PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : باس سیستم باید چقدر باشه ؟

rostamiani
16-12-2009, 17:41
سلام
برای استفاده کردن از سرعت رم های 1066 باید باس سیستم هم حد اقل 1066 مگاهرتز باشه ؟
ایا اگه باس سیستم 800 باشه عملا سرعت بالای رم تاثیری نداره ؟ :19:

اگه همینطوره سازنده ها این مورد رو رعایت می کنن یا ممکنه لئ تائی همچین موردی داشته باشه و لازم باشه حواسمونو جمع کنیم؟

Lenovo G550 همچین موردی داره یا نه ؟

متشکرم :10:

mehran_4x
16-12-2009, 18:16
chipset‌ گذاشته بروي مادربرد قابليت ساپورت گذرگاه 1066 مگا هرتز رو هم داره اما cpu T4300 تا مگ800 بيشتر ساپورت نميكنه
ddr3 روي چنين سيستمي تاثيري بيشتر از چند درصد افزايش سرعت در پردازش نميگذاره
احتمالا به دليل قرارداد با شركتهاي سازنده ram اين كار رو ميكنه و دوم براي تبليغ محصول خودش

H@mid-Vista
17-12-2009, 16:36
chipset‌ گذاشته بروي مادربرد قابليت ساپورت گذرگاه 1066 مگا هرتز رو هم داره اما cpu T4300 تا مگ800 بيشتر ساپورت نميكنه
ddr3 روي چنين سيستمي تاثيري بيشتر از چند درصد افزايش سرعت در پردازش نميگذاره
احتمالا به دليل قرارداد با شركتهاي سازنده ram اين كار رو ميكنه و دوم براي تبليغ محصول خودش

مطمئنا واسه تبلیغات نیست!
ببینین
باس چند تا تعریف داره
باس مادربرد
باس رم
باس سی پی یو
باس گرافیك

باس كلی سیستم پایینترین رقم بین اینهاست
اما انچه مهم است كه باید بدونید اینه كه اینها هم با باس كلی مادربرد كنترل میشن
مثلا رم سرعت بالا 1066 اگه مادربرد 1066 باشه كار خواهد كرد ولو سی پی یو 800 باشه
چون اینها مستقیما به هم وصل نیستن كه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سی پی یو و رم با گذرگاهای جداگانه روی مادربرد هستن
پس كارایی واقعا میره بالا مگر اینكه مادربرد باس 1066 ساپورت نكنه

rostamiani
17-12-2009, 17:29
خیلی متشکرم
سرعت باس مادربورد رو از روی مدل چیپست پل شمالی میشه فهمید درسته؟
از کجا میشه فهمید چیپست مادربورد لپ تاپ چه مدلیه؟
G550 چیپستش چیه ؟

در ضمن فکر می کنم اگه سی پی یو باس 800 داشته باشه نمیتونه از این رم استفاده کنه.فقط احتمالا برای کارت گرافیک خوب میشه :31:

متشکرم

Pami
17-12-2009, 21:07
از کجا میشه فهمید چیپست مادربورد لپ تاپ چه مدلیه؟
G550 چیپستش چیه ؟

شما برنامه اي مثل CPU-Z رو نصب كنيد بهتون نشون ميده

Lenovo G550 چيپست Intel 945GM دارد

rostamiani
18-12-2009, 01:14
شما برنامه اي مثل CPU-Z رو نصب كنيد بهتون نشون ميده

Lenovo G550 چيپست Intel 945GM دارد
چه جالب
ولی این چیپست که باسش 667 مگاهرتزه و رم DDR2 667 رو ساپورت می کنه نه DDR3 1066 :19:

rostamiani
18-12-2009, 01:29
چه جالب
ولی این چیپست که باسش 667 مگاهرتزه و رم DDR2 667 رو ساپورت می کنه نه DDR3 1066 :19:
ظاهرا این G500 که توی این ریویو معرفا شده چیپستش Mobile Intel® GL40 Express هست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

که البته اونم تا DDR3 800 رو ساپورت می کنه !

mehran_4x
18-12-2009, 04:45
بله مهم باس مادربرد
مادربرد به منزله يك بزرگراه و شاهرگ اصلي سيستم كه فرض ميكنيم پهناش 1066 هستش
اما به ازا هر كلاك كه cpu ميزنه يك لبه مثبت درون رم ريخته ميشه حتي اگر رم پهناي 1066 كلاكي داشته باشه
در نيجه در كل ،موضع شما درسته اما در عمل تنها چند درصد effective خواهد بود و تنها موضوع ،دياگرامي نيست
من benchmark ها رو الان ندارم اما نتياج رم ddr3 رو در cpu با باس 1066 رو با همون سيستم و cpu با باس 800 مقايسه كنيد
موضع اينه كه شما فقط به اين دياگرامها و بحثا توجه ميكنيد
من از نزديك اينا رو برنامه نويسي ميكنم اينا رو wave به ٌٌwave ‌بايد ببينم.
من حالا اگه بحث كنم pami wega‌چيزي ميگه
شما اگه ميخواي بحث كني بايد بريد sakhtafzar دات كام
همه چيز هم تئوري نيست

شما احتمالا منظور من متوجه نشديد
چون گذاشتن رم DDR3 1066 روي CPU با باس 800 كار تبليغي هست چون كارايي را تقريبا افزايش نميده
همون جور كه ايسر در ابتدا از اين رمها در 5738 استفاده كرد و بعد تصمصم گرفت روي گزينه هاي ديگه كار كنه
گرچه به فكر درآمد خودش هم بود

مطمئنا واسه تبلیغات نیست!
ببینین
باس چند تا تعریف داره
باس مادربرد
باس رم
باس سی پی یو
باس گرافیك

باس كلی سیستم پایینترین رقم بین اینهاست
اما انچه مهم است كه باید بدونید اینه كه اینها هم با باس كلی مادربرد كنترل میشن
مثلا رم سرعت بالا 1066 اگه مادربرد 1066 باشه كار خواهد كرد ولو سی پی یو 800 باشه
چون اینها مستقیما به هم وصل نیستن كه

سی پی یو و رم با گذرگاهای جداگانه روی مادربرد هستن
پس كارایی واقعا میره بالا مگر اینكه مادربرد باس 1066 ساپورت نكنه

H@mid-Vista
18-12-2009, 13:53
شما احتمالا منظور من متوجه نشديد
چون گذاشتن رم DDR3 1066 روي CPU با باس 800 كار تبليغي هست چون كارايي را تقريبا افزايش نميده
همون جور كه ايسر در ابتدا از اين رمها در 5738 استفاده كرد و بعد تصمصم گرفت روي گزينه هاي ديگه كار كنه
گرچه به فكر درآمد خودش هم بود

باز كه حرف خودتو میزنی
آقا جان رم و سی پی یو مستقیم به هم وصل نیستن
و از طرفی جریان داده ها همش كه نیاز به پردازش نداره!
شما به نكات ریز این قضیه گویا دقت نمی كنین
ددوست عزیز باس رم باید با باس مادربرد متچ باشه نه باس سی پی یو

rostamiani
18-12-2009, 16:42
اگه مقاله یا منبعی در مورد این موضوع میشتاسید لطفا معرفی کنید.من که چیزی پیدا نکردم :31:
فارسی یا انگلیسی
متشکرم

mehran_4x
18-12-2009, 19:51
بله مهم باس مادربرد مادربرد به منزله يك بزرگراه و شاهرگ اصلي سيستم كه فرض ميكنيم پهناش 1066 هستش اما به ازا هر كلاك كه cpu ميزنه يك لبه مثبت درون رم ريخته ميشه حتي اگر رم پهناي 1066 كلاكي داشته باشه در نيجه در كل ،موضع شما درسته اما در عمل تنها چند درصد effective خواهد بود و تنها موضوع ،دياگرامي نيست من benchmark ها رو الان ندارم اما نتياج رم ddr3 رو در cpu با باس 1066 رو با همون سيستم و cpu با باس 800 مقايسه كنيد موضع اينه كه شما فقط به اين دياگرامها و بحثا توجه ميكنيد من از نزديك اينا رو برنامه نويسي ميكنم اينا رو wave به ٌٌwave ‌بايد ببينم. من حالا اگه بحث كنم pami wega‌چيزي ميگه شما اگه ميخواي بحث كني بايد بريد sakhtafzar دات كام همه چيز هم تئوري نيست شما احتمالا منظور من متوجه نشديد چون گذاشتن رم DDR3 1066 روي CPU با باس 800 كار تبليغي هست چون كارايي را تقريبا افزايش نميده همون جور كه ايسر در ابتدا از اين رمها در 5738 استفاده كرد و بعد تصمصم گرفت روي گزينه هاي ديگه كار كنه گرچه به فكر درآمد خودش هم بود

rostamiani
18-12-2009, 23:20
متشکرم
رفتم سخت افزار دات کام
اگه نتیجه گرفتم خبر می دم :31:

mehran_4x
19-12-2009, 07:25
رستمياني ميدونم هدفت ياد گرفتن نه خريدن،آقا جان خوب برو درسشو بخون يا بگرد اينجا اونجا اينكه اينقدر دردسر نداره
اما به ازا هر كلاك كه cpu ميزنه يك لبه مثبت درون رم ريخته ميشه حتي اگر رم پهناي 1066 كلاكي داشته باشه در نيجه در كل در سيستم با رم 1066 و cpu 800 تنها، چند درصد تاثير گذار ميشه

rostamiani
19-12-2009, 07:38
رستمياني ميدونم هدفت ياد گرفتن نه خريدن،آقا جان خوب برو درسشو بخون يا بگرد اينجا اونجا اينكه اينقدر دردسر نداره
اما به ازا هر كلاك كه cpu ميزنه يك لبه مثبت درون رم ريخته ميشه حتي اگر رم پهناي 1066 كلاكي داشته باشه در نيجه در كل در سيستم با رم 1066 و cpu 800 تنها، چند درصد تاثير گذار ميشه
راستش هدفم هردوتاشه
توی اینترنت هم نتونستم منبع درستی پیدا کنم، برای همین اینجا پرسیدم
با راهنمایی های شما متوجه شدم که رم 1066 لنوو G500 تفاوت زیادی توی سرعتش نداره و مزیت حساب نمیشه.برای همین حالا به ASUS K50IN هم فکر می کنم :31:
ولی خیلی دوست دارم بدونم رم با باس بالا چه تاثیری توی سرعت سیستم داره.شاید روی کارت گرافیک که از همین رم استفاده می کنه تاثیر خوبی بزاره

خیلی خیلی متشکرم

mehran_4x
19-12-2009, 09:55
کتاب های خوبی تو این زمینه ها هست که علمی جلو رفته و تو درس مدار واسط بحث میکنند
PCI LOCAL BUS
Addisson_Willey PCI EXPRESS
USB DESIGN BY EXAMPLE
چیزای خوبین