PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره در مورد خرید عینک طبی (نوع فرم مارک فرم و نوع عدسیها)

صفحه ها : 1 2 3 [4]

isairavani
17-11-2015, 19:37
saeedn70 عزیز سلام
قربان من قصد خرید یک عینک طبی رو دارم
عینک های با فریم تیتان فلکس چطور هستند؟
من تهران هستم و اگر بتونم ببینمتون بسیار عالی هست من محل کارم نزدیک میدان فلسطین هست.
09124248270 ایروانی

ممنون از شما

adel777
18-11-2015, 23:41
سلام.
مطمئنید اصل هستن؟چون من همین مارک بلو کنترل را به تازگی قیمت کردم 600 هزار.از جایی هم قیمت گرفتم که مطمئنم اصل میاره.
اگه اطمینان دارید لطفا ادرسش را بگید.

howhow
09-12-2015, 22:51
سلام دوستان اگه قصد خرید عینک طبی و آفتابی رو دارید به اینستاگرام ما سر بزنید قیمتای خوبی داریم خوشحالم میشیم نظراتتون رو بهمون انتقال بدید.
ادرس اینستاگرام eastoptic

akparas
02-01-2016, 20:15
سلام این مارک لنز عینک super vision ساخت چین چجوریه اگه به درد نمی خوره و واسه چشم مناسب نیست برم عوضش کنم چون 20 تومن در اومد اگه مارک بهتری یا نوع بهتری سراغ معرفی کنین قیمت تا 70 80 تومن مشکلی نداره
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][1].jpg ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][1].jpg ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mr.shei2n
14-01-2016, 15:52
سلام به همه
دوستان من شماره چشمم اینه
OD=-3.5-5.00*23
OS=-1.5-5.00*180
یه لنز 1.67 یا 1.74 خوب میخواستم
ولی این مغازه دار ها و این فروشنده های جمهوری و چین آدمو گیج می کنن
همه قیمتی بهم دادن
لطفا یکی که بلده بم کمک کنه
ممنون

mr.shei2n
15-01-2016, 17:39
سلام می خواستم یه عدسی خوبه 1.67 برای این شماره بهم معرفی کنید
OD=-3.5-5.00
OS=-1.5-5.00

DrTrCk
18-01-2016, 22:17
نظرتان راجب عینک های بدون فریم چیست؟ آیا خوب هستن یا بد؟

mahdi-ar
27-01-2016, 18:55
دوستان بنده چشام یه مقدار ضعیف شده و میخوام عدسی های عینکم رو عوض کنم ولی هر مغازه ای که میری میگه فلان مارک خوبه و یه قیمتی میده .اتفاقی این فروم رو دیدم حالا چندتا راهنمایی میخوام:

1.بنده کارم جوریه که با مانیتور زیاد کار میکنم حالا با توجه به این امر چه عدسی ای واسم بهتره؟؟
2.این عدسی هویا و غیره که تو این فروم بحثش هست و میگن واسه کار با وسایل دیجیتال خوبه قیمتاش چنده و راحت پیدا میشه؟؟
3. 60-70 تومن عدسی خوب و با کیفیت پیدا میشه؟

ara.hojabr
28-01-2016, 10:20
با سلام خدمت مهدی عزیز
شما به دلیل استفاده زیاد از مانیتور به طور قطع باید از عدسی های همراه با پوشش فیلتر الکترواستاتیک استفاده کنید.
بیشتر عدسی های آنتی رفلکس این قابلیت رو دارن
در حال حاضر بهترین عدسی جهت استفاده از وسایل الکترونیکی لنزو HOYA هست که علاوه بر پرتوهای الکترو استاتیک بخشی از نورهای طیف ابی که بیشتر از وسایل الکترونیکی پخش میشه رو حذف میکنه
اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید بنده در خدمت هستم این شماره تماس بندست که درصورت نیاز براتون عدسی و ساخت عینک رو انجام خواهم داد

آرش هژبر
کارشناس اپتیک فروشگاه اینترنتی کافه عینک
W W W. CAFEEYNAK .C O M ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
۰۲۱۶۶۳۹۹۲۶۴
۰۹۱۲۱۲۳۰۶۹۰

amir111111111
14-02-2016, 21:21
یک سوال از محضر دوستان داشتم اگر سریع جواب بدین ممنون میشم . بین عینک با فریم " بتا تیتانیوم " و عینک با فریم " الومینیوم " کدام بهتر است ؟ برای من سبکی عینک خیلی مهمه ؟ توی ویکی پدیا نوشته تیتانیوم 60% از الومینیوم سنگین تر هست . پس چرا همه تیتانیوم رو میخرن؟

ara.hojabr
16-02-2016, 09:00
با سلام به امیر عزیز

به دلیل مقاومت بالا و شکل پذیری فوق العاده فلز تیتانیوم در ساخت فریم های عینک طبی این امکان وجود داره که از مقدار کمتری فلز تیتانیوم استفاده کرد بنابر این ظرافت ساخت فریم بیشتر میشه و در نتیجه وزن نهایی فریم بعد از ساخت هم پایین میاد اما در مقایسه با آلمینیوم همونطور که شما گفتید فلز آمینیوم در مقایسه با فلز تیتانیوم وزن کمتری داره اما به دلیل انعطاف پذیری و مقاومت پایین این فلز در ساخت فریم عینک باید ضخامت فریم افزایش داده بشه تا استحکام بالا بره و در نتیجه وزن نهایی فریم پس از ساخت بیشتر از فریم ساخته شده از فلز آلمینیومی هست.
موفق باشید.

آرش هژبر
W W W. CAFEEYNAK .C O M ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
۰۲۱۶۶۳۹۹۲۶۴
۰۹۱۲۱۲۳۰۶۹۰

ara.hojabr
16-02-2016, 14:37
با سلام به امیر عزیز

به دلیل مقاومت بالا و شکل پذیری فوق العاده فلز تیتانیوم در ساخت فریم های عینک طبی این امکان وجود داره که از مقدار کمتری فلز تیتانیوم استفاده کرد بنابر این ظرافت ساخت فریم بیشتر میشه و در نتیجه وزن نهایی فریم بعد از ساخت هم پایین میاد اما در مقایسه با آلمینیوم همونطور که شما گفتید فلز آمینیوم در مقایسه با فلز تیتانیوم وزن کمتری داره اما به دلیل انعطاف پذیری و مقاومت پایین این فلز در ساخت فریم عینک باید ضخامت فریم افزایش داده بشه تا استحکام بالا بره و در نتیجه وزن نهایی فریم پس از ساخت بیشتر از فریم ساخته شده از فلز آلمینیومی هست.
موفق باشید.

آرش هژبر
۰۲۱۶۶۳۹۹۲۶۴
۰۹۱۲۱۲۳۰۶۹۰

amir111111111
10-03-2016, 20:54
لطفا کسی که اطلاع داره این سوال رو جواب بده . من یک عینک بدون فریم دارم ایا می تونم از عینکساز بخوام که محل پیچ شدن پل بینی اون رو در محلی که من میخوام پیچ کنه یا اینکه نمیشه همچین کاری کرد و باید حتما در محلی که خود کارخونه قرار داده انجام بشه ؟ یعنی پل بینی نسبت به محل فعلی در حد دو سه میلیمتر پایینتر پیچ بشه ؟

ara.hojabr
11-03-2016, 10:55
با سلام خدمت امیر عزیز
امیر جان جابجایی پل بینی تا دو یا سه میل مشکلی نداره و این کار انجام پذیر هست . اما نکته مهم در ساخت عینک مرکز اپتیکی یا کانون عدسی هست که با تغییر محل پل بینی باید تغییراتی روش اعمال بشه.
به عنوان مثال با جابجایی پل به سمت پایین مراکز کانونی هر دو سمت عدسی های عینک هم باید به همون اندازه به سمت پایین بیاد. و حتی بهتره که به اندازه جابجایی به ارتفاع عدسی ها هم افزوده بشه.
با رعایت کردن این نکات مشکلی پیش نمیاد و این کار امکان پذیر هست.
اگر کسی برات این کار رو انجان نداد با من تماس بگیر تا خودم برات ساخت و تغییرات رو انجام بدم. فقط کافیه فریم عینک و نسخه پزشکیت رو به دستم برسونی.

موفق باشید

آرش هژبر
۰۲۱۶۶۳۹۹۲۶۴
۰۹۱۲۱۲۳۰۶۹۰

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amir111111111
12-03-2016, 13:47
سلام آرش جان
از بابت جواب کاملی که دادی ممنون . یک سوال دیگر هم داشتم . ایا امکانش هست که برای عینک بدون فریم شکل عدسی رو خودم طراحی کنم و مثلا روی یک تکه مقوا اون رو در بیارم و بعد عینکساز بر اساس همین طرح عدسی رو درست کنه ؟ به عنوان مثال شکل شیشه کنونی مستطیلی هست اما من اون رو با یک شیشه بیضوی عوض کنم ؟

srx190d
12-03-2016, 15:47
سلام دوستان
فريم آفتابي با عدسي طبي
دو سه بار درست كرديم ولي چون عدسي معمولا به فريم خوب نميشينه زياد جالب در مياد چه كار كنم

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk by Javad

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-03-2016, 17:39
سلام دوستان
وقتی عینک میخرین دسته اش اینجوریه
باید با آب داغ و یا سشوار گرمش کنین و خمش کنین تا اینجوری بشه
اگر با خم کردن هم درست نمیشه پس خیلی بلنده و باید روکش رو گرم کنین و دربیارین و دسته رو یک سانت یا بیشتر با سیم چین کوتاه کنین و بعدش روکش رو جابزنین و خمش کنین
اگر دسته قفل نشه پشت گوش , عینک هی روی دماغتون لیز میخوره و میاد پائین

ara.hojabr
13-03-2016, 10:15
سلام مجدد خدمت امیر عزیز

بله امیر جان این امکان هم وجود داره اما باید سایز ها رو به دقت و با تناسب تغییر بدی تا کلیت شکل فریم از استاندارد خارج نشه.
و مطمئنا انجام این تغییرات هم نیاز به تجربه کاری و علم کافی عینک ساز داره تا بتونه هم تغییرات ظاهری رو اعمال کنه و هم اینکه از نظر پزشکی تمام نکات رو رعایت کنه.
از نکات مهم در طراحی شکل دمو لنز این هست که عرض شکل بیضی طراحی شده حداکثر 2 تا 4 میل کمتر یا زیادتر از الگوی اصلی عینک باشه

موفق باشید

آرش هژبر
۰۲۱۶۶۳۹۹۲۶۴
۰۹۱۲۱۲۳۰۶۹۰

ara.hojabr
13-03-2016, 10:26
سلام خدمت شما
برای ساخت عینک آفتابی با عدسی طبی مناسب و بدون تغییر شکل استاندارد چند نکته مهم وجود داره!
1-انتخاب فریم متناسب با اندازه حدقه یا قسمت عدسی خور کمتر از 65-63 میلیمتر.
2-انحنای سطح عدسی خیلی زیاد نباشه. حداکثر بیس 6
3-قطر عدسی نمره دار استفاده شده در ساخت عینک حداقل 70 میلیمتر باشه و حتی در صورت نیاز برای رعایت کامل اندازه فاصله کانونی از عدسی های سفارشی استفاده شود
بازهم سوالی بود در خدمتم

موفق باشید
آرش هژبر
۰۲۱۶۶۳۹۹۲۶۴
۰۹۱۲۱۲۳۰۶۹۰

rz21
15-03-2016, 00:40
سلام خدمت شما
برای ساخت عینک آفتابی با عدسی طبی مناسب و بدون تغییر شکل استاندارد چند نکته مهم وجود داره!
1-انتخاب فریم متناسب با اندازه حدقه یا قسمت عدسی خور کمتر از 65-63 میلیمتر.
2-انحنای سطح عدسی خیلی زیاد نباشه. حداکثر بیس 6
3-قطر عدسی نمره دار استفاده شده در ساخت عینک حداقل 70 میلیمتر باشه و حتی در صورت نیاز برای رعایت کامل اندازه فاصله کانونی از عدسی های سفارشی استفاده شود
بازهم سوالی بود در خدمتم

موفق باشید

آرش هژبر
کارشناس اپتیک فروشگاه اینترنتی عینک تیتک
W W W. T E Y T A K .C O M ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

۰۲۱۶۶۳۹۹۲۶۴
۰۹۱۲۱۲۳۰۶۹۰

سلام
حدود قیمتش چه قدر میشه؟ جنس خوب و اصل و طبیعتاعدسی با کیفیت.

ara.hojabr
15-03-2016, 08:44
با عرض سلام مجدد

ببینید یه توضیحی در مورد اصل بودن خدمت شما بدم.
یه فریم آفتابی استاندارد صرف نظر از کشور سازنده باید :

۱- پرتوهای فرابنفش (UV) خورشید رو کاملا فیلتر کنه
۲- عدسی شفاف با وضوح دید خوبی داشته باشه
۳- جنس فریم برای پوست حساسیت زا نباشه
۴- به راحتی نشکنه و زود خراب نشه

با توجه به این نکات که عرض کردم همیشه به دنبال فریم خوب باشید

فریم آفتابی با تمام این ویژگی ها حداقل از ۲۳۰۰۰۰ - ۲۵۰۰۰۰ تومان شروع میشه و اگر تمایل به نصب عدسی طبی نمره دار + رنگ و پوشش های فیلتر پرتوهای فرابنفش یا آنتی رفلکس یا ضد خش و حتی فیلتر پلاریزه روی سطح عدسی باشید بسته به انتخاب نوع عدسی و پوشش های انتخابی قیمت عدسی از ۸۰۰۰۰ تومان به بالا متغییر هست که این مبلغ هم به قیمت فریم افزوده میشه.
یعنی حداقل قیمت یه فریم طبی آفتابی استاندارد حدودا ۳۳۰۰۰۰ تومان هست.

همونطور که عرض کردم قیمت عدسی بسته به میزان انحنا - سایز و پوشش ها و فیلتر های قرار گرفته روی سطح عدسی متفاوت هست.

چهارشنبه آخر سال خوب و بی خطری داشته باشید

موفق باشید

آرش هژبر

۰۲۱۶۶۳۹۹۲۶۴
۰۹۱۲۱۲۳۰۶۹۰

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-03-2016, 10:33
سلام
ایا امکانش هست که برای عینک بدون فریم شکل عدسی رو خودم طراحی کنم و مثلا روی یک تکه مقوا اون رو در بیارم و بعد عینکساز بر اساس همین طرح عدسی رو درست کنه ؟
به عنوان مثال شکل شیشه کنونی مستطیلی هست اما من اون رو با یک شیشه بیضوی عوض کنم ؟سلام
بنده با همین روش دو تا عینک طبی طراحی کردم و دادم عینکسازِ وارد برام ساخت
البته نیم فریم یا بدون فریم باید باشه و کانون لنز عینک باید در وسط باشه مثل این عکس که یک لنزش کوچک شده و کانونش نقطه ی قرمز ) هم در وسط قرار داده شده
این عینک فقط برای دوربینها مناسب هست و موقع مطالعه لازم نیست عینک رو از روی صورتشون بردارند
عینک هم بسیار سبک میشه

ara.hojabr
15-03-2016, 10:45
سلام
بنده با همین روش دو تا عینک طبی طراحی کردم و دادم عینکسازِ وارد برام ساخت
البته نیم فریم یا بدون فریم باید باشه و کانون لنز عینک باید در وسط باشه مثل این عکس که یک لنزش کوچک شده و کانونش نقطه ی قرمز ) هم در وسط قرار داده شده
این عینک فقط برای دوربینها مناسب هست و موقع مطالعه لازم نیست عینک رو از روی صورتشون بردارند
عینک هم بسیار سبک میشه

با سلام خدمت محمد عزیز
ممنون از جواب، در تایید شما باید عرض کنم هر گونه تغییر تو شکل عینک باید توسط عینکساز متخصص انجام بشه. و مرکز اپتیکی هم به همون نسبت باید تغییر کنه. اما یادتون باشه عینک مطالعه صرفا مخصوص مطالعه عست و به هیچ عنوان برای استفاده از فواصل بیشتر از 30 تا 50 سانت توصیه نمیشه.
و عینک چه دور چه نزدیک همیشه باید روبروی چشم قرار بگیره.
به عنوان مثال بعضی از افراد عینک مطالعه هودشون رو روی بینی قرار میدن و این کار کانلا اشتباه و دور کردن عینک از مقابل چشم باعث تاغییر اثر اپتیکی عدسی میشه و برای چشم بسیار آسیب زاست.
موفق و پایدار باشید

آرش هژبر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Sent from my SM-T805 using Tapatalk

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-03-2016, 22:20
اما یادتون باشه عینک مطالعه صرفا مخصوص مطالعه هست و به هیچ عنوان برای استفاده از فواصل بیشتر از 30 تا 50 سانت توصیه نمیشه.
و عینک چه دور چه نزدیک همیشه باید روبروی چشم قرار بگیره. سلام

ممنون از شما

از سن 35 به بالا چشم کم کم میره برای پیر چشمی یعنی عدسی چشم کم کم سفت میشه
فرد پیر چشم نمیتونه با یک عینک دور و نزدیک رو ببینه
بعضیها در پیر چشمی , چشمشون دور بین میشه یعنی دور رو خوب میبینند اما برای نردیک و مطالعه باید عینک بزنند
بعضیها نزدیک بین میشند یعنی بدون عینک راحت مطالعه میکنند اما برای دور باید عینک بزنند
بعضیها برای چند متری خوب میبینند اما برای دور و مطاله باید عینک بزنند که یا دو عینک باید بگیرند یا یک عینکِ 2 دید
کسی که پیر چشم شده و نزدیک بین هم هست , این عینک با عدسی باریک شده خیلی براش مناسبه
چون راحت با عینک دور رو میبینه و بدون برداشتن عینک هم مطالعه میکنه چون کافیه کمی به پائین نگاه کنه و عینک جلوی چشمش نیست چون باریک هست

باریک بودن عینک باعث سبکیش هم میشه

amir111111111
20-04-2016, 11:23
دوستان برای عینک آفتابی شیشه تیره مناسبتر هست یا کمی روشن ؟ این عینکهایی که توی اینستاگرام به فروش میرسه از نظر کیفیت چطور هست ؟ بعضی هاشون مدعی هستند که عمده فروشند و علت قیمت پایینشون به همین دلیله وگرنه از نظر کیفیت با عینکهایی که توی مغازه ها به قیمت چند برابر به فروش میرسه تفاوتی ندارن ؟

یک سوال دیگه هم داشتم . ایا کسانی که چشمهاشون ضعیف هست باید همیشه عینک روی صورتشون باشه . به عبارتی عینک نزدن باعث ضعیفتر شدن چشم میشه یا تاثیری نداره

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-04-2016, 13:29
دوستان برای عینک آفتابی شیشه تیره مناسبتر هست یا کمی روشن ؟ این عینکهایی که توی اینستاگرام به فروش میرسه از نظر کیفیت چطور هست ؟ بعضی هاشون مدعی هستند که عمده فروشند و علت قیمت پایینشون به همین دلیله وگرنه از نظر کیفیت با عینکهایی که توی مغازه ها به قیمت چند برابر به فروش میرسه تفاوتی ندارن ؟

یک سوال دیگه هم داشتم . ایا کسانی که چشمهاشون ضعیف هست باید همیشه عینک روی صورتشون باشه . به عبارتی عینک نزدن باعث ضعیفتر شدن چشم میشه یا تاثیری نداره

سلام
حساسیت چشمهای مردم به نور و رنگ با هم تفاوت داره که علتش تعداد سلولهای گیرنده نور و رنگ هست
یکی در روز چشمش اذیت میشه اما شب با چراغ خاموش میتونه راحت رانندگی کنه
یکی شب خوب نمیبینه اما زیر آفتاب اذیت نمیشه
همه مردم باید زیر آفتاب عینک آفتابی استاندارد بزنند که اشعه ماوراء بنفش UV رو بگیره و نور رو هم کم کنه
اونی که چشمش به نور حساستر هست باید عینک تیره تر بزنه
و اونی که چشمش به نور حساس نیست باید عینک روشن بزنه
زدن عینکی که نصفش روشنه نصفش تیره اشتباه هست و باعث تحریک زیاد مردمک چشم با حرکت دادن سر میشه
شیشه عینک باید رنگش یکنواخت باشه

بعضی عینکها شیشه اش شفافه اما ضد UV هست مخصوص کسانی که به نور حساس نیستند اما میخوان چشمشون رو از ماورا بنفش حفظ کنند
عدسی فتوکرومیک در گرما تغییر رنگش خیلی کم میشه و در سرما زیاد تغییر رنگ میده
=====================================
کسی که بدون عینک طبی راحت میبینه نباید عینک طبی بزنه
یعنی چی ؟
یعنی کسی که چشمش نزدیک بینه و عینک میزنه برای دیدن دور , برای مطالعه نباید عینک بزنه
برعکسش هم درسته

استفاده از لنز هم یکی از مشکلاتش همینه که نمیشه از روی چشم هی برداریمش و باعث فشار به چشم میشه

هیچ چیز بهتر از یک عینک سوپر سبک با عدسی کوچکِ پلاستیکی با کیفیتِ بالا و ضد UV و فتوكروميک با درجه ی رنگ مناسب نیست
کسی که چشمش ضعیفه و نمیره عینک بگیره یقیناً به چشمش فشار میاد و ضعیفتر میشه
بیماری قند هم باعث ضعیف شدن چشم و حتی کوری میشه (هشدار به عاشقان قند و شکر و نوشابه و شیرینی )

bas ali
20-04-2016, 15:24
عدسی فتوکرمیک در گرما تغییر رنگش خیلی کم میشه و در سرما زیاد تغییر رنگ میده

تنها عیب عدسی های فتوکروم همینه که برای تابستان بدرد نمیخوره و بهتره عینک طبی افتابی تهیه کرد که شیشه اش در کارخانه رنگ شده باشد

srx190d
20-04-2016, 15:42
مشكل همينه كه آفتابي طبي يكم مشكل پيدا كردنش و هم گرانتر

bas ali
21-04-2016, 06:01
مشكل همينه كه آفتابي طبي يكم مشكل پيدا كردنش و هم گرانتر

الان تقریبا همه جا پیدا میشه . من خودم پارسال مارک یوروویژن یا یورو لنز گرفتم . البته اگه عدسی طبی افتابی کارخانه ای پیدا نگردین خودشون رنگ میکنن ولی انتی رفلکس دیگه نیست

hamid abt
24-04-2016, 17:56
سلام.

