هر کی پست میده زود میاد میگه سرعت خرابه نیست مال من خوبه بعد متوجه میشیم آقا طرح نوروزی دارن و همینطور نظر میدن در صورت اینکه دیگه طرح نوروزی وجود نداره و خدایش بیامورزتش

الان همه اینترنت ها نامحدود شده و توصیه اینکه همه کاربران از نرم افزار NetWorx استفاده کنند هم حجم مصرفی شمارو نشون میده هم سرعت واقعی اینترنت و سرعت مرورگرتون در کل مبین نت دزد نیست اونم معلومه چرا؟ بخاطر اینکه هر گیگ 8 تا 12 هزار تومان هست چندین برابر adsl که قابل مقایسه نیست چندین برابر پول میگره دزدی همون اولشه البته نامحصوص بعدم اگه امنیت رعایت کنید و اگه وای فای استفاده نمیمنید wlan مودم خاموش کنید کسی هکتون نمیکنه و انقدر پینگ وایمکس بالاس و آپلود پایین که عملا نصف سرعت در وبگردی از دست میره با این سرعت کم وبگردی حجمی استفاده نمیشه

mr.ali-13
07-10-2013, 18:47
بالاخره کسی نگفت چجوری میتونم سرعتای بالای 128 بردارم!! آخه هیچ مدرکی برای ارایه ندارم!! کسی چیزی به ذهنش نمیرسه؟!! :n27:

WHICH1
07-10-2013, 18:57
بالاخره کسی نگفت چجوری میتونم سرعتای بالای 128 بردارم!! آخه هیچ مدرکی برای ارایه ندارم!! کسی چیزی به ذهنش نمیرسه؟!! :n27:

تنها راه پیدا کردن یک دوست و آشنای دانشجو یا جواز کسب هست

PouriaTech
07-10-2013, 19:55

اگه طرح ویژه بخرید مث من،512 میدن بدون نیاز به چیزی...

من از نمایندگی رسمی خریدم حالا نمیدونم مال خود مبینه این طرح یا نه ولی اگر خواستی بگو تا شماره اون نمایندگی رو برات پ خ کنم...

salarbahari
07-10-2013, 21:03
با عرض سلام خدمت دوستان من وایمکس ایرانسل دارم و مودم outdoor که wifi نداره . بهش اکسس پوینت وصل کردم تا بصورت وایرلس روی کامپیوترم اینترنت داشته باشم. ولی متاسفانه جواب نمیده.شما تا حالا چنین تجربه ای داشتید؟

arash59b
07-10-2013, 21:45
با عرض سلام خدمت دوستان من وایمکس ایرانسل دارم و مودم outdoor که wifi نداره . بهش اکسس پوینت وصل کردم تا بصورت وایرلس روی کامپیوترم اینترنت داشته باشم. ولی متاسفانه جواب نمیده.شما تا حالا چنین تجربه ای داشتید؟
دقیقا مشکل تون چیه؟ کامپیوتر میتونه ap رو پیدا کنه؟

ARASHIV
08-10-2013, 01:31
دوستان توی شهر پرند بجز وایرلس چه اینترنتی رو پیشنهاد میکنید؟؟
کسی امتحان کرده ببینه ایرنسل و مبین نت انتن دارن یا نه؟:n06:

danielo
08-10-2013, 03:29
سوال من این هست که برای سرعت 1024 گیگی 10 هزار تومان زیاد نیست؟؟
یعنی جاهای دیگه هم اینطوریه؟؟؟؟

Mr.Aras
08-10-2013, 09:09

اکسس پوینته یا روتر؟ چون روترهای معمول تو بازار یه پورت داره برای wan و 4 تا پورت داره برای lan اگر کابل مودمت را به wan وصل کنی خودش اینترنت را پخش میکنه اما بعضی وقتا یه مشکلی پیش میاد که چون رنج آی پی مودم 192.168.1.1 هست رنج آی پی خود روتر هم همین هست روتر قاطی میکنه که باید رنج آی پی یکیشون را عوض کنی ولی چون مودم شما بیرونی هست رنج آی پیش 192.168.0.1 هست که از این نظر نباید مشکل داشته باشه. اما اگر اکسس پوینته من تجربه ای در این زمینه ندارم.

mr.ali-13
08-10-2013, 11:40
اگه طرح ویژه بخرید مث من،512 میدن بدون نیاز به چیزی...

من از نمایندگی رسمی خریدم حالا نمیدونم مال خود مبینه این طرح یا نه ولی اگر خواستی بگو تا شماره اون نمایندگی رو برات پ خ کنم...

سلام...میشه یه کم بیشتر در مورد طرح ویژه توضیح بدین که چیه و فرقش با بقیه طرحا چیه؟! چند ماهه؟ چند گیگ؟ هزینش؟
من اصفهانم! فک نکنم شماره اون نمایندگی به کارم بیاد!!

امیر انصاری
08-10-2013, 14:56
دوستان توی شهر پرند بجز وایرلس چه اینترنتی رو پیشنهاد میکنید؟؟ کسی امتحان کرده ببینه ایرنسل و مبین نت انتن دارن یا نه؟:n06: دوست عزیز نیازی به امتحان نیست. متأسفانه پرند خارج از پوشش وایمکسه، چه مبین نت، چه ایرانسل.

arash59b
08-10-2013, 15:04
دوستان توی شهر پرند بجز وایرلس چه اینترنتی رو پیشنهاد میکنید؟؟
کسی امتحان کرده ببینه ایرنسل و مبین نت انتن دارن یا نه؟:n06:

بنظر من وایرلس خیلی بهتر از وایمکس هست و تقزیبا با هزینه تجهیزات اولیه یکسان اکثرا سرعت سرعت، پینگ و تراقیک خیلی بهتری داره

زیاد که هست،

روحانی دیشب گزارش 50 روزه کار دولت رو داد اما نگفت اون وعدهایی رو که در مورد اینترنت کشور داد چی شد! انشاء اله 4 سال دیگه دوباره یادش میاد

سلام...میشه یه کم بیشتر در مورد طرح ویژه توضیح بدین که چیه و فرقش با بقیه طرحا چیه؟! چند ماهه؟ چند گیگ؟ هزینش؟

منظورشون طزحی است که با مودم خریداری میشه ومعمولا یک ساله هستند

PouriaTech
08-10-2013, 15:27

من این طرح که خریدم،با مودم بود...یعنی برچسب طرح روش خورده بود...

20 گیگ،512،یک ساله...قیمتم 330 تومن کلا...که به نظر من کمه حجمش...

ولی به قول یارو نصابه یه جورایی مجانی حساب میشه مودم...

چرا؟چون الان تو سایت مبین نت ببینی همین طرح خالی رو زده 300 تومن در جایی که خود مودمم 240 تومنه...

ولی من مودم سه آنتنه با این طرح رو کلا گرفتم 330 تومن....

حالا شما برو تو سایت مبین،من دیدم نماینده های اصفهان رو که فک میکنم این نمایندگی بهتر باشه:اسمش توسعه ارتباطات کیا بود...

چون نماینده زیاد داشت،برو ببین شماره شونو بردار زنگ بزن بپرس ببین چی به چیه...این طرح رو دارن یا نه...

امیر انصاری
08-10-2013, 15:41
من این طرح که خریدم،با مودم بود...یعنی برچسب طرح روش خورده بود...

20 گیگ،512،یک ساله...قیمتم 330 تومن کلا...که به نظر من کمه حجمش...

ولی به قول یارو نصابه یه جورایی مجانی حساب میشه مودم...

چرا؟چون الان تو سایت مبین نت ببینی همین طرح خالی رو زده 300 تومن در جایی که خود مودمم 240 تومنه...

ولی من مودم سه آنتنه با این طرح رو کلا گرفتم 330 تومن....

آقای نماینده شوخی کردن. طرح یکساله ی 512 با حجم 20 گیگ بدون مودم قابل خریدن نیست، حالا نمیدونم این آقای نماینده 300 تومنو از کجاش درآورده!!! 512 6 ماهه با حجم 72 گیگ 360 تومنه. از طرفی 512 ماهانه با 3 گیگ ترافیک ماهی 18 تومنه که 12 ماهش میشه 216 تومن و جمعاً 36 گیگ حجم. با احتساب 16 گیگ کاهش حجم متوجه میشیم که مودمه همچین رایگانم نبوده:n09:
همچنین یک طرح 512 6 ماهه با حجم 12 گیگ داریم که یکسالش میشه 24 گیگ. هر 6 ماهش میشه 84 تومن یا به عبارتی سالی 168 تومن با 24 گیگ حجم. بازم معلوم میشه که مودم رایگان حقه ای بیش نیست. تنها مزیت طرح های ویژه اینه که سرعت از سرعت اسمی بالاتر بسته میشه.

mehr1362
08-10-2013, 16:27
دوستان دو تا سوال دارم:

سرعت دانلود در طرح 512 با 3 گیگ حجم ماهیانه در بهترین و بدترین حالت چند کیلوبایت هست؟

و پینگ وایمکس مبین نت برای شما چند هست؟ لطفا تست بزنید و اینجا بنویسین.

مرسی از دوستانی که راهنمایی میکنن:n16:

PouriaTech
08-10-2013, 17:48
آقای نماینده شوخی کردن. طرح یکساله ی 512 با حجم 20 گیگ بدون مودم قابل خریدن نیست، حالا نمیدونم این آقای نماینده 300 تومنو از کجاش درآورده!!! 512 6 ماهه با حجم 72 گیگ 360 تومنه. از طرفی 512 ماهانه با 3 گیگ ترافیک ماهی 18 تومنه که 12 ماهش میشه 216 تومن و جمعاً 36 گیگ حجم. با احتساب 16 گیگ کاهش حجم متوجه میشیم که مودمه همچین رایگانم نبوده:n09:
همچنین یک طرح 512 6 ماهه با حجم 12 گیگ داریم که یکسالش میشه 24 گیگ. هر 6 ماهش میشه 84 تومن یا به عبارتی سالی 168 تومن با 24 گیگ حجم. بازم معلوم میشه که مودم رایگان حقه ای بیش نیست. تنها مزیت طرح های ویژه اینه که سرعت از سرعت اسمی بالاتر بسته میشه.

داداش شما که انقدر از قیمتا باخبری،بی زحمت دقیق تر نگاه کن:

arash59b
08-10-2013, 17:52

امیر درست میگه، ادعای مودم مجانی همش دروغه

این طرحی هم که شما گذاشتید قیمت طرح با مودمه،

PouriaTech
08-10-2013, 17:53
دوستان دو تا سوال دارم:

سرعت دانلود در طرح 512 با 3 گیگ حجم ماهیانه در بهترین و بدترین حالت چند کیلوبایت هست؟

مرسی از دوستانی که راهنمایی میکنن:n16:

بفرمایید البته من تهرانم...

پینگ و همه چی معلومه....

سرعتمم از 100 تا پایین تر نمیاد،نهایتا 80 تا ولی رو اون ثابت نمیمونه دوباره میره رو 100تا150 تا...

