PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید کیس با 400 تومن

vahid_civil
20-12-2009, 15:50
سلام
من یک کیس با قطعات زیر دارم . که میخام بین 300 تا 350 بفروشمش .

Mb : Asrock twins 1600
hdd : 500
vga ; 8600
ram : 2gig ddr2
cpu : E5200 intel
power : 430 green
case : Green magnom

میخوام 100 یا 150 بزارم روش . سوالم اینه که میشه چیزی بست که تغییر رو توش احساس کنم ؟
چون نگاه که کردم قیمتها از 7 8 ماه پیش تا حالا اکثرا کم که نشده هیچ زیاد هم شده !
اصلا ارزش عوض کردن داره ؟

(من --- دارم . هارد زیاد احتیاج دارم . 2 تا هارد یک ترای دیگه هم دارم . سر همین برق کم میارم فکر کنم
الان اگه بخوام بگیرم یک هارد یک ترابایت دیگه هم میخام بگیرم . ولی در کل استفادم جز اینترنت و فیلم و روشن موندن خیلی زیاد در روز ! چیزی نیست . بازی کم . در همون حد 8800 تا 9400 ! کار گرافیکی هم ندارم . فقط سرعت بالا برام مهمه در کل )

ممنون

sirwanonline
20-12-2009, 17:46
سلام دوست عزیز فروش کامپیوتر الان بد نیست ولی بعضی از قطعات خیلی گزذون شدن مثلا رم
دوبرابر گران شده
2GB DDR2 ها از قیمت خرید برای ما از 21 یا 22 بالا کشیده تا 48 45 46 هست
GB1 DDR2 هم از 13 یا 12 شده 25 یا 26
کیس و پاور هم قیمت خیلی تغیر نکردن
CPU هم بعضی مدل هاش به خصوص اینتل خیلی نوسان قیمت داره 3 یا 4 تومانی میره بالا و میاد پاین
بعد مادربرد های ASUS , Giabayte هم رفته بالا

مشکل برق هم نباید داشته باشد پاورتون اگر گریین اصلی باشه 430 نباید مشکل داشته باشه چون هارد یک ترابایت یا دو تا هارد یک ترابایت روی یک پاور 1000 ولت الگانس هم نصب کردم مشکل نداره خوب کار میکنه تنها قطعه ی که خیلی برق می خواهد گرافیک هست به خصوص برند ATI
اگر هم 100 یا 150 تومنی می خواهی بزاری روش یک CPU 7500 اینتل بخر خیلی خوبه حدود قیمت هم 125 تومانی هست

راستی مدربرد که بستی اصلا سرعت خوبی نداره به نظر من EliteGroup G31 m7 ddr2 fsb 1333 میخریدی خیلی بهتر بود خدای سریعی هست فقط جایگاه سلات کم داره 2 تا داره

برای سرعت رم سی پیو و مادربرد خیلی شرط هستند تا بالا تر باشن بهتره بخصوصا رم های DDR3 و برند های خوب
سوال دیگری بود هستم

vahid_civil
20-12-2009, 18:42
سلام دوست عزیز فروش کامپیوتر الان بد نیست ولی بعضی از قطعات خیلی گزذون شدن مثلا رم
دوبرابر گران شده
2GB DDR2 ها از قیمت خرید برای ما از 21 یا 22 بالا کشیده تا 48 45 46 هست
GB1 DDR2 هم از 13 یا 12 شده 25 یا 26
کیس و پاور هم قیمت خیلی تغیر نکردن
CPU هم بعضی مدل هاش به خصوص اینتل خیلی نوسان قیمت داره 3 یا 4 تومانی میره بالا و میاد پاین
بعد مادربرد های ASUS , Giabayte هم رفته بالا

مشکل برق هم نباید داشته باشد پاورتون اگر گریین اصلی باشه 430 نباید مشکل داشته باشه چون هارد یک ترابایت یا دو تا هارد یک ترابایت روی یک پاور 1000 ولت الگانس هم نصب کردم مشکل نداره خوب کار میکنه تنها قطعه ی که خیلی برق می خواهد گرافیک هست به خصوص برند ATI
اگر هم 100 یا 150 تومنی می خواهی بزاری روش یک CPU 7500 اینتل بخر خیلی خوبه حدود قیمت هم 125 تومانی هست

راستی مدربرد که بستی اصلا سرعت خوبی نداره به نظر من EliteGroup G31 m7 ddr2 fsb 1333 میخریدی خیلی بهتر بود خدای سریعی هست فقط جایگاه سلات کم داره 2 تا داره

برای سرعت رم سی پیو و مادربرد خیلی شرط هستند تا بالا تر باشن بهتره بخصوصا رم های DDR3 و برند های خوب
سوال دیگری بود هستم

رم خیلی گرون شده . ddr3 چقدر بهتر از ddr2 هست ؟ ارزش داره الان ddr3 بگیرم ؟
قیمت هر دوشون نجومیه ! من خودم پارسال خریده بودم 13 تومن هر کدوم رو ! (2*1gig )
باس من 800 بود . این تفاوت در سرعت محسوسه برای من ؟

cpu 5200 اینتل من چقدر با cpu بالاترش مثل 7300 تفاوت داره ؟
چون اینجور که شنیدم دیگه 5200 نیست . 5300 اینا اومده . اینو هم توضیح میدین
اصلا cpu ارزشش در کجا معلوم میشه ؟

مادربورد آزراکی که من داشتم ddr3 هم ساپورت میکرد ولی همه میگفتن مادربوردت آشغاله !
نمیدونم چرا !
p43 هم بود . الان تا 100 تومن چه ماردبوردی خوبه ؟
مادربوردی باید بخرم که مثل قبلی ddr3 ساپورت باشه یا مهم نیست ؟
یا همون قبلی رو دوباره برم بخرم ؟

sirwanonline
20-12-2009, 19:45
رم خیلی گرون شده . ddr3 چقدر بهتر از ddr2 هست ؟ ارزش داره الان ddr3 بگیرم ؟
قیمت هر دوشون نجومیه ! من خودم پارسال خریده بودم 13 تومن هر کدوم رو ! (2*1gig )
باس من 800 بود . این تفاوت در سرعت محسوسه برای من ؟

cpu 5200 اینتل من چقدر با cpu بالاترش مثل 7300 تفاوت داره ؟
چون اینجور که شنیدم دیگه 5200 نیست . 5300 اینا اومده . اینو هم توضیح میدین
اصلا cpu ارزشش در کجا معلوم میشه ؟

مادربورد آزراکی که من داشتم ddr3 هم ساپورت میکرد ولی همه میگفتن مادربوردت آشغاله !
نمیدونم چرا !
p43 هم بود . الان تا 100 تومن چه ماردبوردی خوبه ؟
مادربوردی باید بخرم که مثل قبلی ddr3 ساپورت باشه یا مهم نیست ؟
یا همون قبلی رو دوباره برم بخرم ؟

در مورد رم بله خیلی گرون شده همه ساله قبل از کریسمس رم اینجوری میشه دلیلشه هم تعطیل شدن کارخانه و بعضی از مسائل هست
خیلی مهمه هرچه باس بیشتر باشه رد وبدل اطلاعات زودتر میره مثلا یک اتوبان که 40 متر عرض داره با یک اتوبان 80 متر عرض داره کدومشون می تونن همزمان بیشتر ماشین رت کنن باس هم اینجوری هست
5300 و 7500 بهتره از 7400 یا 7300 چون کشش بالاتره هسته و کلا سرعتش و کارای دیگه
ارزشش وقتی کامپیوتر هنگ یا سرعت رندر کردن و بعضی مثایل هست

مادربود گیگا اگر می خری بورو Giga EP43 UD3l یا بالاترش رو بخر سریعترین مادربرد گیگا تا حالا این مدل هست قیمتش هم اونجوری که من می دونم بین 120 تا 140 هست
تو حدود 100 تومان ASUS هم هست سری P5q اونا هم خوبن ولی اگر می تونی گیگا Giga EP43 UD3l یا بالاترش رو بخر DDR3 هست کلی بهت حال میده

vahid_civil
20-12-2009, 20:41
cpu : e 5300 intel
HDD : 1 tra western black
mb : asrock p43 twins 1600
power : green 530 or more
ram : 2*1gig or 2*2gig patriot bus 800 ddr2
vga : 9400 ta 9600
case : magnom + green

این چطوره ؟ بر مبنای کیس قبلیم . هزینه اش چقدر میشه ؟
اگه بخام باس رم رو زیاد کنم چقدر باید اضافه کنم ؟

KING_DESIGNER
20-12-2009, 21:22
وجید جون داداش من یه چیزی میگم بر مبنایی کسایی که گفتن در واقع نقل قول میکنم که تو هم بدونی :31: عجب دون دونی شد
آقا این چیزی که من متوجه شدم و از دوستان هم نشیدم کلا برای مادروبرد و سی پیو زیر دویست تومن برای هر کدومشون !!
باید بری سراغ آقای AMD :5: چون ظاهرا اینتل خیلی جاها ازش کم آورده من بعد از اینکه کلی بنچمارک دیدم به این نتیجه رسیدم
اتفاقا کل بودجه منم مثل تو هستش
اگه دوست داری قطعاتتو بزار با هم بریم بفروشیم !! :31: چون منم یه کیس دارم باید ببرم برای فروش بزارم روی پولم برای کیس بعدی
و کدر ضمن قطعاتی که من بستم خیلی به مراتب بهتر از اینی هست که تو میخوای ببندی مثلا دقت کن ببین چه چیزایی میخوام ببندم
مادربورد ایسوز m4a785 te vevo
cpu 960 am x4 چهارهسته ای
رم 4گیگ ddr3 که الان بنابر بودجه فقط دو گیگ میتونم ببندم ولی بعد کریمس میتونیم دو گیگ دیگه بخریم
VGA انبردهست4200 که تا 512 تا میتونه از رم بگیره شیر کنه روی خودش
هارد 500
کیس یه چیز معهمولی
پاور50 تومن
من همچین چیزی میخوام ببندم و به نظرم خیلی هم توپه !!!
قیمتش حدود 450 در میاد که دوگیگ رم هم بعدا میخریم 50 تومن اضافه کن کارت گرافیکی هم نمیخواد همونی که روش هست رو میشه اورکلاک کنی و باهاش بازی کنی برای بازی کم نمیاره البته اینو شنیدم بچه ها باید بیان نظر بدن

اون بنچمارکهایی که توی تاپیک من هست اگه نگاه بکنی دوستان گذاشتند و میبینیک ه توی نمودارها قشنگ نشون داده که توی سی پی یو های زیر دویست تومن اینتل مثل یک قهرمان اسطوره ای زمین خورده !!!! و اون AMD هست که با صلابت تمام نیزه اشو توی قلب اینتل فرو کرده :31: عجب شاهنامه ای شد
بعد از یه دو هفته میریم از یه جا کیس میخریم که قیمتش هم ارزون بیفته فوقش یه روز وقت میزاریم
چطوره ؟:31: بعد هم چون هرچیزی رو جفت جفت میخریم کلی روش تخفیف میگیریم فکر کن!!!:31: البته بگم هااا این مادروبرده اینقدر جدیده که هنوز توی ایران نیومده میتونی بری سرچ کنی ولی تا یکی دوماه دیگه اومده نهایتا دوماه فکر کنم چون الان توی سایتهای خارجی خبر فروشش هست
این نظر من بود ..:31:

sirwanonline
21-12-2009, 11:09
cpu : e 5300 intel
HDD : 1 tra western black
mb : asrock p43 twins 1600
power : green 530 or more
ram : 2*1gig or 2*2gig patriot bus 800 ddr2
vga : 9400 ta 9600
case : magnom + green

این چطوره ؟ بر مبنای کیس قبلیم . هزینه اش چقدر میشه ؟
اگه بخام باس رم رو زیاد کنم چقدر باید اضافه کنم ؟

این سیستم بدی نیست
ولی اگر بخواهی AMD بگیری پول کمتر خوب تر می خری ولی باور کن تبلیغات منفی نشه ولی برات دردسر میشه من تا حالا سیستم AMD بستم خوب خیلی هم بستم
مثلا
cpu:Amd Athlon 2x 64 7750 ya 7850 که سی پی های خوبی هستن ولی با بعضی از برنامه ها و ویندوز ها مشکل دارن یکی از مهمترین مشکلات طول عمر سی پیو این شرکت AMD هست چند سال پیش هم AMd p4 3 full می فروختیم که بعد از 2 یا 3 سال می سوختن یعنی چون گارانتیشو 3 سال هست بعد از 3 سالو یک خوردی میسوزه ولی اینتل یک عمر کار میکنه می تونی تحقیق کنی من خودم طرفدار ATI و AMD بودم و الان هم هستم ولی اینتل و انویدیا خیلی معتبر تر هست اگر دقت کنی بیشتر مارک نوت بوک و کامپیوتر های رومیزی هم از اینتل و انویدیا استفاده می کنند به هر حال به نفعت هست اگر برای رندر هم بخواهی کارت ATI حرف نداره ولی خیلی برق میخواهد مثلا 500 ولت واقعی به بالا

سیستم خوبی هست ولی به نظر من مادربرد تو بکن گیگا پی 43 باس 1333 یا بالاتر البته رم بایت حتما DDR3 باشه

ali_gamer
21-12-2009, 11:22
چیپست p43 یرا رم ddr3 زیاد مناسب نیست

vahid_civil
21-12-2009, 23:02
چیپست p43 یرا رم ddr3 زیاد مناسب نیست

جدی ؟ اتفاقا من میخواستم p43 tud3l giga بخرم . ddr3 . حدود 130 تومنه .

p45 tud3l-r هم هست که حدود 140 تومنه .

تفاوت اینا تو چیه ؟

الان این سیستم چطوره ؟

cpu : intel 7400
mb : p43 giga or p45 giga
power : 530 green
ram : 2gig ddr3
hard : 1 tra (در مجموع 3 ترابایت)
vga : 9500 ( چه مارکی خوبه ؟ )

یه سوال دیگه کارت دی وی بی با مادربوردای گیاگا مشکلی نداره ؟ کانفیگی چیزی ؟

nikaan
24-12-2009, 02:37
این سیستم بدی نیست
ولی اگر بخواهی AMD بگیری پول کمتر خوب تر می خری ولی باور کن تبلیغات منفی نشه ولی برات دردسر میشه من تا حالا سیستم AMD بستم خوب خیلی هم بستم
مثلا
cpu:Amd Athlon 2x 64 7750 ya 7850 که سی پی های خوبی هستن ولی با بعضی از برنامه ها و ویندوز ها مشکل دارن یکی از مهمترین مشکلات طول عمر سی پیو این شرکت AMD هست چند سال پیش هم AMd p4 3 full می فروختیم که بعد از 2 یا 3 سال می سوختن یعنی چون گارانتیشو 3 سال هست بعد از 3 سالو یک خوردی میسوزه ولی اینتل یک عمر کار میکنه می تونی تحقیق کنی من خودم طرفدار ATI و AMD بودم و الان هم هستم ولی اینتل و انویدیا خیلی معتبر تر هست اگر دقت کنی بیشتر مارک نوت بوک و کامپیوتر های رومیزی هم از اینتل و انویدیا استفاده می کنند به هر حال به نفعت هست اگر برای رندر هم بخواهی کارت ATI حرف نداره ولی خیلی برق میخواهد مثلا 500 ولت واقعی به بالا

سیستم خوبی هست ولی به نظر من مادربرد تو بکن گیگا پی 43 باس 1333 یا بالاتر البته رم بایت حتما DDR3 باشه

سلام

این ها از عجیب ترین حرف هایی بود که تا به حال شنیدم

اولا در مورد مشکل با سیستم عامل ونیز خراب زودرس یه لینک معتبر از یه سایت بزارید که چنین حرفی رو زده باشه

من در سایت بسیار معتبر tomshardware یک بار هم این حرف هایی رو که شما در مورد پردازنده های amd زدید رو ندیدم

نه تنها در این سایت بلکه در مابقی سایت ها ی معتبر هم چنین بوده

لینک زیر پردازنده ها رو بر اساس بودجه برای گیم معرفی می کنه که ببینید چند تا از

پردازنده ها متعلق به برند amd هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگر هم از لحاظ تجربه بخوام بگم من خودم از سال 85 یه athlon x2 4200 دارم و هنوز

هم در 3 سال و 4 ماهی که ازش استفاده می کنم آخ هم نگفته ضمن اینکه حتی

بیش از 1 هفته هم بطور مدام و بدون خاموشی، روشن بوده و مشکلی هم براش

پیش نیومده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

در مورد کارت گرافیک باز هم حرف شما بی ربطه

اگر فقط به سایت انویدیا یک بار مراجعه کرده باشید می بینید که گرافیکی همچون

260 که برابر با 4870 هستش پاوری به اندازه ی 4870 مصرف می کنه یعنی 500 وات

و اصلا مصرف پاور توسط کارت گرافیک بر اساس قدرت اون+ تکنولوژی ساخت هست(هرچه قویتر ،

مصرف پاور بیشتر!!!) و نه بر اساس برند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو در ادامه شما بر اساس چه بنچمارکی میگید که گرافیک های ati فقط به درد

رندرینگ می خوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟

من لینک زیر رو در مورد بنچمارک کارت 5770 ati میزارم تا ببینید که برای هر نوع کاری

گرافیک ati بهتر از کارت های سری 200 انویدیا عمل کرده(بر اساس قیمت)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

و این هم یه لینک در مورد کارت گرافیک که بر اساس بودجه ، کارت گرافیک پیشنهاد میده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو در پایان در مورد کارت گرافیک روی نوت بوک باید بگم که بیشتر بازار دست اینتل

هست و نه انویدیا چون بازار پردازنده ی موبایل دست اینتل هست و چون بر اساس

پلت فورم ، نوت بوک ساخته میشه ، اینتل در پلتفورمش بیشتر از چیپ های گرافیکی

آنبورد ساخت خودش استفاده می کنه!!!!!!!!!!!!!!!

و در مورد دسکتاپ فوق العاده حرف شما بی ربطه

چون گاهی بازار دست ای تی آی هست در برخی مواقع دست انویدیا

مثلا وقتی انویدیا سری 8000 خودش رو بیرون داد بازار دست انویدیا افتاد تا زمانیکه

ای تی آی سری 4000 خودش رو وارد بازار کرد یعنی سال قبل و از اون موقع تا حالا

بازار دست ای تی آی هستش

اما الان زیر 200 تومن amd مقرون به صرفه تره چون ddr3 هستش ولی پردازنده های

زیر 200 تومن اینتل ddr2 هستند و بر مبنای سوکت 775 که در حال انقراضه و در

نتیجه آینده ی خوبی برای ارتقا ندارند

چون سوکت های پردازنده های corei5 و core i7 جای اون رو

گرفتن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!

ضمن اینکه در قیمت برابر(زیر 200 تومن) پردازنده های amd بهتر و قویتر از هم قیمت خودش در پردازنده های اینتل عمل می کنند
اگر هم لینک های دیگری در این موارد خواستید بگید تا در اینجا قرار بدم که در این مورد به وفور پیدا میشه

دوست عزیز لطفا اگر اطلاعات ندارید باعث گمراهی دیگران نشید

nima2424
24-12-2009, 11:54
من هم از nikkan عزيز تشكر ميكنم
به نظر من مغز متفكر در اطلاعات كامپيوتري همين nikkan هستش
:10:
من هم 1000% موافق گفته هاي nikkan هستم

sirwanonline
25-12-2009, 01:01
برادر عزيز شما داري چي ميگي تو يك Amd p4 داري داره 3 سال كار مي كنه شما يك سيستم تاحالا AMD داشتيد ما تا حالا 100 سيستم AMD فروختيم مشتريان دارن ميان ميگن بابا سريع هست ولي باور كنيد مشكلات نرم افزاري برامون پيش مياره مشكلات روشن نشدن و برخي از مشكلات ويندوز شما نبايد باور به سايت داشته باشيد كه براي تبليغات و يا طرفداري از يك برند داره چرت و پرت ميگه مهم تجربه و فروش و بستن سيستم هست كه واقعآ خودت مشكلات و خوبي رو از نزديك ببيني
من هم ميگم با 200 تومن AMD سريع تر و بهتر هست ولي برادر عزيز شما تا حالا چند سيستم AMD بستين چند تاش رو تست كرديد تا خودتون تست نكريد نمي توانيد با كامليت حرف بزنيد دومنم برادر عزيز شما
چند مدت AMD جلو هست چند مدتي هم Intel كه بيشتر اوقات INtel بوده البته 65% از كاميپيوتر هاي روميزي ايران Intel مي باشد و فروش انيتل و انويديا دوبرابر و حتي سه برابر اي ام دي هست شما يك يوزر هستيد تو خونه بعد از اخبار فروش و بسته شدن سيستم در تمام ايران خبر نداريد تو كشور هاي ديگر هم 70% از اينتل و انويديا استفاده مي كنند
مي خواهي 200 سايت اسژانسر اي ام دي كه در ظاهر فقط معرفي ولي در باطن فقط تبليغات هست
بيشتر و خواهشن دوباره بيشتر فكر كنيد و كمي از اطلاعات خوبتر ستفاده كنيد من مجله عصر شبكه رو به شما پيشنهاد مي كنم از گر در تست كارت گرافيك هاي انويديا و اي تي اي هم حرف مي زنيد اين محجله رو نگاه كنيد و مقايسه ها رو نگاه كنيد بعد بگو اين از اون بهتره

ادامه داره...

sirwanonline
25-12-2009, 01:06
دومن تست قطعات از نزديك اگر براي شما مقدور نيست تبليغات نكنيد شما تو يك سايت خونيد و اومدي ميگي اين از اون بهره مرد حسابي برو يك عملي تحقيق كن از 10 مغازه بپرس بگو آقا سيستم اي ام دي فروش داره بيشتر يا اينتل جواب خوديتو ميگيري يعني تمام مردم داره اشتباه خريد ميكنند بخير از شما و امسال شما
دومن برادر عزيز اگر طرف دار اي ام دي هستيد بايد بگم تست كامل پرودكت هاي اي ام دي و اينتل تو ايران به به صورت حرفه اي تست ميشن
يكش هم مجله عصر شبكه هست البته تبليغات نشه ولي شما تست ها رو اونجا بيبينيد
بهترين ابر كامپيوتر ها دنيا هم از اينتل و نويدايا استفاده ميشه اگر دوست داشتي ادرس ها رو برات ارسال مي كنم
:21::21::21::21:
دلايل بيشتري و خيلي هم بشتري دارم انشالا خورده به خورده

KING_DESIGNER
25-12-2009, 02:56
سیروان جان اینهایی که میگی درست ولی سندت کو ؟؟؟:31:
نیکان جان یه خصلتی که داره و منم ازش خوشم میاد اینه که در مورد داشته هاش حرف میزنه
و چیزی رو که ندیده در موردش توضیح نمیده
همین صحبت شما دوست من باعث شده بود من توی انتخاب سی پی یو اینتل و AMD دچار اشتباه بشم
من خودم همین الان اینتل دارم و نه ساله که اینتل میبندم ولی به جرات میتونم بهت بگم هرکی رو که دیدم AMD بسته بوده راضیتر بوده تا من !!!
یک بار که دلم خواست برم AMd ببندم دیدم اون چیزا رو نوشتی که اصلا از پایه خرابه
ولی الان باتوجه به شناختی که نسبت یه این سی پی یو پیدا کردم و تعریف دوستانی که خارج از این فروم داشتند و استفاده میکنند من با خیال راحت این سی پی یو رو میگیرم .
امیدوارم سطح دانشت رو به مدد این اینترنت بیشتر کنی چون واقعا aMD برای قیمتهای پایین خداست
کدوم سی پی یو اینتل با صد تومن چهارهسته ای میشه ؟؟؟
پس نگو که اینتل همیشه خوبه اینتل خوبه ولی به جاش منم داشتم راضی بودم ولی به جاش
جاش وقتیه که داشته باشی و خرج سیستم بکنی در حالت عادی به نظرم AMd باتوجه به سابقه حرف اول رو میزنه
امیدوارم از صحبتهام دلخور نشده باشی ولی بدون اون پست قبلیت منو حدود صدهزارتومن از سیستمی که قراره بگیرم دور کرد !!!
و اگه نیکان نمودارها و بنچکمارکها رو رو نمیکرد الان معلوم نمیشد چی میگیرفتم
بازم میگم امیدوارم دلخور نشده باشی چون همه اینجا جمع شدیم یه چیزی یاد بگیریم
باتشکر از نیکان عزیز که در بیشتر از صد پست منو در انتخاب سیستمم کمک کرد
golagam fekri kam menale sanandajid:46:

nima_hl
25-12-2009, 10:13
برادر عزيز شما داري چي ميگي تو يك Amd p4 داري داره 3 سال كار مي كنه شما يك سيستم تاحالا AMD داشتيد ما تا حالا 100 سيستم AMD فروختيم مشتريان دارن ميان ميگن بابا سريع هست ولي باور كنيد مشكلات نرم افزاري برامون پيش مياره مشكلات روشن نشدن و برخي از مشكلات ويندوز شما نبايد باور به سايت داشته باشيد كه براي تبليغات و يا طرفداري از يك برند داره چرت و پرت ميگه مهم تجربه و فروش و بستن سيستم هست كه واقعآ خودت مشكلات و خوبي رو از نزديك ببيني
من هم ميگم با 200 تومن AMD سريع تر و بهتر هست ولي برادر عزيز شما تا حالا چند سيستم AMD بستين چند تاش رو تست كرديد تا خودتون تست نكريد نمي توانيد با كامليت حرف بزنيد دومنم برادر عزيز شما
چند مدت AMD جلو هست چند مدتي هم Intel كه بيشتر اوقات INtel بوده البته 65% از كاميپيوتر هاي روميزي ايران Intel مي باشد و فروش انيتل و انويديا دوبرابر و حتي سه برابر اي ام دي هست شما يك يوزر هستيد تو خونه بعد از اخبار فروش و بسته شدن سيستم در تمام ايران خبر نداريد تو كشور هاي ديگر هم 70% از اينتل و انويديا استفاده مي كنند
مي خواهي 200 سايت اسژانسر اي ام دي كه در ظاهر فقط معرفي ولي در باطن فقط تبليغات هست
بيشتر و خواهشن دوباره بيشتر فكر كنيد و كمي از اطلاعات خوبتر ستفاده كنيد من مجله عصر شبكه رو به شما پيشنهاد مي كنم از گر در تست كارت گرافيك هاي انويديا و اي تي اي هم حرف مي زنيد اين محجله رو نگاه كنيد و مقايسه ها رو نگاه كنيد بعد بگو اين از اون بهتره

ادامه داره...

شانس آوردید تو این فروم زورم کمه وگرنه با 18 چرخ از روتون رد میشدم :21:

اول از همه شما که اینقدر تجربه دارید و amd میبندید چطور نمیدونید p4 مخفف pentium4 یک سری از پردازنده اینتل هستند و هیچ ارتباطی با amd نداره ؟

به نظرم همین یک نکته برای اثبات بقیه صحبتهاتون کافیه ولی اگر دوست دارید ادامه میدیم

در مورد روشن نشدن سیستم ، بر میگرده به انتخاب قطعات بد از طرف شما، که amd و intel نداره . اگر یک مادربرد یا رم آشغال استفاده کنید سیستم ممکنه در اول کار یا بعد از مدتی کارکرد بوت نشه یا مشکلات دیگه ایجاد کنه

تمام پردازنده‌های سوکت am3 دم دستم هست . چه برنامه‌ای با amd مشکل داره تا تست کنم و نتیجه رو اینجا بگذارم ؟( البته نگید برنامه Intel® Processor Frequency ID Utility که برای آورکلاک پردازنده‌های اینتل از طرف این شرکت عرضه شده )

متاسفانه یا خوشبختانه سطح اطلاعات عمومی اینقدر بالا رفته که دوستان به راحتی بفهمم من دارم خالی میندم یا حرف حساب میزنم شما هم اگر روی این حرفهائی که میزنید مطمئن هستید دلیل و مدرک بیارید ( مانند نیکان عزیز که برای صحبتاشون دلیل و مدرک معتبر آوردند )

nikaan
25-12-2009, 13:07
شما یه لینک معتبر در مورد خرابی زودرس پردازنده های amd که خودتون بستید(البته نه p4!!!!!!!!!!!!!!!!!) و پردازنده های جدید amd بگذارید

خصوصا خصوصا در مورد مچ نبودن با برخی نرم افزارها و سیستم عامل ها!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

شما دارید تجربه ی خودتون رو تعمیم میدید(البته گویا تجربه ی شما در مورد pentium 4 اینتل هست !!!!!!!!!!!که باز هم صحیح نیست) و بصورت کلی پردازنده های amd رو زیر سوال می برید

پس چون پر دازنده ها رو بصورت کلی زیر سوال بردید ، باید یک چنین اتفاقی توی جهان افتاده باشه و حداقل یه لینک خبری حتی از سایت اینتل !!! (که از اخبار کوچکتر از این هم هرگز نمی گذره،دیگه چه برسه به این خبر) برای این ادعای شما موجود باشه و اگر یک

چنین چیزی موجود نباشه اونوقت حرف دوستمون در مورد سیستم بستن شما صحیح میشه چون یک چنین اتفاقی در جهان گزارش نشده ونتیجه اینکه ایراد از پردازنده های amd نیست بلکه از سیستم بستن شماست

KING_DESIGNER
25-12-2009, 18:10
چرا خرابی سیستمها رو به گردن سی پی یو بندازیم
من بعد از کلی تحقیق به این نتیجه رسیدم که اولین قطعه ای که ممکنه عیب داشته باشه مادربورده
من مادربرد atc6310 داشتم که پدر سیستم منو در اورده
بعد از اون ابیت گرفتم که واقعا محشره !!! چندین ساله هیچ مشکلی نداشته
ولی دوستانی رو دیدم که گیگا داشتن و سیستم همیشه دچار مشکل هست
حتی نیکان میدونه بچه هایی همین فروم به من گیگا پیشنهاد کردند ببندم ولی من چون سابقه گیگا رو دیدم اصلا اسمشو هم نیاوردم
احتمالش هست ایراداتی که شما داشتید در نوع مادربوردی بوده که برای این از سی پی یو ها انتخاب میکردید
بهترین مادربوردها به نظر من . اولینش ایسوزه بعدDFI بعد MSI بعد فاکسکون ( باتوجه به صحبتهای دوستان ) و بعدش میشه بقیه مارکها که حالا میگن ازراک هم خوبه که من شخصا تایید نمیکنم ولی خودم در حال حاضر در مورد ایسوز دارم به قطعیت میرسم
و به شما هم پیشنهاد میکنم بعداز نه سال سابقه طرف یک برند درست از مادربوردها برید و همیشه راضی باشید
من همین الان هم توی شرکت یک مادروبرد گیگا دارم که داغونه و کامل هنگه یه روز باطری نداره یه روز ... خلاصه داستانیه !!
در ضمن من با یک جمله شما موفق نیستم اقا سیروان گل
این که همه مردم رفتن سراغ اینتل دلیلی بر محبوب بودن نیست اینتل معتبره و دسته اول باشه درست ولی اینکه چون مردم این مارک رو بیشتر دوست دارند واقعا اشتباهس میشه بگیم مردم شناختشون کمتره چرا که بهترین کارت صوتی و حرفه ای ترین کارت صوتی m-audio هست ولی قیمت 2496 اون حدود 180 تومن هست و جالبه بدونید اینقدر این کارت در خارج محبوبه که هنوز بعد 8 سال برایش درایور درست میشه !!! این کارت تولید 2001 هستش خوب آیا شما تا حالا از این نوع کارت برای مشتریهاتون بستین ؟
عمرا بگی بعله چون این کارت فوق العاده حرفه ای هست و کیفیت خروجیش 24 بیت هست و مخصوص استودیوهای خانگی هست ولی میشه از قسمت دالبی اون ساتفاده کرد که کیفیتی ده برابر کریتیو و ... رو داره
خوب با این نتیجه میتونیم بگیم m-audio چیز بدیه
این یک مثال بود امیدوارم در مورد صحبتهاتون تامل بیشتری کنید
حق نگهدارتون

sirwanonline
26-12-2009, 01:02
سلام به همه دوستان من اصلا دلخور نيستم اولا نه شركت amd ماله منه نه Intel خوب
دومن عزيز من من به صورت كلي گفتم P4 سري مثلا وقتي كه اينتل پينتيوم 4 روزد اي امدي سري نيمه فول رو زد بعد از نيمه فول 3000 رو زد خلاصه من منظورم اينكه برادر من عزيز من شما خودت تست كردي كه ميگي اين بهتره من بر اساس تجربه ميگم دومن اومديم سر خونه اول شما ميگي تو سايت ايننتل ننوشته كه سي پيو اي ام دي همچين مشكلي داشته هست برادر من مگه اينتل حق داره تو سايتش هزيون در مورد برند هاي ديگر بگه چرا داري حاشيه درست ميكني دومن شما يك نفر نه خير شما يك گروه هستيد 20 نفر ولي شركت HP ،SONy.dell و صد برد ديگر نوت بوك و كامپيوتر هاي روميزي و پرودكت هاي ديگر براي انتخاب قطعات و استفاده از شركت هاي مثلا سي پيو و كارت گرافيك عزيز من يك شركت مثلا سوني يا شركت دل يا اچ پي هزار متخصص داره كه هر كدومشون به اندازه صد گروه شما اطلاعاتش بالاتره خوب بعد دسته جمعي تصميم مي گيرن كه چرا از اينتل استفاده كنند تو سيستمشون چرا چرا پرودكت هاي گرون تر شركت اينتل رو ميزارن يا كارت گرافيك انويديا كه گرون تره ميزارن چرا نميان پرودكت هاي شركت اي ام دي و اي تي اي رو بزارن چرا چرا ؟؟؟؟؟ اون ها هم احمق هستن ندونستن كه شركت اي ام دي بهتره يا اي تي اي خيلي دليل داره حتما اين موضوع هم
مرد حسابي اين حرف چي ميزني برادر اي ام دي بهتره ولي ارزون تره چون انصاف داره نه قيمتش ارزون تره چون بهتره
من اگر صد سيستم اي ام دي هم بسته باشم برادر من من كه از يك مادربرد استفاده نميكردم يا از يك برد رم يا هارد يا كارت گرافيك استفاده نميكردم بعضي اوقات از ايسوز بعضي اوقات الايت يا گيگا كه بيشترشون گيگا و ايسوز بود رم كينگستون يا ژي كيو اي اگه اين قطعات با سي پيو مشكل نداردن چرا همين برند ها با اينتل و انويديا مشكل نداشه بودن و ندارن در كل بگم اي ام دي مزخرفه فقط داره ميگه ما اوركلاكمون اينقدره قيمتومون اينقدره خيلي بچه خوبتري هستيم خوب دليلش چي ؟؟؟؟؟؟؟ واقعا چرا فروش اينتل بيشتره چرا فروش انويديا بيشتره مردم كخ احمق نيستن بعد از گذشتن 10 و بيشتر نفهماً كه اي ام دي بهتره اي ام دي توليد شده از 3 نفر از ابدار چي هاي شركت IBM بوده و هست
دليلاتون خيلي گنگه دليل هم خيلي واضع هست

راستي چند نفر به يك نفر

KING_DESIGNER
26-12-2009, 10:49
سیروان جان بابا یه لیوان آب یخ بخور !!!! :31:
کسی جبهه نگرفته هممون جمع شدیم یه چزی یاد بگیریم کسی دعوا نداره ولی مثل این که خودت با ما دعوا داری داداش گلم

در مورد نوت بوک :
این که شرکت سونی میاد نوت بوکهای گرون رو با CPU اینتل میبنده شکی توش نیست و خود من هم اذعان کردم که در خرید CPU باید قیمت رو مد نظر داشت برای سیستم های گرون قیمت مطمئن باش خود منم اینتل میبندم چون کیفیت بالتری داره حتی خود نیکان هم فکر میکنم ببنده چون یه بار پیشنهاد داد برای سی پی یو بالای دویست تومن پولمو خرج اینتل کنم که قویتره
این یه نکته !!! مثلا سیصد تومن و اینها !!
دوما اون تکنسینهای شرکتهای بزرگ از سی پی یو های AMd هم استفاده میکنند !! شک نکن برای اطلاع بیشتر باید عرض وشد که این مدلها هستند که با این سی پی یو کار میکنند و اگه نمیدونی اون از کمبود اطلاعات شماست ولی بازم میبینیم که این شکرتها با اتخاظ یک تصمیم درست برای کمتر شدن سقف هزینه تمام شده از این نوع سی پی یو ها استفاده کردند که همگان بتونند از لپتاپهای ارزونتر و به مراتب سریعتر از اینتل استفاده کنند شک نکن.

پس میبینید که صحبت شما کاملا اشتباه چون این شرکتها هم از این نوع سی پی در محصولاتشون استفاده کردند.
بعدش هم مزایایی که AMD داره اینتل توی خوابش هم نمیبینه چی ؟

۱-AMD براساس معماری اجرایی ۹ مرحله ای ساخته شده است اما معماری پردازنده های اینتل شش مرحله ای است؛ بدین معنا که AMD در هر چرخه کاری ۹عملیات را انجام می دهد در حالی که اینتل فقط ۶ عمل را می تواند انجام دهد.

۲-AMD از کشCache)) 64 Kb برخوردار است در حالی که اینتل ، از کش 532 Kb سود می برد؛ هر چقدر که میزان کش پردازنده بیشتر باشد ، پردازنده کارایی بیشتری خواهد داشت، اطلاعات بیشتری می تواند ذخیره کند و دیگر لازم نیست پردازنده برای بدست آوردن اطلاعات یا دستور ها مدت زمان بیشتری را برای رفت و برگشت به حافظه برد اصلی برای جذب اطلاعات یا دستور العمل ها صرف کند.

۳- AMD از مس برای اتصال ترانزیستورهای بکار رفته در پردازنده ها استفاده می کند در صورتی که در ساختمان پردازنده های اینتل آلومینیوم بکار رفته است. مس هادی الکتریسیته بهتری است ، ازاین رو پهنای اتصال های بین ترانزیستورها را به میزان چشمگیری کاهش می یابد که این امر باعث مصرف کمتر مواد اولیه و در نتیجه منجر به کاهش هزینه می شود. این دلیل ارزان تر بودن AMD نسبت به P4 است.

۴- از دیگر تفاوت های میان AMD و اینتل می توان به راندمان کش برروی تراشه اشاره کرد ، AMD از معماری انحصاری استفاده می کند که راندمان بیشتری نسبت به طراحی معماری غیر انحصاری اینتل دارد.

۵-AMD از فناوری پردازش موازی در مقایسه با Hyper -Threading اینتل استفاده می کند؛ در بسیاری از کاربردهای امروزی فعال بودن Hyper -Threading کارایی پائین تری ارائه می دهد ، نتایج تحقیقات بی شمار منتشر شده در نشریات رایانه ای و پایگا ه های اطلاعاتی معتبر بیانگر این پدیده هستند.

۶-یکی دیگر از مهمترین نکات برتر پردازنده های AMD واحد ممیز شناور آن است که از FPU اینتل بسیار قویتر است و این امر باعث اجرای سریع تر برنامه های چند منظوره ( MultiMedia) می شود.

۷- زمانی که اینتل P4 را طراحی کرد طول PIPELINE را از ۱۰ مرحله در P3 به ۲۰ مرحله افزایش داد، اینتل همین تغییر توانست که تعداد عملیاتی که در چرخه عملیاتی انجام می شود بصورت قابل ملاحظه ای کاسته می شود و از طرف دیگر افزایش طول PIPELINE نیازمند افزایش تعداد ترانزیستور ها برای انجام همان تعداد عملیات است که این امر باعث افزایش اندازه هسته و بالا رفتن قیمت تولید می شود در حالی که AMD با وجود افزایش فرکانس پردازنده های خود طول pipeline را به همان اندازه p3 یا k6 ثابت نگه دارد

8- قیمت سی پی یو های AMD کمتر میباشد.

فکر کنم دلائل کافی و قابل فهم آورده شده دیگه هر بچه هفت ساله ای هم اینو بخونه میفهمه که چه چیزی خوبه
برای مادررد هم که گفتی الیت و گیگا و ایسوز !!! خوب داداش گلم شما فکر کردی که باید چه مدلی از برند های خوب بالا رو برای سیستم انتخاب کنی ؟
میخوای همینجا یه مادروبرد خیلی عالی و توپ و گرون قیمت از همین برندهایی که گفتی رو بر دارم و سیستمو به زوزه کشیدن بندازم..کاری نداره که یه مادروبرد 125 واتی میگیرم با یه سی پی یو 140 واتی یه پاور 300 هم میندازم روش شما کافیه که یکی از این کارا رو بکنین تا ببینین سیستم به کما میره
هیچ میدونستی پاروت کم باشه و یک کارت گرافیک قوی روی سیستم باشه سیستم بعد از چند دقیقه خودش هنگ میکنه ؟
چراتقصیر رو روی رم بندازیم شاید شما اطلاعی از مچ بودن قطعات نداشته باشی
در ضمن اون ابدارچیهایی که از IBM رفتند توی AMD سوادشون اینقدر بوده که بازار سی پی یو زیر دویست تومن رو از چنگ اینتل بزنن همین برای ادعای شما کافی هست
روز خوش:31:

nikaan
26-12-2009, 11:43
شما باز هم از دادن یه لینک خبری معتبر تفره رفتید

اولا سری پردازنده های amd با نام فول و 3000 نامگذاری نشدند و اصلا کلمه ی فول برای پردازنده های اینتل بکار گرفته میشد(معلومه چقدر amd کار کردید) و برای amd از دو واژه ی اتلون و سمپرون استفادن میشد مثلا athlon 64 3000 و برای اینتل از دو واژه ی فول کش وسلرون .

در ادامه من هم گفتم که اینتل بازار پردازنده های موبایل رو در اختیار داره اون هم دلایل خاصی داره و بحث ما روی لپتاپ نیست

مثلا سال 85 سونی می خواست از پردازنده های amd در لپتاپ هاش استفاده کنه که تحت فشار اینتل که کلونی های صهیونیستس و یهودی پشتش هستن ، مجبور به استفاده از پردازنده های اینتل شد(در ضمن اینتل به شدت انحصار طلبه و همین 2 تا 3 ماهه

پیش بخاطر عدم رعایت قوانین رقابتی و وادار کردن فروشنده ها به فروش پردازنده های خودش به مشتری و جلوگیری از فروش پردازنده های amd ،توسط دادگاه عالی آمریکا محکوم به پرداخت غرامت به amd شد

بعدشم توی رنج قیمت باید صحبت کنید

همین الانشم اگه کسی بخواد بالای 1 میلیون برای کل سیستم دسکتاپش هزینه کنه قطعا پردازنده های اینتل رو بایدخریداری کنه

اما در بازار دسکتاپ همین الانش هم high end بازار دست اینتل هست

و باز هم من نگفتم بازار پردازنده دست amd ایه

مسلما بخاطر تاثیر بازار پردازنده های موبایل ، بازار دست اینتله

اما الان high end بازار( در سری کارت های رادئون و جی فورس) در دست رادئون ATI هست

(بعدشم من گفتم شما اگه حتی از سایت رقیب amd هم لینک بگذارید ما قبول میکنیم) اما اینتل قطعا یه چنین حرفی رو میزنه

همونجور که amd در مورد پردازنده های quad core اینتل اعلام کرده بود که چهار هسته ای واقعی نیستن و در یک ویفر دو تا دو هسته

ای قرار داده شده (در نسل coer2 due) که این خبر توی خیلی از سایت ها خبری it قرار گرفت!!!!! (شما تفره نرید و لینک خبری معتبر و نه حتی بنچمارک ، در مورد ادعاتون بزارید . نکنه دیگه هیچ سایت خبری it رو هم قبول ندارید!!!!)

اما در corei7 این نقص برطرف شد

شما سایت هایی همچون

tomshardware.com

anandtech.com

techspot.com

guru3d.com

benchmarkreviews.com

pcgameshardware.com

cpubenchmark.net
.
.
.

رو قبول ندارید و حرف مابقی دوستان رو هم قبول ندارید

چون فروشنده اید و فروشنده فقط جنس خودش رو تیبلیغ میکنه و بس

اما فقط قابل توجه شما که این سایت ها، داری اعضای بسیار زیادی هستن و نمونه اش toms که دارای بیش از

1 میلیون کاربر هست و مابقی دوستان هم که در اینجا سیستم معرفی میکنن به این سایت ها لینک میدن

و الا حرف شما که به قول خودتون فقط 100 نه 1000 هزار تا از این سیستم ها بستید سند نمی شه چرا که این سایت ها حداقل بیش از

10000 سیستم رو تست کردن!!!(لازم هم نیست من به شخصه تست بگیرم وقتی که این همه سایت معتبر و با تست بیش از 10000 سیستم وجود داره که هم علمیه و هم از 100 تا سیستم شما هم بیشتره!!!!) { اگر در مورد اعتبار این سایت ها شک دارید می

تونید از بچه های سخت افزار همین فروم سوال کنید یا از هر فروم سخت افزاری دیگه ای }

بعدم برید یکبار داخل این سایت ها تا ببینید بصورت علمی تست می کنن ونه کیلویی

و با نرم افزارهای شناخته شده در این کار.

همه ی دوستان حرفه ای به این سایت ها رجوع می کنن ونه مجلات ایرانی که اونها هم تا قبل از اینکه لابراتوار تست خودشون رو راه

بندازن (چون نیاز به اسپانسر برای قطعات دارن) از بنچمارک های این سایت ها بهره می بردن(مثل عصر ارتباط)

من فکر کنم حتی شما نمودار های بنچمارک رو تا حالا ندیدید

چون اگر دیده بودید می دونستید نمیشه در اونها تقلب کرد چون هر کس دیگه ای می تونه با این نرم افزارها تست بگیره و نتایج رو با

اونها مقایسه کنه

باز هم تکرار می کنم اگر لینک معتبری در مورد خرابی زودرس یا مشکل با نرم افزار و سیستم عامل در پردازنده ای amd دارید اینجا

بگذارید و الا حرف شما از اعتبار ساقطه!!!!!

دوست عزیز سند برای حرفت بیار ، سند معتبر

KING_DESIGNER
26-12-2009, 11:50
نیکان جان داداش یه سر به هم به تاپیک ما بزن بابا:31:

nikaan
26-12-2009, 13:21
نیکان جان داداش یه سر به هم به تاپیک ما بزن بابا:31:

سلام

من لینک های شما رو هم دیدم و در واقع اگر برندی پارتنر برند خاصی نباشه از هر برندی مدل هایی رو بیرون میده

مثلا xfx پارتنر انویدیا بود و فقط کارت های گرافیک انویدیا رو تولید می کرد که دیگه الان پارتنر نیست و از هردو تراشه ساز

گرافیکی یعنی انویدیا و ای تی آی کارت گرافیک تولید می کنه

KING_DESIGNER
26-12-2009, 13:50
نه نیکان منظورم همون تاپیک خرید کیس بود بابا !!! کیس خودمو میگم نه اینجا
چون سایتون خیلی سنگین شده دیر به دیر سر میزنی !!! من برای هفته دیگه سیستم رو هرجور شده میفروشم اینترنتم هم که قطعه خدا رو شکر !!! دیگه مستقیم میرم کیس جدید رو میبندم خسته شدیم از این وضعیت :31:
راستی یه مشاوره جدید گرفتم یه چیزای جدید اضافه شده ببین چه جوریه
فدات . رام:10:

nima2424
26-12-2009, 19:45
من هم با حرف نیکان موافقم
آدم مگه میشه سایت های معتبری مثل tomshardware رو نشناسه؟
من که amd نیمه فول نشنیده بودم!!!!!!!!!
بعدشم نیازی به بستن سیستم نیست که اطلاعات در مورد سیستم داشته باشیم
من خودم اطلاعاتم رو از سایتهای معتبر به دست میارم

sirwanonline
27-12-2009, 00:44
سلام بابا عزيز من شركت اينتل يك چيزش خوبه اينكه اين پول بيشتري كه ازت ميگيره خيلي پرودكتش خوب و استاندارد هست مشكل نداره نقه نق نداره دومن من يه سايتي كه خدا ميدونه اسپانسر شرت اي ام دي هست اعتماد نمي كنم اون چيزي كه خودت مي بيني و تجربه مي كني يك چيز ديگه هست اگر من در انتخاب قطعات مشكل داشتم چرا اينتل ك
مشكل پيش نمياد همين قطعات همين پاور همين رم همين مادربرد همين قيمت فقط چيپشون فرق داره چي
شما بايد كلي حرف بزني برادر من

sirwanonline
27-12-2009, 00:48
من هم با حرف نیکان موافقم
آدم مگه میشه سایت های معتبری مثل tomshardware رو نشناسه؟
من که amd نیمه فول نشنیده بودم!!!!!!!!!
بعدشم نیازی به بستن سیستم نیست که اطلاعات در مورد سیستم داشته باشیم
من خودم اطلاعاتم رو از سایتهای معتبر به دست میارم

خسته نباشي:27:

KING_DESIGNER
27-12-2009, 02:48
نیکان گفت با مدرک صحبت کنید ولی ظاهرا نداری آقا سیروان
مدرک بیار تا ما هم به حرفت گوش بدیم
نیکان با سند حرف میزنه ولی شما میگی تجربه و مجله و .... سند !!!:27:

nikaan
27-12-2009, 12:19
به نظر من شما خسته نباشی!!!!!!

این حرف رو در مورد این چند سایتی که براتون گذاشتم جای دیگه نگید که بد بهتون می خندن

شما حتی وار این سایت ها هم نشدید بعد میگید طرف amd هستن(سایت هایی که بیش از 10000 سیستم بستن در بابر 100 تا

تجربه ی شما )

اگه amd این همه طرفدار داره و این همه قدرت داره چه جوری اینتل با قدرت کمترش !!!!!!! تونسته بازار به نفع خودش بگیره و در دادگاه

محکوم بشه!!!!!

شما یه سری به toms بزن و ببین که سیستم های معرفی شده برای این ماهش در sbm یا (system builder maraton) همه رو اینتل

معرفی کرده

باز هم تکرار می کنم اگر لینک خبری معتبری در مورد خرابی زودرس یا مشکل با نرم افزار و سیستم عامل در پردازنده های amd دارید

اینجا بگذارید و الا حرف شما از اعتبار ساقطه!!!!!

دیگه خبر رو که می تونید در یه سایت خبری معتبر IT پیدا کنید(حتما اخبار هم به نفع amd فیلتر میشه !!!!!!)

NELLY
27-12-2009, 12:30
بچه ها ببخشید یه سوال بی ربط
شما این نمودارهای گرافیکی رو از کجای سایت toms میگیرید؟؟
من هروقت چندتا چیز رو باهم مقایسه میکنم فقط اعداد رو نشون میده
هرچی هم بالا پائینش رو نگاه کردم نتونستم چیزی پیدا کنم
ببخشید واقعا منو

nikaan
27-12-2009, 12:42
سلام

نمودار ها رو باید در قسمت articl ها مثلا در بخش cpu ببینید

شما احتمالا به قسمت chart رفتید

اونجا با انتخاب یکی از بنچمارک ها در ابتدا به صورت نمودار بهتون نمایش میده ولی بعدش با انتخاب پردازنده ها و کلیک بر روی گزینه

ی compare بصورت عدد نشون میده که تصور میکنم برای راحتی و شلوغی کمتر هست(البته می تونید تک تک هر کدوم از

بنچمارک ها رو ببنید که اونجوری بصورت نمودار همه ی بنچمارک ها رو میبینید)

البته در articl می تونید ریویوی برخی از پردازنده های خاص رو با نمودار و توضیحات کامل ببینید که بسیار کامله

اگر به صورت نمودار و بدون دردسر میخواین ببینید به این سایت هم مراجعه کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدولی اعتبار tomshardware از این یکی بیشتره

NELLY
27-12-2009, 13:02
تو قسمت article که فقط اخبار و این جور چیزهاست
فکر میکنم درست توضیح ندادم
توبعضی از پستها دوستان برای مقایسه دو بنچمارک و یا چندتا بنچمارک یه سری نمودار ارئه میدند که همه اونها رو مثل در فلان مورد با هم مقایسه کردند ، نمودارها هم مختلف هستند
مثلا در مورد سی پی یو یا کارتهای گرافیک تو سایت زیاد از نمودارها وجود داره
میخواستم ببینیم این نمودارها رو از کجای toms میشه مشاهده کرد
همون نتمودارهائی که گوشه اش هم نوشته toms
با تشکر

nikaan
27-12-2009, 13:27
سلام

گفتم اولا article ریویوی برخی پردازنده ها رو می تونید پیدا کنید

اما در قسمت چارت هم گفتم """(البته می تونید تک تک هر کدوم از

بنچمارک ها رو ببنید که اونجوری بصورت نمودار همه ی بنچمارک ها رو میبینید)"""

یعنی بنچمارک رو جدا انتخاب و همه ی پردازنده ها یک جا قابل مشاهده ست

اما اگر غیر از این ،لینکی دیدی از toms ،مربوط به رویوی هاست مثل لینک زیر

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکه یکی از صفحه های همین ریویو با نمودار ها:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالبته سایت های زیر هم می تونید برید

anadtech.com

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

nikaan
27-12-2009, 13:51
باز هم اگه سوالی داشتید ، بگید

KING_DESIGNER
27-12-2009, 22:40
نیکان گرفتن بنچمارک چقدر سخته !!!
هر راهی که بگی رفتیم ولی سخته این سیروان شاید حق داشته باشه یه خورده زیادی این سایتها تونل بندی شدن
ولی برای من که تازه کار بودم !!! :46: این سایت خیلی خوبه
anandtech.com
و خیلی خیلی روانتر هستش و حتی میتونی compare ها رو بصورت اختصاصی بگیری و کلا چیز خوبیه :10:
اینو گفتم که اگه کسی نمیدونست یا دوست داشت ندونه !!! بهتر بتونه داستان رو بگیره !!:31:

sirwanonline
28-12-2009, 01:39
بابا جان من سند دارم انشالا ميارم حالتون و ميگيرم باز هم مي گم فقط انويديا فقط اينتل

KING_DESIGNER
28-12-2009, 02:32
خوب ظاهرا این آقا سند دارند.... ............................... ؟
.................
.......................
.......................
.............................
............................
....................
.................
............. داره میاد !!!
..............
................
..................
...................
.......................
...........................
.................... اینتل سرور AMd ....:40:
.....................
........................
.........................
........................
...........................
.
.
.
دارند !!!:46::31:

xxa
28-12-2009, 03:01
اینتل به نظر من ارزون تره به بیشتر مادر برد ها هم میخوره...

KING_DESIGNER
28-12-2009, 03:17
هاااااااااااااااااااااااا اا:18:
این دیگه از اون حرفها بود !!!!!
اگه ارزون میخوای برای آموزش ویندوز بععععععله !! میشه رفت سراغ اینتل:2:
ولی اگه سیستم !!!! میخوای که ارزون و پرسرعت باشه AMd :21::31:

به بیشتر مادربوردها میخوره یعنی چی ؟ این دیگه از اون حرفها بود

هر شرکت سازنده مادربردی دو نوع مادربورد میزنه یکی برای اینتل یکی برای AMD کدوم شرکته که برای aMd نزده بگو تا من واست چهل تا مدل بیارم ..ایسوز - گیگا - و... هر کی رو که بگی زده اگه از لحاظ سوکت هم بگی همه شون تقریبا در یه مرحله هستند ولی بازم AMd جلوتره
خواهش میکنم در مورد صحبتی که میکنید کمی تحقیق هم بکنید .
منبع هم هرچند نیازش احساس میشه چون چیز واقعا مشخصیه در صورت نیاز به منبع بگو تا واست بزارم

بی خود نیست ما ایرانیها رتبه اول رو در تصمیم گرفتن قبل از اندیشه:13: به دست اوردیم... متاسفم

KING_DESIGNER
28-12-2009, 03:29

هر شرکت سازنده مادربردی دو نوع مادربورد میزنه یکی برای اینتل یکی برای AMD کدوم شرکته که برای aMd نزده بگو تا من واست چهل تا مدل بیارم ..ایسوز - گیگا - و... هر کی رو که بگی زده اگه از لحاظ سوکت هم بگی همه شون تقریبا در یه مرحله هستند ولی بازم AMd جلوتره
فقط یه مادربورده که نزده اون هم که آقای اینتل !!! که اون هم معلومه دیگه فقط برای نوگل و دردونه اش CPu های اینتل فقط میزنه !
منبع هم هرچند نیازش احساس میشه چون چیز واقعا مشخصیه در صورت نیاز به منبع بگو تا واست بزارم

بی خود نیست ما ایرانیها رتبه اول رو در تصمیم گرفتن قبل از اندیشه:13: به دست اوردیم... متاسفم

nikaan
28-12-2009, 22:50
بابا جان من سند دارم انشالا ميارم حالتون و ميگيرم باز هم مي گم فقط انويديا فقط اينتل

بی صبرانه منتظر سند معتبر شما هستیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

xxa
28-12-2009, 22:55
سلام کیس با 400 میشه این کارو کرد البته من کلی میگم

هاردتو حتما W. b 32 بافر بخر شک نکن که تو سرعتت تاثیر داره...

رم هم اگه میخوایی یه چیزی اساسی جواب بده و تاثیر شو ببینی pQL بگیر باور کن از این برند های تو بازار بهتره + اینکه ارزون تره اما cpu بخوایی عوض کنی 150 باید پیاده بشی 8300 و گرافیک هم اگه کارای گرافیکی زیادی نداری بیخیال...

پاور هم اگه میتونی حتما سیلور استون بگیر هم قیمت پایین هم کیفیت هم ریل واقعی...

اگه میخوایی یه سیستم نو ( نو + دست دوم ) جمع کنی به من پی ام بده... من در خدمت هستم :20:

xxa
28-12-2009, 22:58

برادر گرامی مثال مادر برد ASUS P5Q با چیپ پی 45 برای اینل هم هست 775 که تو بازار چیزی حدود 130-135 تومان اگه بخوایی با همون چیپ برای AMD بخری بالا 200 تومان باید پول بدی این برادر میخواد با 400 تومان سیستم ببنده...

میدونم شما بار علمی تخیلی با لایی داری ما به گردش هم نمیرسیم :31: خب... ( و جمله خودتو یه بار دیگه بخون :

هر پست شما 2 تا " نیکان " داره

بی خود نیست ما ایرانیها رتبه اول رو در تصمیم گرفتن قبل از اندیشه:13: به دست اوردیم... متاسفم :16: :16:

بی خود نیست میگن :یه فیلسوف محترم گفت ،که شب بود ، در آسمان آبی خورشید می درخشید

نیکان خان ارادت قلبی ما رو هم پزیرا باش :15:

ایشا الله روز قیامت با AMD محشور بشی

وقتی مرغ یه پا داره چرا اسرار میکنید 2 تا داره ؟ :34:

KING_DESIGNER
29-12-2009, 01:42
اینتل از AMd بهتره ؟ با چه مدرکی ؟ سند بیار !!!!
ناقلا نگفتی از میلاد چه خبر ؟Milad bad boy یادت که میاد ؟:46:

xxa
29-12-2009, 03:06
اینتل از AMd بهتره ؟ با چه مدرکی ؟ سند بیار !!!!
ناقلا نگفتی از میلاد چه خبر ؟Milad bad boy یادت که میاد ؟:46:

در حال حاضر اره بهتره :

میلاد ؟ نه یادم نمیاد ... :10:

Lord_theOne
30-12-2009, 00:27
نگاه نگاه اینه بچه ها اینتل بهتره AMD بهتره
هرکدام برای کاری ساخته ده اند و درضمن مدلها شونم باهم فرق دارد مادربردها با هم فرق دارند
این تاپیک بخاطر انحراف بحث بسته می شود