قبل از هر چیز از همه ی کسانی که چنین تاپیک پرباری رو ایجاد کردند تشکر می کنم. واقعا مفید بود. اما سوالم:

دوستان یه عدسی می خوام که

1) ضد UV باشه.
2) آنتی رفلکس.
3) ضد نور آبی دستگاه های دیجیتال.
4) مقاوم در برابر خش.

زیاد جست و جو کردم. به گزینه ی Essilor Prevencia رسیدم. دوستان گفته بودند این نوع عدسی توی ایران نیست. البته این رو چند ماه پیش گفته بودند. آیا در حال حاضر هم موجود نیست؟ اگر هست کسی جایی رو سراغ داره لطفا معرفی کنه. (البته اسیلور فورته هست که همه شرایط رو داره ولی Blue light protection رو نداره).

به جز پریونسیا چه گزینه ای رو پیشنهاد می کنید که 4 شرط بالا رو داشته باشه؟ (با سقف بودجه 300) با تشکر.

محمد 1381
24-04-2016, 18:41
سلام.

قبل از هر چیز از همه ی کسانی که چنین تاپیک پرباری رو ایجاد کردند تشکر می کنم. واقعا مفید بود. اما سوالم:

دوستان یه عدسی می خوام که

1) ضد UV باشه.
2) آنتی رفلکس.
3) ضد نور آبی دستگاه های دیجیتال.
4) مقاوم در برابر خش.

زیاد جست و جو کردم. به گزینه ی Essilor Prevencia رسیدم. دوستان گفته بودند این نوع عدسی توی ایران نیست. البته این رو چند ماه پیش گفته بودند. آیا در حال حاضر هم موجود نیست؟ اگر هست کسی جایی رو سراغ داره لطفا معرفی کنه. (البته اسیلور فورته هست که همه شرایط رو داره ولی Blue light protection رو نداره).

به جز پریونسیا چه گزینه ای رو پیشنهاد می کنید که 4 شرط بالا رو داشته باشه؟ (با سقف بودجه 300) با تشکر.

HOYA Blue control
تو ایران هست وارد هم شده.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نوریک اپتیک آورده 260 هزا رتومان!!!!!!!!!!!!!!!!!!

خیلی خیلی به نسبت عدسی های دیگه گرونه. فکر کم 250 هزا رتومنش سوده براشون.چون یه چیز جدیدم هست الانم اولشه کسی دیگه وارد نکرده حسابی از خجالت مشتری در میان تا ته!!!!!!!!!

با این پول میشه عدسی 2 دید تدریجی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آلمان خرید سفارش داد از آلمان مستقیم هوایی بیارن.

الان تو پاساژ سعید و بزرگان عدسی آنتی رفلکس + ضد UV + ضد خش+ ضد اشعه الکترومگنتیک دارن میده جفتی 8 هزا رتومان.

MOHAMMAD_ASEMOONI
24-04-2016, 20:54
الان تو پاساژ سعید و بزرگان عدسی آنتی رفلکس ضد UV ضد خش ضد اشعه الکترومگنتیک دارن میده جفتی 8 هزا رتومان.سلام

8000 تومن یا 80,000 تومن ؟
اینجا گرونترینش فرانسوی که توی سرما وقتی با دهن بهش بخار بدین اسم شرکت نمایان میشه و بخار هم زود از بین میره . قیمت یک جفت عدسیش 500 هزار تومن . امریکائی و ژاپنیش حدود 50 تومن ارزونتره . بعدش دیگه کره ای و اینهاست حدود 250 تا 200 تومن
همین ویژگی ضد بخار هم اینجا یکی از معیارهاست چون اینجا شرجی زیاده و توی ساختمانها هوا سرده
وقتی میاین بیرون عدسی معمولی تا چند دقیقه بخار میگیره اما ضد بخار خیلی کم بخار میگیره و ظرف 30 ثانیه هم بخارش خشک میشه

hamid abt
24-04-2016, 21:09
HOYA Blue control

خیلی خیلی به نسبت عدسی های دیگه گرونه. فکر کم 250 هزا رتومنش سوده براشون.چون یه چیز جدیدم هست الانم اولشه کسی دیگه وارد نکرده حسابی از خجالت مشتری در میان تا ته!!!!!!!!!

با این پول میشه عدسی 2 دید تدریجی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آلمان خرید سفارش داد از آلمان مستقیم هوایی بیارن.

الان تو پاساژ سعید و بزرگان عدسی آنتی رفلکس + ضد UV + ضد خش+ ضد اشعه الکترومگنتیک دارن میده جفتی 8 هزا رتومان.

ممنون بابت پاسخ.

اونی که گفتم توی ایران نیست (البته نقل قول از دوستان بود) منظورم Essilor Prevencia بود نه HOYA.

این مدل Hoya هم که شما گفتید قبلا دیده بودم. ضد UV نداره (توی مشخصاتش نگاه کنید).
l

محمد 1381
24-04-2016, 21:29
سلام

8000 تومن یا 80,000 تومن ؟
اینجا گرونترینش فرانسوی که توی سرما وقتی با دهن بهش بخار بدین اسم شرکت نمایان میشه و بخار هم زود از بین میره . قیمت یک جفت عدسیش 500 هزار تومن . امریکائی و ژاپنیش حدود 50 تومن ارزونتره . بعدش دیگه کره ای و اینهاست حدود 250 تا 200 تومن
همین ویژگی ضد بخار هم اینجا یکی از معیارهاست چون اینجا شرجی زیاده و توی ساختمانها هوا سرده
وقتی میاین بیرون عدسی معمولی تا چند دقیقه بخار میگیره اما ضد بخار خیلی کم بخار میگیره و ظرف 30 ثانیه هم بخارش خشک میشه

5 هزار تومن هم داریم تو ایران 1 جفت عدسی آنتی رفلکس.تو ایران همش چینیه.واسه همین ارزونه.وگرنه هویا ژاپن و زایس آلمان .اسلور فرانسه تو ایران هم گرونه

من عموم تو پاساژ سعید مرکز اپتیک ایران عدسی میفروشه.

آنتی رفلکس از 5 هزار تومنه تا گرونترین 24 هزار تومن هیدروفوبیک با گارانتی و و پاکت و دستمال و اسپری .اینا قیمت فروش به عینکساز البته. عینکساز همین رو به مردم عادی 60 هزا رتومن یا 90 هزا رتومن یا 120 هزا رتومن دیدم میفروشن .

بستگی به کشش پولی منطقه.به مردم میندازن عدسی 5 هزار تومنی رو میخرن 90 هزار تومن میفروشن

srx190d
24-04-2016, 21:47
همينجا كسي سفارش قبول نميكنه
نسخه بديم براي فرم آفتابي
با اين قيمت هايي كه ميگين

Zachyrock
25-04-2016, 21:59
سلام دوستان
این سایت عینکاش اورجینال هست یا تحت لیسانس شرکتی ؟؟؟؟

واسه چشم من که لیزیک کردم چه عینک افتابی باید استفاده کنم ؟

hamid abt
01-05-2016, 10:34
من هویا بلوکنترل دارم(آنتی رفلکس+محافظت در برابر نور آبی)
دیگه چشمهام مثل قبل قرمز نمیشه و دچار سردرد و خستگی نمیشم نمیگم فوق العاده اس ولی یه احساس نرمی کار با مانیتور رو دارم و موقعی که عینک رو برمیدارم این بیشتر برام ملموسه
ولی اصل کاری مراقبت خود آدم هست.
حتما از نرم افزار f.lux یا ردشیفت استفاده کنید
+ تایمر بزارید هر ۲۰ هشدار بده تا به چشمهاتون استراحت بدین.بالاخره عضله چشم یه عضله خیلی کوچیکه..زیاد ازش کار بکشی خسته میشه
+شب ها توی اتاق تاریک هم به هیچ وجهه از مانیتور یا گوشی و تبلت استفاده نکنید.چون هم فاتحه چشم رو میخونه و هم باعث اختلالات در خواب میشه

اینا رو مراقبت کنید دیگه تقریبا حله حالا اگر عینک مناسب هم گرفتید فبها

در ضمن عینک های نواسکوپ و گانر و امثالهم هم اصلا استاندارد نیستن حتی تاییده FDA رو هم ندارند با همین پول میتونید یه عدسی طبی از برندهای معروف و معتبر با تجویز چشم پزشک و متناسب با نمره چشم بگیرید

سلام. هویا بلوکنترل آنتی UV هم هست ؟ چون توی سایتش چیزی در این مورد ذکر نکرده ولی یه فروشگاه اینترنتی دیدم نوشته بود آنتی UV.

khalilpakbaz
01-05-2016, 16:05
سلام

دوستان نظرتون در مورد عینک Polo Ralph Lauren چیه ؟ از نمایندگی دبی یه مدل آفتابیش گرفتم 550 درهم چطوره کلا برندش ؟ رو بارکد کارتنش نوشته Made In China By Luxottiga Tristar

اینم عکسش:

AhmadN2
03-05-2016, 01:14
سلام.
راه تشخیص اصل بودن لنز‌های اسیلور چیه؟

misoft
03-05-2016, 05:16
سلام. هویا بلوکنترل آنتی UV هم هست ؟ چون توی سایتش چیزی در این مورد ذکر نکرده ولی یه فروشگاه اینترنتی دیدم نوشته بود آنتی UV.

سلام
خیر، هویا در مشخصات عدسی بلوکنترل اصلا حرفی از فیلتر اشعه ماورا بنفش نزده، من خودم با دستگاه چک کردم حدود 60 درصد اشعه ماورابنفش رو عبور میده (تست با لنزومتر دیجیتال هاویتز انجام شد). هویا محصولی مخصوص کنترل اشعه ماورابنفش داره به نام UV Control.

MOHAMMAD_ASEMOONI
03-05-2016, 07:56
سلام
در اين کلیپ با 3 آزمایش ساده , فتوکرومیک و پولاروید و ضد UV رو مشخص میکنه
برای تستِ UV , عینک رو میگیره جلو لامپ ماوراء بنفش و میگه چون نور بنفش رو از خودش رد نمیکنه پس UV رو هم رد نمیکنه!!!
این حرف درسته ؟

UV که با چشم بشر قابل دیدن نیست . شاید بنفش رو جذب میکنه اما UV رو نه .
درسته ؟

misoft
03-05-2016, 14:04
سلام.
راه تشخیص اصل بودن لنز‌های اسیلور چیه؟
سلام
در سری کریزال مانند اسیلور آلیزه(A2) ، اسیلور فورته یووی و اسیلور ارمیکس (1.6) میتونید روی شیشه با دهان ها بکنید تا بخار بگیرد بعد در همان حالتی که بخار دارد در روشنایی مثلا روبه روی لامپ بگیرید و نشان «Crizal» را مشاهده کنید. در این سری یکی دیگه از راه‌های تشخیص رنگ آنتی رفلکس هست که تقریبا کمتر عدسی چنین رنگ زیبایی رو دارد.
راه جانبی هم دریافت پاکت عدسی هست.

موفق باشید

E.G_band
04-05-2016, 12:12
سلام دوستان:

من کارم با کامپیوتر زیاده و الان هم که پروژه پایان ترمم رو باید بدم و بیشتر از قبل مشغولم.

پیش اپتومتر هم رفتم.....

اما یه سوال:

عدسی های آنتی رفلکس از 30 تومن تا 250 تومن داشت عینک فروشی....الان با این شرایط چه مدلی باید بگیرم؟؟؟

یه سرچی هم زدم 500 مدل عدسی بود:n09: کدومش مناسب تره؟؟؟

برای مثال لینک زیر:

ara.hojabr
05-05-2016, 09:55
با سلام خدمت شما دوست عزیز
باید خدمت شما عرض کنم که برای رفع خستگی , قرمزی و محافظت چشم از پرتوهای الکترومگنتیک وسایل الکترونیکی بنده سه نوع عدسی بیشتر به شما توصیه نمیکنم .

۱ - عدسی HOYA blue ساخت ژاپن به قیمت ۲۸۰۰۰۰ تومان
۲ - عدسی LTL bluecontrol ساخت ایتالیا به قیمت ۳۳۰۰۰۰ تومان
۳ - عدسی ZEISS bluecontrol ساخت آلمان به قیمت ۷۰۰۰۰۰ تومان

عدسی های با قابلیت بلوکنترل به قطع نسل جدید عدسی ها برای محافظت بیشتر چشم در برابر پرتوهای مضر هستند که با حذف بخشی از طیف رنگی آبی وضوح دید شما رو بالاتر برده و باعث میشه چشمتون دیرتر خسته بشه .

در صورت نیاز به خدمات ساخت بنده در خدمت شما هستم

آرش هژبر
۰۲۱۶۶۳۹۹۲۶۴
۰۹۱۲۱۲۳۰۶۹۰

mehrabooni
18-05-2016, 16:47
دوستان بهترین عدسی بازار که بیشترین قابلیت ها رو داشته باشه چیه

چون با کامپیوتر زیاد سروکار دارم میخوام همه ی قابلیتها رو داشته باشه یعنی بهترین عدسی بازار باشه

یه چشم پزشک آشنا داریم
میخوام عدسی مورد نظرمو سفارش بدم که بیاره

mehrabooni
18-05-2016, 16:48
درود:n01:

شماره چشم راستم جدیدا نیم شده
اما وضعیت چشم چپم صد درصد سالم سالمه

بهترین عدسی که بیشترین مزیت ها رو داشته باشه مال کدوم برنده
قیمتش اصلا مهم نیست

سپاس:n11:

mehrabooni
19-05-2016, 19:35
برای کار با کامپیوتر عدسی زایس تک دید بلو پروتکت هست که وضوح تصویربالایی داره 600 هزار تومان و عدسی هویا بلو کنترل 276 هزار تومان و همچنین عدسی بلو کات ال تی ال 270000 تومان گزینه هایی هست که بهتون پیشنهاد میکنیم
زایس تک دید بلو پروتکت با هویا بلوکنترل چه فرقی داره ؟

mehrabooni
19-05-2016, 20:08
باید خدمت شما عرض کنم که برای رفع خستگی , قرمزی و محافظت چشم از پرتوهای الکترومگنتیک وسایل الکترونیکی بنده سه نوع عدسی بیشتر به شما توصیه نمیکنم .

۱ - عدسی HOYA blue ساخت ژاپن به قیمت ۲۸۰۰۰۰ تومان
۲ - عدسی LTL bluecontrol ساخت ایتالیا به قیمت ۳۳۰۰۰۰ تومان
۳ - عدسی ZEISS bluecontrol ساخت آلمان به قیمت ۷۰۰۰۰۰ تومان

عدسی های با قابلیت بلوکنترل به قطع نسل جدید عدسی ها برای محافظت بیشتر چشم در برابر پرتوهای مضر هستند که با حذف بخشی از طیف رنگی آبی وضوح دید شما رو بالاتر برده و باعث میشه چشمتون دیرتر خسته بشه .

در صورت نیاز به خدمات ساخت بنده در خدمت شما هستم

آرش هژبر کارشناس اپتیک فروشگاه اینترنتی تیتک

سلام
در سری کریزال مانند اسیلور آلیزه(A2) ، اسیلور فورته یووی و اسیلور ارمیکس (1.6) میتونید روی شیشه با دهان ها بکنید تا بخار بگیرد بعد در همان حالتی که بخار دارد در روشنایی مثلا روبه روی لامپ بگیرید و نشان «Crizal» را مشاهده کنید. در این سری یکی دیگه از راه‌های تشخیص رنگ آنتی رفلکس هست که تقریبا کمتر عدسی چنین رنگ زیبایی رو دارد.
راه جانبی هم دریافت پاکت عدسی هست.

موفق باشید

HOYA Blue control

با عرض سلام مجدد

ببینید یه توضیحی در مورد اصل بودن خدمت شما بدم.
یه فریم آفتابی استاندارد صرف نظر از کشور سازنده باید :

۱- پرتوهای فرابنفش (UV) خورشید رو کاملا فیلتر کنه
۲- عدسی شفاف با وضوح دید خوبی داشته باشه
۳- جنس فریم برای پوست حساسیت زا نباشه
۴- به راحتی نشکنه و زود خراب نشه

با توجه به این نکات که عرض کردم همیشه به دنبال فریم خوب باشید

فریم آفتابی با تمام این ویژگی ها حداقل از ۲۳۰۰۰۰ - ۲۵۰۰۰۰ تومان شروع میشه و اگر تمایل به نصب عدسی طبی نمره دار + رنگ و پوشش های فیلتر پرتوهای فرابنفش یا آنتی رفلکس یا ضد خش و حتی فیلتر پلاریزه روی سطح عدسی باشید بسته به انتخاب نوع عدسی و پوشش های انتخابی قیمت عدسی از ۸۰۰۰۰ تومان به بالا متغییر هست که این مبلغ هم به قیمت فریم افزوده میشه.
یعنی حداقل قیمت یه فریم طبی آفتابی استاندارد حدودا ۳۳۰۰۰۰ تومان هست.

همونطور که عرض کردم قیمت عدسی بسته به میزان انحنا - سایز و پوشش ها و فیلتر های قرار گرفته روی سطح عدسی متفاوت هست.

چهارشنبه آخر سال خوب و بی خطری داشته باشید

موفق باشید

آرش هژبر
W W W. T E Y T A K .C O M ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

۰۲۱۶۶۳۹۹۲۶۴
۰۹۱۲۱۲۳۰۶۹۰

اگه قرار نیست راهنمایی کنین خبر بدین دوستان ؟

mehrabooni
20-05-2016, 18:26
تاپیک رو تعطیل کنید اگه کسی راهنمایی نمیکنه

ara.hojabr
28-05-2016, 14:12
تاپیک رو تعطیل کنید اگه کسی راهنمایی نمیکنه

دوست عزیز سلام

در جواب شما باید بگم کاربرد هر دو عدسی یکسان هست . اما برند زایس علاوه بر مطرح بودن بیشتر در سطح جهان از پوشش های قویتر و شفافیت بیشتری بر خوردار هستند.
در نهایت با توجه به کاربرد یکسان شما با توجه به بودجه خوتون انتخاب رو انجام میدید.

روز خوش

آرش هژبر
۰۲۱۶۶۳۹۹۲۶۴
۰۹۱۲۱۲۳۰۶۹۰

ara.hojabr
28-05-2016, 14:19
سلام
حدود قیمتش چه قدر میشه؟ جنس خوب و اصل و طبیعتاعدسی با کیفیت.
با سلام
عدسی مارک BG ایتالیا ۶۰۰۰۰ تومان + ۴۵۰۰۰ تومان هزینه رنگ و پوشش فیلتر UV که مجموعا میشه ۱۰۵۰۰۰ تومان
موفق باشید

آرش هژبر
۰۲۱۶۶۳۹۹۲۶۴
۰۹۱۲۱۲۳۰۶۹۰

mehrabooni
29-05-2016, 19:36
دوست عزیز سلام

در جواب شما باید بگم کاربرد هر دو عدسی یکسان هست . اما برند زایس علاوه بر مطرح بودن بیشتر در سطح جهان از پوشش های قویتر و شفافیت بیشتری بر خوردار هستند.
در نهایت با توجه به کاربرد یکسان شما با توجه به بودجه خوتون انتخاب رو انجام میدید.

روز خوش

آرش هژبر
۰۲۱۶۶۳۹۹۲۶۴
۰۹۱۲۱۲۳۰۶۹۰

عدسى هويا بلوپروتكت چيه ؟ چه قابليتهايى داره
براى كسى كه چشم هاش سالمه اما بيشتر از ٨ ساعت از كامپيوتر استفاده ميكنه چه عينكى پيشنهاد ميدين ؟

goodson
06-06-2016, 00:08
سلام من بعد نیم ساعت استفاده از عینک بشدت سردرد و خستگی میکنم دکتر گفت عادت میشه ایا درسته گفته ایشون

MOHAMMAD_ASEMOONI
06-06-2016, 05:20
سلام من بعد نیم ساعت استفاده از عینک بشدت سردرد و خستگی میکنم دکتر گفت عادت میشه ایا درسته گفته ایشون
سلام
آیا هر دو چشم به یک اندازه ضعیف هست ؟ یا با هم فرق داره ؟
این رو خودتون خیلی راحت میتونین آزمایش کنبن
یک نوشته های ریز رو بیارین , آروم آروم به چشم چپ نزدیک کنین یا دور کنین (چشم راست بسته باشه )
یادداشت کنین که در چه فاصله ای شروع میکنه به تار شدن یا واضح میشه ؟
برای چشم راست هم همین رو انجام بدین
اگر مثل هم نباشه مشخص میشه
نمره ی چشم شما درست تعیین نشده و یا عینک درست قرار نمیگیره روی صورتتون و یک عدسی بالاتر هست و یا یک عدسی بیشتر به چشم نزدیک هست و یا مردمکهای چشمهاتون در کانون عدسیها قرار نداره و یا یک چشم یا هر دو آستیگمات هست و عدسیها نیست

goodson
06-06-2016, 11:26
سلام
آیا هر دو چشم به یک اندازه ضعیف هست ؟ یا با هم فرق داره ؟
این رو خودتون خیلی راحت میتونین آزمایش کنبن
یک نوشته های ریز رو بیارین , آروم آروم به چشم چپ نزدیک کنین یا دور کنین (چشم راست بسته باشه )
یادداشت کنین که در چه فاصله ای شروع میکنه به تار شدن یا واضح میشه ؟
برای چشم راست هم همین رو انجام بدین
اگر مثل هم نباشه مشخص میشه
نمره ی چشم شما درست تعیین نشده و یا عینک درست قرار نمیگیره روی صورتتون و یک عدسی بالاتر هست و یا یک عدسی بیشتر به چشم نزدیک هست و یا مردمکهای چشمهاتون در کانون عدسیها قرار نداره و یا یک چشم یا هر دو آستیگمات هست و عدسیها نیست
هر دو چشم یک نمره هست 1.75 عینک قبلیم 25 صدم بود الان رفته بالا طرف میگفت عادت میکنه ولی خیلی دو چشام فشار میاد این استیگمات ک میگین با ضعیفی فرق میکنه

ara.hojabr
07-06-2016, 19:44

بله میزان آستیگمات با میزان ضعیفی متفاوت هست.
همونطور که دوست عزیزمون فرمودند ممکنه اشتباهی در ساخت وجود داشته باشه و همچنین امکان تجویز نمره اشتباه هم ممکنه . یکی از علت هایی ممکن هم عدم تنظیم بودن فریم روی صورت هست که تمام این مطالب باید چک بشه .
با اطمینان میتونم بگم که عادت کردن به عینک با استفاده مداوم میتونه حداکثر تا ۱۲ ساعت بر طرف بشه اما این فشاری که شما میفرمایید که تا این حد اذیت میکنه حتما باید بررسی بشه .
در صورت نیاز میتونید با مراجعه حضوری به فروشگاه ما با همراه داشتن نسخه پزشک این اشکالات رو براتون بررسی کنیم.

در خدمت شما هستیم

آدرس ما :

خیابان چهاردهم جهان آرا - بعد از چهار راه اول - خیابان کاج - پلاک ۲۰۰
۰۹۱۲۱۲۳۰۶۹۰
وب سایت ما : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-06-2016, 07:45
هر دو چشم یک نمره هست 1.75 عینک قبلیم 25 صدم بود الان رفته بالا طرف میگفت عادت میکنه ولی خیلی دو چشام فشار میاد
این استیگمات که میگین با ضعیفی فرق میکنه ؟
سلام
ضعیف شدن معمولاً به دوربین یا نزدیک شدنِ چشم اطلاق میشه که علتش خارج شدنِ کره ی چشم از حالتِ کروی هست اما آستیگمات یعنی قرنیه ی چشم که کمی برآمده هست و کاملاً شفاف هم هست دچار موجهای ریزی میشه که باعث میشه شعاعهای نور موقع عبور ازش مستقیم عبور نکنه و کج و کوله بشه درنتیجه شخص تصویر رو صاف و درست نمیبینه
هر چی موجهای قرنیه بیشتر ئ شدیدتر باشه آستیگمات هم بیشتر میشه
آدمهای آستیگمات قادر به درست دیدنِ خطهای نازک و ظریفِ کنار هم نیستند و اگر بهشون بگین اون خطها رو بشمارند قاطی میکنند چون قادر به تفکیک اون خطها از هم نیستند
بهتره شما مراجعه کنین به یک یا دو جای دیگه تا نمره ی چشمهاتون دوباره اندازه گیری بشه و عینک هم چک بشه که درست ساخته شده یا نه

sotsot
04-07-2016, 08:50
باسلام و احترام.لطفا در مورد عدسی پروگرسیو بنده را راهنمایی بفرمایید که چه مارکی را توصیه می کنید
نمره عینک دور + 2.25 و نزدیک +1.25 بدون استیگمات
عدسی فشرده باشه ترجیحا 1.61یا فشرده تر، فتوکروم نباشه فقط انتی رفلکس و ضد خش. دید واید و گسترده و شفاف
لطفا اگر جدول قیمتها را دارید ایمیل بفرمایید با تو تلگرام بفرستید
مارکهایی که دیدم hoya , custom گزونترند
مارکهای متفرقه مثل فری فرم و اولترا واید را هم نمیدونم چه کیفتی دارند و ایا میشه حداقل دو سه سال ازشون استفاده کرد یا زود کیفیتشون را از دست میدهند لطفا راهنمایی بفرمایید چه عدسی و از کجا خرید کنم.
با تشکر.

- - - Updated - - -

باسلام و احترام.لطفا در مورد عدسی پروگرسیو بنده را راهنمایی بفرمایید که چه مارکی را توصیه می کنید
عدسی فشرده باشه ترجیحا 1.61یا فشرده تر، فتوکروم نباشه فقط انتی رفلکس و ضد خش. دید واید و گسترده و شفاف
مارکهای متفرقه مثل فری فرم و اولترا واید را هم نمیدونم چه کیفتی دارند و ایا میشه حداقل دو سه سال ازشون استفاده کرد یا زود کیفیتشون را از دست میدهند لطفا راهنمایی بفرمایید چه عدسی و از کجا خرید کنم.
با تشکر.

- - - Updated - - -

با تشکر.

- - - Updated - - -

با تشکر.

sotsot
04-07-2016, 08:52
09133136078
bayanelm@yahoo.com ستوده
لطفا راهنمایی بفرمایید
اصفهان

elyartab
09-07-2016, 12:33
سلام

یعنی این عینک های تو مغازه ها که انواع و اقسام مارک های ریبن پلیس و ... رو روشون دارن خدا وکیلی اصله اصل هستن؟! بحث قیمت به کنار، آدم زورش میاد جنس اصل رو به جای تقلبی یا حتی های کپی قالب کنن!
حالا من بیشتر روی صحبتم با عینک های طبی هست. آفتابی که تنوع بیشتر هم هست.
اصلا میشه از یه جای معتبر عینک اصل با قیمت منصفانه خرید؟
این بحث ارجینال و "تشخیص ارجینال بودن "در مورد همه اجناس فکر کنم مختص جهان سوم و ایرانه! تازه الان نشونه های مخفی ارجینال بودن رو هم جعل میکنن چه برسه به خود جنس.
ممنون میشم دوستان یه نظر قانع کننده و منطقی ارائه بدن

ّfarzad543
09-07-2016, 13:03
سلام دوستان....

یه سوال داشتم ...

میخواستم بدونم عددسی از جنس پلاستیک خوبه یا شیشه؟

stabesh
09-07-2016, 13:14
سلام
تا چند سال پیش عدسیهای شیشه ای بهتر بودن البته هنوزم از یه نظرایی بهترن ولی هم سنگینه هم زود خش میفته ولی کیفیت تصویر بهتره اما پلاستیک ضد نوره اگه با کیفیتشو بگیرین خش نمیفته و تا مدتها قابل استفاده است به نظر من از خود پزشک یا بینایی سنج بپرسین بهتر راهنمایی میکنن کدوم براتون بهتره الان ولی شیشه خیلی کمه

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

ّfarzad543
09-07-2016, 14:01
سلام
تا چند سال پیش عدسیهای شیشه ای بهتر بودن البته هنوزم از یه نظرایی بهترن ولی هم سنگینه هم زود خش میفته ولی کیفیت تصویر بهتره اما پلاستیک ضد نوره اگه با کیفیتشو بگیرین خش نمیفته و تا مدتها قابل استفاده است به نظر من از خود پزشک یا بینایی سنج بپرسین بهتر راهنمایی میکنن کدوم براتون بهتره الان ولی شیشه خیلی کمه

میتونین خلاصه و مفید در مورد خرید عینک راهنمایی کلی کنین:....

من زیاد حساسیت رو خرید ندارم ولی خوب یه راهنمایی کلی بد نیست....من یک چشمم نمره 1 داره و ان یکی 0.75....آستیگماتم هستم..ولی نمیدونم نمره استیگماتم چنده ..زیاد نیست فک کنم...

میخوام انتی رفلکس باشه..چون زیاد جلوی لب تاپ و کامپیورترم....فریم رو انتخاب کردم..یه فریم مستطیلی و کائوچویی هست....

اره به نظرم پلاستیکی بهتره....

ممنون و با تشکر

stabesh
09-07-2016, 14:15
میتونین خلاصه و مفید در مورد خرید عینک راهنمایی کلی کنین:....

من زیاد حساسیت رو خرید ندارم ولی خوب یه راهنمایی کلی بد نیست....من یک چشمم نمره 1 داره و ان یکی 0.75....آستیگماتم هستم..ولی نمیدونم نمره استیگماتم چنده ..زیاد نیست فک کنم...

میخوام انتی رفلکس باشه..چون زیاد جلوی لب تاپ و کامپیورترم....فریم رو انتخاب کردم..یه فریم مستطیلی و کائوچویی هست....

اره به نظرم پلاستیکی بهتره....

ممنون و با تشکر
چه جالب شماره چشماتون مثل منه و همین طور آستیگمات بودن البته من 15 سالی هست عینک میزنم بیشترم فکر کنم از کامپیوتره نزنم سردرد میشم بگذریم اگه فریم فلزی بگیرین بیشتر عمر میکنه تنها فرقش همینه و دقتم کنین تمام فریم بگیرین برای کامپیوتر حتما آنتی رفرلکس باشه که آلمانیش از همه بهتره اما کره ایشم خوبه
موفق باشید

ّfarzad543
09-07-2016, 14:16
یه سوال دیگه داشتم خدمتتون....

من چشمم به نور خورشید تقریبا حساسه...باید چه نوع عدسی بگیرم؟ عدسی فتوکورمیک با خوردن نورخورشید سیاه میشه...من اینطوری دوست ندارم و ایا بدون سیاه شدن امکانش هست؟

ّfarzad543
09-07-2016, 14:19
چه جالب شماره چشماتون مثل منه و همین طور آستیگمات بودن البته من 15 سالی هست عینک میزنم بیشترم فکر کنم از کامپیوتره نزنم سردرد میشم بگذریم اگه فریم فلزی بگیرین بیشتر عمر میکنه تنها فرقش همینه و دقتم کنین تمام فریم بگیرین برای کامپیوتر حتما آنتی رفرلکس باشه که آلمانیش از همه بهتره اما کره ایشم خوبه
موفق باشید

سلام...ممنون...

از کجا بفهمم آلمانیه یا کره ایه؟

stabesh
09-07-2016, 14:22
سلام...ممنون...

از کجا بفهمم آلمانیه یا کره ایه؟
سلام
دیگه خود فروشنده معمولا میگه باید بهش اعتماد کنین
عدسی ها آنتی رفلکس درجه داره برای نور خورشیدم داره اون عدسیایی که شما میگین برای قدیم بود که سیاه میشد تو نور خورشید

ّfarzad543
09-07-2016, 14:28
من تا 300 میخوام هزینه کنم...البته با عدسی....شما چی پیشنهاد میدین؟..فریمی که میخوام بخرم اینه:...

نظرتون چیه؟

ّfarzad543
09-07-2016, 14:30
سلام
دیگه خود فروشنده معمولا میگه باید بهش اعتماد کنین
عدسی ها آنتی رفلکس درجه داره برای نور خورشیدم داره اون عدسیایی که شما میگین برای قدیم بود که سیاه میشد تو نور خورشید

ممنون از پاسختون....من میخوام فردا برم مطب دکتر که نمره چشممو دوباره چک کنم....

بخوام بگم برای نورخورشید چی بگم...همینه که بگم انتی رفلکس برای نور خورشید و کامپیوتر میخوام خوبه؟؟؟؟!!!!!

stabesh
09-07-2016, 14:34
عینک خوبی به نظر میرسه مبارک باشه
بله بفرمایید به نور شدید حساسین خودشون تو نسخه مینویسین نوع عدسی رو

mehrabooni
16-07-2016, 17:16
بهترین عدسی زایس المان از نوع بلو پروتکت میباشد درسته

mehrabooni
16-07-2016, 17:19
بهترین عدسی زیر صدو پنجاه تومان چه مارکیه

ara.hojabr
17-07-2016, 10:29
بهترین عدسی زیر صدو پنجاه تومان چه مارکیه

با سلام خدمت شما

عدسی Asus چین مواد اولیه ژاپن با قابلیت بلوپروتکت یا بلو کات ۱۶۵۰۰۰ تومان
عدسی Essilor فرانسه ۱۶۰۰۰۰ تومان
عدسی BG ایتالیا ۱۴۰۰۰۰ تومان
عدسی Smartvision کره با ۲ سال ضمانت کلیه پوشش ها ۱۲۰۰۰۰ تومان

سوال دیگه ای داشتید در خدمت شما هستم

گروه اپتیک فروشگاه اینترنتی کافه عینک

mehrabooni
17-07-2016, 16:46
با سلام خدمت شما

عدسی Asus چین مواد اولیه ژاپن با قابلیت بلوپروتکت یا بلو کات ۱۶۵۰۰۰ تومان
عدسی Essilor فرانسه ۱۶۰۰۰۰ تومان
عدسی BG ایتالیا ۱۴۰۰۰۰ تومان
عدسی Smartvision کره با ۲ سال ضمانت کلیه پوشش ها ۱۲۰۰۰۰ تومان

سوال دیگه ای داشتید در خدمت شما هستم

در کل بهترین عدسی که همه ی قابلیت های خوب رو داشته باشه چیه
میخوام یه عدسی با شماره صفر بگیرم ینی طبی نباشه فقط واسه دفع اشعه های مضر ازش استفاده کنم
فتوکروم هم اصلا نباشه
فقط بقیه قابلیت ها رو داشته باشه مثل همین بلوپروتکت که گفتین

ara.hojabr
18-07-2016, 10:12
در کل بهترین عدسی که همه ی قابلیت های خوب رو داشته باشه چیه
میخوام یه عدسی با شماره صفر بگیرم ینی طبی نباشه فقط واسه دفع اشعه های مضر ازش استفاده کنم
فتوکروم هم اصلا نباشه
فقط بقیه قابلیت ها رو داشته باشه مثل همین بلوپروتکت که گفتین

در کل تو این بازه قیمت و با قابلیت بلو پروتکت ۲ عدسی با مارک ASUS و Eagle موجود هست

عدسی Asus همونطور که عرض کردم ۱۶۵۰۰۰ تومان هست . ساخت چین با مواد اولیه ژاپنی
عدسی Eagle هم ۱۷۵۰۰۰ تومان هست ساخت چین و مواد اولیه کره

هر دو عدسی های بسیار خوبی هستند . پوشش آنتی رفلکس و مقاومت بالا در برابر خط و خش هایی که بر اثر تمیز کردن عدسی ممکنه به وجود بیان . فیلتر یووی و فیلتر الکترومگنت و پوشش آبگیز برای تسهیل تمیز کردن عدسی ها و پوشش ضد چربی و قابلیت بلوپروتکت برای حذف طیف آبی مضر و خیره کننده نمایشگر های الکترونیکی

در صورت تمایل به تهیه و ساخت میتونیم براتون تخفیف ۱۰ درصدی هم اعمال کنیم .

engaged
18-07-2016, 15:22
با سلام .. راستش دکتر بهم گفت هردو چشمم نیم هست ولی چشم چپم کمی ضعیف تره که چیزی نگفت راجبش و منم گذشتم..فوق متخصص بود گفتم لابد یچی میدونه دیگه:n41: بعد گفت اگه میخوای لنز طبی بذاری باید شماره 0 رنگی بذاری (چون هدفم رنگی بودنش بود بیشتر)چون شماره هاش از 1 شروع میشه .. واقعا از 1 شروع میشه؟!؟!
نکته دیگه اینکه من نورها رو پخش و گنده تر از حدشون میبینم بنظر شما چشمام استیکماتی چیزی.. نیست؟! ینی دکتر من تست نکرده اینو یا واقعا مشکل دیگه ای نداشتم؟!؟!؟!:n23:

mehrabooni
18-07-2016, 18:11
در کل تو این بازه قیمت و با قابلیت بلو پروتکت ۲ عدسی با مارک ASUS و Eagle موجود هست

عدسی Asus همونطور که عرض کردم ۱۶۵۰۰۰ تومان هست . ساخت چین با مواد اولیه ژاپنی
عدسی Eagle هم ۱۷۵۰۰۰ تومان هست ساخت چین و مواد اولیه کره

هر دو عدسی های بسیار خوبی هستند . پوشش آنتی رفلکس و مقاومت بالا در برابر خط و خش هایی که بر اثر تمیز کردن عدسی ممکنه به وجود بیان . فیلتر یووی و فیلتر الکترومگنت و پوشش آبگیز برای تسهیل تمیز کردن عدسی ها و پوشش ضد چربی و قابلیت بلوپروتکت برای حذف طیف آبی مضر و خیره کننده نمایشگر های الکترونیکی

در صورت تمایل به تهیه و ساخت میتونیم براتون تخفیف ۱۰ درصدی هم اعمال کنیم .

فعلا که یه اسمارت ویژن خریدم
حالا میخوام بدونم اگه قیمت اصلا مهم نباشه شما چه پیشنهادی میدین بهترین عدسی چه مارکیه

hamed-pc
09-08-2016, 22:52
سلام
دوستان من عینک میخوام بخرم
فقط شیشه ۲۰۰ تومن قیمت داد عینک فروش میگه کره ای هست
حالا یه سوال دارم زایس آلمان میشه از دبی یا خارج از ایران سفارش داد که قیمتش پاینتر بیوفته ?
زایس میگه زیر ۳۰۰ تومن نیست
شماره چشم بنده ۸ر طرف ۲ نیم تا ۲/۲۵ صدم آستیکمات داره ۲ هم معمولی داره حالا دقیق نیاز باشه اعلام میکنم
متشکر

hamed-pc
09-08-2016, 22:53
سلام
دوستان من عینک میخوام بخرم
فقط شیشه ۲۰۰ تومن قیمت داد عینک فروش میگه کره ای هست
حالا یه سوال دارم زایس آلمان میشه از دبی یا خارج از ایران سفارش داد که قیمتش پاینتر بیوفته ?
زایس میگه زیر ۳۰۰ تومن نیست
شماره چشم بنده ۸ر طرف ۲ نیم تا ۲/۲۵ صدم آستیکمات داره ۲ هم معمولی داره حالا دقیق نیاز باشه اعلام میکنم
متشکر

ara.hojabr
10-08-2016, 10:03
با عرض سلام و وقت به خیر

عدسی های زیاد با قیمت های مختلفی وجود داره . که لیست این عدسی ها و قیمت هاش رو میتونم در صورت تمایل براتون ارسال کنم .
عدسی های آنتی رفلکس کره ای برای هر دو چشم از حداقل قیمت ۸۰/۰۰۰ تومان برای هر دو چشم با حداگثر میزان آستیگمات ۲/۰۰ +- شروع میشه . بسته به نوع پوشش ها و ضریب شکست و میزان آستیگمات قیمت ها متغییر هست .
در مورد عدسی زایس با ضریب شکست ۱/۵۰ و حداکثر آستیگمات ۲/۰۰ دو عدسی با پوشش LOTUTEC به قیمت ۲۰۰/۰۰۰ تومان و با پوشش DURAVISION که بسیار مقاوم و عالی هست 270/000 تومان هست .
فکر نمیکنم سفارش از خارج ایران ارزونتر از این قیمت ها باشه و عملا امکان پذیر باشه .

در صورت تمایل به دریافت لیست کامل قیمت ها لطفا از طریق تلگرام به شماره ۰۹۱۲۱۲۳۰۶۹۰ با ما در ارتباط باشید .

misoft
10-08-2016, 23:13
سلام بر شما
دوست عزیز ، اگر عدسی های زایس رو در دو دسته موجود ( یعنی به تعداد در انبار موجود است) و سفارشی (یعنی بنا به درخواست مشتری و تولید یک لنگه عدسی با مشخصات نسخه بیمار) تقسیم کنیم
عدسی های موجود زایس تا سیلندر (استیگمات) 2 موجود است ، یعنی اگر شما قصد خرید عدسی برای چشم با آستیگماتیسم 2.25 داشته باشید موجود نیست.
همچنین توجه داشته باشید عدسی ها زایس در گروه ایندکس 1.50 تا مجموع نمرات 4 موجود هستند. مثلا اگر نمره چشم شما 2.25 منفی با آستیگمات 2 منفی باشد موجود نیست.

قیمت عدسی های زایس طبق لیستی که توسط شرکت در اختیار عینک فروشان قرار گرفته است برای ایندکس 1.50 (عدسی با فشردگی کم) با پوشش لوتوتک (Lotutec) ، 84 هزار تومان و با پوشش دوراویژن پلاتینیوم (DuraVision Platinium) مبلغ 120 هزار تومان بابت هر شیشه می‌باشد. یعنی اگر قیمت عدسی را بخواهیم به صورت یک جفت بیان کنیم 168 هزار تومان برای لوتوتک و 240 هزار تومان برای دوراویژن.

قیمت عدسی های سفارشی زایس بیشتر از این مبلغ خواهد بود که 1- زمان بر هستند 2- بنده از قیمت عدسی سفارشی اطلاع خاصی ندارم
شما اگر خارج از ایران آشنایی دارید ، قیمت بگیرید ، ضرر نداره:n01:

برای آستیگمات بالای دو به نظر بنده عدسی هایتک (Hitec) آنتی رفلکس با قیمت 50 هزار تومان و هایتک فتوکرومیک با قیمت 80 هزار تومان برای هر شیشه به نسبت هزینه ای که میکنید کاملا مناسب هست. یا اینکه برید سمت عدسی های سفارشی زایس، اسیلور، هویا یا رودن اشتوک.

hamed-pc
11-08-2016, 09:45
سلام
متشکر از راهنمایی شما
من تازه متوجه شدم آستیکمات بنده ۲.۲۵ هست پس زایس کلا منتفی میشه
حالا اگر بخواهیم کیفیت خوب مخصوصا توی فتوکرومیک پیدا کنیم سراغ چه شرکتی بریم بهتره که پیش کسوت باشه توی این کار جنس هم یا کره ای باشه یا ژاپن
ممنون میشم راهنمایی کنی

misoft
12-08-2016, 11:38
سلام
متشکر از راهنمایی شما
حالا اگر بخواهیم کیفیت خوب مخصوصا توی فتوکرومیک پیدا کنیم سراغ چه شرکتی بریم بهتره که پیش کسوت باشه توی این کار جنس هم یا کره ای باشه یا ژاپن
ممنون میشم راهنمایی کنی

سلام
به نظر من همان عدسی هایتک فتوکرومیک که گفتم خوبه ،اگر کمی قیمت مناسب تر بخواهید، اسمارت ویژن ترانزیشن هم بد نیست ، حالا کره یا ژاپنش بودن این عدسی ها رو نمیدونم ولی کیفیتش خوبه. به نظر من که همه تولید چین یا امثال چین هستند. الآن یکی از کارخانه های بزرگ برند بسیار معروف رودن اشتوک در تونس هست، اسیلور در بسیاری از کشورها از قبیل چین، هند، حتی این کشورهای ریز حاشیه خلیج فارس کارخانه داره، هویا هم که رسما پشت پاکت عدسی هاش نوشته تایلند، حالا کدوم عدسی ساخت ژاپن یا کره باشه محل بحثه. مهم تکنولوژی ساخت و کیفیت هست.

یه نکته جانبی: تولید عدسی معمولا به صورت 0.25 صدم هست ، یعنی بین 2.00 و 2.25 نمره موجودی نداریم، اما چشم انسان اینطور نیست، شاید مثلا نمره چشم شخصی 2.11 صدم باشه، اینجا تشخیص اپتومتریست هست که 2.00 تجویز کنه یا 2.25 . شما یه مشاوره از اپتومتریست با تجربه بگیرید شاید با عدسی سیلندر 2 هم مشکل شما قابل حل باشه و بتونید از یه برند معتبر تر عدسی تهیه کنید

موفق باشید

Cyberlife
23-11-2016, 23:37
درود

تا صفحه 30 تاپیک رو خوندم نکات بسیار خوبی گفته شده از جمله دسته و پد باید ضد حساسیت باشه

عدسی در فریم بدون قاب ( گریف پیچ ) خیلی زود دچار شکستگی میشه، دستگاه های لنزومتر باید کاملاً

کامپیوتری و اتوماتیک باشه تا محور و pd رو به صورت خودکار بگیره و درصد خطا به حداقل برسه و ...

و اما شماره چشم من به این صورت هست:

R: -1.5*175
L: -1.5*165

چند روزه که دارم راجع به عدسی های کارل زایس و اسیلور مطالعه میکنم و متوجه شدم که کارل زایس

نمایندگی های تایید شده زیادی در ایران داره و در این نمایندگی ها دستگاههایی به نام i.Terminl و

i.Profiler دارن که به صورت دقیق مواردی از قبیل:

محل قرارگیری مرکز مردمک های چشم در داخل فریم
فاصله رأس قرنیه تا پشت عدسی عینک
زاویه شیب فریم بر روی صورت
زاویه انحنای فریم
اندازه های فریم
ارتفاع نصب

رو استخراج میکنن و بر اساس اون عدسی رو میسازن. ولی قیمت عدسی های سفارشی زایس گرونه

و یک عدسی مخصوص کار با کامپیوتر با نام BlueProtect رو 580 هزار تومان قیمت گرفتم، البته در کیفیت

زایس شکی نیست اما آیا مراکز دیگه ای هستند که دستگاههای مشابه ای داشته باشن و عدسی ها

قیمت کمتری داشته باشن، مثلاً Essilor یا Asahi و ..... مراکز اپتومتری تخصصی مشابه زایس دارند؟

راستی نظرتون راجع به نیم فریم های BULGET BG1320 ساخت پرتغال چیه، کیفیت اونها چطوره و کجا

میشه این فریم رو پیدا کرد؟

آیا برای خرید فریم باید اندازه صورتم رو بگیرم و استاندارد اندازه فریم ها به چه صورت هست؟

چه قسمتهایی از صورت رو باید اندازه گیری کنم و چطور این کار رو انجام بدم؟

misoft
26-11-2016, 21:23
سلام
فریم رو خبر ندارم
باید با فریم راحت و خوش چهره باشید، تا جایی که امکان داره فریم تخت انتخاب نمایید، فریم های بیس دار خیلی مناسب نیستند، اما توجه داشته باشید سایز عینک شما با توجه به نوع شیشه ای که انتخاب میکنید به طوری باشه که pd که در نسخه نوشته رعایت بشه. البته در مورد نسخه شما خیلی پی دی تاثیر گذار نیست.
زایس BlueProtect به دلیل سفارشی بودن در ایران گرونه، میتونید از برندهای دیگر استفاده نمایید.
هویا هم تقریبا ابزاری مشابه برای دریافت مشخصات دقیق عینک و فاصله ها و ... دارد که در اختیار برخی از مشتریانش گذاشته است.

در ضمن اگر عدسی مناسب فریم های ریملس انتخاب شود تقریبا امکان شکست عدسی برای مدت زمان کارکرد یکی دو سال صفر هست.

mahan999
04-12-2016, 12:13
میشه راجع به فرمول گروه بندی عدسی عینک ها توضیح بدید ؟

Cyberlife
04-12-2016, 13:38
سلام
فریم رو خبر ندارم
باید با فریم راحت و خوش چهره باشید، تا جایی که امکان داره فریم تخت انتخاب نمایید، فریم های بیس دار خیلی مناسب نیستند، اما توجه داشته باشید سایز عینک شما با توجه به نوع شیشه ای که انتخاب میکنید به طوری باشه که pd که در نسخه نوشته رعایت بشه. البته در مورد نسخه شما خیلی پی دی تاثیر گذار نیست.
زایس BlueProtect به دلیل سفارشی بودن در ایران گرونه، میتونید از برندهای دیگر استفاده نمایید.
هویا هم تقریبا ابزاری مشابه برای دریافت مشخصات دقیق عینک و فاصله ها و ... دارد که در اختیار برخی از مشتریانش گذاشته است.

در ضمن اگر عدسی مناسب فریم های ریملس انتخاب شود تقریبا امکان شکست عدسی برای مدت زمان کارکرد یکی دو سال صفر هست.

در ایران و تهران، مراکزی که تجهیزات اندازه گیری هویا رو داشته باشن کجا هستن؟

misoft
04-12-2016, 21:56
در ایران و تهران، مراکزی که تجهیزات اندازه گیری هویا رو داشته باشن کجا هستن؟

سلام
بنده تهران نیستم و اطلاعی ندارم، اگر تشریف آوردید قم در خدمت شما هستم.:n01:

misoft
04-12-2016, 22:00
میشه راجع به فرمول گروه بندی عدسی عینک ها توضیح بدید ؟

سلام
برای گروه بندی عدسی ها باید ابتدا نمرات اسفر و سیلندر را جدا کنیم. سپس هر نمره را در پله های دو واحدی قرار میدهیم. یعنی 1.25 در گروه 2 قرار میگیرد یا 2.25 در گروه 4 یا مثلا 6.00 در گروه 6.
سیلندر هم به همین صورت. یعنی :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید در گروه «دو با دو» قرار میگیرد.

mahan999
05-12-2016, 11:18
سلام
برای گروه بندی عدسی ها باید ابتدا نمرات اسفر و سیلندر را جدا کنیم. سپس هر نمره را در پله های دو واحدی قرار میدهیم. یعنی 1.25 در گروه 2 قرار میگیرد یا 2.25 در گروه 4 یا مثلا 6.00 در گروه 6.
سیلندر هم به همین صورت. یعنی :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید در گروه «دو با دو» قرار میگیرد.

سلام
خیلی ممنون از پاسخ شما یعنی اگر شماره چشم راست 1.25 اسفر و 2 سیلندر باشه میشه گروه 2 با 2 و چشم چپ 3.75 اسفر و 4.25 سیلندر میشه 4 با 6 درسته ؟
یعنی اون شخص دو عدسی با گروه 2 با 2 و 4 با 6 باید سفارش بده ؟
هزینه هر گروه نسبت به قبلی چند درصد میره بالاتر مثلا گروه 4 با 4 با همون مشخصات فشردگی و مارک از گروه 2 با 2 چقدر گرون تر هست ؟

misoft
05-12-2016, 16:06
سلام مجدد
بله همین طور هست ، البته استثناهایی هم وجود داره که فرمول خاصی دارند که کمی پیچیده میشه ولی در مورد 90 درصد نمرات منفی گروه بندی به همین نحو هست. در مورد نمرات مثبت یا شیشه های فتو برند PSS‌ معمولا گروه بندی فرق میکند.

شخص عدسی را طبق نمره سفارش میدهد نه طبق گروه بندی. چون عدسی های هر گروه حداکثر تا 2 نمره تفاوت دارند که تفاوت کمی نیست.

کاربرد گروه بندی بیشتر برای بررسی کردن فروشنده در لیست بنکدار هست که ببیند عدسی در انبار بنکدار موجود هست یا نه و همینطور برای تعیین قیمت عدسی از روی لیست فروش هست.
اینکه هر گروه با گروه دیگر چند درصد تفاوت قیمت دارند کاملا متفاوت هست و بستگی به وارد کننده دارد. به صورت تجربی خدمت شما عرض میکنم معمولا هرچه عدسی برند متفرقه تر داشته باشد تفاوت قیمت در گروه بندی بیشتر است . همچنین تفاوت آن دسته از عدسی ها بیشتر طبق گروه بندی سیلندر هست و خیلی نمره اسفر تاثیرگذار نیست.

مثلا در عدسی های پ معمولی گروه دو با دو 10 هزار تومان است اما دو با شش حدود 20 هزار تومان. در برند اسیلور فورته گروه دو 95 هزار و گروه چهار 100 هزار تومان. در برند زایس یا هویا اصلا تفاوت قیمتی بر اساس گروه بندی نداریم. البته شاید یکی از دلایل این امر که عدسی های رده بالا تفاوت قیمت کمی دارند این باشه که محدوده موجودی آنها خیلی زیاد نیست و معمولا تا سیلندر 2 بیشتر موجود ندارند.

fantom176
08-12-2016, 01:30
سلام
ببخشید بین این سه برند کدوم بهتره
1- آساهی
2- I&G
3-BG

mehdimehdi2006
16-12-2016, 18:30
اقایون عمل لیزیک نکنید
من خودم لیزیک کردم
الان بعد از 7 8 سال چشمم نمره گرفته
همون عینکه بهترینه

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-12-2016, 21:33
اقایون عمل لیزیک نکنید
من خودم لیزیک کردم
الان بعد از 7 8 سال چشمم نمره گرفته
همون عینکه بهترینه
سلام
فقط آقایون ؟ خانومها نه ؟
:20:
بعد از شوخی , این جور درمانها فقط معلول رو درمان میکنه اما علت رو درمان نمیکنه
مثال:
یک نفر هی موهاش بلند میشه , بره آرایشگاه و کوتاهش کنه و بگه آخیش راحت شدم از موی بلند !!!
خب این مو دائم داره رشد میکنه , چند هفته بعد دوباره همون آش هست و همون کاسه
کسی که چشمش دائم داره ضعیف میشه به علت بیماری قند یا ژنتیک یا استفاده ی اشتباه از چشمها و غیره , اگر بره عمل کنه بعد از مدتی دوباره چشماش ضعیف میشه چون علتِ ضعیف شدن هنوز وجود داره

جراحی دماغ هم همینطوره . دماغ تا آخر عمر در حال تغیبره . در سنین پائین تغییرش بیشتره پس جراحی در سنین پائین هم ماندگاریش کمتره
====================================
عینکهای الان با عینکهای 20 سال پیش فرق کرده
فریم ها بسیار سبک شده , عدسیها هم دیگه با شیشه درست نمیشه , سایز عدسبها هم کوچک شده که همه ی اینها باعث بسیار سبک شدنِ عینکها شده . فرهنگ عینک زدن هم تغییر کرده . سالها پیش هر کی عینک میزد خیلیها بهش میگفتند پیر شدی رفت اما حالا یک وسیله ی شیک و باپرستیژ هست یعنی کلاس آدم پائین که نمیاد هیچ , بالا هم میره
عینک فقط یک مراقبت میخواد تا نیافته , نشکنه , له نشه , خط و خدش نیافته روش .

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-12-2016, 09:20
سلام دوستان
این نکاتِ مهم رو موقع انتخاب عینک طبی و ساخت عدسیهاش در نظر داشته باشین:
به این عکسها نگاه کنین و ببینین مردمک چشم در کجای عدسی قرار داره . یک در وسط , یکی بالا , یکی گوشه , یکی پائین

عینک ساز باید حتماً با ماژیکی که پاک نمیشه جای مردمک چشم رو روی طلقهای فریم خام علامت بزنه تا بعداً برای ساخت عدسیهای طبی , کانونش رو دقیقاً روی همون علامت قرار بده و عدسی رو بُرش بزنه
اگر عینک ساز این کار رو انجام نده پس کارش رو درست بلد نیست
نکته ی بسیار مهم:
وقتی فریم عینک رو انتخاب کردین باید اون رو به چشم بزنین و پایه های بینی و دسته رو در بهترین حالت برای صورتتون تنظیم کنین و بعد از این کار , عینک ساز روی طلقهای عینک رو علامت بزنه
اگر قبل از تنظیم پایه ها و دسته علامت بزنه باعث میشه بعداً کانون عدسی روبروی مردمک چشمتون قرار نگیره که باعث میشه واضح نبینید و ممکنه باعث سردرد , سرگیجه , چشم درد و اشک ریزش چشم بشه . پس حتماً اول همه چیز عینک رو تنظیم کنین بعدش روی طلقش علامت بزنین .

mahan999
27-12-2016, 19:39
سلام
خیر، هویا در مشخصات عدسی بلوکنترل اصلا حرفی از فیلتر اشعه ماورا بنفش نزده، من خودم با دستگاه چک کردم حدود 60 درصد اشعه ماورابنفش رو عبور میده (تست با لنزومتر دیجیتال هاویتز انجام شد). هویا محصولی مخصوص کنترل اشعه ماورابنفش داره به نام UV Control.

یعنی عدسی هویا رو زیر uv meter بگذارید 400 نشون نمیده ؟
ببخشید پس اینuv meter که عینک فروشی ها دارند الکی هست .

a.bagheri.669117
10-01-2017, 00:09
با سلام
من برای اولین بار از لنز بلو کنترل هویا استفاده کردم با کمال ناباوری هنگام استفاده در شب متوجه نقطه های متعدد آبی رنگ که به شدت آزار دهنده هستن شدم مخصوصا هنگام رانندگی آیا این مشکل طبیعی هستش؟

mahan999
10-01-2017, 23:19
کسی راه ارتباطی با saeedn70 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نداره ؟ از سایت محروم شده نمیشه بهش پیغام داد

Cyberlife
08-02-2017, 11:03
درود بر دوستان عزیز

کدام بیمه یا بیمه تکمیلی بیشترین پرداخت را برای عینک دارد؟

چه راهی را برای کم کردن هزینه های عینک پیشنهاد میکنید

badboys_87
09-02-2017, 10:57
سلام
من دیروز رفتم عینک فروشی تا عینک مناسب کامپیوتر و آنتی رفلکس بخرم بعد از امتحان کلی فریم در نهایت فریم CAT رو انتخاب کردم عدسی رو هم فروشنده به من گفت برند kodak آمریکایی از همه بهتره و سفارش داد تا چند روز دیگر عینکم آماده میشه

حال سوالی که من داشتم
فریم عینک cat با قیمت دویست هزارتومن که خریدم ارجیناله یا فیکه و high copy است ؟
عدسی kodak واقعا ساخت آمریکاست چون من تحقیق کردم گفتند همه عدسی های موجود در ایران ساخت چین هستند ؟ نظر شما در مورد عدسی کداک چیه ؟ برند خوبیه؟

misoft
24-02-2017, 10:09
سلام دوستان
این نکاتِ مهم رو موقع انتخاب عینک طبی و ساخت عدسیهاش در نظر داشته باشین:
به این عکسها نگاه کنین و ببینین مردمک چشم در کجای عدسی قرار داره . یک در وسط , یکی بالا , یکی گوشه , یکی پائین

عینک ساز باید حتماً با ماژیکی که پاک نمیشه جای مردمک چشم رو روی طلقهای فریم خام علامت بزنه تا بعداً برای ساخت عدسیهای طبی , کانونش رو دقیقاً روی همون علامت قرار بده و عدسی رو بُرش بزنه
اگر عینک ساز این کار رو انجام نده پس کارش رو درست بلد نیست
نکته ی بسیار مهم:
وقتی فریم عینک رو انتخاب کردین باید اون رو به چشم بزنین و پایه های بینی و دسته رو در بهترین حالت برای صورتتون تنظیم کنین و بعد از این کار , عینک ساز روی طلقهای عینک رو علامت بزنه
اگر قبل از تنظیم پایه ها و دسته علامت بزنه باعث میشه بعداً کانون عدسی روبروی مردمک چشمتون قرار نگیره که باعث میشه واضح نبینید و ممکنه باعث سردرد , سرگیجه , چشم درد و اشک ریزش چشم بشه . پس حتماً اول همه چیز عینک رو تنظیم کنین بعدش روی طلقش علامت بزنین .

سلام
چند نکته:
علامت زدن بیشتر برای عدسی های تدریجی، دو دید و عدسی های تکدید آسفریک توصیه اکید می‌شود.
در بقیه موارد اگر علامت زده شود دید بهتری تجربه می‌گردد.
بهتر است هنگام انتخاب عینک ، عینکی انتخاب شود که پی دی آن (عینک) تقریبا برابر با پی دی چشم فرد استفاده کننده باشد.
یکی از موارد اشتباه ممکن در تراش و نصب عدسی (غیر از عدسی های تدریجی که به صورت سفارشی تهیه می‌شوند) این است که دقیقا مرکز عدسی مطابق با علامت زده شده بر روی طلق عدسی نصب گردد. (حساب کتاب داره به همین راحتی هم نیست! بسته به زاویه پانتوسکوپیک، قوس فریم و ... ، پی دی و ارتفاع مرکز عدسی تغییر میکند)
تقریبا اکثر عینک فروشی ها این کار را نمی‌کنند . (حداقل برای اکثر مشتریان این کار صورت نمی‌گیرد)
هنوز در بازار ایران (منظور معنای عام بازار هست نه صرفا بازار عینک) مشکل اصلی تشخیص جنس اصلی از تقلبی ، گرانفروشی ، عدم پایبندی به تهدات گارانتی و ... می‌باشد . به نظرم این نکات ظریف و البته مهم در اولویت های بعدی هستند.

Cyberlife
24-02-2017, 21:19
سلام
چند نکته:
علامت زدن بیشتر برای عدسی های تدریجی، دو دید و عدسی های تکدید آسفریک توصیه اکید می‌شود.
بهتر است هنگام انتخاب عینک ، عینکی انتخاب شود که پی دی آن (عینک) تقریبا برابر با پی دی چشم فرد استفاده کننده باشد.
یکی از موارد اشتباه ممکن در تراش و نصب عدسی (غیر از عدسی های تدریجی که به صورت سفارشی تهیه می‌شوند) این است که دقیقا مرکز عدسی مطابق با علامت زده شده بر روی طلق عدسی نصب گردد. (حساب کتاب داره به همین راحتی هم نیست! بسته به زاویه پانتوسکوپیک، قوس فریم و ... ، پی دی و ارتفاع مرکز عدسی تغییر میکند)
تقریبا اکثر عینک فروشی ها این کار را نمی‌کنند . (حداقل برای اکثر مشتریان این کار صورت نمی‌گیرد)
هنوز در بازار ایران (منظور معنای عام بازار هست نه صرفا بازار عینک) مشکل اصلی تشخیص جنس اصلی از تقلبی ، گرانفروشی ، عدم پایبندی به تهدات گارانتی و ... می‌باشد . به نظرم این نکات ظریف و البته مهم در اولویت های بعدی هستند.

خدا شما را برای ما نگهداره و بهتون برکت بده که با دقت و صبر و حوصله ما رو راهنمایی میکنید

توی همین تاپیک بود که یکی از دوستان گفته بود که عدسی عینک های بدون فریم زود ترک

برمیداره و میشکنه و توصیه کرده بودن که این مدل از عینک رو به هیچ عنوان خریداری نکنید اما

من دنبال عینکی هستم که خیلی کم توی صورت مشخص باشه یا اصلاً مشخص نباشه.

نظر شما در این باره چیه؟

نظرتون درباره فریمهای سیلهوت چیه؟

برند مشابه سیلهوت با همان کیفیت و سبکی و قیمت کمتر چی هست؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-02-2017, 19:04
خدا شما را برای ما نگهداره و بهتون برکت بده که با دقت و صبر و حوصله ما رو راهنمایی میکنید
برمیداره و میشکنه و توصیه کرده بودن که این مدل از عینک رو به هیچ عنوان خریداری نکنید اما
نظر شما در این باره چیه؟
سلام
بنده 10 سال پیش یک فریم خریدم 15 دلار . هنوز هم دارمش و هر روز ازش استفاده میکنم و چیزیش نشده چون عین چشمم ازش نگهداری میکنم .
مردم عینکشون رو میذارند روی فرش و مبل و رختخواب و بی حواس میشینند روش !!!!
میذارند توی جیبشون که احتمال له شدنش زیاده
میذارنش توی کیف با کلید و سکه و غیره که پر از خط و خدش میشه
اشتباه تمیزش میکنند و پر از خط و خدش میشه
ارزانترین عینک دنیا هم اگر ازش نگهداری بشه دهها سال عمر میکنه
عینک باید جعبه داشته باشه برای مسافرت و اینها نه کیف پارچه ای و چرمی که از عینک محافظت نمیکنه
وقتی نمیخوایم ازش استفاده کنیم باید بذاریمش جائی که دست و پای کسی بهش نرسه مثل پشت تلوزیون یا روی سر یخچال !!! یا هر جای دیگه تا کسی اشتباهی روش نشینه و بچه ها هم دستشون بهش نرسه
برای تمیز کردنش باید اول چند بار محکم به دو طرف فوت کنیم تا ذرات ریز شن و خاک برطرف بشه تا موقع پاک کردنش خط نیافته روی عدسی
تمیز کردنِ عدسیِ خیلی کثیف اشتباهه . باید اول با آب ولرم و یک قطره مایع طرفشوئی شسته بشه و تکونش بدیم و بعدش با دستمال تمیز و نرم و بدون فشار خشکش کنیم
عدسیهای عینک بنده بعد از 10 سال آخ نگفته
فریمهای تیتانیومی بسیار سبک و راحته و اگر درست ازش نگهداری بشه چیزیش نمیشه
باید با بعضی وسایل شخصی مثل نوزاد رفتار کرد (عینک , موبایل , لپ تاپ و غیره )

misoft
10-03-2017, 21:36

نظر شما در این باره چیه؟

سلام
مراقبت از عینک کاملا ضروری هست ، همانطور که دوست عزیز موارد اشکال را مطرح نمودند.
در فریم های ریملس اگر عدسی نشکن مانند عدسی هایی با جنس پلی کربنات (بازه قیمتی 40 تا 150 هزار تومان) یا ترایوکس(بازه قیمتی حدود 250 به بالا) یا عدسی های نشکن (بازه قیمتی 60 تا 260 هزار تومان) انتخاب شود مشکلی پیش نمی‌آید.
پیشنهاد من برای فریم های ریملس ، عدسی هایی از جنس ترایوکس یا نشکن - در واقع دیرشکن - هست که هر دو دارای گارانتی شکست می‌باشند و شما از این لحاظ مشکلی نخواهید داشت.
برای اطمینان شما عرض میکنم : عدسی های ترایوکس رو بنده تا حالا ندیدم که بشکنه، تقریبا احتمال شکست این جنس از عدسی ها صفر هست، عدسی های دیرشکن مانند اسیلور ارمیکس دارای 2 سال گارانتی شکست و عدسی های زایس دارای گارنتی شکست مادام العمر هستند.

فریم های سیلوت فریم های خوب اما گرانی هستند. به همین دلیل اکثر فروشگاه ها فریم های طرح اصلی را با قیمت های بسیار متفاوتی می‌فروشند.

Silmo Titan به نسبت قیمت کیفیت خیلی خوبی دارد.

OnlyRealMadrid
11-03-2017, 06:37
من یه عدسی طبی انتی رفلکس برای عینکم می خوام... به خصوص برای کار با رایانه.... از دوستان کسی می تونه راهنمایی کنه بهترین برند در ای زمینه چیه!؟ آساهی و اپتی سویس مد نظر خودم هست... کدوم برای کار با رایانه بهتره... برند دیگه ای هم در این زمینه هست!؟

اگر محدودیت بودجه ندارید، زایس آلمان بهترین انتخابه.

آیا لنزهای زایس کپی و فیک هم دارن؟ چطوری تشخیص داده میشن؟

اینجا ایرانه و هرچیزی کپی هم داره. برید تو سایت اصلی زایس و در قسمت نمایندگی هاش نام کشور رو بزنید ایران تا نمایندگی های رسمیشون تو ایران رو نشونتون بده

سلام واقعا برام مهمه لطفا جواب بدید
اینجا خوندم عدسیای مارکدار با ها کردن و بخار مارک روی عدسی قابل دیدنه...
من یه عدسی آفتابی شماره دار به اسم زایس آلمان بهم 300 تومن فروختن (به اسم پلاریزه و .... خلاصه گفت بهترین عدسی که دارمه)
الان میبینم روش هیچ آرم و نشونی نیست و وقتی ها میکنم هم چیزی پیدا نمیشه بنظرتون تقلبیه؟؟بدجوری رفته رو اعصابم :n03::n35::n22:

عدسی های زایس 100% روشون مارک زایس رو میزنن. مارک زایس رو براتون تو عکس زیر با فلش قرمز نشون دادم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]صفف.jpg

دوستان بهترین عدسی بازار که بیشترین قابلیت ها رو داشته باشه چیه

چون با کامپیوتر زیاد سروکار دارم میخوام همه ی قابلیتها رو داشته باشه یعنی بهترین عدسی بازار باشه

یه چشم پزشک آشنا داریم
میخوام عدسی مورد نظرمو سفارش بدم که بیاره

فقط زایس ولی خب گرونه. من از بچگی عینک میزنم و به خاطر محدودیت بودجه از عدسی های به ظاهر ژاپنی استفاده کردم و قبل ترشم کره ای ولی شما وقتی زایس رو بزنید تازه میفهمید عدسی یعنی چی

سلام

یعنی این عینک های تو مغازه ها که انواع و اقسام مارک های ریبن پلیس و ... رو روشون دارن خدا وکیلی اصله اصل هستن؟! بحث قیمت به کنار، آدم زورش میاد جنس اصل رو به جای تقلبی یا حتی های کپی قالب کنن!
حالا من بیشتر روی صحبتم با عینک های طبی هست. آفتابی که تنوع بیشتر هم هست.
اصلا میشه از یه جای معتبر عینک اصل با قیمت منصفانه خرید؟
این بحث ارجینال و "تشخیص ارجینال بودن "در مورد همه اجناس فکر کنم مختص جهان سوم و ایرانه! تازه الان نشونه های مخفی ارجینال بودن رو هم جعل میکنن چه برسه به خود جنس.
ممنون میشم دوستان یه نظر قانع کننده و منطقی ارائه بدن

یکی از ساده ترین راه های تشخیص اصل و تقلبی بودن عینک های طبی، سبک یا سنگین بودنشونه. عینک های ارجینال واقعا سبک هستن و وقتی بزنید به چشمتون، وزن خاصی رو روی بینیتون حس نمیکنید

سلام
متشکر از راهنمایی شما
ممنون میشم راهنمایی کنی

منم چشمام هم شماره شماست و نمایندگی اصلی زایس که برید، خودشون هم اپتومتری میکنن و هم سفارش میدن تا از آلمان براتون بیارن و حدودا 3 هفته تا 1 ماه طول میکشه ولی خب واقعا ارزش داره

mohabat616
11-03-2017, 09:53
سلام به همگی میخواستم بدون آلان بالاترین ضریب شکست برای لنز آساهی چنده من 6 سال پیش 1.64 خریدم الان میخوام دوباره لنز آساهی جدید بخرم ؟شماره چشم من یکی 6 یکی 5 با آستیکمات هست حدود قیمت آساهی با بالاترین ضریب شکست که لنزم فشردگیش بالا باشه چند در میاد ؟

mr.faramarz
12-03-2017, 01:32
کسی می دونه عدسی بلوکنترل هویا رو چطور میشه تشخیص داد اصل یا بدل؟
من یکی خریدم پاکت عدسی روش نوشته HILUX BLC سبز رنگ و ساخت تایلند حالا این واقعا عدسی بلوکنترل هویا است یا تقلبی یا یه مدل دیگه از عدسی های هویا است؟

Cyberlife
12-03-2017, 16:49
بچه ها اگه میخواهید فریم بخرید مدلهای بدون فریم رو خریداری نکنید چون سایه یا شبح قسمتهای پیچ شده

به عدسی در پل بینی در گوشه بالایی هر دو چشم میاد و حالتون گرفته میشه و همچنین دورش گرد و خاک و

چربی جمع میشه و پاک کردنش هم مشکله و به صورت کامل تمیز نمیشه ولی شیشه نیم فریم رو به راحتی

میشه تمیز کرد. من الان از خرید بدون فریم پشیمونم، ای کاش نیم فریم گرفته بودم

OnlyRealMadrid
13-03-2017, 16:22
بچه ها اگه میخواهید فریم بخرید مدلهای بدون فریم رو خریداری نکنید چون سایه یا شبح قسمتهای پیچ شده

به عدسی در پل بینی در گوشه بالایی هر دو چشم میاد و حالتون گرفته میشه، من الان از خرید بدون فریم

پشیمونم، ای کاش نیم فریم گرفته بودم

تایید میشه. نیم فریم ها بهترین هستن

Behzad83
17-03-2017, 13:27
دوستان من بیشترین مشکلی که با عینک دارم، سفید بودن دور عدسی هاست.
ظاهرا با پولیش دور عدسی ها براق میشه. خوب میشه به نظرتون؟ چون اون سفیدی دور عدسی تو ذوق میزنه.
فریم جدیدم از این کائوچوهای منعطفه. عینک سازم میگه عدسی هاتو ترجیحا پولیش نزن، چون یه مقدار لبه ها سر میشه و ممکنه موقع مثلا شستن عینک عدسی ها از جاش در بیاد.
کسی همچین تجربه ای داشته؟

شروین 4
29-03-2017, 19:25
سلام به همگی میخواستم بدون آلان بالاترین ضریب شکست برای لنز آساهی چنده من 6 سال پیش 1.64 خریدم الان میخوام دوباره لنز آساهی جدید بخرم ؟شماره چشم من یکی 6 یکی 5 با آستیکمات هست حدود قیمت آساهی با بالاترین ضریب شکست که لنزم فشردگیش بالا باشه چند در میاد ؟

اسمارت ویژن بهتره از آساهی تا 1.74 داره با شماره شما 500 الی 700 هزار تومن عدسی هاتون میشه

شروین 4
29-03-2017, 19:31
دوستان من بیشترین مشکلی که با عینک دارم، سفید بودن دور عدسی هاست.
ظاهرا با پولیش دور عدسی ها براق میشه. خوب میشه به نظرتون؟ چون اون سفیدی دور عدسی تو ذوق میزنه.
فریم جدیدم از این کائوچوهای منعطفه. عینک سازم میگه عدسی هاتو ترجیحا پولیش نزن، چون یه مقدار لبه ها سر میشه و ممکنه موقع مثلا شستن عینک عدسی ها از جاش در بیاد.
کسی همچین تجربه ای داشته؟
فریم شما کاءوچو نیست . پلاستیک tr هستش.
عینک سازه اشتباه گفته سر نمیشه بگو راحت پولیش بزنه اگر عدسی سر خورد اومد بیرون تراشکارش نابلده..عدسی هاتون رو مال عینک قبلیتونه یا جدید سفارش دادید؟
اگر مال عینک قبلی باشه پولیش نزن احتمالا سر می خوره

شروین 4
29-03-2017, 20:28
پاک شود.....

Artam01
07-04-2017, 00:01
دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید
آیا عدسی فتوکورومیک برای رانندگی خوب است یا بد؟

Artam01
07-04-2017, 00:25

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-04-2017, 00:34

سلام
مشکلی نداره . فتوکرومیک فقط زیر آفتاب تیره میشه اون هم به شرطی که هوا سرد باشه یا خنک باشه وگرنه تیره نمیشه
وقتی هم آفتاب نیست شفاف هست مثل عدسی معمولی

Artam01
07-04-2017, 01:10
در تابستان با نور آفتاب زیاد چه عینکی بهتره تا چشم موقع رانندگی اذیت نشه و مسیر و خیابان بهتر دیده بشه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-04-2017, 02:43
در تابستان با نور آفتاب زیاد چه عینکی بهتره تا چشم موقع رانندگی اذیت نشه و مسیر و خیابان بهتر دیده بشه؟انواع مختلفی توی بازار هست

خاکستری , سبز , سیاه , آینه ای و رنگی با هم , آینه ای شفاف (بی رنگ ) , زرد
فقط اون مدلی که بالاش پر رنگه و تدریجاً کم رنگ میشه نخرین . این مدل خیلی ضرر داره برای چشم چون با تکون دادن سر , مردمک چشم دائم باید تغییر کنه چون نور دائماً کم و زیاد میشه
درجه ی تیرگی هم بستگی به حساسیت چشم به نور داره
سلولهای شبکیه دو نوع هست . مخروطی و استوانه ای
مخروطی برای دیدن رنگها هست و استوانه برای دیدن در تاریکی (نور کم)
کسانی که سلولهای استوانه ای چشمشون زیاده در شب با نور کم خوب میبینند اما در روز چشمشون اذیت میشه و باید عینک تیره بزنند
عده ای هم برعکس این هستند . در روز بدون عینک راحتند اما شب خوب نمیبینند و باید نور زیاد باشه تا خوب ببینند
درجه ی تیرگی عینک بستگی به تعداد سلولهای استوانه ای داره

شما باید عینکهای مختلف رو زیر آفتاب امتحان کنین تا رنگ و تیرگی مناسب رو انتخاب کنین اما همونطور که گفتم باید رنگ عدسی یک دست باشه

misoft
07-04-2017, 10:28
انواع مختلفی توی بازار هست

شما باید عینکهای مختلف رو زیر آفتاب امتحان کنین تا رنگ و تیرگی مناسب رو انتخاب کنین

به نظرم این مطلب درست هست.

به دلیل جذب بخش زیادی از اشعه ماورابنفش نور خورشید توسط شیشه های اتوموبیل و سقف آن،‌ عدسی های فتوکرومیک در حالت رانندگی با ماشین تیرگی و کارایی لازم را نخواهند داشت ولی برای رانندگی با موتورسیکلت بد نیستند. در حالت رانندگی با موتورسیکلت هم به عنوان یک گزینه در نظر گرفته می‌شود ولی در کل هیچ چیز جای عینک آفتابی را نمی‌گیرد.

سعی کنید عینک آفتابی با درصد تیرگی 75 تا 85 یا 90 بسته به نوع منطقه ای که زندگی میکنید و شدت و زاویه آفتاب تهیه کنید. من باشم برای شهر های کویر 90 رو انتخاب می‌کنم. برای تهران 80 تا 85 .

دوستانی هم که به عینک های پلاریزه علاقه دارند، من هنوز عینک فتوکرومیک پلاریزه ندیده ام. باید عینک آفتابی پلاریزه تهیه نمایند.

Artam01
07-04-2017, 13:54
سپاس دوستان.
من چشمام هم نزدیک بین هست هم آستیگمات،نمره زیر 2. منظورتون اینه عینک طبی آفتابی بگیرم؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-04-2017, 19:02
سپاس دوستان
.من چشمام هم نزدیک بین هست هم آستیگمات،نمره زیر 2.
منظورتون اینه عینک طبی آفتابی بگیرم؟سلام

اگر عدسیهای رنگی طبی در بازار هست , عینک آفتابی/طبی رو نمیتونین در شب استفاده کنین
پس باید 2 عینک بگیرین

Artam01
08-04-2017, 11:42
دوستان من الان دو تا عینک معمولی دارم یکیش هم از این نشکن هاست، الان برای اینکه نور آفتاب در بهار و تابستان موقع رانندگی اذیت نکنه یه عینک جدید فتوکورومیک بگیرم یا اینکه طبی آفتابی و یا آیا گزینه ای دیگه ای هم هست؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-04-2017, 12:49
سلام دوستان

روشی ساده برای مطمئن شدن از درستیِ جایِ کانونِ عدسی عینک طبی :
در اتاق , زیر نور چراغ عینک رو از روبرو نگاه کنین به طوری که نور لامپ رو در عدسی ببینید که البته تصویرش کوچک شده هست
2 تصویر از لامپ میبینین که یکی بزرگتر هست و با تکان دادنِ عینک این 2 تصویر از هم دور میشند و یا به هم نزدیک میشن
جایی که دو تصویر دقیقاً روی هم منطبق میشه همون جا کانون عدسی هست . موقع زدنِ عینکتون این کانون باید دقیقاً مقابل مردمکِ چشمتون باشه وگرنه عینک ساز اشتباه کرده
در چند صفحه قبل خدمتتون عرض کردم که عینک ساز باید با روشی که در اون صفحه نوشته ام جای مردمک چشمتون رو روی طلقِ عینکِ خام علامت بزنه تا عدسی رو طوری برش بده که کانونش درست مقابل مردمک باشه وگرنه درست نمیبینین و چشمتون صدمه میبینه چون بهش فشار میاد . امکان سر درد و اشک چشم و درد چشم و سرگیجه هم داره
ممکنه در عدسی مقعّر اینطوری نباشه (عدسی مخصوص چشم دوربین)

misoft
08-04-2017, 14:39
جایی که دو تصویر دقیقاً روی هم منطبق میشه همون جا کانون عدسی هست . موقع زدنِ عینکتون این کانون باید دقیقاً مقابل مردمکِ چشمتون باشه وگرنه عینک ساز اشتباه کرده

سلام
یک بار دیگر این گفته شما رو اصلاح میکنم، اکثر اوقات مرکز عدسی نباید مقابل مردمک چشم باشد. لطفا کمی مطالعه خود را افزایش دهید. لینک زیر مفید است، عکس هم تا حدودی گویای مطلب هست.

Artam01
09-04-2017, 08:57
دوستان نظرتون راجب این فریم هایی که مشکی و پلاستیکی هستند و یک شیشه رنگی به صورت آهنربایی روی عدسی طبی قرار میگیرد چیه؟

- - - Updated - - -

دوستان نظرتون راجب این فریم هایی که مشکی و پلاستیکی هستند و یک شیشه رنگی به صورت آهنربایی روی عدسی طبی قرار میگیرد چیه؟

Artam01
09-04-2017, 09:04

MOHAMMAD_ASEMOONI
13-04-2017, 06:41
سلام
چند نکته:

یک بار دیگر این گفته شما رو اصلاح میکنم، اکثر اوقات مرکز عدسی نباید مقابل مردمک چشم باشد.
لطفا کمی مطالعه خود را افزایش دهید.
لینک زیر مفید است، عکس هم تا حدودی گویای مطلب هست.

سلام
تشکر از توضیحاتتون
جسارتاً چند سوال:
1- عدسی تدریجی چیه ؟
2- عدسی آسفریک چیه ؟
3- پانتوسکوپیک چیه ؟
4- منظورتون از ارتفاع چیه دقیقاٌ ؟

5- این عکسی که قرار دادین چی میگه دقیقاً که شما ازش استنباط کردین که گاهی کانون عدسی نباید منطبق با مردمک باشه ؟
6- پی دی چی هست ؟

7- شما نوشتین:
:

الف -علامت زدن , بیشتر برای عدسی های تدریجی، دو دید و عدسی های تک دید آسفریک توصیه اکید می‌شود.

ب- بهتر است هنگام انتخاب عینک ، عینکی انتخاب شود که پی دی آن (عینک) تقریبا برابر با پی دی چشم فرد استفاده کننده باشد.

آیا معنی حرفتون از الف این نیست که همیشه بهتره علامت بزنند ؟

8- این علامت رو برای چی میزنند دقیقاً ؟
=============================
9- بعدش نوشتین :

یکی از موارد اشتباه ممکن در تراش و نصب عدسی (غیر از عدسی های تدریجی که به صورت سفارشی تهیه می‌شوند) این است که دقیقا مرکز عدسی مطابق با علامت زده شده بر روی طلق عدسی نصب گردد. (حساب کتاب داره )

این حساب و کتاب اگر اینقدر مهمه پس چرا هیییچ عینکسازی ندیدیم ازش حرف بزنه ؟

بارها و بارها بنده خودم یا با دیگران رفتیم برای عینک گرفتن در ایران کشورهای دیگه .
فقط درجه آستیگمات و دوربینی یا نزدیک بینی رو میگیرند و عینک صفر رو هم میگرند و میگن فلان موقع بیاین تحویل بگیرین
حتی یک مورد هم ندیدم که جای مردمک رو روی عدسی علامت بزنه یا از فاکتور دیگه ای حرف بزنه
خودمون بهشون گفتیم جای مردمک رو علامت بزن و اونها هم علامت زدند.
حالا شما چند فاکتور مختلف رو مطرح میکنین .
که ما توی مدرنترین مغازه ها هم هیچوقت ندیدیم رعایت بشه

نمیگم چرا مطرح کردین و یا غلطه , اما پس با این حساب عینک سازیها دارند هر چی شد میسازند و میدن دست مردم ؟
پس بیخود نیست اون دوستمون چند صفحه قبل گفتند چند بار عینک گرفتند اما سر درد و چشم درد و سرگیجه میگیرند از عینک .
بنده بهشون گفتم یا دکتر و یا عینک ساز و یا هر دوشون کارشون درست نیست چون عینک اگر مناسب با چشم باشه از همون لحظه ی اول دید رو تصحیح میکنه و فرد بدون درد و سرگیجه و اشک و غیره واضح و شفاف میبینه

======================================
یه مطلب دیگه هم هست در مورد زاویه ی عدسی اما بعد از پاسختون به این سوالها مطرحش میکنم

ممنون از وقتتون
ارادتمند

misoft
21-04-2017, 11:37
با عرض سلام و احترام
سوالات یک تا سه رو میتونید بسیار راحت در گوگل جستجو و از مطلب مطلع شوید.
به صورت خلاصه و به بیان عامیانه، عدسی تدریجی عدسی هست مناسب افرادی که نیاز به دو یا بیشتر از دو عینک دارند مانند افرادی که پیرچشم هستند و نمره آن از بالای عینک به طرف پایین به تدریج افزایش پیدا میکند.
عدسی آسفریک مقابل عدسی های اِسفریک (به حرف اول این دو دقت نمایید) می‌باشد. عدسی های اسفریک طراحی کره مانند دارند برای همین هم نام آن را از لغت Sphere گرفته اند.
زاویه پانتوسکوپیک ، زاویه بین صفحه عدسی عینک با صفحه صورت هست.
تا اینجای کار شما میتونید برای شروع سریعتر از لینک های زیر استفاده نمایید.
در لینک دومی که قرار دادم متن «Note that for every two degrees of pantoscopic tilt added to the frame front, the optical center (O.C.) of the lens is effectively lowered 1mm» و تصویر شماره یک را با دقت بررسی فرمایید.
منظور بنده از ارتفاع همان مرکز اپتیکی عدسی بود.

با بررسی موارد تا اینجای کار، جواب سوال پنجم هم داده می‌شود.

پی دی برای بیمار به معنی فاصله بین دو مردمک چشم (مخفف Pupillary Distance) هست و برای عینک (بدون در نظر گرفتن شیشه ای که بر روی عینک نصب شده است حتی عینک نو) به معنی فاصله مرکز تا مرکز دو حدقه عینک هست و وابسته به ابعاد حدقه عینک می‌باشد.

همیشه بهتره علامت بزنیم ، در برخی موارد واجب هست علامت بزنیم. در موارد غیر ضروری معمولا اگر این کار انجام نشود، خطای دید در حدی نیست که مشکل ایجاد کند. ولی به هر حال اگر فقط مبنای کار همان علامت اولیه باشد، مطمئنا در بسیاری از موارد مشکل ایجاد می‌شود. این که بنده گفتم حساب کتاب دارد، در لینک هایی که قرار دادم توضیحاتش به صورت خیلی خلاصه داده شده است.

تجربه بنده این است که برای عینک های تک دیدی که نمره خیلی بالایی ندارند، معمولا در صورت انتخاب صحیح عینک و عدسی مناسب، حتی بدون علامت زدن هم دید بسیار خوب و راحتی فراهم می‌شود.

علی رغم حرف شما، عینک فروشی های مدرن تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری خوبی برای این اندازه گیری ها دارند. گرچه با ابزارهای ابتدایی و تجربه هم می‌توان همین کار را کرد ولی با این ابزارها کار خیلی راحت تر شده است.

نمیگم چرا مطرح کردین و یا غلطه , اما پس با این حساب عینک سازیها دارند هر چی شد میسازند و میدن دست مردم ؟
پس بیخود نیست اون دوستمون چند صفحه قبل گفتند چند بار عینک گرفتند اما سر درد و چشم درد و سرگیجه میگیرند از عینک .
بنده بهشون گفتم یا دکتر و یا عینک ساز و یا هر دوشون کارشون درست نیست چون عینک اگر مناسب با چشم باشه از همون لحظه ی اول دید رو تصحیح میکنه و فرد بدون درد و سرگیجه و اشک و غیره واضح و شفاف میبینه

مشکل از اینجاست که موارد زیادی در انتخاب و ساخت عینک دخیل هست، مثلا اگر قرار باشه عینک به صورت صحیح ساخته شود، اکثر موارد باید عینک توسط عینکساز یا عینک فروش ماهر انتخاب شود نه مشتری ، خود شما حاضر هستید این کار انجام دهید؟ معمولا افراد برای سلیقه و ظاهر خود بیشتر از راحتی و کیفیت دید خود ارزش قائل هستند، توهین نیست ولی من تجربه کار خودم را خدمت شما عرض میکنم.
مشکل سر درد به عوامل زیادی وابسته هست، برای مثال نظیر: انتخاب صحیح فریم، انتخاب صحیح عدسی، صحت نسخه، تجربه اپتومتریست (به خصوص در مواردی که نمره جدید بیمار با عینک قبلی تفاوت دارد) ، ساخت صحیح عینک و ...

امیدوارم توانسته باشم به سوالات شما پاسخ بدهم.

OnlyRealMadrid
03-05-2017, 05:47
سلام دوستان. بنده عدسی زایس بلوپروتکت گرفتم که به دلیل اینکه چشم راستم بالای 2 هستش مجبور شدم 1 ماه صبر کنم تا بیاد. 800 تومن عدسی هاش برام آب خورد. از نظر شفافیت که حرفی درش نیست ولی این نوع یه هاله زرد رنگ دائمی برای حذف نور آبی داره که من هنوز بهش عادت نکردم. به نظرم بلوپروتکت نگیرید بهتره. یه مشکل عجیبیم که دارم اینه که در محیط هر عدسی ( دورتا دورش ) تصاویر منعکس میشه!!!!!! آیا ایراد از تراش غیر اصولی عینک سازه یا طبیعیه؟ همچین چیزی رو تو عدسی ارزون قبلیم نداشتم. فریمی هم که دارم برند سیلوهت و نیم فریم هستش. آیا باید موادی دور تا دور عدسی بزنن که مات بشه و تصاویر اینجوری منعکس نشه توش یا این طبیعیه؟!
یه چیز جالب دیگه هم بگم که عدسی های زایس، آب رو پس میزنه. خیلی برام جالبه. واقعا با کیفیته ولی خب فکر نمیکردم مدل بلوپروتکت یه هاله زرد داشته باشه وگرنه مدل معمولیش رو میخریدم. امیدوارم عادت کنم ولی پیشنهاد نمیشه این مدل

OnlyRealMadrid
12-05-2017, 12:46
شرکت زایس قبول کرد که عدسی رو برام تعویض کنه به خاطر مشکلی که ذکر کردم و نوع پلاتنیوم رو بده جای بلوپروتکت. این حرکتشون واقعا قابل ستایشه. احترام به مشتری و تعویض رایگان عدسی واقعا برام جالب بود. دمشون گرم

misoft
13-05-2017, 05:29
یه مشکل عجیبیم که دارم اینه که در محیط هر عدسی ( دورتا دورش ) تصاویر منعکس میشه!!!!!! آیا ایراد از تراش غیر اصولی عینک سازه یا طبیعیه؟ همچین چیزی رو تو عدسی ارزون قبلیم نداشتم. فریمی هم که دارم برند سیلوهت و نیم فریم هستش. آیا باید موادی دور تا دور عدسی بزنن که مات بشه و تصاویر اینجوری منعکس نشه توش یا این طبیعیه؟!

سلام
با توجه به نوع فریمی که فرمودید به احتمال زیاد مشکل از پولیش حرفه ای هست که برای زیباتر شدن تراش عدسی زده اند، از فروشگاهی که خرید کرده اید درخواست کنید با حفظ احتیاط (عدم تغییر سایز، خط افتادگی و ...) دور عدسی شما را مات کند.
انشالله مشکل حل می‌شود.

mrr
29-05-2017, 23:11
سلام ،
من جدیدا یک جفت عدسی هویا Bluecontrol گرفتم فروشنده کارت گارانتی و پاکت عدسی ها رو هم بهم داده ، ولی من شک دارم عدسی ها اصلی هستند چون لوگوی (-) روی عدسی ها نیست، به نظر دوستان عدسی ها تقلبی هستند . در ضمن ظاهرا عدسی ها قابلیت bluecontrol دارند چون جلوی نور آبی رنگ میشن .ممنون از راهنمایی دوستان.

Meh_9876
29-06-2017, 17:43
سلام و

با سپاس فراوان

❤❤❤
02-08-2017, 14:00
اگر نمره عینکتون خیلی بالاست عدسی 1.74 smart vision بخرید..خیلی نازکه

این نمرش خیلی بالاست 9.25 ببینید قطر عدسیرو..پاکت عدسی رم گذاشتن

❤❤❤
03-08-2017, 10:36
دوستان اگر سوالی در مورد قیمت انواع عدسی دارید بپرسید:n40:

osmaan
04-08-2017, 15:12
دوستان اگر سوالی در مورد قیمت انواع عدسی دارید بپرسید:n40:
سلام بهترین برند عدسی تو ایران چیه؟ البته نمیخوام خیلی گرون باشه ولی یه چیزی باشه که کیفیت خوبی داشته باشه

vahid484
10-08-2017, 21:01
سلام بهترین برند عدسی تو ایران چیه؟ البته نمیخوام خیلی گرون باشه ولی یه چیزی باشه که کیفیت خوبی داشته باشه

Essilor فرانسه..zeiss آلمان...smart vision کره...hoya ژاپن..اینا همشون هم کیفیتشون عالیه هم تو ایران نمایندگی دارن

Asus هم خوبه

vahid484
10-08-2017, 21:29
نوع عدسی خیلی مهمه..ارزون ترین عدسی پلاستیک سفید که هیچ لایه محافظتی نداره..بعدش عدسی آنتی رفلکس..بعدش عدسی بلوکات یا بلوکنترل که از همه گرونتر مجهزتره..

عدسی 1.56 فشرده نیست...عدسی 1.64 فشرده است...عدسی 1.74 فوق فشرده است...کاربردش تو نمرات بالا معلوم میشه و 1.74 نازکتر از بقیست..

عدسی فتو آنتی رفلکس هم داریم....عدسی فتو بدون آنتی رفلکس هم داریم..

عدسی ها قدیم بیشتر از شیشه بود ولی چون مشخص شد شیشه میشکنه و به چشم آسیب میزنه الان از.پلاستیک ساخته میشه..ولی هنوز هم عدسی شیشه ای داریم

عدسی های نمره دار رو میشه رنگ کرد و تبدیل به آفتابی کرد...یعنی عینک آفتابی نمره دار میشه راحت درست کرد...

پس الان مجهزترین و بهترین عدسی در ایران بلوکات که هم آنتی رفلکس هم uv هم ضد نور آبی...

مارکش هم زیاد فرقی نمیکنه اسیلور و زایس و هویا و اسمارت همشون خوبن به شرطی که عدسی خوبشون رو انتخاب کنید که همون بلوکات ...

مثلا سامسونگ مارک خوبیه تلوزیون معمولی میسازه که خوب نیست تلوزویون 4k هم میسازه که 20 میلیونه...

برند های عدسی هم همینطورن..بهترین کارشون بلوکات

vahid484
10-08-2017, 21:37
عدسی پلاستیک سفید = تلوزیون های چاق قدیم
عدسی فتو = تلوزیون lcd
عدسی آنتی رفلکس = تلوزوین led hd
عدسی بلوکات = تلوزیون 4k
ملاستیک سفید هیچ لایه محافظتی نداره..فتو 1 لایه محافظتی داره..آنتی رفلکس 8 لایه.محافظتی..بلوکات 16 لایه محافظتی از جشم داره.

bas ali
11-08-2017, 14:12
سلام . اطلاعی از قیمت عدسیهای بلوکات دارین ؟ از ارزون ترینشون تا زایس و اسیلور

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-08-2017, 21:30
سلام دوستان

عینکهای ارزونقیمتی توی سوپرمارکتها و حتی مترو ایران میفروشند برای مطالعه که شماره های مختلف هم داره
دونه ای 2000 تومن تا 5000 تومن
به درد میخوره ؟ اگر شماره ی درست انتخاب بشه برای چشم ضرری نداره ؟

vahid484
12-08-2017, 10:54
سلام . اطلاعی از قیمت عدسیهای بلوکات دارین ؟ از ارزون ترینشون تا زایس و اسیلور
Smart vision بلوکات 100 هزار تومان.
Carlzeiss بلوکات 250 هزار تومان.
Essilor بلوکات 200 هزار تومان.
Asus بلوکات 80 هزار تومان.

زایس و اسیلور پول برند شون رو میگیرن چون کیفیت smart vision خیلی عالیه و با زایس و اسیلور یکیه ولی قیمتش نصف اونهاست..

vahid484
12-08-2017, 11:09
سلام دوستان

عینکهای ارزونقیمتی توی سوپرمارکتها و حتی مترو ایران میفروشند برای مطالعه که شماره های مختلف هم داره
دونه ای 2000 تومن تا 5000 تومن
به درد میخوره ؟ اگر شماره ی درست انتخاب بشه برای چشم ضرری نداره ؟

بهتره از چشم پزشک یا اپتومتر بپرسید..ولی این عینکها خیلی سال تولید میشه برای سنین 40 سال به بالا که برای مطالعه مشکل پیدا میکنن خوبه ...مثل ذره بین عمل میکنه و نوشته ها رو بزرگ میکنه ... به نظر من که هیج ضرری برای چشم نداره...

بازم از چشم پزشک بپرسید بهتره...چون شاید چشم پزشکها بگن چون اونا عدسی هاشون لایه محافظتی نداره به چشم آسیب میزنه و شاید چشم درد یا سردرد بیاره..

بازم بهتره از چشم پزشک بپرسید..

OnlyRealMadrid
24-09-2017, 07:05
Smart vision بلوکات 100 هزار تومان.
Carlzeiss بلوکات 250 هزار تومان.
Essilor بلوکات 200 هزار تومان.
Asus بلوکات 80 هزار تومان.

زایس و اسیلور پول برند شون رو میگیرن چون کیفیت smart vision خیلی عالیه و با زایس و اسیلور یکیه ولی قیمتش نصف اونهاست..

بر اساس چه مدرکی زایس رو با بقیه عدسی ها یکی میدونید؟ زایس واقعا خاص و با کیفیته ولی متاسفانه گرونه اونم به خاطر بی ارزش بودن پول ماست

Artam01
28-09-2017, 19:24
دوستان نظرتون راجب لنزهای مخصوص شب چیه؟
آیا واقعا برای رانندگی خوبه و دید رو بهتر میکنه یا فقط تبلیغاته؟

brad pitt
29-09-2017, 12:12
عینک آفتابی تا 400.000 تومن چیز خوب گیرم میاد مارک ؟

AhmadN2
13-10-2017, 13:26
سلام.
ضمن تشکر از دوستانی که پاسخگوی سوالات هستن،
میخواستم نظر و تجربه دوستان رو در مورد لنزهای فتوکرومیک بدونم. الان یک عینک با عدسی بلوکات ایسوس دارم میخواستم یک عینک فتو هم بگیرم برای استفاده در محیط بیرون.
نمره چشمام آستیگمات 1 هست و در صورت استفاده از عینک آفتابی معمولی دیدم یک مقدار دچار مشکل میشه! به ناچار یا باید عینک افتابی نمره دار تهیه کنم یا عینک فتوکرومیک.
ممنون میشم اگر دوستان در مورد انواع لنزهای موجود در بازار و قیمت آن‌ها اطلاعاتی رو قرار بدن.:n01:

sainaseifi
24-11-2017, 22:42
درود به همه دوستان و اساتید محترم
سوالی داشتم خصوصا از استاد مطلع vahid484
بنده نمره عینکم 3/75- ( نزدیک بین ) + 2 آستیگمات برای هر چشم است .
بهترین مارک عدسی با ضریب 1/74 که همه چیز تمام باشه ( مثل بلوکات ) را لطفا معرفی نمائید .
نمیخوام پول برند و مارک بدم ، کیفیتش خیلی مهمه
ممنون میشم اگر اطلاع دقیقی دارید پاسخ بدید .

Artam01
28-04-2018, 00:19
آیا عینک سازی ها میتونن فریمی که خودش شیشه ی پلی کربنات داره رو تراش بدن و به نمره ی مورد نظر برسند؟

homan9
20-05-2018, 10:02
کسی میدونه برای از بین بردن خش چیکار باید کرد؟
نوع عدسی عینکم ( پلاستیک+فتو+آنتی رفلکس)

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-05-2018, 15:41
آیا عینک سازی ها میتونن فریمی که خودش شیشه ی پلی کربنات داره رو تراش بدن و به نمره ی مورد نظر برسند؟سلام
بعید میدونم عدسی و فریم یک تکه باشند

نوع عدسی عینکم ( پلاستیک فتو آنتی رفلکس)سلام

بنده شیشه ی عدسی موبایل رو دادم طلاساز با یک دستگاه پولیش که لاستیکی بود شبیه دستگاهی که دندانپزشکها باهش دندون رو میسابند و با سرعت میچرخید پولیش زد کاملاً شفاف و بی خش شد
عدسی پلاستیکی خیلی ساده تر پولیش میشه

P===================================
صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی

misoft
21-05-2018, 08:07
دوستان نظرتون راجب لنزهای مخصوص شب چیه؟
آیا واقعا برای رانندگی خوبه و دید رو بهتر میکنه یا فقط تبلیغاته؟
سلام
من روی عینک خودم طلق زرد رنگ زدم خیلی موقع رانندگی راحت تر هستم و اغلب نورهای خیره کننده سفید رو به رنگ زرد متمایل میکنه - تقریبا اثری روی رنگ اشیایی با رنگ غیر از سفید ندارد-. ولی عدسی های پیشرفته تر که تغییر رنگ زیادی ایجاد نمیکنند رو امتحان نکردم.

misoft
21-05-2018, 08:12
نوع عدسی عینکم ( پلاستیک+فتو+آنتی رفلکس)
معمولا کاریش نمیشه کرد.
اگر بخواهید پولیش بزنید به دو مشکل مهم بر مخورید.
1- امکان موج برداشتن شیشه شما وجود دارد.
2- حتما قبل از از بین رفتن خش عدسی، لایه آنتی رفلکس آن در اثر سایش و حرارت پولیش از بین میرود.

Core
21-05-2018, 14:52
سلام
دوستان من قصد تهیه یک عینک آفتابی طبی رو دارم و میخوام بعد از تهیه عینک آفتابی مورد نظر شیشه طبی براش بدم بندازن
اگر دوستان اطلاعاتی در این مورد دارن ممنون میشم راهنمایی کنند
Amin_0913
24-05-2018, 17:56
سلام
برای عینک آفتابی لنز سیلور آینه ایی وجود داره؟

misoft
25-05-2018, 21:48
سلام
برای عینک آفتابی لنز سیلور آینه ایی وجود داره؟
سلام
اگر چشم شما ضعیف نباشه، طلق بدون نمره آن در بازه های مختلف قیمتی بسته به کیفیت آن، موجود هست
اگر چشم شما نمره دار باشه، به صورت سفارشی توسط شرکت های داخلی و خارجی قابل تولید هست.

37598
26-05-2018, 09:40
سلام
اگر چشم شما ضعیف نباشه، طلق بدون نمره آن در بازه های مختلف قیمتی بسته به کیفیت آن، موجود هست
اگر چشم شما نمره دار باشه، به صورت سفارشی توسط شرکت های داخلی و خارجی قابل تولید هست.

شماره چشمام راست 2.5+0.25 و چپ 2
کجا میتونم این لنز رو سفارش بدم
تهران هستم

homan9
10-07-2018, 21:19
لنز سیلور آینه ایی ؟؟

homan9
10-07-2018, 21:20
لنز سیلور آینه ایی؟؟

mika6990
04-08-2018, 17:30
سلام دوستان. ببخشید من تازه عینکم رو گرفتم. استیگمات هم هست چشمام. اول که زدم دیدم یه جوری بود ولی فروشنده گفت ببر دو سه روز بزن عادت میکنی ولی هنوز مشکل دارم. جنسش پلی کربنات هست . بهش گفتم میخوام آنتی رفلکس هم باشه گفت همش هست. به نظرتون چشمم عادت میکنه؟ یا اشتباه ساخته؟شایدم نمره چشمم رو اشتباه تعیین کردن.

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-08-2018, 00:24
سلام دوستان
. ببخشید من تازه عینکم رو گرفتم. استیگمات هم هست چشمام.
اول که زدم دیدم یه جوری بود ولی فروشنده گفت ببر دو سه روز بزن عادت میکنی ولی هنوز مشکل دارم. جنسش پلی کربنات هست . بهش گفتم میخوام آنتی رفلکس هم باشه گفت همش هست. به نظرتون چشمم عادت میکنه؟ یا اشتباه ساخته؟
شایدم نمره چشمم رو اشتباه تعیین کردن.
سلام
مطلب 804 در این صفحه رو بخونید
.
.
===============================
P ===================================

bas ali
05-08-2018, 06:09
سلام دوستان. ببخشید من تازه عینکم رو گرفتم. استیگمات هم هست چشمام. اول که زدم دیدم یه جوری بود ولی فروشنده گفت ببر دو سه روز بزن عادت میکنی ولی هنوز مشکل دارم. جنسش پلی کربنات هست . بهش گفتم میخوام آنتی رفلکس هم باشه گفت همش هست. به نظرتون چشمم عادت میکنه؟ یا اشتباه ساخته؟شایدم نمره چشمم رو اشتباه تعیین کردن.
اگه توی چند روز عادت نکردی برو پیش دکترت و بگو عینک رو بررسی کنه که ببینه درسته یا نه

w.majid
16-08-2018, 16:56
سلام. آیا لنز CR-39 رو میشه رو عینک ریملس نصب کرد؟

ara.hojabr
17-08-2018, 13:21
سلام وقت بخیر
بله عدسی های CR39 رو میشه روی فریمهای ریملس یا عینک های بدون فریم نصب کرد اما به دلیل شکننده بودن بسیار بالای این عدسی ها این کار توصیه نمیشه
بهتره از عدسی های نیمه فشرده با عدسی های ترایوکس و یا پلی کربنات استفاده بفرمایید

shamim2016
18-09-2018, 11:42
سلام
روزتون خوش
سوالی داشتم. من توی اینترنت که جستجو کردم نوشته بود عینک های انتی رفلکس شیشه هاش تاریخ انقضا داره و بعد یه مدت خاصیت انتی رفلکسش از بین میره و جلو اشعه های مضر مانند اشعه مانیتور و تلویزیون و... رو نمیگیره. در برابر حرارت و.. هم این خاصیت زود از بین میره. آیا درسته؟ من چشمام ضعیف هست و دکتر برام عینک نوشته میخام عدسی اش رو آنتی رفلکس بگیرم.
ممنون میشم پاسخ بدید.

mojtaba_288
05-10-2018, 08:18
سلام
شماره تلفن فروشگاه پسر عموت داری

nillm21
06-10-2018, 17:49
میشه بفرمایین از کدم فروشگاه عدسیتون رو خرید کردین؟

nillm21
06-10-2018, 17:51
میشه بفرمایید از کدوم فروشگاه عدسیتون رو خرید کردین؟

Greedy
21-12-2018, 01:10
سلام
دوستان جایی هست که شیشه عینک بخرن ازت ؟ من پریروز رفتم چشم پزشکی چشام ضعیف تر شده بود و عینک جدید خریدم . عینک قبلی رو شیشه هاشو جایی نمیخرن ؟ یا حتی فریمشو ؟ یا باید بندازم دور ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-12-2018, 14:32
سلام
دوستان جایی هست که شیشه عینک بخرن ازت ؟
من پریروز رفتم چشم پزشکی چشمام ضعیف تر شده بود و عینک جدید خریدم .
عینک قبلی رو شیشه هاش رو جایی نمیخرن ؟
یا حتی فریمش رو ؟ یا باید بندازم دور ؟
سلام
.
میتونین در دیوار یا شیپور آگهی و عکس بزنین برای فروش با مشخص کردنِ شماره ی عدسیها و قیمت
اگر نیاز مالی ندارین , آگهی بدین و شماره های عدسیها رو درج کنین و بنویسین رایگان
.
ضمناً زود به زود تغییر کردنِ شماره عینک میتونه علامت بیماری قند باشه و باید مقدار قند خون و مقدار انسولین خون اندازه گیری بشه تا به موقع اقدامات لازم انجام بشه وگرنه خدای نکرده کار به کوری و یا قطع قسمتی از پا و یا حتی مرگ میکشه
.
نکته ی بسیار مهم که بسیاری از مردم ازش بی خبرند :

وقتی فردی قند و شکر زیاد میخوره , انسولین زیاد ترشح میشه تا این قند بتونه وارد سلولها بشه و مصرف بشه
بعد از ماهها یا سالها خوردنِ قندو شکر زیاد , سلولهای ترشح کننده ی انسولین خسته میشند و کم کم از کار می افتند و قندخون بالا میره و عوارض بیماری دیابت تازه آشکار میشه
.
پس افرادی که سالهاست قند و شکر و شیرینی زیاد میخورند باید برند مقدار انسولین خونشون رو اندازه بگیرند . اگر مقدارش بیش از نرمال هست باید فوراً از زیاد خوردنِ قند و شکر دست بردارند قبل از اینکه سلولهای انسولین ساز از کار بیافته
خصوصاً افرادی که چاق هستند و افرادی که تحرک کم دارند و شیرینی و شکر زیاد میخورند
.
یادتون باشه خیلی از خوراکیها شکر مخفی داره مثل نوشابه

یک بطری نوشابه خانواده حدود 2 لیوان شکر داره !!! که بسیار مضر و خطرناکه
نوشابه فقط یک سم خوشمزه هست
کسانی که نوشابه رو ساختند هدفشون فقط پول درآوردن بوده با یک نوشابه ی غیر الکی و بس
نوشابه عمداً اعتیاد آور ساخته شده با اضافه کردن کافئین و چیزهای دیگه
گاز دی اکسید کربنِ نوشابه وقتی وارد بینی میشه احساس لذت میده به فرد (در یک برنامه ی علمی در تلوزیون برون مرزی نشون داد )
این گاز و شکر زیاد و کافئین و مواد دیگه رو کاملاً هدفمند اضافه کرده اند به نوشابه تا بیشترین تعداد از مردم بهش وابسته بشند درحالیکه بسیار مضر هست
به خودتون و خانوادتون خصوصاً کودکان رحم کنین و پرونده ی این سم خوشمزه رو ببندین , بندازین دور قبل اینکه کارتون به جای باریک بکشه

37598
22-12-2018, 12:49
دوستان سلام
عدسی نقره ایی آینه ایی طبی موجود داریم تو بازار؟
شماره 2.5 + 0.25 استیگمات
شماره 2

slim_shady71
27-12-2018, 19:53
سلام
بببخشید میخواستم بببینم عدسی ملورین (برند ژاپنی)خوب هست یا نه ?
قیمتش نسبت به سایر عدسی ها بالاتر هست نسبتا

روانپریش
31-12-2018, 23:00
سلام دوستان من چشم راستم به شدت ضعيف شده ميخوام به زودي برم دكتر و فكر كنم برام عينك بنويسه چه نوع مدل عينكي بگيرم لطفا كامل راهنماييم كنين

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-01-2019, 14:57
سلام دوستان
من چشم راستم به شدت ضعيف شده ميخوام به زودي برم دكتر و فكر كنم برام عينك بنويسه
چه نوع مدل عينكي بگيرم ؟ لطفا كامل راهنماييم كنين
سلام
جواب سوالتون به خیلی چیزها بستگی داره:
شکل چهره ی شما , سلیقه ی شما , بودجه ی شما , محل زندگی شما و امکانات مغازه های عینک فروشی ,
فرِیم عینک انواع داره :
پلاستیکی , تیتانیومی , استیل , آهنی , کائوچو , , نیم فریم , فریم کامل , بدون فریم
بنده و دیگر دوستان مطالب زیادی برای عینک گرفتن نوشتیم که همگی مهم هست . بهتره از صفحه آخر همین تاپیک , همه رو بخونین
فریم سنگین خوب نیست چون بینی رو اذیت میکنه
عدسی بزرگ و پهن خوب نیست چون سنگینه و برای دوربینها نمیتونند بدون برداشتن عینک مطالعه کنند

دسته ی عینک باید خم بشه تا پشت گوش قفل بشه تا عینک روی بینی هی سُر نخوره بیاد پایین
اگه عینک زدین و سرگیجه و چشم درد و اشک و خستگی و سردرد میاره پس یا دکتر خرابکاری کرده و درست تعیین نمره نکرده یا عینک ساز درست نساخته یا هر دو تاش .
چیزی به اسم بعداً بهش عادت میکنی یک فریب هست برای از سر بازکردنِ مشتری
به نظر بنده بهترین فریم , تیتانیومی نازکِ نیم فریم هست یعنی زیر عدسیها خالیه و فریم نداره
عدسی باید پلاستیک درجه یک , ضد UV باشه و اگر از نور آفتاب بدتون میاد بهتره 40% فتوکرومیک باشه .
البته فتوکرومیک در هوای بالای 25 درجه عمل نمیکنه یا خیلی ضعیف رنگش تغییر میکنه
.

===================================

Greedy
18-01-2019, 23:58
سلام
.
میتونین در دیوار یا شیپور آگهی و عکس بزنین برای فروش با مشخص کردنِ شماره ی عدسیها و قیمت
اگر نیاز مالی ندارین , آگهی بدین و شماره های عدسیها رو درج کنین و بنویسین رایگان
.

سلام
داداش من این عینک جدید که گرفتم حدود یه ماهی میشه میزنم ولی نکته عجیب و البته اعصاب خرد کن اینه که عینک برمیدارم چشم نسبت به ماه قبل ضعیف تر شده و حتی فاصله های نزدیک که تا قبل خرید عینک جدید میدیدم الان نمیبینم و تار میبینم . :n27: اعصابم خرد کرده واقعا . مشکل کجاست ؟ این عینک جدید که گرفتم مشکلی داره یعنی که چشام ضعیف تر کرده ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-01-2019, 18:14
سلام
داداش من این عینک جدید که گرفتم حدود یه ماهی میشه میزنم
ولی نکته عجیب و البته اعصاب خرد کن اینه که عینک برمیدارم چشم نسبت به ماه قبل ضعیف تر شده و حتی فاصله های نزدیک که تا قبل خرید عینک جدید میدیدم الان نمیبینم و تار میبینم .
:n27: اعصابم رو خرد کرده واقعا .
مشکل کجاست ؟
این عینک جدید که گرفتم مشکلی داره یعنی که چشام ضعیف تر کرده ؟

برای پاسخ دادن لازم هست جواب این سوالها رو بدونیم :
سن شما ؟
قد شما ؟
وزنتون ؟
سابقه ی بیماری دبابت ؟
آیا همون لحظه ی اول که عینک رو به چشم زدین کاملاً واضح و شفاف میدیدین یا مشکل داشتین باهاش ؟ (سرگیجه , سردرد , چشم درد , اشک چشم , سوزش چشم , تار دیدن و غیره)
حالا که مدتها گذشته , آیا با عینک , خوب و بدون مشکلاتِ ذکر شده میتونین ببینین یا مشکل دارین ؟

اگر مشکل دارین, چی هست ؟

Greedy
19-01-2019, 23:31
برای پاسخ دادن لازم هست جواب این سوالها رو بدونیم :
سن شما ؟
قد شما ؟
وزنتون ؟
سابقه ی بیماری دبابت ؟
آیا همون لحظه ی اول که عینک رو به چشم زدین کاملاً واضح و شفاف میدیدین یا مشکل داشتین باهاش ؟ (سرگیجه , سردرد , چشم درد , اشک چشم , سوزش چشم , تار دیدن و غیره)
حالا که مدتها گذشته , آیا با عینک , خوب و بدون مشکلاتِ ذکر شده میتونین ببینین یا مشکل دارین ؟

اگر مشکل دارین, چی هست ؟

27
170
79
دیابت که ندارم ولی چربی خونم خیلی بالاس شامل hdl و کلسترول و ... الانم قرص هایی مثه جیم فریزول و یکی دو قرص دیگه مصرف میکنم
ویتامین d م هم خیلی پایین بود که 4 تا امپول هر ماه یکی واسم نوشتن
از همون اول که عینک زدم همه چیز اوکی بود و شفاف بود و مشکلی نداشت فقط یه کم با فریمش مشکل داشتم ولی از نظر واضح و شفاف بودن خوب بود و سردرد و اینا هم نداشتم . الانم که عینک میزنم خوبه ولی عینک که برمیدارم نسبت به ماه پیش ضعیف تر شده چشام و حتی فواصل نزدیک تر که تا یه ماه پیش راحت میدیدم هم تار میبینم که بدجور نگرانم کرده . اینطوری پیش برم دیگه بدون عینک هیچی نمیبینم l

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-01-2019, 21:00
27
170
79
دیابت که ندارم ولی چربی خونم خیلی بالاس شامل hdl و کلسترول و ... الانم قرص هایی مثه جیم فریزول و یکی دو قرص دیگه مصرف میکنم
ویتامین d م هم خیلی پایین بود که 4 تا امپول هر ماه یکی واسم نوشتن
از همون اول که عینک زدم همه چیز اوکی بود و شفاف بود و مشکلی نداشت فقط یه کم با فریمش مشکل داشتم ولی از نظر واضح و شفاف بودن خوب بود و سردرد و اینا هم نداشتم . الانم که عینک میزنم خوبه ولی عینک که برمیدارم نسبت به ماه پیش ضعیف تر شده چشام و حتی فواصل نزدیک تر که تا یه ماه پیش راحت میدیدم هم تار میبینم که بدجور نگرانم کرده . اینطوری پیش برم دیگه بدون عینک هیچی نمیبینم l

سلام
.
1- سن رو پرسیدم چون از حدود 30 تا 35 سالگی , روندِ پیرچشمی شروع میشه یعنی عدسی چشم کم کم خاصیت ارتجاعی و الاستیکیِ خودش رو از دست میده .
.
وقتی پیرچشمی شروع میشه عدسی به سختی تغییر شکل میده برای دیدنِ نزدیک یا دور

. این افراد وقتی عینک نمیزنند عدسی چشمشون تا حدی میتونه تغییر کنه چون داره سعی میکنه دید رو واضح کنه ولی واضحِ واضح نمیشه چون شکل کره ی چشم تغییر کرده و تخم مرغی شده یعنی بیضی شکل که 2 مدل داره و باعث دوربینی یا نزدیک بینی میشه . اگر طوری شکلی تغییر کنه که فاصله ی عدسی تا شبکیه زیادتر از چضم سالم بشه پس چشمش نزدیک بین میشه . حالت دوم برعکس اینه و باعث نزدیک بینی میشه
.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](1).jpg [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](1).jpg
.
حالا این افراد وقتی عینک میزنند , دیگه عدسی چشمشون خیلی کم تغییر شکل میده چون عدسی عینک باعث میشه واضح ببینند پس عدسی چشم تغییر وضعیت نمیده و ماهیچه های حرکت دهنده ی عدسی چشم هم تنبل میشه چون این قانونه که هر عضله ای که کمتر کار کنه ضعیف و ضعیفتر میشه . برای همینه که با ورزش مناسب , عصله ها قوی میشه .

این افراد وقتی که عینک رو برمیدارند تارتر از زمانی که عینک نمیزدند میبینند و گمان میکنند چشمشون ضعیفتر شده درصورتیکه اگر مدت طولانی مثلاً ساعتها یا روزها عینک نزنند عدسی چشم و عضلاتش کم کم تغییر شکل میدن و دیدشون واضحتر از لحظه ی برداشتنِ عینک از چشمشون میشه

.
2- قد و وزن رو پرسیدم چون نسبت اضافه وزن و چاقی رو میشه ازش فهمید بدونِ دیدنِ شخص . شما باید مراقب باشید وزنتون بالاتر از این نره .
اضافه وزن و سکر و قند خوریِ زیاد باعث شمارش معکوس برای دیابت میشه و دیابت بر شبکیه و کره ی چشم اثر میذاره و باعث تغییرِ زود به زودِ نمره ی چشم میشه .
برای همینه که اگر یکی شکایت کنه که نمره چشمش زود تغییر کرده بهش میگن بره برای تست قند خون و انسولین خون
.
چیزی که 99% از مردم ازش غافلند اینه که زمینه های ابتلا به دیابت که یک بیماری خطرناک هست از همون دوران کودکی و نوجوانی شروع میشه که علتش خوردنِ بی حساب و کتابِ قند و شکر و شیرینی و نوشابه و هله هوله های شیرینِ هست
.
افرادی که زیاده روی میکنند در خوردن قند و شکر , ابتدا سلولهای پانکراس با هزار بدبختی و ترشح انسولینِ زیاد , مقدارقند خون رو کنترل میکنند اما پس از سالها شکر خوریِ زیاد , این سلولها کم کم خسته میشند و از کار میافتنند که باعث بالا رفتن قند خون و آشکار شدنِ عوارض دبابت میشه که یکیش تغییر زود به زودِ نمره ی چشم هست . عوارض زیاد دیگه ای هم داره که با جستجو در گوگل میبینینشون
.
وقتی انسولین خون بالاست , نقدار قند خون نرماله . برای همینه که اگر فرد بره تست قند خون بده بهش میگن نرماله ولی اگر تست انسولین خون بده بهش میگن بالاست که یک هشدار بزرگ هست و باید فوراً شکر و قند رو تا میتونه کاهش بده قبل اینکه سلولهای انسولین ساز از کار بیافتند
.
هر کسی که وزنش بالاست باید بره تست انسولین خون بده خصوصاً اگر که قند و شکر و غذاهای و مایعاتِ شیرینِ زیاد و مواد نساشته ای زیاد میخوره مثل برنج و نان سفید و شیرینی و سیب زمینی چون قند و مواد نشاسته ای اگر زیاد مصرف بشه و فرد هم استعداد چاقی داشته باشه تبدیل میشه به چربی و وزن بالا میره .
.
واللهُ أعلم .خدا داناتر هست از علتِ مشکلِ چشم شما

mr.faramarz
02-04-2019, 16:27
سلام
دوستانی که اطلاعات تخصصی و خوب دارند لطفا راهنمایی کنند.
اشخاصی مثل گرافیست کارها و برنامه نویس ها که ساعات زیادی بیش از 8 9 ساعت در روز پشت سیستم میشینند باید چیکار کنند تا آسیب و صدماتی که به چشم وارد میشه رو کم کنند؟
مثلا عینک مناسب چی هست ؟ چه مارکی چه مدلی ؟ مانیتور مناسب ؟ و ....
ممنون میشم در هر موردی که اطلاع دقیق داشتید ما رو هم راهنمایی بفرمایید.

murchehh
02-04-2019, 16:49
سلام
یک نمونه از عینک هست که فیلتر نور آبی داره گفته میشه که نور آبی شبکیه چشم رو بیشتر درگیر میکنه و باعث خستگی چشم میشه. شما میتونید این نوع از عینک ها که این فیلتر رو دارن تهییه کنید. برای اطلاع بیشتر سرچ کنید عدسی فیلتر نور آبی
عدسی زایس که آلمانی هست یکی از بهترین و گرون ترین اونهاست

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-04-2019, 20:21
تکراری . لطفا حذف شود ,,,,,

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-04-2019, 20:22
سلام
دوستانی که اطلاعات تخصصی و خوب دارند لطفا راهنمایی کنند.
اشخاصی مثل گرافیست کارها و برنامه نویس ها که ساعات زیادی بیش از 8 , 9 ساعت در روز پشت سیستم میشینند باید چیکار کنند تا آسیب و صدماتی که به چشم وارد میشه رو کم کنند؟
مثلا عینک مناسب چی هست ؟ چه مارکی چه مدلی ؟ مانیتور مناسب ؟ و ....
ممنون میشم در هر موردی که اطلاع دقیق داشتید ما رو هم راهنمایی بفرمایید.

سلام
1- اگر چشمتون دوربین یا نزدیک بین یا آستیگمات هست پس باید عینک مناسب بگیرین
2- اگر برای دیدن مانیتور عینک لازم دارین یعنی چشمتون دوربین هست , پس همیشه باید عینک بزنین موقع کار با مانیتور تا قوزی نشین و گردنتون هم متمایل به جلو نشه . بعضیها از بس سالها با چشم ضعیف پشت کامپیوتر نشستند و درست نمیدبدند مجبور بودند خم بشند به جلو و گردوشون رو هم بیارند جلو که باعث شدن قوزی بشند با گردنِ مایل به جلو
2- برنامه ی فیـلتر نور آبی نصب کنین تا نور آبی صفحه رو حذف کنه . این خیلی موثر هست , در نت مجانی هست . خود تنظیمات ویندوز هم این تنظیمات رو داره . باید نوری که براتون مناسبتره رو انتخاب کنین مثل کمی قرمز یا کمی زرد یا کمی نارنجی
3- هر 30 دقیقه , سه چهار دقیقه به چشماتون استراحت بدین
4- خوشبختانه دوره ی مانیتورهای اشعه ی ایکس (لامپی) سپری شده چون بعضیهاش مثل دستگاه تولید اشعه ی ایکس بود

.

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-04-2019, 10:20
سلام.
.

اگر چشمتون نزدیک بین هست یعنی برای دور عینک میزنید , این مطلب رو بخونید :

.
کسی که نزدیک بین هست یعنی برای دیدنِ اشیاء نزدیک مشکلی نداره و فقط برای دیدنِ اشیاء دور احتیاج به عینک داره
.
حالا اگه برای این شخص, عینکِ مناسب ساخته بشه برای دیدنِ دور , به احتمال زیاد وقتی با همون عینک به اشیاء نزدیک نگاه میکنه واضح نمیبینه چون عینکش کار عدسی چشم رو مختل میکنه برای دیدنِ اشیاء نزدیک
.
فقط کسانی که کودک یا نوجوان هستند این مشکل رو ندارند چون عدسی چشمشون بسیار نرم و انعطاف پذیر هست و میتونه خودش رو تطبیق بده حتی برای دیدنِ اشیاء نزدیک با عینکی که مخصوص دیدنِ اشیاء دور هست که باز هم مقداری فشار میاد به عضلاتِ حرکت دهنده ی عدسی چشمشون
.
جوانان هم ممکنه این مشکل رو نداشته باشند اما از 30 سال به بالا , کم کم پیر چشمی شروع میشه یعنی عدسی چشم کم کم سفت میشه و دیگه مثل کودکی و نوجوانی نرم و انعطاف پذیر نیست .
این افراد نمیتونند اشیاء نزدیک رو با عینک دوربینی واضح ببینند

.
.
==================================

.
کسانی که با عینکِ مخصوص اشیاء دور (عینکِ چشمِ نزدیک بین) , نمیتونند اشیاء نزدیک رو واضح ببینند 3 راه حل دارند :
1- برای دیدنِ اشیاء نزدیک عینک رو بردارند
2- برای دیدن اشیاء نزدیک , عینکشون رو با دست بگیرند بالا و بدون عینک ببینند
3- عینک با عدسی باریک شفارش بدند تا بدونِ برداشتنِ عینک بتونند موبایل و کتاب و غیره رو ببینند و اشیاء دور رو هم از داخل عدسی عینک نگاه کنند . به همبن سادگی و
این بهترین راه حل برای این افراد هست

.

این عکس یک عینک هست که یکی از عدسیهاش باریک سفارش داده شده مخصوص افرادی که برای دور باید عینک بزنند ولی برای نزدیک نیاز به عینک ندارند
.
همونطور که در عکس بالا میبینید یکی از عدسیها از زیر برش داده شده تا عدسی باریک بشه ( عرضِ 2 سانت یا 2 سانت و ربع مناسب هست )
کسی که این عینک رو میزنه , دور رو خوب میبینه و نزدیک رو هم بدون عینک میبینه چون از زیر عدسیبه اشیاء نزدیک نگاه میکنه و درنتیجه به چشمش فشار نمیاد
.
حتی برای کوک و نوجوان هم بهتره عدسیها باریک بشه تا برای دیدنِ نزدیک , به چشمشون فشار نیاد
.
گاهی بهتره که عرض عدسی 1.75 سانت باشه که اصلاً مزاحمِ دیدنِ اشیاء نزدیک نباشه
.
اگر فردی چشمش پیر چشم شده باشه و عدسی چشمش خیلی سفت شده باشه و عدسیهای چشمش به صورتی سفت شده باشه که نه دور رو خوب بیبینه و نه نزدیک رو پس باید "عدسیِ 2 دید" استفاده کنه و یا 2 عینک بزنه . یکی برای دور و یکی برای نزدیک . بدون عینک هم فاصله ی متوسط رو واضح میبینه مثل 2 با 3 متری
.
====================================
بهترین فریم عینک هم , نیم فریم هست مثل عکس بالا که عدسی از زیر آزاد هست و میتونین راحت باریکش کنین تا عرضش بشه 2 سانت . این نوع عینک خیلی سبکتر هست . اگر دسته اش هم استیل بسیار باریک و یا تیانیوم باشه دیگه نور علی نور هست و بسیار بسیار سبک هست خصوصاً که عدسبها هم دیگه پلاستیکی شده

.
.
اون قدیمها , عینک میساختند از شیشه و عرض عدسی هم 6 یا 7 سانت بود !!!! که بسیار سنگین بود و پایه هاش حتی باعث زخم شدنِ بینی میشد
قدر عینکهای امروزی رو بدونید
.
مسائل مهم دیگه ای هم در ساخت عینک باید رعایت بشه مثل تعیین محل قرار گرفتنِ مردمک چشم روی طلقِ عینکِ خام و علامت زدنش تا عدسی درست بُرش بخوره و ساخته بشه.
.
این مطالب, در صفحات قبل مفصلاً توضیح داده شده

CHaPaReL.
10-04-2019, 11:56
سلام

عدسی طبی رو میشه جیوه ای سفارش داد؟ ازشون پرسیدم گفتن نمیشه . میخوام ببینم درست گفتن یا نه . همون ایینه ای که از روبرو چشم ها دیده نشه مثه آینه باشه . اگه نمیشه چه راه هایی هست که چشم از روبرو دیده نشه؟ میخوام همیشه اینطور باشه نه اینکه فقط تو افتاب رنگی بشه. فقطم یا مثه ایته باشه یا کاملا مشکی . رنگ های سبز . زرد و .. جالب نیست

عدسی طبی رو میشه رنگ کرد؟ مثلا از بالا پر رنگ باشه هرچی میاد پایین کم رنگ تر بشه.(فقط مشکی یا اینه ای)

یکی از چشمام 75 هست یکیش 1 استیگمات . میخوام عدسی نازک و فشرده باشه که قطرش کم بشه و سبک . با شرایط من اینکار شدنی هست یا نه؟

بعضی اپتومتریست ها پرسیدم میگن بلوکات خوب نیست چون تمام نور ها رو حذف میکنه و با این کار عضلات مردمک چشم در طول چند سال تحلیل میره و ضعیف میشه. باید کمی نور برسه تا مدام عضلات چشم کار کنه . حذف صد درصدی نور کاره جالبی نیست.

اما اینجا دوستان میگن بهترین عدسی بلوکات هست . حالا کدومش درسته؟ بلوکات سفارش بدیم یا نه؟

شیشه سفارش بدم یا پلاستیکی؟ چه مارکی؟

یکی از کاربرا گفته بود رنگ اهسته خوب نیست چون مدام سر تکون میخوره نور ورودی به چشم کم و زیاد میشه و مردمک مدام باید عضلاتش کار کنه . از طرفی میگن وقتی عینک میزنید بیشتره کار رو داره عینک انجام میده و عضلات چشم تحلیل میره و بهتره در حد متوسط از عضلات چشم در طول روز کار کشید . پس بهتر نیست رنگ اهسته سفارش بدیم و عدسی بلوکات نباشه که چشم اون حرکات عادی روزانه ش رو انجام بده؟

درباره عینک بدون فرم هم از چنتا اپتومتریست پرسیدم . گفتن قدیم که فرم به عدسی پیچ میشد کثیفی اونجا جمع میشد . الان بدون فرم ها پیمی شده پیچی نیست و کثیفی داخلش نمیره و بر فرض هم اطرافش کثیف بشه تمیز میکنی اون یه ذره اصلا تو دید نیست چون از پشت کثیف میشه نه از جلو که تو دید باشه . کی میاد با میکروسکوپ عینک شمارو از پشت بررسی کنه ببینه کثیف هست یا نه اونم در ابعاد نوک سوزن شایدم کمتر. /// میگن پیمی کثیفی داخلش نمیره اطرافش اگرم کثیف بشه پاک میکنی. کسی اینجا بدون فرم پیمی داشته؟ بازم کثیفی داخلش میره مثل پیچی ها یا نه؟

خلاصه اینم نتیجه تحقیقات من از 3/4 تا اپتومتریست.

برای اندازه گیری دقیق ضعیف بودن چشم و ساختن عدسی اپتومتریست باید چه ابزاری داشته باشه؟ گفتن نمایندگی های زایس المان فلان تجهیزات رو دارن و کارشون دقیق هست هم در تشخیص مشکلات چشم هم ساخت عدسی . اگه میشه اسم های اون دستگاه ها رو بگید که من برم ببینم کدوم اپتومتریست داره همونجا کارای بینایی سنجی و ساخت عدسی رو انجام بدم البته گمون نکنم ایرانی جماعت دستگاه های پیشرفته داشته باشه با همون سیستم دوران قاجار کار میکنه!!

---------------------------------

کلا وقتی میگن چشم ضعیف شده ینی دقیقا داخل چشم چه چیزی تغییر کرده؟

چه راه هایی برای جلوگیری از ضعیف شدن چشم هست؟ من زیاد با پیسی و گوشی کار میکنم باس چیکار کنم چشمم از اینی که هست ضعیف تر نشه؟

ایا قرص / دارو / مکملی هست که برای تقویت چشم ساخته شده باشه؟ یا برای جلوگیری از ضعیفتر شدن چشم؟

واقعا ویتامین A برای چشم مفید هست یا فقط تبلیغاته؟

Artam01
19-04-2019, 14:11
درود.
پیش دو تا اوپتیمتریست مختلف رفتم،دو تا نسخه ی عینک مختلف بهم دادن با 25 صدم تفاوت. الان نمی دانم کدام را پیش عینک ساز ببرم برای ساخت عینک.
به نظرتان کدام بهتر است؟

Netw0rks
21-04-2019, 10:59
درود.
پیش دو تا اوپتیمتریست مختلف رفتم،دو تا نسخه ی عینک مختلف بهم دادن با 25 صدم تفاوت. الان نمی دانم کدام را پیش عینک ساز ببرم برای ساخت عینک.
به نظرتان کدام بهتر است؟

نظر اپتومتریست سوم یا متخصص چشم !

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-04-2019, 12:01
درود.
پیش دو تا اوپتیمتریست مختلف رفتم
دو تا نسخه ی عینک مختلف بهم دادن با 25 صدم تفاوت.
الان نمی دانم کدام را پیش عینک ساز ببرم برای ساخت عینک.

به نظرتان کدام بهتر است؟

.
سلام
شما نباید قبل از حل این مشکل برید پیش عینک ساز وگرنه وقت و پولتون رو هدر میدین

.
اول باید مشخص بشه که نمره های چشمهاتون چند هست دقیقاً
.
یا یکیشون اشتباه کرده یا هردوشون .
.
به نظر بنده بهتره برید یک جای دیگه برای بار سوم تا ببینید نمره ای که تعیین میکنه با کدامیک مطابق هست
و یا برید پیش همون دو نفر و ماجرای اختلاف رو بهشون بگین تا دوباره معاینه کنند . شاید مشخص بشه کدومشون مرتکبِ اشتباه شده
.

این رو هم باید بگم که ممکنه شما خودتون باعث این اختلاف شدین یعنی موقع تستِ عملی با عدسیهای مختلف , یک جا با اون شماره گفتین واضح میبین , یک جای دیگه با عدسی ای که 0.25 اختلاف داره گفتین واضح میبینین که البته فاصله ی شما تا تابلو هم تاثیر داشته در تشخیص شما برای واصح دیدن یعنی ممکنه یک جا مسافتتون بیشتر بوده با تابلو
.
.
ضمناً این 25 صدم برای افراد با سنّ کم یعنی زیر 25 سال ممکنه تفاوتی نداشته باشه چون عدسیهای چشمهاشون خیلی نرم و انعطاف پذیر هست و راحت میتونه این 25 صدم رو جبران کنه
.

.

<br>
<br> [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
<br> [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hamed-pc
24-06-2019, 23:33
سلام خدمت دوستان

چند وقته درگیر عدسی جنس بد افتادم
چند سال پیش عدسی مارک ویولت گرفتم نسبت به نمره هایی که داشتم سخت عدسی پیدا میشد
با فشردگی 1.67 یا یکم ضخیم تر بعد از 1 ماه چون فتوکرومیک بود دیگه از افتاب برمیگشتم تو سایه حالت طبیعی بگشت نداشت شاید 20 دقیقه طول میکشید
بعد ازمراجعه به عینک فروشی و شکایت نوع فشردگی یک درجه کمتر شد اما بعد از 6 ماه دوباره حالت استیکمات از افتاب به سایه برگشت و الانم خیلی دیر تر میره

بعد از بیشتر از 2 سال رفتم ماینه چشم چشم درد و... داشتم نگاه کردن شماره چشمم تغیر نکرده بود
الحمدلله
الان رفتم دونبال شیشه مناسبتر زایس المان
متاسفانه با استیکمات 2.50 و sph 325 زایش شماره اینو نداره
در مجموع چشم بنده
شماره چشم 2.50 -و استیکمات 1.75 -
شماره چشم 3.25 - و استیکمات 2.50- هست
الان رفتم مرکز عینک روبه روی چهارسو میگن شماره زایس و یا هویا رو ندارم
من با استیکمات 1.67 فشردگی میخوام
دوراویژن

الان هرکی یه حرفی میزنه
میگن بدون استیکمات زایس بگیر 1200 گفتن اونم فشردگی 1.67 نیست یه فریم با شیشیه دودی مجزا که اهنربا داره بزار استفاده کن با اون هیچ فرقی نداره

یکی هم گفت اسمارت بگیر
حالا سوالم از دوستان چند مورده
1 نظر شما نسبت به این شرایط چیه ؟

2 بنکداری زایس کجاست که برم سراقش بگم ببینم سفارش این شماره رو قبول میکنه بیاره برام

3 همون 1200 هم نسبت زیاده برام باید ... کنم

ممنون میشم دوستان اهل فن راهنمایی کنن
به خاطر این که شماره چشمم ثابت شده میخوام کیفیت خیلی خوبی رو بگیرم چشمام کمترین صدمه رو ببینه
پیشناهاد میکنید عینک با فریم جدا دودی بگیرم که 2 کاره باشه ؟
سپاسگذارم

momo1364
25-06-2019, 10:34
عینک آفتابی مارک خوب ببن300-400 ازچه سایتی بخرم؟ مدل پیشنهادی شما؟

hamed-pc
26-06-2019, 05:26
درود به همه دوستان و اساتید محترم
سوالی داشتم خصوصا از استاد مطلع vahid484
بنده نمره عینکم 3/75- ( نزدیک بین ) + 2 آستیگمات برای هر چشم است .
بهترین مارک عدسی با ضریب 1/74 که همه چیز تمام باشه ( مثل بلوکات ) را لطفا معرفی نمائید .
نمیخوام پول برند و مارک بدم ، کیفیتش خیلی مهمه
ممنون میشم اگر اطلاع دقیقی دارید پاسخ بدید .

سلام
با همین شماره تقریبا بنده هم دونبال عدسی خوب هستم
قبلا ویولت داشتم اصلا خوب نیست
یعنی من فوتوکرومیک داشتم داستان شد
یک مدت avista داشتم نسبتا راضی بودم
اما اگر توان هزینه نسبتا بالا بابت عدسی رو دارید از عدسی زایس به همین راحتی نگذرید
5 سال گارانتی داره یک مدل 3 سال گارانتی داره
واقعا کیفیت زایس عالی هست
یه طراحی جدید اورده به نام دوراویژن که چنتا خصوصیت داره
بزنید توی نت میاره
شماره شرکت اصلی وارد کننده رو پیدا کردم اینجا میزارم
88847473
تهران
سایتشم اینه

بازم تاکید میکنم اگر از نظر هزینه مشگل ندارید ارزش سفارش دادن رو داره
به خاطر چشم خودتون نه چیز دیگه
من چون چشمام الحمدلله ثابت شده شاید این کار رو بکنم
بهترین کیفیت رو توی جهان داره

الانم به شدت دونبال تحقیق کردن درباره عدسی اسمارت ویژن هستم
چنتا جا پرسیدم گفتن ما کار نکردیم
یکی 2 تا جا هم پرسیدم گفتن کیفیت خوبی داره
متریال برای ژاپن هست تولید انگار کره جنوبی هست
حالا راست دروغ دیگه اطلاع ندارم

منتظر نظر اساتید هستم سپاس

hamed-pc
26-06-2019, 09:41
سلام مجدد
با شرکت زایس تماس گرفتم پیش نماینده رفتم با شماره چشم بنده
فتوکرومیک اگر تو سفارش قرار بگیره
یک مدل 7 میلیون تومان
یک مدل 10 میلیون تومان
قیمت دادن
بدون فوتو کرومیک قیمت 1200 دادن
کلا بیخیال فوتو شدم
لطفا راهنمایی کنید گیر کردم ممنون

ali.b&c
04-07-2019, 21:49
سلام من یک عینک دارم داخل عدسیش دوتا ss بزرگ و کوچک حک شده کسی میدونه مال چه برندی هست بدرد میخوره یا نه؟:n27:

mika6990
03-10-2019, 16:55
سلام دوستان ببخشيد عدد آبه چي هست؟ و اينکه ميگن عدسي پلي کربنات پايين ترين عدد ابه رو داره يه ويژگي منفيه؟ و عدسي مناسب براي مطالعه چيه به من مکسي 1.5 پيشنهاد دادن. ميشه يه توضيح عاميانه از ضريب شکست بديد؟ اگه بالاتر باشه عدسي بهتره؟ممنونم

Reza31001
03-10-2019, 23:20
سلام دوستان ببخشيد عدد آبه چي هست؟ و اينکه ميگن عدسي پلي کربنات پايين ترين عدد ابه رو داره يه ويژگي منفيه؟ و عدسي مناسب براي مطالعه چيه به من مکسي 1.5 پيشنهاد دادن. ميشه يه توضيح عاميانه از ضريب شکست بديد؟ اگه بالاتر باشه عدسي بهتره؟ممنونم
ضریب شکست ویژگی ذاتی ماده (شیشه یا پلاستیک در عدسی ها) هست و عدد آبه هم از همون ضریب شکست به دست میاد
کلا هم مفهوم ضریب شکست اینه که وقتی نور از توی هوا میره تو یه ماده دیگه به دلیل اینکه تقریبا تمام مواد (شیشه و ...) از هوا غلیظ تر هستن وقتی نور واردشون میشه سرعتش کم میشه و در نتیجه می شکنه حالا هرچی ماده غلیظ تر باشه ضریب شکستشم بیشتره

اینکه بگیم ضریب شکست بالاتر به معنی عدسی بهتر یا بدتره چندان درست نیست

من تو زمینه نور و اپتیک خیلی مقدماتی اطلاعات دارم و نمیتونم نظر کارشناسی بدم ولی نظر شخصیم اینه که چیزهایی که شما شنیدین در جهت بازارگرمی هست و اگه اطلاعات درست درمون و به درد بخور در زمینه اینکه چه نوع عدسی براتون بهتره می خواین از اپتومتریست و یا مهندس اپتیک سوال بپرسین و نه فروشنده

mika6990
04-10-2019, 11:34
ضریب شکست ویژگی ذاتی ماده (شیشه یا پلاستیک در عدسی ها) هست و عدد آبه هم از همون ضریب شکست به دست میاد
کلا هم مفهوم ضریب شکست اینه که وقتی نور از توی هوا میره تو یه ماده دیگه به دلیل اینکه تقریبا تمام مواد (شیشه و ...) از هوا غلیظ تر هستن وقتی نور واردشون میشه سرعتش کم میشه و در نتیجه می شکنه حالا هرچی ماده غلیظ تر باشه ضریب شکستشم بیشتره

اینکه بگیم ضریب شکست بالاتر به معنی عدسی بهتر یا بدتره چندان درست نیست

من تو زمینه نور و اپتیک خیلی مقدماتی اطلاعات دارم و نمیتونم نظر کارشناسی بدم ولی نظر شخصیم اینه که چیزهایی که شما شنیدین در جهت بازارگرمی هست و اگه اطلاعات درست درمون و به درد بخور در زمینه اینکه چه نوع عدسی براتون بهتره می خواین از اپتومتریست و یا مهندس اپتیک سوال بپرسین و نه فروشنده

خيلي ممنون از پاسختون :»

علی 00
29-05-2020, 21:32
سلام یه ۱۰ روزی میشه عدسی ها رو عوض کردم عدسی های قبلی به گفته خود فروشنده چینی بود ولی این جدیدا گفتم کره ای بزاره ک بهتر باشه (همون اول چند تا خش روش بود ک هر چی بهش گفتم زیر بار نرفت) بعد تز ۱۰ روز نمی دونم چی شد کدر شده انگار توی نور ک میگیری انگار خش افتاده ولی خش نیست کل عدسی رو هم گرفته
به نظرتون چی شد؟
و از کجا باید فهمید ک عدسی پلاستیکی ک انداخته سفید کره ای هست یا چینی؟
چینی رو میگفت ۸۵
کره ای رو ۱۳۵
۹/۰۳/۱۳۹۹

علی 00
29-05-2020, 21:39
سلام یه ۱۰ روزی میشه عدسی ها رو عوض کردم عدسی های قبلی به گفته خود فروشنده چینی بود ولی این جدیدا گفتم کره ای بزاره ک بهتر باشه (همون اول چند تا خش روش بود ک هر چی بهش گفتم زیر بار نرفت) بعد تز ۱۰ روز نمی دونم چی شد کدر شده انگار توی نور ک میگیری انگار خش افتاده ولی خش نیست کل عدسی رو هم گرفته
به نظرتون چی شد؟
چینی رو میگفت ۸۵
کره ای رو ۱۳۵
۹/۰۳/۱۳۹۹

Reza31001
02-06-2020, 07:10
به نظرتون چی شد؟
چینی رو میگفت ۸۵
کره ای رو ۱۳۵
۹/۰۳/۱۳۹۹
تقریبا کاری ازتون بر نمیاد متاسفانه
همیشه باید تحقیق کنید و از فروشنده ای خرید کنید که امتحانش رو پس داده
الانم اگه به صنف یا اتحادیه مراجعه کنید ممکنه بشه کاری کرد که البته اونم شاید ارزش دوندگیش رو نداشته باشه

ضمنا بدونید با توجه به وضعیت مملکت یه جفت عدسی درست درمون (حالا چه چینی چه کره ای) حداقل 200-250 قیمت داره این روزها

s-imanam
12-07-2020, 09:49
سلام دوستان من چشمهام با مونیتور مشکل پیدا کرده :41: به دکتر مراجعه کردم و دارم عینکی میشم:5:
به زودی باید واسه خرید عینک اقدام کنم لطفا پیشنهاد بدین چه نوع فرمی بخرم اصلا مارکهای فرم های استاندارد و معتبر طبی چیه ؟ ممنون:10:

برای اینکه بدونی چ فریمی روی صورتت قشنگ تره تو گوگل سرچ کن: «چه عینکی به من میاد» ی سری مطلب آموزشی با عکس میاره ک خیلی کمک کننده اس
اما اگه ب خاطر کامپیوتره ک چشمات ضعیف شده حتما عدسی (شیشه عینک) بلوکات یا ضد نور آبی بگیر
این کمک می کنه ک دیگه به خاطر نور نمایشگر چشمات اذیت نشن

فروشگاه های آنلاین عینک مثل لوناتو (lunato.net) مشاوره 24 ساعته واتس اپی هم دارند می تونی کمک بگیری ازشون
هر چی بپرسی جواب می دن :))))) حوصله شون زیاده

s-imanam
13-07-2020, 08:13
فروشگاه آنلاین لوناتو به آدرس lunato.net همه محصولاتش اورجیناله. اینترنتی هم می تونی سفارش بدی و نهایتا سه ساعتع در خونتونه.

a.shariatiniaaa
29-08-2020, 03:43
عدسی آفتابی طبی اصل چه برندهایی موجود هست در تهران و قیمت؟

a.shariatiniaaa
29-08-2020, 03:47
سلام. خواهش میکنم حرفه ایها نظر بدن. در حال حاضر چه عدسیهایی اصل هست. اسیلور و BBGR برای طبی برای افتابی NXT -KBO پیدا میشن؟ مرسی
مرسی

nimahandsomboy
02-12-2021, 11:04
عینک فقط برای استفاده از کامپیوتر و موبایل میخوام

بلو کات یا بلو کنترا مارک خوب چیه ؟؟
و از کجا میشه خرید ؟؟

nimahandsomboy
02-12-2021, 11:15
عینک فقط برای استفاده از کامپیوتر و موبایل میخوام

بلو کات یا بلو کنترا مارک خوب چیه ؟؟
و از کجا میشه خرید ؟؟

misoft
25-03-2022, 20:43
با عرض پوزش به دلیل پست تکراری حذف شد

misoft
27-03-2022, 08:54
سلام
اگر در رنج قیمتی متوسط قصد خرید دارین، به نظر من بلوکات اسمارت ویژن ، آساهی و اپتکس خوب هستند
اگر عدسی با کیفیت تر میخواهید، بلوکنترل هویا، بلوپروتکت و یا درایوسیف زایس و عدسی های تک نسخه ای اپتکس با پوشش انرژی بلو یا کنتراست خوب هستند