PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Samsung P2250 با گرافیک GTS 250 ، آره ؟ نه ؟

Bypasser
18-12-2009, 19:09
سلام ، بلاخره تصمیم گرفتم این CRT رو بزارم کنار و فردا یه LCD بگیرم

والا با گشتو گذار اینور اونور و مقایسه مشخصات P2250 رو انتخاب کردم که حالا اومدم نظر و تجربه شما رو بدونم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

کارت گرافیکم : GIGA GTS 250 1GIG

دلیل اصلی خریدن مانیتور هم بازی و فیلم هست .

بودجه هم 200 حالا - +40 هست :45:

خوب میخواستم بدونم

1. شما تاحالا با این مانیتور با توجه به استفاده های من مشکلی نداشتید ؟

2. با توجه به کارت گرافیکم تو بازی ها مشکلی واسم پیش نمیاد ؟ ( نیایم کاری کنیم بهتر شه ، یهو بد تر شه :31: )

3. با توجه به کارت گرافیک من استفاده از مانیتور Full HD مشکلی بوجود نمیاره هم واسه بازی هم خود کارت ؟

راستش من تجربه استفاده از مانیتور LCD رو نداشتم اینبود که رو کمک های شما حساب میکنم :46:

iceweek
18-12-2009, 19:20

والا با گشتو گذار اینور اونور و مقایسه مشخصات P2250 رو انتخاب کردم که حالا اومدم نظر و تجربه شما رو بدونم

خوب میخواستم بدونم

2. با توجه به کارت گرافیکم تو بازی ها مشکلی واسم پیش نمیاد ؟ ( نیایم کاری کنیم بهتر شه ، یهو بد تر شه :31: )

3. با توجه به کارت گرافیک من استفاده از مانیتور Full HD مشکلی بوجود نمیاره هم واسه بازی هم خود کارت ؟

راستش من تجربه استفاده از مانیتور LCD رو نداشتم اینبود که رو کمک های شما حساب میکنم :46:

کارت شما توانایی اجرای بازی های امروزی با کیفیت فول اچ دی را نداره.ولی برا فیلم مشکلی نیست

inno3d
18-12-2009, 19:57

خوب میخواستم بدونم

من قبلا 9600 gt داشتم مانیتورم 23700 هستش.
کارت قبلیم کلی از کارت الان شما ضعیفتر بود .
اولش برای بازی تو این رزولوشن به مشکل برخوردم اما بعد از اپدیت درایورم خیلی بهتر شده بود .
شمام مطمنا تو این رزو لوشن با جزئیات متوسط به مشکل بر نمیخورید وتعداد فریم قابل قبولی میگیرید.

ali_ign
18-12-2009, 19:57
دوست عزیز:31:

کارت گرافیک شما یکی از بهترین کارت گرافیک های دنیا است وقابلیت full hdرا به راحتی دارد
من به شما Samsung BW 2253 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) توصیه میکنم

MoHaMaD ZaNd
18-12-2009, 20:01
کارت شما توانایی اجرای بازی های امروزی با کیفیت فول اچ دی را نداره.ولی برا فیلم مشکلی نیست
دوست عزيز مطمئني ؟؟؟
پسر خاله من الان داره با 4830 روي مانيتور 22 اينچ بازي هاي كرايسيس و GTA IV رو بازي ميكنه !!!

inno3d
18-12-2009, 20:04
دوست عزیز:31:

کارت گرافیک شما یکی از بهترین کارت گرافیک های دنیا است وقابلیت full hdرا به راحتی دارد
من به شما Samsung BW 2253 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) توصیه میکنم
کارت ایشون کارت متوسطیه .
البته خوبه اما نه اینکه بگیم جزو بهترین هاست بهترینا اینایی که میگم هستند.
5890
5870
5850
gtx295
4870x2
4850x2
gtx275
4890
4870
gtx260 core216
gtx260 core 192

