PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره در مورد خرید عینک طبی (نوع فرم مارک فرم و نوع عدسیها)

صفحه ها : 1 [2] 3 4

Saeed System
08-10-2012, 18:44
سلام فريم تيتانيوم از چه قيمتي شروع ميشه (ماركش مهم نيست) ؟ فريم زير گريف (نيم فريم) از جنس تيتانيوم هم داريم؟ روش پيدا كردن محور عدسي؟ مرسي

سلام قیمت عینک تیتان از 25 تومن هست ( چینی) تا 300 400 تومان. البته pure titan قیمتش بالاست..یعنی تیتان خاص. بله فریم زیر گریف تیتان هم داریم

روش پیدا کردن محور عدسی به وسیله لنزومتر. بخوای یاد بگیری کم کم باید 3 ماه کار کنی. داخل لنزومتر 2 دستخ خط عمو بر هم هست یکی برای اسفر یکی برای سیلندر

باید ابتدا خطوط اسفر رو واضح کرد بعد خطوط سیلندر . خطوط سیلندر ه روقت واضح شد ( axis) یا همون محور رو می خونیم.

setareh22
09-10-2012, 11:26
سلام .. بی نهایت ممنونم ....

negaaar
10-10-2012, 00:27
سلام. مي شه منو راهنمايي كنيد كه از كجا مي تونم عينك طبي مارك دار اصل بگيرم؟
چلسي سليم مطمئنه؟ قيمتاش چطور، مناسبه؟
با بودجه 300 تومان مي شه عينك اوريجينال خريد؟

3hat
10-10-2012, 23:06
سلام عينك بدون فريم هست كه مهره پشت عدسي باز نشه؟ بهترين اتصال عدسي به دسته عينك كه باز نشه چه مدليه؟ نوع با فريم و هم بدون فريم با تشكر

pclove
12-10-2012, 18:07
سلام قیمت عینک تیتان از 25 تومن هست ( چینی) تا 300 400 تومان. البته pure titan قیمتش بالاست..یعنی تیتان خاص. بله فریم زیر گریف تیتان هم داریم روش پیدا کردن محور عدسی به وسیله لنزومتر. بخوای یاد بگیری کم کم باید 3 ماه کار کنی. داخل لنزومتر 2 دستخ خط عمو بر هم هست یکی برای اسفر یکی برای سیلندر باید ابتدا خطوط اسفر رو واضح کرد بعد خطوط سیلندر . خطوط سیلندر ه روقت واضح شد ( axis) یا همون محور رو می خونیم. خيلي ممنونم

ardavan7
17-10-2012, 23:53
سلام
یک سوالی داشتم و انم اینه که فرق بین فریم عینک های آفتابی با طبی در چیست؟و اینکه مثلا اگه من یک فریم عینک آفتابی داشته باشم و بخوام شیشه اون به طبی تغییر بدم میشه بنظرتون؟!!!؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-10-2012, 07:07
سلام
یک سوالی داشتم و انم اینه که فرق بین فریم عینک های آفتابی با طبی در چیست؟و اینکه مثلا اگه من یک فریم عینک آفتابی داشته باشم و بخوام شیشه اون به طبی تغییر بدم میشه بنظرتون؟!!!؟

سلام .
99% در عينكهای آفتابی , عدسی عینک بدون پیچ نصب میشه چون نازک هست و در اون قاب باریک قرار میگیره.
حالا اگر نمره ی چشمتون زیاد باشه , عدسی ضخیم میشه و در عینک آفتابی نصب نمیشه یا هی در میاد از جاش خصوصا اگر عدسی پلاستیکی باشه چون صخیم تر از شیشه میشه .
شما اول نمره ی چشمتون رو تعیین کنین بعد عینک آفتابی رو به یک عینک ساز معتبر و وارد نشون بدین ببینین نظرشون چیه .
خودش بهتون میگه شدنی هست یا نه

hero26
25-10-2012, 23:22
سلام
در مورد مارک آنجل کسی اطلاعاتی داره من عینکم بیس دار (بیس 8) چند جا رفتم گفتند آنجل فقط بیس دار داره با زایس و یه شرکت چینی دیگه پولم که به زایس نمیرسه ولی آنجل کره ای رو میگفت 82 تومن البته قبلا رو یه عینکه دیگم همین آنجل رو داشتم اونم بیس دار بود 35 تومن گرفته بودم حالا میخوام بدونم به خاطر دلار گرون شده یا اینکه این بابا گرون میده

behnamcp
29-10-2012, 20:35
سلام
يه سئوال داشتم اونم اينه كه با شماره 5 براي كدام از چشم ها چه نوع عدسي و با چه مشخصاتي مناسبه كه به نظر نيايد اين فرد چشماش خيلي ضعيفه.ممنون

MOHAMMAD_ASEMOONI
29-10-2012, 21:25
سلاميه سئوال داشتم اونم اينه كه با شماره 5 براي كدام از چشم ها چه نوع عدسي و با چه مشخصاتي مناسبه كه به نظر نيايد اين فرد چشماش خيلي ضعيفه.ممنونسلام .عدسی عینک هر چی کوچکتر باشه نازکتر در میاد .ایشون باید فریمی انتخاب کنه که عدسیهاش کوچیک باشه .هم نازکتر میشه هم سبکتر و هم زیباتر .

قائم مقامی
17-11-2012, 13:25
ببین دوست عزیز فریمهای طبی تو ایران بیشتر از هزار تا مارکه ...

اگر فریم مارک دار ارجینال می خواید و اگر تو تهران و ایران هستید برید خیابون کاخ اونجا ارجینال فروش هستند..

اینجوری نیست که مثل تلوزیون باشه فقط مارک پاناسونیک خوب باشه یا سامسونگ بهتر از اون باشه...

عینک یه چیزیه که فریم 20 هزار تومنیش هم چند سال کا رمیکنه فریم چند ملیونیش هم همونطور کا رمیکنه..

یه تیکه فلزه...

شما هر فریمی رفتی بخری دقت کن سنگین نباشه ...دستهاش ضد حساسیت باشه..دماغه ضد حساست ژله

ای داشته باشه...اگر ورزشکاری تیتانیوم میتونی بگیری که نشکنه..

اگر پولداری فریم ارجینال بگیر اونم فرقی نمیکنه...همونکارو میکنه...

اینجوری نیست که یک عینک 10 ملیون باشه بهتر باشه از عینکی که 70 هزار تومنه...

اون عینک 10 ملیونی بخاطر طلا و بلریانهای نگینی و برندی که داره گرونه...

ببین یه مثال ساده هست که میگه..شما میتونی بری یه رستوران خوب 400 هزار تومن پول غذا بدی بخوری..

یا میتونی بری 1 کیلو گوشت گوسفند بخری با 1 کیلو ماهی کلا 30 هزار تومن و بیشتر از اون 400 هزار تومن

بهت حال میده...

سرتو درد نمیارم ...

بعد از فریم هم باید به ساخت فریم دقت کنی...اینکه عینک دقیقا با شماره نسخه که داری دقیق باشه...

باید بری چشم پزشک بدی چکش کنه محور درست باشه فاصله کانونی درست باشه خود عدسی نمره دقیق

باشه..فریم هم اگر خوب ازش استفاده کنی شب موقع خواب قشنگ دربیاری بزاریش یه گوشه و صبح بزنی به چشمت برات خوب کا رمیکنه...

من خودم با اینکه میتونم هر روز یه فریم عوض کنم اگر بخوام ( به دلیل شغلمون ) ولی یه فریم 50 تومنی

برداشتم 2 سال هم هست دارم استفاده میکنم عدسیم هم با دستمال کاغذی هر روز پاک می کنم

..خیلی هم راضیم...احیاجی هم به مشاوره نداره...هر عینکی دوست داشتی انتخاب کن...

فقط دسته هاش ضد حساسیت باشه که سرطان پوست نگیری..یه دماغه خوب هم داشته باشه که جا نندازه..

ریگلاژ باشه اذیتت نکنه ..

سلام ببخشید لطفا بفرمایید برای خرید عدسی(شیشه عینک) کدام مارک را بخرم کارل زایس-های تاپ ژاپن- آی اند جی چین-الئو(اگر اشتباه نکنم) ظاهرا فرانسه یایایا

ehsan938
25-11-2012, 01:46
سلام خدمت استادان عزیز
ببینید من نمیتونم زیاد بیام اینجا
ازتون خواهش می کنم منو راهنمایی کنید
ببینید من شبا موقع رانندگی وقتی نور ماشین جلویی میفته تو چشام هیچی نمیبینم...چه نور پایید و چه نور بالا
میخواستم عینک شب بگیرم که یه فروشنده ای به من عینک با مارک city indext رو معرفی کرد که دو رنگ بود...یعنی نصف بالاش سفید و نصف پایینش زرد و خیلی هم مدعی بود که مخصوص رانندگی در شبه
و یه عینک مارک ریبن داشت که اونم دو رندگ بود که نصف بالا سفید و نصف پایین خاکستری
اما نخریدم
قیمت city indext رو میگفت 105.000 تومن
ریبن هم 75000 تومن
اما به یه مغازه دیگه که رفتم میگفت باید عینک بی رنگ بگیری و مخصوص شب و روزه
اما شنیدم این بی رنگا پلوراید نیستن...درسته؟
اصن گیج شدم تورو خدا کمکم کنید اگه کسی اطلاعاتی داره یا تجربیاتی داره
راجع به مارک های بالا هم نظر بدید
اما اگه میشه بفرستید به ایمیلم بعید میدونم بتونم بیام اینجا دوباره
ممنون میشم
gahanami2005@yahoo.com
احسان هستم

Ali_softcenter
10-01-2013, 17:59
دوست عزیز با 70 تومن میشه عینک طبی گرفت که دسته هاش ضد حساسیت باشه؟؟ و دماغگیرشم ژله ای؟؟

از کجا بفهمیم فروشنده خالی نمیبنده دسته هاش ضد حساسیته؟؟

deltach
16-01-2013, 00:13
وقت بخیر
من دیروز عینکی شدم با اجازتون
و عدسی هام رو قرار بوده اآی اند جی اصل بذاره تو پست هایه قبلی خوندم که باید با ها کردن لوگوش مشخص بشه ولی این بدون ها کردن من میتونم لوگو رو ببینم
بنظرتون اگه اصل نیست تا کور تر نشدم برم عوضش کنم
اینم نسخه ش
distance
od -0.50 -1.00 180
os -025 -175 8
pd 61
اگه کسی از این اعداد چیزی میدونه لطفا برام توضیح بده

موفق و پیروز باشد :n12:

mehdi perspolisi
16-01-2013, 14:57
سلام دوستان... کسی تا حالا عینک ورزشی خریده...؟! نمیدونید کدوم مارکش بهتره...؟! :n13:

Delkook
20-01-2013, 13:21
سلام من دو ساله دارم از فریم bikkembergs استفاده میکنم به نظرتون فریم خوبیه؟ الان میخوام فریم جدید بگیرم فریم های خوشگل و جدید چیا هست؟ البته با کیفیت و ضد حساسیت باشه... این فریمهای ویفری چطوره؟ قیمت ها چطورن؟ ممنون...

roteal2007
20-01-2013, 18:13
دوستان من یه فرم دارم که دسته هاش کاوچو هستش و شیشه گیرش فلزی اما کاوچو در اثر آفتاب رنگش رفته سفید شده ....یه سالی هست کار میکنه میخواستم ببینم کلا کاوچو همینطوریه ؟

Saeed System
27-01-2013, 12:04
سلام ببخشید لطفا بفرمایید برای خرید عدسی(شیشه عینک) کدام مارک را بخرم کارل زایس-های تاپ ژاپن- آی اند جی چین-الئو(اگر اشتباه نکنم) ظاهرا فرانسه یایایا

zeiss و hitop بهترن از بقیه ..جفتشون عالی هستن کیفیت جفتشون یکسانه اما hitop ارزونتره...اگر مشکل پولی هست hitop رو بخر چون کیفیتشون یکسانه .:n16:

, 18:13roteal2007
دوستان من یه فرم دارم که دسته هاش کاوچو هستش و شیشه گیرش فلزی اما کاوچو در اثر آفتاب رنگش رفته سفید شده ....یه سالی هست کار میکنه میخواستم ببینم کلا کاوچو همینطوریه ؟
آره بخاطر اسید عرق بدن اینجوری میشه..میتونی پولیش بزنی خوب میشه :n16:

Ali_softcenter
دوست عزیز با 70 تومن میشه عینک طبی گرفت که دسته هاش ضد حساسیت باشه؟؟ و دماغگیرشم ژله ای؟؟

از کجا بفهمیم فروشنده خالی نمیبنده دسته هاش ضد حساسیته؟؟
آره فقط عدسیشو پلاستیک ساده بگیر.دیگه همه فروشنده ها راست نمیگن .باید ببینی کیفیت کائوچوش خوب باشه بهترینش استات هست :n16:

Delkook
سلام من دو ساله دارم از فریم bikkembergs استفاده میکنم به نظرتون فریم خوبیه؟ الان میخوام فریم جدید بگیرم فریم های خوشگل و جدید چیا هست؟ البته با کیفیت و ضد حساسیت باشه... این فریمهای ویفری چطوره؟ قیمت ها چطورن؟ ممنون...
مدل زیاده باید بری ببینی سعی کن دسته استات selozoz asetat بگیری که ضد حساسیت یعنی بهترین جنسه. میتونی پد بینی رو هم عوض کنی ضد حساسیت بگیری

mehdi perspolisi
سلام دوستان... کسی تا حالا عینک ورزشی خریده...؟! نمیدونید کدوم مارکش بهتره...؟! :n13:

اینو باید بگردید مارک زیاده :n16:

deltach
وقت بخیر
من دیروز عینکی شدم با اجازتون
و عدسی هام رو قرار بوده اآی اند جی اصل بذاره تو پست هایه قبلی خوندم که باید با ها کردن لوگوش مشخص بشه ولی این بدون ها کردن من میتونم لوگو رو ببینم
بنظرتون اگه اصل نیست تا کور تر نشدم برم عوضش کنم
اینم نسخه ش
distance
od -0.50 -1.00 180
os -025 -175 8
pd 61
اگه کسی از این اعداد چیزی میدونه لطفا برام توضیح بده

موفق و پیروز باشد :n12:

i&G ماله چین و به نسبت عدسیهای آلمانی و ژاپنی کیفیتش پایینتره..نه مارکش همینجوریه مشکلی نیست
چشم سمت راستت نیم نمره ضعیفه و 1 نمره آستیکمات داره. و چشم چپت 25 صدم ضعیفه و 1.75 آستیکمات داره . فاصله کانونی چشمات 61 میلیمتره :n16:

عینک شب
سلام خدمت استادان عزیز
ببینید من نمیتونم زیاد بیام اینجا
ازتون خواهش می کنم منو راهنمایی کنید
ببینید من شبا موقع رانندگی وقتی نور ماشین جلویی میفته تو چشام هیچی نمیبینم...چه نور پایید و چه نور بالا
میخواستم عینک شب بگیرم که یه فروشنده ای به من عینک با مارک city indext رو معرفی کرد که دو رنگ بود...یعنی نصف بالاش سفید و نصف پایینش زرد و خیلی هم مدعی بود که مخصوص رانندگی در شبه
و یه عینک مارک ریبن داشت که اونم دو رندگ بود که نصف بالا سفید و نصف پایین خاکستری
اما نخریدم
قیمت city indext رو میگفت 105.000 تومن
ریبن هم 75000 تومن
اما به یه مغازه دیگه که رفتم میگفت باید عینک بی رنگ بگیری و مخصوص شب و روزه
اما شنیدم این بی رنگا پلوراید نیستن...درسته؟
اصن گیج شدم تورو خدا کمکم کنید اگه کسی اطلاعاتی داره یا تجربیاتی داره
راجع به مارک های بالا هم نظر بدید
اما اگه میشه بفرستید به ایمیلم بعید میدونم بتونم بیام اینجا دوباره
ممنون میشم
gahanami2005@yahoo.com (gahanami2005@yahoo.com)
احسان هستم

نه بهترین روش اینه که یه عینک طبی با عدسیهای آنتی رفلکس بگیری . هر چی کیفیتش بالاتر باشه بهتره :n16:این مارکها خوبن : hitop , hivishion , delux

Saeed Dz
29-01-2013, 16:11
دوستان لطفن اگر ممکنه در مورد عینک مطالعه توضیح بدید و اینکه چه فایده ها و یا احیانن ضرر های داره.

و سوال بعدیم در مورد اینکه عینک هایی با طرح پایینی رو چه شرکتی تولید میکنه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Saeed System
05-02-2013, 14:02
دوستان لطفن اگر ممکنه در مورد عینک مطالعه توضیح بدید و اینکه چه فایده ها و یا احیانن ضرر های داره.

و سوال بعدیم در مورد اینکه عینک هایی با طرح پایینی رو چه شرکتی تولید میکنه.

سلام.

عینک مطالعه برای کسانی تجویز میشه که از پیر چشمی رنج میبرند.متاسفانه عینکهای مطالعه آماده بی کیفیت چینی تو بازار زیاد شده چون از لنزها ی اپتیکی ساخته نشدن و فاصله کانونی رعایت نشده. بهتره برای خرید عینک مطالعه نزد چشم پزشک یا اپتومتریست بروید و با معاینه دقیق چشم و خرید عینک طبی سفارشی با لنزهای با کیفیت و همچنین فریم استاندارد برای مطالعه بهره ببرید.

ون عینک رو نمیدونم اینجو رعینک هارو هزاران کارخونه میزنن هر کی واسه خودش مارک میزنه

:11: موفق باشید

eternal_2_6
13-02-2013, 14:55
با سلام خدمت دوستان عزیز ،
من دیروز شیشه عینکم رو تعویض کردم و اپتومتریست پیشنهاد کرد آنتی رفلکس بگیرم ، سه نوع آنتی رفلکس بود که میگفت طلاییش از همه بهتره ، من از کجا تشخیص بدم که جنس مرغوبی استفاده کرده ؟ ضمنا گفت با هزینه تراشش میشه 42 هزار تومن !

