PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پخش اينترنت با Wireless Router متصل به مودم ADSL

0037
15-12-2009, 14:12
سلام

من ميخوام در فضاي خونه اينترنت وايرلس داشته باشم ، در حال حاضر يه مودم TP-Link 8840 دارم كه وايرلس نيست!
ميخواستم ببينم كدوم يك از راههاي زير ميتونه منطقي تر باشه و شما پيشنهادش ميكنيد.

1-خريد يك مودم وايرلس جديد (خودم مودمهاي Linksys سري N رو مدنظر دارم چون نميخوام از نظر برد و سرعت افت داشته باشم)

2-خريد يك Wireless Router و متصل كردن آن به مودم ADSL معمولي خودم و داشتن اينترنت وايرلس در فضاي خانه.

3-خريد يك Wi-Fi (دقيقاً فرقشو با وايرلس نميدونم :31: ، ولي يكي تو همين فروم گفته بود كه برد بيشتري داره نسبت به وايرلس مودم هاي ADSL )

در ضمن برام خيلي مهمه كه :

1-بردش مناسب باشه ، البته فقط براي توي محيط خونه ميخوامش ولي دوست ندارم اگر توي يه اتاق ديگه باشم كه 2-3 تا ديوار بين مودم فاصله هست ، سرعت اينترنت كم بشه يا اصلاً وصل نشه

2-نيازي به روشن بودن كامپيوتر نباشه و فقط روشن بودن مودم كافي باشه براي داشتن وايرلس.

ممنون

ChaoticHead
15-12-2009, 14:31
سلام
من ميخوام در فضاي خونه اينترنت وايرلس داشته باشم ، در حال حاضر يه مودم TP-Link 8840 دارم كه وايرلس نيست!
ميخواستم ببينم كدوم يك از راههاي زير ميتونه منطقي تر باشه و شما پيشنهادش ميكنيد.
1-خريد يك مودم وايرلس جديد (خودم مودمهاي Linksys سري N رو مدنظر دارم چون نميخوام از نظر برد و سرعت افت داشته باشم)
2-خريد يك Wireless Router و متصل كردن آن به مودم ADSL معمولي خودم و داشتن اينترنت وايرلس در فضاي خانه.
3-خريد يك Wi-Fi (دقيقاً فرقشو با وايرلس نميدونم :31: ، ولي يكي تو همين فروم گفته بود كه برد بيشتري داره نسبت به وايرلس مودم هاي ADSL )
در ضمن برام خيلي مهمه كه :

1-بردش مناسب باشه ، البته فقط براي توي محيط خونه ميخوامش ولي دوست ندارم اگر توي يه اتاق ديگه باشم كه 2-3 تا ديوار بين مودم فاصله هست ، سرعت اينترنت كم بشه يا اصلاً وصل نشه
2-نيازي به روشن بودن كامپيوتر نباشه و فقط روشن بودن مودم كافي باشه براي داشتن وايرلس.
ممنون
وایرلس همون wifi هست. بهترین راه همین خرید روتر وایرلسه. خونتون چند متره؟ مدلهای سری g یا دو سه تا دیوار اصلا افت نمی کنه، قیمتشون هم الان مناسبه. اگه می خواین خیالتون راحتتر باشه asus بخرین که آنتنش هم خارجی و هم قابل ارتقا باشه. برای وایرلس داشتن هم فقط روشن بودن مودم و روتر کافیه. البته سری N قویتر هم هست ولی مسائل امنیتی را هم در نظر داشته باشین. برد بیشتر همیشه خوب نیست.

0037
15-12-2009, 15:10
فكر كنم طول خونه ماكسيمم 20-30 نباشه! ولي ديوار هم هست و مودم هم توي ميخوام اتاق خودم بزارم!
از لحاظ امنيتي اگر پسورد داشته باشه بازم بايد نگران بود ؟!
به هر حال اگر 20-30 متر جواب بده كافيه خونه هم يك طبقه بيشتر نيست.
لطفاً يكم توضيح بديد كه اصلاً اكسز پوينت چيه و فرقش با روتر چي هست !
نظرتون در مورد وايرلس روتر TP-Link و Linksys چيه ؟! به نظر خودم چون مودمم TP-Link هست اگر وايرلس روتر هم از همين مارك باشه شايد سازگارتر باشه!