میبینید که این کارت حتی جزو 10 کارت اولم نیست.
(البته ترتیب نوشتنم خیلی دقیق نیست)

iceweek
18-12-2009, 20:46
ایشون بازی هایی که تاحالا تولید شده را احتمالا بازی کردن.میرسیم به بازی های جدیدتر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من چشمم اب نمیخوره بازی های جدید توی این کیفیت جواب بده
تازه همون بازی های گذشته هم خیلی هاشونا با فریم حدود 30 اجرا میکنه که لب مرزه نارضایتی هست.(البته با تنظیمات بالا که اصلا نمیشه بازی کرد)
دیگه خودشون میدونن.مناگه جای ایشون بودم اگه هزینش مهم نیست و به مانیتور به این سایز نیاز دارن میگرفتم فوقش به قول دوستمون تا 6ماه دیگه را بشه با تنظیمات گرافیکی پایین بازی کرد.

البته همه چیز به این بستگی داره ایشون برای بازی چه شرایطی را مناسب میدونن

iceweek
18-12-2009, 20:52
ان هم به نقل از inno3d

Bypasser
18-12-2009, 21:09
با سلام و ممنونم از پاسخ دوستان

باید بگم که گرافیک من اونتوری هم که شما میگید نیست از لحاظ مشخصات اونی که دفترچش نوشته و تعوری حتی تو رزولیشن R 2560 X 1600 در حالت ( 32bpp ( 16.7 M رنگ و Refresh Rate 85 هییچ مشکلی نداره و ساپورت می کنه !
تو مشخصاتش هم زده Support PureVideo HD

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمن بازی های جدید مثل : COD6:MW2 - Resident Evil 5 - GTA IV رو تو ماکزیمم حالت گرافیک و Refresh Rate 85 بدون نقص و گیر کردن تموم کردم با این مانیتور CRT البته حالا اگه LCD فرق می کنه بحثش جداس ...

حالا نمی دونم دیگه ، تجربه شما هم تو LCD قابل تامل ! ( اگه اشتباه نوشتم ببخشید :20: )
با تشکر دوست عزیزمون ali_ign :

منظور شما این مدل ؟ :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین که مشخصاتش ( رزولیشن ، کنتراست و ... ) پایین تره از P2250 ، منظورتون اینه که با این گرافیک بهتر ه از مانیتور پایین تری ( از لحاظ مشخصات ) استفاده کنم ؟

منتظر نظرات دیگر دوستان هم هستم :46:

iceweek
18-12-2009, 21:41
lcd و crt بودن مهم نیست.مهم رزولوشن هست.بله تا اون رزولوشن را میده ولی توی بازی ها با چه فریم ریتی این کیفیتو نشون میده.این مهمه
در کل مشکلی برای خریداریش نیست.موضوع استفاده از حداکثر توان مانیتور هست.وگرنه هیچ مشکل دیگه ای نیست

Bypasser
18-12-2009, 21:58
با تشکر دوست عزیزمون iceweek :

ممنون م از توضیحات و benchmark ها ، اگر درست منظور شما رو متوجه شده باشم بنظر شما با توجه به گرافیک من اگه از مانیتور با رزولیشن پایین تر استفاده کنم زمان بیشتری را نسبت به بازی های جدید بهم جواب میده ؟ یعنی بجای 6 ماه ! 6 سال :20: چون من شرایت مالیم طوری نیست که بتونم 6 ماه یه بار مانیتور یا گرافیک عوض کنم الانم که می خوام بگیرم بعد از 8 ساله که CRT دارم :31:
یعنی بنظز شما با توجه به گرافیکم P2070 ( این هم HD هست ) بگیرم بهتر بهم جواب میده ؟

البته همه چیز به این بستگی داره ایشون برای بازی چه شرایطی را مناسب میدونن
یعنی شرایتی که مطلوب باشه دیگه هنگام بازی زجر نکشه آدم ؛ البته اگه قرار باشه هزینه ای معادل P2250 بکنم خب مسلما انتظار دارم از حداکثر توانای مانیتورم استفاده کنم و الا ترجیح میدم مانیتوری با کارایی پایینتر و هزینه کمتر استفاده کنم .

خب با این وجود شما چه مانیتوری رو پیشنهاد میدید ؟ P2070 ؟ یا بازم پایین تر باشه ؟
در کل واسه من کارایی دراز مدت مهمه ! یعنی حداقل تا 3-4 سال دیگه هم بتونم با همین مانیتور و گرافیکم براحتی بازی کنم
کمکم دارم پشیمون میشم همین تلوزیونمون :31: ( CRT ) رو بچسپیم مثل اینکه واسه Game بیشتر جواب میده ها ؟

ببخشید اگه غلت املای داشتم تند تند نوشتم :46:

inno3d
18-12-2009, 22:14
با تشکر دوست عزیزمون iceweek :

ممنون م از توضیحات و benchmark ها ، اگر درست منظور شما رو متوجه شده باشم بنظر شما با توجه به گرافیک من اگه از مانیتور با رزولیشن پایین تر استفاده کنم زمان بیشتری را نسبت به بازی های جدید بهم جواب میده ؟ یعنی بجای 6 ماه ! 6 سال :20: چون من شرایت مالیم طوری نیست که بتونم 6 ماه یه بار مانیتور یا گرافیک عوض کنم الانم که می خوام بگیرم بعد از 8 ساله که CRT دارم :31:
یعنی بنظز شما با توجه به گرافیکم P2070 ( این هم HD هست ) بگیرم بهتر بهم جواب میده ؟

یعنی شرایتی که مطلوب باشه دیگه هنگام بازی زجر نکشه آدم ؛ البته اگه قرار باشه هزینه ای معادل P2250 بکنم خب مسلما انتظار دارم از حداکثر توانای مانیتورم استفاده کنم و الا ترجیح میدم مانیتوری با کارایی پایینتر و هزینه کمتر استفاده کنم .

خب با این وجود شما چه مانیتوری رو پیشنهاد میدید ؟ P2070 ؟ یا بازم پایین تر باشه ؟
در کل واسه من کارایی دراز مدت مهمه ! یعنی حداقل تا 3-4 سال دیگه هم بتونم با همین مانیتور و گرافیکم براحتی بازی کنم
کمکم دارم پشیمون میشم همین تلوزیونمون :31: ( CRT ) رو بچسپیم مثل اینکه واسه Game بیشتر جواب میده ها ؟

ببخشید اگه غلت املای داشتم تند تند نوشتم :46:

سلام
به طور قطع اگر شما مانیتور hd یا همون 1680*1050 رو بگیری مدت زمان بیشتریو میتونی از بازی های جدید ودر تنظیمات وجزئیات بالا استفاده کنید.
البته نه 6 سال .
6 سال پیش یادتونه بهترین کارت گرافیکی چی بود؟ فکر میکنم سری 4000 radeon بود بنظورتون الان حتی ضعیف ترین بازی ها رو میشه باهاش کرد؟
پس اگه بگیم 6 سال یه شوخیه!! ولی 2 سال کاملا منطقی به نظر میرسه.

iceweek
18-12-2009, 22:21
عزیز ببین این مانیتور توی فیلم که مشکلی نداره.
توی بازی هم تعداد خیلی کمی از بازی های فعلی هستن که یکمی توی این کیفیت اذیتت میکنن.من خودم حدس میزنم بازی های جدید که پشتیبانی dx11 میکنن دیگه نشه توی با این کارت fullhd به خوبی بازی کرد.این معنیش نیست که نشه توی این مانیتور بازی کرد ولی خوب دیگه حداکثر توان نیست
در ضمن من فهمیدم ظاهرن شما مثل خودمی یعنی بچه مایه دار نیستی.خوب من پیشنهاد میکنم (پیشنهاد شخصیه)یک 19 اینچ بگیری.چون واقعا بسه مگه میخایم چیکار کنیم.اینجوری از هزینتونم کم میشه.مهمترین خوبی lcd از نظر من اینه که چشمو کمتر از crt اذیت میکنه
درکل مانیتوری را که می خوای بخری مشکلی توش نیست.این حدس منو که با بازیهای جدید مشکل پیدا میکنیو خیلی ملاک قرار نده.
من اگه بودم 19 اینچ میگرفتم

inno3d
18-12-2009, 22:30
عزیز ببین این مانیتور توی فیلم که مشکلی نداره.
توی بازی هم تعداد خیلی کمی از بازی های فعلی هستن که یکمی توی این کیفیت اذیتت میکنن.من خودم حدس میزنم بازی های جدید که پشتیبانی dx11 میکنن دیگه نشه توی با این کارت fullhd به خوبی بازی کرد.این معنیش نیست که نشه توی این مانیتور بازی کرد ولی خوب دیگه حداکثر توان نیست
در ضمن من فهمیدم ظاهرن شما مثل خودمی یعنی بچه مایه دار نیستی.خوب من پیشنهاد میکنم (پیشنهاد شخصیه)یک 19 اینچ بگیری.چون واقعا بسه مگه میخایم چیکار کنیم.اینجوری از هزینتونم کم میشه.مهمترین خوبی lcd از نظر من اینه که چشمو کمتر از crt اذیت میکنه
درکل مانیتوری را که می خوای بخری مشکلی توش نیست.این حدس منو که با بازیهای جدید مشکل پیدا میکنیو خیلی ملاک قرار نده.
من اگه بودم 19 اینچ میگرفتم
سلام
دوست عزیز اگه بازی های DIRECTX 11 هم بخوان بکنند هیچ فرقی با بقیه بازی ها نداره چون کارت ایشون DIRECTX10 رو SUPPORT میکنه ودر هنگام بازی هم سیستم در حالت DIRECTX 10 بازیو انجام میده.

iceweek
18-12-2009, 22:47
سلام
دوست عزیز اگه بازی های DIRECTX 11 هم بخوان بکنند هیچ فرقی با بقیه بازی ها نداره چون کارت ایشون DIRECTX10 رو SUPPORT میکنه ودر هنگام بازی هم سیستم در حالت DIRECTX 10 بازیو انجام میده.
اینو میدونم منظورم این بود که این بازی ها قطعا با گرافیک بالاتری عرضه میشن

mf.designing
18-12-2009, 22:57
دوست عزیز اگر شما توقع این رو ندارید که بازیها رو روی آخرین رزولیشن و آخرین تنظیمات گرافیکی (نه همه بازیها !) اجرا کنید و فیلم رو هم رو رزولیشن نرمال میبینید ، این کارت و مانیتور مناسب هستن ، همین ...
فقط یه چیی اضافه کنم که به نظر شخصی من سری 70 از سری 50 زیباتر هستن ! :دی

Bypasser
19-12-2009, 00:16
ممنونم از لطف تمامی دوستان

با تشکر دوست عزیزمون inno3d:
من یک مقدار گیج شدم ، HD یا همون رزولیشن بالاتر بگیرم بهتره ؟ یا بدتر ؟

من الان اینطوری از صحبت های شما و دوستان برداشت کردم که اگر من الان یک مانیتور HD با رزولیشن بالاتر بگیرم استفاده کمتری با توجه به کارت گرافیکم و بازی ها ازش دارم نسبت به یک مانیتور معمولی با رزولیشن نرمال ؟

به طور قطع اگر شما مانیتور hd یا همون 1680*1050 رو بگیری مدت زمان بیشتریو میتونی از بازی های جدید ودر تنظیمات وجزئیات بالا استفاده کنید.

من درست برعکس اینرو برداشت کردم ، اینکه من اگه الان مانیتور HD بگیرم ، گرافیک من برای رسیدن به FPS خوب با توجه به رزولیشنی که میخواد به مانیتور HD ارائه بده توانایی کمتری در اجرای بازی های جدید پیدا میکنه نسبت به وضعیت الانش ( با مانیتور CRT در رزولیشن پایین ) یا حداقل یک LCD با رزولیشن معمولی :41: لطفا اگه اشتباه میکنم منو در این قسمت روشن کنید .

