PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ممکن است هرگز ویندوز خراب نشود؟؟؟؟!!!!

sokote mordab
17-12-2009, 00:42
سلام

یک مهندس کامپیوتر میشناسم ادعا می کند یک ترفندی بلد است که هیچ وقت ویندوز مشکل پیدا نمی کند و نیاز به نصب و تعمیر ویندوز نیست به نظر شما راهی است؟
ممنون

Diego
17-12-2009, 02:26
سلام

یک مهندس کامپیوتر میشناسم ادعا می کند یک ترفندی بلد است که هیچ وقت ویندوز مشکل پیدا نمی کند و نیاز به نصب و تعمیر ویندوز نیست به نظر شما راهی است؟
ممنون

اگه حرفه ای ازش استفاده و نگهداری بشه بله.
منتها اینجوری که ایشون فرمودن احتمالاً منظورشون فریز کردن درایو c و ویندوز هستش.
یعنی هروقت سیستم روبوت میکنی,ویندوز به حالت موقع فریز شدن برمیگرده.یعنی اگه شما ویندوزرو نصب کنی بعد فریز کنی(با نرم افزار مخصوص)از این به بعد هر تغییری که در ویندوز بدی و هر بلایی سرش بیاری با ری استارت سیستم به حالت موقع فریز شدن برمیگرده.

saeed774
17-12-2009, 15:23
Deep Freeze نرم افزار فوق العاده جالبي هست كه ميشه بهش تعريف كني كدوم درايوا فريز بشن . بيشترين كاربراني كه از اين نرم افزار استفاده ميكنن كافي نت ها هستن . بهترين روش براي جلوگيري از ويروسي شدن هست . موقع نصب نرم افزار جديد ميتوني موقتا غير فعالش كني و بعد نصب دوباره فعالش كني .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سريال :

NKQ7KD4E-MTRZ4606-6NTTCAFX-Z4APSWN4-ZS65BM43

.:SMS:.
18-12-2009, 19:55
تنها مشکلش اینه که اگه یه فایل بزاری رو درایو ویندوز و یادت بره جای دیگه کپیش کنی، وقتی سیستم رو ریست کنی دیگه فایلی نمبینی :دی

Masоud
19-12-2009, 20:46
تنها مشکلش اینه که اگه یه فایل بزاری رو درایو ویندوز و یادت بره جای دیگه کپیش کنی، وقتی سیستم رو ریست کنی دیگه فایلی نمبینی :دی
سلام

درسته.

باید قبل از کپی فایل قفل رو برداری و بعد از کپی قفل رو فعال کنی.

موفق باشید :40:

djsystem
20-12-2009, 05:38
تا منظورش از هیچ وقت چی باشه
به هر حال بعد از مدتی چه بخای چه نخای ویندوز ا کند میشه و باید عوضش کنی

Blue_66goola
23-12-2009, 22:54
مشکل کند شدن ویندوز که رفع شدنی هستش و ربطی به نرم افزار نداره اصولا ، مگر اینکه سخت افزار مشکل پیدا بکنه.
برنامه مذکور هم که فقط به درد کافی نت و امثال این جا ها می خوره و عملا به درد نمیخوره که روی سیستم شخصی خودت بریزی. احمقانه است!
میشه یک ویندوز روی دیسک فقط خواندنی داشت یا بک آپ روی هارد نگهداری کرد.
به هر حال سیستم عامل مایکروسافت شکننده هست... این حرف رو با تجربه چند ساله میتونید به خودتون اثبات کنید.
هیچ سیستم عاملی با این تکنولوژی امروزی کاملا ثابت نیست. مگر تحت فناوری صرفا شبکه ای که اینم در حد یک نظر شخصی عرض میکنم.

saeed774
24-12-2009, 15:24
نظر دوستمون در پست بالا تاييد ميشه .
البته با نگهداري ويندوز بصورت مكرر تا حد زيادي ميشه سالم نگهش داشت . من تا وقتي كه سيستم جديد بخرم روي سيستم قبليم نزديك به دو سال بود كه ويندوز عوض نكرده بودم .
هميشه بايد از يك آنتي ويروس قوي و معتبر و آپديت شده استفاده كرد . در كنار آنتي ويروس بايد از يك انتي اسپايور قدرتمند هم استفاده كرد . تركيب اين دومجموعه ميتونه جلوي خيلي از ويروس ها رو بگيره .
هميشه سعي كنين از برنامه هاي بهينه ساز رجيستري و پاكسازي اون استفاده كنين و در عين حال سعي كنين از برنامه هايي كه خود ويندوز رو با دستكاري زياد بهينه ميكنن استفاده نكنين .
از نصب نرم افزار هاي غير ضروري اجتناب كنين و تا جايي كه ميتونين در درايو ويندوز نرم افزارهاي سنگين مثه بازي نصب نكنين .
به هنگام آنيستال كردن نرم افزار ها سعي كنين از برنامه هاي مختص اينكار استفاده بكنين كه در حين آنيستال كردن كليد هاي اضافي برنامه رو هم از رجيستري پاك كنه .
هميشه سعي كنين بصورت زمان مشخص درايواي هارد رو ديفرگ كنين . يكي از نكات مهمي كه در سرعت كاركرد ويندوز تاثير زيادي داره ديفرگ كردن هارد و از اون مهم تر ديفرگ كردن رجيستري هست .
فايل هاي اضافي ويندوز در پوشه هاي Temp رو حتما پاك كنين .
و نكته آخر اينكه با رعايت موارد فوق باز عمر ويندوز كوتاهه و بايد از نو نصب كرد .

نتيجه اينكه : مهندسي كه به شما اين حرفو زده خالي بسته !!

DJ POLESTAR
24-12-2009, 15:42
دقیقا منم وقتی تایپیک رو دیدم زرتی پریدم که بگم اون مهندسمنظورش Deep Freez بود که ظاهرا همه دوستان هم کم نذاشتن و همشون جواب دادن:31:
بهر حال!

xxa
28-12-2009, 02:28
دقیقا منم وقتی تایپیک رو دیدم زرتی پریدم که بگم اون مهندسمنظورش Deep Freez بود که ظاهرا همه دوستان هم کم نذاشتن و همشون جواب دادن:31:
بهر حال!

بله اق مهندس شما Deep Freez منظورشه

البته با بک اپ گیری با گاست خیلی عالی ویندوز حفظ میشه...

Blue_66goola
05-03-2010, 22:43
بله دوستان توضیحات خوبی ارائه کردند. من برای بک آپ گیری از هارد نرم افزار نرو NERO را پیشنهاد میکنم.
قسمت Nero Back It UP که خیلی ساده و مفید بود . خودم با این گرفتم و تست کردم.
البته بحث بک آپ را اینج خیلی باز نمیکنیم. موفق باشید

Dante_dome
04-02-2014, 15:11
برو بچ اینا همه خالی بندیه ویندوز اگه نخوایم یه روز خراب می شه من بعد 3 سال ویندوز عوض کردم خود به خود قسمت دستاپم خالی می شد:n18:

V i r u s e r
04-02-2014, 16:09
تاپیک مال ۲۰۰۹!
سوالی که پیش میاد اینه که مگه ویندوز خراب میشه؟ :n15: