PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ماجرای خرید یک کیس 300 تومنی !

KING_DESIGNER
11-12-2009, 11:30
با عرض سلام به اساتید گرامی!!:11:
من با وجودی که چندین سال هست به تمام سیستمها آشنایی دارم ولی اصلا از تفاوت سخت افزار ها سر در نمیارم :41: از سال 79 با سی پی یو 533 سلرون و ویندوز 98 و پارسا 99 تا الان که پنتیوم 4 دارم با سیستمها سر و کله زدم و رشته خودم هم بیشتر پیرامون نرم افزار بوده ولی با این وجود مهندسی سخت افزار زیاد نمیدونم چون سر رشته زیادی ندارم.اینقدر درگیر کار هستم که باورکنین اصلا نمیتونم برم بازار دنبال سیستم و مقایسه قطعات بگردم حتی بیشتر مواقع به خاطر زیاد بودن مارکها و مدلها خیلی چیزا رو قاطی میکنم و اصلا نمیتونم درست حساب کتاب کنم نتیجه گرفتم بیام مشورت کنم

و از شما برای بستن یک کیس راهنمایی میخوام کاربرد فقط طراحی گرافیک و چندتا هم بازی خوب مثل call of duty و فیلم دیدن اون هم با کیفیت HD افسانه ای !! زیاد کاربرد آنچنانی ندارم باهاش و لی کار با فتوشاپ و گرافیکش خیلی واسم مهمه و اولویت با طراحی و فتوشاپ هست نهایت پولی هم که میتونم بدم حدود 300 هست یه خورده بالا یه خورده پایین ولی با این قیمت راحت ترم پس خواهشا قیمتهای بالاتر بهم پیشنهاد ندین که کف گیر زده قابلمه رو سولاخ کرده :31: این سیستم رو هم برای چندسال دیگه میخوام نگه دارم و باید سیستمی باشه که بتونه با ویندوزهای نسل بعدی هم کار کنه و همین الان هم میخوام روش ویندوز 7 نصب کنم که بی نهایت ازش خوشم اومده پس لطفا قطعاتی رو معرفی کنید که به خطر نیفتم و هنگ نکنه و کلا توی گرافیک کم نیاره ....

واگر هم که چندسال دیگه قطعات جدیدتری اومد فرض مثال بتونم با فروش مادربورد و یا CPU سرعتشو کولاک کنم ؟ بد نمیگم ؟ پس یه چیز همه فن حریف میخوام
و همین ویندوز 7 رو هم که نصب کردم مثل کره و خامه !!:31: خیلی نرم بالا بیاره و باهاش کار کنه ... اصلا دوست ندارم تاخیر داشته باشه فقط سریع باشه !! ( دوستانی که با فتوشاپ کار کردن میدونن وقتی که یک براش بزرگ مثلا سایز 2100 رو برمیداری و میخوای یه جایی رو رنگ بزنی خیلی طول میکشه تا رندر بگیره میخوام این دردسر رو نداشته باشم تا دست به براش ببرم خودش کارشو زودتر از اونی که میخوام انجام بده حالا نمیدونم منظورمو خوب رسوندم یا نه درواقع میخوام شتاب داشته باشه مثل ماشین تا گاز بدم توی چهارثانیه سرعت رو بیاره روی د کیلومتر :31:و دیگه این که همین سرعت رو توی نرم افزارهای ادیت موسیقی داشته باشه latency نداشته باشه و اونجا هم بتونم خیلی خوب ساز رو بزنم و تاخیر نداشته باشم حالا این موارد به سی پی یو مربوط میشه و یا رم ؟ و یا چیپست مادربورد لطفا توضیح بدید !!
بازهم میگم بازی نمیکنم اصلا خوشم نمیاد از بازی ولی حالا ممکنه چندتا بازی هم به پستم بخوره و نصب کنم پس همه جوانب رو بیشتر در مورد زلال بودن تصویر بگیرید.:31: یه دفعه هم دیدی چهارتا بازی نصب کردم از سر بیکاری ویهو تصویر نیومد لطفا ان موارد رو هم در نظر بیگرید...

1- راهنمایی : تفاوت CPU های AMD با اینتل ؟
خوب اینها با هم یک سری تفاوتهای آشکاری دارند ولی میخوام بدونم آیا این فرضیه درسته که برای ارتقای cpu های اینتل با سوکت های مخصوص خودش در آینده به مشکل میخورم ؟؟ و نمیتونم اون رو آپگرید کنم ؟؟
ولی در مورد cpu های AMD نه قضیه برعکس هست و با یه قیمت حدود هفتاد هشتاد تومن میتونم یه cpu خوب گیر بیارم و تا چندسال هم ساپورت بشم و هرموقع دلم خواست عوض کنم ؟؟ چون چیزی که دیدم با هفتاد تومن میتونم یهcpu amd سه هسته ای ببندم خوب این یه خورده وسوسه انگیزه ولی میخوام بدونم همین سه هسته ای قدرت کش و بافرش نسبت به اینتل هم قیمت خودش ( ده تومن پایینتر بالاتر ) چطوره ؟6300 مثلا همین حدودهاست آیا این سه هسته ای AMD میتونه از اون جلو بزنه ؟ و یه چیز دیگه میخوام این تفاوت قیمت اثرش روی مادربورد و یا قطعات دیگه خودشو نشون نده چون مادروبرد اینتل ساپورت با aMD فرق داره خوب ؟ حالا اگه من برم سی پی یو اینتل ببندم روی مادربورد اینتل ساپورت فرض بگیریم شد صد وپنجاه تومن همین صد وپنجاه تومن برای هم نوع خودش در AMD بالاتر نشه !! گرفتی ؟ حالا تا ده بیست تومن بالاتر هم جا داره ولی به شرطی که سرعتش از هم رده خودش چه اینتل چه AMD بیشتر باشه ویا حداقل کیفیتش بالاتر باشه ..
توی این cpu های جدید خبری از CELERON و SEMPRON نیست ؟؟
اگه قدیمیها یادشون باشه سلرون ها کش نداشتن و اصلا قدرت مانور دادنی نداشتن فقط باهاش میشد سیستم رو روشن کرد ویندوز رو بالا اورد :27: ولی فول کش ها قضیه شون برعکس بود قدرت خیلی بالاتر میرفت و کلی کار میشد باهاشون انجام داد وکلا سیستمهای حرفه ای با سی پی های فول کش کار میکردن مثل همینی که دارم
حالا میخوام بدونم با مبلغی که برای سی پی یو کنار گذاشتم حدود هفتاد هشتاد تومن میتونم یه سی پی یو مشتی گیر بیارم یا cpu های زیر صد تومنی حکم همون سلرون ها رو داره ؟؟؟ من روی این قضیه خیلی حساسم چون سلرون داشتم و پدر منو درآورده بدون این که از وجود نعمتی به نام کش خبر داشته باشم و الان تازه فهمیدم قضیه چی بوده !!!پس خواهش میکنم روی این قسمت بیشتر تمرکز کنید!!

2- cpu حتما باید هسته دار باشه و کش مشترک نداشته باشه قیمتش هم دور وبر همون هفتاد هشتادباشه
3 - چند وقتیه که قطعات آشغال و بنجول بازار رو گرفته که اونجوری که فهمیدم cpu های amd بیشترین تقلب رو دارن پس با این حساب بهتر نیست اینتل ببندم ؟

4- درحال حاضر مادربوردی که دارم abit امریکایی هست که فوق العاده ازش راضی ام نه هنگ میکنه نه اذیت میکنه در واقع همون طوری که قبل از خرید فروشنده تعریفشو میکرد امتحانشو پس داده ولی متاسفانه بعد ازنج شش سال که میخوام همین مادربورد رو بگیرم خبرای بدی شنیدم که از سال گذشته تولید این مادربوردها متوقف شده و دیگه تولید نمیشه ؟ با این حساب باز هم تک و توک توی بازار گیر میاد !!! حالا به نظرتون یه مادربورد دیگه ببندم(( نظر خودم asus (( یا از همین ابیت چیز خوبی توی بازار گیر اومد بگیرم و کار رو تموم کنم ؟
5- قدرت مادربوردها روی چیپستشون هست یا چیز دیگری این وسط هست ؟ من دنبال چیزی میگردم که بافرش زیاد باشه منظور از بافر همون قدرت تجزیه و تحلیل و رد وبدل کردن داده ها هستش حالا نمیدونم توی مادربورد buss گفته میشه ؟ آره ؟
این داستان رم های جدید چیه ؟ ram ddr 2 , 3 زمان ما SD بود بعدش هم DDR اومد که الان یک گیگ روی همین سیستمم بستم میخوام بدونم مادربوردی که میگیرم و قیمتش زیر صد تومنه آیا بعدا این امکان رو داره که مثلا بعدا با خرید و ارتقای رم ( فعلا چهارگیگ فکر کنم کافی باشه )) و ارتقای اون بعدا به 8 گیگ بتونم با نرم افزارهای آینده کار کنم ؟و یا نه برم مستقیم پولمو بدم یه مادربورد DDR3 بگیرم و برای ده سال دیگه هم ساپورت باشم ؟

مادربوردها معمولا 2 نوع اسلت گرافیک دارن pci express , agp که متاسفانه یا خوشبختانه من تا همون AGP رو میدونم و با این اکسپرس ها کار نکردم کدومشون بهتره برای خرید کارت گرفیک هم به مشکل برنخورم ؟

مادربورد ساتا 2 یا ساتا3 ؟ فرق این دوتا انگار در سرعت بافرشون هست ؟
مادربوردهای ساتا3 گرونتر هستن ؟ تفاوتشون با مادربوردپیشنهادی خودشتون چقدره ؟میصرفه که برم سراغش ویا نه با همون ساتا 2 هم کارمون راه میفته تا دو سه سال دیگه ؟ و سیستم دچار کندی نمیشه ؟

چون کارت گرافیک جدا میخرم و کارت صوتی خیلی توپی هم دارم :8: دوست ندارم به خاطر چهارتا چیپست به درد نخور به نام onboard و صرف این که این مادربورد ما رو از کارت گرافیک بینیاز میکند !! پول به آشغال بدم !! پس لطفا مادربوردی معرفی کنید که فقط مادربورد باشه و همون کار خودشو بکنه آنبرد برای من معنی نداره فقط یه کارت شکبه داشته باشه که بتونم این مودم رو بزنم توش پس اگه مادربوردی مد نظرتون هست که همه چی آنبورد داره و قیمتش بالاتره بیخیالش بشین یه مدل مثل همون ر بدین که اون امکانات انبورد رو نداشته باشه آخه وقتی که من همه چی دارم و اون پورت بی مصرف باقی می مونه چرا پول بی خود بدم ؟؟:5:

5- کارت گرافیک - 4670 ساپ فیر یا msi ? و یا هرچی که شما میگید

دوست خودم میگفت MSI ولی MSI زیاد چنگی به دل نمیزنه من دو تا کارت گرافیک داشتم هر جفتش هم ATI بود و الان هم دارمشون ولی از وقتی که این کمپانی فروخته شده چیپستشو روی هر بوردی میزنن نمیدونم چکار کنم :41: الان همین کارت گرافیک یک گیگش هست و 512 هم داره که جفتشون با هم تفاوتهایی دارن ولی قیمتها خیلی نزدیک بازم توی همین هم گیر کردم ولی خیلیها میگن 512 بهتره چون که سرعت کلاک بالاتری داره ولی کارت یک گیا بایتیه حجم حافظه یک گیگ داره یعنی دوبرابر :19:ولی کلاکش پایینتره :19: برای فتوشاپ کدومشو بیشتر توصیه میکنین ؟ برای بازی کدومشو ؟
6- این کارتهای گرافیک اسباب بازی که بازار رو اشباع کردن داستانشون چیه ؟؟؟ قدرتشون برای بازی هست یا کارای دیگهه رو هم میشه باهاشون انجام داد من خیلی روی طبیعی بودن رنگها و شفافیت تصویر حساسم اصلا قدرت بازی باریم مهم نیست میخوام رنگها زلال باشه نویز و برفک و اینها هم نیخخوام داشته باشه و ترجیحا یک خروجی به تلوزیون هم داشته باشه !!و سریع همباشه که قدرت تجزیه تصاویررو داشته باشه من گاهی اوقات تدوین هم انجام میدم فیلمسازی میکنم ( تری دی کس کار نمیکنم انیمیشن سازی انجام نمیدم اشتباه نگیرین) فقط تدوین و این کارت برای رندر اونجا کم نمیاره ؟؟ اگه بخوام بعدا به LCD TV و یا LED TV وصل کنم چی ؟ چه پورتهایی لازم دارم ؟چون میخوام بعدا یه دونه LCD بگیرم

7- RAM :درحال حاضر روی این سیتمی که دارم کینگ استون اصل دارم و خیلی راضی ام خودم میخوام 4 گیگ رم برای این سیستم جدیده کنار بزارم ولی با کمال تاسف رفتم بازار دوستان گفتند که رم های کینگستون تقلبیش بازار رو اشباع کرده
رم خوب چی هست این GEIL و OCZ چطور هستن ؟
یه چیزی هم بگم حالا که پولم کمه بهتر نیست رم دست دوم بگیرم بندازم روش ؟ :13: چون من تا حالا رم سوخته نداشتم اینو بر این اساس میگم که تا حالا رم نسوزوندم نمیدونم نظرتون چیه ؟؟چیکار کنیم ؟ تا چهل تومن چهارگیگ گیرمون میاد یا نه ؟:13:

8- هارد وسترن یا دیجیتال یا سیگیت یا مکستور ؟؟؟ الان یه 250 مکستور دارم حدودیک ماهه خریدمش ide هست ولی فوق العاده اذیت میکنه و صدا میده خواهشا یه هارد خوب و سریع و راحت و نسوز معرفی کنید با قیمت پایین

9 - کیس : همیشه کیس و پاور رو سر هم میخریدیم ولی انگار همه چی رو باید جدا جدا بخریم :31:
کیس اصلا قیافش برایم مهم نیست میندازمش زیر میز برای خودش تهویه کنه اون پایین رو:31:
نظرم روی گرین هست حالا ارزونتر و خوب چیزی هست بگید یا اصلا نکنه من اشتباه میکنم و کیس هم خوب و بد داره ؟ چون چیزی که دیدم سی تومنی و اینها بوده هرچقدر هم پایینتر بهتر قیافه اش اصلا برایم مهم نیست .:31:
پاور :آیا این درسته که قدرت پاور سیستم روی سرعت سیستم و کارت گرافیک هم تاثیر میزاره ؟؟
یعنی چقدر ؟ چون به نظرم عاقلانه نیست ولی چون شنیده بودم گفتم مطرح کنم ببینم داستانش درسته ؟
همون گرین رو میخوام بگیرم ولی نمیدونم بهتر از اون هم هست اصلا فرقی هم میکنه برای این میگم که چون گرین با برق ایران میگن سازگاریش بیشتره درسته ؟ اگه هم درست نباشه پول من بیشتر از این قد نمیده :31: درضمن لطفا نسوز باشه چون یه بار پاور سوزوندم خیلی روی این نکته حساسم
و نکته دیگه در مورد پاور : از اونجایی که قراره طرح هدفمندکردن یارانه ها به تصویب برسه خواهش میکنم یه پاوری رو معرفی کنید که با همین تیپ کار من ( گرافیک و طراحی ) بخوره و کم مصرف باشه و تا چندسال دیگه منو ساپورت کنه چون شنیدم کارت های گرافیک قدرتمندتر و کیفیت بالاتر پاورهای نیرومندتری میخوان مثلا 600 وات و اینها پس یه چیزی هم باشه که تا چندسال دیگه که میخوام قطعات رو عوض کنم بتونم راحت قطعه رو عوض کنم و دیگه خرج پاور هم روی دستم نیفته!! حالا بازم با این وجود هرچقدر کمتر بهتر با این طرح هدفمند کردن نمیخوام هزینه استفاده از کیسم برای هر ساعت 2000 تومن بخوره :31: پس هرچی کم مصرفتر بهتر ولی بعدا هم بتونم کارت گرافیکمو ارتقا بدم و یا هرچیز دیگه کم نیاره فعلا چیزایی که دیدم 480 وات و اینها بوده چیز دیگه هم هست بگید:31:

10 - dvd رایتر : یه دونه دارم ولی دیدم که دی وی دی های جدید خروجی ساتا دارن مادربورد من ساتا نداره با آی دی یی وصل شده میگم خرج اضافه نکنم همونی که الان دارم رو بندازم روی کیسه چون نهایتش یه خورده سرعت کپی کردن فایلها بالاتر میره بد نمیگم ؟ خرج اضافه کنم که چی بشه ؟برای دو دقیقه زودتر کپی کردن ؟

11- فن cpu : این یک مورد اصلا برایم مهم نیست ولی دیدم که فنهای جدید اندازه یه قابلمه شده :31: هوس کردم بپرسم
چندسال پیش که سیستممو جمع میکردم به دوستم گفتم بگیرم از این فن خوشگلها ( اون موقع رنگی رنگیهاش اومده بود که پرهه های آلومینومی آّی رنگ خوشگلی داشت )) گفت نه فن فابریک خود سی پی یو کافیه
میخوام بدونم حقیقت چیست ؟ از این خوشگلها بگیرم یا اینکه فن خود سی پی یو جواب میده ؟؟؟:46:

خوب مثل این که زیاد صحبت کردم !!! :31: بزارید به حساب وسواس شدید چون من یه بار خرج میکنم دوست ندارم برای بار دوم برم توی فروشگاه بگم آقا این قطعه رو بردارید اشتباه کردم پس خواهشا هر کدوم رو که جواب میدید رای خودتونو برنگردونین چون منو بیشتر گمراه میکنین . مرسی از همتون:10::11:

Ultra_Black
11-12-2009, 12:48
سلام
CPU:AMD Athlon II X2 240=60
M.B:Asrock M3A780GHX/128M=80
RAM:Elixir 2Gb 1333=40
VGA:Gigabyte 4670 512Mb=65
HDD:Seagate 250Gb (7200.12)=35
Power:Green GP 380A=30
Case:Green Domestic=30
All:340
راجع به چیپست گرافیک آنبرد خدمتتون عرض کنم اونجوری که شما فکرشو میکنی هم بیکار نمیمونه و میتونی با کارت گرافیکت Hybird Cross Fire بکنی و قدرتشو افزایش بدی

mojtabaalemi
11-12-2009, 17:43
اگه پول كم داري مين بورد :
msi gf615 p33 70000 و
گرافيك 45000 zotac 8600gt ddr3 بقيه همينا .

powerfulman2008
11-12-2009, 19:19
با توجه به بودجه شما سیستم پیشنهادی دوستمون کاملا" مناسبه . برای بودجه های پائین 1200 در حال حاضر a md بهترین گزینه است و تو این قضیه شک نکن . سیستمی که پیشنهاد شده قابلیت ارتقای خوبی هم در آینده داره .

KING_DESIGNER
11-12-2009, 20:32
آقا مرسی که این داستان حسین کرد شبستری رو یه جوری تحلیل کردین :11:ولی
یه سئوال از اساتید محترم ( ببخشید دکمه تشکر برای من نوآموز فعلا بسته است نمیتونم تشکر کنم سرفرصت بعدا دکمه اش که ظاهر شد تشکر میکنم )
آیا امکان استفاده از مادربوردهای ابیت به هیچ نحوی نیست ؟ چون قیمتهای خوبی سراغ دارم ولی خوب یه ذره حیرونم
آخه میترسم این مادربوردهای asrock , msi با مشکل هنگیدن مواجه بشه چون هیچ شناختی از این دوتا برند ندارم ولی خوب حداقل میدونم MSI بدک نیست چون ببخشید من الان با این مارک ابیت مشکلی ندارم میترسم بعدا با اونها به مشکل بخورم این یک خصیصه خیلی بدیه که من متاسفانه دارم :27:
در اون صورت باید کلی هم بدوم برای تعمیر و گارانتی من اگه یه خورده مایه بزارم میشه مادروبرد یه چیز خوب برداشت ؟واقعا امکانش هست ؟

کارت گرافیک گیگابایت ؟ والا میترسم میخوام همون برند ATI باشه این گیگا بایته همونه ؟؟ :41:
بعد نظرتون در باره استفاده از CPU amd X3 چیه ؟ قیمتش حدود 80 تومنه و سه هسته ای هستش
یکی از بچه های فروم پبشنهاد داده بود این بهتر نیست ؟ و بعدا هم میتونم ارتقائش بدم ؟ و کلا نظرتون درباره سی پی یو زیر صد تومن چیه که توی برنامه های گرافیکی هنگ نکنه دست ما رو توی حنا بزاره !!! مخصوصا که فتوشاپ CS4 همینجوریش هم کنده چه برسه وقتی که سی پی یو اسباب بازی هم زیرش بره :27:
و دیگه این که من میتونم چهار گیگ رم ببندم 60 تومن ؟ :21: اینجوری بهتر نیست ؟ ocz یه سری کارت داره حدود سی تومن 2 گیگ دوتا ازا ونها میخرم میشه چهارگیگ بد نمیگم ؟
و یک سئوال دیگه کراس فایر رو معمولا با دوتا کارت گرافیک که جفتشون توی دوتا اسلت پشت سر هم قرار بگیره انجام میدن آیا این مادربوردکه شما گفتید همچین امکانی رو داره ؟ درواقع اینو میپرسم که این قابلیت رو داره چون فکر میکنم این کار نشدنیه حالا اگه بشه که خیلی توپه ولی باید در نظر گرفت که گرافیک انبرد از رم خود سیستم تغذیه میکنه اینجوری با کمبود رم مواجه نمیشم ؟:27::11:مرسی تشکررررررررررر و بی نهایت سپاس

saeed774
12-12-2009, 14:52
شما هم خدا ميخواي هم خرما :31::10:
بودجه نهاييت رو بگو تا بهتر راهنمايي بشه .

KING_DESIGNER
12-12-2009, 17:39
:31: 300 $ تا 30~40 تومان در نوسان
اولویت کارم با رم بیشتر و سرعت عالی در حال و ارتقای حتمی و صد در صد در آینده است و حتما حتما بایستی با ویندوزهای آینده خیلی سریع مچ بشه:20:
وقتی که ویندوز XP اومد سیستم من پنتیوم 2 بود و به زور باهاش کار میکرد درحالی که من بیچاره دوسال نبود سیستم خریده بودم و اینقدر اذیت شدم که تا شش ماه بعدش که سیستمم رو فروختم هیچ سیستمی نخریدم تا یک پنتیوم 4 گرفتم
میخوام به اون بلا مبتلا نشم متاسفانه روی cpu های amd اصلا شناختی ندارم اصلا نمیدونم چقدر با سی پی یو های اینتل تفاوت دارن یکی به من بگه سی پی یوهای زیر صد تومنی اینتل بهتره یا AMD و اگه یه خورده رو صد تومن بزاریم وضعیت چطوره ؟ من بیشتر برای سرعت در اجرای کار برنامه ها میگم
در ضمن من همزمان با سه چهارتا برنامه کار میکنم پس لطفا یه چیزی بگید که هنگ نکنه ( فتوشاپ - سویش - فرانت پیج - دریم ویور - و سه چهارتا برنامه فسقلی دیگه)
پس رعایت حال منو بکنین اگه میدونین رم رو باید زیاد کرد بگید از چه مارکی و چه مدلی
باشه
میخوام به اون وضع نیفتم و دوباره کاری نشه حداقل سه سال رو مردونه کار کنه و بعد از ویندوز 7 هرویندوز دیگه ای اومد باید بتونه باهاش کار کنه و نق نزنه و کم نیاره انگار که با همون ویندوز 7 داشته کار میکرده.....
یه چیزی اصل کار من با فتوشاپ CS4 هست میخوام این نرم افزار رو در هم بپیچه یه جوری باهاش کار کنه که کم نیاره الان که پنتیوم 4 دارم وقتی کار میکنم احساس میکنم سیستم داره زوزه میکشه در واقع این فتوشاپ ورژن جدیده یه جورایی با پنتیوم و اینها قهر کرده و فقط با دو هسته ای ها خوب کار میکنه . بیشتر هم واسه همین تصمیم گرفتم که سیستم رو عوض کنم
میخوام قطعاتش آخ نگه کلا سیستم خوبی باشه و پرسرعت
بازی هم اصلا نمیکنم اگه باشه همون بتلفیلد و یا نید فور اسپید یه دست بازی کنم . کلا میونه خوبی با بازی ندارم ولی ضفافیت تصویر موقع فیلم دیدن در اولویت است پس ببینید چه گرافیکی بگیرم بیشتر هم از برند ATI با بوردهای ASUS و یا sopphire خوشم میاد نظر شما چیه ؟ آیا ممکنه چیپستهای ATI روی بردهای دیگه جوابش بهتر باشه ؟ این 4670 خوبه بگیرم برای سه سال دیگه ؟ میصرفه ؟ جواب میده ؟
پس لطفا و حتما در مورد کارت گرافیکش دقت کنید
4670 ساپفیر چطوره ؟؟تا سه سال دیگه کار منو راه میندازه بعد از سه سال بفروشمش برم یه چیز بهتر بگیرم و به مادربوردی که میخوام بخرم برای همین سیستم بخوره ؟؟
یعنی تا سه سال دیگه جون داره ؟
مرسی از همتون

mojtabaalemi
12-12-2009, 21:04
msi , asrock از ابيت بسيارز بهترن . به خصوص msi
amd x3 چيه؟ مدلش مهمه .براي بازي خوب نيستن . دليلشم بيخيال شو .
ati چيپو ميزنه . برنداي ديگه بردشو مي سازن . جيفورسم همينه .
براي cs4 240 خوبه . ولي اگه ميني كه من گفتم بگيري و پولي بمونه . 250 بهتره . با 10 تومن اختلاف . و 620 عاليه . 4 هسته اي 110 تومن .

KING_DESIGNER
12-12-2009, 23:43
msi , asrock از ابيت بسيارز بهترن . به خصوص msi
amd x3 چيه؟ مدلش مهمه .براي بازي خوب نيستن . دليلشم بيخيال شو .
ati چيپو ميزنه . برنداي ديگه بردشو مي سازن . جيفورسم همينه .
براي cs4 240 خوبه . ولي اگه ميني كه من گفتم بگيري و پولي بمونه . 250 بهتره . با 10 تومن اختلاف . و 620 عاليه . 4 هسته اي 110 تومن .