PouriaTech
08-10-2013, 17:56
امیر درست میگه، ادعای مودم مجانی همش دروغه

این طرحی هم که شما گذاشتید قیمت طرح با مودمه،

پس چرا مثل بعضی سرویسا که با ایستادن روشون مینویسه که با فلان مودم ارائه میشه رو نمینویسه؟

arash59b
08-10-2013, 17:59
بفرمایید البته من تهرانم...

پینگ و همه چی معلومه....

سرعتمم از 100 تا پایین تر نمیاد،نهایتا 80 تا ولی رو اون ثابت نمیمونه دوباره میره رو 100تا150 تا...

طرح های یک ساله مبین نت خوب و سرعت بالاتر بسته میشه

بزار طرحت تموم بشه بعدشروع می کنی از اول تا اخر کارمند های شرکت مورد لطف قرار میدی :n06:.

WHICH1
08-10-2013, 18:03

بله مبین نت هزینه مودم خیلی زیاده و هزینه گیگ خیلی بالاتر حتی از رقیبش ایرانسل که 7 هزار تومان هست و ایرانسلم حجم بالاتر قیمت کمتر میشه ولی مبین نت نخیر نسبت به ADSL که خیلی کمتر میشه اگر حجم بالا خرید کنید گیگی 2 تا 3 هزار تومان میشه

روحانی دیشب گزارش 50 روزه کار دولت رو داد اما نگفت اون وعدهایی رو که در مورد اینترنت کشور داد چی شد! انشاء اله 4 سال دیگه دوباره یادش میاد

اصلا به امید اینها نباشیم فقط همون اینترنت گوگل که در زومیت هم اشاره شده مثلا وزیر ارتباطات رو بگین از مهلت چند هفته به شرکت های خصوصی چند هفته هست که میگذره و شرکت های خصوصی هیچ فرقی نکردن و مخابرات هم خصوصیه یعنی وزیر ارتباطات نقش هویچ رو داره ! آره کار همه رییس جمهور ها همینه بوده هیچ فرقی هم نداره طرف کدوم حزب هستند پس به 90 روزش داریم نزدیک میشیم تا حالا که دقیقا قیمت ها مثل دولت قبل بوده همینطور میره بالا فقط این ها دروغگو نیستند خودشون هم اکثر مشکلات رو گفتند تورم 40 درصد رکورد دار تورم جهانی و 4 دنیا هستند

arash59b
08-10-2013, 18:03
پس چرا مثل بعضی سرویسا که با ایستادن روشون مینویسه که با فلان مودم ارائه میشه رو نمینویسه؟

اونجا ننوشته، اینجا نوشته

ننویسه شما باید حساب کتاب کنی

ninipc
08-10-2013, 19:31

اتفاقاً اومدم بگم که دیدم arash59b عزیز بهتون گفتن. اون هم این مطلب که توی نسخه جدید سایت مبین‌‌نت اطلاعات ناقص‌تری نسبت به سایت قدیمی دیده می‌شه و توی صفحات قدیم رو نگاه کنید. این هم از معجزات مبین‌نت هست که هر چی جلوتر می‌ره، بجای پیشرفت، پسرفت می‌کنه.

در مورد قیمت مودم هم باقی دوستان توضیح دادن که مودم مجانی کامل نیست و بخشی رو ازتون می‌گیرن. اگه پستهای قبلی من رو نگاه کنید یه بار حساب کردم که توی کمترین حجم اکانت،‌ هر گیگابایت می‌افته نهایت ۷۵۰۰ تومن که برای ۲۰ گیگابایت می‌شه ۱۵۰ هزار تومن که باقی اون رو برای مودم و شاید اشتراک اولیه بگیره. اگه هر گیگابایت رو ۵۰۰۰ تومن که ارزونترینش هست رو بگیرید که ۲۰۰ هزار تومن می‌ره برای مودم و باقی موارد.

درضمن فراموش نکنید که طرحهای ویژه همشون حجم کمی دارن و نهایت بعضی‌هاشون ماهی ۲.۵ گیگابایت حجم می‌دن. این یعنی اینکه یا باید از خیر استفاده حتی معمولی از اینترنت بگذرید یا برید حجم بخرید یا طرح عوض کنید که می‌بینید همش به ضرر شما و البته به نفع مبین‌نت هست. یعنی اینها جایی نمی‌خوابن که آب زیرشون بره. اگه اول هم کمی ارزون می‌دن، برای جذب مشتری هست.

ninipc
08-10-2013, 19:35
طرح های یک ساله مبین نت خوب و سرعت بالاتر بسته میشه
بزار طرحت تموم بشه بعدشروع می کنی از اول تا اخر کارمند های شرکت مورد لطف قرار میدی :n06:.

هر وقت این مطلب رو می‌شنوم بدجوری پکر می‌شم چون طرح ویژه من که سه سال پیش گرفتم، فرقی با طرحهای بعدیش نداشت و من از همون روز اول کارمندهای شرکت رو مورد لطف و عنایت قرار می‌دادم. :n24: یعنی اگه این موضوع واقعاً رسمی و درست هم باشه، باز کیفیت سیگنال و محل مودم می‌تونه تاثیر شدید داشته باشه و می‌تونه سرعت خوب رو به سرعت حلزونی و قطع و وصل مکرر تبدیل کنه.

EmpireWorld
08-10-2013, 19:41
هر وقت این مطلب رو می‌شنوم بدجوری پکر می‌شم چون طرح ویژه من که سه سال پیش گرفتم، فرقی با طرحهای بعدیش نداشت و من از همون روز اول کارمندهای شرکت رو مورد لطف و عنایت قرار می‌دادم. یعنی اگه این موضوع واقعاً رسمی و درست هم باشه، باز کیفیت سیگنال و محل مودم می‌تونه تاثیر شدید داشته باشه و می‌تونه سرعت خوب رو به سرعت حلزونی و قطع و وصل مکرر تبدیل کنه.

فقط سه تا پارامتره که میتونه سرعت شما رو به بهترین حالت و یا بدترین حالت تبدیل کنه
CNR Reuse 1 و CNR Reuse 3 و IP
اینو تست کردم که میگم
شما هم تست کنی به همین نتیجه میرسی

امیر انصاری
08-10-2013, 19:46

عزیز جان، این همون طرحیه که خودت خریدی، با مالیات و نصب شده 330. مودمم داره، اگر روش کلیک کنی میبینی که مودم پیش فرضش مدل سه آنتنه س. اینم لینکش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).

mehr1362
08-10-2013, 19:51
من سوالم رو دوباره مظرح می کنم چونکه جواب دقیقی نگرفتم ...
دوستان دو تا سوال دارم:سرعت دانلود در طرح 512 با 3 گیگ حجم ماهیانه در بهترین و بدترین حالت چند کیلوبایت هست؟
مرسی از دوستانی که راهنمایی میکن...
---------------------------------------------------------
سوالم رو این طوری مطرح میکنم ! در بدترین حالت طرح 512 یکماهه چه سرعتی داره ؟ ( از 30 کیلوبایت کمتر هست ؟! )

EmpireWorld
08-10-2013, 20:51
دوستان دو تا سوال دارم:سرعت دانلود در طرح 512 با 3 گیگ حجم ماهیانه در بهترین و بدترین حالت چند کیلوبایت هست؟
سوالم رو این طوری مطرح میکنم ! در بدترین حالت طرح 512 یکماهه چه سرعتی داره ؟ ( از 30 کیلوبایت کمتر هست ؟! )

در بدترین حالت 1 چهارم سرعت دانلود 512
یعنی
512/8=64 64/4=16

در بهترین حالت هم حدودا 100 کیلوبایت

پینگ مبین نت هم برای من روی سرور های داخلی کانتر حدودا بین 100 تا 150 بود
روی سرور های خارجی هم که خیلی داغونه

PouriaTech
08-10-2013, 20:55

مگه جواب من ناقص بود؟عکسم گذاشته بودم...

برا من تا حالا زیر 80 نرفته،چه صبح چه شب چه عصر کلا 24 ساعته بگم....

اگرم رفته لحظه ای بوده که دقیقا همون موقع برگشت رو 100 تا...

تازه اون افت سرعت اولیه س که شما تازه شروع به دانلود چیزی میکنی که بعد از چند ثانیه متعادل میشه...

PouriaTech
08-10-2013, 20:56
در بدترین حالت 1 چهارم سرعت دانلود 512
یعنی
512/8=64 64/4=16

در بهترین حالت هم حدودا 100 کیلوبایت

پینگ مبین نت هم برای من روی سرور های داخلی کانتر حدودا بین 100 تا 150 بود
روی سرور های خارجی هم که خیلی داغونه

داداش پینگ منو دیدی؟

74 بود!!!!:n02:

چطوره؟

ninipc
08-10-2013, 21:33
فقط سه تا پارامتره که میتونه سرعت شما رو به بهترین حالت و یا بدترین حالت تبدیل کنه
CNR Reuse 1 و CNR Reuse 3 و IP
اینو تست کردم که میگم
شما هم تست کنی به همین نتیجه میرسی

راستش دروغ چرا همین دو سه روز پیش بحث تغییر IP بود و اینجا نوشتم که برای من فرقی نمی‌کنه و همشون یه سرعت دارن. البته یه حدود یک هفته هست که کلاً افت سرعت دارم.

اما در مورد CNR هم باید بگم که فکر کنم منظورتون CINR هست. البته CNR هم داریم که همون SNR هست ولی در دنیای مخابرات. منتهی تا جایی که می‌دونم فرقشون توی این هست که توی CINR تداخل امواج (Interference) هم حساب می‌شه و برای همین شبیه هستن، ولی تقریباً یکی نیستن.
اما در مورد همون CINR ﴿شاخص کیفیت﴾ هم بگم که تا حد زیادی مرتبط با RSSI ﴿شاخص قدرت﴾ و البته درصد قدرت نشون داده شده توی مودم ﴿Signal Strength﴾ هست. یعنی اگه RSSI از نظر قدر مطلق ریاضی کم بشه،‌ بایستی اون دو تا هم برن بالا و برعکس. منتهی گفتم تا حد زیادی چون بعضی وقتها سیگنال قدرت داره، ولی بخاطر نویز کیفیت خوبی نداره که علت هم وجود تداخل امواج هست. توی اینجور مواقع می‌بینید که RSSI عدد منفی کمتری می‌شه،‌ ولی CINR طبق انتظار خیلی بالا نمی‌ره.
این رو هم بگم که از نظر تئوری عدد CINR R1 بایستی بالای ۱۵ و نهایت ۳۰ می‌شه. اگه این مقدار زیر ۱۵ بره، احتمالاً حالت قطع و وصل مودم برای پیدا کردن آنتن پیش می‌یاد و بالای ۲۰ یه حالت استاندارد ایده‌آل هست. اما مقدار CINR R3 هم در حالت عادی بین ۲-۳ بیشتر از CINR R1 هست. اگه دیدین این اختلاف بیشتر از ۵ شده، نشون می‌ده که تداخل خیلی زیاد هست و جابجایی و تنظیم فیزیکی مودم راهی هست که این جور مواقع توصیه می‌شه.

mehr1362
08-10-2013, 21:50
مگه جواب من ناقص بود؟عکسم گذاشته بودم...

برا من تا حالا زیر 80 نرفته،چه صبح چه شب چه عصر کلا 24 ساعته بگم....

اگرم رفته لحظه ای بوده که دقیقا همون موقع برگشت رو 100 تا...

تازه اون افت سرعت اولیه س که شما تازه شروع به دانلود چیزی میکنی که بعد از چند ثانیه متعادل میشه...

والا من نتونستم عکسی ببینم ( به خاطر سرعت )

لطفا پینگ خودتون رو در سرورهای خارجی اعلام کنید ... هم شما و هم دوست عزیز EmpireWorld

دستور = cmd و سپس ping 4.2.2.4 -t

ممنون میشم پینگ رو تست کنید اینجا بگین تا بفهمم منظور شما از داغون چند هست؟:n16:

EmpireWorld
08-10-2013, 22:15
راستش دروغ چرا همین دو سه روز پیش بحث تغییر IP بود و اینجا نوشتم که برای من فرقی نمی‌کنه و همشون یه سرعت دارن. البته یه حدود یک هفته هست که کلاً افت سرعت دارم.

اما در مورد CNR هم باید بگم که فکر کنم منظورتون CINR هست. البته CNR هم داریم که همون SNR هست ولی در دنیای مخابرات. منتهی تا جایی که می‌دونم فرقشون توی این هست که توی CINR تداخل امواج (Interference) هم حساب می‌شه و برای همین شبیه هستن، ولی تقریباً یکی نیستن.
اما در مورد همون CINR ﴿شاخص کیفیت﴾ هم بگم که تا حد زیادی مرتبط با RSSI ﴿شاخص قدرت﴾ و البته درصد قدرت نشون داده شده توی مودم ﴿Signal Strength﴾ هست. یعنی اگه RSSI از نظر قدر مطلق ریاضی کم بشه،‌ بایستی اون دو تا هم برن بالا و برعکس. منتهی گفتم تا حد زیادی چون بعضی وقتها سیگنال قدرت داره، ولی بخاطر نویز کیفیت خوبی نداره که علت هم وجود تداخل امواج هست. توی اینجور مواقع می‌بینید که RSSI عدد منفی کمتری می‌شه،‌ ولی CINR طبق انتظار خیلی بالا نمی‌ره.
این رو هم بگم که از نظر تئوری عدد CINR R1 بایستی بالای ۱۵ و نهایت ۳۰ می‌شه. اگه این مقدار زیر ۱۵ بره، احتمالاً حالت قطع و وصل مودم برای پیدا کردن آنتن پیش می‌یاد و بالای ۲۰ یه حالت استاندارد ایده‌آل هست. اما مقدار CINR R3 هم در حالت عادی بین ۲-۳ بیشتر از CINR R1 هست. اگه دیدین این اختلاف بیشتر از ۵ شده، نشون می‌ده که تداخل خیلی زیاد هست و جابجایی و تنظیم فیزیکی مودم راهی هست که این جور مواقع توصیه می‌شه.

نمیدونم داداشی یا آبجی :n02:
ولی هرچی ما میگیمو یه ایرادی بهش میگیریا
من میخواستم بنویسم CINR اشتب نوشتم CNR
اما در مورد ربط این دو تا بهم یعنی CINR و RSSI
من یه مدت RSSI مودمم 100% بود و به جای درصد می نوشت Strong
ولی اون دو تا پارامتر کم بودن و سرعتم نهایت 120 130 تا میشد
ولی الان مودم رو تنظیم کردم 5 تا چراغشم روشن شده
CINR 1 حدودا 12 و CINR 3 حدودا 14 هستش
سرعتم دانلودمم حدودا 220 تا 240 تاست
ولی یکم نوسانش بالاست
حالا شما هم سعی کن این دو تا رو ببری بالا
مطمئن باش که سرعتتم خیلی میره بالا
دیگه هم ایراد نگیر :n24::n07:

ninipc
08-10-2013, 22:28
نمیدونم داداشی یا آبجی :n02:
ولی هرچی ما میگیمو یه ایرادی بهش میگیریا
من میخواستم بنویسم CINR اشتب نوشتم CNR
اما در مورد ربط این دو تا بهم یعنی CINR و RSSI
من یه مدت RSSI مودمم 100% بود و به جای درصد می نوشت Strong
ولی اون دو تا پارامتر کم بودن و سرعتم نهایت 120 130 تا میشد
ولی الان مودم رو تنظیم کردم 5 تا چراغشم روشن شده
CINR 1 حدودا 12 و CINR 3 حدودا 14 هستش
سرعتم دانلودمم حدودا 220 تا 240 تاست
ولی یکم نوسانش بالاست
حالا شما هم سعی کن این دو تا رو ببری بالا
مطمئن باش که سرعتتم خیلی میره بالا
دیگه هم ایراد نگیر :n24::n07:

پس وضعیت شما سوپراستثنایی هست، چون چیزهایی که گفتم الکی نبود و از منابع راهنمای وایمکس استخراج کردم. البته استاندارد سازنده با سازنده هم فرق داره، مثل اینکه مثلاً کفش سایز ۴۰ سازنده با سازنده فرق سایز دارن. صحبت من هم در مورد مودمهای هوواوی و البته استانداردهای وایمکس بود. اون صحبتم هم ایراد نبود و چون واقعاً هر دو کلمه رو داریم، فکر کردم که دارین بحث رو تخصصی می‌کنید و نمی‌دونستم اشتباه لپی بوده. :n29:

morteza7m
09-10-2013, 00:56
واقعا دیگه منطقه نازی اباد مبین نت تعطیل شده با 2مگ سرعتم 80 شده دیگه نمیدونم چیکار کنم کارم با اینترنته [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hasanoooooooo
09-10-2013, 10:46
دوستان یه مشورت میخوام...
من حدود 2 سال پیش یک تلوزیون خریدم که روش 2 سال اینترنت مبین نت با 12 گیگ حجم بود که از مبین برای دانلود شبانه در این سال استفاده کردم... سرویسم رو توی سایت زده 128 ....
سرعت شبانه من فیکس روی 140 هست.... انتن خوبی هم دارم به این شرح

Signal Strength
100%

Link Quality(CINR Reuse1)
77%

Link Quality(CINR Reuse3)
89%

CINR Reuse1
25.55dB

CINR Reuse3
27.82dB

RSSI
-63.29dBm

UL_FEC
16-QAM(CTC)1/2

DL_FEC
64-QAM(CTC)3/4

الان 30 روز دیگه 2 سال اینترنتم تموم میشه:n14: حالا میخوام بدونم بنظرتون سرویس 128 با ماهی 4 گیگ( از این رو که مدرکی برای سرعت بالاتر ندارم) هم همین سرعت رو داره برام؟ اخه چند پست بالاتر خوندم که 512 سرعتش 100 هست! ممنون میشم کمکم کنید....

mehdi700007
09-10-2013, 11:01
من حدود 2 سال پیش یک تلوزیون خریدم که روش 2 سال اینترنت مبین نت با 12 گیگ حجم بود که از مبین برای دانلود شبانه در این سال استفاده کردم... سرویسم رو توی سایت زده 128 ....

Signal Strength
100%

77%

89%

CINR Reuse1
25.55dB

CINR Reuse3
27.82dB

RSSI
-63.29dBm

UL_FEC
16-QAM(CTC)1/2

DL_FEC
64-QAM(CTC)3/4

الان 30 روز دیگه 2 سال اینترنتم تموم میشه:n14: حالا میخوام بدونم بنظرتون سرویس 128 با ماهی 4 گیگ( از این رو که مدرکی برای سرعت بالاتر ندارم) هم همین سرعت رو داره برام؟ اخه چند پست بالاتر خوندم که 512 سرعتش 100 هست! ممنون میشم کمکم کنید....
سلام دوست عزیز 128 چهار گیگ یک ماهه در بهترین حالت بهت 35 تا میده

saeedjiji
09-10-2013, 13:08
سلام

لطفاً برید صفحه‌ی طرح های ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ویژه اونجا 2 تا 1 مگ داره یکی25 گیگ یکیش هم 20 گیگ و جالب اینجاست که 20 گیگش 70 تومن گرون تره!
کسی میدونه چرا؟!

و یه مشورت هم از دوستان با تجربه میخواستم ، با اجازتون میخوام طرح 2 مگ یکساله بگیرم (با مودم)

خواستم بپرسم به نظرتون کار درستیه یکساله خریدن؟ کیفیتش از سرویسهای 3 ماهه و 6 ماهه کمتر نیست؟

اینکه پرداخت اقساطی هم داره مبین نت؟ شرایطش چطوره؟

متشکرم.

EmpireWorld
09-10-2013, 13:15

Signal Strength
100%

77%

89%

CINR Reuse1

25.55dB

CINR Reuse3
27.82dB

RSSI
-63.29dBm

UL_FEC
16-QAM(CTC)1/2

DL_FEC
64-QAM(CTC)3/4

اینم برای دوستانی که میخوان سرعت بالا داشته باشن
CINR Reuse1 و CINR Reuse 3 رو ببینید
هرچی اینا بیشتر از 10 12 بشه کیفیت و سرعت خیلی بهتری به شما میده

arash59b
09-10-2013, 13:38

Signal Strength
100%

77%

89%

CINR Reuse1
25.55dB

CINR Reuse3
27.82dB

RSSI
-63.29dBm

UL_FEC
16-QAM(CTC)1/2

DL_FEC
64-QAM(CTC)3/4

سرعت اینترنت شما فقط بخاطر این بالاست که مودمتون جایزه و تشویقی است

تقریبا مطمئن باشید بعد از تمدید طرح دیگه از این سرعت های بالاتر از سرعت اسمی سرویستون خبری نیست. (البته بسته به شانس شما هم داره:n01:).

سلام

لطفاً برید صفحه‌ی طرح های ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ویژه اونجا 2 تا 1 مگ داره یکی25 گیگ یکیش هم 20 گیگ و جالب اینجاست که 20 گیگش 70 تومن گرون تره!
کسی میدونه چرا؟!

چون یکی شون با مودم رومیزی هست و دومی با مودم جیبی. مودم جیبی گرونتره

و یه مشورت هم از دوستان با تجربه میخواستم ، با اجازتون میخوام طرح 2 مگ یکساله بگیرم (با مودم)

خواستم بپرسم به نظرتون کار درستیه یکساله خریدن؟ کیفیتش از سرویسهای 3 ماهه و 6 ماهه کمتر نیست؟

متشکرم.

طرح های ویژه معمولا کیفیت خوبی دارند. به نظر من بهتر از 6 ماهه است.

مبین نت طرح 3 ماهه هم نداره

طرح اقساطی هم قبلا داشت اصلا هم به صرفه نبود یچیزی تو مایه های نزول بود. الان فکر نکنم داشته باشه

ninipc
09-10-2013, 14:43

Signal Strength

100%

77%

89%

CINR Reuse1

25.55dB

CINR Reuse3

27.82dB

RSSI

-63.29dBm

UL_FEC

16-QAM(CTC)1/2

DL_FEC

64-QAM(CTC)3/4

راستش این آنتنی که شما بهش می‌گید خوب، از نظر من رویایی و نرسیدنی هست. از نظر خود مودم‌تون هم که به حد نهایت تعریف شده براش رسیدین، که گفته قدرت ۱۰۰٪ هست. اگه این بحثهای اخیر سر کیفیت و قدرت سیگنال بخصوص بین من و EmpireWorld عزیز رو خونده باشید، حتماؐ دیدین که سوای یه اختلاف نظرهای کوچیک،‌ همه‌مون قبول داریم که هر چی کیفیت و قدرت سیگنال بالاتر باشه، سرعت و وضعیت تماس بهتر می‌شه.
منظورم این هست که خودم طبق انتظاری که از دنیای دیجیتال در مقابل آنالوگ داشتم و البته صحبتهای فنی مبین‌نت فکر می‌کردم که اگه سیگنال به یه حد از قدرت که برسه، بیشتر از اون قدرت و کیفیت دیگه توی سرعت تاثیر نداره. اما بعد از سالها تجربه فهمیدم که اینطور نیست و الان شمایی که ۱۰۰٪ هستین با منی که ۵۰ تا ۷۰ درصدی هستم، وضعیت بهتری دارین.
البته تا بهم گیر ندادن بگم که منظورم از سرعت اون چیزی نیست که شرکت بهتون می‌ده. منظورم نوسان سرعت و افت کیفیت ناگهانی هست که توی دانلود اذیت می‌کنه. به قولی تعداد پینگ‌های سوخته و از دست رفته رو می‌گم.

این توضیحات رو دادم که بگم شما همینجوری یه قدم توی سرعت بیشتر، جلو هستین. اما اون سرعتی که شما می‌گید دارین، سرعت من و امثال من هست که یک مگ دارم و حدود ۱۳۰ تا ۱۴۰ دانلود می‌کنیم. سرعت اسمی شما بایستی یک چهارم من باشه که به قول دوستان بخاطر طرح‌تون سرعت بیشتری بهتون می‌دادن. الان اگه بیشتر دانلودهاتون شب هست که پیشنهاد دو مگ رو می‌دم. بخصوص که با کیفیتی که سیگنال محل‌ نصب مودم بهتون می‌ده،‌ می‌شه پیش‌بینی کرد که دانلود خوبی خواهید داشت.

PouriaTech
09-10-2013, 15:09
والا من نتونستم عکسی ببینم ( به خاطر سرعت )

لطفا پینگ خودتون رو در سرورهای خارجی اعلام کنید ... هم شما و هم دوست عزیز EmpireWorld

دستور = cmd و سپس ping 4.2.2.4 -t

ممنون میشم پینگ رو تست کنید اینجا بگین تا بفهمم منظور شما از داغون چند هست؟:n16:

تو سرور خارجی دور و ور 300 میچرخید...

ایرانم 74...

hasanoooooooo
09-10-2013, 15:11
راستش این آنتنی که شما بهش می‌گید خوب، از نظر من رویایی و نرسیدنی هست. از نظر خود مودم‌تون هم که به حد نهایت تعریف شده براش رسیدین، که گفته قدرت ۱۰۰٪ هست. اگه این بحثهای اخیر سر کیفیت و قدرت سیگنال بخصوص بین من و EmpireWorld عزیز رو خونده باشید، حتماؐ دیدین که سوای یه اختلاف نظرهای کوچیک،‌ همه‌مون قبول داریم که هر چی کیفیت و قدرت سیگنال بالاتر باشه، سرعت و وضعیت تماس بهتر می‌شه.
منظورم این هست که خودم طبق انتظاری که از دنیای دیجیتال در مقابل آنالوگ داشتم و البته صحبتهای فنی مبین‌نت فکر می‌کردم که اگه سیگنال به یه حد از قدرت که برسه، بیشتر از اون قدرت و کیفیت دیگه توی سرعت تاثیر نداره. اما بعد از سالها تجربه فهمیدم که اینطور نیست و الان شمایی که ۱۰۰٪ هستین با منی که ۵۰ تا ۷۰ درصدی هستم، وضعیت بهتری دارین.
البته تا بهم گیر ندادن بگم که منظورم از سرعت اون چیزی نیست که شرکت بهتون می‌ده. منظورم نوسان سرعت و افت کیفیت ناگهانی هست که توی دانلود اذیت می‌کنه. به قولی تعداد پینگ‌های سوخته و از دست رفته رو می‌گم.

این توضیحات رو دادم که بگم شما همینجوری یه قدم توی سرعت بیشتر، جلو هستین. اما اون سرعتی که شما می‌گید دارین، سرعت من و امثال من هست که یک مگ دارم و حدود ۱۳۰ تا ۱۴۰ دانلود می‌کنیم. سرعت اسمی شما بایستی یک چهارم من باشه که به قول دوستان بخاطر طرح‌تون سرعت بیشتری بهتون می‌دادن. الان اگه بیشتر دانلودهاتون شب هست که پیشنهاد دو مگ رو می‌دم. بخصوص که با کیفیتی که سیگنال محل‌ نصب مودم بهتون می‌ده،‌ می‌شه پیش‌بینی کرد که دانلود خوبی خواهید داشت.

دمت گرم داداش... اره من دقیقا بغل دست دکل هستم...فقط هم یه نقطه از خونه هست که این انتن رو بهم میده! یعنی اگه 4 سانت اینور اونور بشه سیگنالم میشه 70 درصد و سرعتم بالای 100 نمیره همش هم میاد رو 70 دوباره 100... اون نقطه از خانه هم پشت پنجره اتاقم هست رو به بیرون که با چسب چسبانده بودمش تا باد نندازتش....... خودمم حدس میزدم که بعد از 2 سال باید فاتحه این سرعت رو خوند.... با این صحبتها فکر میکنم بهتره از وایمکس خداحافظی کنم....
تو این 2 سال هر شبش حدودا دانلود داشتم شبی 2.5 گیگ میگرفت....الان نه مدرکی دارم برای گرفتن سرعت 2 مگ هم اینکه فکر میکنم هزینش خیلی بیشتر از 20 تومن در بیاد...

WHICH1
09-10-2013, 15:24
سلام

کسی میدونه چرا؟!

متشکرم.

کلا وقتی وایمکس پیشنهاد میشه که مشکل مالی و هزینه نداشته باشی و واقعا مجبور باشی و هیچ گزینه دیگه نداشته باشی چون مشکلات و ایراد خیلی داره و از نظر آنتن دهی مثل دیش ماهواره هست و شانسی اگه به دکل مبین نت نزدیک باشید باز موانع سر راه مثل آپارتمانها و طبقات خونه که هر چی بالاتر بهتره بعد مبین نت هزینه مودم و گیگ خیلی زیاده و بدتر اینکه طرح 3 و 6 ماه ماهی 2 گیگ حجم داره که واقعا کمه و هر دفعه باید چک بشه که چقدر حجم مونده و اینکه اصلا تو این مملکت طرح بالای 1 ماه نگیرید چون هم دیگه از مشکلات اینترنت خبر دارن و شاید یک شرکت یکشبه (مثل آسیاتک) بیاد همه سرعت هارو کم کنه یا طرح هارو عوض کنه

اینم برای دوستانی که میخوان سرعت بالا داشته باشن
CINR Reuse1 و CINR Reuse 3 رو ببینید
هرچی اینا بیشتر از 10 12 بشه کیفیت و سرعت خیلی بهتری به شما میده

حرف شما درست ولی مشکل اینجاست اولا باید شانس داشته باشی و با خیلی از دلایل سیگنال ضعیف رو نداشته باشی و بعد از تنظیم دیش ماهواره سختر و بدتر هست دیش رو میذاری رو زمین تنظیم میکنی جاشرو محکم تمام شد ولی این باید نقطه به نقطه مثل دیش بگردی تازه بین زمین و هوا سیگنال 100% پیدا کنی حالا چطوری بین زمین و هوا وسط اتاق نصبش کنم جای رفت و امد هم نباید باشه جلوش بایستی سیگنال ضعیف

saeeddeeas
09-10-2013, 17:52
RSSI : -74.95 dBm
CINR : 27.74 dB
CINR Reuse 1 : 16.62 dB

من با این مشخصات و حتی با rssi 85 هم سرعت حداکثر رو میگیرم و بر عکس بعضی وقتا همه چی بالاس اما سرعت کمه..همه چی به این اعداد ربط نداره
دکل توی شهر همیشه نوسان داره
من همیشه به دکل بیرون شهر وصل میشم با اینکه سیگنال ضعیف تری داره اما سرعت پایدار تر و بهتری میده

EmpireWorld
09-10-2013, 18:28
حرف شما درست ولی مشکل اینجاست اولا باید شانس داشته باشی و با خیلی از دلایل سیگنال ضعیف رو نداشته باشی و بعد از تنظیم دیش ماهواره سختر و بدتر هست دیش رو میذاری رو زمین تنظیم میکنی جاشرو محکم تمام شد ولی این باید نقطه به نقطه مثل دیش بگردی تازه بین زمین و هوا سیگنال 100% پیدا کنی حالا چطوری بین زمین و هوا وسط اتاق نصبش کنم جای رفت و امد هم نباید باشه جلوش بایستی سیگنال ضعیف

دقیقا این برای منم پیش اومده
حدودا 1.70 از زمین بلندش میکنم آنتن دهیش عالی میشه
تازه اینا همه در صورتیه که خونه ما طبقه 9 هستش :n02:
چند وقت اینقدر بهش ور رفتم آخرش نتونستم 5 تا آنتنو باهاش بگیرم
بلندش کردم یکم نگاش کردم ببینم مشکل آنتنی چیزی نداشته باشه
یهو همونطوری از بس اعصابمو خورد کرده بود گذاشتمش رو میز و رفتم
بعد که برگشتم دیدم 5 تا آنتن داده و داره از آنتن دهی میترکه :n09:
ولی خداییش تنظیم کردنش از دی.ش ماه.واره هم سخت تره

WHICH1
09-10-2013, 23:02

راهنمایی وایمکس هم دقیقا اشاره شده ولی نمیدونم چرا انقدر بالا در نظر گرفتن باید 1 متر در نظر میگرفتن ارتفاع 2 متر بهترین آنتن دهی هست ولی فکر نسبش هم باید میکردن آخه وسط اتاق با این ارتفاع کجا بذاریمش مگر حلق آویزش کنیم از سقف آویزونش کنیم سیم ها هم ازش آویزن! و یکی دیگه از ایرادات بزرگش که اشاره کردین همین تنظیمش هست وقتی یک نقطه بهتر آنتن دهی پیدا کردی یا باید صبر کنی یا خاموش و روشن کنی که واقعاحالگیری اعصاب خوردن کن و وقت گیر تازه آگر بین زمین و آسمون نباشه

ninipc
09-10-2013, 23:31
RSSI : -74.95 dBm
CINR : 27.74 dB
CINR Reuse 1 : 16.62 dB

من با این مشخصات و حتی با rssi 85 هم سرعت حداکثر رو میگیرم و بر عکس بعضی وقتا همه چی بالاس اما سرعت کمه..همه چی به این اعداد ربط نداره
دکل توی شهر همیشه نوسان داره
من همیشه به دکل بیرون شهر وصل میشم با اینکه سیگنال ضعیف تری داره اما سرعت پایدار تر و بهتری میده

شاید شما دید مستقیم با آنتن دارین. من طبق صحبتهایی که با پشتیبانی کردم،‌ آنتن منطقه‌مون پست سر مودم با زاویه حدودی ۱۶۰ تا ۱۷۰ درجه سمت راست هست. چون جلوی کوچه هم پر از ساختمون بلند هست، من تنها انعکاس یا اکوی سیگنال اصلی رو می‌گیرم. برای مثال یه لیوان آب تصفیه شده خنک خیلی بیشتر می‌چسبه تا یه سطل آب گرم چاه که پر از کرم و انگل هم باشه. یعنی فقط قدرت سیگنال نیست که مهمه و کیفیت هم مهمه. بخصوص اگه توی منطقه‌تون تداخل امواج از هر نوع که ممکن باشه هم زیاد باشه.

در مورد سرعت هم به تجربه دیدم که این ۴ عامل توش تاثیر داره:
۱ - سرعت اسمی اکانت
۲ - سرعت تشویقی شرکت که یه جوری حال دادن به کاربر هست
۳ -ضعف یا قدرت سیگنال و کیفیت اون
۴ - ترافیک آنتن منطقه

مثلاً منطقه من جوری هست که تازه یک سال بعد از اشتراک مبین‌نت من توی مخابرات محله می‌شد ADSL با قیمت غیرنجومی پیدا کرد و برای همین توی این سه سال اشتراک وایمکس توی منطقه‌مون خیلی زیاد هست و مواقعی که همه هجوم می‌یارن برای مصرف، حتی اگه سیگنال خوبی هم باشه، باز سرعت خوبی ندارم.

ninipc
09-10-2013, 23:38

راهنمایی وایمکس هم دقیقا اشاره شده ولی نمیدونم چرا انقدر بالا در نظر گرفتن باید 1 متر در نظر میگرفتن ارتفاع 2 متر بهترین آنتن دهی هست ولی فکر نسبش هم باید میکردن آخه وسط اتاق با این ارتفاع کجا بذاریمش مگر حلق آویزش کنیم از سقف آویزونش کنیم سیم ها هم ازش آویزن! و یکی دیگه از ایرادات بزرگش که اشاره کردین همین تنظیمش هست وقتی یک نقطه بهتر آنتن دهی پیدا کردی یا باید صبر کنی یا خاموش و روشن کنی که واقعاحالگیری اعصاب خوردن کن و وقت گیر تازه آگر بین زمین و آسمون نباشه

در جواب عزیزانی که می‌گن چرا باید مودم رو بین سقف و زمین آویزون کنم بگم که چند روز پیش هم سر همین موضوع گفتم که اصولاً کیفیت وایمکس ما توی ایران کم هست که مجبور به این عملیات محیرالعقول هستیم تا بلکه کمی سیگنال بهتر بدست بیاریم. وگرنه سازنده خارجی این مودمها رو نه رومیزی که آویزون طراحی می‌کرد و برای آویزون کردنش هم یه فکری می‌کرد. توی تبلیغات هم همیشه نشون می‌ده که مصرف‌کننده وسط اتاق کنار کامپیوترش نشسته و مودم هم بغلش هست و نه کنار پنجره و‌ آویزون از سقف.
کار ما شده مثل تنظیم آنتن مستر بین که هزار شکل در می‌آورد یا حتی لخت می‌شد که بلکه آنتن‌ بهتر بشه.

اما حالا که دیدم به نظر این آویزون کردن برای دوستان مشکل شده یه روش ابتکاری رو می‌‌گم که شاید بدردتون بخوره. وقتی می‌گن مودم رو ببر کنار پنجره که بهتر بگیره، حالا با استفاده از یه قلاب S شکل و نخ نامریی که هم محکم هست و هم دیده نمی‌شه (باعث می‌شه که به نظر بیاد مودم توی هوا معلق شده)، مودم رو از چوپ پرده آویزون کنید. چون از قلاب استفاده می‌شه هم جابجایی مودم راحت هست هم به پرده یا چوب پرده آسیب نمی‌رسونه که داد کدبانوهای خونه رو هم دربیاره. برای مودم هم از پشت شبکه‌های هواش یه سیم نیمه‌محکم مثل سیم تلفن خشک رد کنید و باهاش یه حلقه بسازید و یه سر قلاب رو به اون بندازید. البته مال من کنار پرده هست و سیمها لای لبه پرده تا حدی مخفی شده. ولی اگه وسط پرده هم باشه، می‌شه با پارچه هم‌جنس یا هم شکل و یا هم رنگ (بسته به امکانات) یه حفاظ دوخت و سیمها رو اون پشت مخفی کرد که خیلی توی چشم نباشه. البته اگه توی اتاق پرت مثل اتاق خواب باشه که خیلی توی دید نیست و می‌شه از خیرش گذشت.
این یه ساله که وضعیت من بهتره شده، فقط با همین روش بوده.

mehr1362
11-10-2013, 10:21
دوستان سوال دارم :

من اگر مودم مبین نت ( کارکرده ) رو بخوام اینترنتی از یه نفر دیگه که در شهر دیگری هست بخرم ... فروشنده میتونه مودم رو به نامم بزنه؟
یعنی تصویری از مدارک مورد نیاز را بفرستم برای فروشنده که ببره نمایندگی ای که ازش گرفته.
این کار شدنی هست یا نه ؟
در شهر خودم هم که فکر نکنم بتونم به نام بزنم ...اگر هم به نام بزنن مبلغی رو میخوان.

سوال دیگه اینکه مثلا طرحی که روی مودم طرف بوده 512 یا 1 مگ بوده و تموم شده ...حالا وقتی به نام من شد من میتونم با همون سرعت ها اینترنت بگیرم ؟ یعنی از نظر مدارکی که میخوان مثلا کارت دانشجویی یا جواز کسب ! چونکه چیزی ندارم و نمیتونم تهیه هم کنم.

-----------------
اگر کسی هم اینجا مودم کارکرده داره و میخواد بفروشه ازش میخرم اگر بتونه به نامم بزنه.

لطفا راهنماییم کنید ... مرسی

omniahd
11-10-2013, 10:42
سلام دوستان

رفقا من هروقت شارژم تموم میشه میزنم رو پرداخت اینترنتی تا شارژش کنم اما جدیدا وقتی میزنم رو پرداخت اینترنتی صفحه اصلی مبین نت رو باز میکنه اما میگفتم مهم نیست و وارد صفحه ی قدیمی مبین نت میشدم از اونجا صفحه پرداخت اینترنتی رو میزدم میومد و شارژ میکردم اما دیشب شارژم تموم و وقتی خواستم وارد صفحه قدیمی بشم گفت اعتبار شما تمام شده است. یعنی واسه شارژ کردن هم باید از قبل شارژ داشته باشی واسه همین مجبور شدم از طریق آسان پرداخت خط ایرانسل شارژش کنم. کسی راهی سراغ داره ؟ اصلا چرا صفحه جدید مبین نت خودش پرداخت اینترنتی نداره؟ من همیشه 100 تومن یا 200 تومن شارژش میکردم اما اگه بخام از طریق خط ایرانسل شارژش کنم کمتر از 1000 تومن نمیشه!

arash59b
11-10-2013, 11:26
دوستان سوال دارم :

من اگر مودم مبین نت ( کارکرده ) رو بخوام اینترنتی از یه نفر دیگه که در شهر دیگری هست بخرم ... فروشنده میتونه مودم رو به نامم بزنه؟
یعنی تصویری از مدارک مورد نیاز را بفرستم برای فروشنده که ببره نمایندگی ای که ازش گرفته.
این کار شدنی هست یا نه ؟
در شهر خودم هم که فکر نکنم بتونم به نام بزنم ...اگر هم به نام بزنن مبلغی رو میخوان.

سوال دیگه اینکه مثلا طرحی که روی مودم طرف بوده 512 یا 1 مگ بوده و تموم شده ...حالا وقتی به نام من شد من میتونم با همون سرعت ها اینترنت بگیرم ؟ یعنی از نظر مدارکی که میخوان مثلا کارت دانشجویی یا جواز کسب ! چونکه چیزی ندارم و نمیتونم تهیه هم کنم.

-----------------
اگر کسی هم اینجا مودم کارکرده داره و میخواد بفروشه ازش میخرم اگر بتونه به نامم بزنه.

لطفا راهنماییم کنید ... مرسی

تغییر مالکیت مودم مبین نت رو می تونید از نمایندگی ها انجام بدید هم خودتون می تونید و هم طرفی که مودم به اسمش هست می تونه این کار رو انجام بده. پرداخت پول هم نیازی نیست

مودم به اسم هرکس که باشه باید مجوز بالای 128 هم ارائه بده یعنی اگه به اسم شما باشه شما با ارائه مدرک می تونید همین سرعت رو دوباره شارژ کنید

سلام دوستان

رفقا من هروقت شارژم تموم میشه میزنم رو پرداخت اینترنتی تا شارژش کنم اما جدیدا وقتی میزنم رو پرداخت اینترنتی صفحه اصلی مبین نت رو باز میکنه اما میگفتم مهم نیست و وارد صفحه ی قدیمی مبین نت میشدم از اونجا صفحه پرداخت اینترنتی رو میزدم میومد و شارژ میکردم اما دیشب شارژم تموم و وقتی خواستم وارد صفحه قدیمی بشم گفت اعتبار شما تمام شده است. یعنی واسه شارژ کردن هم باید از قبل شارژ داشته باشی واسه همین مجبور شدم از طریق آسان پرداخت خط ایرانسل شارژش کنم. کسی راهی سراغ داره ؟ اصلا چرا صفحه جدید مبین نت خودش پرداخت اینترنتی نداره؟ من همیشه 100 تومن یا 200 تومن شارژش میکردم اما اگه بخام از طریق خط ایرانسل شارژش کنم کمتر از 1000 تومن نمیشه!

اگه نمی تونید از طریق صفحه مشترکین این کار رو انجام بدید باید به روشی به اینترنت متوصل بشید و از سایت قدیمی این کار رو انجام بدید

اگه خودتون به اینترنت دسترسی ندارید از یکی از نزدیکان بخواید این کار رو انحام بده

اگه تو مبلغ اعتبارتون به اندازه هست که فقط با پشتیبانی تماس بگیرید تا طرح جدید رو براتون فعال کنه

mehr1362
11-10-2013, 11:53
دوست عزیز arash59b من رفتم مودم نو بگیرم 50 تومن بیعانه دادم و مدارک دادم بعد از 8 روز حال نداشتن بیان واسم راه اندازی کنن.به همین خاطر دنبال کارکرده میگردم.حالا میام مجانی به نامم بزنن؟!!!!

papar0
11-10-2013, 12:46
سلام
من می خوام برای شرکتمون وایمکس بخرم و سرعت 1 یا 2
الان بین مبین نت و ایرانسل
(سرعتش برای آپلود و دانلود مهمه برام) و کمترین حد قطعی رو داشته باشه
ممنون

arash59b
11-10-2013, 12:56
دوست عزیز arash59b من رفتم مودم نو بگیرم 50 تومن بیعانه دادم و مدارک دادم بعد از 8 روز حال نداشتن بیان واسم راه اندازی کنن.به همین خاطر دنبال کارکرده میگردم.حالا میام مجانی به نامم بزنن؟!!!!

بیشتر نمایندگی ها چیز بشتری از فروش مودم سرشون نمیشه و بعضی هاشون هم همه کاری از فروش قطعات کامپیوتر گرفته تا بقالی رو انجام میدن کنارش نمایندگی مبین نت هم هستد. شانس شما بوده

یه بار مودم رو تغییر مالکیت دادم هزینه ای پرداخت نکردم می تونی از پشتیبانی هم سوال کنی که ایا هزینه ای داره یا نه. تنها کاری که نمایندگی انجام میده گرفتن فتوکوپی مدارک شما و ایمیلشون برای مبین نت هست.

راحت ترین راه بردن مودم به همون نمایندگی است که ازش خریداری شده

سلام
ممنون

برای مبین نت اصلا روی اپلود حساب نکن که بیشتر از چندکیلو بایت نمی تونی اپلود کنی

اگه از طرح های تجاری 8-8 بگیری روزانه حداکثر می تونی حدود 5-6 گیگ دانلود کنی

Joaquin
11-10-2013, 17:21
بیشتر نمایندگی ها چیز بشتری از فروش مودم سرشون نمیشه و بعضی هاشون هم همه کاری از فروش قطعات کامپیوتر گرفته تا بقالی رو انجام میدن کنارش نمایندگی مبین نت هم هستد. شانس شما بوده

یه بار مودم رو تغییر مالکیت دادم هزینه ای پرداخت نکردم می تونی از پشتیبانی هم سوال کنی که ایا هزینه ای داره یا نه. تنها کاری که نمایندگی انجام میده گرفتن فتوکوپی مدارک شما و ایمیلشون برای مبین نت هست.

راحت ترین راه بردن مودم به همون نمایندگی است که ازش خریداری شده

برای مبین نت اصلا روی اپلود حساب نکن که بیشتر از چندکیلو بایت نمی تونی اپلود کنی

اگه از طرح های تجاری 8-8 بگیری روزانه حداکثر می تونی حدود 5-6 گیگ دانلود کنی
برای آپلود کلن فرقی نمیکنه چه سرویسی اعم از adsl یا وایمکس داری ، باید پهنای باند اختصاصی بگیری تا با سرعت مناسب آپلود کنی.

alimail3248
11-10-2013, 17:32
سلام
ممنون

اگر اپلود مهمه باید اختصاصی بگیری چون با این تعرفه های اشتراکی بیشتر از 256 گیرت نمیاد که اونم شیر میشه و همون طور که دوستان گفتن در حد چند کیلوبایت میشه .هر دو شرکت اختصاصی میدن ولی من دیدم بیشتر شرکت ها از مبین نت میگیرن و ظاهرا خیلی هم کیفیتش خوبه چون برای بانک هم ازش استفاده میکنن.

arash59b
11-10-2013, 17:58
برای آپلود کلن فرقی نمیکنه چه سرویسی اعم از adsl یا وایمکس داری ، باید پهنای باند اختصاصی بگیری تا با سرعت مناسب آپلود کنی.

بخاطر اینکه برای وبلاگم اپلود زیادی دارم مجبور شدم خیلی از انواع اینترنت ها رو چک بکنم که بقول شما اکثرشون برای اپلود مشکل دارن

معمولا اینترنت های وایرلس کیفیت خوبی دارن. با خط وایرلسم براحتی و بدون خطا و خرابی فایل حتی حجم های بالارو اپ می کنم درحالی که حتی با ADSL شرکت نفت هم خیلی وقت ها وسط های اپلود فایل رو خراب می کنه

ninipc
11-10-2013, 20:18
سلام دوستان

راستش من همین یک ماه پیش که دوره شیش ماهه تموم می‌شد، متوجه نشدم که چه روزی هست و بدون اینکه حواسم باشه، اکانت تموم شده. توی سایتهای معمولی راهم نمی‌داد،‌ اما راحت به سایت خودش می‌رفتم. البته شاید چون صفحه جدید بوده، به قول شما مشکل نداشته.
توی صفحه جدید هم برای خرید شارژ برید به بخش صفحه مشترکین و روی کادر "وضعیت تراز مالی" دوبار کلیک کنید تا وارد بخش خرید شارژ بشه. اونجا قیمت خالص بعلاوه مالیات و عوارض رو نشون می‌ده و از اونجا راحت می‌تونید خرید کنید.
یعنی اگه شارزشتون تموم بشه و بتونید وارد اون صفحه بشید، دیگه نیاز به روشهای جنبی نیست.

saeeddeeas
12-10-2013, 15:15
سرعت دانلود از سرور خارج افتضاح شده
کسی مشکلی نداره؟

EmpireWorld
12-10-2013, 19:10
سرعت دانلود از سرور خارج افتضاح شده
کسی مشکلی نداره؟

5 6 تا فایل با هم بذار بلکه بتونی نصف سرعتو بگیری
منم همینکارو میکنم
یا از لینک های داخلی هم کنارش استفاده میکنم

alireza_50
12-10-2013, 19:45
چطوری میشه مودم رو جوری تنظیم کرد که وقتی استفاده نمیشه به قول معروف sleep بشه قبلا میشد ولی الان نمیشه کسی تنظیم کردنش رو بلده ؟
مودم رومیزی ؟

o457
12-10-2013, 23:59
سلام. من مودم BM632W که برای مبین نت هست، دارم از یک بنده خدائی میخرم 70 به نظرتون قیمتش خوبه؟ سالم هم هستش. خونه مون هم نزدیک آنتن هست. لطفا پی ام بدین.

ham33d
13-10-2013, 00:14
سلام. من مودم BM632W که برای مبین نت هست، دارم از یک بنده خدائی میخرم 70 به نظرتون قیمتش خوبه؟ سالم هم هستش. خونه مون هم نزدیک آنتن هست. لطفا پی ام بدین.
خدا شانس بده مفت میخری برو حال کن:n09::n10::n02:
منdx350 را دادم 170 هزارت

EmpireWorld
13-10-2013, 00:49

برای تو که خوبه
برای اون یارو خیلی ضرره :n02:

snsd32
13-10-2013, 11:21
اون یارو بیچاره حتما خیلی از جون مبین بیزاره که داره اینقدر ارزون میفروشه:n02:

omniahd
13-10-2013, 18:21
رفقا من چند شب پشت سر هم از سای putlocker.com دانلود میکردم چون سرعتش خوبه ما از دیروز تا حالا این سایت نه باز میشه نه میتونم ازش دانلود کنم دانلودای روز قبلمم نصفه مونده و نمیتونم ادامه بدم چون سایت حتی بازم نمیشه. اما با ف ی ل ت ر شکن باز میشه. میشه یکی این سایت و باز کنه ببینه میشه یا نه؟ من به اینترنت دیگه ای دسترسی ندارم. میخام بدونم سایت مشکل داره یا منو محدود کرده! لطفا یکی پیگیری کنه و یه راه حلی بگه دانلودام نصفه مونده. مرسی پیشاپیش

arash59b
13-10-2013, 18:30
رفقا من چند شب پشت سر هم از سای putlocker.com دانلود میکردم چون سرعتش خوبه ما از دیروز تا حالا این سایت نه باز میشه نه میتونم ازش دانلود کنم دانلودای روز قبلمم نصفه مونده و نمیتونم ادامه بدم چون سایت حتی بازم نمیشه. اما با ف ی ل ت ر شکن باز میشه. میشه یکی این سایت و باز کنه ببینه میشه یا نه؟ من به اینترنت دیگه ای دسترسی ندارم. میخام بدونم سایت مشکل داره یا منو محدود کرده! لطفا یکی پیگیری کنه و یه راه حلی بگه دانلودام نصفه مونده. مرسی پیشاپیش

واسه منم بدون فیل باز نشد

mehdi700007
13-10-2013, 18:35
سلام دوستان، از ساعت 11 امشب شبکه به صورت سراسری دچار اختلال می باشد.

pcgamer
13-10-2013, 18:49

ای بابا :n27: همین چند وقت پیش بود که از 9 شب تا 6 صبح قطع کردن !
باور کنید این قطعی های مبین نت رو ساعت هاشو اگه تو یک سال جمع بزنید 2 هفته اینترنت از توش در میاد

aminharirchi
13-10-2013, 18:59
دوسنان مودم بیرونی سالم زیر قیمت هرکی خواست پی ام بده.
adsl گرفتم راحت شدم

faramobile
13-10-2013, 19:18
دوسنان مودم بیرونی سالم زیر قیمت هرکی خواست پی ام بده.
adsl گرفتم راحت شدم

قیمت رو برام بفرست

ممنون

x8800
13-10-2013, 20:39
دوستانی که وایمکس دارن و سیگنالشون خوبه ممنون میشم چندتا پینگ از این سرورا بگیرن و بزارن :

4.2.2.4

8.8.8.8

tabnak.ir

yesup.com

ممنون

Joaquin
13-10-2013, 21:51
منبع..........

mehdi700007
13-10-2013, 22:23
منبع..........
شما تا ساعت 11 صبر کنید

ninipc
13-10-2013, 23:38
شما تا ساعت 11 صبر کنید

راستش من هم گفتم قضیه حتمی هست و سریع کارهای واجبم رو انجام دادم. اما الان که نزدیک دوازده شب هست، هنوز وصلم. یا دم ساعت مجانی قطع می‌کنن یا اصلاً خبری نبوده.

faramobile
14-10-2013, 00:35
راستش من هم گفتم قضیه حتمی هست و سریع کارهای واجبم رو انجام دادم. اما الان که نزدیک دوازده شب هست، هنوز وصلم. یا دم ساعت مجانی قطع می‌کنن یا اصلاً خبری نبوده.

احتمالا مثل اوندفعه ساعت ۲:۳۰ قطع میشه

omniahd
14-10-2013, 02:09
واسه منم بدون فیل باز نشد

مرسی که پیگیری کردی دوست عزیز. الان امتحان کردم درست شده خدارو شکر:n16:

snsd32
14-10-2013, 07:22
بچه ها میدونم سوالم ربطی به این تایپک نداره ولی من بیشتر کلیپ های که از یوتوب میگیرم صدا ندارن با هر پلیری که هم بگین ا متحان کردم کسی میدونه چرا؟

arash59b
14-10-2013, 11:10
بچه ها میدونم سوالم ربطی به این تایپک نداره ولی من بیشتر کلیپ های که از یوتوب میگیرم صدا ندارن با هر پلیری که هم بگین ا متحان کردم کسی میدونه چرا؟

چه نوع فرمتی رو دانلود می کنی؟

باچی دانلود می کنی؟

Joaquin
14-10-2013, 12:41
شما تا ساعت 11 صبر کنید
دیشب که اصلا قطع نشد و اختلالی هم نبود. سوال اینجاست که آیا شما مجبورید حرف بی حساب و غیر معتبر بزنید؟

ninipc
14-10-2013, 16:00
دیشب که اصلا قطع نشد و اختلالی هم نبود. سوال اینجاست که آیا شما مجبورید حرف بی حساب و غیر معتبر بزنید؟

برای من هم دیشب توی تهران قطعی کامل مودم رو نداشتم و اینکه از سر شب و قبل یازده قطع می‌شه، درست نبود. ولی چون خودم بیدار و پای کامپیوتر بودم یه بار کمی دم ساعت مجانی قطعی خط داشتم و یه بار هم دم صبح که این یکی زمانش بیشتر بود (اما مودم همیشه وصل بود ولی اینترنت خطای No network access رو می‌گرفت). بخصوص قطعی دم صبحی باعث شد که بعد از وصل شدن،‌ سرعتم خیلی بره بالا. فکر کنم باعث شده بود یه عده که وصل هستن، برن کنار و سرعت من بره بالا.

faramobile
14-10-2013, 16:11

دیشب خیلی عجیب بود ، اینترنت هی میومد میرفت ( تهران ) فرکانس وصل بود ولی اینترنت اکسس میرفت دوباره ۱۰ دقیقه بعد میومد

ninipc
14-10-2013, 17:02
دیشب خیلی عجیب بود ، اینترنت هی میومد میرفت ( تهران ) فرکانس وصل بود ولی اینترنت اکسس میرفت دوباره ۱۰ دقیقه بعد میومد

مثل لوله آبی که وصل هست، ولی آبی توش نیست. من هم دیشب کمی اینجوری بودم.

m187
14-10-2013, 17:03
دو شبه مبین نت قطع میشه این مدل جدید قطع کردنه دیگه فکر کنم چون تا ساعت 2 هستش ساعت 2 که میشه
میره و میاد تا کلا قطع میشه

fabregasmm
14-10-2013, 17:07
دیشب برا منم قطع بود ( بندرعباس ) :n03:

alireza_50
14-10-2013, 19:53
چطوری میشه مودم رو جوری تنظیم کرد که وقتی استفاده نمیشه به قول معروف sleep بشه قبلا میشد ولی الان نمیشه کسی تنظیم کردنش رو بلده ؟
مودم BM632w
رومیزی ؟

ninipc
14-10-2013, 21:20
مودم
BM632w
رومیزی ؟

اینکه می‌گید قدیم می‌شه و الان نمی‌شه رو می‌شه توضیح بدین. چون خودم توی این چند سال ندیده بودم که بشه مودمهای هوواوی رو خاموش کرد یا به استندبای برد. اگه بشه که چیز خوبی خواهد بود.

faramobile
14-10-2013, 21:38
اینکه می‌گید قدیم می‌شه و الان نمی‌شه رو می‌شه توضیح بدین. چون خودم توی این چند سال ندیده بودم که بشه مودمهای هوواوی رو خاموش کرد یا به استندبای برد. اگه بشه که چیز خوبی خواهد بود.

چرا میشه ،

مثلا مودم من bm632w هست ، وقتی هیچ کانکشنی بهش وصل نشه کل چراغاش خاموش میشه و فقط چراغ اول ( بزرگه ) شروع میکنه چشمک زدن که یعنی sleep شده

EmpireWorld
14-10-2013, 22:32
چرا میشه ،

مثلا مودم من bm632w هست ، وقتی هیچ کانکشنی بهش وصل نشه کل چراغاش خاموش میشه و فقط چراغ اول ( بزرگه ) شروع میکنه چشمک زدن که یعنی sleep شده

این که کاری نداره
از توی پنل میرید به قسمت Wimax و بعدم گزینه دیسکانکت رو میزنید
با این روش کل چراغ هاش خاموش میشه و دیگه سیگنالی نمیگیره
من از این روش برای تغییر IP استفاده میکنم به جای خاموش روشن کردن دستگاه
ولی اونی که دوستمون میگه فک کنم فرق داشته باشه
البته من که تا حالا همچین آپشنی ندیدم تو پنل مودم

ninipc
15-10-2013, 00:10
چرا میشه ،

حالتی که گفتین یعنی اینکه مودم دیگه مصرف برقش بالا نیست و از شبکه هم قطع می‌شه؟ و بعد با نیاز به شبکه، مودم سریع وصل می‌شه یا انگار که تازه روشن شده باید بگرده دنبال آنتن؟ نهایت اینکه این مورد قابل تنظیم هست یا همینجوری بوده؟ توی 635 که همچین چیزی نه وجود داره و نه قابل تنظیم هست.

snsd32
15-10-2013, 06:42
mp4

دانلود مینجر

مبین نت
15-10-2013, 11:38
با سلام و احترام ؛
شرکت ارتباطات مبين نت اقدام به ارائه مودم داخلي جديدي با عنوان FMM130 نموده است.شايان ذکر است که اين مودم ها از هفته هاي آينده توزيع خواهد شد

amin7x
15-10-2013, 11:39
سلام دوستان
بهترین DNS برای مبین نت چیه؟
برای باز کردن بهتر سایت ها (مثل جی میل و گوگل).
ممنون

امیر انصاری
15-10-2013, 12:07
با سلام و احترام ؛
شرکت ارتباطات مبين نت اقدام به ارائه مودم داخلي جديدي با عنوان FMM130 نموده است.شايان ذکر است که اين مودم ها از هفته هاي آينده توزيع خواهد شد

احیاناً از کاهش حجم و افزایش قیمت خبری ندارید؟:n09:

ninipc
15-10-2013, 13:06
با سلام و احترام ؛

متاسفانه حرفتون من رو یاد اصطلاح "چای کهنه دم تازه جوش" انداخت. :n27: چون این مودم WIXFMM-130 رو چند سالی هست که ایرانسل می‌فروشه و جدید نیست و الان هم متاسفانه دیگه توی لیست مودمهای روز شرکت Gemtek که سازنده‌اش باشه، نیست و یه مودم از رده خارج حساب می‌شه. بماند حتی خود سایت شرکت هم آپدیت درست و حسابی نداره. چند ماه قبل هم توی همین تاپیک در موردش بحث شد. ازش اطلاعات خاصی هم در دسترس نیست. یعنی هنوزم باز مودمهای هوواوی بهتر هستن. مدل SWC-9200 ساخت Seowonintech هم بخاطر آنتن‌هایی که داره باز چیز خوب و قوی هست.
موندم چرا بجای 635 یا 9200 رفتن سراغ این مدل؟ این مدل نه آنتن تقویتی مثل 9200 داره و نه پورتهای تکمیل مثل 635. بیخود نبود که دربدر دنبال 9200 نو بودم و گیر نیاوردم. انبارشون خالی شده و رفتن سراغ مودم‌های ضعیفتر.

EmpireWorld
15-10-2013, 16:32
متاسفانه حرفتون من رو یاد اصطلاح "چای کهنه دم تازه جوش" انداخت. :n27: چون این مودم WIXFMM-130 رو چند سالی هست که ایرانسل می‌فروشه و جدید نیست و الان هم متاسفانه دیگه توی لیست مودمهای روز شرکت Gemtek که سازنده‌اش باشه، نیست و یه مودم از رده خارج حساب می‌شه. بماند حتی خود سایت شرکت هم آپدیت درست و حسابی نداره. چند ماه قبل هم توی همین تاپیک در موردش بحث شد. ازش اطلاعات خاصی هم در دسترس نیست. یعنی هنوزم باز مودمهای هوواوی بهتر هستن. مدل SWC-9200 ساخت Seowonintech هم بخاطر آنتن‌هایی که داره باز چیز خوب و قوی هست.
موندم چرا بجای 635 یا 9200 رفتن سراغ این مدل؟ این مدل نه آنتن تقویتی مثل 9200 داره و نه پورتهای تکمیل مثل 635. بیخود نبود که دربدر دنبال 9200 نو بودم و گیر نیاوردم. انبارشون خالی شده و رفتن سراغ مودم‌های ضعیفتر.

به شخصه میتونم بگم که خیلی سرتر از 632 و 635 هستش
البته 9200 هم داشتم ولی تقریبا با این توی یه سطح هستن
ولی انصافا FMM-130 خیلی مودم توپیه.فوق العاده آنتن دهیش عالیه

mehr1362
15-10-2013, 16:35
سلام

دوستان لطفا راهنمائیم کنید کمی عجله دارم...

قرار هست یک مودم مبین نت از یکی از دوستان که شهر دیگری سکونت داره بخرم ( کارکرده )

طرحی که روی مودمش بوده و تموم شده 512 یکماهه هست.

میخوام بپرسم که : آیا به نام زدن من ضرورت داره؟ حتما باید به نامم بزنم؟

اگر بخوام بدون به نام زدن استفاده کنم مشکلی پیش میاد؟

اگر به نام من بشه میره روی طرح 128 چونکه نه کارت دانشجویی دارم نه جواز کسب و نه چیز دیگه ای.
ولی به نام فروشنده باقی بمونه میتونم 512 و بالاتر بگیرم.

آیا فروشنده بعدا میتونه ازینکه به نام خودم نزدم سو استفاده کنه؟

لطفا راهنمایی کنید چکار کنم بهتره؟

mehr1362
15-10-2013, 17:23
یه نفر راهنمایی کنه .. . عجله دارم

arash59b
15-10-2013, 17:37
سلام

قرار هست یک مودم مبین نت از یکی از دوستان که شهر دیگری سکونت داره بخرم ( کارکرده )

اگر به نام من بشه میره روی طرح 128 چونکه نه کارت دانشجویی دارم نه جواز کسب و نه چیز دیگه ای.

تا وقتی که مبین نت مشکلی نگرفته می تونید استفاده کنید

بعضی وقت ها که با پشتیبانی تماس می گیرید از تون سوال های خاص مثل ادرس دقیق خانه یا .... سوال می کنند که اگه جوابشون رو ندونید ممکنه به مشکل بخورید

اگه به اسم خودتون کنید هم باید مجوز بالای 128 بدید

در مورده سوء استفاده هم ممکنه اتفاق بیافته ولی معمولا کسی که مودم دستش هست ممکنه سوءاستفاده کنه نه کسی که فروخته

mehr1362
15-10-2013, 18:22
چرا با پشتیبانی تماس بگیرم؟ من طرح رو دوباره شارژ میکنم.نه؟ از فروشنده هم اسکن کارت ملی و شناسه مودم رو گرفتم.حالا حداقل و حداکثر سرعت دانلود 128 چند هست؟ میشه کار کرد ؟

ham33d
15-10-2013, 19:15
با سلام و احترام ؛
کلاهبرداری جدید مبین نت :n09::n10::n04::n19:

ninipc
15-10-2013, 19:59
به شخصه میتونم بگم که خیلی سرتر از 632 و 635 هستش
البته 9200 هم داشتم ولی تقریبا با این توی یه سطح هستن
ولی انصافا FMM-130 خیلی مودم توپیه.فوق العاده آنتن دهیش عالیه

من از نظر پورت با 635 مقایسه کردم، وگرنه از نظر آنتن هر سه‌شون مشابه هم هستن و آنتن روی برد دارن. البته اینکه آنتن روی برد 130 بهتر از 635 یا 632 هست رو تست نکردم. ولی کلاً نمی‌شه انکار کرد که توی دنیا همه دنبال پیشرفت و جنسهای مدل جدید هستن. ولی اینجا تازه می‌رن جنس قدیمی رو می‌یارن و به اسم مدل جدید می‌فروشن. با این بخش که موافقید؟

ninipc
15-10-2013, 20:08
سلام

راهنمایی اصلی رو arash59b عزیز خدمتتون گفتن. اون هم اینکه شما بیشتر می‌تونید باعث اذیت صاحب مودم بشید. یعنی از اینترنت بد استفاده کنید و سر و کارتون به پلیس سایبری بیافته و بجای شما، برن یخه طرف رو بگیرن. منتهی اون هم می‌تونه جلوی مصرف رو بگیره و حتی ادعای دزدیده شدن مودم رو بکنه که البته چون گفتین دوست‌تون هست، بعیده که اینکار رو بکنه.
به عبارت بهتر اگه شما توی اینترنت استفاده معقول مثل باقی مردم داشته باشید و فروشنده هم نخواد اذیت کنه که مشکلی نیست و مبین‌نت چک نمی‌کنه که مودم باید کجا نصب بشه و مصرف بشه. ذاتاً یه حسن وایمکس همین قابلیت جابجایی و انتقالش هست. طرف حتی اگه جعبه رو هم بهتون نده، باز مشخصات مورد نیاز روی خود مودم نوشته شده.

osta_ali
15-10-2013, 22:57
یه سوال:

من هنوز 4 ماه از طرحم مونده میتونم الان تو قسمت خرید گیگ اضافی خرید کنم و اخرای طرحم از همین پولی که بابت گیگ اضافه دادم و استفاده نکردم یه طرح دیگه بخرم؟

ultrasahand
15-10-2013, 23:04
یه سوال:

من هنوز 4 ماه از طرحم مونده میتونم الان تو قسمت خرید گیگ اضافی خرید کنم و اخرای طرحم از همین پولی که بابت گیگ اضافه دادم و استفاده نکردم یه طرح دیگه بخرم؟

اگه ۱۲۰۰۰ تومان گیگ بخری و فقط نصفش رو استفاده کنی ۶۰۰۰ تومان تو اکانتت باقی می مونه

saeeddeeas
16-10-2013, 01:55
امروز طرح نامحدودم تموم ضد.
سرعت شبانه چطوریاس؟ 2 مگ بزنم یا دوباره نامحدود

mehr1362
16-10-2013, 09:54
راهنمایی اصلی رو arash59b عزیز خدمتتون گفتن. اون هم اینکه شما بیشتر می‌تونید باعث اذیت صاحب مودم بشید. یعنی از اینترنت بد استفاده کنید و سر و کارتون به پلیس سایبری بیافته و بجای شما، برن یخه طرف رو بگیرن. منتهی اون هم می‌تونه جلوی مصرف رو بگیره و حتی ادعای دزدیده شدن مودم رو بکنه که البته چون گفتین دوست‌تون هست، بعیده که اینکار رو بکنه.
به عبارت بهتر اگه شما توی اینترنت استفاده معقول مثل باقی مردم داشته باشید و فروشنده هم نخواد اذیت کنه که مشکلی نیست و مبین‌نت چک نمی‌کنه که مودم باید کجا نصب بشه و مصرف بشه. ذاتاً یه حسن وایمکس همین قابلیت جابجایی و انتقالش هست. طرف حتی اگه جعبه رو هم بهتون نده، باز مشخصات مورد نیاز روی خود مودم نوشته شده.

سلام
دوست عزیز از توضیحاتت ممنونم. خود فروشنده بهم گفت ازش بخرم بعد دلم خواست به نام بزنم...

اگر به نام خودم بزنم باید طرح 128 بگیرم (چون مدرکی برای ارائه ندارم ) ولی با مدارکی که فروشنده قبلی ارائه کرده تا 2 مگ هم میشه گرفت.

پس به نام خودم نمیزنم فعلا ...

M_F_GAMER
16-10-2013, 13:57
سلام. دوستان من شاتل دارم 512 که روز با 200 دانلود میکنم و شب ها هم 50 تا 60 ام. محدود هم هستم.
ولی چون جدیدا کارم بیرون از خونه هست باید بیرون به اینترنت دسترسی داشته باشم. از طرفی فیلم و سریال و اینجور چیز ها هم دانلود دارم.
من توانایی خرید نامحدود 512 رو با مودم جیبی رو دارم اما میخواستم بدونم کلا مبین نت خوب هست سرعتش. سرعتش در روز 512 چقدره؟ نامحدود در ماه چقدر میتونه مصرف داشته باشه؟
ممنون میشم پاسخ بدید.

arash59b
16-10-2013, 14:41
سلام. دوستان من شاتل دارم 512 که روز با 200 دانلود میکنم و شب ها هم 50 تا 60 ام. محدود هم هستم.
ولی چون جدیدا کارم بیرون از خونه هست باید بیرون به اینترنت دسترسی داشته باشم. از طرفی فیلم و سریال و اینجور چیز ها هم دانلود دارم.
من توانایی خرید نامحدود 512 رو با مودم جیبی رو دارم اما میخواستم بدونم کلا مبین نت خوب هست سرعتش. سرعتش در روز 512 چقدره؟ نامحدود در ماه چقدر میتونه مصرف داشته باشه؟
ممنون میشم پاسخ بدید.

512 محدود در روز همون 65 رو میده شب هم اگه خوب باشه دوروبره همین عدد هست

512 نامجدود هم بدرد نمی خوره چون ضریبش 1 به 10 هست و سرعت شما در بهترین حالت دیالوپ میشه ولی کیفیت نامحدود 8-20 بهتره و سرعتش هم پایداره

starpars
16-10-2013, 15:05
من دیروز که مشکلی برام پیش اومده بود زنگ زدم پشتیبانی یارو گفت تا اسم صاحب اصلی مودم رو نگی هیچ جوابی بهت نمیدم دیگه مجبور شدم بگردم دنبال کسی که ازش مودم خریدم تا اینکه فهمیدم تازه اونم به نام خودش نیست آخر فهمیدم بنام یه خانمی بود که اسمشو گفتم تا پشتیبانی جواب داد

amin7x
16-10-2013, 15:07
سلام دوستان
بهترین DNS برای مبین نت چیه؟
برای باز کردن بهتر سایت ها (مثل جی میل و گوگل).
ممنون

hasanoooooooo
16-10-2013, 15:58
بدون خرید طرح نمیشه از این مبین نت مسخره استفاده کرد؟ منظورم ایه که فقط پنل رو شارژ کنم و از شارژ کم کنه!!!!!؟

salam kon
16-10-2013, 16:05
بدون خرید طرح نمیشه از این مبین نت مسخره استفاده کرد؟ منظورم ایه که فقط پنل رو شارژ کنم و از شارژ کم کنه!!!!!؟

نمیشه حتما باید هم اعتبار زمانی داشته باشی هم حجمی ، و این هم فقط با خرید طرح میسره.

KAMYK
16-10-2013, 16:09
سرعت 1 مگ مبین روزانه و شبانه چطوریه؟

ham33d
16-10-2013, 20:27
سرعت 1 مگ مبین روزانه و شبانه چطوریه؟
بستگی به اون دکلی داره که بهش وصل میشی
روزانه بینه 90 تا 130
شبانه 70 تا 100:n02:

starpars
16-10-2013, 23:19
بچه ها من 1 مگی که دارم الان با 230 تا 300 دانلود میکنه البته طرح از این 6 ماهه عید نوروز هست
یعنی الان اگه طرح 1 مگ مثلا یک ماهه بگیرم سرعتم میاد 130 اینا؟

alimail3248
16-10-2013, 23:37
بچه ها من 1 مگی که دارم الان با 230 تا 300 دانلود میکنه البته طرح از این 6 ماهه عید نوروز هست
یعنی الان اگه طرح 1 مگ مثلا یک ماهه بگیرم سرعتم میاد 130 اینا؟

بله .طرح فعلی شما چون طرح ویژه است سرعت چند برابر میده وگرنه طرح های معمولی همگی دقیق سرعت میدن نه بیشتر.

mojtaba0007
17-10-2013, 01:58
سلام دوستانمن دو ماه آخر تابستون وايمكس داشتم و اول مهر تمديد نكردم كه از اينترنت دانشكاه استفاده كنم و جاي شما خالي روزي ‏15Gbهم دانلود ميكردمحالا اينترنت اونجا رو جيره بندي كردت هفته اى 200Mbحالا دوباره ميخوام وايمكس رو راه بندازم و ميخواستم بدونم قضيه اون اس ام اس ها كه فرستاده بودن كه شبا كم دانلود كنيد به كجا رسيد و محدود كردن يا نه؟ يا اينكه قانون مصرف منصفانه ؟و اينكه كسي تا حالا قبل از تموم شدن دوره طرح عوض كرده؟ميخوام ٢ محدود فعال كنم شبانه سرعتش خوب نبود عوضش كنم به ١ اداري و بقيه هزينش رو بدم آخه شهرستانم و نميدونم وضع وايمكسش روبا تشكر

arash59b
17-10-2013, 12:02
سلام دوستانمن دو ماه آخر تابستون وايمكس داشتم و اول مهر تمديد نكردم كه از اينترنت دانشكاه استفاده كنم و جاي شما خالي روزي ‏15Gbهم دانلود ميكردمحالا اينترنت اونجا رو جيره بندي كردت هفته اى 200Mbحالا دوباره ميخوام وايمكس رو راه بندازم و ميخواستم بدونم قضيه اون اس ام اس ها كه فرستاده بودن كه شبا كم دانلود كنيد به كجا رسيد و محدود كردن يا نه؟ يا اينكه قانون مصرف منصفانه ؟و اينكه كسي تا حالا قبل از تموم شدن دوره طرح عوض كرده؟ميخوام ٢ محدود فعال كنم شبانه سرعتش خوب نبود عوضش كنم به ١ اداري و بقيه هزينش رو بدم آخه شهرستانم و نميدونم وضع وايمكسش روبا تشكر

اس ام اس ها الکی بود می خواستن اگه یه روز محدود کردن از قبل هشدار داده باشن

طرح تون رو هم هروفت خواستین می تونید عوض کنید ولی طرج قبلی با هزینه اش می سوزه. هزینه طرح چدید رو واریز کنید بعد به پشتیبانی زنگ بزنید تا کارها رو واستون انجام بده

کارتون خوبه از همین 2 مگ شروع کنید بهتره

مبین نت
17-10-2013, 13:14

با سلام و احترام
مودمهای جدید از نظر آنتن دهی به مراتب از مودمهای قبلی و موجودِ در حال حاضر بهتر می باشد. شاید اگر بخواهیم مودمهارو از ابتدا رتبه بندی کرد بعد از مودمهای DX350 که از نظر آنتن دهی فوق العاده بودند این مودم پس از آن قرار می گیرد، کیفیت سیگنال دریافتی آن به مراتب بهتر از BM632W میباشد و با مودم SWC9200 قابل قیاس نیست، مودم های SWC9200 از لحاظ مشکلات شبکه و آنتن دهی بیشترین مشکل را داشته اند.

EmpireWorld
17-10-2013, 13:57
دوستان یه خبر خوشحالی بهتون بدم :n09:
مبین نت طرح 2 مگ با 3 گیگ ترافیک ماهیانه رو برداشته
و تنها طرحی که سرعتش 2 مگه 6 ماهه با 12 گیگ ترافیک و قیمت 132 تومنه
برید حالشو ببرید :n07: