PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : cpu مناسب برای 9600gt

hamidcr
16-12-2009, 22:52
سلام دوستان من میخوام یه cpu بگیرم که قدرت گرافیکه 9600gt رو محدود نکنه و برای بازی مناسب باشه

روی مادر بردم نوشته پردازنده های dual core رو پشتیبانی میکنه مدلشم اینه : gigabyte 945pl-g

بودجه هم 70-80 تومن دارم .اصلا الان که سی پی یوم intel pentium 4 2.80 ghz هست محدودیت ایجاد میکنه

اگه کمک کنین ممنون میشم :11:

iceweek
17-12-2009, 07:13
e7400 به بالا بگیرید مناسبه

Kianoosh
17-12-2009, 07:26
با این بودجه و پلتفورم اینتل E5400 گزینه اول هست که با اورکلاک هم تقریبا دیگه مشکلی نخواهی داشت بله پردازنده فعلیت اصلا مناسب نیست مخصوصا برای بازی های جدید که همه سیستم مورد نیازشون حداقل بر پایه دو هسته ای ها هست اگرم بیشتر تونستی هزینه کنی همونطوری که دوستمون گفت سری ***7 هم مناسبه...

nima_hl
17-12-2009, 12:24
سلام دوستان من میخوام یه cpu بگیرم که قدرت گرافیکه 9600gt رو محدود نکنه و برای بازی مناسب باشه

روی مادر بردم نوشته پردازنده های dual core رو پشتیبانی میکنه مدلشم اینه : gigabyte 945pl-g

بودجه هم 70-80 تومن دارم .اصلا الان که سی پی یوم intel pentium 4 2.80 ghz هست محدودیت ایجاد میکنه

اگه کمک کنین ممنون میشم :11:

متاسفانه هیچ کدوم از پردازنده‌هائی که دوستان معرفی فرمودند به مادربرد شما نمیخوره

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

به نظرم به فکر تعویض مین باشید (‌ گمان میکنم با 10-20 هزار تومن هزینه بتونید مین تون رو با یک مدل جدیدتر تعویض بفرمائید )

3jokes_x
17-12-2009, 15:55
من هم مادربوردم مثل مال شماست، هم سی پی یو. این تحقیقات رو برای خودم انجام دادم.

درباره سی پی یو شما:
این پردازنده حتی سرعت کارت گرافیک 8600GT رو هم محدود می کنه چه برسه به 9600GT. این پردازنده دیگه آخر آخرش که خیلی زور بزنه و با یه کارت گرافیک قدرتمند کار بکنه می تونه بازی CallOfDuty 4 رو روی تنظیمات گرافیکی متوسط و بازی NFS Undercover رو روی تنظیمات Very Low اجرا کنه. بازی های جدیدتر مثل Crysis و COD5 و AssassinsCreed و... فقط به صورت صحنه آهسته اجرا می شن.

درباره مادربورد شما:
این مادربورد فقط از اولین نسل پردازنده های دو هسته ای اینتل که با اسم Pentium D معرفی شدن پشتیبانی می کنه، ولی اون پردازنده ها نسلشون خیلی وقته منقرض شده و نسبت به پردازنده های دو هسته ای جدید، بسیار ضعیف و البته الکی گرون هستند. (مثلا یه پردازنده ارزان قیمت نسل جدید که قیمتی حدود 60 تومان داره بسیار قوی تر از خفن ترین پردازنده Pentium D با قیمت بالای 100 تومان هست.) در نتیجه این مادربورد اصلا جایی برای ارتقا نداره و تنها راه حل موجود تعویض مادربورد خواهد بود.

اگر از این مادربورد استفاده می کنی، پس یعنی رم کامپیوترت هم DDR2 با باس 533 هست. که باید اونها رو هم رد کنی بره! البته اگه محدودیت بودجه داری، می تونی فعلا موقتا همینا رو روی مادربورد جدید بذاری تا بعدا تعویضشون کنی.
اگر تونستی مادربورد و سی پی یو و رم فعلی خودت رو به عنوان دست دوم بفروشی، لطفا قیمت دست دومش رو به من هم بگو. شاید من هم به فکر تعویض بیافتم... قبلا از همکاری شما مرسی!

hamidcr
17-12-2009, 16:53
ولی روش نوشته از پردازنده های dual core پشتیبانی میکنه

Actros
17-12-2009, 17:13
pentium d رو پشتیبانی میکنه که اونم دیگه کاملا از رده خارج محسوب میشه .
تعویض مادربرد بهترین کار هست .

3jokes_x
17-12-2009, 18:08
ولی روش نوشته از پردازنده های dual core پشتیبانی میکنه

می دونم! ولی پردازنده های دو هسته ای خودشون مدل ها و نسل های مختلفی دارن که تکنولوژی به کار رفته در اونها با هم فرق می کنه.

اولین سری پردازنده های دوهسته ای اینتل با اسم Pentium D (D مخفف همون Dual هست) به بازار اومد. این پردازنده ها تکنولوژی ساخت 90 نانومتری داشتند و خیلی زیاد داغ می کردند. در واقع اینتل دو تا پردازنده Pentium4 رو به هم چسبوند و گفت این پردازنده 2 هسته ایه!

ولی بعد از اون تکنولوژی ساخت پردازنده های دو هسته ای پیشرفته تر شد و پردازنده هایی با تکنولوژی ساخت 65 نانومتری و بعد هم 45 نانومتری تولید شدن. به عبارت دیگه بعد از PentiumD، نسل دو هسته ای های Core DUO و سپس پردازنده های Core2Duo متولد شدند.

حالا مادربورد شما سی پی یو دو هسته ای هم بهش می خوره ولی فقط دو هسته ای های نسل PentiumD. و مشکل شما الان اینه که پردازنده های PentiumD کارایی بسیار پایین و قیمت بسیار بالایی دارن و اصلا ارزش خرید ندارن. شما الان اگر یه پردازنده Core DUO بخری (البته روی یه مادربورد دیگه باید نصبش کنی) اون وقت این پردازنده سرعتش مثلا 2 برابر پردازنده PentiumD هست ولی با این حال قیمتش ارزون تره! پردازنده های PentiumD با اینکه خیلی پردازنده های چرتی هستند! ولی به خاطر انقراض نسلشون و اینکه مدتهاست دیگه تولید نمی شن، الان خیلی کمیاب شدن و به همین دلیل قیمتشون الکی بالا رفته.

شما نباید فقط به تعداد هسته نگاه کنی. PentiumD دو تا هسته داره و Core2DUO هم دوتا. ولی سرعت این کجا و سرعت اون کجا. مثل اینکه پیکان 4 سیلندر داره و هوندا سوناتا هم 4 سیلندر.. ولیکن این کجا و آن کجا؟! خرید PentiumD الان مثل اینه که یه پیکان به قیمت 10 میلیون بخری در حالی که با 8 میلیون می شه پراید خرید و با 12 میلیون پژو... افتاد؟ یا گیر کرده هنوز؟

Kianoosh
17-12-2009, 20:32
بله دوستان درست میگن اصلا به مدل مینت توجه نکردم...

millad1388
18-12-2009, 00:20
یکی زا دوست هام یه مادر بورد با همین چیپ داشت البته از مارک asus که دو هسته ایی های نسل قدیم هم میخورد حالا اگه مادر بورد شما از نوع خوبش هم باشه یه ث2160 روش بندازی اگه پیدا کنی

MCI
18-12-2009, 12:26
e7400 خیلی خوب جواب میده من که اصلا مشکلی ندارم . ولی طبق فرمایش دوستان به مادربورد شما نمیخوره

hamidcr
19-12-2009, 16:16
از کمکتون ممنونم