PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا میگن بعدازخوردن غذا حمام نکنین؟؟؟؟!!!!!!!!!!

mali.sh
21-12-2009, 14:40
چرا میگن بعدازخوردن غذا حمام نکنین؟؟؟؟!!!!!!!!!!
سالها این سوال واسم پیش میومد که چرا بزرگترا این حرف رو میزنن؟
تا اینکه اومد p30 world سرچ کردم ولی چیزی که قانع کننده باشه نیافتم فقط این تاپیک

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
که چندان مفید نیست ..........:41:
حالا کسی میتونه عوارض حمام کردن بعد غذا( یا با شکم پر) رو بگه؟
ممنون

Leyth
21-12-2009, 16:13
تو اون تاپیک بچه ها حرفای جالبی زدن که...

ترجمه از کتاب قانون ابن سینا:
« کسی که می خواهد چاق بشود، باید حمام رفتنش بعد از غذا خوردن باشد و لکن در معرض ایجاد «سده» (؟) است. و اگر حار المزاج است (یعنی گرمایی) سکنجبین بنوشد تا از سده شدن محفوظ باشد و اگر باردالمزاج است (سرمایی) چیز گرم بخورد»

کلا با شکم پر و با شکم خالی حمام خوب نیست. از یه طرف باعث اخلال تو هضم کردن میشه از یه طرف ضعف...

Royce
21-12-2009, 23:53
شاید این حرف از زمان قدیم منشا گرفته که مشت . مال هم در کنار حمام انجام میدادن و ضررش هم واسه مشت و مال با شکم پر بوده
البته شاید

H a m e e d
22-12-2009, 00:00
من یه سرچ زدم اینو پیدا کردم:

تحقیقات نشان داده است رفتن به حمام با معده پر، باعث ایجاد استرس و اختلالاتی در خون‌رسانی به قلب و مغز می‌شود.من که این کار رو نمی کنم، ولی بلافاصله قبل از نهار برام خیلی پیش اومده. نمیدونم اونم اشکال داره یا نه.

S@nti@go_s&k
22-12-2009, 00:42
شکم خالی به خاطر اینکه ضعف میزنی گفته شده چون آب گرم و بخار حمام باعث ضعف زدگی میشه ............

ولی شکم پر الان شنیدم ..........

panther99
22-12-2009, 01:04
فكر كنم تا 2 ساعت و نيم بعد از غذل آدم نره حمام بهتره .
بعد از خواب هم ( صبح ) و قبل از خواب ( آخر شب ) بهترين موقع حمام رفتنه در روز .
البته به نظر من . !!!!!!

eMer@lD
22-12-2009, 13:07
سلام
با تو جه به مطالب درست دوستان یک نکته ای خیلی مهم هست که معده بعد از صرف غذا سنگین شده و نیاز کمی به استراحت دارد و ورزش و حمام از همین نکات رد شده هستند

اگر استحمام با معده ی پر صورت بگیره دچار انقباضات عضلانی شده و نوعی درد ، تنگی نفس اسپاسم یبوست رو ممکنه میشه.

S0R3N4
24-12-2009, 10:37
من يه جا خوندم كه وقتي غذا ميخوري خون زيادي ميره به سمت روده و معده واسه عمل گوارش و جذب...
ولي حمام كردن باعث ميشه كه خون به كل بدن جريان پيدا كنه و مقدار كنري بره سمت روده و در نتجيه عمل گوارش خوب صورت نميگيره...

hamid_diablo
04-01-2010, 15:02
من جند بار این کارو کردم تو حموم حالت تهو بهم دست داد سرم گیج رفت

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-01-2010, 11:21
سلام بر همگی

:20:

با تشکر از دوستانی که اطلاعاتِ مفیدی در اینباره درج کردند و تشکری خاص از دوستی خوبمون که این سوال رو مطرح کردند

=======================================

حدودِ 35 سال پیش یادمه با بابایِ خدا بیامرزم میرفتم حمام عمومی

خیلی با خودشون غذا می آوردند . خلاصه حمام نبود . مهمونی بود

:31:

از همه غداها خوشمزن تر ، کاهو و ترشی بود

اگه بدونین چقدر میچسبید

:20:

مینشستن از کار و زندگی و اینا حرف میزدند و دلاکها مشغول کار میشدند .

من بینوا همش نیم وجب بودم و دلاکه من رو عینِ آدم بزرگها مشت و مال میداد . دلم میخواست بهش بگم بابا لا مصب من آدمم نه خمیرِ شیرینی !!!! . خلاصه خورد خمیر میشدم و عین خمیر شیرینی ور میومدم با مشت و مالش .

صبح کلۀ سحر میرفتین حمام شب برمیگشتیم خونه

:31:

البته این شوخی بود اما کمتر از 2 ساعت نمیشد

بابام میگفت : هاااا حال اومدی ؟؟ میگفتم آره بابا جون خیلییییییی . در حالی که عین کتک خورده ها بودم .

:38:

اما حالا میپریم تو حمام و به قول بعضیها خودمون رو گربه شور میکنیم و ظرف 5 دقیقه میایم بیرون و میگیم حمام کردیم و بهمون میگن : عافیت باشه !!!!

:38:

morsadr
08-01-2010, 20:10
با سلام خدمت همه دوستان
مطلب جالبي را مطرح كرديد . در مورد استحمام بعد از غذا نظر دوست عزيزمان Feli كاملا درسته . وقتي كه ما غذا مي خوريم سيستم گوارش ما يعني معده و روده براي هضم و جذب غذا نياز به يكسري فعاليت هاي فيزيكي و شيميايي دارند كه اين فرايند نياز به گردش خون مناسب در اين ارگانها دارد بنابر اين بدن ما بصورت اتوماتيك سيستم گردش خون را طوري تغيير ميدهد كه ميزان بيشتري خون به اين ارگانها سرازير شود به همين دليل كمي احساس سرما ميكنيم ( بعلت كمتر شدن خونرساني پوست ) يا بي حال و خواب آلود مي شويم (بعلت كاهش خونرساني مغز ) . حال اگر بعد از صرف غذا به حمام برويم بعلت گرماي حمام و همچنين شستشوي بدن ناگزير عروق پوستي گشاد شده و خون زيادي وارد آن مي شود و طبيعتا خونرساني سيستم گوارش مختل شده و عمليات هضم وجذب دچار اختلال ميشود . مي تواند ايجا تهوع درد شكم و سوء هاضمه نمايد. فعاليت بدني شديد نيز با همين مكانيزم مي تواند مضر باشد.