PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پارتیشن مجیک ، ویندوز و هاردم رو خراب کرده !

new explorer
26-12-2009, 10:46
با سلام
سیستم بنده به خیر و خوشی داشت کار می کرد که تصمیم گرفتم حجم درایو ویندوزم ( C ) رو اضافه کنم،کلا هم دو تا درابو داشتم،با کلی جای خالی،خود هارد هم با اینکه حسابی پیر بود و سرعت لاکپشتی ، اما مشکلی تداشت،تازگی low level format ش کرده بودم و ویندوزشم تر و تمیز و آپدیت...

پارتیشن مجیک (8.5 فکر می کنم) رو از مجموعه لرد 2009 نصبیدم،در اولین اجرا،خیر سرش دو تا پیغام داد که آره این entry ها سر جاشون نیستند و نورتون میتونه به راحتی فیکسش کنه...،do u want to proceed ? ما هم اوکی رو زدیم،اینم،بعد ازینکه واسه این دو مورد successfully داد،بعد که میخواست باز بشه،خطا داد که فلان چیزو نمیتونه بخونه...و باز تشد،مام یه ریستارت کردیم و ... :

ویندوز رو صفحه ی لودینگ همینجور می مونه،حالا رفتم از مجموعه هاب بوت ابل همون لرد استفاده کنم ( hiren's , paragon ) که در کل هر دوشون روی اسکن هارد میمونن ( hieren که بعد از انتخاب بوت ، قفل میکنه و اصلا اون پیغامهای مربوط به لودینگش و متعاقب اون لیست نرم افزاراش نمیاد ! و paragon هم که اجرا میشه اولش و مینویسه : scanning disk که اگه بهش کاری نداشته باشین ...قفل ! )
و از همه بدتر : خواستم از طریق ویندوز و fixmbr ردیفش کنم که سی دی ویندوز هم بعد از press any key .... قفل می کنه
توی بایوس هم مثل قبله و مشکلی نداره...

یعنی حتما باید هارد و بکنم ببرم رو یه سیستم دیگه...؟
خب اونوقت از چه نرم افزاری استفاده کنم که مثل این توزرد از آب در نیاد ! ؟

بچه ها محتاجیم به کمک

ممنون

hesam_x3
26-12-2009, 15:04
سلام دوست عزیز . در واقع mbr های هارد شما برای بوت و احتمال قوی پارتیشن بندی سیستم به فنا رفتن ایشون
حالا میتونی 2 کار کنی : قید اطلاعاتت رو بزنی و از طریق دسکت بوت بری بالا و هارد رو fdisk کنی
یا هارد رو ببری رو سیستم دیگه و هارد به هارد کنی و اطلاعات رو کپی بعد fdisk کنی . ( احتمالش کمه )
واسه fixmbr باید از دیسکت بوتیبل استفاده کنی . چون recovery consol هم نمیاد تا هارد درست کار نکنه .
* : با cd ویندوز 7 یا ویستا هم یه تست بکن ببین میاد بالا یا نه

ولی در کل با دیسکت بوت راحت میتونی فرمت کنی .
با پارتیشن مجیک بوتیبل هم یه امتحان بکن .

حسام

new explorer
29-12-2009, 03:05
خیلی خوشحالم
ptd جونم رو نجات داد... با درست کردن یک دیسکت بوت ابل و یک عملیات یک دقیقه ای !
هم ویندوزم برگشت و هم همه چی،اصلا عین قبل از ایجاد مشکل شده،الان هم دارم با همون هارد اینا رو می نویسم...
درود بر اینترنت به خاطر اطلاعاتش و درود بر این تاپیک :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اطلاعات خیلی مهمی داشتم که هر قدر هم خواستم بیخیالشون بشم و همه چیو دوباره دانلود کنم ( چون یه هارد 500 ساتا گرفته بودم و در واقع در آخرین روز استفاده از این هاردم،به این بلا دچار شدم ) ، نشد که نشد:همه ی اطلاعات شخصی 4 سال دانشگاهم،ویندوزایی که با خون دل شبونه دانلود کردم،پروژه های برنامه نویسیم که چند ماهه وقفه داشتم روشون و باید دوباره بررسیشون می کردم،دانلود آخرین ابزارها از سایت سان با اون مکافات ناشی از تحریم،فیلمای مستند...

بد نیست بدونید که :
* نمیتونستم هارد ساتا ( با ویندوزی که روش ریختم ) رو در حالیکه این هارد به سیستم وصل بود بیارمش بالا تا از نرم افزارای تحت ویندوز برای بازیابی استفاده کنم ، به هیچ وجه من الوجوه

* با استفاده از سیستم پنتیو 4 خواهرم و هارد آتا ش هم،گرچه تونستم هاردم رو بیارم بالا،اما به صورت یک درایو unallocated سی گیگی نشون میداد (120 بوده)
فقط نرم افزار active partition recovery تمام محتوای هاردم رو به درستی نشون میداد که البته نمی تونست،پارتیشنها و بوت سکتورها رو ردیف کنه...
حتی سعی کردم از طرق data recovery همین نرم افزار،لا اقل اطلاعات مهمم رو بازیابی کنم که : یه شب تا صبح فقط 150 مگ رو تونست برگردونه !

* به هیچوجه وقتی این هارد خراب به سیستمم وصل بود،هیچ سی دی بوت ابلی توانایی اجرا رو نداشت،چون تو
اسکن هارد میموند !

* حتی زمانیکه ریسک fdisk کردن و سپس بازیابی رو به جون خریدم،باز هم با استفاده از مثلا دیسکت بوت ابل ساخت ویندوز xp و norton set of rescue disks ( دو دیسکت ) هم گزینه هاش کاری از پیش نبرد !

البته اینم بگم بین 4 تا دیسکتی که داشتم،فقط یکیشون رو این نرم افزار تونست بسازه،بقیه ، هر کدوم یه ایراد جزیی داشتند که شاید به خاطر همون باقی دیسکتای ساخته شده درست جواب نمیدادند :31:

به هر حال حداقل نصف این صحبتهام،میتونه برای دوستانی که ممکنه در آینده به این مشکل بربخورند مفید باشه
پس نگید احساسات تو به ما چه :11:

و در آخر :
لعنت به پارتیشن مجیک
درود به PTD
:10:

pedram-19
29-12-2009, 19:11
من ویندوزم 7 هست این برنامه روش اجرا نمیشه چیکار کنم؟

new explorer
30-12-2009, 04:17
من ویندوزم 7 هست این برنامه روش اجرا نمیشه چیکار کنم؟

دوست عزیز
بنده هم این نرم افزار رو در محیط ویندوز اجرا نکردم ...
چون اصلا هاردم در هیچ ویندوزی شناسایی نمیشد !
در همون بسته،یک ایمیج هست برای ساخت یک دیسکت بوت ابل و یک ایمیج هم برای ساخت سی دی بوت ابل ( اگر فلاپی درایو ندارید )
اگر این ایمیج رو رایت کنید و از روی اون بوت کنید و هارد هم به سیستم وصل باشه،میتونید اون رو اجرا و برای تعمیر پارتیشنتون ازش بهره بگیرید

موفق باشید

اسماعیل

pedram-19
01-01-2010, 10:59
دوست عزیز
بنده هم این نرم افزار رو در محیط ویندوز اجرا نکردم ...
چون اصلا هاردم در هیچ ویندوزی شناسایی نمیشد !
در همون بسته،یک ایمیج هست برای ساخت یک دیسکت بوت ابل و یک ایمیج هم برای ساخت سی دی بوت ابل ( اگر فلاپی درایو ندارید )
اگر این ایمیج رو رایت کنید و از روی اون بوت کنید و هارد هم به سیستم وصل باشه،میتونید اون رو اجرا و برای تعمیر پارتیشنتون ازش بهره بگیرید

موفق باشید

اسماعیل

منم اول ویندوزم بالا نمیومد ولی حالا شانسی خود به خود بالا اومده ولی یکی از پارتیشن هام باز نمیشه نمیدونم چیکار کنم؟:41: