PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : توي يه پروژه سايت از كجا و چجوري شروع ميكنيد؟

shahinfarasystem
22-12-2009, 23:22
سلام

فرض ميكنيد كسي از كاراي سايت شما خوشش اومده و مي خواد سايتش رو بده به شما براش بزنيد
و شما هم كاملا شخصي كار ميكنيد

ممكنه مراحلي كه از اول تا آخر رو پيش مي رويد توي چند تا مورد برام بنويسيد

كه از كجا و چجوري شروع ميكنيد و به كجا ختم ميكنيد
منظور از نحوه گرفتن پروژه و نوشتن قرار داد و پسنديدن قالب توسط صاحب سايت وغيره هستش

ممنون :10::10:

Bill Gates
31-12-2009, 10:16
سلام
کار شخصی میکنید پس بستگی به خودتون داره ... به شخصه اینطور کار میکنم :

طرف میاد از کارام خوشش اومد میایم پشت میز مذاکره حرف میزنیم باهم میگه فلان شکل میخواد منم میگم مشکلی نیست ... بعد میریم سره قیمت اول سعی میکنم قیمت رو از مشتری بگیرم تا range کاریش دستم بیاد ... بعدش چونه زنی و ... بعد مبلغی رو شروع کار میگیرم و باقی انتها (چون کار اختصاصی هستش)
بعدش طرح گرافیکی رو توی ps یا ... میزنم به مشتری نشون میدم با توضیح هر قسمت چون بارها شده توضیح ندادم بحثمون شد سره پروژه بعد اینکه اصلاحی صورت گرفت میرم تبدیل به html کردن کار و شروع به برنامه نویسی البته یه نکته رو بگم این تیکه آخری که گفتم اول گرافیک و بعد تبدیل برای زمانیه که برنامه نویسی چسبیده به قالب ... ولی base جدا اول برنامه نویسی و کلاس نویسی ها رو انجام میدم و بعدا در انتها قالب به کار چسبیده میشه :)

حالا در طی مدت زمان مشخص مثلا 2 روز یا 1 روز آمار پیشرفت رو برای مشتری ارسال میکنم ... تا اطمینان مشتری رو جلب کنیم چون پول داده واسه شروع :) و بدونه کار داره پیش میره ...
بعدش که تمام شد روی هاست شخصی خودم آپلود میکنم میگم مشتری جان بیا باهاش کار کن (البته گاهی اوقات بستگی به مشتری داره اگر سنگین رنگید بود مشتری اینکار رو میکنم ولی نه با مشتری صمیمی باشم اینکار رو نمیکنم یه خورده عدم اطمینان بین طرفین رو نشون میده :دی)

بعده اینکه کلا قبول شد قوانین پروژه مثل : سورس نباید بیرون بره چون پروژه شخصی هستش و شما تنها خریدار پروژه هستید نه سورس کار : از این قبیل مدل ها ...

اگر در این مورد از قوانین سرسخت هستید و حساس باید یک backdoor در کارتون بزارید تا زمانی که مشتری باقی مبلغ رو پرداخت نکرد یا کپی برداشته شد سیستم رو حذف کنید یا ببندید

و ادامه مخلفات که تنها شدیم بهت میگم !! :دی چون بعضی جاهاش سکرت هستش

shahinfarasystem
31-12-2009, 13:27
سلام
کار شخصی میکنید پس بستگی به خودتون داره ... به شخصه اینطور کار میکنم :

طرف میاد از کارام خوشش اومد میایم پشت میز مذاکره حرف میزنیم باهم میگه فلان شکل میخواد منم میگم مشکلی نیست ... بعد میریم سره قیمت اول سعی میکنم قیمت رو از مشتری بگیرم تا range کاریش دستم بیاد ... بعدش چونه زنی و ... بعد مبلغی رو شروع کار میگیرم و باقی انتها (چون کار اختصاصی هستش)
بعدش طرح گرافیکی رو توی ps یا ... میزنم به مشتری نشون میدم با توضیح هر قسمت چون بارها شده توضیح ندادم بحثمون شد سره پروژه بعد اینکه اصلاحی صورت گرفت میرم تبدیل به html کردن کار و شروع به برنامه نویسی البته یه نکته رو بگم این تیکه آخری که گفتم اول گرافیک و بعد تبدیل برای زمانیه که برنامه نویسی چسبیده به قالب ... ولی base جدا اول برنامه نویسی و کلاس نویسی ها رو انجام میدم و بعدا در انتها قالب به کار چسبیده میشه :)

حالا در طی مدت زمان مشخص مثلا 2 روز یا 1 روز آمار پیشرفت رو برای مشتری ارسال میکنم ... تا اطمینان مشتری رو جلب کنیم چون پول داده واسه شروع :) و بدونه کار داره پیش میره ...
بعدش که تمام شد روی هاست شخصی خودم آپلود میکنم میگم مشتری جان بیا باهاش کار کن (البته گاهی اوقات بستگی به مشتری داره اگر سنگین رنگید بود مشتری اینکار رو میکنم ولی نه با مشتری صمیمی باشم اینکار رو نمیکنم یه خورده عدم اطمینان بین طرفین رو نشون میده :دی)

بعده اینکه کلا قبول شد قوانین پروژه مثل : سورس نباید بیرون بره چون پروژه شخصی هستش و شما تنها خریدار پروژه هستید نه سورس کار : از این قبیل مدل ها ...

اگر در این مورد از قوانین سرسخت هستید و حساس باید یک backdoor در کارتون بزارید تا زمانی که مشتری باقی مبلغ رو پرداخت نکرد یا کپی برداشته شد سیستم رو حذف کنید یا ببندید

و ادامه مخلفات که تنها شدیم بهت میگم !! :دی چون بعضی جاهاش سکرت هستش

به سلام عليكم جناب Bill Gates عزيز خيلي وقت بود نبوديد قربان.....:40::40:

آقا خيلي عالي بود دست گلت درد نكنه من واقعا دنبال يه همچين متني ميگشتم بدونم چجوري بايد شخصي كارو شروع كرد و تو اين چندتايي كه خودم شروع كردم درست رفتم جلو يا نه.......

ببين چند تا سوال ديگه هم بپرسم؟ سكرتاشو فعلا نميپرسم خيالت جمع :

1) تو كارت احيانا از قالب آماده ام استفاده مي كني؟ اگه مثبته چقدر توي هزينه براي طرف فرق ميكنه؟

2)معمولا حداقل قيمتي كه باهاش يه سايت رو بايد قبول كرد چقدره كه صرفه داشته باشه؟ شما كمترين رو در نظر بگير

3) معمولا تحويل سايت چند روزه است ؟ يه چيز نرمال.....

نذاري بريا ... :46:

ممنونتم.:10::10::10:

Bill Gates
31-12-2009, 19:52
1) تو كارت احيانا از قالب آماده ام استفاده مي كني؟ اگه مثبته چقدر توي هزينه براي طرف فرق ميكنه؟

نه به هیچ عنوان چون چیز های آماده دردسره ساخت دست خوده آدم نیست باهاش آشنایی نداره با کد نویسی هاش ... ولی اگر مشتری بگه فلان قالب چیزی نمیشه گفت ...

2)معمولا حداقل قيمتي كه باهاش يه سايت رو بايد قبول كرد چقدره كه صرفه داشته باشه؟ شما كمترين رو در نظر بگير

کارای شخصی زیره 100 150 نیا ... ولی همیشه اول قیمت رو از مشتری بگیر تا range کاری دستت بیاد شاید طرف جیبش درست باشه ... ولی کارای دولتی دور و اطراف 800 900 تا میلیون چندی میتونی بگیری ...

3) معمولا تحويل سايت چند روزه است ؟ يه چيز نرمال.....

بستگی به پروژه داره چون شخصی من کارایی داشتم که 2 ماه طول کشید ...
ولی یک هفته شروع میشه تا الی آخر ...

shahinfarasystem
31-12-2009, 21:21
وقتی شما به صورت شخصی کار میکنید و مثلا برای شروع کار یه مقدار از مبلغ رو میگیرید مشتری بهتون اعتماد میکنه؟

منظور اون از شما تعهدی نمی خواد ؟ اگه بخواد چجوری باهاش کنار میایی؟

Bill Gates
01-01-2010, 00:15
وقتی شما به صورت شخصی کار میکنید و مثلا برای شروع کار یه مقدار از مبلغ رو میگیرید مشتری بهتون اعتماد میکنه؟

100% حداقل برخورد اجتماعی دارم که طرف حالیش بشه آدم اطمینانی هستم ... مطمئنا کسی که خودش رو باور داره بقیه هم باورش میکنن ...
واسه بعضی ها سخت ولی میگم شما کار میخوای و من انجام میدم پس من هستم که باید اعتماد کنم نه مشتری ... باید مشتری داشته باشه ولی اندک

منظور اون از شما تعهدی نمی خواد ؟ اگه بخواد چجوری باهاش کنار میایی؟

من صحبت هام رو قبلش میکنم :

میگم عزیز برادر من برنامه نویس هستم و باید بیش چندهزار خط بنویسم و شما پولش رو میدید ... اگر دیدم کنار نمیاد میگم این سایت شخصی این شماره تماس این آدرس این نمونه کارهام... مطمئن باش کنار میاد نیومد به طرف بگو بره شرکت سر کوچشون :دی