PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گــــاز ســوز کـــردن

mahdi7610
15-12-2009, 12:14
سلام دوستان

من یه ماشین پیکان مدل 83 دارم و قصد دارم اونا گازسوز کنم .

قیمتش الان چقدر هستش ؟

دولتی هستش یا ازاد ؟

تا جایی که شنیدم الان ازاد گاز سوز می کنند و هزینه اش بالای 400 تومن هستش .

کسی هست اشنایی چیزی داشته باشه با قیمت کم من ماشینم را گاز سوز کنم ؟

ممنون :)

ahriman323
16-12-2009, 17:12
پیکان 600 هست فکر کنم:11:

mehdipesse
17-12-2009, 20:41
پيكان رو نميدونم ولي آردي رو 2 ماه پيش 750 اومن دادم براش:13:

mahdi7610
18-12-2009, 11:37
چقدر گرون :13:

5 ماه پیش یکی را پیدا کرده بودم که اشنا داشت و قرار شد با 400 تومن گازی کنه .

پول نداشتم بی خیال شدم .

راسته که میگن اگه جانباز و خانواده شهید پیدا کنی زیر 100 تومن میشه گازی کرد ؟

farid55
19-12-2009, 00:03
میدونم شاید جاش اینجا نباشه ولی سوال شده برام که:
تو دنیا هم ماشین گاز سوز هست یا این داستانها فقط مربوط به ایرانه؟

mf.designing
19-12-2009, 00:12
ما یه RDi رو به تازگی گاز سوز کردیم که 690 تومنی شد خرجش ! تازه اصلا هم سازگاری نداره !! کلا اگه از کارخانه گاز سوز نیاد بیرون به درد نمیخوره و بیشتر اعصاب خورد کنه ...

mehdipesse
19-12-2009, 10:38
RDi من كه خيلي خوب داره جواب ميده :27: با يه بار گاز 200 كيلومتر ميرم فقط وقتي ميره رو گاز يه كم به آدم احساس تريلي بودن دست ميده
همونطور كه گفتم 750 تومن شد
البته جانبازا هم ارزون مي شه هم هر موقع دلشون خواست مي تونن برت تو صف تاكسيا:20:
ضمنا اوني كه 400 ميشده فكر كنم LNP بوده اگرچه نسبت به نوع مخزن CNG فكر كنم يه كم قيمتا متفاوته:5:

mehdipesse
19-12-2009, 10:48
LPG منظورم بود

mm00
19-12-2009, 12:30

تا اونجایی که میدونم هنوز موتور کاملا پایه گازسوز تو دنیا ساخته نشده!

mehdipesse
19-12-2009, 12:57
راسش من اين مطلبو يه جا خوندم ولي يادم نيس كجا شايد سايت ايران خودرو يا امداد خودرو بوده "در حال حاضر ایتالیا با 240 جایگاه عرضه CNG،بیش از 300 هزار خود روی CNG سوز دارد.
در نیوزلند نیز حدود 250000خودرو در سال‌های اخیر CNG سوز شده‌اند و حدود 250 جایگاه، عرضه CNG در این کشور را برعهده دارند. آرژانتین نیز در چند ساله اخیر برنامه‌ریزی گسترده‌ای را برای استفاده CNG طرح‌ریزی نموده و در حال حاضر 700000 خودروی CNG سوز دارد."

mehdipesse
21-12-2009, 09:08
من يه سوال داشتم ميگن ماشينايي كه 16 سوپاپ دارن (4 سيلندر) رو نميشه گاز سوز كرد اين درسته يا نه؟ و اگه درسته علتش چيه؟

miladng
25-12-2009, 13:10
آقا ما يه پرشيا مدل 87 داريم مي خوايم اينو گاز سوز كنيم.اصلا مي صرف يا نه؟
آخه من زياد استفاده از ماشين مي كنم.روزي 10 ليتر.

من برم اين كار رو بكنم يا به دردسراش نمي ارزه.يا همون بنزين آزادو بزنيم.

اساتيد اگه ميشه سريع جواب بديد.

mehdipesse
25-12-2009, 19:11
آقا ما يه پرشيا مدل 87 داريم مي خوايم اينو گاز سوز كنيم.اصلا مي صرف يا نه؟
آخه من زياد استفاده از ماشين مي كنم.روزي 10 ليتر.

من برم اين كار رو بكنم يا به دردسراش نمي ارزه.يا همون بنزين آزادو بزنيم.

راسش من به شخصه راضيم البته بستگي به اينم داره كه چقدر از بنزين كارتت كم مياري من خودم وقتي بنزين كارت تموم ميشد فاصبه سيرجان تا شيراز رو بنزين آزاد ميزدم كه خب رفت و برگشتش 25000 تومن تموم ميشد ولي با گاز 2500 تومن ميشه و با توجه به رفت و آمد زيادم در مجموع خوب هست

miladng
25-12-2009, 20:38
راسش من به شخصه راضيم البته بستگي به اينم داره كه چقدر از بنزين كارتت كم مياري من خودم وقتي بنزين كارت تموم ميشد فاصبه سيرجان تا شيراز رو بنزين آزاد ميزدم كه خب رفت و برگشتش 25000 تومن تموم ميشد ولي با گاز 2500 تومن ميشه و با توجه به رفت و آمد زيادم در مجموع خوب هست

از نظر خرابي ها منظورمه.مثل عوض كردن سر سيلندر ها و...
اگه آدم بخواد هر سال 1 ميليون پياده بشه همون يه ميليون و آزاد ميزنه خوب.
منم مصرفم بالا ست.ماه اول كارتم تمومه.2 ماه ديگه به ياري دوستان و بنزين آزاد.

mehdipesse
25-12-2009, 20:45
حب من اميدوترم بقيه دوستان در مورد خرابي نظر بدن چون من هنوز مشكلي ندارم

miladng
25-12-2009, 21:55
اگه ميشه دوستان نظر بدن.

چون تا حالا از هر كي پرسيدم ميگه نمي صرفه.

mehdipesse
30-12-2009, 10:25
سلام به همگي
من يه مدت پيش يه موردي برام پيش اومد كه ميخوام اينجا بگم ببينم اشكال كارم از كجا بوده شايد براي بقيه هم تجربه اي باشه
قضيه اين بود كه من يكي دو ماه بعد از گاز سوز كردن ماشين (RDi مدل 84) يه دفه ديدم ماشين رو بنزين موتورش خيلي لرزش داره و شتاب و سرعت قبل رو نداره بعد ديدم رو گاز اينجور نيست و مثل قبله ولي رو بنزين موتور سه كار ميكرد
سيرجان بردمش تنظيم موتور دياگ زد گفت يكي از انژكتوراش كار نميكنه و بايد شسته بشن، انژكتورا رو باز كرد شست و دوباره بست ولي موتور هنوز همونجور بود!!!
گفت ديگه بايد ببريش فيلر گيري
رفتم پيش مكانيك براي فيلر گيري مكانيكه موتور رو كه ديد گفت نه اين مشكلش خيلي بالا تر از فيلر گيريه بايد سر سيلندر باز شه
بهش گفتم باشه درسش كن روز بعد رفتم ديدم يه ليست بلند بالايي از انواع واشر و سوپاپ و .... داد كه بخرم، رفتم گرفتم بهش دادم سرسيلندر رو هم داد ببرم تراشكاري كه اونم بردم
روزي كه قرار بود برم ماشينو بگيرم رفتم ديدم موتور هنوز همونجوريه!!!!!!!
مكانيكه ديگه خودشم مونده بود كه چرا اينجوره رفت يه تنظيم موتوري رو كه مطمئن بود آورد اون گفت مشكل حتما از انژكتوره بعد خودش يه انژكتور نو آورد و رو يكي يكي سيلندرا بست معلوم شد مشكل از سيلندر 4 هس ولي ازخود انژكتور نبود چون با انژكتور نو هم باز همونجور بود!!
گفت مشكل برقي داره كه برق به انژكتور نميرسه بايد ببريش پيش برقكار
خلاصه ماشين رو برديم به برقكار نشون داديم گفت مشكل از كيت گاز بايد باشه كه برق رو سوويچ نميكنه به انژكتور، گفتم رابطهاي گاز رو قط كن ماشين فقط رو بنزين باشه ولي درست بشه
روز بعد كه رفتم ديدم اين كار رو كرده و ماشين درست شده. تا اينجا حدود 200 تومن خرجم شد (البته چون موتور پيكان هس خرجش كم شد)!!
هفته بعد ماشيين رو بردم شيراز همون كارگاهي كه گاز سوزش كرده بود رابط ها رو وصل كرد كيت رو هم عوض كرد و درست شد و من فقط 2 تومن انعام دادم به شاگردش!!!!!!! يعني 200 تومن الكي خرج كرده بودم
حالا نميدونم چكار بايد ميكردم كه ون 200 تومن رو بيخود نمبدادم