PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید سیستم تا 650 تومان

Imantec
24-12-2009, 19:30
سلام عرض میکنم.یک سیستم با کاربرد سمعی بصری فقط
تا 650 تومن
گرافیک قوی نمیخواد فقط درست خروجی دادن به TV یکمی مهمه.متاسفانه خیلی گرافیکهایی که تست کردم درست تصویر ندادن به TV.خلاصه یه گرافیک متوسط به پایین میخوام با این کاربرد.یه کارت TV Capture Snazzi متوسط هم در نظر بگیرین
اسپیکر هم نمیخواد.داره
فقط نمایشگرش تا جای ممکن باید بزرگ باشه تا عده ای که نشستن خوب بتونن ببینن.مثلا24 اینچ!
CPU فکر کنم 2 هسته ای کافی باشه.با این بودجه میشه Core i5 بست؟
خیلی متشکر:11:

nikaan
24-12-2009, 19:48
سلام

cpu: athlon ii x4 620 1000000

main: asrock 785 (4200 onboard) 88000

ram: apogee cl7 2 g 55000

hard: 500 seagate 7200.12 52000

dvd writer: liteon 24x 29000

monitor: 23500samsung(23 inch) 2200000

capture card: 40000

case : perfect viper 33000

mouse+keyboard: 25000

modem: 8000

total:650000

در ضمن شما با این هزینه نمی تونیدcore i5 ببندید

اصلاح شد

امير موسر
24-12-2009, 19:57
سیستم بالا خوبه ! ولی بعید میدونم بشه 23700 رو با اون قیمت پیدا کرد ! 23500 هم بالاتر 220.000 قیمت داره و انتخاب خوبیه !

powerfulman2008
24-12-2009, 21:12
سیستم بالا خوبه ! ولی بعید میدونم بشه 23700 رو با اون قیمت پیدا کرد ! 23500 هم بالاتر 220.000 قیمت داره و انتخاب خوبیه !

کاملا" درسته این مانیتور حدود 250 قیمت داره!

nikaan
24-12-2009, 21:29

کاملا" درسته این مانیتور حدود 250 قیمت داره!

سلام

ببخشید اشتباه شد

این مانیتور 23500 هستش (پست بالا هم اصلاح شد) با قیمت 220 تومن از بازار ولیعصر و البته بدون قاب

دیجیتال که می تونید بگید اون رو حذف کنن

و اونوقت می تونید با این قیمت بگیرید

در ضمن دوست من از پاساژ ایران این مانیتور رو (23500) بدون قاب دیجیتال خرید 226 تومن

Imantec
24-12-2009, 21:33
آقا یه دنیا ممنون.اگه میشه از اینتل و مین گیگا کانفیگ کنین.تشکر

nikaan
24-12-2009, 21:42
آقا یه دنیا ممنون.اگه میشه از اینتل و مین گیگا کانفیگ کنین.تشکر

دوست عزیز با این هزینه کانفیگ خوبی از اینتل نمیشه بست

چون:

1) پردازنده تون بر مبنای پردازنده ی اینتل از این پردازنده ضعیفتر خواهد بود(در این رنج قیمت)

2) سیستمتون ddr2 خواهد بود ونه ddr3

3) سیستمتون بر مبنای سوکت 775 خواهد بود که در حال انقراضه و سوکت پردازنده های corei5 و corei7 جایگزین اون

شده بنابر این قابلیت ارتقا حتی در آینده ی نزدیک مثلا تا 1 سال آینده رو از دست خواهید داد

Imantec
01-01-2010, 20:02
asrock فهمیدم یک مین کاملن مزخزفه و کاش پیشنهاد نکرده بودین.همون نگاه اول که دیدم 90 درصد خازنهاش الکترولیتی هستن و فقط 4-5 تا solid داره شک بردم که اشغال باشه ولی بخاطر اطمینانی که به این تاپیک داشتم برای این دوستم گرفتمش حالا میبینم خیلی از قعات روی این مین با هم کانفلیکت سخت افزاری پیدا میکنن که بخاطر معماری اشغال مادربورده
خواهشن دیگه این مارک را پیشنهاد نکنید بکسی.

KING_DESIGNER
01-01-2010, 20:34
asrock فهمیدم یک مین کاملن مزخزفه و کاش پیشنهاد نکرده بودین.همون نگاه اول که دیدم 90 درصد خازنهاش الکترولیتی هستن و فقط 4-5 تا solid داره شک بردم که اشغال باشه ولی بخاطر اطمینانی که به این تاپیک داشتم برای این دوستم گرفتمش حالا میبینم خیلی از قعات روی این مین با هم کانفلیکت سخت افزاری پیدا میکنن که بخاطر معماری اشغال مادربورده
من همیشه همینو میگم ولی هیچ کسی گوش نمیده همش میگن ازراک حتی نیکان هم میگه ازراک (البته ببخشی نیکان جان ولی واقعیتیه)
همه میگن ارزونه ولی هیچ ارزونی بی حکمت نیست
من بارها گفتم فقط این سه تن asus ,abit,msi
حتی گیگا هم آشغاله!
abit که البته نسلش منقرض شد روحش رفت پیش پیکان:13:

nima_hl
01-01-2010, 23:52

کدوم مدل رو خریداری کردید و مشکلتون چیه ؟

Imantec
04-01-2010, 10:52
کدوم مدل رو خریداری کردید و مشکلتون چیه ؟
CPUپیشنهادی Athlon II را نتونستم توی شهرستان پیدا کنم در نتیجه اینتلی مجبور شدم ببندم
Asrock N73 با چیچست گرافیکی آنبورد انویدیا سری 7000 بود.گرافیکش قویتر از نیاز دوست ما بود اما حسابی رفته بود روی اعصب ما ! دو تا CD Driver داشت یکی برای ایکس پی یکی برای ویستا که روی هارد کپی نشد بگیرم حتی با ایزوبوستر ! از اونور مودم ADSL USB را نمیشناخت و از طرف دیگه اگه کارت TV Snazzi توی شیار PCI میبود مودم شیار بغلی از کار میوفتاد و شناسایی نمیشد!! هر فنی زدم نشد.البته فهمیدم فقط مشکل از کار افتادن مودم مارک Intel دو چیپ ربطی به مادربورده نداشت چون روی این مین گیگا هم همینطوریه
48 ساعت نشده رفتم پس دادم و با یک گیگا G41 عوضش کردم که 22.5قیمتش بیشتر بود هر چند اینم جزو سری UD گیگا نیستش و کلی الکترولیت داره و جزو سری ES هست ولی خب با اینهمه سیستم حتی عهد بوقی مثل پنتیوم 2و3که تا حالا ور رفتم گیگا از هر لحاظ دیدم مطمئنتر و بی دردسرتر بوده.خاطرم جمع هست که همه چیز سیستم خوبه و مین هم که خاطرم ازش ناجمع بود هم حل شد
ضمنا Samsung 2333 در اومد 273 تومن از نمایندگی مرکزی سازگار ارقام مشهد توی پاساژ تابان .تفاوت قیمت با تهرون رو حال کنین:13:

nima_hl
09-01-2010, 15:50
CPUپیشنهادی Athlon II را نتونستم توی شهرستان پیدا کنم در نتیجه اینتلی مجبور شدم ببندم
Asrock N73 با چیچست گرافیکی آنبورد انویدیا سری 7000 بود.گرافیکش قویتر از نیاز دوست ما بود اما حسابی رفته بود روی اعصب ما ! دو تا CD Driver داشت یکی برای ایکس پی یکی برای ویستا که روی هارد کپی نشد بگیرم حتی با ایزوبوستر ! از اونور مودم ADSL USB را نمیشناخت و از طرف دیگه اگه کارت TV Snazzi توی شیار PCI میبود مودم شیار بغلی از کار میوفتاد و شناسایی نمیشد!! هر فنی زدم نشد.البته فهمیدم فقط مشکل از کار افتادن مودم مارک Intel دو چیپ ربطی به مادربورده نداشت چون روی این مین گیگا هم همینطوریه
48 ساعت نشده رفتم پس دادم و با یک گیگا G41 عوضش کردم که 22.5قیمتش بیشتر بود هر چند اینم جزو سری UD گیگا نیستش و کلی الکترولیت داره و جزو سری ES هست ولی خب با اینهمه سیستم حتی عهد بوقی مثل پنتیوم 2و3که تا حالا ور رفتم گیگا از هر لحاظ دیدم مطمئنتر و بی دردسرتر بوده.خاطرم جمع هست که همه چیز سیستم خوبه و مین هم که خاطرم ازش ناجمع بود هم حل شد
ضمنا Samsung 2333 در اومد 273 تومن از نمایندگی مرکزی سازگار ارقام مشهد توی پاساژ تابان .تفاوت قیمت با تهرون رو حال کنین:13:

از شما پوزش میخوام که این پست رو ندیدم و دیر جواب میدم

در مورد مادربردهای ازراک اینتل ساپورت با شما موافقم

از این برند مین 775 بدرد بخور ندیدم ، واقعا مینهای این سریش مزخرفه

ولی سری amd و p55 این شرکت واقعا عالیه :11:

NELLY
09-01-2010, 20:23
از شما پوزش میخوام که این پست رو ندیدم و دیر جواب میدم

در مورد مادربردهای ازراک اینتل ساپورت با شما موافقم

از این برند مین 775 بدرد بخور ندیدم ، واقعا مینهای این سریش مزخرفه

ولی سری amd و p55 این شرکت واقعا عالیه :11:

با وجه به تائیدتون و توضیحاتتن حتما قبول دارید که واسه کسی که میخواد بعد از یه مدت یه سیستم جدید جمع کنه
و میخواد واسه چند سال هم نگهش داره یکم اعتماد کردن به این برند سخته
اما در حال حاضر شاید بهتر از برند های دیگه تو بازار پیدا میشه

nima_hl
10-01-2010, 00:16
با وجه به تائیدتون و توضیحاتتن حتما قبول دارید که واسه کسی که میخواد بعد از یه مدت یه سیستم جدید جمع کنه
و میخواد واسه چند سال هم نگهش داره یکم اعتماد کردن به این برند سخته
اما در حال حاضر شاید بهتر از برند های دیگه تو بازار پیدا میشه

دوست گرامی شخصا به برند abit علاقه ویژه‌ای داشتم ( قبل از تعطیل شدن ) و بنظرم هیچ تولید کننده مادربردی نمیتونه جای خالی اون رو پر کنه

ولی همین شرکت abit هم ۴ مدل مادربرد زد که پدر همرو در آورد ، ایسوس هم چند سری اینجوری داره

ولی ازراک نصف بیشتر میناش اینجوریه :31: ولی مینای خوبش هم واقعا خوبه

بنظرم با بالاتر رفتن اطلاعات باید یک مقدار کارشناسانه‌ تر با انتخاب مین برخورد کنیم

برای مثال خازن حالت جامد بر روی برد یه نشونه از دقت در انتخاب قطعات هستش ، همینطور تعداد فاز و ......

در حال حاضر بنده بعضی از مدلهای ازراک رو ( بدون توجه به قیمت ) از مدلهای مشابه برندهای دیگه بیشتر قبول دارم

مثلا m3a785gxh/128m بنظرم یک برد عالیه برای کسانی که میخوان از گرافیک آنبرد استفاده کنند

ولی اگر قرار بر آور کلاک سنگین با نیتروژن باشه قطعا گیگا بایت GA-MA770T-UD3P انتخاب بهتریه