PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در آبلود کردن سایت

ali zi zeperto
15-12-2009, 17:31
سلام.من آشنایی چندانی با طراحی سایت و این حرفا ندارم.اما الان یه سایت هست برای یکی از دوستان که باید آبلود کنیم.با سی شارب نوشته شده و asp.net.دامین و هاست هم خریده.فقط یه سوال دارم آیا میشه که کد برنامه رو روی سایت آباود کنیم یا باید صفحه وب باشه؟
اگر میشه کد رو بذاریم آیا باید کار خاصی بکنیم یا نه؟چون الان کدش رو آبلود کردیم اما جواب نمیده.

_H2_
19-12-2009, 00:30
سلام

آیا میشه که کد برنامه رو روی سایت آباود کنیم یا باید صفحه وب باشه؟
سوالات چندان معنی ای ندارد.
اکثر صفحات سایت طراحی شده تحت ASP.Net معمولاً پسوند aspx.* دارند که کدهای زبان برنامه نویسی (مثل C#.Net) میتواند ...
داخل همین aspx باشد.
یا
کدها داخل فایل مجزایی با نام aspx.cs.*باشند.
یا
در حالت دیگری هم میتوان پروزه را کامپایل کرد تا تمام کدهای داخل پروزه یکبار برای همیشه کامپایل شده و به dll.* تبدیل شوند.

و نکته مهم ان است که در هر سه حالت فوق با اپبود فایلها سایت ASP.Net شما کار خواهد کرد!

اگر میشه کد رو بذاریم آیا باید کار خاصی بکنیم یا نه؟
برای راه افتادن سایت بالاخره چند نکته ظریف وجحود دارد...
1)
گاهاً وضای وب اجاره شده ASP.Net را ساپورت میکند ولی در کنترلر پنل روی نسخه Asp.Net1.1 تنظیم شده و باید یکبار پس از اجاره فضا به کنترل پنل مراجعه کرد و این تنظیم را روی ASp.Net2.0 و یا نسخه های بالاتر قرار داد.

2)
یکسری تنظیمات خاص بسته به شرایط معمولاً باید در فایل web.config در ریشه پروزه آپلود شده و سایت تنظیم شوند.
مثل تنظیم ConnectionString برای اتصال به دیتابیس و user و pass و...

3)
اگر پروزه شما حاوی دیتابیس SQL Server باشد آپلود فایلهای mdf بانک SQL Server برای فضا های اجاره ای عادی فایده ندارد!
باید مطمئن باشید که فضایی که گرفته اید SQL Server را ساپورت میکند.
هاستینگ به شما یک ادرس کنترل پنل SQLServer میدهد که شما باید به ان پنل رفته و دیتابیس را آنجا بسازید.
(برنامه نویسان اغلب فایل نصبی با نامی شبیه DatabaseInstall.sqlدر سورس کد و کنار mdf.* قرار میدهند که با اجاری این فایل sql در کنترل پنل SQLServer کل دیتابیس یک دفعه در سرور ساخته میشود.)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با دقت نظر به مسائل و نکات کوچک فوق و به فرض کدنویسی صحیح سایت کار خواهد افتاد.
موفق باشید.

ali zi zeperto
21-12-2009, 20:05
یکسری تنظیمات خاص بسته به شرایط معمولاً باید در فایل web.config در ریشه پروزه آپلود شده و سایت تنظیم شوند.
مثل تنظیم ConnectionString برای اتصال به دیتابیس و user و pass و...

من یه سری اطلاعات مثل database name,username,pass,server دارم که فکر کنم باید توی فایل web.config قرار بدم.منتها نمی دونم کجا یا شاید اصلا باید جای دیگه ای بذارم.
هاستی که گرفتم sql server پشتیبانی می کنه.و همونطور که بالا هم گفتم با asp.net نوشته شده.
ممنون می شم اگر راهنمایی کنید.

_H2_
22-12-2009, 00:47
سلام

من یه سری اطلاعات مثل database name,username,pass,server دارم که فکر کنم باید توی فایل web.config قرار بدم.منتها نمی دونم کجا یا شاید اصلا باید جای دیگه ای بذارم.
شما یا دوستتان خودتان برنامه را نوشته اید؟
یکسری از مسائل و روشها برمیگررد به طرز و سبک و روش کدنویسی داخل که برنامه نویسی که کد را نوشته هم اینها را هم میداند.
اگر کس دیگری کد را نوشته، پیشنهاد میکنم از خود برنامه نویسی اصلی (یا شرکت و سایت و...) بخواهید راهنماییتان کند.

من اجمالاً یک توضیحی میکنم.
اول هاست:
اگر هاست شما SQLServer را پشتیبانی میکند باید چهار مقدار مجزا فقط برای همین SQLServer داشته باشد.
ServerName (میتواند یک IP باشد یا یک آدرس وبی مثل sql.site.com و یا میتواند یک نقطه خالی(!) باشد و یا (local) و...)
DataBaseName
Username
Password
(این مقادیر با مقادیر رمز کنترل پنل و FTP و ایمیل و... فرق دارد و خودش مجزا است)

اگر این موارد را ندارید، باید به کنترل پنلی که هاستینگ به شما داده بروید و یک دیتابیس خالی جدید SQLServer برای ساییتان بسازید و نام دیتابیس و نام کاربری و رمزی برایش پر کنید و...

بحرحال بعد از این مرحله و داشتن چهار پارامتر فوق میرسیم به کدنویسی ...

=====

مکان استاندارد و معمول اصلاح مشخصات و مجوز سرور:

عرف کدنویسی ASP.Net ان است که برنامه نویس حداقل یک مقدار ConnectionString در فایل Wenb.config میگذارد و همه جای برنامه از آن استفاده میکند.
(این بخش به برنامه نویس اصلی پروزه ASP.Net شما برمیگردد و اینکه چه کدی نوشته و چه ساختاری استفاده کرده)

چیزی شبیه این: (معمولاً)
((برنامه نویس میتواند از این استفاده نکرده باشد ولی عرف و منطقی اش چنین است)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

که بتوان بعداً که برنامه میخواهد برود روی سرور با تغییر این مکان user و pass و... را ست کرد و آپلود کرد و نیاز به تغییر کدها نباشد.
اگر مثلاً برنامه نویس شما از همچین چیزی استفاده کرده باشد، شما کافیست مقادیر چهار پارامتر مربوط به سرور را در این مکان اصلاح کنید و نهایتاً web.config صحیح با ip و user و pass و... صحیح و جدید را آپلود کنید.

اگر برنامه نویستان از این روش استفاده نکرده باشد، راه های دیگر استاندارد مشخصی ندارد و باید از خودش در مورد محل ذخیره ConnectionString و اصلاح user و pass سوال کنید.

=====

این یک مسئله بدیهی و منطقی است که شما باید مشخصات و user و pass صحیح را به برنامه بدهید.
اگر شما با برنامه نویس پروژه تان (یا شرکت فروشنده یا سایت نرم افزار و...) تماس بگیرد، مطمئناً به سادگی میتواند بگند کجا را و چطور اصلاح کنید و پارامترهای اتصال به SQLServer را در برنامه شان تنظیم کنید.

موفق باشید.

ali zi zeperto
22-12-2009, 09:12
شما یا دوستتان خودتان برنامه را نوشته اید؟
نه من نوشتم نه این دوستمون که اومده پیش من.این پروژه این دوستمونه که خودش هم ننوشته.منتها بهش گفتن که من می تونم کمکش کنم و سر در میارم.البته اگه مربوط به وب نمی شد من می تونستم کمکش کنم.ولی برنامه نویسی وب تا حالا یه خط هم نکردم.

اگر هاست شما SQLServer را پشتیبانی میکند باید چهار مقدار مجزا فقط برای همین SQLServer داشته باشد.
ServerName (میتواند یک IP باشد یا یک آدرس وبی مثل sql.site.com و یا میتواند یک نقطه خالی(!) باشد و یا (local) و...)
DataBaseName
Username
Password
این چهارتا رو داره.که مربوط به sql server هم هستن.دقیقا همین چهارتاست.که آخری هم یه ip هستش.

عرف کدنویسی ASP.Net ان است که برنامه نویس حداقل یک مقدار ConnectionString در فایل Wenb.config میگذارد و همه جای برنامه از آن استفاده میکند.
این فایل web.config رو چون تو پستهای قبلی هم گفته بودید یه نگاه کردم اما جایی پیدا نکردم که این اطلاعاتی که دارم رو بهش اضافه کنم.میشه دقیقا بگید که باید دنبال چی بگردم که ببینم داره یا نه؟
ممنون

_H2_
22-12-2009, 12:08
سلام

اما جایی پیدا نکردم که این اطلاعاتی که دارم رو بهش اضافه کنم
این مورد خاصی که من در بالا گفتم، اگر خودش نداشته باشد و شما اضافه کنید فایده ای ندارد!!!
برای اینکه این فقط یک فیلد متغییر را برای کدها ایجاد میکند که باید در کد و زبان برنامه نویسی این فیلد با نام مشخص مثلاً ConnectionName1 مقدار خوانده شده باشد و در کدها استفاده شده باشد.

اگر کدهای برنامه اصلاً این مقدار را نخوانند و جایی هم استفاده نکنند، اضافه کردن این مقدار تاثیری بر آپلود و کارکرد سایت شما ندارد.
(نمیدانم درست توانستم منظورم را برسانم یا نه؟)

دقیقا بگید که باید دنبال چی بگردم که ببینم داره یا نه؟
در فایل web.config ببینید برنامه نویس اولیه جایی به نام connectionStrings یا رشته متنی شبیه زیر ذخیره کرده یا نه؟

اگر در هیچ کجای web.config این موارد را پیدا نکرده اید، یا برنامه شما کاری به دیتابیس و بانک اطلاعاتی SQLServer ندارد یا برنامه نویس اولیه همچین یکم غیر متعارف یا شاید هم، کم اطلاعات بوده و روش غیر متعارف و غیر معمول دیگری را برای ConnectionString در نظر گرفته!

اگر در Web.config نیافتید به کدهای و فایلهای cs.* یا vb.* مراجعه کنید و سعی کنید در این کدها این دو مورد را پیدا کنید.

=====

در نهایت در هر کجا این مورد را یافتید با رشته صحیح زیر اصلاحش کنید:

موفق باشید.

ali zi zeperto
22-12-2009, 12:49
در فایل web.config ببینید برنامه نویس اولیه جایی به نام connectionStrings یا رشته متنی شبیه زیر ذخیره کرده یا نه؟
همچین چیزی نبود.

اگر در Web.config نیافتید به کدهای و فایلهای cs.* یا vb.* مراجعه کنید و سعی کنید در این کدها این دو مورد را پیدا کنید.
یه عالمه فایل *.cs اینجا هست.

فکر نمی کنم کار من باشه.بهتره خود برنامه نویسی که پروژه رو نوشته بقیه اش رو هم کامل کنه.

خیلی ممنون که راهنمایی کردی.
موفق باشی