راستي قيمت هاشون رو هم لطف كنيد بگيد.

maziarb
15-12-2009, 16:47
یک سوال:

چرا از پسورد صحبت میکنید؟ مگه ip به دستگاه نمیدین که فقط اون دستگاهها بتونن وصل بشن

0037
15-12-2009, 17:27
اگر منظورت Mac Address هست ، نه ! ميخوام اگر از دوستان هم كسي اومد خونمون بتونه به راحتي با دادن پسورد از اينترنت استفاده كنه!

ChaoticHead
15-12-2009, 18:23
فكر كنم طول خونه ماكسيمم 20-30 نباشه! ولي ديوار هم هست و مودم هم توي ميخوام اتاق خودم بزارم!
از لحاظ امنيتي اگر پسورد داشته باشه بازم بايد نگران بود ؟!
به هر حال اگر 20-30 متر جواب بده كافيه خونه هم يك طبقه بيشتر نيست.
لطفاً يكم توضيح بديد كه اصلاً اكسز پوينت چيه و فرقش با روتر چي هست !
نظرتون در مورد وايرلس روتر TP-Link و Linksys چيه ؟! به نظر خودم چون مودمم TP-Link هست اگر وايرلس روتر هم از همين مارك باشه شايد سازگارتر باشه!
راستي قيمت هاشون رو هم لطف كنيد بگيد.

20-30 متر براحتی جواب می ده.
از لحاظ امنیتی پسوردهای وایرلس نسبتا براحتی قابل هک هستن.
اکسس پیونت مثل مودم عمل می کنه یعنی کارش فقط ارسال و دریافت اطلاعات بصورت بیسیم هست. روتر کار آدرس دهی و کنترل اطلاعات را انجام می ده
دستگاههای توی بازار اکثرا اکسس پوینت-روتر-سوئیچ هستن و همه کارها را با هم انجام می دن.
مارک linksys که مشهوره، مارک tp link هم اخیرا توی بازار زیاد شده، هر دو شون در سطحی که شما می خواین بخرین، دستگاههای خونگی هستن و خیلی فرق ندارن، البته خدمات لینکسیس باید بهتر باشه. بحث سازگاری فکر نمی کنم خیلی مطرح باشه چون استاندارد مشخصیه و اصلا مودمتون قرار نیست کار خاصی بکنه.
قیمت بروز روترها را متاسفانه ندارم. ولی با حدود 60 تومن فکر می کنم بتونین یه روتر سری g نسبتا خوب بخرین.

0037
15-12-2009, 19:35
اگر قيمتش 60 تومن باشه فكر كنم 30 تومان ديگه بزارم روش و يك Wireless Modem مارك Linksys بگيرم بهتر باشه!
حالا با اين مودمهاي وايرلس و يا مودم معمولي+روتر وايرلس موبايلهايي هم كه قابليت استفاده از اينترنت وايرلس رو دارن ميتونن از اينترنت استفاده كنن ؟

ChaoticHead
15-12-2009, 22:03
اگر قيمتش 60 تومن باشه فكر كنم 30 تومان ديگه بزارم روش و يك Wireless Modem مارك Linksys بگيرم بهتر باشه!
حالا با اين مودمهاي وايرلس و يا مودم معمولي+روتر وايرلس موبايلهايي هم كه قابليت استفاده از اينترنت وايرلس رو دارن ميتونن از اينترنت استفاده كنن ؟

البته مودم وایرلس لینکسیس 72 تومنه! ولی روتر جدا گرفتن بهتره.
گوشیهای موبایل هم می تونن به وایرلستون وصل بشن.

0037
15-12-2009, 22:28
البته مودم وایرلس لینکسیس 72 تومنه! ولی روتر جدا گرفتن بهتره.
گوشیهای موبایل هم می تونن به وایرلستون وصل بشن.

:18:
من شهرستانم و مودم 4 پورت linksys از سري G رو 95 ميدن!!
يعني خريد روتر وايرلس نسبت به خريد مودم ADSL وايرلس بهتره ؟! علتش رو اگر ممكنه دقيق توضيح بديد و مزاياش رو بگيد كه الكي يه مودم ديگه نخرم.
موبايلها از هر دو طريق يعني هم با مودم وايرلس هم با روتر وايرلس ميتونن وصل بشن به اينترنت ؟

spiderhorumcak
15-12-2009, 23:54
با سلام، من تصمیم دارم خط adsl خود را بین سه دستگاه PC در سه ظبقه ی جدا از یک ساختمان و دو لپ تاپ، همگی به صورت بی سیم، به اشتراک بگذارم. در حال حاضر از مودم DLink DSL 200 و یک هاب 8 پورت با سیم استفاده می کنم و PC اصلی همیشه روشنه. می خوام برای برقراری ارتباط نیازی به روشن بودن PC خاصی نباشه و روشن بودن خود مودم کافی باشه. در ضمن امکان upgrade دستگاه هم برام مهمه. آیا استفاده از دستگاه های همه کاره ای مثل DLink 2640b بهتره یا استفاده از مودم و روتر و accesspoint جداگانه؟ تفاوت کییت در حدی هست که بیارزه پول بیشتری بدم. در بین دستگاه های موجود در ایران بهترینش کدومه؟ زیاد تعریف ASUS رو شنیدم ولی اطلاعات دقیق می خوام. آیا آنتن وایرلسی هست که بشه به اترنت مادربورد وصلش کرد؟ چون بودجه هم برام مهمه لطفا قیمت تقریبی رو هم بفرمایید. پیشاپیش ممنون.

ChaoticHead
15-12-2009, 23:58
:18:
من شهرستانم و مودم 4 پورت linksys از سري G رو 95 ميدن!!
يعني خريد روتر وايرلس نسبت به خريد مودم ADSL وايرلس بهتره ؟! علتش رو اگر ممكنه دقيق توضيح بديد و مزاياش رو بگيد كه الكي يه مودم ديگه نخرم.
موبايلها از هر دو طريق يعني هم با مودم وايرلس هم با روتر وايرلس ميتونن وصل بشن به اينترنت ؟

متاسفانه فروشنده های شهرتون یه مقدار دزد تشریف دارن! این مودم الان چند ماهیه که قیمتش در تهران زیر 80 تومنه و مرتب ارزونتر هم میشه. مدلش هم هست linksys wag54g2 .

مزیت روتر جدا داشتن اینه که اگه برای مودم یا روتر مشکل پیش اومد فقط اون یکی را تعمیر یا تعویض می کنین و برای اون یکی علاف نمی شین و کارتون کمتر لنگ می مونه. بعلاوه روترهای مجزا معمولا امکاناتشون نسبت به مودم-روتر های کمبو یه مقدار بیشتره، هر وقت هم خواستین مثلا برد دستگاهتون را بیشتر کنین کافیه روتر را عوض کنین و نیازی به تعویض مودم نخواهد بود. عیبش اینه که تنظیماتش ممکنه یه کم مشکلتر باشه.

البته مودم وایرلس گرفتن هم انتخاب بدی نیست، بخصوص اگه برای اون مودم قبلیتون کاربرد دیگه ای داشته باشین یا براش مشتری داشته باشین، بعلاوه چون یک دستگاهه جای کمتری می گیره.

موبایلها به هر اکسس پوینتی وصل می شن، پس با هردوشون کار می کنن:
روتر وایرلس (مثل Wrt54g ) = روتر + اکسس پوینت + سوئیچ
مودم وایرلس (مثل ٌWag54g2 ) = روتر + اکسس پوینت + سوئیچ + مودم
مودم (مثل 8840 ) = روتر + سوئیچ + مودم

spiderhorumcak
17-12-2009, 18:17
با اینکه کسی به پست قبلی جوابی نداد ولی خوب...
من بین انتخاب های زیر موندم:
ASUS AM604g
ASUS WL600g
Linksys wag54g2
لطفا اگه کسی می تونه کمکم کنه (لطفا با توضیح و دلیل) اگه پیشنهاد دیگه ای هم دارید ممنون میشم.