PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه سئوال در مورد Ultraiso دارم

reza,n
09-12-2009, 23:55
با سلام:
دوستان من یه فایل با فرمت dmg دارم که میخوام اونو به iso تبدیل کنم شنیدم که با UltraIso میشه اینکار رو کرد اگه ممکنه راهنمایی کنید چه جوری با اون میتونم تبدیلش کنم؟؟؟ راهنمایی در مورد طریقه استفاده از Ultraiso برای اینکار رو میخوام.
ضمنا" با چه نرم افزار دیگه ای میتونم اینکار رو انجام بدم؟؟؟
ممنونم

Mohammad King
10-12-2009, 10:30
1- نسخه جدید که سریعترین هست و امکانات مفید زیادی داره(i686/Generic (JITC) (CFLAGS="-O3") (No Debug) (SSE 2 aware) (PearPC 0.4pre "Elite") (Fastest Build ever)) از اینجا دریافت کنید و از حالت فشرده خارج کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

2- این فایل را دریافت کرده و ترجیحا داخل دایرکتوری از حالت فشرده خارج شده(!) قبلی کپی کنید:

3- از اینجا هارد دیسک مجازی از پیش ساخته شده 6 گیکابایتی را دریافت و در جایی که 6 گیگابایت فضای خالی داشته باشد(پارتیشنهای FAT32 محدودیت در حجم فایل دارن، باید در یک پارتیشن NTFS استفاده کنید) از حالت فشردگی خارج کنید:

4- رابط PearPC Profiler را که البته به حداقل net framework 1.1. برای نصب احتیاج داره دریافت و نصب کنید:

5- رابط PearPC Profiler را اجرا کرده، بر روی Edit Preferences کلیک کنید، برای PearPC Executable آدرس فایل ppc.exe موجود در دایرکتوری که مرحله 1 ساخته شده بود را بدهید. بقیه تنظیمات این قسمت به میل خودتونه با تنظیمات پیش فرض F12 ماوس رو از ویندوز به شبیه ساز می ده و برعکس. Alt+Return هم صفحه شبیه ساز رو Full Screen می کنه. اون Show PearPC in fullscreen mode هم برای اینه که از همون اول که شبیه ساز اجرا شد fullscreen بشه و نیازی به Alt+Return نباشه اما توصیه می کنم فعلا اون رو تیک نزنید. OK کنید و به مرحله بعدی بروید!

6- دوباره به پنجره اصلی برنامه برگشته اید، بر روی Create New Profile کلیک کنید و در پنجره جدید باز شده اسم این پروفایل جدید و در صورت تمایل تصویر مورد علاقه برای این پروفایل رو انتخاب کنید!

7- در بخش Display settings باید 4 مورد رو مشخص کنید:

Resolution: گزینه system وضوح مورد استفاده حال حاضر شما را استفاده خواهد کرد و دو وضوح هم در صورت تمایل برای انتخاب قرار داده شده اند، 800x600 و 1024x768

Color Quality: در صورتی که برای مورد قبلی system را انتخاب کرده باشید این گزینه غیر فعال می باشد اما در غیر این صورت بین دو کیفیت رنگ 16 بیت و 32 بیت یکی را انتخاب کنید.

Redraw interval: این گزینه میزان فاصله زمانی بین هربار تازه شدن تصویر را مشخص می کند. هرچه بیشتر باشد بار کمتری بر شبیه ساز گذاشته و کمی سریعتر است و هرچه پایینتر باشد گرافیک تمیزتر ولی کمی کندتر خواهد بود. توصیه می کنم برای نصب همان 40 باشد و بعد از نصب اگر از کیفیت راضی نبودید 10 را انتخاب کنید.

Graphic ROM: در اینجا مسیر فایل video.x که در مرحله 2 دریافت کرده بودید را مشخص می کنید.

8- بخش CPU,RAM and Network رو انتخاب کنید و 4 مورد رو مشخص کنید:

CPU Type: نوع پردازنده شبیه سازی شده را مشخص می کند، گرچه شبیه سازی G4 تقریبا به همان پایداری G3 رسیده اما همچنان G3 را مخصوصا هنگام نصب سیستم عامل توصیه می کنم.

RAM: متاسفانه در این نسخه رابط PearPC Profiler بیشتر از 384 مگابایت درنظر گرفته نشده است ولی در نسخه بعدی یا با یاد گرفتن اصول تنظیمات دستی PearPC (که چندان سخت نیستند) می توانید میزان RAM بیشتری به شبیه ساز بدهید، حتی بیشتر از RAM خودتان! توجه داشته باشید که اگر حافظه مجازی(Virtual/Swap Memory) از طریق سیستم عامل میزبان(ویندوز) فراهم شود نتیجه کار بسیار سریعتر از فراهم کردن آن توسط سیستم عامل مهمان(Mac OS X) خواهد بود.

Network Driver: در اینجا آداپتر شبکه را مشخص می کنید. 3Com فقط در نسخه لینوکس شبیه ساز PearPC عمل می کند. پس تنها گزینه قابل استفاده Realtek می باشد. اما شما ابتدا باید درایور و آداپتر مجازی Realtek رو از داخل بسته OpenVPN دریافت و نصب کنید تا قابل استفاده شود. از این طریق پس از به اشتراک گذاری سرویس اینترنتتون با این کارت شبکه مجازی امکان استفاده از اینترنت رو برای سیستم عامل Mac OS X فراهم می کنید. اما چون ممکن است نصب OpenVPN و تنظیمات آن خود دردسر ساز شود فعلا توصیه می کنم تا نصب موفقیت آمیز سیستم عامل به فکر این چیزها نباشید و گزینه --None-- رو انتخاب کنید.

MAC Address: اگر None را انتخاب کرده باشید غیر فعال است، در صورت تمایل به استفاده از Realtek هم نیازی به تغییر مقادیر این مورد ندارید

9- بخش Storage رو انتخاب کنید و 5 مورد را مشخص کنید:

IDE Master Type: برای این مورد Hard Disk Image رو انتخاب کنید.

IDE Master Image: برای این مورد محل قرار گرفتن هارد دیسک مجازی 6 گیگابایتی که در مرحله 3 گفته شده بود را مشخص کنید.

IDE Slave Type: برای این مورد CD-ROM Image را انتخاب کنید.(گزینه Native CD-ROM دسترسی مستقیم به CD/DVD Rom دستگاه شما فراهم می کنه اما درصورتی به دردتون می خوره که Mac OS X رو بر روی CD داشته باشید.)

IDE slave Image: در اینجا محل قرار گرفتن فایل iso سی دی 1 Panther را مشخص کنید.

CD-ROM Drive: اگر این مورد را نمی بینید تعجب نکنید! درصورتی که native cd-rom رو انتخاب کرده باشید IDE slave Image به این مورد تبدیل می شه! در اینجا اصطلاحا Drive letter مربوط به CD/DVD Rom رو مشخص می کنید.

Boot Method: گزینه Auto بعد از اجرای شبیه ساز بدون سوال از روی CD واقعی یا مجازی مشخص شده در تنظیماتتان بوت می کند. اما توصیه من انتخاب گزینه Select است تا بعدها دچار دردسر نشوید. اگر Select را انتخاب کنید هربار با وارد کردن شماره هارد دیسک یا CD-ROM یکی رو انتخاب می کنید.
بر روی OK کلیک کنید و لبخند بزنید که تنظیمات به پایان رسید

10- حالا به صفحه اصلی برنامه بر می گردید با این تفاوت که پروفایل شما در سمت چپ اضافه شده است. زیر Profile Actions بر روی Run کلیک کنید و از شبیه سازی لذت ببرید!

چند نکته:
*نسخه ای که در مرحله 1 برای دریافت قرار داده شده است از کتابخانه SDL استفاده می کند و از این طریق بار نمایش جلوه های گرافیکی را تا حدی بر دوش خود کارت گرافیک می گذرد، بنابراین در بسیاری موارد سریعتر و با برنامه های 3بعدی سازگارتر است. اما ممکن است با سیستم شما ناسازگار باشد و یا با تاخیرهای گرافیکی آزاردهنده ای همراه شود، پس شما می توانید این مراحل را بار هر نسخه 0.4pre دیگر انجام دهید از جمله سایر نسخه هایی که در صفحه
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید قرار دارند.

*اگر برای Boot Method گزینه Select را انتخاب کرده باشید ممکن است صفحه ای که شبیه ساز از شما می پرسد با کدام درایو بوت شود کمی گیچ کننده باشد. اما اگر دقت کنید موردی که disk0 در مشخصاتش هست هارد دیسک بوده و موردی که cdrom0 دارد منظور CD/DVD Rom تنظیم شده شما می باشد. پس از تایپ شماره (نوشته شده در اول گزینه مورد نظر) و فشار دادن enter عملیات بوت آغاز خواهد شد.

*هنگام نصب سیستم عامل وضوح، کیفیت رنگ و مواردی مانند این را تا جایی که ممکن است پایین بگیرید، چرا که سیستم عامل سریعتر نصب شده و در آینده همیشه امکان تغییر این مشخصات را دارید

*در این راهنما استفاده از هارد دیسک مجازی 6 گیگابایتی که به صورت آماده برای دریافت قرار داده شده توصیه شده است، اما شما خود می توانید سایزهای مختلف بسازید البته ممکن است نیاز به انجام تنظیماتی در محیط متنی شوید که گمان نکنم چندان مایل به انجام آن باشید. در ضمن در محلی که CherryOS نصب شده هارد دیسکهای مجازی با سایزهای مختلف هستند که می توانید از آنها استفاده کنید! این برنامه تظاهر به ساخت پارتیشن می کند در حالی که درسایزهای مختلف به صورت فشرده همراه خود دارد!(جالب اینکه در نسخه های اولیه بخش ساخت پارتیشن CherryOS حتی به اشتباه از اصطلاح HPFS به جای HFS استفاده می کرد!)

موفق باشید

jack426
10-12-2009, 16:39
بعد از نصب
برنامه رو كه اجرا كردي كارهاي زير رو انجام بده

1-از منوي tools گزينه convert رو انتخاب كن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]