PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ریو یا 206

samdeath
24-12-2009, 15:15
سلام
می خواستم بدونم توی رنج حداکثر 14 میلیون تومن به غیر از L90 کدوم خودرو بهتر هست؟
ریو یا 206 ؟

ess_1362
24-12-2009, 19:13
ریو از نظر من بهتره به چند دلیل: جادار بودن . موتور قویتر . صندوق عقب بزرگتر و کیفیت بهتر

MCI
24-12-2009, 20:47
برای مصرف خودت اسپرت و اینجور چیزا 206.

برای خانواده ریو .دلیلشم تو پست قبلی دوستمون گفت.

pooria.rio
24-12-2009, 20:52
عزیز هرکدوم یه سری ویژگی ها دارن که یه سری مشتری های خاص رو جلب میکنه
206:
مزایا:جمع و جور-جوون پسند-طراحی زیبا-کیفیت ساخت خوب-مصرف سوخت کم-ترمز خوب-طراحی داخلی شیک
معایب:فضای اتاق کم-قطعات گرون-متناسب نبودن قیمت با امکانات و ویژگی ها (بالاخص در تیپ 2 )-موتور ضعیف و کم شتاب

ریو
مزایا:موتور قوی-شتاب بالا-کیفیت ساخت بالا (مونتاژ مناسب)-مصرف متناسب با حجم و کارایی موتور-اتاق و صندوق جادار-هندلینگ خوب
معایب:صدای داخل اتاق زیاد-طراحی خاص (هرکسی نمی پسندتش)-نبود تجهیزات ایمنی کامل (البته اگه با تیپ 2 که هم قیمتشه مقایسه بشه از این نظر چیزی کم نداره)

من به هرکس که بخواد ریو رو بخره پیشنهاد میدم 1 تومان خرجش کنه تا واقعا ماشین بشه
اگه شما هم میخوای خرجش کنی ،بخر
گزینه ی مناسب تریه

samdeath
24-12-2009, 22:54
راستش یکی از رفیق هام میخواد بخره که خیلی اهل ویراژ و این چیزها نیست
دنبال یک ماشین می گرده که هزینه بالایی در نگهداری نداشته باشه و تا چند سال براحتی ازش سواری بگیره
ریو یا 206 کدوم در این زمینه بهتر هستند؟
یک سوال دیگه هم اینکه افت قیمت اونها چه طوریه؟

pooria.rio
25-12-2009, 09:00
راستش یکی از رفیق هام میخواد بخره که خیلی اهل ویراژ و این چیزها نیست
دنبال یک ماشین می گرده که هزینه بالایی در نگهداری نداشته باشه و تا چند سال براحتی ازش سواری بگیره
ریو یا 206 کدوم در این زمینه بهتر هستند؟

دوست عزیز بالاتر هم گفتم
قیمت قطعات 206 بالاست پس در نتیحه در صورت خرابی هم هزینه ی نگهداری بالایی داره
ریو افت قیمتش عادیه
یعنی مثل همه ی ماشینها
مثلا بنگاه واسه ما رو بدون لوازم روش 12.200 قیمت گذاشت (خرداد 87)
اما 206 فروش بیشتری داره

samdeath
25-12-2009, 15:17
با تشکر از جوابت
یک میلیون که میگی خرج کن تا ریو ماشین بشه شامل چه آیتم هایی هست؟

farshad bugatti
25-12-2009, 15:39
البته دوستان طبق سلایق خودشون شما رو راهنمایی کردند اما شما تا نگید انتظارات شما از ماشین چیه نمیشه شما رو راهنمایی کرد...

ریو
معایب:صدای داخل اتاق زیاد-طراحی خاص (هرکسی نمی پسندتش)-

خوشم اومد چه عجب این بار عادلانه قضاوت کردید...

نبود تجهیزات ایمنی کامل (البته اگه با تیپ 2 که هم قیمتشه مقایسه بشه از این نظر چیزی کم نداره)

اینم قبول دارم از 206 (تیپ 2) و ریو درسته کیسه هوا ندارند اما ایمنی خوبی دارن...
در مورد ریو اینو هم بگم یکی از فامیلای ما صافکار ماهر و خوبیه تو تبریز و خیلی هم معروفه همه میشناسند ازش در مورد استحکام بدنه ریو سوال کردم خیلی تایید میکرد و میگفت که ریو از نظر استحکام بدنه خوبه و ماشینه محکمی هستش از بدنه
در اخر من ریو رو به 206 تیپ 2 ترجیح میدم اما تیپ 3 206 رو نه!!!
فقط 206 لذت رانندگی داره که ریو نداره همون 1 میلیون که میگید اگه خرج 206 هم بشه خیلی هندلینگش خوب میشه....!

زیاد به فکر افت قیمت نباش تقریبا در یک سطح هستند در مورد هزینه نگهداری هم هردوشون هم زیاده بخصوص 206 که خیلی بالاست اما هردوشون هم ماشینی نیستند که زود زود خرج واست باز کنند اگه صفرشو بخری 3 - 4 سال بی دردسر هستند...

pooria.rio
25-12-2009, 17:53
با تشکر از جوابت
یک میلیون که میگی خرج کن تا ریو ماشین بشه شامل چه آیتم هایی هست؟
ببین سایپا کلی چیز از روی این ماشین دزدیده
مثلا لاستیکای اصلی این ماشین 195*15 هستش،اما سایپا 175*14:2:
باید این هارو به انضمام یه دست رینگ خوشگل :31: بهش اضافه کرد تا ظاهرش ok بشه
اگه میخوای واقعا دیگه هندلینگش هم 20 ئه 20 بشه ،و جلوبندیش هم اصلا به خاطر سایز رینگ ولاستیک اذیت نشه یه استرس بار HP هم باید بزاری روش،دیگه سرپیچ ها حتی با سرعت خیلی زیادم میتونی :whistle: اینجوری باشی
ضمنا اگه میخوای شتابش هم عالی بشه ،مصرف سوختشم خیلی پایین تر بیاد یه شمع 2 پلاتینه + فیدرز هم بزار روش
دیگه با این ماشین میتونی اساسی حال کنی
چون هم ظاهر و هم باطن خوبی داره !

mehdipesse
25-12-2009, 18:57
ببخشيد ميشه درباره استرس بار يه كم توضيح بديد

pooria.rio
25-12-2009, 22:24
ببخشيد ميشه درباره استرس بار يه كم توضيح بديد

دوست عزیز یه قطعه هستش که روی سر کمک ها بسته میشه و کارش جلویری از ایجاد زاویه ی شاسی ماشین در پیچ های تند هستش
اگه بخوام خیلی خلاصه و عامیانه بگم باعث میشه که 1- هندلینگ ماشین افزایش پیدا کنه
2-جلوبندی رو از خربی حفظ میکنه ،چون ضربات وارده ناشی از ناهمواری به ماشین رو جذب میکنه
باز اگه سوالی بود در خدمتم