آقا راستش من اگه میگم ابیت چون دارم و خیلی راضی ام ولی تعریف MSI رو هم شنیدم رو این حساب باشه میریم سراغ MSI ولی بهم بگو ببینم آیا MSI ها به تعمیر خوردن ؟ چون واقعا من از ابیت راضی ام و کارایی ایسوز رو هم دیدم مادربورد های خوبی داره آیا از ایسوز هم بهتر هستن ؟ اگه اینجوری باشه تکلیف مادربوردم همین الان مشخص شد .!! فقط اگه MSI خوب هستن بگو چه مدلی بگیرم و اگه خوب نیستند از مدلهای ابیت و یا ایسوز خودت یه مدلی که با پولم جور در بیاد و در آینده غرغر نکنه معرفی کن

در مورد CPU راستش من با اینتل یه قرارداد ده ساله بستم :31: و با برند AMD کار نکردم بخصوص از وقتی که شنیدم تقلبیهاش توی بازار اومده بدجوری حساس شدم آیا اصلیهاش هم گیر میاد
این سی پی یو 4 هسته ای که میگی 620 فقط صد و ده هزارتومن واقعا چهارهسته ای هست ؟ کش مشتکر داره یا هر هسته اش کش جداگونه داره ؟ پس با این حساب به من بگو ببینم چرا 4 هسته ای اینتل 400 تومنه ولی AMd داره همین رو صد تومن میده ؟؟ اگه این فرمول هم حل بشه ازت ممنونم و همین فردا میرم کیسمو میبندم

یه دنیا ازتون ممنونم کهبه فکر ما هستید:31::31::31::31::31::31::31:

millad1388
13-12-2009, 00:33
آقا راستش من اگه میگم ابیت چون دارم و خیلی راضی ام ولی تعریف MSI رو هم شنیدم رو این حساب باشه میریم سراغ MSI ولی بهم بگو ببینم آیا MSI ها به تعمیر خوردن ؟ چون واقعا من از ابیت راضی ام و کارایی ایسوز رو هم دیدم مادربورد های خوبی داره آیا از ایسوز هم بهتر هستن ؟ اگه اینجوری باشه تکلیف مادربوردم همین الان مشخص شد .!! فقط اگه MSI خوب هستن بگو چه مدلی بگیرم و اگه خوب نیستند از مدلهای ابیت و یا ایسوز خودت یه مدلی که با پولم جور در بیاد و در آینده غرغر نکنه معرفی کن

در مورد CPU راستش من با اینتل یه قرارداد ده ساله بستم :31: و با برند AMD کار نکردم بخصوص از وقتی که شنیدم تقلبیهاش توی بازار اومده بدجوری حساس شدم آیا اصلیهاش هم گیر میاد
این سی پی یو 4 هسته ای که میگی 620 فقط صد و ده هزارتومن واقعا چهارهسته ای هست ؟ کش مشتکر داره یا هر هسته اش کش جداگونه داره ؟ پس با این حساب به من بگو ببینم چرا 4 هسته ای اینتل 400 تومنه ولی AMd داره همین رو صد تومن میده ؟؟ اگه این فرمول هم حل بشه ازت ممنونم و همین فردا میرم کیسمو میبندم

یه دنیا ازتون ممنونم کهبه فکر ما هستید:31::31::31::31::31::31::31:
:18:تقلبی amd تو هیج کجا وجود نداره !!!!!!:18::18::18:amd پردازنده هاشو حداقل 2 سال گارانتی میکنه
این 4 هسته ای ها واقعیند و هر کدام هم 64 کیلوبایت کش سطح 1 برای هر هسته و 512 کیلو بایت هم کش سطح 2 باز هم برای هر هسته دارند فقط کش سطح3 ندارند که اونهایی که دارند رو به اسم phenom II x4 میشناسیم که پایینترین مدلش phenom II x4 810 هستش و از نظر فرکانس هم با فرکانس مساوی کارایی برابر با intel q9000 دارند

KING_DESIGNER
13-12-2009, 00:39
راستی یه چیزی خوندم
یه جا نوشته که اگه رم DDR3 بگیریم برای بعدها دچار مشکل نمیشیم ( برای ارتقا منظورمه )
تفاوت قیمت مادربوردهای DDR2 با 3 هم حدود 4-5 تومنه خوب بهتره که کدوم رو بگیریم
یه چیز دیگه هم خوندم که ویندوز 7 رمهای بیشتر از 3 گیگ رو در سیستمهای 32 بیتی نمیشناسه حالا به عنوان کارشناس بفرمایید که ما چه کار کنیم ؟؟ بریم سراغ 64 بیتی ها ؟ بعدا برای نصب برنامه ها دچار مشکل نمیشیم ؟ این راسته که برنامه های 32 بیتی روی 64 بیتیها نصب میشن یعنیبه مشکل نمیخورم ؟؟ یا قضیه برعکسه و حتما باید برنامه های 64 بیتی گیر بیارم تا بتونم از سیستم استفاده کنم ؟
متشکرم ! :20:

KING_DESIGNER
13-12-2009, 00:56
این پاساژه که فقط 2 تا راهرو داره نزدیک چهارراه ولیعصر وارد که میشی مغازه دوم یه کاغذ زده با توجه به ورود انبوه Cpu های AMD
cpu های اصل را فقط از این مغازه خرید کنید .!!! البته این یه شعار تبلیغاتیه ولی آدم هم به شک میفته خواستین خودتون میرین میبینین فردا هم گذرم افتاد حتی اسم مغازه رو میگیرم و عکس هم مییگرم که ببینین نوشته cpu های amd تقلبیش وارد بازار شده به خاطر همین خیلی رغبتی به amd نداشتم !!!
حالا یه چیزی دوستان یه چیزی پیدا کردم توپ توی نمودارهایی که از بازی ها و سرعتها میزارن یه جا دیدم که سی پی یو 7400 اینتل از 620 و 630 جلو زده به صرفه نیست ده تومن دیگه جهنم خرج کنیم این مدل رو بگیریم ؟
( قرار بود فقط 300 خرج کنیم خدایا اگه امشب یک تومن نیفتادیم :19: ))

KING_DESIGNER
13-12-2009, 02:43
کارت گرافیک هم میخوام 4670 بگیرم 512 میگن از یگ گیگش بهتره به خاطر کلاک و اینها !!! چون باید در خرید کارت گرافیک به مموری اون توجه نکرد و به کلاکش توجه کرد برای من که وضوح تصویر و کنتراست و ... برای کار طراحی از ضروریاته نظرتون روی کدومش هست ؟ یک گیگا بایتش یا 512 که سرعت کلاکش بالاتره ؟
در ضمن میگن DDR 4 هم داره کدومشو بگیرم قیمتها رو هم بگین این دوستمون میگن که با برد گیگابایت بگیریم ؟ نظر دوستان دیگر هم همینه با برد گیگا بایت بهتره ؟
چندجا خوندم ASUS , CLUB بهتر هستند ؟ آخرش چی کار کنیم ؟؟:41::19:

KING_DESIGNER
13-12-2009, 06:07
راستی برای کیس و پاور هم یه مطلبی به ذهنم رسید
کیس من از این فسقلی هاست که اصطلاحا بهشون میگن سایلنت !! درایشو بصورت عمودی کار میزارن برعکس بقیه که افقی و خوابیده و در حال نرمال هست
خیلی خیلی باریکه راه نداره پاورشو عوض کنم توی همین کیس خودم سیستم رو نصب کنم ؟؟ سیستم فعلی پنتیوم 4

یه سری کیسها هم هستن که هم قیمت بقیه کیسهای بازارهستن توی سایت رایان صبا زده و یه پاور 500 وات هم روش به ملت اهدا میکنه درواقع کیس و پاور رو میده 40 تومن که تو بازار بگردی سی تومن گیرم یاری خوب نرتون چیه چرا اینجوری قیمت زده ؟؟
چرا آتیش زده به مالش در صورتی که کیسهای گرین بدون پاور همنی قیمته و قیافه ای هم نداره
خودتون ببینین قضاوت کنین و بعد بگید داستان چیه نکنه پاورهاش از این کیلویی هاست یه تا صد تومن ؟ :31:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

KING_DESIGNER
13-12-2009, 07:06
بعد از کلی پرس و جو یه جمع بندی گرفتم که خوندنش خالی از لطف نیست لطفا شما هم همراهی کنید:10:

من خوب پولم کمه و متاسفانه کاری که میخوام و انتظار دارم بیش از این مقدار هست !!!
قبل از این با سیستمهای جدید آشنایی نداشتم و اصلا با این دو هسته ایها سر و کله نزده بودم و الان یه جمع بندی کردم لطف کنید و نظر خودتونو بگید از اونجایی که اینتل به نظر من !! یه سر و گردن از AMD بهتره ولی با بودجه زیر صدتومنی برای CPU امکان خریدش نیست
که انتخاب مادربوردمناسب هم مستلزم تصمیم درست و انتخاب معقولانه پیرامون این قطعه ناچیزه (cpu ( تصمیم گرفتم که به حرف دوستان اینجا گوش بدم و amd athlon x4 620 انتخاب کنم ولی در همین حین یک مقاله تصمیم منو عوض کرده که میگه CPu مدل اینتل e 7400 که هم قیمت 620 هست پوز همه رو زده و قیمتش خیلی بالا نیست ولی خوب هم اینتل هست و هم این که خیلی توپه میخوام برای آخرین بار بپرسم آیا این 7400 میتونه پوز 620 و 630 AMd رو بزنه ؟؟؟
اگه اینجوریه که بریم اینتل بگیریم !!!! و در غیر این صورت 620 ویا 630 amd رو تهیه بنمایم

آیا استفاده از مادربوردهای DDR 3 بهتر نیست ؟ نکنه بودجه ما با قیمتهاش نمیخونه ؟؟
و آیا رم DDR2 باس 1033 تا سه سال دیگه برای ویندوزهای ورژن جدید و فتوشاپ ورژن جدید کافی هست ویا وسط کار قاط میزنه و کم میاره ؟؟؟ نظرتون خیلی برام مهمه و این که دو گیگ ببندم ویا 4 گیگ با توجه به این که در ویندوز سون بیشتر سه گیگ شناخته نمیشه عنایت کنین و کامل توضیح بدید چه کار کنیم !!!!:11:

آیا استفاده از کارتهای گرافیک 4670 به مقدار رم 512 و با برد club خوبه یا ایسوز رو پیشنهاد میکنین قیمتهاش رو هم نمیدونم ولی دلیل انتخاب دوستمون مبنی بر گیگا رو هم نمیدونم تا اونجایی که میدونم گیگابایت هیچ وقت یه چیز مشتی نساخته حالا شما لطفا بگید و نرخ بزارید تا ببینیم چیکار کنیم راستی نظر خودم روی club هستش و تا حد امکان پورت hdmi و دوتا پورت DVI داشته باشه چون دوره آنالوگ تموم شده زیاد حال نمیکنم یه پورت بدون استفاده داشته باشم:27:

کیسهای موجود پاور ندارن امکانش هست از کیس خودم استفاده کنم و پاورشو عوض کنم اینجوری یه سی چهل تومنی نفع میکنم و میزنم به یه سوراخ دیگه !!! :27: پنتیوم 4 روش نصبه ؟ با یه مادربورد مینی از این کوچیکها خیلی بزرگ نیست . هم اندازه همین مادربوردیه که دارم SG71 abit
یه سری کیس هم دیدم که پاور روی کیس نصبه و هم قیمت خود کیس فروش میره یعنی کیس و پاور 500 وات رو میدن 30 تومن فقط قیافه نداره که اصلا برایم مهم نیست دوران قیافه دیگه گذشته لطف کنید در موردش توضیح بدید!! یعنی ممکنه پاورش درب و داغون باشه ؟؟ که اگه اینجوری باشه مستقیم میرم 60 تومن میدم یه پاور و کیس نو میخرم

در پایان بینهایت ممنون و سپاسگزارم بودجه رو احتمالا بالا ببرم تا یه حدودی که تفاوت قیمتهایی که افتاده رو پر کنم همین ده تومن بیست تومنی که از لیست شماره یک تا الان جابجا کردیم شاید تا 360 ببرم بیشتر از اون اصلا راه نداره مگه این که سیستم چهارهسته ای و رمها هم DDR3 باشن در اونصورت شاید تا 400 رفتم که فکر نکنم ولی تا همین حد هم خوبه چون صرف نداره واسم و خیلی کارای پیشرفته ندارم که بخوام خرجش کنم دوسال دیگه هم بندازمش دور :13:

این مادربوردها رو هم یه نگاه بندازین ببینین اگه خوبه از همینها بردارم چون هم قیمتش خوبه هم مارکش ابیته که من خیلی دوست دارم و بهش اطمینان دارم و چشم بسته هرکدومشو بگید من میخرم ببینین کدومش به درد من میخوره ؟؟؟
-سعید جان و مجتبی جان و یولترا جان به دادم برسید :19:

KING_DESIGNER
13-12-2009, 07:15
این هم ddr3 ساپورت میکنه با قیمت هفتاد تومن فکر کنم چون توی سایت زده 79
ببینید و نظرتون رو بدید

mojtabaalemi
13-12-2009, 08:50
cpu amd قلابي نداريم . شما فقط گارانتيدار بگير درسته .

KING_DESIGNER
13-12-2009, 12:22
مجتبی جان مشکلی با گارانتی ندارم میتونم اصلش هم پیدا کنم حالا فوقش یارو میگه توی انبار داریم یه چشمکی هم میزنه که یعنی قیمتش فرق میکنه ما هم جهنم سگ خورد پرداخت میکنیم
ولی میخوام بدونم بقیه قضایای بالا چی میشه کامل بخون متوجه میشی
من خیلی روی قطعات حساسم ه نگاه به قطعاتی که گفتم بنداز ببینم اوضاع دستت میاد:41:

nikaan
13-12-2009, 12:39
سلام

شما اگه می تونی حدود 20 تومن بیشتر بده(81 تومن){در واقع می تونی مادر بورد 70 تومنی رو برداری و اینجوری 10 تومن باید اضافی بدی} Athlon II X3 425 رو بردار که طبق لینک زیر توی

بازی ها بهتر از Athlon II X2 240

عمل کرده:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوستان بخاطر اینکه اعتقاد دارند که فرکانس و گاها کش در بازی تاثیر بیشتری نسبت به تعداد هسته ها می زاره میگن این cpu ها بهترن(البته این حرف صحیح هست ولی نه 100 در 100) ولی

حتی با توجه به لینک زیر می بینیم فنوم 550 که فرکانس و کش بیشتری نسبت به اتلون 4 هسته ای 620 داره ولی حدودا در بازیها با هم برابرند

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداما خوبی تعداد هسته ی بیشتر در مولتی تسک بودن اونهاست که باعث می شه بتونید چند کار روبا هم انجام بدید مثلا در حین انجام بازی ، آنتی ویروس هم فعال باشه و کامپیوترتون رو

اسکن کنه!!!! خواهید دید که تعداد هسته بسیار موثر تر خواهد بود

اینم لینک در مورد multi task

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر ضمن کسی اگر بخوادفقط و فقط گیم بزنه وبا سیستم هیچ کار دیگه ای انجام نده پس بهتره کنسول بازی مثل ایکس باکس یا پلی استیشن بخره

KING_DESIGNER
13-12-2009, 13:47
سلام سلام
به حتمال زیاد یه خورده مایه رو زیاد کنم ولی وقتی جنس بصرفه باشه
ببینید اینطوری میشه؟

cpu e7400 در رقابت ها و بنچمارکهای مختلف از amd 620 , 630 جلو زده میخوام بدونم این مدل رو بگیرم بهتر نیست ؟ فکر کنم دو هسته ای باشه ولی اگه یه دو هسته ای شجاع !!! داشتهباشیم بهتر نیست تا یه چهارهسته ای کم سرعت ؟؟

اگه از مادربوردهای DDR 3 استفاده کنم چی به صرفه نیست یه مدل دیدم صد و ده تومنیه با توجه به این که در آینده همه مادروبردها DDR3 میشوند فکر کنم بهتر باشه یه ذره خرج کنم مشخصاتشو میزارم یه چک بفرمایید ببینید چطوره

بعضی جاها گفته شده که ویندوز7 از نوع 32 بیت فقط سه گیگ رم رو میشناسه پس اگه بخوام چهار گیگ ببندم به مشکل میخورم ؟؟ یا باید پردازنده 64 بیتی و مادرورد 64 بیتی تهیه کنم ؟؟؟
یه چیز دیگه رم ها هرچقدر باسشون بیشتر باشه بهتر هستند ؟ برای انتخاب مادربورد گیر کردم یعنی رمDDR2 1033 از رم 800
؟بهتره ؟؟

آیا CPU که میخوام بخرم AMD620-30 میتونه در آینده با ویندوزهای آتی سازگاری پیدا کنه ؟؟؟ افت سرعت هم اصلا نداشته باشه ؟؟؟ ممنون میشم در این مورد یکی توضیح بده

کارت گرافیک مناسب کار من همین Gigabyte 4670 هست ؟ نمیشه برندش club باشه خیلی جاها میگند که کلاب بگیریم بهتره یا ایسوز نظر دوستان چیه ؟؟

یه سری از کیسها هستن که روشون پاور رو گذاشتن قیمتش سی هزارتومنه و یه پاور هم روش هست که 500 وات هست و به نظر به صرفه میاد اسمش هم مدیا هست چیز خوبی نیست ؟؟؟
راه نداره از کیس خودم استفاده کنم برم پاورشو عوض کنم ؟؟ کیس خودم پنتیوم 4 هست و سایلنت هست از این باریکها
و درایو سی دی رو برعکس بقیه کیس ها که به حالت اسلیپ هست برای من بصورت عمودی نصب شده و ارتفاعش هم به اندازه مادربوردم هست که مادرم از این نوع مینی ها هستش SG71 abit
اگه راه دار از کیس خودم استفاده کنم بهم بگید تا برم پاورشو عوض کنم پاورش هم کوچیکه خیلی کوچیکه اندازه 10 * 10 سانتی متر حالا نمیدونم سایز کیسها چطوریه به نظرتون میشه یا نمیشه ؟
وگرنه که از همون کیس و پاور گرین میخریم
خیلی ممنونم از راهنمایی تون حالا که نظرم به کل برگشته و به فکر سیستم خوب هستم ،
حتما به من بگید که در بهترین حالت بدون در نظر گرفتن مایه تیله مثلا مین بورد تا صدتومن و سی پی یو تا صدوبیست تومن نهایتش !!!! چه مادربورد و سی پی یویی میتونم ببندم و ترجیحا DDR3 و چهارهسته ای باشه و در آینده هم بتونم ارتقا بدم
خودم این سیستم رو دیدم به وضعیتم میخوره شما هم ببینید یه نظری روی این بدید !!!

این مادربورده هم قیمتش خوبه هم این که MSi هست و هم این که DDR3 ساپورت میکنه با قیمت 70 تومن
به کار منم میاد فکر کنم یه نظری ه مشما بدید ببینید با 620 میخونه تا همینو بخرم اینجوری کلی نفع میکنم نظر دوستان خیلی مهمه
من نظرم روی این متمرکز شده و تصمیم گرفتم که سی پی 4 هسته ایببندم و ram هم همون DDR3 البته اکه بشه که خیلی خوب میشه هرچی بالا پایین کردم دیدم 50 تومان ارزش نداره دوسال دیگه به تق و لق بیفتم چون اونوقت باید راه بیفتم برم مادربرود بفروشم و خلاصه دردسرش زیاده از همین الان این بهتره نظرتون رو بگید

اینم مادربورد ایسوز برای سی پی یو اینتل اگه پیشنهادتون البته E7400 بود

MSI

msi intel support

abit intel support for e7400

KING_DESIGNER
13-12-2009, 13:49
سلام سلام
به حتمال زیاد یه خورده مایه رو زیاد کنم ولی وقتی جنس بصرفه باشه
ببینید اینطوری میشه؟

cpu e7400 در رقابت ها و بنچمارکهای مختلف از amd 620 , 630 جلو زده میخوام بدونم این مدل رو بگیرم بهتر نیست ؟ فکر کنم دو هسته ای باشه ولی اگه یه دو هسته ای شجاع !!! داشتهباشیم بهتر نیست تا یه چهارهسته ای کم سرعت ؟؟

اگه از مادربوردهای DDR 3 استفاده کنم چی به صرفه نیست یه مدل دیدم صد و ده تومنیه با توجه به این که در آینده همه مادروبردها DDR3 میشوند فکر کنم بهتر باشه یه ذره خرج کنم مشخصاتشو میزارم یه چک بفرمایید ببینید چطوره

بعضی جاها گفته شده که ویندوز7 از نوع 32 بیت فقط سه گیگ رم رو میشناسه پس اگه بخوام چهار گیگ ببندم به مشکل میخورم ؟؟ یا باید پردازنده 64 بیتی و مادرورد 64 بیتی تهیه کنم ؟؟؟
یه چیز دیگه رم ها هرچقدر باسشون بیشتر باشه بهتر هستند ؟ برای انتخاب مادربورد گیر کردم یعنی رمDDR2 1033 از رم 800
؟بهتره ؟؟

آیا CPU که میخوام بخرم AMD620-30 میتونه در آینده با ویندوزهای آتی سازگاری پیدا کنه ؟؟؟ افت سرعت هم اصلا نداشته باشه ؟؟؟ ممنون میشم در این مورد یکی توضیح بده

کارت گرافیک مناسب کار من همین Gigabyte 4670 هست ؟ نمیشه برندش club باشه خیلی جاها میگند که کلاب بگیریم بهتره یا ایسوز نظر دوستان چیه ؟؟

یه سری از کیسها هستن که روشون پاور رو گذاشتن قیمتش سی هزارتومنه و یه پاور هم روش هست که 500 وات هست و به نظر به صرفه میاد اسمش هم مدیا هست چیز خوبی نیست ؟؟؟
راه نداره از کیس خودم استفاده کنم برم پاورشو عوض کنم ؟؟ کیس خودم پنتیوم 4 هست و سایلنت هست از این باریکها
و درایو سی دی رو برعکس بقیه کیس ها که به حالت اسلیپ هست برای من بصورت عمودی نصب شده و ارتفاعش هم به اندازه مادربوردم هست که مادرم از این نوع مینی ها هستش SG71 abit
اگه راه دار از کیس خودم استفاده کنم بهم بگید تا برم پاورشو عوض کنم پاورش هم کوچیکه خیلی کوچیکه اندازه 10 * 10 سانتی متر حالا نمیدونم سایز کیسها چطوریه به نظرتون میشه یا نمیشه ؟
وگرنه که از همون کیس و پاور گرین میخریم
خیلی ممنونم از راهنمایی تون حالا که نظرم به کل برگشته و به فکر سیستم خوب هستم ،
حتما به من بگید که در بهترین حالت بدون در نظر گرفتن مایه تیله مثلا مین بورد تا صدتومن و سی پی یو تا صدوبیست تومن نهایتش !!!! چه مادربورد و سی پی یویی میتونم ببندم و ترجیحا DDR3 و چهارهسته ای باشه و در آینده هم بتونم ارتقا بدم
خودم این سیستم رو دیدم به وضعیتم میخوره شما هم ببینید یه نظری روی این بدید !!!

این مادربورده هم قیمتش خوبه هم این که MSi هست و هم این که DDR3 ساپورت میکنه با قیمت 70 تومن
به کار منم میاد فکر کنم یه نظری ه مشما بدید ببینید با 620 میخونه تا همینو بخرم اینجوری کلی نفع میکنم نظر دوستان خیلی مهمه
من نظرم روی این متمرکز شده و تصمیم گرفتم که سی پی 4 هسته ایببندم و ram هم همون DDR3 البته اکه بشه که خیلی خوب میشه هرچی بالا پایین کردم دیدم 50 تومان ارزش نداره دوسال دیگه به تق و لق بیفتم چون اونوقت باید راه بیفتم برم مادربرود بفروشم و خلاصه دردسرش زیاده از همین الان این بهتره نظرتون رو بگید

اینم مادربورد ایسوز برای سی پی یو اینتل اگه پیشنهادتون البته E7400 بود

MSI

msi intel support

abit intel support for e7400

KING_DESIGNER
13-12-2009, 13:54
سلام

شما اگه می تونی حدود 20 تومن بیشتر بده(81 تومن){در واقع می تونی مادر بورد 70 تومنی رو برداری و اینجوری 10 تومن باید اضافی بدی} Athlon II X3 425 رو بردار که طبق لینک زیر توی

بازی ها بهتر از Athlon II X2 240

عمل کرده:

دوستان بخاطر اینکه اعتقاد دارند که فرکانس و گاها کش در بازی تاثیر بیشتری نسبت به تعداد هسته ها می زاره میگن این cpu ها بهترن(البته این حرف صحیح هست ولی نه 100 در 100) ولی

حتی با توجه به لینک زیر می بینیم فنوم 550 که فرکانس و کش بیشتری نسبت به اتلون 4 هسته ای 620 داره ولی حدودا در بازیها با هم برابرند

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداما خوبی تعداد هسته ی بیشتر در مولتی تسک بودن اونهاست که باعث می شه بتونید چند کار روبا هم انجام بدید مثلا در حین انجام بازی ، آنتی ویروس هم فعال باشه و کامپیوترتون رو

اسکن کنه!!!! خواهید دید که تعداد هسته بسیار موثر تر خواهد بود

اینم لینک در مورد multi task

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر ضمن کسی اگر بخوادفقط و فقط گیم بزنه وبا سیستم هیچ کار دیگه ای انجام نده پس بهتره کنسول بازی مثل ایکس باکس یا پلی استیشن بخره

سلام خیلی مخلصم
والا راستش من همین X3 رو بالا گفتم و توی پستها از روی نوشته خودت فهمیدم همچین موجودی هم هست :31: قبلا برای یکی دیگه هم همینو توصیه کرده بودین ولی مجتبی میگه بنا به دلائلی - خودش توی بالا گفته - که از این سی پی یو صرفنظر کنم و همون 620 رو بگیرم که منم قبول کردم ولی حالا میگم چرا 620 برم 630 بگیرم که جدیدترش هم هست سه چهارتومن هم سگ خورد میپردازیم مابه تفاوتشو !!!
ولی مشکل اینجاست که توی یکی از بنچمارکها که بچه ها گذاشته بودن e7400 اینتل خیلی از جفت این سی پی یو ها بیشتر جلو زده بود حالا داستان چی بود اللهاعلم البته منم صد در صد میگم چهارهسته ای که نصل بعدی رو همین الان داشته باشم ولی آخه آدم این نمودارها رو میبینه و و وقتی میبینهکه دو هسته ای ماشالا از همه جلو زده هیچی نمیتونه بگه
نظر شما چیه 7400 با DDR3
یا 620 یا 630 با رم DDR 3
?
?
?
ممنون میشم منو از این وضعیت اسفناک نجات بدید:41:

KING_DESIGNER
13-12-2009, 14:28
بالاخره یکی بگه 620 یا 630 یا 7400 اینتل یا 425
دیگه دارم روانی میشم
3 تا بازی بیشتر توی خون من نیست فقط و فقط بتلفیلد و call of duty و need for speed من اصلا از بازی متنفرم
فقط میخوام توی فتوشاپ CS4 , 5,6,7,8,9,10 که قراره بعدها بیاد کم نیاره مثل الان
کلی از کارام مونده سیستم هم نمیکشه دیگه به خرخره ام رسیده باید همین امشب برم بخریم
زودباشین یکی بگه چکار کنم
درضمن مادربوردهم DDR3 یا
DDR2 با چه باسی بگیرم
DDR3 یه مدل MSi رو زده توی رایان صبا 70 تومن که برم تویبازار فکرک نم 60 باشه میخوام همونو بگیرم که DDR3 هم داره با cpu amd هم سازگاری داره برای دهسال دیگه هم فکر کنم به کارم بیاد زودتر تصویبش کنین بره پی کارش خسته شدم از بس سرچ کردم ارقام و نمودار دیدم!!!!!

nikaan
13-12-2009, 16:30
سلام

اولا من athlonii x3 425 رو در برابر athlonii x2 240گفتم

athlonii x3 620 قیمتش 102 تومن هست و مسلما هر چه بیشتر هزینه کنی سیستمت هم بهتر میشه

من دیدم بودجت نمی کشه برای همین athlonii x3 425 رو معرفی کردم اما حالا که می تونی هزینه کنی بهترین گزینه

athlonii x4 620 هست

دوما من بنچمارک e7200 , e 7400 رو ندیدم ولی شما مطمئنی که این دو تا از athlonii x4 620 وathlonii x4 630 قویتر هستن ؟

ضمن اینکه اگه می تونی تا 120 هزینه کنی athlonii x4 630 گزینه ی مناسبیه

ضمن اینکه پلتفورم مبتنی بر amd دارای قابلیت به روز رسانی خوبی هست ضمن اینکه از ddr3 هم پشتیبانی می کنه

nikaan
13-12-2009, 16:51
"اصلاح شد"

این لینکی هست که بهترین cpu ها رو برای گیم توی رنج 100$ تا 150$ معرفی می کنه

nikaan
13-12-2009, 17:04
این چند صفحه ی بنچمارکی هست که می تونید مقایسه ی athlonii x4 620 با e8600 ببینید و در واقع athlonii x4 620 با e8600 و یا q8200قابل مقایسه هست ونه با e7200 یا e7400

KING_DESIGNER
13-12-2009, 17:50
سلام سلام
یک فروم پیدا کردم که یه نفر وضعیت مشابه منو داره (( جل الخالق )) :31:
میگه 7400 و یا 620 :39:
خواستم برم عضوش بشم گفتم ولش کن خلاصه بحثشونو انتقال میدم شما هم گوش بدید لذت ببرید از جنگ AMD VS intel
:4:

من با توجه به این صحبتها تصمیم گرفتم برم سراغ AMD چون میگند که کیفیتش بالاتر رفته و خطر سوخت نداره و بعدا هم چهارسهته ای هست و بنرامه های آینده هم بر این مبنا ساخته میشوند و .....
ولی 620 ویا 630 ؟ کدومشو بخرم ؟؟
مادربورد لعنتی رو هم معرفی کنین از میون اون بالاییها چون من فقط این برندها رو قبول دارم و اون یه دونه MSI رو تاکید میکنم یه نگاه بندازین که DDR3 میخوره ببینین خوبه تا همون مدل رو بردارم
کارت گرافیک 4670 با چه بردی ؟ ایسوز یا کلاب ؟؟این خیلی مهمه چون نصف عمرم رو با این میگذرونم در ضمن بگید با چه مقدار رمی 1gig یا 512 مگابایت و DDR3 و یا ِِDDR4 ???
:11:
مرسی مرسی مرسی

KING_DESIGNER
13-12-2009, 18:33
نیکان جان بنچمارکها رو کامل دیدم
متاسفانه توی فتوشاپ خیلی کم آورده که این پاک ذهنمو خراب کرد...
رتبه فتوشاپ رو با سی پی یو 8200 ببین و مال 620 رو ببین
این که آبروی هیئت رو برد :31:
قیمت 8200 اینتل چنده ؟؟:21: همینو میخوام کارش درسته
البته توی تمام بازیها AMd شاخ شده ولی توی اینجا که کار اصلی منم با فتوشاپ هست AMd با عرض پوزشکم آورده دوستان نگاه کنن

حالا بازم بگین AMD :27: به درک بیشتر پول میدم ولی آینده رو تضمین میکنه من فکر کردم با شصت تمن میشه CPU خوب خرید:31: نمیدونستم صدتومنیش هم به زوزه کشیدن میفته
من همین 8200 رو میخوام یالا نظر بدین وگرنه سرمو مینزم تو دیوار:26:

mojtabaalemi
13-12-2009, 20:25
cpu e7400 در رقابت ها و بنچمارکهای مختلف از amd 620 , 630 جلو زده میخوام
اين حرفت بسيار خنده داره .

620 توي 21 تست از 31 تست اين بنچ معتبر از e7500 بالاتره . واي به حال 7400 . ولي به هرحال اگه اصرار داري سيستم ضعيف تر بخري و خوشحال بخري و 2 هسته اي شجاع ميخواي ...
photoshop cs4 هم بعدها نمياد اومده . توي فتوشاپ 620 از 7400 بهتره .و به طريق اولي 630 .ddr3 با amd ارزونتر در مياد . شما با يه مين msi gf615 p33 به قيمت 70000 تومني ميتوني 630 رو با ddr3 تجربه كني . و بهترش : asus m4n78 هشتاد تومنيو بهترش msi 770 c45 و msi 785g m e65 هر دو حدود 95 تومن .

nikaan
13-12-2009, 22:01
سلام

آخر از این دوتا پست آخرتون من نفهمیدم amd میخواین یا intel

در ضمن شما فکر می کنید quad 8200 هم قیمت 620 هستش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

فکر می کنم حدود 60 هزار تومنی باید گرونتر از 620 باشه!!! قیمت حدود: 155 تومن

شما بنچمارک زیر رو هم ببینید اونوقت متوجه می شید واقعا بهترین انتخاب همینathlonii x4 620

هستش که در بازیها حتی نزدیک به core i5 اینتل عمل کرده و از اون جالبتر بسیار بسیار نزدیک بودن اون در

بازیها ، مقابل phenom x4 955 هست در صورتی که فنوم 955 حدود 180 تومن هست

و نیز نزدیک بودنش _در تست هایی که مرتبط به کل سیستم میشه_به فنوم 955

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدفقط اگر جمع بندی این بنچمارک هایی رو که براتون گذاشتم رو بخونید باید متوجه بشید که از نظر کارایی به

قیمت واقعا athlon 620 بهترین انتخابه

یه ضرب المثل هم داریم که میگه هرچه قدر پول بدی آش می خوری!!!!

پس اگر بالاترین کارایی رو میخواین یه intel core i 7 920 با قیمت 290 تومن و مادربرد 250 تومن بگیرید

در ضمن شما بودجه تون رو دقیقا مشخص کنید تا دقیقا راهنمایی بشید

اینجا هم کسی برای پیشنهاد سیستم، تعصبی روی این دو برند تراشه ساز نشون نمیده و بر اساس بودجه ای که در نظر می گیرید ، دوستان سیستم معرفی می کنند که می تونید پیشنهاد های دیگه رو که بر اساس

بودجه ی مورد نظر برای بقیه انجام شده رو ببینید، تا تصدیقی باشه بر گفته های من

KING_DESIGNER
14-12-2009, 06:16
داش مجتبی دمت گرم دیگه بابا کجاش خنده داره نکنه تا حالا جلو آینه خودتو نگاه نکردی :31:
من از روی بنچ مارکها نظر میدم در ثانی CS4 هم میدونم اومده اگه چشماتو وا کنی میبینی که خیلی محکم CS4 رو یه جا نوشتم بعدش کاما یا ویرگول زدم و 5-6-7-8 رو نوشتم که قراره بیاد هنوز که نیومده در ضمن CS4 اورجینال رو دارم نه از این درپیتیها !!نیکان جان من 400 تومن کنار گذاشتم ببین 8200 با شش مگ کش میتونه کار مارو راه بندازه یا نه ؟ قیمت اصل حرفه برای خرید سیستم ولی
من میخوامیه سری از قطعات رو بیخودیبندازم ( مثل کیس ) و بقیه رو چیزای توپ ببندم
میخوام بدونم 8200 از 620 بهتره یا نه مادربوردی کهبرای 8200 میخوام باشه باید DDR3 باشه میخوام یه چیزی باشه که برای بعدها نق نق نکنه ببین از رده های زیر چی میتونی بزاری تا قیمت هفتاد تومن که سرجمع مادربورد و cpu دویست و تا دویست وبیست دربیاد بیشتر فکر نکنم بتونم
در ضمن رایتر و هارد رو هم فعلا دست نگه دار توی لیست نذار چون میخوام از مال خودم استفاده کنم
فقط لطف کن قیمت اینها رو بده و نظرتو بگو
Mainboard
Abit
asus
MSI

cpu
8200 intel
620 amd

ram 2 gig DDR3

فقط رمش چیز متوسطی باشه تا چهل تومن بیشتر هم نشه ( یه چیزی هم بگه قیمتهایی که توی رایان صبا زده رو منهای پنج تومن ده تومن بکنی قیمت بازار دستت میاد خیلی قیمتهاش بالاست )

VGA
4670 ati
نمیدونم با چه بردی بگیرم ASUS or SAPPHIRE or CLUB
و با چه مقدار رم باشه DDR3 ? or DDR4
و چقدر مموری داشته باشه یک گیگ یا 512 چون این دوتا خیلی فرق میکنن مخصوصا توی سرعت کلاکها و غیره..

case
هرچی بود مهم نیست فقط ارزونترین باشه و یه ذره هم محکم باشه
ببین نیمشه از کیس خودم استفاده کنم ؟ پنتیوم 4 از این کوچیکهای خوابیده درایو سی دی به جای این که افقی نشسته باشه بصورت عمودی باز میشه خشابش میاد بیرون اندازه اش هم اندازه مادربوردمه از این مینی هاست SG71 abit

پاور یه چیز ارزون مثه گرین
البته یه جا توی همین سایت رایان صبا یه پاور و کیس به نام مدیا رو میده 30 تومن که به نظرم خوبه ولی فکر نکنم پاورش درست حسابی باشه 500 واته و چیز الکیه ؟؟ نظرت چیه ؟؟

فکر کنم کافی باشه فعلا یه قیمت بگیر و یه نظری بده تا ببینیم چیکار کنیم
مصرف و مورد استفاده فقط فتوشاپ و نرم افزارهای تخصصی طراحی که فکر نکنم باهاشون کار کرده باشی ولی در حد کورل مثلا میشه بهشون گفت کارایی دارند مصرف سی پی یو رو نمیدونم ببین چیکارم یشه کرد دیگه
راستی این 8200 کی اومده تیو بازار ؟ خبری نداری ؟
مرسی مرسی:11:

KING_DESIGNER
14-12-2009, 11:03
نیکان جان من خیلی دارم روی این سیستمها فکر میکنم
به نظرم همین اینتل خوب باشه مگه این که با دلیل و منطق به من بگی که فتوشاپ توش کم میاره هرچقدر جلوتر میرم بیشتر ازش خوشم میاد ولی این تکلیف کش ها رو مشخص کن L1 و اینها چیه ؟؟ من سر در نمیارم ؟؟ اگه با دلیل بگی amd بهتره با کله میرم 630 رو میزنم و میام یه مادربورد نود تومنی DDR3 هم مییگیرم و خلاص
بهم بگو با یه مادربورد نهایت نود ویا صدتومنی با یه سی پی یو اینتل خوب جواب میگیریم یا 630 amd من که دیگه نا ندارم
چهارتا بنچ مارک ببین کدومشون بهتره نتیجه رو بده ..

(12 ساعته یکسره دارم سرچ میکنم خسته شدم )

تاکید میکنم مورد اصتفاده بازی اصلا ندارم در ضمن ببین این مادروبردهایی که مجتبی گفت به این کارت گرافیک میخوره ؟؟
4670 ATI DDR4 ???
حتما باید DDR4 باشه اگه میخوره بیخبر نذار

nikaan
14-12-2009, 14:35
دوست عزیز شما با 400 تومن می خواین هم رم بگیرید هم مادربورد هم پاور هم cpu هم رایتر هم کارت گرافیک؟

شما اگه می خواین cpu 160 تومنی بردارید باید قید کارت گرافیک رو بزنید و یه آنبورد قوی مثل 3300

بردارید(چون 3300آنبورد از 4200 قویتره)

اینم لینک مقایسه ی onboard 4200 با onboard 3300

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداما اگه بخواین q8200 بردارید با قیمت 160 تومن پیشنهاد می کنم با هین قیمت یعنی 160 تومن phenom x4 925 بردارید که از

q8200 خیلی قویتر هستش

اینم لینکش:(البته توی فروم tomshrdware هست و می بینید که 925 از 8200 قویتره

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین یکی توی نمودارها هست البته 925 موجود نبود و 910 فقط موجود بود با این حال توی مقایسه

با 8200 ، 910 قویتر ظاهر شده (البته توی لینک پایین اسم 8200 رو نزده ولی آخرین لینکی رو که میزارم

شما توی اون 910 و 8200 رو اگر انتخاب کنید و سپس کلید compare رو بزنید خواهید دید که به همین

صفحه می رسید)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینم لینک آخر:(همون لینکی که خودتون باید دو تا CPU رو انتخاب کنید)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر ضمن توی بنچمارک می بینید که حتی phenom x4 910 از q8200 توی فتو شاپ قویتره دیگه چه برسه به

phenom x4 925!!

در ضمن این سیستم ddr3 هست و به روز تر و به اصطلاح ، آینده دار تره !

باز هم تکرار می کنم که همون طور که می بینید فعلا برای خرید cpu زیر 200 هزار تومن ، amd مقرون به صرفه تره

amd>intel
14-12-2009, 14:44
با این بودجه چیزی مثل این میتونی بگیرید
cpu e5300
main foxconn p31as
vga ati sapphire 4670
hard 320gb seagate
case logic
power 460 watt exterme coolermaster

KING_DESIGNER
14-12-2009, 17:03
نیکان خوف کردم بابا این دیگه چیه خیلی باحاله
آقا داشتی و رو نمیکردی دمت گرم خیلی باحاله نسبت به قیمتش پوز اینتل رو زده
واقعا دمت گرم میدونستم بالاخره به یه جایی میرسیم

من از بنچمارکها هیچی سر در نیاوردم 910 چیز خوبیه ولی اونی نیست که دنبالش میگردم
عوض رفتم feature گرفتم از cpu 8200 و 925
و یه مقایسه کردم در همه موارد اینتل سوخته بود حتی تاریخ ریلیز رو نگاه کردم 925 جدیدتر بود

خودت هم میتونی ببینی متاصفانه سرعتم امروز یه خورده افتضاح شده نمیتونم بنچمارک بگیرم تا آخر شب یه سرچ میزنم ببینم چیکار میشه کرد
مرسی بالاخره خستگیم در اومد فقط مونده یه خورده با بنچمارکها سر و کله بزنم ببینم چی میشه :20:

nikaan
14-12-2009, 21:40
سلام

شما اگه بخواین cpu , hard, motherboard , ram, power , dvd writer با حداکثر 400 تومن بخرید همین cpu

phenom x4 925 بالاترین انتخابی هست که می تونید داشته باشید و هزینه ی بیشتر روی cpu با 400 تومن

نمی تونید انجام بدید

این cpu توی رنج قیمت 160 تومن بهترین انتخابه و در خریدش توی این رنج قیمت شک نکنید

اما من اگر جای شما بودم همون پردازنده ای رو که دوستمون انتخاب کردن ahlon ii x4 620 رو انتخاب می کردم چون از نظر نسبت کارایی به قیمت فوق العاده ست

اینم قطعات پیشنهادی من بر اساس cpu مورد نظر شما:

CPU :AMD phenom x4 925=160
M.B:Asrock M3A790GMHX/128M=97
RAM:Elixir 2Gb 1333=40
DVD writer lite on 22 x = 25
HDD:Seagate 500Gb (7200.12)=50
Power:Green GP 380A=30

قیمت نهایی 402 تومن

در ضمن در مورد قیمت این مادربورد زیاد مطمئن نیستم (آنبورد 3300)

اما یکی از دوستانم می خواد یکی از اینها رو فردا بخره که قیمت دقیقش رو اگر اشتباه نوشته بودم اینجا اعلام می

کنم (باید این رو هم اضافه کنم که این مادربورد مدلی هست که دارای یک اسلات کارت گرافیک هست)

اگر هم این مدل گرونتر از 100 تومن بود میتونیدچیپ 785 همین برند asrock رو بردارید با قیمت 90 تومن (آنبورد 4200) چون تفاوت 3300 با 4200 در حد بیش از 10 تا 12 تومن نیست

البته 4200 با مدل قوی تری کراس می تونه بشه ولی وقتی که شما قصد خرید کارت گرافیک رو داشته باشید ، قطعا 4670 به بالا خواهید خرید که هیچ کدوم قابلیت کراس شدن با 4200 رو ندارن حتی 4670!!!!

KING_DESIGNER
15-12-2009, 08:14
تا اینجای کار خرید قطعات زیر قطعی شده 150 تومن هم رفت روی پوله (( گفتم تا یک تومن میریم میگی نه )) :31:
بودجه شد $ 450
خرید قطعات زیر حتمیه !!!

CPU= AMD 925 x4 phenum
RAM= DDR3 2 gig OCZ
CASE = GREEN BLCACK
POWER = GREEN
VGA = 4670 ati یا بهتر از اون
HARD= 500 seagate
DVD RW = مهم نیست خودم دارم

نیکان بدو کمک !!
آقا رفتم مشخصات سی پی یو ها رو دیدم توی پست قبلی اشاره کردم ولی چون هنوز کاربریم خوب تایید نشده و دوران نقاهت هستیم دیر به دیر نشون میده
آقا این قضیه کش سوم چیه ؟ L3
چون من هرچی نگاه میکنم این 925 با 620 و 630 فرقی نداره فقط یه کش اضافی داره سرعت فرکانسها هم یکیه
مشخصاتشون کلا مثل هم هستش ولی اینی یکی گرونتره اون حافظه کش برای بعدا به کارم میاد دیگه ؟ احتمالا ؟
یا پول دور ریختنه ؟ لطفا کمکم کن بفهمم فرق اینها در چیه ؟ چون یه کش شیر شده هم داره ظاهرا که یه جا خوندم خوب نیست کش سی یپ یو شیر دشه باشه باید جدا جدا باشه
لطفا کمک کن بفهمیم داستان چیه

شنیدم USB3 داره میاد از اونجایی که نصف وسایلم با USB وصل میشه میخوام همین مدلهای جدید رو بگیرم چون شنیدم توی بازار اومده و من میتونم دو هفته هم صبر کنم ولی یه چیزی بگیرم که مشتی باشه دیگه دردسر نداشته باشم
خلاصه یه سیستم به روز میخوام ببندم
نیکان ببین حالا که پولم بیشتر شده از این مادربوردهایی که لوله زیاد داره برای سیستم تهویه اش نمیتونم بگیرم ؟؟؟:31:

در ضمن ببین توی برند ایسوز مادربورد خوب با پول ما گیر میاد!!! ترجیحا دوست دارم ایسوز باشه چون این لامصب آخ نگفته هرکی گرفته راضی بوده ولی MSI هرچند قیمتش پایینه چنگی به دل نمیزنه رفتم توی سایت ابیت همه جاشو شخم زدم ولی فایده نداره ابیت یه مدل DDR3 داره که اون هم به قیمت خون پدر میده 180 تومن
توی ایسوز ببین چی گیر میاد که جدید هم باشه و usb 3 باشه فقط ایسوز usb3 و DDR 3 و دارای لوله !!!!
من اهل کراسفایر و آورکلاک هم نیستم ولی خوب میخوام از سیستم جون بکنم ببین مادروبردی باشه از حداثر توان سی پی یو استفاده کنم اگر هم قابلیت کراس فایر داشت که چه بهتر نداشت هم مهم نیست ولی سعی کن چیز خوبی باشه
چیپست خوب و نسوز !!!و همچنین با این سی پی یو مچ بشه
ممنونم ازت خیلی کمکم کردی :11:

KING_DESIGNER
15-12-2009, 09:25
سلام
بودجه رو تا 450 بالا آوردم :27:
حالا ببین چیکار میشه کرد
ram =2gb DDR3
cpu=925 amd
case & power = green
hard= segate or maxtor= 500gb چون من کلا به نسل قدیم اهمیت میدم هرچند جفتشون یکی شدن
VGA= 4670 یا یه چیزبهتر برای کار با فتوشاپ کلا شفافیت رنگها برایم از همه چی ارجحیت داره حالا 512 بهتره یا یک گیگ یکی کمک کنه

نیکان ببین مادربورد فقط ASUS باشه اینجوری که شنیدم MSI گذشته خوبی نداشته هرچند که قدیمیه ولی گذشته قابل قبولی نداشته مثلا یو اس بی هاش مشکل داشته
ASrock رو هم تا حال اسمشو نشنیدم ترجیح میدم با ایسوز کنار بیام چون حداقل پدر مادر داره :27:
ابیت هم که DDR 3 داره ولی یه قیمت خون پدر 170 تومن که با این پول میرم یه کارای دیگه ای میکنم:27:

فعلا مادربوردی که اینجوری باشه چی سراغ داری ( usb 3.0 - DDR3 ) فقط و فقط ایسوز باشه:21: با این قطعاتی هم که گفتم مچ بشه دیگه نسوز باشه و با کیفیت بالا و چیپست خوب که بعدا برای ارتقا کم نیاره!!:8:
USB 3.0 حتما باید داشته باشه :31:
نیکان ببین یه مدلی هم باشه که از این لوله های جدید که برای تهویه میزارن داشته باشه همین لوله هایی که خیلی خوشگله :31:
در ضمن برای کارت گرافیک هم امکان ارتقا در آینده داشته باشه شاید بخوام عوض کنم ارتقا بدم Pci express جدید باشه
و امکان کراس فایر هم داشت که داشت نداشت هم اصلا مهم نیست چون اهل بازی نیستم

در مورد cpu 925 یه سئوال بپرسم ؟؟؟
رفتم و یه تحقیقی کردم هیچ فرقی با 620 نداره فقط یه کش اضافه داره و این کش هم مشترک هست در صورتی که یه جا خوندم اگه کش جدا باشه خیلی بهتره تکلیف چیه ؟؟ آقا نیکان ؟؟

من حتی دو هفته هم میتونم صبر کنم ولی سیستمی بگیرم که توپ باشه دیدی که پولمو هم تقریبا نصف بیشتر کردم ببین میشه چیزی گیر آورد ؟؟ مرسی :11:

KING_DESIGNER
15-12-2009, 10:11
اون دوتا پست بالا یکی بودن ولی چون تاخیر اولی زیاد بود ناچار شدم یکی دیگه بنویسم :20::11:

outpost
15-12-2009, 11:42
البته 4200 با مدل قوی تری کراس می تونه بشه ولی وقتی که شما قصد خرید کارت گرافیک رو داشته باشید ، قطعا 4670 به بالا خواهید خرید که هیچ کدوم قابلیت کراس شدن با 4200 رو ندارن حتی 4670!!!!

توي سري 4000 چيزي هست كه با 4200 كراس بشه ؟

millad1388
15-12-2009, 17:06
توي سري 4000 چيزي هست كه با 4200 كراس بشه ؟
کلا ارزش نداره!!!چون با همون پولی که برای گرافیک 4550 میدهید با 10 تومان اضافه تر میتونید گرافیک 4650 رو که 3 برابر 4550 قدرت داره بردارید یعنی با کراس فایر کردن گرافیک آنبد با 4550 هم نمیتونید به قدرت 4650 نزدیک بشید

KING_DESIGNER
15-12-2009, 20:36
سلام:41:
امروز پاساژ ایران رو زیر و رو کردم
فایده ای نداره مادربورد ایسوز زیر 180 تومن پیدا نمیشه
ابیت هم که به کل تعطیل کرده
گیگابایت هم که اصلا حرفشو نزن که ریسک مطلقه
فقط دست به دامن msi شدیم
خدا به خیر کنه
نیکان جان msi 95 تومنیه که مجتبی توی پستهای قبلی زده بود رو یه نگاهی بنداز ببین اگه خوبه بگیریم
msi 770 c45 و msi 785g m e65 هر دو حدود 95 تومن .
بقیه قطعات رو هم یه نظری بده
آخرش هم نگفتی از کیس خودم میتونم استفاده کنم یانه چون اگه بتونم از کیس خودم استفاده کنم باز یه خورده پولم باقی می مونه
سیستم رو ببند دیگه فکر کنم کافی باشه تا الان این همه دوندگی کردیم به اینجا رسیدیم

vga = 4670 ....512 mb
ram=2gig ِDDR3
case = unknown 17000toman
power = green
cpu = 925 amd
main ?
HDD= segate 500gb
همینها
راستی cpu 940 amd رو میدن 160 تومن 925 رو میده 156 تومن گیر آوردم گفتم قیمت دستتون باشه
حالا یکی بگه 940 خوبه ؟ یا نه ؟؟ هوص کردم یه خورده روی پولم بزارم :31:
یکی یه مین بورد خوب معرفی کنه و حتما از MSI باشه یا ایسوز مارک دیگه معتبر نمیشناسم
مرسی :20:

nikaan
16-12-2009, 06:09
فقط جواب سوالات رو سریع میدم

1) آنبورد 4200 با 4650 هم کراس میشه طبق لینکی که در مورد مقایسه4200 با 3300 دادم
2) کش 1 ، حافظه ایست که دستورات cpu که به زبان اسمبلیست در اون قرار میگیره و کش 2 حافظه ایست که page های برنامه از رم به اونجا آورده میشه و بعبارت ساده تر خود برنامه و هر هسته یک کش 2 مختص به خودش رو داره(اطلاعات دقیق تر بعدا) و کش 3 حافظه ی اشتراکی بین هسته هاست و تاثیر زیادی بر کارایی نداره(لینک رو قبلا فکر کنم دادم)
3) 940قویتره وبا همون قیمت 160 که قبلا برای 925 در نظر داشتید این cpu ارزش خرید داره و من هم دیروز ایران بودم ... شما قیمت 925 رو از طبقه ی بالا گرفتید؟
4) مادربورد c45 خوبه و دوست من دیروز همین مادربورد رو گرفت و در آخر مراقب باشید که مادربوردتون 940 رو سا÷ورت کنه شاید این cpu 140 واتی باشه
5) 790 gx باقیمت 97 ddr2 بود
6) اگه مادربورد و بقیه قطعات در کیس جا بشه و فن هم داشته باشه ایراد نداره

KING_DESIGNER
16-12-2009, 06:52
نیکان جان خیلی اذیتت کردیم مرسی که لطف کردی و جواب دادی
من کامل متوجه شدم ممنونم ازت مرسی

1- یه زحمتی پس برات دارم حالا که این مادربورد رو انتخاب میکنم نمیخوام به دردسر بیفتم
یه لطفی بکن و یک ساعت زحمت بکش برو پیش دوستت یه بازی سنگین رو پیشش اجرا بکن فقط نیم ساعت باهاش بازی کن ببین کشش مادربورده چطوره ؟ هنگ نمیکنه ؟ و توی فتوشاپ CS4 هم یه تست بگیر یه عکس رو با براشهای سایز مختلف امتحان کن
اگه بتونی این کار رو بکنی ممنونت میشم یمخوام بدونم ضعیف نباشه

-2قیمت 940 رو از بازار رضا گفتم توی ایران همه میگفتن 925 گر نمیاد یکی هم گفت 156 تومن یکی هم گفت 158 تومن
توی بازار رضا 940 رو یکی گفت 155 تومن ولی نداریم گفتم اگه الان بخوام با همین قیمت میاری گفت آره پس این یعنی که جا واسه چونه هم هست یکی دیگه هم گفت 160 تومن

راستی این بدوجه من هی میره بالا میره پایین البته فرقی هم نداره و تفاوتی نمیکنه فعلا در پی خرید یه سی پی یو جون دار هستم چون طبق تجربه حتی اگه سی گیگ رم هم داشته باشم ول همه چیز دست قلب سیستمه که cpu هستش باید یه سی پی یو خوب بخرم که فعلا انتخابم روی همین دوتا مدله ببینیم مادربورده چی میگه:20:
آقا فعلا ما بریم حساب کتاب کنیم ببینیم چه مادروبردی برداریم
یه لطفی بکن فقط زحمت بکش ببین این کارت گرافیکی که باید بخریم چی بخریم
Ati 4670 club
ati 4670 saphire
ati 460 asus
کدوم بردشو بردارم ؟؟ این خیلی مهمه چون تفاوتشون حدود ده تومنه !!
برای کیس هم ممنون ولی پشیمون شدم کیس خودمو باید بزارم روی قطعات قدیمی تا بفروشمش به جاش میرم یه کیس از این 17 تومنی ها میگیرم به نظرت مشکلی بعدا پیدا نمیکنن ؟؟ دیروز به یکیشون دست زدم حس بدی داشتم نسبت به دکمه های power و restart چون بیشترین تماس با کیس با همین دکمه هاست یدگه انگشت که زدم دیدم یه جورایی لق میزنه !! یه چیزی تو مایه های جنسهای آشغال واسه همین گفتم برم یه دونه کیس تمیز نهایت 25-30 گرین بخرم که حالا بعدا هم مشکلی نخوریم پلاستیکش بیفته به نظرت همین گرین خوبه دیگه؟ من فقط میخوام یه چیزی باشه روشن باشه و رنگش هم زیاد تند نباشه مشکی ساده برایم کافیه ممنون میشم برای کیس هم یه نظری بدی چون از لحظا تهویه و استحکام هم برایم مهمه

KING_DESIGNER
16-12-2009, 08:18
سلام دوباره
نیکان جان باس 940 از 925 کمتره

بهتر نیست برم 945 بگیرم ؟؟

ببهترینشون به نظرم همین 945 میاد که قیمتش هم تقریبا افت پیدا کرده شاید بتونم دور و بر 165 تومن گیر بیارم
ولی از همه مهمتر چندتا مادربورد متناسب با بودجه حدود 100 تومن با رنج ده تومن بالا پایین پیدا کردم ببین چه جوری هستن و به ترتیب اولویت گذاری کن یکیشو بخرم

هر کدوم رو بگی میتونم بگیرم فقط میترسم MSI گند بزنه :31:
این دوتا مدلش جدیدتر هستند نسبت به بقیه چون جلوی مدلها آیکن NEW زده بود

فقط قیمتشو نمیدونم یه بررسی بکن ببین و به ترتیب اولویت گذاری کن و در ضمن اون مدلهایی هم که میشه با 4670 و مدلهای آینده کارت گرافیک کراس کرد بهم بگو !!
راستی بعد از این که کراس فایر کردیم پورت خروجی به چه شکلی خواهد بود ؟ DVI هست یا آنالوگ 15 پین ؟؟ اگه قرار باشه آنالوگ باشه که اصلا نمیخوام
در مورد رم هم میخوام بپرسم این سرعت کلا 9 و 7 که توی فرومها نوشتن 7 بیشتره کجای رم نوشته شده یا حداقل یه رم خوب با بالاترین سرعتی که مادروبردم ساپورت میکنه مثلا 1333 قیمتش چند در میاد نهایتا دو گیگ هم میتونم بخرم حدود 40 تومن بودجه بیشتر نمیتونم بزارم ببین چیکار میشه کرد
مرسی:11:

من پولم برای خرید این cpu ها میرسه
925 - 940- 945
تا صد وشصت هفتاد تومن

mojtabaalemi
16-12-2009, 11:12
مين گيگا
giga 770 ud3p 110000
بخر . كه 140 وات هم پشتيباني ميكنه . يا 785 MSi ولي اخيرا ناياب شده .
نيكان يه سوال 4200 با 4670 هم هيبريد كراسفاير ميشه ؟

outpost
16-12-2009, 13:09

اين سوال من هم هست.

متاسفانه AMD هيچ اطلاعاتي در مورد چيپست 785 در سايتش قرار نداده.

اگه كسي جواب رو ميدونه بگه .......

outpost
16-12-2009, 14:34
فقط جواب سوالات رو سریع میدم

1)آنبورد 4200 با 4650 هم کراس میشه طبق لینکی که در مورد مقایسه4200 با 3300 دادم

من فكر كنم امكان كراس كردن 4200 با 4650 نباشه.
توي انجمنهاي AMD حرف شما رو تكذيب كردن.

سوال شخص در اين مورد

so, does anybody know if the 785g can hybrid crossfore with a 4350, 4550 or 4650???
I cannot find information from the AMD page!!!!

جواب مدير انجمن AMD

No it wont.

لينك انجمن

KING_DESIGNER
16-12-2009, 19:22
مجتبی جان سلام
آفا مرسی از راهنماییت ولی گیگا دوست ندارم MSI رو بیشتر ترجیح میدم بین بد و بدتر همون بد رو انتخاب کنیم نفعش بیشتره !!
داداش پول نداریم وگرنه ابیت خدا بود حدود 180 تومن قیمتشه بیشتر از صدتومن نمیتونم برای مینبورد هزینه کنم متاسفانه نمیشه
از بین مادروبردهای MSI چندتا ردیف کردم که یکیشو باید همتون انتخاب کنین و اون مادربورد آینده من خواهد بود:40: :31:
فقط خواهش میکنم امکان ارتقا در آینده رو در نظر بگیرید و همچنین یکی به من بگه که وقتی که کراس فایر کردیم پورت خروجی 15 پین انالوگ میشه یا DVi ?? چون من حتما باید با DVI مونیتورم رو وصل کنم به خاطر کیفیت بالایی که داره خواهش میکنم این سئوال رو هم مورد بررسی قرار بدید همچنین که 4670 هم با این مادروبردها کراس میشه یا نه ؟؟ مرسی
مرسی
مرسی
مرسی
مرسی

nikaan
16-12-2009, 20:13
نیکان جان خیلی اذیتت کردیم مرسی که لطف کردی و جواب دادی
من کامل متوجه شدم ممنونم ازت مرسی

1- یه زحمتی پس برات دارم حالا که این مادربورد رو انتخاب میکنم نمیخوام به دردسر بیفتم
یه لطفی بکن و یک ساعت زحمت بکش برو پیش دوستت یه بازی سنگین رو پیشش اجرا بکن فقط نیم ساعت باهاش بازی کن ببین کشش مادربورده چطوره ؟ هنگ نمیکنه ؟ و توی فتوشاپ CS4 هم یه تست بگیر یه عکس رو با براشهای سایز مختلف امتحان کن
اگه بتونی این کار رو بکنی ممنونت میشم یمخوام بدونم ضعیف نباشه

-2قیمت 940 رو از بازار رضا گفتم توی ایران همه میگفتن 925 گر نمیاد یکی هم گفت 156 تومن یکی هم گفت 158 تومن
توی بازار رضا 940 رو یکی گفت 155 تومن ولی نداریم گفتم اگه الان بخوام با همین قیمت میاری گفت آره پس این یعنی که جا واسه چونه هم هست یکی دیگه هم گفت 160 تومن

راستی این بدوجه من هی میره بالا میره پایین البته فرقی هم نداره و تفاوتی نمیکنه فعلا در پی خرید یه سی پی یو جون دار هستم چون طبق تجربه حتی اگه سی گیگ رم هم داشته باشم ول همه چیز دست قلب سیستمه که cpu هستش باید یه سی پی یو خوب بخرم که فعلا انتخابم روی همین دوتا مدله ببینیم مادربورده چی میگه:20:
آقا فعلا ما بریم حساب کتاب کنیم ببینیم چه مادروبردی برداریم
یه لطفی بکن فقط زحمت بکش ببین این کارت گرافیکی که باید بخریم چی بخریم
Ati 4670 club
ati 4670 saphire
ati 460 asus
کدوم بردشو بردارم ؟؟ این خیلی مهمه چون تفاوتشون حدود ده تومنه !!
برای کیس هم ممنون ولی پشیمون شدم کیس خودمو باید بزارم روی قطعات قدیمی تا بفروشمش به جاش میرم یه کیس از این 17 تومنی ها میگیرم به نظرت مشکلی بعدا پیدا نمیکنن ؟؟ دیروز به یکیشون دست زدم حس بدی داشتم نسبت به دکمه های power و restart چون بیشترین تماس با کیس با همین دکمه هاست یدگه انگشت که زدم دیدم یه جورایی لق میزنه !! یه چیزی تو مایه های جنسهای آشغال واسه همین گفتم برم یه دونه کیس تمیز نهایت 25-30 گرین بخرم که حالا بعدا هم مشکلی نخوریم پلاستیکش بیفته به نظرت همین گرین خوبه دیگه؟ من فقط میخوام یه چیزی باشه روشن باشه و رنگش هم زیاد تند نباشه مشکی ساده برایم کافیه ممنون میشم برای کیس هم یه نظری بدی چون از لحظا تهویه و استحکام هم برایم مهمه

سلام

1)ببیند دوستم فقط فرصت کرده بود ویندوز بریزه ولی میگفتسرعت بوت و شات دان ویندوز و همچنین نصب اون با سیستم قبلیش قابل قیاس نیست

2) 940 با این قیمت خیلی مناسبه ولی 945 قیمتش حدود 175 تومن هست گه با وجود 955 بلک ادیشن باقیمت بین 180 تا 185 هیچ کس 945 رو نمی خره

باز هم میگم اگه در بودجه محدودیت ندارید(چون همین طور بالا میره!!!) یه750 core i5 اینتل(225 تومن) یا core i7 920 (حدود 290 تومن ) خریداری کنید که مسلما از لحاظ کارایی بالاترند ضمن اینکه 3 گیگ رم می خوره!

بین این 3 تا هر کدوم ارزونتر بود رو بگیر چون هرسه برندهای معتبری هستن و تفاوت اینها هم در حد همون 10 تومنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ولی فکر کنم سافایر از همه ارزونتر باشه(البته مطمئن نیستم) چون partner برند ati هست

من برای کیس برند perfect رو معرفی می کنم چون هم خودم داشتم وهم یکی دیگه از دوستام و هر دو مونم ازش راضی هستیم ضمن اینکه برند معتبریه با قیمت معقول(با 33 تومن مدل viper برند perfect رو می تونید خریداری کنید که هم lcd داره و هم چراغ هارد مجزا و هم جای فن 12 سانتی و هم اینکه رنگ کامل مشکیش خیلی خوشکله!!!)(البته از نظر من)

nikaan
16-12-2009, 20:19
من فكر كنم امكان كراس كردن 4200 با 4650 نباشه.
توي انجمنهاي AMD حرف شما رو تكذيب كردن.

سوال شخص در اين مورد

جواب مدير انجمن AMD

لينك انجمن

مين گيگا
giga 770 ud3p 110000
بخر . كه 140 وات هم پشتيباني ميكنه . يا 785 MSi ولي اخيرا ناياب شده .

سلام

می تونه با 4650 کراس بشه طبق لینک زیر

که همونطور که می بینید فقط می تونه با 4350.4550و 4650 کراس بشه و با 4670 نمی تونه این قابلیت رو داشته باشه

nikaan
16-12-2009, 20:21
اين سوال من هم هست.

این هم توی لینک بالا موجوده ضمن اینکه من توی سایت amd هم دیده بودم

حالا بعدا لینکش رو میزارم

"اصلاح شد"

لینک سایت amd:

KING_DESIGNER
16-12-2009, 21:40
سلام نیکان جان
پس با این حساب
فعلا چندتاشو به امیدخدا چیدیم رفت
CPU:940 amd phenum X4
HDD : 500 Segate
MAIN : C45 MSI
CASE : PERFECT viper
POWER : GREEN
VGA : 4670 ATI CLUB
خوب
فقط یه چیزی بهم بگو که مادروبدرهایی که نوشته بودم رو دیدی ؟ فکر کنم چیپستها با هم فرق داشته باشند یه نگاه بکن شاید مدلهای بهتری بود حتی یه مدل هم MSI جدید زده بود میگم یه چیزی بردارم که جدید جدید باشه نه این که قدیمی بازار باشه مدل G45 الان حدیدتره ولی قیمت ندارم ببین از لحاظ تکنیکال و سرعت فرقی با C 45 نداره ؟؟؟
من یه چیزی رو هم در مورد این CPU ها متوجه نشدم 925 سرعت باسش از 940 کمتره یه دقت بکن توی لینکها گذاشتم بعدا دچار مشکل نمیشم ؟

و در آخر یه رم توپ DDR 3 بده که ما هرکاری کردیم برای انتخاب مادروبرد همش زیر سر این فسقلی بود :31:
یه مدلی باشه که دور وبر چهل تومن در بیاد و سرعتش هم آخرین سرعتی باشه که مادروبردم ساپورت میکنه میخوام با تمام وجود بتازه !!! :31: فکر کنم C45 تا 1033 ساپورت میکنه ؟ نیکان سرعت باس 800 تا 1033 خیلی تفاوتش محسوسه ؟؟ و این که یه جا خوندم یه سری عدد هست روی رم نوشته شده اینجوری 9-9-9 که باید برای سرعت بیشتر 7-7-7 باشه ؟ داستان این رو هم میتونی توضیح بدی ؟؟ که بریم کیس رو ببندیم و یه چیز دیگه سیستم من 64 بیت محسوب میشه یا 32 بیت ؟
چون شنیدم کیسهای 64 بیتی به مشکل برمیخورن چون بنرامه های مخصوص خودوشنو میخوان ؟ اینجوریه ؟ یعنی اگه مثلا آنتی ویروس nod32 نصب کنیم پیغام خطا میده و میگه نسخه 64 بیتی رو اید نصب کنی یا با همون 64 بیتی کار رو تموم میکنه لطف کن اینها رو بهم بگو
و یه چیز دیگه برای حسن ختام ویندوز 7 چقدر رم رو میشناسه یا بهتر بگم تا چه مقدار رم رو ساپورت میکنه میگن تا سه گیگ میخوره یعنی من اگه چهارگیگ بندازم روی سیستم یک گیگش خونده نمیشه ؟؟ و بلااستفاده می مونه ؟
ممنون میشم راهنمایی کنی
ببخش خیلی توی این مدت اذیتت کردم ایشالا دومادیت جبران میکنم :31::11:

KING_DESIGNER
16-12-2009, 21:45
آخ آخ یادم رفت
مادربورد c45 برای cpu قدرتش چند وات هست 140 وات رو کامل میده ?? میتونه 940 رو ساپورت کنه ؟ و با سی پی یوهای آینده سازگاری داره یا نه ؟؟ ممکنه بعدا بخوام سی پی یو رو عوض کنم مثلا یک سال یا دوسال دیگه مجبور نشم بفروشمش میخوام به دردسر فروش نیفتم !!!! ببین چه جوریه دیگه اگه ساپورت نمیکنه ازم ادروبردهای بالا یکی که ساپورت میکنه رو بهم بگید
در ضمن پاور گرین چندوات بگیرم برای 940 ؟ چون هیچی نمیدونم مرسی :31:
مرسی

nikaan
16-12-2009, 23:48
سلام نیکان جان
پس با این حساب
فعلا چندتاشو به امیدخدا چیدیم رفت
CPU:940 amd phenum X4
HDD : 500 Segate
MAIN : C45 MSI
CASE : PERFECT viper
POWER : GREEN
VGA : 4670 ATI CLUB
خوب
فقط یه چیزی بهم بگو که مادروبدرهایی که نوشته بودم رو دیدی ؟ فکر کنم چیپستها با هم فرق داشته باشند یه نگاه بکن شاید مدلهای بهتری بود حتی یه مدل هم MSI جدید زده بود میگم یه چیزی بردارم که جدید جدید باشه نه این که قدیمی بازار باشه مدل G45 الان حدیدتره ولی قیمت ندارم ببین از لحاظ تکنیکال و سرعت فرقی با C 45 نداره ؟؟؟
من یه چیزی رو هم در مورد این CPU ها متوجه نشدم 925 سرعت باسش از 940 کمتره یه دقت بکن توی لینکها گذاشتم بعدا دچار مشکل نمیشم ؟

و در آخر یه رم توپ DDR 3 بده که ما هرکاری کردیم برای انتخاب مادروبرد همش زیر سر این فسقلی بود :31:
یه مدلی باشه که دور وبر چهل تومن در بیاد و سرعتش هم آخرین سرعتی باشه که مادروبردم ساپورت میکنه میخوام با تمام وجود بتازه !!! :31: فکر کنم C45 تا 1033 ساپورت میکنه ؟ نیکان سرعت باس 800 تا 1033 خیلی تفاوتش محسوسه ؟؟ و این که یه جا خوندم یه سری عدد هست روی رم نوشته شده اینجوری 9-9-9 که باید برای سرعت بیشتر 7-7-7 باشه ؟ داستان این رو هم میتونی توضیح بدی ؟؟ که بریم کیس رو ببندیم و یه چیز دیگه سیستم من 64 بیت محسوب میشه یا 32 بیت ؟
چون شنیدم کیسهای 64 بیتی به مشکل برمیخورن چون بنرامه های مخصوص خودوشنو میخوان ؟ اینجوریه ؟ یعنی اگه مثلا آنتی ویروس nod32 نصب کنیم پیغام خطا میده و میگه نسخه 64 بیتی رو اید نصب کنی یا با همون 64 بیتی کار رو تموم میکنه لطف کن اینها رو بهم بگو
و یه چیز دیگه برای حسن ختام ویندوز 7 چقدر رم رو میشناسه یا بهتر بگم تا چه مقدار رم رو ساپورت میکنه میگن تا سه گیگ میخوره یعنی من اگه چهارگیگ بندازم روی سیستم یک گیگش خونده نمیشه ؟؟ و بلااستفاده می مونه ؟
ممنون میشم راهنمایی کنی
ببخش خیلی توی این مدت اذیتت کردم ایشالا دومادیت جبران میکنم :31::11:

سلام

شما این بنچمارک 940 روببین

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدشما روی ورق نباید پردازنده ها رو با هم مقایسه کنید و باید بنچمارک هاشون رو ملاک قراربدین

مثل بنچمارک در مورد کش 3 که نشان داد کش 3 تا ثیر زیادی بر کارایی نداره

توصیه می کنم یه بنچمارک مشترک از 925 و 940 رو حتما ببینید

در مورد g 45 اطلاعی ندارم که اومده یا نه ولی c45 خداست(به قل دوستم) ضمن اینکه توی بایوس جدیدش ACC هم اضافه شده که کمبودش خیلی احساس میشد

در مورد رم هم مارک APOGEE رو معرفی می کنم با DDR3 1333 ظرفیت 2 گیگ و CL7 و قیمت 55 تومن که خیلی خیلی خوبه
1333 درسته نه1033

اولش فکر کردم برند خوب و معروفی نیست اما به طور اتفاقی توی یکی از بنچمارک های tomshardware دیدمش

توی این بنچمارک:

این هم بنچمارک در مورد زمان تاخیر رم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدسیستم شما 64 بیتیه ولی سیستم عامل 32 بیت مثل XP هم روش نصب میشه و مشکلی نداره

اونی که شما میگید روی سیستم عامل 64 بیتیه که بعنوان مثال باید بگم که مایکروسافت ادعا کرده که بیش از 80 درصد برنامه های 32 بیتی روی ویندوز 7 64 بیتی به راحتی نصب میشه و برای 20 درصد باقی مانده راه حل XP MODE رو ارائه کرده

البته این ادعا صحیح هست

در مورد رم افزار آنتی ویروس مثال شما صحیح نیست

چون اگر اشتباه نکرده باشم سیستم عامل 64 بیتی دارای کرنل یا هسته ی 64 بیتی هست و برای حفاظت از این قسمت ها و کار با اون باید آنتی ویروس هم 64 بیتی باشد

مایکروسافت حداقل رم برای 7 ،32 بیتی 1 گیگ و برای 64 بیتی ویندوز 7، 2 گیگ اعلا م کرده

البته اون یه گیگ رو بخاطر مسائل تجاریه حذف کردن و الا ویندوز 32 بیتی قابلیت 232^2 (4 گیگ )فضای آدرس دهی یا همون رم رو داراست

و 64 بیتی فضایی معادل 64^2 فضای آدرس دهی دارد یعنی 16 ترا بایت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nikaan
17-12-2009, 01:30
اینم 2 تا بنچمارک از 925 همراه با 940

KING_DESIGNER
17-12-2009, 04:25
سلام یه دنیا ممنونم ازت نیکان جان

راستی یادم رفت بگم مغازه دارها هم اکثرا میگفتن که بازار فعلا تلق تلوقه باید بزاری بعد از کریسمس هرچی که میخوای جزو قطعات نایابه الان هرکی داشته باشه به قیمت خون پدر میده !!! ولی من بازم گیر میارم به هرحال با دو تومن بالا پایین کسی کشته نمیشه !!!
بریم سر بحث خودمون من یه سری نتیجه گیری از نوشته های شما گرفتم که امیدوارم درست باشه و نزدیک به یقیین

CPu = فرکاتنسی که توی سایت گفته شده یه چیز الکیه و رد گم کنه در واقع میشه گفت 940 بیخود گرون نیست و توی بازیها تاثیرشو نشون داده و در واقع 940 به صرفه تره !! منم موافقم
منم همین رو برمیدارم اگه هم توی بازار نبود 925 رو بر میدارم ولی سعی میکنم پیداش کنم

در مور د اجرای برنامه ها = با این حساب من اگه یک ویندوز 64 بیتی نصب کنم ازلحاظ مصرف رم با 32 بیت هیچ فرقی نداره ؟
فشاری که به سیستم وارد خواهد شد چقدر فرق دارند با توجه به این که من الان میخوام 2 گیگ بندازم روی سیستم
اون حالت XP mod در ویندوز 7 موجوده ؟؟ که من بتونم بازی و غیره رو نصب کنم دیگه میخوام برای همیشه از XP جدا بشم واسه همین میپرسم . آیا مشکلی با نصب بازیها نخواهم داشت ؟؟ یا باید همچنان XP رو نصب داشته باشم ؟؟
چون پسرداییم دوتا کیس دو هسته ای داره یه بار بهش گفتم بریم بازی گفت اون یکی ویندوز 7 داره بازی توی شبکه اجرا نمیشه باید پاکش کرد همون روز هم نشستیم XP نصب کردیم بازی هم اسمش BAtelfild بود من میتونم قابلیت XP MOD رو برای اجرای اینجور برنامه ها بکار بگیرم ؟؟ اگه بشه که خیلی خوبه !!و در حین نصب هم با Erorr نوع سیستم و پردازنده از نظر 32 و 64 مواجه نشم ؟؟؟ !!!

RAM = من منظورم از ساپورت کردن رمها شناسایی اون توسط ویندوز بود منظورم این بود که گفته شده ویندوز 7 بیشتر از 3 گیگ رو نمیشناسه و اگه کسی 4 گیگ بسته باشه یک گیگ رم رو به باد داده آیا این ادعا درست نیست ؟؟ با توجه به گفته های شما ؟ یعنی من میتونم ماه دیگه که بودجه ام بیشتر شد دو گیگی دیگه بندازم روش ؟و 4 گیگ قابل استفاده در ویندوز 7 و xp داشته باشم ؟
اون داستان شماره های رم رو بهم نگفتی هاا 9-9-9 این عدد ها رو خیلی جاها میگن که باید 7-7-7 باشه و در واقع میگن سرعت بالاتره آیا این عددها توی مادروبرد قابل تنظیم هست BIOS رو میگم ویا نه باید روی رم ها نوشته شده باشه ؟؟
دستت درد نکنه

یه چیز جدید :31:!!!

آورکلاک = آیا این مادربورده قابلیت آورکلاک داره میتونم بعدا آورکلاکش کنم یا اصلا بهش دست نزنم بعدا ممکنه ته دیگ بشه :31:
کارت گرافیکم چطور 4670 اونم میتونه ته دیگ بشه ؟؟ :31:
هاردهای سیگیت خوبن یا مکستور چون شنیدم مشکتور رو سیگیت خریده ولی هنوز ه مبرای مشتریان قدیمیش مثل من با مارک مکستور بیرون میده من تا حالا 4 تا هارد ازش داشتم و راضی بودم بخصوص این آخریه ( 20-40-80-250 ) یه هشتاد گیگ داشتم پنج سال هارد بود و آخ نگفت :31: حالا به نظرت کوچ کنیم بریم سیگیت بگیریم و یا مکستور و یه چیز دیگه این عدد چیه ؟؟ 32 بافر ؟؟ یعنی سرعتشون خیلی بالاتره ؟ اگه خیلی بالا باش که زود میسوزه ؟؟هاردها دوومشون خیلی کم هستن مخصوصا روی دور بالا لطف کن در این مورد هم یه توضیحی بده چون من روی سرعت سیستم خیلی حساسم
دستت درد نکنه نیکان جان یه دنیا ممنونم ازت:31:

davidjoker
17-12-2009, 07:40
یه کیس خالی دیدم 270 هزار تومن !!! احتمالا با سی تومن اضافش می تونم پول حملش را بدم ، نه دوستان ؟

KING_DESIGNER
17-12-2009, 08:35
اولا چه ربطی به موضوع تاپیک داره ؟؟
دوما !! کیس ( معادل فارسی در فرهنگستان ادب و فارسی = کازه ، تلفظ : CAZEH کآزه . محل نگهداری گوسپندان و احشام ، از آنجا که تعریف فوق شبیه به محل گردآوری میباشد و نیز به سبب شباهت آن به معادل کلمه لاتین مجود استفاده از این کلمه پیشنهاد میگردد!!)

دوست عزیز کیس با جعبه میوه هیچ فرقی نداره فقط باید در مورد استحکام و حالا مقداری قیافه ظاهری و ... مورد نظر و ارزیابی قرار بگیرد پرداخت مبالغ خیلی بالا فقط پر کردن جیب فروشنده است و بس !! چرا که یک کیس متوسط و در حد سی تومان هم کفایت میکند با بقیه پولتون میتونید مقداری لوازم دیگر بخرید :46:
موفق باشید.

nima_hl
17-12-2009, 13:23
اين سوال من هم هست.

4670 ، 4650 و 4350 رو دیروز برای تست هیبرید کراس فایر تهیه کردم

توی همین 2-3 روز تست کاملش رو انجام میدم

اگر تا اون زمان این عضویت جدید ما برطرف شد ریویوهاشو اینجا هم میزارم در غیر اینصورت تاپیک جامعش رو میتونید تو سایت همسایه ملاحظه بفرمائید :11:

KING_DESIGNER
17-12-2009, 16:13
نیما جان ببینم این 4670 کلا کراس فایر نمیشه یا فقط به چیپستهای خاصی میخوره
و اگه کراس فایر بشه اونوقت خروجی همون DVI روی خود کارت هست دیگه انشالله یا باید بریم از پورت 15 پین آنالوگ استفاده کنیم ؟
ممنون میشم این معما رو روشن کنی مرسی

nima_hl
17-12-2009, 18:13
نیما جان ببینم این 4670 کلا کراس فایر نمیشه یا فقط به چیپستهای خاصی میخوره
و اگه کراس فایر بشه اونوقت خروجی همون DVI روی خود کارت هست دیگه انشالله یا باید بریم از پورت 15 پین آنالوگ استفاده کنیم ؟
ممنون میشم این معما رو روشن کنی مرسی

اگر منظورتون کراس فایر ایکسه جوابتون منفیه چون اصلا سوکتش رو نداره

ولی اگر منظورتون هیبرید کراسفایر هستش باید 2-3 روز بهم فرصت بدین تا تستهام رو انجام بدم :11:

این کارتی که گرفتم که هر سه خروجی رو داره ( hdmi ، dvi و vga ) ولی فکر کنم همه کارتهای این سری dvi رو دارند

KING_DESIGNER
17-12-2009, 20:26
نیما جان مرسی از جواب ولی این قسمت رو کامل بخون
من اصلا سر رشته ای از کراس فایر کردن ندارم ولی میخوام بدونم به مادربورد C45 و G 45 میشه یه انشعاب زد و کارت 4670 رو تقویت کرد ؟؟ مثلا من میخوام یک کارت گرافیک 512 مگابایت 4670 بگیرم ؟ خوب ؟ میتونم با کراس فایر کردن اون 512 رو تبدیل کنم به 1 گیگ ؟؟ و با کلاک بالا ازش ساتفاده کنم و همچنین پورت خروجی من DVI باشه ؟؟ چون به دوعلت نمیخوام 4670 یک گیگ بگیرم چون هم قیمتش بیشتره هم سرعت کلاکش پایینتره که خیلیها میگن همون 512 کافیه به نظرت همچین چیزی میشه که م نبتونم با یک کارت 512 مگابایتی 4670 کار یک کارت پیشرفته 4670 یک گیگ رو انجام بدم ؟ بدون افت هیچ گونه کیفیتی ؟؟ همچنین خروجی هم DVI باشه و کیفیت تصویر هم بهبود پیدا کنه ؟؟ آیا امکانش هست ؟؟

outpost
17-12-2009, 20:40
ولی اگر منظورتون هیبرید کراسفایر هستش باید 2-3 روز بهم فرصت بدین تا تستهام رو انجام بدم :11:

من شدیدا منتظر این تست هستم.

راستی، دفترچه مادربرد رو حتما برای هیبرید کراس فایر بخونید.

باید یه سری تنظیمات رو در بایوس انجام بدید.

نتیجه شو حتما اعلام کنید، چون من قصد خرید 4650 رو دارم و میخوام با مادربدم که چیپست 785 هستش کراس کنم.

nima_hl
17-12-2009, 21:32
نیما جان مرسی از جواب ولی این قسمت رو کامل بخون
من اصلا سر رشته ای از کراس فایر کردن ندارم ولی میخوام بدونم به مادربورد C45 و G 45 میشه یه انشعاب زد و کارت 4670 رو تقویت کرد ؟؟ مثلا من میخوام یک کارت گرافیک 512 مگابایت 4670 بگیرم ؟ خوب ؟ میتونم با کراس فایر کردن اون 512 رو تبدیل کنم به 1 گیگ ؟؟ و با کلاک بالا ازش ساتفاده کنم و همچنین پورت خروجی من DVI باشه ؟؟ چون به دوعلت نمیخوام 4670 یک گیگ بگیرم چون هم قیمتش بیشتره هم سرعت کلاکش پایینتره که خیلیها میگن همون 512 کافیه به نظرت همچین چیزی میشه که م نبتونم با یک کارت 512 مگابایتی 4670 کار یک کارت پیشرفته 4670 یک گیگ رو انجام بدم ؟ بدون افت هیچ گونه کیفیتی ؟؟ همچنین خروجی هم DVI باشه و کیفیت تصویر هم بهبود پیدا کنه ؟؟ آیا امکانش هست ؟؟

عزیز جان

اگر منظور شما g45 اینتل باشه که کلا قضیه منتفیه چون این قضیه مخصوص چیپستهای amd هستش که یه کارت گرافیک ati آنبرد دازند

مثلا amd 785 که یک پردازنده گرافیکیه hd 4200 تو خودش داره

در مورد گرافیک هم اون پاور کالر که معرفی کردم کلاکش 750 هستش :46: اصطلاحا به این سری oc میگن و ۱ گیگ هم هست کلاک ربطی به میزان رم نداره

در مورد خروجی dvi هم الان همین کارت رو روی سیستمم نصب کردم و از همین کابل استفاده کردم ، کیفیتش هیچ فرقی با کارتهای دیگه نداره و خوبه

باز اگر سئوالی بود در خدمتم :11:

nikaan
17-12-2009, 22:45
من شدیدا منتظر این تست هستم.

راستی، دفترچه مادربرد رو حتما برای هیبرید کراس فایر بخونید.

باید یه سری تنظیمات رو در بایوس انجام بدید.

نتیجه شو حتما اعلام کنید، چون من قصد خرید 4650 رو دارم و میخوام با مادربدم که چیپست 785 هستش کراس کنم.

دوست عزیز شما اگر یک لحظه به لینک زیر نگاه می کردید می دیدید که 4200 قابلیت کراس هیبرید شدن با کارت های

4350و 4550 و 4650 رو داراست

ئ این قابلیت مرتبط با چیپست هست و برند مادربورد هم اهمیتی نداره

در ضمن با 4670 هیبرید کراس فایر نمی شه(باز هم طبق لینک زیر):

nikaan
17-12-2009, 23:12
سلام یه دنیا ممنونم ازت نیکان جان

راستی یادم رفت بگم مغازه دارها هم اکثرا میگفتن که بازار فعلا تلق تلوقه باید بزاری بعد از کریسمس هرچی که میخوای جزو قطعات نایابه الان هرکی داشته باشه به قیمت خون پدر میده !!! ولی من بازم گیر میارم به هرحال با دو تومن بالا پایین کسی کشته نمیشه !!!
بریم سر بحث خودمون من یه سری نتیجه گیری از نوشته های شما گرفتم که امیدوارم درست باشه و نزدیک به یقیین

CPu = فرکاتنسی که توی سایت گفته شده یه چیز الکیه و رد گم کنه در واقع میشه گفت 940 بیخود گرون نیست و توی بازیها تاثیرشو نشون داده و در واقع 940 به صرفه تره !! منم موافقم
منم همین رو برمیدارم اگه هم توی بازار نبود 925 رو بر میدارم ولی سعی میکنم پیداش کنم

در مور د اجرای برنامه ها = با این حساب من اگه یک ویندوز 64 بیتی نصب کنم ازلحاظ مصرف رم با 32 بیت هیچ فرقی نداره ؟
فشاری که به سیستم وارد خواهد شد چقدر فرق دارند با توجه به این که من الان میخوام 2 گیگ بندازم روی سیستم
اون حالت XP mod در ویندوز 7 موجوده ؟؟ که من بتونم بازی و غیره رو نصب کنم دیگه میخوام برای همیشه از XP جدا بشم واسه همین میپرسم . آیا مشکلی با نصب بازیها نخواهم داشت ؟؟ یا باید همچنان XP رو نصب داشته باشم ؟؟
چون پسرداییم دوتا کیس دو هسته ای داره یه بار بهش گفتم بریم بازی گفت اون یکی ویندوز 7 داره بازی توی شبکه اجرا نمیشه باید پاکش کرد همون روز هم نشستیم XP نصب کردیم بازی هم اسمش BAtelfild بود من میتونم قابلیت XP MOD رو برای اجرای اینجور برنامه ها بکار بگیرم ؟؟ اگه بشه که خیلی خوبه !!و در حین نصب هم با Erorr نوع سیستم و پردازنده از نظر 32 و 64 مواجه نشم ؟؟؟ !!!

RAM = من منظورم از ساپورت کردن رمها شناسایی اون توسط ویندوز بود منظورم این بود که گفته شده ویندوز 7 بیشتر از 3 گیگ رو نمیشناسه و اگه کسی 4 گیگ بسته باشه یک گیگ رم رو به باد داده آیا این ادعا درست نیست ؟؟ با توجه به گفته های شما ؟ یعنی من میتونم ماه دیگه که بودجه ام بیشتر شد دو گیگی دیگه بندازم روش ؟و 4 گیگ قابل استفاده در ویندوز 7 و xp داشته باشم ؟
اون داستان شماره های رم رو بهم نگفتی هاا 9-9-9 این عدد ها رو خیلی جاها میگن که باید 7-7-7 باشه و در واقع میگن سرعت بالاتره آیا این عددها توی مادروبرد قابل تنظیم هست BIOS رو میگم ویا نه باید روی رم ها نوشته شده باشه ؟؟
دستت درد نکنه

یه چیز جدید :31:!!!

آورکلاک = آیا این مادربورده قابلیت آورکلاک داره میتونم بعدا آورکلاکش کنم یا اصلا بهش دست نزنم بعدا ممکنه ته دیگ بشه :31:
کارت گرافیکم چطور 4670 اونم میتونه ته دیگ بشه ؟؟ :31:
هاردهای سیگیت خوبن یا مکستور چون شنیدم مشکتور رو سیگیت خریده ولی هنوز ه مبرای مشتریان قدیمیش مثل من با مارک مکستور بیرون میده من تا حالا 4 تا هارد ازش داشتم و راضی بودم بخصوص این آخریه ( 20-40-80-250 ) یه هشتاد گیگ داشتم پنج سال هارد بود و آخ نگفت :31: حالا به نظرت کوچ کنیم بریم سیگیت بگیریم و یا مکستور و یه چیز دیگه این عدد چیه ؟؟ 32 بافر ؟؟ یعنی سرعتشون خیلی بالاتره ؟ اگه خیلی بالا باش که زود میسوزه ؟؟هاردها دوومشون خیلی کم هستن مخصوصا روی دور بالا لطف کن در این مورد هم یه توضیحی بده چون من روی سرعت سیستم خیلی حساسم
دستت درد نکنه نیکان جان یه دنیا ممنونم ازت:31:

سلام

بخاطر core i 3 اینتل میگن ولی دوستم athlon ii x4 620 رو خرید 98 تومن و یه دونه کارت گرافیک 5770 برند سافایر رو هم با قیمت باور نکردنی 198 تومن خرید!!!!!

یعنی تق و لوق هم نیست!!!!

""""
""""""

نه من اینو نگفتم که فرکانسی که توی سایت زده الکیه

منظورن این بود که در عمل باید قدرت سنجیده بشه و صرف تفاوت در باس و مثلا کش نمیشه در مورد قدرت پردازنده ها قضاوت کرد

دومی هم غلطه چون اگر برنامه ای 64 بیتی باشه اونوقت چون آدرس های برنامه 64 بیتی فضای بیشتری از رم رو اشغال میکنه

چون هر آدرس از برنامه، 64 بیت رو اشغال می کنه ولی 32 بیت به میزان 32 بیت رو اشغال میکنه

برای همین ویندوز 64 بیت حداقل به 2 گیگ رم احتیاج داره

این میزان رم فعلا کافیه ولی بعدا اضافه کنید

xp mode مختص ویندوز 7 هستش و هرچی بخواین روش نصب میشه

در موردبازیها هم همه روی 7 نصب میشه ولی در مورد شبکه اطلاعی ندارم

رم: من منظورم اینه که ویندوز 32 بیت تا 4 گیگ ساپورت میکنه ولی مایکروسافت بخاطر مسائل تجاری 1 گیگ اون رو غیر فعال میکنه و برای همین شما 3 گیگ از رمتون در این ویندوز فعاله!!!

در مرد تاخیر زمان رم یا همون cl توی آخرین پستی که به مطلب شما دادم لینکش رو قرار دادم و این اعداد هم قابل تغییر در بایوس هستند

مادربورد قابلیت اورکلاک داره و باید آخرین ورژن بایوس رو هم بگیرید تا بهتر بشه

4670 هم داره ولی در حد کم

هارد سیگیت ورژن 7200.12 از همه بهتره(بافر هم بیشتر باشه بهتره ولی نه اونقدر تاثیر گذار ){خواستید در مورد بافر توضیح میدم)

لینکش رو بعدا میزارم

(توضیح: سیگیت 3 تا 4 سال پیش مکستور رو خرید)

outpost
17-12-2009, 23:25
دوست عزیز شما اگر یک لحظه به لینک زیر نگاه می کردید می دیدید که 4200 قابلیت کراس هیبرید شدن با کارت های

بابا منم می دونم که این سایت کراس فایر شدن 4200 با 4650 رو تایید کرده البته فقط توی شکل ،, ولی توی مطالبش هیچ جا همچین چیزی رو ننوشته...... ولی چند پست قبل هم گفتم که انجمن سایت AMD ، کراس فایر شدن این دو رو تکذیب کرده. سایت رسمی AMD هم در مورد کراس فایر تمام گرافیکهاش مطلب نوشته و جداول راهنما گذاشته ، به جز 4200 ، که واقعا جای تعجبه. من فقط از اون دوست قبلی خواستم که زودتر نتیجه تست این هیبرید کراس فایر رو اعلام کنن.

nima_hl
17-12-2009, 23:27

نیکان جان

در خصوص هیبرید کراسفایر amd داره موزیانه برخورد میکنه و حرفهای مختلفی میزنه

بر طبق بعضی از ریویوها حتی گرافیکهای سری 5xxx هم این قابلیت رو داره ، که amd از بهینه بودن چیپستهای تولیدی نام میبره و مدعی هستش که اگر پردازنده ، چیپ مادربرد و گرافیک شما amd/ati باشه پرفورمنسی تا ۵ ٪ بیشتر خواهیم داشت

این دقیقا مطلبیه که دنبالش هستم چون این صحبت اخیرا از طرف شرکت انجام شده و میدونیم که تمام چیپستهای جدید ( از 780 به بالا ) کارت گرافیکی داخلی دارند

حدس و گمانم اینه که حتی در 790fx که ظاهرا گرافیکی وجود نداره در حقیقت این گرافیک در بک گراند داره به gpu کمک میکنه :46:

الان سری پائین کرافیکها رو جور کردم از سری 5 هم 5770 و 5750 رو دارم مونده رنج 4xxx که شنبه یکشنبه اونها هم به امید خدا میرسه

مادربردها هم از سری nvidia دو مدل و از سری amd از 770 به بالا رو تست میگیرم

احتمالا یک پلت فرم intel با پردازنده e5300 با 6300 هم به تستها اضافه میکنم که با یک تیر ۲ نشان رو بزنیم و مقایسه پلت فرم سیستم گیمینگ رو هم انجام داده باشیم

البته دنبال یک اسپانسر برای نهالم اینتل بودم که هنور مهیا نشده اگر i7 و i5 رو هم بتونم این هفته تهیه کنم که دیگه یه رویو کامل میشه

احتمالا کل هفته آینده رو مشغول این تست خواهم بود و سعی میکنم ریزالتهاشو رو به تدریج روی نت هم بگذارم :11:

KING_DESIGNER
18-12-2009, 07:05
عزیز جان

اگر منظور شما g45 اینتل باشه که کلا قضیه منتفیه چون این قضیه مخصوص چیپستهای amd هستش که یه کارت گرافیک ati آنبرد دازند

مثلا amd 785 که یک پردازنده گرافیکیه hd 4200 تو خودش داره

در مورد گرافیک هم اون پاور کالر که معرفی کردم کلاکش 750 هستش :46: اصطلاحا به این سری oc میگن و ۱ گیگ هم هست کلاک ربطی به میزان رم نداره

در مورد خروجی dvi هم الان همین کارت رو روی سیستمم نصب کردم و از همین کابل استفاده کردم ، کیفیتش هیچ فرقی با کارتهای دیگه نداره و خوبه

باز اگر سئوالی بود در خدمتم :11:

سلام من مدل G45 و c45 از مادربوردهای MSI رو گفتم لینکشو میزارم یه نگاه بندازین AMD® 770 and SB710 Chipset

من قصد خرید یکی از این دوتا مادروبردها رو به همراه 4670 512 مگ دارم لطفا بررسی کنید ببینید آیا امکان کراس بین کارت گرافیکی و این نوع مادروبردهست ؟
در ضمن کارت گرافیک 4670 در دو نوع موجود هست . توی بازار یک نوع 512 مگ دارند و یک نوع هم 1 گیگ من بر اساس تحقیقی که انجام دادم دوستان در فرومهای دیگه نوشته بودند که 512 از نوع کارای و سرعت کلاک و پهنای باند و ... خیلی خیلی بهتر از یک گیگ عمل میکنه و کارت یک گیگ 4670 متاسفانه سرعت کلاک و پهنای باندش و ... جزییتا دیگرش فوق العاده از 512 کمتره !!! حالا من میخوام چیکار کنم ؟ میخوام یک 512 بگیرم و به وسیله کراس کردن ( چو نشنیدم قابلیت کارت گرافیکی رو بالا میبره ) بتونم به یک گیگ دست پیدا کنم آیا امکانش هست حافظه کارت گرافیکی من با کراس کردن افزایش پیدا کنه ؟ آیا این مادربورد این قابلیت رو داره اصلا امکان کراس کردنش هست ؟؟ مرسی متشکرم .

سلام

بخاطر core i 3 اینتل میگن ولی دوستم athlon ii x4 620 رو خرید 98 تومن و یه دونه کارت گرافیک 5770 برند سافایر رو هم با قیمت باور نکردنی 198 تومن خرید!!!!!

یعنی تق و لوق هم نیست!!!!

""""
""""""

نه من اینو نگفتم که فرکانسی که توی سایت زده الکیه

منظورن این بود که در عمل باید قدرت سنجیده بشه و صرف تفاوت در باس و مثلا کش نمیشه در مورد قدرت پردازنده ها قضاوت کرد

دومی هم غلطه چون اگر برنامه ای 64 بیتی باشه اونوقت چون آدرس های برنامه 64 بیتی فضای بیشتری از رم رو اشغال میکنه

چون هر آدرس از برنامه، 64 بیت رو اشغال می کنه ولی 32 بیت به میزان 32 بیت رو اشغال میکنه

برای همین ویندوز 64 بیت حداقل به 2 گیگ رم احتیاج داره

این میزان رم فعلا کافیه ولی بعدا اضافه کنید

xp mode مختص ویندوز 7 هستش و هرچی بخواین روش نصب میشه

در موردبازیها هم همه روی 7 نصب میشه ولی در مورد شبکه اطلاعی ندارم

رم: من منظورم اینه که ویندوز 32 بیت تا 4 گیگ ساپورت میکنه ولی مایکروسافت بخاطر مسائل تجاری 1 گیگ اون رو غیر فعال میکنه و برای همین شما 3 گیگ از رمتون در این ویندوز فعاله!!!

در مرد تاخیر زمان رم یا همون cl توی آخرین پستی که به مطلب شما دادم لینکش رو قرار دادم و این اعداد هم قابل تغییر در بایوس هستند

مادربورد قابلیت اورکلاک داره و باید آخرین ورژن بایوس رو هم بگیرید تا بهتر بشه

4670 هم داره ولی در حد کم

هارد سیگیت ورژن 7200.12 از همه بهتره(بافر هم بیشتر باشه بهتره ولی نه اونقدر تاثیر گذار ){خواستید در مورد بافر توضیح میدم)

لینکش رو بعدا میزارم

(توضیح: سیگیت 3 تا 4 سال پیش مکستور رو خرید)

سلام نیکان جان متشکرم که خیلی دقیق جواب سوالات زیاد منو میدی و سپاسگذارم:11:
راستش من همه مطالبتو خوندم و به این نتیجه رسیدم که درسته سرعت باس 940 CPU رو کم زده ولی توی کارایی خیلی سریعتر از 925 عمل میکنه پس با این حساب همون 940 رو میگیریم . ولی یه سئوال !
برای ویندوزهای نسل بعد این CPU کافی هست ..میشه بفهمیم تا چه زمانی این CPu از عهده اجرای برنامه ها بر میاد؟ دو سال ؟ سه سال ؟ چندسال ؟

در مورد رم !
پس اون اعدادی که نوشته شده 9-9-9 اونها رو باید توی bios وارد کنیم ؟ ؟ یعنی روی جعبه اش نوشته نشده ؟ من موقع خرید به چه چیزی به روی جعبه رم نگاه کنم ؟؟ به سرعتش ؟ 1333 باشه ؟؟ و این که مارکش و گارانتیش ؟ همینها ؟ :20:

فرق بین 32 بیت و 64 بیت !!
میخوام در این مورد یه مثال بزنم فرض کن من همین سیستم رو دارم خوب ؟
CPu 940
ram 4 gig ddr3
پس یه پردازنده 4 هسته ای دارم و 4 گیگ رم خوب ؟
اگه من ویندوز 32 بیت روی این سیستم 64 بیت نصب کنم چه اتفاقی میفته ؟ ویندوز به علت یک کار تجاری میگه تا 3 گیگ رو میشناسم
درسته ؟ پس ما یک گیگ هدر میدیم
حالا روی همین سیستم ویندوز 64 بیت نصب میکنیم . چه اتفاقی میفته ؟ ویندوز به راحتی کار میکنه و تا هرمقدار که مادربورد مورد نظر رم ساپورت کنه به اون رم بدیم اجرا میکنه ؟ درسته؟ چون وشتی که برای 64 بیتیها حداقل دو گیگ رم لازم هست !!
خوب اگه این حرف بالا درست باشه مقدار رم مورد نیاز برای ویندوزهای 64 بیت xp و 7 چقدر هست ؟ و هرکدوم تا چقدر رو ساپورت میکنن که من بدونم چیکار کنم ؟ ممنونت میشم
در ضمن توی فروشگاهها نوشته که رم 1*2 DDR3 یعنی دوتا رم 1 گیگ ؟ و به صورت جدا از هم ؟ خوب این چه فرقی میکنه با یک رمی که 2 گیگ هست ؟ ویک برد داره ؟ برای 4 گیگ هم دیدم که نوشته 2*2 معنی و مفهومش چیه چقدر فرق هست بین رم 2 گیگ روی یک برد و روی دوتا برد بصورت یک گیگ جدا؟؟
قیمتش فرق میکنه یا مسئله تکنیکی هست ؟؟؟ روی برد رم ها یه سینک آلومینیومی هست که بعضیها دارند و بعضیها بیشتر دارند آیا رم هم داغ میکنه ؟ من از این رم های جدید اطلاع زیادی ندارم میتونی بگی با این تیکه آهنی ها چیکار میشه کرد ؟؟ به نظرم هرچقدر بیشتر باشه بهتره ؟ اینطور نیست ؟

نیکان سئوال اخرم یه سئوال اقتصادیه که امروز بدجوری افتاده توی گوشم !!!
دوستم میگه تو که این همه صبر کردی بزار د هفته دیگه بخر که ژانویه تموم شده باشه و قیمتها افت میکنن اونوقت میتونی پردازندتو مثلا Black editon انتخاب کنی ؟ نظرت چیه تفاوت قیمتها یک ماه دیگه اینقدری میشه که من قطعات بهتری بتونم بخرم ؟؟ ممنونم ازت و یه دنیا تشکر
مرسی :31: :11:

nikaan
18-12-2009, 18:56
سلام من مدل G45 و c45 از مادربوردهای MSI رو گفتم لینکشو میزارم یه نگاه بندازین AMD® 770 and SB710 Chipset

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمن قصد خرید یکی از این دوتا مادروبردها رو به همراه 4670 512 مگ دارم لطفا بررسی کنید ببینید آیا امکان کراس بین کارت گرافیکی و این نوع مادروبردهست ؟
در ضمن کارت گرافیک 4670 در دو نوع موجود هست . توی بازار یک نوع 512 مگ دارند و یک نوع هم 1 گیگ من بر اساس تحقیقی که انجام دادم دوستان در فرومهای دیگه نوشته بودند که 512 از نوع کارای و سرعت کلاک و پهنای باند و ... خیلی خیلی بهتر از یک گیگ عمل میکنه و کارت یک گیگ 4670 متاسفانه سرعت کلاک و پهنای باندش و ... جزییتا دیگرش فوق العاده از 512 کمتره !!! حالا من میخوام چیکار کنم ؟ میخوام یک 512 بگیرم و به وسیله کراس کردن ( چو نشنیدم قابلیت کارت گرافیکی رو بالا میبره ) بتونم به یک گیگ دست پیدا کنم آیا امکانش هست حافظه کارت گرافیکی من با کراس کردن افزایش پیدا کنه ؟ آیا این مادربورد این قابلیت رو داره اصلا امکان کراس کردنش هست ؟؟ مرسی متشکرم .

سلام نیکان جان متشکرم که خیلی دقیق جواب سوالات زیاد منو میدی و سپاسگذارم:11:
راستش من همه مطالبتو خوندم و به این نتیجه رسیدم که درسته سرعت باس 940 CPU رو کم زده ولی توی کارایی خیلی سریعتر از 925 عمل میکنه پس با این حساب همون 940 رو میگیریم . ولی یه سئوال !
برای ویندوزهای نسل بعد این CPU کافی هست ..میشه بفهمیم تا چه زمانی این CPu از عهده اجرای برنامه ها بر میاد؟ دو سال ؟ سه سال ؟ چندسال ؟

در مورد رم !
پس اون اعدادی که نوشته شده 9-9-9 اونها رو باید توی bios وارد کنیم ؟ ؟ یعنی روی جعبه اش نوشته نشده ؟ من موقع خرید به چه چیزی به روی جعبه رم نگاه کنم ؟؟ به سرعتش ؟ 1333 باشه ؟؟ و این که مارکش و گارانتیش ؟ همینها ؟ :20:

فرق بین 32 بیت و 64 بیت !!
میخوام در این مورد یه مثال بزنم فرض کن من همین سیستم رو دارم خوب ؟
CPu 940
ram 4 gig ddr3
پس یه پردازنده 4 هسته ای دارم و 4 گیگ رم خوب ؟
اگه من ویندوز 32 بیت روی این سیستم 64 بیت نصب کنم چه اتفاقی میفته ؟ ویندوز به علت یک کار تجاری میگه تا 3 گیگ رو میشناسم
درسته ؟ پس ما یک گیگ هدر میدیم
حالا روی همین سیستم ویندوز 64 بیت نصب میکنیم . چه اتفاقی میفته ؟ ویندوز به راحتی کار میکنه و تا هرمقدار که مادربورد مورد نظر رم ساپورت کنه به اون رم بدیم اجرا میکنه ؟ درسته؟ چون وشتی که برای 64 بیتیها حداقل دو گیگ رم لازم هست !!
خوب اگه این حرف بالا درست باشه مقدار رم مورد نیاز برای ویندوزهای 64 بیت xp و 7 چقدر هست ؟ و هرکدوم تا چقدر رو ساپورت میکنن که من بدونم چیکار کنم ؟ ممنونت میشم
در ضمن توی فروشگاهها نوشته که رم 1*2 DDR3 یعنی دوتا رم 1 گیگ ؟ و به صورت جدا از هم ؟ خوب این چه فرقی میکنه با یک رمی که 2 گیگ هست ؟ ویک برد داره ؟ برای 4 گیگ هم دیدم که نوشته 2*2 معنی و مفهومش چیه چقدر فرق هست بین رم 2 گیگ روی یک برد و روی دوتا برد بصورت یک گیگ جدا؟؟
قیمتش فرق میکنه یا مسئله تکنیکی هست ؟؟؟ روی برد رم ها یه سینک آلومینیومی هست که بعضیها دارند و بعضیها بیشتر دارند آیا رم هم داغ میکنه ؟ من از این رم های جدید اطلاع زیادی ندارم میتونی بگی با این تیکه آهنی ها چیکار میشه کرد ؟؟ به نظرم هرچقدر بیشتر باشه بهتره ؟ اینطور نیست ؟

نیکان سئوال اخرم یه سئوال اقتصادیه که امروز بدجوری افتاده توی گوشم !!!
دوستم میگه تو که این همه صبر کردی بزار د هفته دیگه بخر که ژانویه تموم شده باشه و قیمتها افت میکنن اونوقت میتونی پردازندتو مثلا Black editon انتخاب کنی ؟ نظرت چیه تفاوت قیمتها یک ماه دیگه اینقدری میشه که من قطعات بهتری بتونم بخرم ؟؟ ممنونم ازت و یه دنیا تشکر
مرسی :31: :11:

سلام

ویندوز 8 قراره 2012 بیاد و نمیشه راحت در مورد ویندوز نسل بعد اظهار نظر کردولی من به شخصه سیستمم رو جوری براش هزینه میکنم که دو سال یک بار بتونم ارتقاش بدم یعنی مثلا برای cpu حداکثر 100 تومن هزینه می کنم و برای گرافیک حداکثر 150 تومن و...

من قدرت پردازنده ی شما رو(940) رو حدود 2 تا 3 سال تخمین میزنم ونه بیشتر

برای بار چندم میگم که لینکی که در مورد cl یا تاخیر زمانی رم رو دادم رو مطالعه کنید

در مورد میزان رم در سیستم عامل 32 و 64 بیت حرفتون صحیحه

ویندوز 7 64 بیت حدود 1 گیگ از رم رو پر میکنه ولی 64 بیت xp خیر

چرا؟

چون 7 طوری طراحی شده که بسیلری از فایل های ضروری رو هنگام بوت شدن در رم قرار میده تا عملا سرعت کار در محیط ویندوز رو بالا ببره ولی xp اینجور نیست چون اون موقع که این سیستم عامل طراحی شده احتمالا رم گرون قیمت بوده

در مورد 2*2g باید بگم منظور دوتا 2 گیگ جدا از همه تا شما بتونید از فناوری 2 کاناله ی مادربوردتون برای رم استفاده کنید که این فناوری این امکان رو به شما میده تا پهنای باند ارتباطی بین پردازنده و رم رو افزایش بدین

یعنی پهنای باند دو تا رم با هم تلفیق میشه و یه پهنای باند اشتراکی رو برای دو تا رم قرار میده

این عمل تاثیر چندانی روی بازیها نداره و احتمالا روی مولتی تسک تاثیر گذاره(اگه خواستید توضیح بیشتر میدم)

همونطور که گفتید سینک ها برای خروج گرما از چیپ های رم هست و اگر خواهان اور رم هستید حتما سینک دار رو بخرید

فرکانس و cl و مدل رم رو بصورت زیر پیشنهاد میدم

apogee ddr3 1333 cl 7 7 7 18

که آخریش یعنی 18 رو می تونید تا 15 هم پایین بیارید

2 گیگ 55 تومن

شما هر چه دیر تر بخرید مدل های امروز قیمتش میاد پایین و مدل های جدیدتر جایگزین اونها میشه و شما اون موقع هوس می کنید اونها رو بخرید

من نظرم اینه که اگه الان احتیاج ندارید یا بهمن ماه بخرید و اگر می تونید بازم صبر کنید بعد از عید اقدام به بستن

سیستم کنید چون همیشه جدیدتر میاد و همیشه جدید تر بهتر از قدیمیه

و اگر باز هم می تونید تابستون و ...:31:

nikaan
18-12-2009, 19:08
نیکان جان

در خصوص هیبرید کراسفایر amd داره موزیانه برخورد میکنه و حرفهای مختلفی میزنه

بر طبق بعضی از ریویوها حتی گرافیکهای سری 5xxx هم این قابلیت رو داره ، که amd از بهینه بودن چیپستهای تولیدی نام میبره و مدعی هستش که اگر پردازنده ، چیپ مادربرد و گرافیک شما amd/ati باشه پرفورمنسی تا ۵ ٪ بیشتر خواهیم داشت

این دقیقا مطلبیه که دنبالش هستم چون این صحبت اخیرا از طرف شرکت انجام شده و میدونیم که تمام چیپستهای جدید ( از 780 به بالا ) کارت گرافیکی داخلی دارند

حدس و گمانم اینه که حتی در 790fx که ظاهرا گرافیکی وجود نداره در حقیقت این گرافیک در بک گراند داره به gpu کمک میکنه :46:

الان سری پائین کرافیکها رو جور کردم از سری 5 هم 5770 و 5750 رو دارم مونده رنج 4xxx که شنبه یکشنبه اونها هم به امید خدا میرسه

مادربردها هم از سری nvidia دو مدل و از سری amd از 770 به بالا رو تست میگیرم

احتمالا یک پلت فرم intel با پردازنده e5300 با 6300 هم به تستها اضافه میکنم که با یک تیر ۲ نشان رو بزنیم و مقایسه پلت فرم سیستم گیمینگ رو هم انجام داده باشیم

البته دنبال یک اسپانسر برای نهالم اینتل بودم که هنور مهیا نشده اگر i7 و i5 رو هم بتونم این هفته تهیه کنم که دیگه یه رویو کامل میشه

احتمالا کل هفته آینده رو مشغول این تست خواهم بود و سعی میکنم ریزالتهاشو رو به تدریج روی نت هم بگذارم :11:

سلام

من هم تایید می کنم چون توی همون لینکی که قرار دادم در قسمت نظر کاربران ، برخی همین نا معلوم بودن

کراس شدن 4200 با مابقی کارت ها رو گفته بودن و اینکه روی چیپ 785 ، شرکت amd شفاف عمل نکرده!!!1

nikaan
18-12-2009, 20:42
سلام

یکی از دوستان در لینک زیر فنوم 945 رو 165 تومن قیمت داده

اگر درست باشه این پردازنده رو بگیرید

KING_DESIGNER
18-12-2009, 20:52
سلام

ویندوز 8 قراره 2012 بیاد و نمیشه راحت در مورد ویندوز نسل بعد اظهار نظر کردولی من به شخصه سیستمم رو جوری براش هزینه میکنم که دو سال یک بار بتونم ارتقاش بدم یعنی مثلا برای cpu حداکثر 100 تومن هزینه می کنم و ...................................... اگر می تونید بازم صبر کنید بعد از عید اقدام به بستن

سیستم کنید چون همیشه جدیدتر میاد و همیشه جدید تر بهتر از قدیمیه

و اگر باز هم می تونید تابستون و ...:31:

سلام مرسی از وقتی که برای جواب دادن به سئوالات من میزاری نیکان جان :31:
آقا من همه چی رو متوجه شدم مخصوصا این آخریه خیلی خیلی باحال بود جدیدمیاد وجدیدتر و تابستون و... :31:

خوب پس با این حساب من میخوام سیستممو ببندم ولی یه چیزی اگه تا بهمن صبر کنم چقدر تفاوت قیمت دارم؟ به نظرت میتونم تا اون موقع با همین مایه 450 تومن 4 گیگ رم بخرم ؟ سی پی یو رو هم 960 بندازم ؟ اگه میشه که صبر میکنم مهم نیست یک ماه مشکلی ندارم ولی اگه نه تفاوتش 2-3 تا هزارتومنی بیشتر نباشه که همین دو هفته دیگه سیستم و بستم و رفته پی کارش :31:
یه چیز دیگه راجع به رم که فرمودین بیشتر توضیح میدم ؟ آقا من اینو متوجه نمیشم که رم به جز سرعت باس و مقدار حافظه مگه چی داره ؟ البته فقط میدونم که رمها رو بر اساس سرعت باس و مقدار حافظه قیمت گذاری میکنند ولی این کلاک کردن فکر کنم جدیده ؟ من اون اعداد 7-7-7 رو میخوام بیشتر توضیح بدی یعنی این که این اعداد روش باید نوشته شده باشه ؟ یعنی دقیقا نوشته که 7-7-7 و منم همون نوع رو باید بخرم ؟؟؟ یا این که این اعداد رو باید جایی وارد کرد یه جایی مثل بایوس ؟؟؟

2*2 بودن رم ها اگه کارایی نداره پس با این حساب من دوتا رم یک گیگ مجرا بخرم ؟؟ این یعنی چی که به درد مولتی تسکینگ میخوره؟؟؟ من نمیخوام چندتا برنامه همزمان اجرا کنم !!
بیشتر موردم برای کار با فتوشاپه که سرعت راندمان کاریم بالا بره و بتونم توی یه دقیقه فرض مثال طرحمو بچرخونم و خیلی کارای دیگه حالا پیش میاد که همزمان هم مثلا نرم افزار فلش هم باز باشه یا اتوکد رو باز کنم و همزمان کار کنم موبتی تسک توی کار من هست و لی نه به اون شدتی که فکر میکنی بیشتر میخوام سرعتم بالا باشه واسه همین DDR3 رو انتخاب کردم با باس 1333 و یا 1600 که گازشو بگیرم و برم توی فتوشاپ درصورتی که میتونستم خیلی از مادربوردهای ارزون DDR2 ساپورت رو بگیرم که قیمتش هم خیلی پایینتر در می اومد ولی خوب بازم به فکر شما احتیاج داریم شما ببین چی به درد سیستمم میخوره؟؟:11:
در مورد سینک های رم امکان تعویضشون نیست ؟ نمیشه از روی رم بلندشون کرد ؟ و مثلا یه سینک قویتری گذاشت ؟ من اگه سیستم رو بگیرم یه فن هشت سانتی هم روی اون دوتا رم میزارم که یخ بزنن تگری بشن :31::31:
ببینم یه سئوال 2*1 یعنی دوتا یک گیگ که میشه دو گیگ درسته ؟ به من گفتی که حافظه بین رم و سی پی یو شیر میشه ؟ خوب این چه فرقی داره با وقتی که الان من دوتا 512 رو روی این سیستمم ( همین سیستم فعلی ) دارم جفتشون هم یک مارک هستند ولی توی یک بسته نبودند ولی چیزی که من میبینم اینه که دو تا رم رو داخل یک پکیج میزارن داستان این چیه ؟؟ یعنی رم 1333 کینگستون به رم 1333 ocz نمیخوره فقط باید هم خونواده هم باشند ؟ مگه ممکنه رم ها با هم ناسازگاری داشته باشند که اونها رو جفتی عرضه میکنند ؟
آیا به خاطر تخفیفه ؟ چون من متوجه شدم فرض مثال رم یک گیگ 30 تومنه ولی دو گیگ که دوتا یک گیگ در یک بسته باشه 40 تومن میشه دونه ای بیست تومن آیا شرکت هدفش این بوده ؟؟ ممنون میشم در این مورد توضیح بدی چون من خیلی از رمها رو میبنیم که بسته بندی کردن در بسته های دوتایی و چهارتایی و یه چیز دیگه چرا قیمتهاشون اینقدر اختلاف داره 4 گیگ 70 تومنی دیدم حدود 120 تومن دیدم همون چهارگیگ رو هم 250 تومن دیدم اینها اختلاف قیمتشون توی چیه نیکان جان ؟؟ دوال چنل رو هم توضیح بدی ممنونت میشم چون هرچی مقاله خوندم هیچی نفعمیدم

راستی برای افزایش سرعت سیستم امروز یه فکری به ذهنم رسید ببین چطوره ؟
اگه ویندوز32 بیت 7 رو روی این سیستم نصب کنم ؟ خوب ؟ و چهارگیگ هم رم داشته باشم ؟ خوب ؟ پس با این حساب خواهیم داشت یک ویندوز 32 و چهارگیگ رم حالا اگه انتی ویروس 32 بیت نصب کنیم داستان چی میشه ؟ چون من با avest کار میکنم و نسخه 64 شو ندیدم فرض میگیریم در یه موقعیت اورژانسی هستیم و باید حتما ویروس کشی کنیم و فقط نسخه 32 بیت هست تکلیف چیه ؟؟ آیا آنتی ویروسه اجرا میشه ؟ مشکلی پیش نمیاد ؟ میتونه به راحتی سیستم رو پروتکت نگه داره ؟

و یه چیز دیگه اگه روی همین سیستم ویندوز 32 بیت 7 رو نصب کنم با چهار گیگ رم مشکلی نخواهد داشت ؟
و سه گیگ رم رو آزاد نگه میداره ؟

بهتر نیست یک ویندوز 32 بیت نصب کنم ( روی این سیستم 64 بیتی ) که فقط یک گیگ از حافظه رو درگیر کارای ویندوز بکنم ؟ اینجوری مشکلی نخواهم داشت ؟به نظرم اونوقت یک گیگ رم آزاد میشه که برای اجرای سرعت برنامه ها کافی باشه میشه اینجوری ویندوز رو گول زد و سرعت اجرای برنامه ها رو بالا برد ؟ من حدس میزنم که میشه نظر شما چیه ؟:31: ولی به نظر میاد مشکلاتی رو داشته باشم مثلا اجرای کند برخی از برنامه های تخصصی که بر پایه 64 بیت نوشته شده اند ؟ اینجوری نیست ؟ البته ببخشی ها من پیش داوری میکنم چون که با این سیستم کار نکردم ولی نیکان جان فکر کنم بشه اگه اینجوری باشه من خیلی میتونم صرفه جویی کنم :31:

- تا حدود هشتاد تومن چه کارت گرافیکی رو پیشنهاد میکنی ؟؟ تقریبا هم قیمت همون 4670
main 770c45

- امروز شنبه صبح این دوتا مادربورد رو دیدم قیمت هم گرفتم خیلی ارزون 84 تومن
ببین خوبه به نظرم که خیلی عالیه

M4A78T-E

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید اینو میده 84 تومن M4A785TD-V EVO

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدچیپست 785 داره و کارت گرافیک 4200 داره تا 512 مگ هم میتونه کارتش بکشه به نظرت خوبه تا همین فردا برم بخرمش خیلی ها میگن جدیده و هنوز وارد بازار نشده ؟؟ یعنی واقعا جدیده ؟؟؟
نیکان ok رو بده تا بگیرمش از این خیلی بیشتر خوشم اومده تا MSI من ایسوز رو بیشتر دوست دارم در ضمن 140 وات هم سی پی یو میکشه که فکر کنم برایphenum 945 خوب باشه
مدل بالایی m4785t-e امکاناتش بهتره و یه سری خاصیتهای دیگه داره که فکر کنم قیمتش بیشتر باشه یه نگاه بنداز ببین اوضاع چطوریه ممنونت میشم
دستت درد نکنه
به نظرم جفتشون از C45 msi خیلی بهتر هستند نظر خودت چیه ؟؟
رفتم سرچ کردم C45 اصلا کارت گرافیک نداره :31:
ولی نیکان یه سئوال این سایت رو الان دیدم ببین این دوتا مدل رو که زده با هم فرق دارند ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدباور کن اینو دیدم مخم سوت کشید یه نگاه بنداز :41:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین یکی یه مدل بالاتره و آینده دارتره این بهتر نیست ؟ اسمش msi 785-E65
و از اون بهتر M4A785TD-V EVO که از ایسوز هست و من خیلی دوستش دارم

نیکان این کارت گرافیک من 4670 رو که میخواستم بخرم منو پشیمون کرده به خاطر ساپورت نکردن directx 11 اگه لطف کنی هم رده اش یه چیزی رو معرفی کن ترجیحا ATI هم باشه و یه خورده از
4670 -با رم 512 بیشتر باشه و قابلیت کراس رو داشته باشه و تا دو سال دیگه هم ساپورت کنه ببین چی گیر میاد؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینهایی رو که میگم باید داشته باشه

directx11
Ati chipset - asus or club board
minimum clock- 750
minimum ddr version - 3
hdmi
2تا خروجی DVI
1 خروجی spdif
قابلیت کراس فایر
ببین چیزی گیر میاد ؟؟
قیمت حداثر تا صد تومن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ضمن این که میخوام با این مادروبرد کراس بشه ببین میشه ؟؟
،،،،،،،،،
M4A785TD-V EVO ،،،،،،،،،،،،،،،msi 785-E65

حتما در این رابطه نظرتو بگو [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نیکان جان خیلی شرمندت شدیم فکر کنم دیگه بحثی روی این سیستم نمونده تقریبا 99% جوابهایی رو که میخواستم گرفتم فقط همین چندتای بالایی مونده که اون هم بیشتر در مورد نوع قطعات هست که من آشنایی باهاشون نداشتم

:11: فعلا :20:

outpost
19-12-2009, 08:53

اين بحث رو توي انجمن AMD ببينيد.

hybrid crossfire hd4200 + hd4650?

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدباز هم مدير انجمن AMD اين قضيه رو تكذيب كرده و گفته 4200 با 4650 كراس فاير نميشن.

حالا يكي بگه واقعا حقيقت چيه ؟؟؟!!!

Then the review is wrong, and you should contact them to correct it otherwise they are misleading consumers.
That is their feedback page

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید They should compensate you with a nicer graphics card really if it is their fault you were expecting hybrid Crossfire to work although you should have maybe checked out other reviews or the AMD website firs

nima_hl
19-12-2009, 15:20
سلام

همونطور که قبلا قول داده بودم تست عملی هیبرید کراس فایر رو انجام دادم

متاسفانه 4670 ، 4650 و حتی 4350 قابلیت هیبرید کراسفایر رو با چیپهای 785 و 780 ندارند :13:

از رده‌های پائین‌تر هم توجیه برای هیبرید ندیدم

موفق باشید :11:

KING_DESIGNER
19-12-2009, 16:04
سلام

همونطور که قبلا قول داده بودم تست عملی هیبرید کراس فایر رو انجام دادم

متاسفانه 4670 ، 4650 و حتی 4350 قابلیت هیبرید کراسفایر رو با چیپهای 785 و 780 ندارند :13:

از رده‌های پائین‌تر هم توجیه برای هیبرید ندیدم

موفق باشید :11:
کراس فایر با هیبرید کراس فایر فرق میکنه ؟؟
من مادروبرد رو با چیپست 785 ویا 790 انتخاب میکنم این چیپست تا یک سال دیگه جواب میده ؟؟؟ کارت گرافیکی که روی خود سیستم هست 3300 و 4200 هست آیا این چیپستها خوب هستند ؟؟ تا 512 مگ هم شیر میشن که فکر کنم شیر بین رم و کارت گرافیک رو میگیره همون مقدار مموری که از رم باید به انبرد بدیم
کارتی هست از نسل ATI که باهاش بتونم کراس کنم ؟؟ و تا دو سه سال نیاز به تعویض قطعه نداشته باشم ؟؟:20:

nima_hl
19-12-2009, 23:42
کراس فایر با هیبرید کراس فایر فرق میکنه ؟؟
من مادروبرد رو با چیپست 785 ویا 790 انتخاب میکنم این چیپست تا یک سال دیگه جواب میده ؟؟؟ کارت گرافیکی که روی خود سیستم هست 3300 و 4200 هست آیا این چیپستها خوب هستند ؟؟ تا 512 مگ هم شیر میشن که فکر کنم شیر بین رم و کارت گرافیک رو میگیره همون مقدار مموری که از رم باید به انبرد بدیم
کارتی هست از نسل ATI که باهاش بتونم کراس کنم ؟؟ و تا دو سه سال نیاز به تعویض قطعه نداشته باشم ؟؟:20:

در کراس فایر ( ایکس ) دو کارت معمولی خریداری میشه و روی اسلت مادربرد نصب میشه ولی در هیبرید کراس فایر گرافیک آنبرد با کارت گرافیک همکاری میکنه

چیپهای 785 و 790 چیپهای جدید و قدرتمندی هستند و فکر میکنم تا چند سال براحتی پاسخگوی نیازهای شما باشند

مادربردهای جدید معمولا یک رم گرافیکی رو خودشون دارند ( که اصطلاحا بهش ساید پورت گفته میشه )‌ این رم به همراه رمی که میتونید شیر کنید بیش از 750 مگابایت میشه که میزان قابل توجه و خوبیه

از نظر اقتصادی کراسفایر ایکس مقرون به صرفه نیست و با پول خرید ۲ کارت گرافیکی میتونید یک کارت گرافیکی قویتر از مجموع دو کارت اول تهیه کنید

در مواقع بخصوص ( اکثرا ثبت رکورد ) از کراسفایر ۲ یا چند کارت بسیار قوی استفاده میکنند

در حال حاضر به نظر میاد خرید 5850 به قیمت حدود 330 یک خرید خوب باشه که نیازهای فعلی و آینده رو خوب پوشش میده

KING_DESIGNER
20-12-2009, 07:49
در کراس فایر ( ایکس ) دو کارت معمولی خریداری میشه و روی اسلت مادربرد نصب میشه ولی در هیبرید کراس فایر گرافیک آنبرد با کارت گرافیک همکاری میکنه

چیپهای 785 و 790 چیپهای جدید و قدرتمندی هستند و فکر میکنم تا چند سال براحتی پاسخگوی نیازهای شما باشند

مادربردهای جدید معمولا یک رم گرافیکی رو خودشون دارند ( که اصطلاحا بهش ساید پورت گفته میشه )‌ این رم به همراه رمی که میتونید شیر کنید بیش از 750 مگابایت میشه که میزان قابل توجه و خوبیه

از نظر اقتصادی کراسفایر ایکس مقرون به صرفه نیست و با پول خرید ۲ کارت گرافیکی میتونید یک کارت گرافیکی قویتر از مجموع دو کارت اول تهیه کنید

در مواقع بخصوص ( اکثرا ثبت رکورد ) از کراسفایر ۲ یا چند کارت بسیار قوی استفاده میکنند

در حال حاضر به نظر میاد خرید 5850 به قیمت حدود 330 یک خرید خوب باشه که نیازهای فعلی و آینده رو خوب پوشش میده

نیما جان گرفتم پس اتصال بین vga آنبرد رو با کارت گرافیک میگن هیبرید گرفتم
آقا کارت گرفایک زیر 100 میخوام و آینده دار الان فقط 4670 با ممری 512 رو سراغ دارم ولی میگوند که هیبرید نمیشه
آیا با 780 میشه کراسش کرد ؟؟ اگه نه اون کارت گرافیکهای جیفروس _ 9800 ) فکر کنم مدلش همین باشه 9600 یا 9800 که قیمتش صد تومنه اونها چی قابلیت کراس فایر رو دارند و سرعتشون نسبت به 4670 چطوریه ؟؟
4670 رو یه بابایی که دانشجوی مهندسی سخت افزاره توی هلند به من پیشنهاد داده اگه کارت بدیه یه کارت جایگزین با همین قیمت معرفی کن
مرسی:20:

KING_DESIGNER
20-12-2009, 22:03
نیکان پس کجایی داداش
من فعلا تمرکزم رفته روی این مادربورده با کارت گرافیک انبرد 4200 که تا 512 مگ ممموری از رم شیر میکنه
ببین به درد میخوره همینو بگیرم
m4a785t vevo
برند ایسوز رو دوست دارم چیکار کنم خوب
ببین چه جوریه
دمت گرم

outpost
21-12-2009, 08:09
فقط 4670 با ممری 512 رو سراغ دارم ولی میگوند که هیبرید نمیشه
آیا با 780 میشه کراسش کرد ؟؟
مرسی:20:
آقا كلا از فكر هيبريد كردن سري 4000 با چيپستهاي سري 780،785 و 790 بيرون بيا.

اينجا بچه ها با توجه به چندتا سايت گفتن كه هيبريد ميشه.

اما سايت AMD تكذيب كرده و يكي از بچه ها هم كه تست كردند ، نشد.

پس كلا از فكر هيبريد بيا بيرون.

KING_DESIGNER
21-12-2009, 08:43
خوب سری 3300 چی با کارتهای گرافیک سری 4 و 5 مثلا 5700 و یا 4670 چی میشه یا نه؟؟

outpost
21-12-2009, 09:51
خوب سری 3300 چی با کارتهای گرافیک سری 4 و 5 مثلا 5700 و یا 4670 چی میشه یا نه؟؟

كلا از فكر هيبريد كردن بيا بيرون/ اين هيبريد كردن فقط واسه چيپستهاي سرس 7 با كارت گرافيكي هاي سري 3000 هستش.

الان خرير سري 3000 غيرعقلانيه.

پس كلا از فكر هيبريد كراس فاير بيا بيرون.

اگه نميخواي بازي كني يه مادربرد با چيپست 785 بخر كه گرافيك 4200 داره و HDMI هم نسخه 1.3 هستش و خيلي خيلي خوب عمل ميكنه.

ولي اگه ميخواي بازي بكني بايد يه كارت گرافيك مثل 4650 يا 4670 بخري و كلا از فكر هيبريد كراس فاير بياي بيرون.

KING_DESIGNER
21-12-2009, 10:09
گرفتم

رفتم سایت هات اورکلاک یه سری مقاله برای این چیپستها نوشته بود
راستش رو بخوای قضیه چیپست و آنبرد بودن و هیبرید چون برای ما نسل قدیم !!! یه خورده گنگه واسه همین فهمیدنش دچار مشکل شدیم
الان رفتم یه سری مقاله خوندم تازه فهمیدم داستان چیه حق کاملا با شماست
همین 4200 رو گرفتم چی به چیه!!! فقط باید رم به خوردش بدیم که از رم سیستم کم نکنه
حالا یه سئوال بپرسم

من اگه 4تا یک گیگ بخرم کارایی دستگاه افت میکنه درسته ؟ پس باید دوتا دو گیگ بگیرم 2*2 درسته ؟ که اینجوری فکر کنم کاراییش بیشتر میشه ؟ ولی خوب متاسفانه بودجه ام کمه اگه الان یه دونه دو گیگ ببندم ماه بعد هم دو گیگ دیگه بزنم توش چی ؟؟ بازم کارایی کم میشه یا افزایش پیدا میکنه
چون یه جا خوندم که رم ها رو یک گیگ بندازی 60% افت سرعت داریو اینها میشه در این مورد توضیح بدی ؟؟
و یه چیز دیگه من زیاد از بازار اطلاع ندارم از شریاط واردات خبر ندارم
این مادروبردهایی که توی سایت ایسوز زده توی بازار فقط یکی دو مدلشو دیدم و یه مدل که ظاهرا جدید هم هست نیومده توی بازار آیا قرار نیست بیاد ؟؟ یا ممکنه تا قبل از عید بیاد ؟؟؟ آیا تا حالا سابقه داشته که مادربوردی عسکش توی سایت سازنده باشه ولی تیو ایران نباشه ؟؟
من این مادروبرد رو میخوام

امیدوارم همیشه موفق باشی دوست من :11:

outpost
21-12-2009, 10:46
گرفتم

رفتم سایت هات اورکلاک یه سری مقاله برای این چیپستها نوشته بود
راستش رو بخوای قضیه چیپست و آنبرد بودن و هیبرید چون برای ما نسل قدیم !!! یه خورده گنگه واسه همین فهمیدنش دچار مشکل شدیم
الان رفتم یه سری مقاله خوندم تازه فهمیدم داستان چیه حق کاملا با شماست
همین 4200 رو گرفتم چی به چیه!!! فقط باید رم به خوردش بدیم که از رم سیستم کم نکنه
حالا یه سئوال بپرسم

من اگه 4تا یک گیگ بخرم کارایی دستگاه افت میکنه درسته ؟ پس باید دوتا دو گیگ بگیرم 2*2 درسته ؟ که اینجوری فکر کنم کاراییش بیشتر میشه ؟ ولی خوب متاسفانه بودجه ام کمه اگه الان یه دونه دو گیگ ببندم ماه بعد هم دو گیگ دیگه بزنم توش چی ؟؟ بازم کارایی کم میشه یا افزایش پیدا میکنه
چون یه جا خوندم که رم ها رو یک گیگ بندازی 60% افت سرعت داریو اینها میشه در این مورد توضیح بدی ؟؟
و یه چیز دیگه من زیاد از بازار اطلاع ندارم از شریاط واردات خبر ندارم
این مادروبردهایی که توی سایت ایسوز زده توی بازار فقط یکی دو مدلشو دیدم و یه مدل که ظاهرا جدید هم هست نیومده توی بازار آیا قرار نیست بیاد ؟؟ یا ممکنه تا قبل از عید بیاد ؟؟؟ آیا تا حالا سابقه داشته که مادربوردی عسکش توی سایت سازنده باشه ولی تیو ایران نباشه ؟؟
من این مادروبرد رو میخوام

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدامیدوارم همیشه موفق باشی دوست من :11:

لازم نيست براي گرافيك 4200 رم 4 گيگ بخري........ با 2 گيگ هم كار شما راه ميافته.

ولي براي بازهاي خفن رو گرافيك 4200 اصلا حساب نكن.

البته اگه 4 گيگ هم خريدي هيچ مشكلي تو سرعت نداري ( به شرطي كه تاخير رمت پايين باشه و باس رمت بالا باشه)

مادربردهاي ايسوس هم خوبن. ولي خرابي و سوختنشون خيلي بالاست. خيليها هستن كه با مادربردهاي ايسوس مشكل فني مخصوصا سوختن برد و خازنها رو داشتن.

ديگه با خودته ، من كه خودم گيگا خريدم. يكم قيمتش بالاتره ، اما كيفيت ساختش معركه است و 3 سال هم گارانتي آواژنگ داره و اين نشون ميده كه چقدر به كيفيت ساختشون مطمن هستن.

KING_DESIGNER
21-12-2009, 11:06
آقا دمت گرم

ولی من هنگی گیگا رو به چشم خودم دیدم ولی ایسوز رو ندیدم :20:ن یه ایسوز خوب گیرمون بیفته چون واقعا کارشو دیدم ولی گیگا لق مینزه به خدا من نمیدونم چرا همه مگین گیگا و ازراک !!! این یارو ابیت اگه مادربورد میزد خیلی خوب میشد خدایی مادروبردم حرف نداره !!!! یه بار فقط باطریشو عوض کردم فقط یه بار هنوز که هنوزه چراغش روشنه !!! حیفک ه دیگه تولید نمیشه حیف و صد حیف

ولی این قضیه تاخیر رم چیه ؟؟ (( چه داستانهایی داریم ما !!! )) نکنه همون اعدادی هست که نیکان میگفت 7-7-7 ؟؟ آره ؟؟
این سری 7-7-7 نباید 9-9-9 باشند اگه اشتباه نکنم ؟؟ درسته ؟؟ اگه اینجوریباشه این اعداد رو روی جد رم نوشتن ؟؟؟ باید به فروشنده چی بگم ؟؟ یه جوری هم که متوجه نشه من از اوضاع بیخبرم کلاه گشادشو نندازه روی کله مون!!!
باس رم رو میدونم 1600 یا 1333 برای DDR3 فکر کنم خوب باشه دیگه نه ؟؟

KING_DESIGNER
21-12-2009, 12:24
دوستان فوری

اینو امروز دیدم خیلی ناراحت شدم آیا به نظرتون این شخص درست میگه ؟؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نوشتن که سی پی یو AMD بعد از دوسال میسوزه ؟؟ آیا این واقعیت داره ؟ نوشته که اینتل یه عمر موندگاری داره به خود منم این قضه موندگاریش ثابت شده چون الان یه دونه پنتیوم فور سال 82 زیر دستمه
آیا واقعا همینطظوره من میخوام سی پی یو amd phenum x4 960 بگیرم با این وجود پس یعنی برم سراغ اینتل
تو رو خدا با دلیل و مدرک جواب بدید چون اونوقت باید کلی از چیزایی رو که نوشتم خط بزنم مثلا نوع مادروبرد و مارک تغییر میکنه و خیلی چیزای دیگه ....کارت گرافیک و....
ولی از این طرف هم توی بنچمارکهای بازیها و فتوشاپ دیدم که سی پی یو اینتل خیلی از ای ام دی کم اورده و واقعا فکر کنم نیاز منو براورده یمکنه حالا به نظرتون چیکار کنیم ؟؟؟ اگه مشکل این ای ام دی با فن حل میشه برای دمای کمتر من حاضرم تا یه بیست تومنی هزینه کنم یه فن خوب روش بزارم ولی یه عمر کار کنه ممکنه میشه ؟؟
لطفا جواب بدید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

KING_DESIGNER
21-12-2009, 17:52
خودم فهمیدم یارو یه حرفی زده بود
میدونستم AMD کم نمیاره:31:

nikaan
21-12-2009, 19:19
سلام مرسی از وقتی که برای جواب دادن به سئوالات من میزاری نیکان جان :31:
آقا من همه چی رو متوجه شدم مخصوصا این آخریه خیلی خیلی باحال بود جدیدمیاد وجدیدتر و تابستون و... :31:

خوب پس با این حساب من میخوام سیستممو ببندم ولی یه چیزی اگه تا بهمن صبر کنم چقدر تفاوت قیمت دارم؟ به نظرت میتونم تا اون موقع با همین مایه 450 تومن 4 گیگ رم بخرم ؟ سی پی یو رو هم 960 بندازم ؟ اگه میشه که صبر میکنم مهم نیست یک ماه مشکلی ندارم ولی اگه نه تفاوتش 2-3 تا هزارتومنی بیشتر نباشه که همین دو هفته دیگه سیستم و بستم و رفته پی کارش :31:
یه چیز دیگه راجع به رم که فرمودین بیشتر توضیح میدم ؟ آقا من اینو متوجه نمیشم که رم به جز سرعت باس و مقدار حافظه مگه چی داره ؟ البته فقط میدونم که رمها رو بر اساس سرعت باس و مقدار حافظه قیمت گذاری میکنند ولی این کلاک کردن فکر کنم جدیده ؟ من اون اعداد 7-7-7 رو میخوام بیشتر توضیح بدی یعنی این که این اعداد روش باید نوشته شده باشه ؟ یعنی دقیقا نوشته که 7-7-7 و منم همون نوع رو باید بخرم ؟؟؟ یا این که این اعداد رو باید جایی وارد کرد یه جایی مثل بایوس ؟؟؟

2*2 بودن رم ها اگه کارایی نداره پس با این حساب من دوتا رم یک گیگ مجرا بخرم ؟؟ این یعنی چی که به درد مولتی تسکینگ میخوره؟؟؟ من نمیخوام چندتا برنامه همزمان اجرا کنم !!
بیشتر موردم برای کار با فتوشاپه که سرعت راندمان کاریم بالا بره و بتونم توی یه دقیقه فرض مثال طرحمو بچرخونم و خیلی کارای دیگه حالا پیش میاد که همزمان هم مثلا نرم افزار فلش هم باز باشه یا اتوکد رو باز کنم و همزمان کار کنم موبتی تسک توی کار من هست و لی نه به اون شدتی که فکر میکنی بیشتر میخوام سرعتم بالا باشه واسه همین DDR3 رو انتخاب کردم با باس 1333 و یا 1600 که گازشو بگیرم و برم توی فتوشاپ درصورتی که میتونستم خیلی از مادربوردهای ارزون DDR2 ساپورت رو بگیرم که قیمتش هم خیلی پایینتر در می اومد ولی خوب بازم به فکر شما احتیاج داریم شما ببین چی به درد سیستمم میخوره؟؟:11:
در مورد سینک های رم امکان تعویضشون نیست ؟ نمیشه از روی رم بلندشون کرد ؟ و مثلا یه سینک قویتری گذاشت ؟ من اگه سیستم رو بگیرم یه فن هشت سانتی هم روی اون دوتا رم میزارم که یخ بزنن تگری بشن :31::31:
ببینم یه سئوال 2*1 یعنی دوتا یک گیگ که میشه دو گیگ درسته ؟ به من گفتی که حافظه بین رم و سی پی یو شیر میشه ؟ خوب این چه فرقی داره با وقتی که الان من دوتا 512 رو روی این سیستمم ( همین سیستم فعلی ) دارم جفتشون هم یک مارک هستند ولی توی یک بسته نبودند ولی چیزی که من میبینم اینه که دو تا رم رو داخل یک پکیج میزارن داستان این چیه ؟؟ یعنی رم 1333 کینگستون به رم 1333 ocz نمیخوره فقط باید هم خونواده هم باشند ؟ مگه ممکنه رم ها با هم ناسازگاری داشته باشند که اونها رو جفتی عرضه میکنند ؟
آیا به خاطر تخفیفه ؟ چون من متوجه شدم فرض مثال رم یک گیگ 30 تومنه ولی دو گیگ که دوتا یک گیگ در یک بسته باشه 40 تومن میشه دونه ای بیست تومن آیا شرکت هدفش این بوده ؟؟ ممنون میشم در این مورد توضیح بدی چون من خیلی از رمها رو میبنیم که بسته بندی کردن در بسته های دوتایی و چهارتایی و یه چیز دیگه چرا قیمتهاشون اینقدر اختلاف داره 4 گیگ 70 تومنی دیدم حدود 120 تومن دیدم همون چهارگیگ رو هم 250 تومن دیدم اینها اختلاف قیمتشون توی چیه نیکان جان ؟؟ دوال چنل رو هم توضیح بدی ممنونت میشم چون هرچی مقاله خوندم هیچی نفعمیدم

راستی برای افزایش سرعت سیستم امروز یه فکری به ذهنم رسید ببین چطوره ؟
اگه ویندوز32 بیت 7 رو روی این سیستم نصب کنم ؟ خوب ؟ و چهارگیگ هم رم داشته باشم ؟ خوب ؟ پس با این حساب خواهیم داشت یک ویندوز 32 و چهارگیگ رم حالا اگه انتی ویروس 32 بیت نصب کنیم داستان چی میشه ؟ چون من با avest کار میکنم و نسخه 64 شو ندیدم فرض میگیریم در یه موقعیت اورژانسی هستیم و باید حتما ویروس کشی کنیم و فقط نسخه 32 بیت هست تکلیف چیه ؟؟ آیا آنتی ویروسه اجرا میشه ؟ مشکلی پیش نمیاد ؟ میتونه به راحتی سیستم رو پروتکت نگه داره ؟

و یه چیز دیگه اگه روی همین سیستم ویندوز 32 بیت 7 رو نصب کنم با چهار گیگ رم مشکلی نخواهد داشت ؟
و سه گیگ رم رو آزاد نگه میداره ؟

بهتر نیست یک ویندوز 32 بیت نصب کنم ( روی این سیستم 64 بیتی ) که فقط یک گیگ از حافظه رو درگیر کارای ویندوز بکنم ؟ اینجوری مشکلی نخواهم داشت ؟به نظرم اونوقت یک گیگ رم آزاد میشه که برای اجرای سرعت برنامه ها کافی باشه میشه اینجوری ویندوز رو گول زد و سرعت اجرای برنامه ها رو بالا برد ؟ من حدس میزنم که میشه نظر شما چیه ؟:31: ولی به نظر میاد مشکلاتی رو داشته باشم مثلا اجرای کند برخی از برنامه های تخصصی که بر پایه 64 بیت نوشته شده اند ؟ اینجوری نیست ؟ البته ببخشی ها من پیش داوری میکنم چون که با این سیستم کار نکردم ولی نیکان جان فکر کنم بشه اگه اینجوری باشه من خیلی میتونم صرفه جویی کنم :31:

- تا حدود هشتاد تومن چه کارت گرافیکی رو پیشنهاد میکنی ؟؟ تقریبا هم قیمت همون 4670
main 770c45

- امروز شنبه صبح این دوتا مادربورد رو دیدم قیمت هم گرفتم خیلی ارزون 84 تومن
ببین خوبه به نظرم که خیلی عالیه

M4A78T-E

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید اینو میده 84 تومن M4A785TD-V EVO

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدچیپست 785 داره و کارت گرافیک 4200 داره تا 512 مگ هم میتونه کارتش بکشه به نظرت خوبه تا همین فردا برم بخرمش خیلی ها میگن جدیده و هنوز وارد بازار نشده ؟؟ یعنی واقعا جدیده ؟؟؟
نیکان ok رو بده تا بگیرمش از این خیلی بیشتر خوشم اومده تا MSI من ایسوز رو بیشتر دوست دارم در ضمن 140 وات هم سی پی یو میکشه که فکر کنم برایphenum 945 خوب باشه
مدل بالایی m4785t-e امکاناتش بهتره و یه سری خاصیتهای دیگه داره که فکر کنم قیمتش بیشتر باشه یه نگاه بنداز ببین اوضاع چطوریه ممنونت میشم
دستت درد نکنه
به نظرم جفتشون از C45 msi خیلی بهتر هستند نظر خودت چیه ؟؟
رفتم سرچ کردم C45 اصلا کارت گرافیک نداره :31:
ولی نیکان یه سئوال این سایت رو الان دیدم ببین این دوتا مدل رو که زده با هم فرق دارند ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدباور کن اینو دیدم مخم سوت کشید یه نگاه بنداز :41:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین یکی یه مدل بالاتره و آینده دارتره این بهتر نیست ؟ اسمش msi 785-E65
و از اون بهتر M4A785TD-V EVO که از ایسوز هست و من خیلی دوستش دارم

نیکان این کارت گرافیک من 4670 رو که میخواستم بخرم منو پشیمون کرده به خاطر ساپورت نکردن directx 11 اگه لطف کنی هم رده اش یه چیزی رو معرفی کن ترجیحا ATI هم باشه و یه خورده از
4670 -با رم 512 بیشتر باشه و قابلیت کراس رو داشته باشه و تا دو سال دیگه هم ساپورت کنه ببین چی گیر میاد؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینهایی رو که میگم باید داشته باشه

directx11
Ati chipset - asus or club board
minimum clock- 750
minimum ddr version - 3
hdmi
2تا خروجی DVI
1 خروجی spdif
قابلیت کراس فایر
ببین چیزی گیر میاد ؟؟
قیمت حداثر تا صد تومن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ضمن این که میخوام با این مادروبرد کراس بشه ببین میشه ؟؟
،،،،،،،،،
M4A785TD-V EVO ،،،،،،،،،،،،،،،msi 785-E65

حتما در این رابطه نظرتو بگو [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نیکان جان خیلی شرمندت شدیم فکر کنم دیگه بحثی روی این سیستم نمونده تقریبا 99% جوابهایی رو که میخواستم گرفتم فقط همین چندتای بالایی مونده که اون هم بیشتر در مورد نوع قطعات هست که من آشنایی باهاشون نداشتم

:11: فعلا :20:

سلام

درموردقیمت ها در بهمن ماه چون پردازنده های جدید core i 3 اینتل در ژانویه قراره بیاد و این پردازنده ها در بهمن ماه توی ایران هست قطعا روی قیمت ها تاثیر می ذاره
درمورد رم باید بگم که شما دو گیگ رم فعلا برای کار شما کافیه و فقط بازی های بسیار سنگین و با جزئیات بالا مانند کرایسیس به رمی بیش از دو گیگ نیاز دارد .
ما پردازنده ی 960 نداریم . فکرمی کنم منظور شما 940 باشد که توضیح خرید پردازنده رو بالا گفتم .
رم:
رم دارای سه گزینه ی مهم فرکانس ، باس و تاخیر زمانیست .
فرکانس رو می دانید و توضیح نمی دم
باس راه ارتباطی بین پردازنده و رم است و هر چه قدر فرکانس آن با لا تر باشدو خصوصا نزدیک به پردازنده ، سرعت نقل و انتقال اطلاعات بین پردازنده و رم افزایش پیدا خواهد کرد . این راه ارتباطی یا همان باس در سیستم های کامپیوتری قبلی برای هر رم دارای باس جداگانه بود و هر رم با باس خودش با پردازنده ارتباط بر قرار می کرد . اما در سیستم های جدید باس دو رم با هم تلفیق و یک باس مشترک را ایجاد کردند
حالا این به چه درد می خوره؟(بطورخیلی خلاصه)
فرض کنید سیستم دارای دو عدد رم باشد لزوما در رم شماره 1 قرار نمی ده و ممکن مثلا اطلاعات نرم افزار فتو شاپ شما مقداریش در رم اول و مقداریش در رم دوم قرار بگیره(page file) حالا فرض کنید در یک رم اطلاعات بیشتر قرار داره و ترافیک در نتیجه در این فتوشاپ که قابلیت استفاده از چندین پردازنده رو داره می خواد چندین پردازش رو همزمان انجام بده و بازفرض کنیدکه این چندین فایل در رم شماره 1 قرار داره اینجا به وضوح می بینید که ترافیک باس رم شماره 1 بالا رفته در صورتیکه باس رم شماره ی 2 در حالت بیکار به سر می برد در اینجا به دلیل محدودیت در باس رم شماره 1 سرعت پردازش پایین میاد در صورتیکه اگر دو تا باس با هم تلفیق و یه باس بزرگتر(2 برابر) رو ایجاد می کردیم ، سرعت پردازش بالاتر می رفت که می بینیدفایده ی دوال چنل نه فقط در مولتی تسکینگ هست بلکه در multi treading یا چند نخی هم کاربرد داره

اما در بازی ها کاربرد نداره چون بازیها بصورت چند نخی ساخته و بهینه نشدند برای همین نمی تونن از چند پردازنده همزمان استفاده کنن

حالا همین 2* 1 یا 2*2 قضیه اش همین دوال چنل هستش که حالا چون کارخونه ی سازنده داره در یه کیت دو تا رم رو می فروشه و سود بیشتری می کنه برای ترقیب مشتری یه کیت رو مثلا 2*1 رو اندکی ارزونتر از حالتی که دو تا 1 گیگ جدا جدا بخره ، عرضه می کنه اما اینکه 4 تا 1 گیگ بگیرید رو توصیه نمی کنم چون 4 تا کانال نداریم و حداکثر فقط 2 کانال داریم که اینجوری هر کدوم از کانال ها باید بین دو تا رم قرار بگیره که اینجوری تا حدودی سرعت سیستم کم میشه

c l یا تا خیر زمانی:

مدت زمانی که می گذره تا رم پاسخ درخواست پردازنده رو بده ، تاخیر زمانی رم میگن(روش محاسبه داره ولی نیاز نیست شما بدونید) به وضوح تاثیر روی سرعت سیستم داره و تفاوت کیت 70 تومنی با 120 تومنی دقیا در همین cl و البته قابلیت اورکلاک هست

هرچه تا خیر زمانی یا همون عدد مثلا 7،7،7 کوچکتر باشه سرعت بالا تره

از این اعداد دقیقا 7 اولی رو میدونم lagtecy time یا همون تاخیر زمانی اصلیست و 2 تای دیگه رو اطلاع دقیق ندارم

اما در مورد هتسینک باید بگم که نمی دونم که میشه تغییرش داد یا نه ولی میدونم که فن های مخصوصی هست که می تونید روش نصب کنید و برای اورکلاک ازش استفاده کنید

سیستم عامل:

دوست عزیز شما کلا در مورد سیستم عامل 64 بیت و سیستم 64 بیت اشتباه فکر میکنید

اینها دو تا موضوع جدا از همند

سیستم 64 بیت دارای پردازنده ی 64 بیت هست که در هر کلاک 64 بیت دیتا پردازش می کنه یا بصورت صحیح تر اطلاعات رو بصورت پکیج های 64 بیت برای پردازش دریافت می کنه ولی می تونه توی مد 32 بیت کار کنه و اطلاعات رو بصورت پکیج های 32 بیت دریافت کنه یعنی در این مرحله به نرم افزارهای شما کاری نداریم که 32 بیت هست یا 64 بیت!!!!!!!

اما وقتی سیستم عامل 64 بیت مطرح میشه و چون سیستم عامل مدیریت برنامه ها رو بر عهده داره باید توانایی کار با اونها رو داشته باشه و بعبارتی یا نرم افزارها کاملا 64 بیت طراحی شده باشن و یا سیستم عامل 64 بیت طوری طراحی بشه که با خیلی از نرم افزارهای 32 بیتی بتونه کار کنه!!!!
برای همین نرم افزار ها با سیستم عامل سرو کار دارن و همین طور سیستم کامپیوتر

رابط این دو یعنی سیستم و نرم افزار ، سیستم عامل هست و اگر نرم افزار 32 بیت باشه فقط با سیستم عامل سرو کار داره و با سیستم کامپیوتری کاری نداره(سخت افزار)

در واقع شما اگر روی سیستمتون سیستم عامل32بیت نصب کنید ، نرم افزار های 32 بیت مشکلی ندارن اگرچه سخت افزارتون 64 بیت هست چون سخت افزار میتونه در مد 32 بیت کار کنه

اما نرم افزار هایی از قبیل آنتی ویروس وقتی روی سیستم عامل 64 بیت نصب میشن حتما باید 64 بیت باشن تا از هسته ی سیستم عامل محافظت کنن!!!

کارت گرافیک:

شما آخرش می خواین با سیستم گیم بزنید یا نه؟

یه بار می گید می خواین گیم بزنید یه بار نه!!!!!!!!!!!!

تکلیف رو روشن کنید!!

ولی در مجموع با 80 تومن همون 4670 رو میشه گرفت که پیشنهاد من همون مدل 512 هست چون تفاوت کارایی چندانی با مدل 1 گیگ نداره

کارت گرافیک directx 11 ساپورت از 150 هزار تومن شروع میشه و فقط هم فعلا ati این نوع کارت ها رو بیرون داده برای فرکانس هسته و ... باید بیشتر هزینه کنید ولی اگر sli رو بخواهید انجام بدین با 100 تومن گرافیک 9600 gt انویدیا رو می تونید بگیرید

فکر کنم شما می خواین با 100 هزارتومن یه شاتل فضایی هم بخرید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:18::31:

مادربورد:

در مورد این مادر بورد ها اول باید چیپ مادربورد رو انتخاب کنید یعنی 785 یا 770

اما این مدل msi رو دوستم گرفته و خودم هم باهاش کار کردم و ازش خیلی راضیم

اما چیپ 785 ایسوس رو توی همون ریویویی که از مادربرد های این چیپ گذاشته بودم خیلی خوب گفته بود و امتیاز هاش توی نرم افزارها تقریبا بالا ترین بود

دوستم اول می خواست این مدل رو بگیره که پیدا نکرد ، شما این مدل رو از کجا قیمت گرفتید؟

nikaan
21-12-2009, 19:29
دوستان فوری

اینو امروز دیدم خیلی ناراحت شدم آیا به نظرتون این شخص درست میگه ؟؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نوشتن که سی پی یو AMD بعد از دوسال میسوزه ؟؟ آیا این واقعیت داره ؟ نوشته که اینتل یه عمر موندگاری داره به خود منم این قضه موندگاریش ثابت شده چون الان یه دونه پنتیوم فور سال 82 زیر دستمه
آیا واقعا همینطظوره من میخوام سی پی یو amd phenum x4 960 بگیرم با این وجود پس یعنی برم سراغ اینتل
تو رو خدا با دلیل و مدرک جواب بدید چون اونوقت باید کلی از چیزایی رو که نوشتم خط بزنم مثلا نوع مادروبرد و مارک تغییر میکنه و خیلی چیزای دیگه ....کارت گرافیک و....
ولی از این طرف هم توی بنچمارکهای بازیها و فتوشاپ دیدم که سی پی یو اینتل خیلی از ای ام دی کم اورده و واقعا فکر کنم نیاز منو براورده یمکنه حالا به نظرتون چیکار کنیم ؟؟؟ اگه مشکل این ای ام دی با فن حل میشه برای دمای کمتر من حاضرم تا یه بیست تومنی هزینه کنم یه فن خوب روش بزارم ولی یه عمر کار کنه ممکنه میشه ؟؟
لطفا جواب بدید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL]

دوست عزیز از شما بعیده که بعد از این همه ریویو دیدن از سایت های معتبر چنین حرفی رو بزنید!!!!!!!!!!:18:

آیا دراین همه ریویویی که دیدید چنین مشکلی مطرح شده بود ؟

من یه لینک قرار میدم از سایت tomshardware که بر اساس بودجه پردازنده برای گیم معرفی کرده ببینید چند تا از این پردازنده های معرفی شده متعلق به برند amd هست

[URL][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این لینک + لینک های قبلی که در مورد پردازنده ها براتون گذاشتم یا خودتون پیدا کردید بهترین دلیل بر بی ربط بودن این حرفه!!!

در ضمن من یه athlon x2 4200 رو از سال 85 دارم و هنوز هیچ مشکلی پیدا نکرده!!

تازه خیلی هم خوب عمل می کنه

KING_DESIGNER
21-12-2009, 21:02
نیکان سلام داداش شب یلدات بخیر
کجا بودی پسر خوب !!! من این همه مدت دنبالت بودم ؟؟ !!!:31:

در مورد رم: دستت درد نکنه همه چیو گرفتم ...ولی یه چیزی بگم ! در مورد اسلت رمها مادروبردی که دیدم چهارتا اسلت داره که میشه چهارتا یک گیگ بست یعنی دوتا 2*1 یعنی دوتا یک گیگ الان و دوتا یک گیگ در آینده و مادروبردم هم 4تا اسلتی هست
ولی باز این قضیه به خاطر همون داستان پیج فایلها به مشکل میخوره پس منم میزارم یه خورده پولم بیشتر بشه به کل چهارگیگ کامل بندازم روش بره هوا !!! و دیگه خیالم مطمئن باشه که سیستمم کامل با هم مچ هستن
در مورد خنک بودن رم ها هم تصمیم گرفتم یه فن 8سانتی بندازم روش هی بادشون بزنه !! هم کم هزینه است هم به درد بخور سه ماه به سه ماه هم روغنش میزنم این که دیگه کارمون شده !!!:31:

در مورد I3 که قراره بیاد یه سئوال دارم اگه بزارم قیمتها افت پیدا کنه !! خوب ؟ وضعیت ما چطوری میشه بازم باید بریم سراغ ای ام دی یا باید اینتل ببیندیم ؟؟ منظورم رو کامل بگم :
مثلا میگم یه سی پی یو 320 تومنی اینتل از ای ام دی بهتره خوب 9640یا 4690 بود اگه اشتباه نکنم همین قیمت رو داشت ؟ آیا به نظرت بعد از ژانویه که این سی پی یو جدیده اومد میتونیم اون320 تومنی رو بخریم یا بازم بریم بنچمارک ببنیم و اگه یه مدل فرض مثال بلک ادیشن از AMD از اون سرتر بود AMD رو بگیریم؟؟ چون قیمتها به روزه دیگه توی اون موقع یعنی یک ماه دیگه قطعا جایگزین 955 و یا 945 یه چیز بهتری میتون مبخرم با پول فعلی اونها ؟؟درسته نه ؟؟ هرچندکه در حال حاضر هم باتوجه به اوضاع ترجیح میدم بعد از عاشورا برم بازار که اگه یه ذره دیگه صبر کنم میشه اول ماه آینده و یه خورده فکر کنم عاقلانه تر باشه چون هم توی ژانویه میفتیم و هم اینکه پولمم بیشتر شده ؟

در مورد 64 بیت کل قضیه رو گرفتم ولی یه خورده پیچیده فهمیده بودمش !!
الان میدونم که برایی کارهایی که مستقیم با پردازنده کار داره مثل انتی ویروس و نرم افزارهای سیستمی باید از نسخه های 64 بیتی استفاده کرد(( البته به جز بازیها اگه اشتباه نکنم ؟؟)) من قبل از این فکر میکردم این یه سیستم عامل دیگری هست و فرض مثال مثل لینوکس عمل میکنه فقط نرم افزارهای مخصوص خودشو میخواد مثلا فتوشاپ 64 بیتی :31:

در مورد گرافیک به یه جمع بندی رسیدم
دیدم که من خوب بازی زیاد نمیکنم ولی بازی هم یکنم زیاد وقت برای این کار اختصاص نمیدم در کل سیستم رو برای کار میخوام
فقط باری سرگرمی هر از گاهی یه چیزایی رو نصب میکنم روی سیستم
مثل call of duty - need for speed- batelfild اینها رو میخوام بازی کنم بازی زیاد مهم نیست همون فتوشاپ رو برسونه بازی هم در کنارش عیبی نداره
با این حال تصمیم گرفتم یه کار دیگه بکنم همون کاری که سال 82 کردم یه مادروبرد گرافیک انبرد خوب بردارم در حد 4670 باشه و هم مادربورد باشه و هم کار منو راه بندازه اگه هم همچین مادربوردی پیدا نکردم که هیچی همه چی رو جدا جدا میگیرم و یه 4670 میبندم روی مادربوردم بطور مثال C45 که مادربورد دوستت هم هست !!و انبرد نداره
عرض شود که بعد از کلی مشقت توسنتم اون مادروبردی که آنبرد داشته باشه و خوب باشه و معتبر باشه و از همه مهمتر سریع باشه رو پیدا کردم که لینکشو دادم
M4a785te v evo
که پردازنده جدید 785 داره و گرافیک 4200 فقط هیبرید کراسفایربا 4670 نمیشه و هنوز وارد نشده !!! برای همین من برای خرید دست نگه داشتم این پایین هم لینکشو گذاشتم میتونی ببینی

یک مدل دیگه هم هست که همون بالاییه ولی تغییر قیافه داده شکلش مینی هست و یک اسلت گرافیک و یک اسلت پی سی آینسبت به بالایی کم داره در واقع mini atx هستش

قیمتی این مدلها حدود 108 دلار و 99 دلار هستش که توی سایتهای خارجی دیدم که میشه صدو ده تومن و هنوز نیومده خوب ؟؟
حتما حتما مشخصاتشو بخون که تو سایتش زده !! و ببین خوب هستند و ارزش دارند که صبر کنم تا بیان ایران ؟؟؟

ولی از بالایی ها بهتر بهتر یکی دیگه است
M4A78T-E

که توی بازاره و خودمم دیدمش ببین به درد میخوره که بخرمش چیپستش 790 هستش که تا جایی که اطلاع دارم خیلی پر قدرت هست ولی برای بازی و برای کارهای معمولی خوبه سه دکمه توربو هم داره که گازشو میگیره و برای سی پی یو های AM3 طراحی شده طبق چیزی که ایسوز گفته مدل چیپستش هم
AMD 790GX/SB750 این مدل چیپستش هست که پل جنوبی اون هم تا 750 هستش که به مراتب از 710 خیلی بهتره
ولی یه بدی داره یه جایی نقدی در موردش نوشته بود که رم هایی که این چیپست ساپورت میکنه DDR3 هست ولی در عین ناباوریباید بگم که اصل این چیپست DDR2 هست

نیکاتن جان اسلت گرافیک 16X داره ولی یکی از بچه ها میگفت برای یکی اسمبل کرده (( توی یکی از فرومها )) و متاسفانه کارت توی اسلت 16 نمیره نمیدونم چرا گیر میکنه و مجبور شدن توی 8x کارت رو جا بدهند آیا همچین چیزی ممکنه ؟؟ یارو راست میگه ؟؟ تازه میگفت نخرین که پشیمون میشین ؟؟
گرافیکی که آنبرد داره 3200 هست که به نسبت اون بالایی ها خیلی ضعیفتره و هیبرید هم نیمشه با 4670
حالا با توجه به قیمتی که داره حدود 138 دلار من برم اینو بگیرم؟؟ توی بازار با تخفیف یه مغازه اینو 155 تومن میداد درصورتی که بقیه 180 تومن هم میدادن
منم میتونم هزینه کنم فوقش به خودم میگم پول کارت گرافیک نمیدم :31:
حالا گفتم یه فکری بکنیم
من فعلا با گرافیک انبرد سر میکنم تا بردهای جدید بیاد و حتما هم توی بردهای جدید بالاخره یه بردی پیدا میشه که مثل 4670 همه خواسته ها رو براورده کنه و قیمتش هم خوب باشه و اون رو تهیه کنیم

حالا ما منتظریم هر کدوم از انهواع مادربوردهایی که گذاشتم رو شما بگی همونو تهیه کنیم چون من با ایسوز مشکلی ندارم خودت چی نیکان جان بعد از این همه تجربه حرف بعضیا رو قبول میکنی که میگن ایسوز هم سوختگی داشته و نسوز نیست ؟؟
ولی تو رو جون نیکان اسم ازراک و گیگا و فاکسکون و الیت و نمیدونم این مارکهای بنجول رو نیار !!!!!:41:

راستی چندجا خوندم که برای پاور 30 تومنی انتخاب نکنم یه 500 بردارم که برای کارت گرافیک آینده مشکلی نباشه
و یکی هم یگفت کول مستر بردار که هوارتا جایزه برداشته ولی خوب قیمتش بالاست!!! همون گرین کم نمیاره ؟؟ دیدم بچه های فروم میگن روزی 20 ساعت با گرین روشن هستند و هیچ مشکلی هم نداره یکی هم میگفت همیشه پاور رو دست بالا بخرین مثلا هزار وات چون پاور قدرتشو وقتی نصف میشه نشون میده !! یعنی مثلا وقتی قدرت سیستم من 300 واته باید بریم 600 بگیریم ؟ این درسته ؟ در مورد پاور حتما در مورد مارکش بگو چیکار کنم میخوام پست بعدی پیش فاکتورشو ببندم ببینم خدا رو شکر چقدر افتادیم :31::31:

در ضمن من یه تشکر ویژه ازت دارم که لطف کردی و وقت گذاشتی و این همه مدت با توضیحات صریح و مستندت جلوی چندین هزارتومن ضرر و زیان رو گرفتی یه دنیا ازت ممنونم چه بسا که میرفتم اینتل رو انتخاب میکردم و آخرش هم ناراضی ، اینجوری حداقل میدونم یه سیستم چهارهسته ای سریع دارم :20::11:

nikaan
24-12-2009, 14:05
سلام

آخه درس دارم و نمی تونم سریع بیام و جواب بدم

رم:

اگر اورکلاک میکنید فن بگیرید در غیر این صورت تفاوتی برای شما نداره و هزینه ی بیهوده کردید

cpu:

core i3 ها متاسفانه دو هسته ی هستند و طبق لینکی که در ادامه می زارم و با ین وجود باید برای قیمت زیر 100 تومن طراحی شده

باشند و به نظر من باید با دو هسته ای های amd رقابت کنند البته بنچمارکشون همه چیز رو نشون خواهد داد ضمن اینکه دوتا

پردازنده ی دیگه هم از نسل core i5 قراره بیاد که اونها هم دو هسته ای هستند

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداون پردازنده ی اینتل ، احتمالا corei7 950 بوده ویا بالاتر ولی اینکه بخواد خیلی افت کنه و بخواد زیر 200 تومن بیاد مطمئن باشید چنین

اتفاقی نمیفته ولی شاید فنوم 955 که الان قیمتی در حدود 180 تومن داره به 160 و حتی پایین تر برسه در ضمن نزدیک عاشورا باز قیمت ها افت می کنه بدلیل کاهش فروش

سیستم عامل:

نرم افزار فقط با سیستم عامل کار داره و با سیستمتون کاری نداره یعنی اگر سیستم عامل 64 بیت بتونه برنامه ی 32 بیت رو اجرا کنه دیگه برای برنامه 64 یا 32 بیت بودن سیستمتون اهمیت نداره

گرافیک:

اگر رزولیشن مانیتور شما پایین هست ومثلا مانیتورتون crt هست پیشنهاد می کنم فعلا روی گرافیک هزینه نکنید و همین 4200

آنبورد روی رزولیشن پایین و جزئیات پایین بازی ها رو جواب میده و عوضش پاور قویتر برای گرافیک که که شاید در آینده خواستید بخرید و یا روی پردازنده و... هزینه کنید

البته 4670 واقعا قویه و توی رزولیشن پایین حدود 2 سال جوابتون رو توی بازیهای مورد نظرتون میده و شایدم 3 سال

مادربورد:

مادربورد ایسوس اگر خوب نبود، بزرگترین مادربوردساز جهان نمی شد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

توی برندهای دیگه هم، گیگا خوبه ولی الان الکی گرونه و msi گزینه ی بهتری نسبت به گیگا هست

من نمی دونم این مادر بوردهای ایسوس کی وارد میشن ولی من حدس می زنم همشون بالای 100 تومن در ایران فروخته بشن

من در حال حاضر c45 msi و چیپ 785 این برند رو معرفی میکنم هر دو حدود 95 تومن البته چیپ 785 این

برند رو پیدا نکردم ولی یکی از دوستان دائما این مدل رو پیشنهاد میده شما می تونید از ایشون در مورد اینکه

کجا این مادربورد رو دارن سوال کنید(آقای ess_1362 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

اما این مدل ایسوس رو با قیمت 103 تومن پیشنهاد دادن که گویا در ایران اومده(ASUS M4A785G EVO)

در لینک زیر پیشنهاد دادن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداما چیپ 790gx هیچ تفاوت کارایی با 785 نداره خصوصا در چیپ جنوبی که تفاوتشون در تعداد اسلات کارت گرافیک هست

شما باید مشخصات هر دو چیپ رو ببینید تا متوجه بشید تفاوت کارای ندارن البته 3300 آنبورد روی چیپ 790

قرار داره که قویتر از 4200 هستش ولی نه به تفاوت قیمت 30 هزار تومن که اینجوری هزینه ی فوق العاده

بیخودی روی مادربورد کردید

پاور:

اگر می خواین در آینده ی نزدیک مثلا 1 سال آینده کارت گرافیکتون رو ارتقا بدید ، توصیه می کنم پاور حداقل

450 تا حداکثر 500 وات از برندهای acbel, کولر مستر و سیلوراستون خریداری کنید (هر کدوم که ارزونتره) در غیر این صورت توصیه نمی کنم

KING_DESIGNER
24-12-2009, 15:11
نیکان جان سلام
پیش فاکتوری مد نظرم هست ببین چه جوریه آخر هفته آینده میرم مییگرمش بستگی داره این کیسمم کی فروش میره باید پول اینم بزارم روش و عرض شود که مودم اینترنال دایال آپ دارم روی این مادربوردهای جدید کار میکنه یا بزارمش روی سیستم بفروشمش ؟

خوب عرض شود که پیش فاکتوری بستیم بدین قرار
مادربورد= که به علت این که 78te هم گرونه هم بعضا دچار عیب و ایراد هست ما همون پیش فرض رو بر میداریم که این مدل هست >>>>> asus m4a 785te vevo

cpu= 965 amd X4

HDD= 500 GB western digiral هارد رو سیگیت بگیرم یا وسترن دیجیتال ؟ سرعت وسترن بالاتره بافر32 هست ولی دوامش چقدره ؟؟ کیفیتش خوبه میدونم ولی چقدر عمر میکنه من فایلهای گرون قیمتی دارم نمیخوام مفت از دستشون بدم

گرافیک انبرد 4200

رم = 1600 میگن با AM3 مشکل داره و باید فرکانس رم رو پایین اورد کسی در این مورد چیزی میدونه ؟
ولی من پیش فرض 2*1 یعنی دو گیگ دوال چنل 1600 میخوام ببندم کار میکنه ؟؟ یا بهتر اینه که برم 4 گیگ 2*2 باس 1333 ببندم
کدومش بهتره ؟؟ حدود هفتاد تومن خوبه براش میتونم هزینه کنم

کیس = گرین یا پرفکت یا 17 تومن ویرا !!!!

پاور= کول مستر 500 وات میگیرم

رایتر و مخلفات ( موس و کیبورد و جوی استیک و مونیتور ساند و...) رو هم دارم
ضمنا نیکان جان من مونیتورم 19 اینچ ال سی دی سامسونگه 1931C هستش که natural color هست و 50 تومن گرونتر خریدم به خاطر همین کیفیت مزبور چون برای کار طراحی میخوام

خوب دوستان یه نظری بدهند
مرسی و متشکرم ازت نیگان جان که توی این نودتا پست ارزنده به من کمک کردی و از راهنماییهات کمال استفاده رو بردم یک دنیا متشکرم:20:

nikaan
24-12-2009, 18:04
سلام

در مورد پردازنده اگر می خواین 965 بگیرید من پیشنهاد می کنم 955 رو بگیرید که این دوتل حدود 20 تومن تفاوت قیمت دارن

اولی حدود 200 تومن و دومی حدود 180 تومن و تفاوتشون فقط در 200 مگاهرتز کلاکه

اولی 3.4 و دوم 3.2 گیگا هرتز هستند

برای همین 965 توجیه اقتصادی برای خرید نداره

اینم لینک مشخصاتشون :

965

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید955و 945

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبرای هارد، سیگیت بهترین انتخابه و توی اکثر تست ها مدل 7200.12 سیگیت بهتر از بقیه ی برندها عمل کرده

طبق لینک زیر:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدببینید اکثر مادربوردها 1600 مگاهرتز رو بصورت اورکلاک قبوا می کنن و این فرکانس رو شما با یه اور ساده می تونید بهش برسید

ولی اگر 1600 بر میدارید حتما باید cl8 به پایین باشه والا کارایی پایین تری نسبت به 1333 خواهد داشت به نظر من بهترین انتخاب شما ddr3 1333 cl7 هستش

من برند apogee 2*2 g رئ با قیمت حدود 110 تومن معرفی می کنم اگر هم نخواستید با تاخیر زمانی بیشتر ، رم های ارزونتری هم گیر میاد

در مورد این کیس اطلاعی ندارم و اون کیس رو هم معرفی کردم چون خودم داشتم

پاور: پاور خوبیه ولی تا یه سال آینده شما باید حداقل یه 5770 بگیرید تا توجیه اقتصادی برای خرید یه چنین پاوری داشته باشید

مادر بورد هم اگر ایسوس 785 گیرتون نیومد بعدش asrock 785 , msi گزینه ی خوبی توی آنبوردهاست

در ضمن فراموش نکنید با این پردازنده ای که می خواین بردارید حتما باید 140 وات و 125 وات ساپورت باشن

یعنی پردازنده ی 140 واتی (965فنوم) ویا 125 وات (فنوم 945 و 955)رو ساپورت کنن

این هم یکی دیگه از تفاوت های 955 با 965 هستش که باعث میشه مادربورد گرونتر بخرید

اطلاعات در مورد وات این پردازنده ها توی همون لینکی که گذاشتم هست

خواهش می کنم زحمتی نبود

KING_DESIGNER
24-12-2009, 19:48
پس با این حساب من رم 1333 کلاک 10 بگیرم با اورکلاک میتونم به 1600 برسم ؟؟ کیفیت هم همونه ؟؟ میتونم روش یه فن بندازم !! مشکلی با کولینگ نیست خطر سوخت تهدیدش نمیکنه ؟؟ چون از چیزی که بدم میاد سوختن رمه و رفتن به گارانتی
من میتونم بالاخره یک دو گیگ 1600 بگیرم با خیال رحت کار کنم یا نه دوگیگ 1333 بگیرم اورکلاکش کنم ؟

رم آپوجی خیلی گرونه من نهایتش هفتاد میدم برای 4 گیگ !!! و درحال حاضر 2 گیگ میبندم با حدود 40-50 تومن مثلا دو گیگ آپوجی DDR3 و بعدا افزایش میدم چون محدودیت بودجه دارم شدید و تا قبل از عید باید این سیستم رو ببندم بره نهایتش تا اخر دی میتونم صبر کنم باید ازش استفاده کنم
مثلا بعدا بتونم یه دوال چنل بگیرم مثلا 8 گیگ و با اون کار کنم ولی الان سیستم باید روشن بشه و کار کنه و رمی هم که میگیرم رم خوبی باشه که دیگه نیاز به فروش نداشته باشم همون رو بندازم و کار کنم حالا دوال چنل دو گیگ بگیرم یا یه دونه دو گیگ خالی ؟ 1600 یا 1333 ؟؟ کلا فقط میخوام سیستم رو برای فتوشاپ حاضر کنم. در ضمن قیمتش هم برای دو گیگ بیشتر از 40-50 نشه
و برای 4 گیگ تا هفتاد بیشتر نمیتونم آیا میشه یا نمیشه ؟

در مورد سی پی یو هم ترجیح میدم گرون بردارم که برای بعدا بتونم ارتقا بدم ولی میخوام مادربوردی که برمیدارم 140 باشه که بعدا بتونم بازم ارتقاش بدم
به نظرت اون دوتا مادروبردهای اسوز برای سی پی یو های آینده قابلیت ارتقا دارند باتوجه به نوع سوکتی که دارند و یا نه ؟
چون من میخوام به قطعاتم دست نزنم و حداثر برای ارتقا یه قطعه رو عوض کنم
و اون قطعه میخوام مادربورد نباشه فقط سی پی یو باشه سر هر سال برم یه سی پی یو بگیرم بندازم روش یا دو گیگ رم بگیرم
واسه همین میگم 140 واتی بردارم که برای سی پی یوهای نسل بعد هم بخوره
همچین چیزی امکان داره ؟؟ میشه ؟
در مورد کارت گرافیک حتما نمیخوام سال دیگه5770 بگیرم ولی میگم سیستم کم نیاره پس یه پر قدرت بندازم که اگر هم خریدم لنگ نزنه و کار کنه حالا اگه سال دیگه کارت نگرفتم و برای دوسال دیگه شد آیا این پاور و این سیستم جواب میده یا باید کلا سیستم رو عوض کنم که بدونم چی بگیرم؟
بعد هم کلا اصلا به هیچ وجه علاقه ای به فروش سیستم ندارم چون همش ضرر هست واسه همین یه سیستم میگیرم کار میکنم بعد از چهارپنجسال مفروشم
این بار که اومدم سیستم بخرم تصمیم گرفتم تا 2015 ازش کار بکشم یعنی نسل ویندوز بعدی مایکروسافت رو هم باید جوابگو باشه !!!
در مورد کیس هم فعلا اقدامی نمیکنم تا ببینم چی ته جیبم می مونه چون به نظرم بیخودیترین قطعه است که فقط دکمه خاموش روشن داره اصل کاریها یه چیز دیگه هستن !!!! اون یکی رو باید بر اساس ته جیبمون تصمیم بگیریم
حالا با توجه به این مسائل نظرتون رو بگید
مرسی متشکرم:11:

KING_DESIGNER
26-12-2009, 12:15
پیش فاکتور

فکر کنم به آخرای این تاپیک نزدیک میشیم :41:

دیشب با دوستم که توی هلند سخت افزار میخونه و وقتی هم که توی ایران بود ادمین وب سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبود صحبت میکردم
و تمامی قطعات رو بهش پیشنهاد دادم که دست آخر این جمع شد :

نظر نهایی دوستان رو میگیریم !!!

مادربورد m4a785te v evo چون جدیدتره و خوب به درد ما میخوره با چیپست 785 و گرافیک 4200 قیمتش هم حدود 100 تا ضد و ده باید باشه
ولی هنوز وارد ایران نشده دوستم گفت اگه صبر نداری این یکی رو بگیر m4a78TE با چیپست 790 و گرافیک 3300 شاید اون مدل اولیه اصلا وارد نشه که فرق قیمتش حدود سی تومنی میشه ما هم نهایتش تا بهمن وایمیستیم تا بگیریمش اگه نیومد یه زنگ به ویستاپخش و نهایتا Te رو میخریم 790 TEبا چیپست 790

سی پی یو = 965 4x amd که اصلا شک نکن :31:

کیس = گرین با دوتا فن 12cm !!! حتما هم یه فن جلوی کیس باشه و یه فن هم عقب کیس که تهویه کنه اگه هم مارک کیس پرفکت بود و این شرایط رو داشت بخرم مشکلی نداره !!

پاور 580 وات گرین ( میگه خودش 1233 وات یا همچین عددی بود از همین مارک گرین رو برده برای اونجا تمام دوستاش کف کردن واسه کیفیت این پاورهای گرین :31:) هرچی گفتم کول مستر زیر بار نرفت

هارد 500 سامسونگ - من شک دارم به سامسونگ کیفیتش میگه خوبه دوستان چی میگن من که با این هاردها کار نکردم هرچی گفتم سیگیت بگیرم میگه نه میگه شک نکن خوبه ، نظر دوستان چیه ؟

ram = بالاخره کوتاه اومدیم گفت که اگه برای بعدا میخوای 4گیگ کنی الان دو گیگ بخر 1333 فرق زیادی با 1600 نداره نمی ارزه پول بیشتر بدی دو گیگت هم دوال چنل باشه . چون معلوم نیست کی میخوام رم ها رو بگیرم فعلا که پولم کمه از اینور هم قیمت قطعات مثه فواره هی میرن بالا و بالاتر در مضن باید کلاکش پایین باشه به قول نیکان زیر 8 باشه

همینها دیگه خودم دی وی دی دارم داغونه ولی کار میکنه و نگهش داشتم تا بلو ری ارزونتر بشه یه بلوری بگیرم حالا یا کمبو بلوری میگیرم یا هرچی پیدا شد دیگه
خوب دیگه سرتون رو درد نمیارم

راستی یه چیز مهم میگه برای usb 3 بعدا کارت pci میاد میزنی توی مادربورد تموم دنبال مادربوردهای اونجوری نباش که گرونه حسن !!!!!

نظر بدید ببینیم چیکار کنیم با این سیستم قصه خرید ما تموم میشه یا همچنان ادامه داره :31:

nikaan
27-12-2009, 13:12
سلام

مادربورد:

من فقط نظرم چیپ 785 هست و چیپ 790 به قیمتش نمی ارزه (اول هم ایسوس و بعدش هم msi)
بعدشم یادت باشه اگه 965 برداشتی مادربوردت باید پردازنده ی 140 وات رو ساپورت کنه واگه 955 رو برداشتی باید 125 وات رو ساپورت کنه

پردازنده:

بازم میگم که نظر من 955 هست که تفاوت کارایی زیادی با 965 نداره

طبق لینک زیر :

کیس:

نظری ندارم

پاور:

من اون 3 برند رو اگر زیاد با گرین تفاوت قیمت نداشته باشند ترجیح می دم مگر اینکه تفاوت قیمت زیاد باشه

رم:

من 4 گیگ cl 8 1333 با قیمت 75 تومن رو به 2 گیگ رم 1600 ترجیح می دم(چون مادر بورد هم ممکن ساپورت نکنه)

هارد:

هم 500 سامسونگ خوبه و هم سیگیت

زیاد فرقی هم ندارن (هر کدوم ارزونتر بود بگیر) سامسونگ مدل f3 و سیگیت مدل 7200.12

با نظرت در مورذ usb3 موافقم

KING_DESIGNER
27-12-2009, 18:42
سلام داش نیکان
آقا این لیست نهاییه خریده :31: من همش 300 تومن بودجه کنار کذاشته بودم ببین تا کجا رسید :19:

cpu : 965 گفتم اطمینانی ببندیم میخوام ته سیستم رو ببندم !! آخرشه !!:31:
مینبورد : اون 785 ایسوز رو میگیرم اگه نیومد میرم سراغ MSI چون قیمتش هم بدک نیست ولی دوستم میگفت 790 ایسوز رو بگیر !!! چون کیفیتش بالاتره و حالا سی تومن گرونتر چاره ای نیست چون میگه از MSI بهتره !!! حالا چیکار کنیم ؟ مشکلی با پولش نیست ولی مشکل اینه که میترسم بایوس این 790 هم برای من خراب از آب دربیاد چون توی تاپیکهای دیگه هم گفته شده بود به هرجهت من تا یه ماه هم وقت میزارم تا مادروبرد 785 ایسوز وارد بشه .. این همه صبر کردیم بیست روز دیگه هم روش یه سئوال هر دوتا مادروبردهای ایسیوز 140 وات سی پی یو ساپورت میکنن 125 وات هم میدن ؟

رم : مشکلی نیست ما تابع رای شما هستیم :31:
در مورد هارد : این 7200 سیگیت قابلیت رید داره ؟ 32 بافر هست ؟ چون هرچی فکر میکنم سامسونگ خطریه چون فقط ده ساله هاردهاشو میشناسم از سامسونگ میترسم و زیاد بهشون آشنایی ندارم...میترسم :41:تازه کل هاردم هم فایلهای حیاتیه و خطرناک از بین بروند بیچاره میشم

پاور : پس اگه هم قیمت بودند اولویت با کولر مستره ؟ و اگه کولر مستر گرون بود میریم سراغ گرین :31: 580 وات کافیه دیگه اگه بعدا کارت گرافیک خفن هم بگیرم ساپورت کنه ؟؟
راستی حالا که 200 برای سی پی یو میدم توی اینتل چیزی نیست توی این قیمت از این سرتر باشه ؟ وبالاتر باشه ؟چون فکر کنم ته سی پی یو های AMD رو دارم میگیرم ولی با 200 تومن به نظرت از اینتل بخریم بهتر نیست ؟ فقط یه سئواله ها ناراحت نشی :31:محض کنجکاوی پرسیدم که دیگه با خیال راحت برم
مرسی یه دنیا ممنون

nikaan
28-12-2009, 23:06
سلام

مادربورد:

به نظرم مادربوردی که 140 واتی رو ساپورت کنه 125 واتی رو هم ساپورت می کنه ولی مطمئن ترین راه اینه که به سایت ایسوس

مراجعه کنید و در قسمت cpu support ببینید چه پردازنده هایی رو ساپورت می کنه

هارد:

این دو هارد از بهترین هاردهای 500 گیگ هستند و شما باید بنچمارک این هارد ها رو ببینید و صرفا بافر 16 یا 32 ملاک نیست

من در سایت cpubenchmark.net یه بار نگاه کردم بیشترین امتیاز رو مدل 500 سامسونگ و بعد این مدل از سیگیت آورده بودند

لینک زیر:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر مورد سامسونگ هم خیالتون راحت باشه و هیچ مشکلی نداره

پاور:

البته فکر کنم 580 واقعی نیست ولی اگر حداقل 500 واقعی باشه ، 90 تا95 درصد کارت های موجود رو ساپورت می کنه (غیر از کارت های

2 هسته ای)

همو نطور که قبلا هم گفتم core i 5 750 هست با قیمت حدودی 230 تومن ولی درسته در قیمت پردازنده حدود 30 تومن تفاوت دارند

ولی در قیمت مادربورد این مبلغ زیاده

چون مادریرد این پردازنده از قیمت 180 تومن به بالا در بازار هست

اما اگر می تونید این هزینه رو کنید، این پلتفورم از پلتفورم amd قویتره و این پلتفورم توصیه میشه

KING_DESIGNER
29-12-2009, 00:39
سلام نیکان عزیز
مرسی برای زحماتت که وقت میزاری و راهنمایی میکنی من توی این هفته و نهایتا هفته دیگه این سیستم رو میبندمش بره !!!
چون دیگه خیلی داره گنده میشه !!:27:

توی سایتهایی که زحمت کشیده بودی و معرفی کرده بودی کلی زیر و رو کردم و بنچمارک گرفتم ولی یه چیز عجیبی دیدم !
تو که میدونی من برای کار با فتوشاپ میخوام و گاهی هم گیم میزنم پس فتوشاپ در اولیوت کارم هست
رفتم دیدم و متاسفانه توی این نتایج ببین من اشتباه میکنم ویا اینکه داستان چه شکلیه
ببین امتیازاتی که این دو تا سایت در مورد کار با فتوشاپ دادند نزدیک به هم نیست !!
بین لینکهای زیر فاصله گذاشتم که باید پاک کنی تا سایتشون رو ببینی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید. tomshardware .com/charts/2009-desktop-cpu-charts/Adobe-Photoshop-CS-4,1387.html
و

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید .anandtech .com/bench/default.aspx?p=102&p2=109
چون برای هفته دیگه میخوام بخرم:thumbsup: که نزدیک بهمن هم باشه بالاخره یه خورده قیمتها میشکنه وخیلی هم پایین بیاد مثلا مادروبرد اینتل ساپورته 180 تومنیه 160 باشه و سی پی یو 20 تومن ارزونتر بشه سرجمع 100 تومنی پیاده میشیم !!! اون هم برای چند فریم بیشتر !!! که اصلا ارزش نداره برای 100 تومن
طبق چیزی که سایت دومی گفته intel 15 750 فقط 3 ثانیه سرعتش بیشتر عمل میکنه ولی 100 تومن خیلیه !!!
عطایش را به لقایش بخشیدیم و رفتیم سر AMD
و نتیجه گرفتم زنده باد AMD شجاع !!:27:! تازه من دارم مادروبرد رو با گرافیک آنبرد میگیرم و معلوم نیست برای اون سری اینتل گرافیک هم گیر میاد روی مینبورد یا نه باید یه گرافیک هم جدا بخرم:27: !!!!! پس عاقلانه نیست حدود 600 تومن سیستم بخریم برگشتم سر خان اول همون سیستمی که توی تاپیک قبلی گفتم عمرا 100 تومن بدم برای 3 ثانیه ...:31:

هارد 500 سامسونگ اگه نبود سیگیت ( راستی لینکی که گذشاتی باز نشد و فلشها نمیومدن چون تازگیها اینترننت خراب شده میدونی که )

کیس 30 تومنی گرین یا پرفکت

رم 1333 2*2 cl8 چه مارکی بگیرم aPOGEE ؟

پاور هم کول مستر اگه نبود گرین 500 واتی به بالا رئال !!! درسته رئال دیگه ؟

مادربورد m4a78te - asus

asus m4a785v evo

cpu 965 amd x4

نیکان جان و بقیه دوستان یک دنیا ازتون ممنونم:11:

از دیروز تا حالا این شکلی ام:31:...........:26:

nikaan
29-12-2009, 19:18
سلام

تفاوت این اعداد توی 2 تا لینکی که قرار داده بودید بخاطر تفاوت در حجم فایلی است که فتوشاپ در این تست ها انجام داده

اما اگر می بینید جای برخی از پردازنده ها در دو تا لینک متفاوته بخاطر اینه که سایت anadtech خواسته همه ی پردازنده ها رو بیاره

ولی برخی از اینها سیستم بنچمارکشون باهم فرق داره ( که این رو در قسمت بالون مانند در مقابل نام پردازنده می تونید ببینید)

مثلا پردازنده ی core i7 860 سیستم بنچمارکش دارای 4 گیگ رم 1333 هست ولی core i 7 920 سیستم بنچمارکش دارای 4 گیگ رم 1066 هست

و نکته ی بعدی انه که مثلا یه پردازنده یه پردازنده 18.1 ثانیه کار رو تموم کرده ولی دیگری 18.5 ثانیه

که این دو تا با هم برابرند بخاطر خطای ابزاری

اما اگه فایل بزرگتری رو انتخاب می کرد ، اونوقت دقت بالاتر می رفت

به نظر من article های این سایت بهترند

اما بنچمارکی که از 965 و 955 از این سایت براتون گذاشتم معتبره چراکه سیستم بنچمارک هر دو تاشون یکیه

هارد:

لینکش الان باید باز بشه چون بالاخره اجازه دادند که مردم برن اینترنت و حقایق رو اونجا ببینن نه در tv دروغگو!!!!!!!!!!!!!!

کیس:

هر کدوم که دوست دارید(چون تا حدودی سلیقه ایست)

رم:

اگه cl7 می خواین apogee ولی اگر نمی خواین elexir 2*2g 1333 cl 8 با قیمت 75 تومن

بقیه ی قطعات هم تایید میشه

در ضمن با این کسی که جدیدا اومده در تاپیک 400 تومنی زیاد کار نداشته باشید چون ازدوست قبلیش هم هم بی سوادتره!!!

در نتیجه با آدم خیلی خیلی جاهل نمیشه حرف زد

KING_DESIGNER
29-12-2009, 20:06
سلام نیکان جان
مرسی و شرمنده کردی
در مورد I7 خودم متوجه شدم و حدسم درست بود که امکانش هست سخت افزارهای و مقدار رم و سرعت رم بیشتر باشه .
در مورد هارد به لینک مراجعه کردیم و خوشبختانه باز شد ولی مدلهایی که اسم بردم هیشکدومش نیست:41: نه 500 سامسونگ نه 7000 سیگیت رتبه هاشون چندن اینها ؟؟ چون خیلی نمودارهاش شلوغه
در مورد بقیه قطعات ( رم وغیره ...یک دنیا ممنون .) همه رو گرفتم فقط این هارد تکلیفش معلوم بشه چون جونم بسته به شده به این هارده :41:

KING_DESIGNER
29-12-2009, 20:14
راستی نیکان یه چیزی من کرایسس رو بازی نکردم ولی عکس صحنه هاشو دیدم
با این سیستم و رزولیشن 1024*768 با کارت گرافیک 4200 و یا 3200 میشه بازی کرد ؟
GTA4 , call of duty?
ورژنهای بعدی call of duty چطور ؟ چون من خیلی وقته بازی نکردم ولی از شاتهایی که از صحنه ها و لویشن های بازی گرفته شده بود خیلی خوشم اومد و واسم جالب بود حالا این سیستم من میتونه این بازیها رو انجام بده :31:

nikaan
29-12-2009, 21:16
سلام

ببینید توی اون نمودار بر اساس شماره ی سریال نوشته و نه بر اساس ورژن

در واقع دومین هارد در نمودار 500 سامسونگه(f3) و سومی در نمودار 500 سیگیت 7200.12

در مورد گیم برای 4200 هم لینک زیر رو بببنید:

خواهید دید که کرایسیس که سنگین ترین موتور گرافیکی رو داره در جزئیات پایین قابل اجرا هست (در رزولیشن768*1024)

دیگه چه برسه به بقیه!!!!

KING_DESIGNER
30-12-2009, 00:34
سلام
مرسی نیکان جان خیلی شرمندم کردی

خرید اون مدل جدید ایسوز که بازار نیومده قطعی شد یه سری بنچمارک گرافیکی از m4a785tem v evo دیدم که کلا m4a78te رو زمین زده برای بازیها هم دیدم واقعا معرکه است. اگر که دقت کنی میبینی که کرایسس رو نسبت به m4a78te قورت داده !!!
قیمتش هم توپه حق با شما بودم من صبر میکنم تا این مدل ایسوز بیاد که کماکان باید وارد بشه چون سایت لیون کامپیوتر اسمشو زده بود و قیمت رو نداده بود که اگه بیاد خیلی خوب میشه من روی این انتخاب هیچ شکی ندارم
اینم بنچمارکها بود گذاشتم شما هم استفاده کنی و راستی هرچی گشتم که بین این مدل ایسوز و MSI بنچمارک ببینم نشد میتونی راهنماییم کنی اخه شاید این مدل ایسوز اصلا تا اخر این ماه نیومد من حداقل یه MSI داشته باشم ولی بازم میگم ایسوز
در ضمن یه مدل پاور دیگه هم دیدم که قیمتش خوبه 500 وات NZxt حدود 50 تومن نظرت نسبت به این مدل و گرین که هم قیمت هستند چیه ؟ شاید پول کم اوردم و چون گرافیک فعلا ندارم دوست ندارم الکی یه چیزی پیاده بشم تصمیم هم گرفتم کیس رو از مال خودت بردارم که ال سی دی داره. ! راستی فن بغل کیس بادش با فن سی پی یو تداخل پیدا نمیکنه که پروانه ها رو ضعیفکنه چون من زیاد با اون مدلها کار نکردم کیس خودم دربش هیمشه بازه !!:31:

:27: و در ضمن با اون ادمای کیس 400 تومنی هم کاری ندارم !! چشم:21:

اینم پیش فاکتور نهایی که قرار بود 300 در بیاد :19::37:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

:27:main : asus m4a785tdm vevo = 100~110$

HDD= samsung 500 F3 or segate 7000 ---50$:21:

Case = PERFECT or GREEN---30$:27:

POWER SUPPLY= 535W GREEN --50$:27:
or COLLER MASTER 500w--63$
or NZXT 500W -->50$

RAM =2*2 elixier 1333 DDR3 --70~75$:27:

CPU = 965 AMD Phenum X4 ---200$:40:

all=500$:26:

KING_DESIGNER
30-12-2009, 00:40
نیکان ببین از این مدل هیبرید کراس فایر کردن چیزی سر در میاری اینجا یه چیزی دیدم که تو هم بد نیست ببینی مثل یک دیاگرام هستش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنحوه هیبرید با چیپستهای مختلف

نیکان فرق این دوتا مادربورد ببین چیه ؟
این یکی جدیدتره

اینم انیه که میخوام بگیرمش

آخرش هم نگفتی 4200 با چه چیزایی هیبرید میشه چون اگه نتونم کارتهای گرون بخرم مجبورم یه کارت دست دوم بگیرم هیبرید کنم
حالا هم میخوام بدونم چه چیزی با 4200 هیبرید میشه مثلا فکر کنم 4650 میشه اره لیست همه کارتهایی که قابلیت دارند رو بده ببینم چیزی پیدا میشه دست دوم بندازم روش؟؟

در ضمن ببین کیس شما نیست ؟
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید. rayaneh .com/product-8492.aspx
بین ادرس فاصله هست پاک کنید
عالیه ولی یه چیزی رنگش همینه که قرمزه
من مشکی براق میخوام مثل آیفون اپل از اون مدل ها صاف صاف و همچنین ال سی دی هم داشته باشه تا 40 تومن جا داره ببین چیزی گیر میاد یا نه نبود از همین مال خودت میخوام ولی یه دست مشکی !!!
ادرس فروشگاهشو بده :31::31:

outpost
04-01-2010, 11:38
آخرش هم نگفتی 4200 با چه چیزایی هیبرید میشه چون اگه نتونم کارتهای گرون بخرم مجبورم یه کارت دست دوم بگیرم هیبرید کنم
حالا هم میخوام بدونم چه چیزی با 4200 هیبرید میشه مثلا فکر کنم 4650 میشه اره لیست همه کارتهایی

شونصد بار اين سوال رو ميكني !!!!!
اصلا انگار تاپيك رو نميخوني و همينجوري الكي سوال ميكني.
بارها گفيتم كه 4200 يا 4650 و كلا سري 4000 هيبريد نميشه.
هم انجمن AMD اين قضيه رو تكذيب كرده و هم بچه ها تست كردن و نشده.
اون سايتهاي Review هم از قرار معلوم اطلاعات اشتباه دادن دست ملت.

KING_DESIGNER
04-01-2010, 12:21
دوست عزیز من فقط بنا بر نوشته ها اینو میگم
اون هم توی خود سایت AMd نه از لینکهای ایرانی
بازم مرسی
حق با شماست آخش میرم یه کارت خوب میگیرم

KING_DESIGNER
14-02-2010, 19:43
سلام
خیلی زود زود زود زود :19: چندتا مغازه منصف برای خرید هارد سامسونگ معرفی کنید :19:
گرون شده خیلی هم زیاد گرون شده

MAGIDIYUM
14-02-2010, 23:54

داش کینگ بودجت برای خرید یه کارت برای هیبرید چقدره.

به نظر خودم از لحاظ منطقی تا آخرین مدل سریه 4700 میشه.ولی جاهای دیگه که خونده بودم تا 4870 هم این کارو کرده بودن.

---------- Post added at 12:54 AM ---------- Previous post was at 12:51 AM ----------

البته داداش دقت کن فقط هیبرید کراس فایر میشه نه SLI.

KING_DESIGNER
15-02-2010, 00:09
سلام
میدونم بابا مگدیوم جان مشکل فعلا اون نیست اون پست مال خیلی قبله الان توجیه شدم که نمیشه :31:
ولی همیشه از این کارا میکنم که میرم توی مغازه دست دومی ها چیز خوبیباشه بلند کنم برای همین گفتم که اگه یه دفعه رفتم و خرید کرد کنم چه کارت ارزونی بگیرم که بشه هیبرید کرد وگرنه برای خرید کارت اصلی که همون سری 5000 و دیگر هیچ !!!!
ولی امکانش هست 500 رو فعلا نگیرم و برای شش ماه دیگه برم یک کارت دست دوم بگیرم که دوستان گفتند روی رده 4350 مثلا فکر کن :41: اون هم که حیف نونه :31: اکه هم هیجچی گیرم نیومد نهایتش پولمو نگه میدارم برای خرید 5000 چون دیگه ارزش نداره راستی برای 5670 مطلب خوبی گذاشته بودی اون هم چیز خوبیه با برد گیگا و قیمت حدود 110 تومن

راستی
چندتا مغازه منصف معرف کنید لطفا ...برای قطعات اصلی خودت آشنا ماشنا نداری از اونهایی که برم پیشش تا بگم رفیق عنصر ناشناخته داش مگدیوم هستم :10::31: قیمتها رو نصف قیمت بازار بهم بده ؟:31: اگه اینجوری باشه که عالیه:31: چون بازار خیلی خراب شده خدا لعنتشون کنه:41:
بازم ممنونم و دستت درد نکنه:11:

MAGIDIYUM
15-02-2010, 00:33
اتفاقا تو این شیر تو شیری هر چه قدر سمت آشنا نری بهتره:31:

من خودم جرات ندارم برم دم مغازشون.

چند تا مغازه تو بازار رضا هستند که خداییش قیمت های منصفی در مورد چند تا قطعه دادن حدود 20 تومن ارزونتر.اما این رفیقم که باهام بود یه ذره ....... داشت :31:.اصلا نگذاشت اسم و جای مغازه یادم بمونه.

نتیجه: تو این هیری بیری اگه خوب مغازه هارو دنبال کنی جای منصف حتما حتما پیدا میکنی که قطعاتش هم اصل باشه.

---------- Post added at 01:33 AM ---------- Previous post was at 01:28 AM ----------

در مورد خرید سریه 5000 هم صبر کنی بهتره.همون آنبرد کارتو فعلا راه میندازه.این هیبرید درد سر داره اونم چه دردسری.