خب اگر اینطوری باشه و فرق آنچنانی نداشته باشه ترجیح میدم از یک مانیتور ارزون تر استفاده کنم دیگه

با تشکر دوست عزیزمون iceweek:

باید بگم درست فهمیدید در مورد بچه مایه دار بودن ، همین پولیم که جور کردم بعد چند ساله :20: واسه همینه که هی سوال میپرسم و نگرانم که اشتباه نکم و الا اگه توانایشو داشتم مسه خیلیا یه بعدظهر پا میشدم میرفتم یه قشنگشو ور میداشتم کارایشم مهم نبود واسم ( شوخی ) :31:
آره نظر خودمم رو 19 بود اولش اما امکانات رو که دیدم + قیمت هایی که آنچنان تفاوتی نداشتن نسبت به مدل های نزدیک بهم که هیفم اومد چون 1 باره دیگه رفت تا چند ساله دیگه که پولشو داشته باشم :31: واسه همین گفتم حالا که دارم میگیرم HD بگیرم .

ممنون از پیشنهادت ؛ در کل با تمام این وجود و مشخصات یک مدل (Samsung) هم پیشنهاد بدی ممنون میشم :46:

با تشکر دوست عزیزمون mf.designing :

خب مسلما من وقتی دارم هزینشو میدم , توقع دارم از تمام امکاناتش استفاده کنم اما اگه شما میگید فعلا بازی نیومده که بتونه تمام رزولیشن این مانیتور رو پوشش بده و بعد ها خواهد امد و من با این کارت گرافیکم میتونم اونو بازی کنم خب بحسش جداست و کاملا منطقیه که من چون نیمتونم تند تند مانیتور عوض کنم بیام الان هزینه ای رو کنم که بعد بکارم بیاد این درست ، هدف من هم در کل همینه که با آینده نگری بخرم . اما اگه بعد هم نتونم ازش استفاده کنم و با توجه به صحبت های دوستان ( iceweek و inno3d ) وقتی بازی های که اقابلیت پخش در این رزولیشن ( HD ) را دارا باشه ارائه بشه اما گرافیک من قابلیت اجرای اونو نداشته باشه که بازم فایده ای نداشته واسم بجز هزینه اضافی.

در کل این تاپیک که تا الان خیلی کمک کرده دیدمو عوض کرد نسبت به مانیتور های LCD . بازم اگه دوستان کمک کنن ممنون میشم اگه این دید من اشتباه لطفا بگین که اشتباه خرید نکم

اگه حتی فکر می کنید بازم با این وحود خرید مانیتور HD حتی برای فیلم دیدن و کارهای معمولی بهتر از مانیتور های با رزولیشن های پایین تره و به بازی ها و کارت گرافیک هم در اجرای اونا لطمه نمیزنه ( یعنی وضوح تصویر خراب نشه نسبت به رزولیشن پایین تر ) و نسبت به قیمتشون ارزشش رو داره لطفا بگید

ممنون از لطف همتون :11:

inno3d
19-12-2009, 00:39
ممنونم از لطف تمامی دوستان

با تشکر دوست عزیزمون inno3d:
من یک مقدار گیج شدم ، HD یا همون رزولیشن بالاتر بگیرم بهتره ؟ یا بدتر ؟

من الان اینطوری از صحبت های شما و دوستان برداشت کردم که اگر من الان یک مانیتور HD با رزولیشن بالاتر بگیرم استفاده کمتری با توجه به کارت گرافیکم و بازی ها ازش دارم نسبت به یک مانیتور معمولی با رزولیشن نرمال ؟

من درست برعکس اینرو برداشت کردم ، اینکه من اگه الان مانیتور HD بگیرم ، گرافیک من برای رسیدن به FPS خوب با توجه به رزولیشنی که میخواد به مانیتور HD ارائه بده توانایی کمتری در اجرای بازی های جدید پیدا میکنه نسبت به وضعیت الانش ( با مانیتور CRT در رزولیشن پایین ) یا حداقل یک LCD با رزولیشن معمولی :41: لطفا اگه اشتباه میکنم منو در این قسمت روشن کنید .

خب اگر اینطوری باشه و فرق آنچنانی نداشته باشه ترجیح میدم از یک مانیتور ارزون تر استفاده کنم دیگه

با تشکر دوست عزیزمون iceweek:

باید بگم درست فهمیدید در مورد بچه مایه دار بودن ، همین پولیم که جور کردم بعد چند ساله :20: واسه همینه که هی سوال میپرسم و نگرانم که اشتباه نکم و الا اگه توانایشو داشتم مسه خیلیا یه بعدظهر پا میشدم میرفتم یه قشنگشو ور میداشتم کارایشم مهم نبود واسم ( شوخی ) :31:
آره نظر خودمم رو 19 بود اولش اما امکانات رو که دیدم + قیمت هایی که آنچنان تفاوتی نداشتن نسبت به مدل های نزدیک بهم که هیفم اومد چون 1 باره دیگه رفت تا چند ساله دیگه که پولشو داشته باشم :31: واسه همین گفتم حالا که دارم میگیرم HD بگیرم .

ممنون از پیشنهادت ؛ در کل با تمام این وجود و مشخصات یک مدل (Samsung) هم پیشنهاد بدی ممنون میشم :46:

با تشکر دوست عزیزمون mf.designing :

خب مسلما من وقتی دارم هزینشو میدم , توقع دارم از تمام امکاناتش استفاده کنم اما اگه شما میگید فعلا بازی نیومده که بتونه تمام رزولیشن این مانیتور رو پوشش بده و بعد ها خواهد امد و من با این کارت گرافیکم میتونم اونو بازی کنم خب بحسش جداست و کاملا منطقیه که من چون نیمتونم تند تند مانیتور عوض کنم بیام الان هزینه ای رو کنم که بعد بکارم بیاد این درست ، هدف من هم در کل همینه که با آینده نگری بخرم . اما اگه بعد هم نتونم ازش استفاده کنم و با توجه به صحبت های دوستان ( iceweek و inno3d )وقتی بازی های که اقابلیت پخش در این رزولیشن ( HD ) را دارا باشه ارائه بشه اما گرافیک من قابلیت اجرای اونو نداشته باشه که بازم فایده ای نداشته واسم بجز هزینه اضافی.

در کل این تاپیک که تا الان خیلی کمک کرده دیدمو عوض کرد نسبت به مانیتور های LCD . بازم اگه دوستان کمک کنن ممنون میشم اگه این دید من اشتباه لطفا بگین که اشتباه خرید نکم

اگه حتی فکر می کنید بازم با این وحود خرید مانیتور HD حتی برای فیلم دیدن و کارهای معمولی بهتر از مانیتور های با رزولیشن های پایین تره و به بازی ها و کارت گرافیک هم در اجرای اونا لطمه نمیزنه ( یعنی وضوح تصویر خراب نشه نسبت به رزولیشن پایین تر ) و نسبت به قیمتشون ارزشش رو داره لطفا بگید

ممنون از لطف همتون :11:

سلام
رزولوشن بالاتر=FPS کمتر
رزولوشن پایینتر=FPSبیشتر
این موضوع اکثر ا همه جا صدق میکنه.

Bypasser
19-12-2009, 22:09
با سلام

ممنونم از تمامی دوستان !

با توجه به توضیحات عالی و پیشنهاد های خوب دوستان عزیز ، بلاخره تصمیم گرفتم P20500 رو بگیرم ، امروزم رفتم پاساژ 215,000 تومان قیمت گرفتم که قرار فردا برم بگیرم دیگه اگه مشکلی پیش نیاد

خیلی خیلی ممنونم از تمامی دوستانی که با نظراتشون تو این تاپیک خوب , خیلی خیلی به من کمک کرد :40:
بسیار بسیار ، سپاس گذارم :11: