PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تمام اطلاعات رجیستری کجا ذخیره میشه

Perpetual
15-12-2009, 06:51
آیا تمام اطلاعات رجیستری داخل یه فایل txt یا هر پسوندی که قابل دستکاری باشه ، میره یا نه . این سوال رو واسه چی پرسیدم .. خوب الان میگم : من چند وقت پیش یه تغییری داخل رجیستری انجام دادم که بعد از یه رستارت ویندوز بالا نیومد ، حالا کاری نداریم که چی بود و چی شد !! ، هر چی با ویندوز bootable (Hiren's.BootCD.9.9)داخل داریو ویندوزم می شدم تا تغییری که داخل رجیستری دادم رو دوباره درست کنم ویندوز bootable ، رجیستری خودش رو می آورد و حالم رو می گرفت . حالا من دنبال یه فایلی هستم که تمام اطلاعات رجیستری رو بشه با این ویندوز bootable دستکاری کنم یا اگر نباشه یه نرم افزار که بتونه قبل از بالا اومدن ویندوز (یعنی داخل بوت)رجیستری رو دستکاری کنه به من معرفی کنید . (ولی من مجبور شدم ویندوزم رو عوض کنم ) اینو بگم که نرم افزار های بوت داخل همین سی دی هم که درباره رجیستری بودند، نتونستند به من کمک کنند .
لطفا منو راهنمایی کنید .

Mohammad King
15-12-2009, 10:20
شما در run بنویسید regedit تمام ریجستری اونجا هست/

ولی من نمیدونم شما کجا رفتی؟!!!

شما خوب بوده سیستم را reapir میکردین.

Perpetual
17-12-2009, 06:53
دوست عزيز من ميگم قبل از ورود به سيستم عامل !!!!!؟؟؟

mehdi_halla
17-12-2009, 08:48
آیا تمام اطلاعات رجیستری داخل یه فایل txt یا هر پسوندی که قابل دستکاری باشه ، میره یا نه . این سوال رو واسه چی پرسیدم .. خوب الان میگم : من چند وقت پیش یه تغییری داخل رجیستری انجام دادم که بعد از یه رستارت ویندوز بالا نیومد ، حالا کاری نداریم که چی بود و چی شد !! ، هر چی با ویندوز bootable (Hiren's.BootCD.9.9)داخل داریو ویندوزم می شدم تا تغییری که داخل رجیستری دادم رو دوباره درست کنم ویندوز bootable ، رجیستری خودش رو می آورد و حالم رو می گرفت . حالا من دنبال یه فایلی هستم که تمام اطلاعات رجیستری رو بشه با این ویندوز bootable دستکاری کنم یا اگر نباشه یه نرم افزار که بتونه قبل از بالا اومدن ویندوز (یعنی داخل بوت)رجیستری رو دستکاری کنه به من معرفی کنید . (ولی من مجبور شدم ویندوزم رو عوض کنم ) اینو بگم که نرم افزار های بوت داخل همین سی دی هم که درباره رجیستری بودند، نتونستند به من کمک کنند .
لطفا منو راهنمایی کنید .

سلام دوست عزیز شما می تونستی کاری که دوست خوبمون انجام دادن , انجام بدی مشکلت حل میشد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Perpetual
18-12-2009, 06:39
سلام دوست عزیز شما می تونستی کاری که دوست خوبمون انجام دادن , انجام بدی مشکلت حل میشد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ببين دوست عزيز من ميگم قبل از ورود به سيستم عامل . اين کاري که اين دوست عزيزمون اشاره کردن داخل سيستم عامل بايد انجام بشه .
اگر منظورتون سيستم عامل ويندوز bootable هست ، که گفتم رجيستري سيستمي خودشو مياره حتي وقتي فايل regedit.exe داخل پوشه سيستم عامل اصلي رو اجرا مي کنم .
حتي من بصورت command prompt هم نمي خوام وارد سيستم بشم!!!!!!!
بابا يعني يکي نيست اين کار رو انجام داده باشه ؟؟؟؟!!!!!

mehdi_halla
18-12-2009, 16:33
دوست عزیز شما خوب نخوندی.
اصلا وارد سیستم عامل نمیشی با این کار .فرض بر اینه که اصلا امکان ورود به ویندوز نیست.

piremard
18-12-2009, 23:52
لطفا منو راهنمایی کنید .
رجیستری ویندوز از دو قسمت تنظیمات سیستم و یوزر تشکیل شده و در ویندوز های قبلی در یک فایل ذخیره می شدند و برای سرعت بیشتر فراخوانی حالت دیتابیس داشت . در ویندوزهای ان.تی4 و بعد البته در مورد ویستا و 7 یادم نیست ! در چندین فایل جداگانه که بیشترشون در آدرس "System32\Config" هستند ذخیره می شند . و مثل یک متن ساده نیستند که بتونید براحتی ویرایششون کنید

Perpetual
20-12-2009, 07:21
دوست عزیز شما خوب نخوندی.
اصلا وارد سیستم عامل نمیشی با این کار .فرض بر اینه که اصلا امکان ورود به ویندوز نیست.

چطور ميشه يه کم بيشتر توضيح بديد

mehdi_halla
20-12-2009, 15:55
سلام دوست عزیز
شما در این روش با استفاده از سی دی بوت ویندوز و قسمت RECOVERY CONSOLE اون , میتونین اطلاعات رجیستری یه نقطه (POINT) مناسب رو که قبلا توسط خودتون یا سیستم ایجاد شده رو اعمال کنین و باعث بشین که ویدوز بالا بیاد.و بقیه کارها....
متن رو به دقت بخونین احتمالا مشکل حل بشه...

Perpetual
21-12-2009, 06:55
مي دونيد چيه اين ويندوز بوت اين سي دي فقط رجيستري خودشو مياره که هر تغييري بدم بعد از يه رستارت دوباره خودش مي شه و اصلا ربطي با رجيستري ويندوز اصلي نداره .

mehdi_halla
21-12-2009, 15:09
مي دونيد چيه اين ويندوز بوت اين سي دي فقط رجيستري خودشو مياره که هر تغييري بدم بعد از يه رستارت دوباره خودش مي شه و اصلا ربطي با رجيستري ويندوز اصلي نداره .

سلام.شما اصلا به اون سی دی بوت(منظورتون Hieren هستش دیگه؟) کاری نداشته باش .با سی دی ویندوز بوتیبل این کارهایی که دوستمون انجام دادن رو اعمال کن.

Perpetual
22-12-2009, 09:07
سلام.شما اصلا به اون سی دی بوت(منظورتون Hieren هستش دیگه؟) کاری نداشته باش .با سی دی ویندوز بوتیبل این کارهایی که دوستمون انجام دادن رو اعمال کن.
وقتي با سي دي ويندوز بوتيبل بوت شدم چطور برم داخل run ؟؟!!!
يه کم شما بيشتر توضيح بديد.
ممنونم

mehdi_halla
22-12-2009, 20:16
وقتي با سي دي ويندوز بوتيبل بوت شدم چطور برم داخل run ؟؟!!!
يه کم شما بيشتر توضيح بديد.
ممنونم

سلام.
شما سی دی بوت ویندوز رو که بذاری و باهاش بوت شی, بعد از لود یه سری فایل , برا نصب مجدد ویندوز یه پیغامی میاد که میگه برای رفتن به recovery console دکمهR رو بزن:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این کارو که کردی یه صفحه میاد میگه کدوم ویندوز رو میخوای recovery کنی:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و شما شماره ای رو که خودش لیست کرده و ویندوزتون تو اون درایو هست رو میزنی(1 یا 2 یا...).
حالا میگه پسورد ادمین اون ویندوز رو بنویس.پسورد رو که بدی دیگه اون کارها رو میتونی انجام بدی.

Perpetual
25-12-2009, 07:00
سلام.
شما سی دی بوت ویندوز رو که بذاری و باهاش بوت شی, بعد از لود یه سری فایل , برا نصب مجدد ویندوز یه پیغامی میاد که میگه برای رفتن به recovery console دکمهR رو بزن:

این کارو که کردی یه صفحه میاد میگه کدوم ویندوز رو میخوای recovery کنی:

و شما شماره ای رو که خودش لیست کرده و ویندوزتون تو اون درایو هست رو میزنی(1 یا 2 یا...).
حالا میگه پسورد ادمین اون ویندوز رو بنویس.پسورد رو که بدی دیگه اون کارها رو میتونی انجام بدی.

ببخشيد که دير شد
من پسورد رو که دادم بعديش داخل شاخه ويندوز شد بعدش تايپ کردم regedit.exe ، بد کوماند يا ارور گرفت.
همين کارو هم داخل system32 کردم بازم نشد .
از چه دستوري براي احضار رجيستري بايد استفاده کنم ؟؟؟
اگه ميشه خودتون هم امتحانش کنيد:20:
ممنونم:11:

mehdi_halla
25-12-2009, 09:42
سلام.
شما دیگه لازم نیست تو این مرحله regedit رو اجرا کنین.شما به رجیستری دسترسی دارین (نه به اون صورتی که تو ویندوز دسترسی داشتین)شما با copy و paste سر وکار دارین.
این کارها رو انجام بدین:(البته اینا رو از پست جناب siamaks کپی میکنم که زحمت ترجمه اش رو کشیده بودن قبلا )

md tmp
copy c:\windows\system32\config\system c:\windows\tmp\system.bak
copy c:\windows\system32\config\software c:\windows\tmp\software.bak
copy c:\windows\system32\config\sam c:\windows\tmp\sam.bak
copy c:\windows\system32\config\security c:\windows\tmp\security.bak
copy c:\windows\system32\config\default c:\windows\tmp\default.bak

delete c:\windows\system32\config\system
delete c:\windows\system32\config\software
delete c:\windows\system32\config\sam
delete c:\windows\system32\config\security
delete c:\windows\system32\config\default

copy c:\windows\repair\system c:\windows\system32\config\system
copy c:\windows\repair\software c:\windows\system32\config\software
copy c:\windows\repair\sam c:\windows\system32\config\sam
copy c:\windows\repair\security c:\windows\system32\config\security
copy c:\windows\repair\default c:\windows\system32\config\default

البته واضح است که در اینجا درایوی که من ویندوز رو در اون نصب کردم درایو C هست و شما هم باید درایو ویندوز رو تایپ کنید ، برای اینکه همه ی این خطوط رو تایپ نکنید پیشنهاد می کنم اگر امکانش رو دارید خطوط فوق را داخل یک فایل متنی ذخیره کنید و با نام reg1.txt در درایو C ذخیره کنید و بعد فقط کافی هست در خط فرمان کنسول عبارت زیر را وارد کنید .

Batch C:\reg1.txt

با این کار کلیه دستورات فوق از فایل متنی خوانده و انجام می شود.

مرحله دوم
حالا در کنسول Exit رو تایپ کنید تا سیستم ری استارت شود ، این بار حالت Safemode ویندوز ایکس پی معیوب را انتخاب کنید (دقت کنید فقط حالت Safemode) مشاهده می کنید که ویندوز بالا می آید. وارد درایوی شوید که در آن ویندوز را نصب کرده اید (در اینجا C) وارد فولدر System Volume Information شوید ، برای اینکه فولدر فوق را ببینید و بتوانید وارد شوید مراحل زیر را انجام دهید.

وارد Folder Options شوید و گزینه Show Hidden Files and Folders را انتخاب کنید ، علاوه بر آن تیک گزینه Hide protected operating system files (Recommended) را هم بردارید. در انتهای لیست تیک گزینه Use simple file sharing (Recommended) را هم بردارید. حال پنجره ی فوق را تایید کنید و ببندید. وارد درایو ویندوز شوید مشاهده می کنید که System Volume Information مشهود است. روی فولدر فوق راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید در پنجره ی فوق به بخش Security رفته و روی دکمه Add کلیک کنید ، در کادر باز شده اسم یوزر فعلی خودتون رو بنویسید و OK کنید دوباره به پنجره ی قبلی بر می گردید ، حال برای یوزری که اضافه کردید تیک Full Control رو Allow بزنید و پنجره رو تایید و ببندید.

حالا وارد فولدر بشید. از اینجا به بعد بیشتر دقت کنید چند فولدر هستند که با ساختار _restore{GUID} ذخیره شدند ، شما فولدری رو باز کنید که تاریخش تاریخ الان نباشه ، وارد اون بشید می بینید که فولدرهایی هستند با این ساختار RPx که این ها همون اطلاعات Restore Point ها هستند بسته به تاریخ ساختشون Folder که می خواهید رو انتخاب کنید ، که من پیشنهاد می کنم نزدیک ترین تاریخ رو انتخاب کنید ، اما باز دقت کنید فولدری که انتخاب می کنید تاریخ همین الان سیستمتون نباشه. بعد از این که فولدر مورد نظر رو انتخاب کردید تاریخ و ساعت فولدر رو یادداشت کنید بعدا لازم میشه. وارد فولدر بشید ، سپس وارد فولدر snapshot بشید ، دنبال فایل های زیر بگردید:

_REGISTRY_USER_.DEFAULT
_REGISTRY_MACHINE_SECURITY
_REGISTRY_MACHINE_SOFTWARE
_REGISTRY_MACHINE_SYSTEM
_REGISTRY_MACHINE_SAM

فایل های فوق رو کپی کنید و به پوشه ی C:\Windows\tmp منتقل کنید و اسم هاشون رو هم به این ترتیب عوض کنید:

SECURITY
SOFTWARE
SYSTEM
SAM

مرحله سوم
دوباره سیستم را ری استارت کنید و سی دی ویندوز را بوت کنید وارد Recovery Console شوید و این بار دستورات زیر را اجرا کنید : (البته می توانید آن ها را در یک فایل متنی با نام reg2.txt در درایو C ذخیره کرده و فقط دستور Batch C:\reg2.txt را اجرا کنید.)

del c:\windows\system32\config\sam
del c:\windows\system32\config\security
del c:\windows\system32\config\software
del c:\windows\system32\config\default
del c:\windows\system32\config\system

copy c:\windows\tmp\software c:\windows\system32\config\software
copy c:\windows\tmp\system c:\windows\system32\config\system
copy c:\windows\tmp\sam c:\windows\system32\config\sam
copy c:\windows\tmp\security c:\windows\system32\config\security
copy c:\windows\tmp\default c:\windows\system32\config\default

مرحله چهارم
در کنسول عبارت Exit را تایپ کنید تا سیستم ری استارت شود ، این بار ویندوز ایکس پی را به حالت معمولی بوت کنید بعد از اینکه سیستم بوت شد وارد System Restore ویندوز شوید گزینه Restore my system to an earlier time رو انتخاب کنید ، حال نقطه بازیابی که ساعت و تاریخ آن را یاد داشت کردید (ساعت و تاریخ فولدر RPx) را پیدا کرده و انتخاب کنید.
به سیستم اجازه دهید برای آخرین بار ری استارت شود . تبریک میگم همه چیز رو به راه هست!

Perpetual
26-12-2009, 06:58
بينهايت از راهنمايي شما سپاسگذارم
هم از شما به خاطر پيگيريتون و هم از siamak به خاطر پست جالبش .

hesam_x3
26-12-2009, 15:17
سلام دوست عزیز . شما قبل از هر دستکاری تو رجیستری باید از کل رجیستری به back up بگیرین تا در صورت بروز مشکل با safe mode بیای بالا و back up رو جایگزین کنی . دوباره خودش میشه که امکان نداره . منظورتون رو کامل بگین . رجیستری 5 قسمت داره . سخت افزار . نرم افزار . میان افزار . کاربری شخصی . و یوزر سازی . شما باید یدونی واسه چی میخوای بری و تغییرات بدی . شما احتمال قوی بوت mbr رو با مقادیر اشتباهی value جایگزین کردی و خراب شده .

برنامه های زیادی هست برای تعمیر رجیستری در حالت بوت . تو نت سرچ کن پیدا میشه . ...
فقط این رو بدون : رجیستری قسمتی هست که اصلا مهربون نیست . یه اشتباه کوچیک در مقدار دهی میتونه کل سیستم رو فلج کنه ! سخت افزار بپرونه ! هارد رو به فنا بده ! اول یکم آشنا شو بعد برو دستکاریش کن . شایدم وارد باشی .

حسام