Saeed Dz
13-02-2013, 20:26
سلام.

عینک مطالعه برای کسانی تجویز میشه که از پیر چشمی رنج میبرند.متاسفانه عینکهای مطالعه آماده بی کیفیت چینی تو بازار زیاد شده چون از لنزها ی اپتیکی ساخته نشدن و فاصله کانونی رعایت نشده. بهتره برای خرید عینک مطالعه نزد چشم پزشک یا اپتومتریست بروید و با معاینه دقیق چشم و خرید عینک طبی سفارشی با لنزهای با کیفیت و همچنین فریم استاندارد برای مطالعه بهره ببرید.

آیا برای عینک های مطالعه هم لنز فرانسوی وجود داره؟
میشه لطفن بیشتر راهنمایی کنید.

amin714
27-02-2013, 16:13
سلام

میخوام عدسی عینکم رو به خاطر زیاد شدن شماره ی چشمم عوض کنم.
من آستیگمات دارم و اگر عدسی رو خوب تراش ندن خیلی اذیت میشم.
در مورده تراش عدسی واقعا وسواس دارم، چون اگه درست تنظیم نباشه، سردرد میگیرم.

میشه یه جای خوب (واقعا خوب) رو معرفی کنید که عدسی عینکم رو عوض کنم؟
البته تهران باشه.

خواهشا بهترین جا رو معرفی کنید.
خیلی ممنون

behrooz3229
01-03-2013, 13:36
با سلام
قیمت فریمهای تروساردی کسی میدونه؟

lمثلا فریم تو مایه های زیر: 12719bk

behrooz3229
01-03-2013, 13:38
از دوستان عزیز کسی قیمت لنزهای پلاستیک فشرده i&g کره ای -آنتی رفلکس- میدونه ؟

Atghia
01-03-2013, 14:22
با سلام
قیمت فریمهای تروساردی کسی میدونه؟

lمثلا فریم تو مایه های زیر: 12719bk

پارسال یک مدل مشابه با این و نه دقیقا عین این مدل رو در حراج،خریدم110 تومن:n06:

parinaz571
01-03-2013, 14:27
برای یک عینک دودی خوب برای کسی که جراحی لیزیک کرده حدودا چقدر هزینه لازمه؟ممنون

Saeed Dz
01-03-2013, 14:33
کسی میتونه لطفن اطلاعات نسبتن کاملی در مورد عینک مطالعه در اختیارم قرار بده.

behrooz3229
04-03-2013, 17:24
کسی میدونه فریمهای کائوچو سبکتره یا فلزی>؟ یا بستگی به مدل فریم داره؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-03-2013, 19:01
کسی میدونه فریمهای کائوچو سبکتره یا فلزی>؟ یا بستگی به مدل فریم داره؟سلام , اینها سبکترین فریمها هست چون اصلاً فریم نداره یا فقط بالاش فریم داره . اگر عدسیش هم از پائین تا یک سانت یا حتی بیشتر برش بخوره دیگه حسابی سبک میشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

5ajad
09-03-2013, 23:41
سلام
ببخشید دوستان این عینک های کائوچویی روی بینی راحت تر وایمسته یا عینک های دیگه؟
و دیگه اینکه قیمت هاشون هم از عینک های دیگه بیشتره؟
من تابستان سال قبل یه عینک گرفتم مثلا پلیس بود!! بعد از چند ماه رنگ روی فلزش رفت(نه زیاد...خیلی کم)...فکر کنم اصل نبود...میخواستم ببینم این کائوچویی ها رنگشون نمیره؟
و سوال اخر اینکه مقاومتشون چطوره؟ نمیشکنن؟ یا مثلا بعد از یه مدت حالت نمیگیرن؟(گشاد نمیشه؟:دی)

Amin_0913
09-03-2013, 23:51
سلام
بچه ها من میخوام عینکم رو عوض کنم و تا حالا عینک اصل نخریدم
این دفعه فرشنده یه عینک ری بن داد، ما زدیم، دیگه دلمون پیش عینکای دیگه نمیره
عینکی که من پسندیدم اینه

حالا میخواستم بخرمش دیگه
قیمتش 130 تومنه

حالا میخواتم ببینم که چه چیزایی رو باید مد نظرم قرار بدم و از کجا بفهمم که عینکه اصله
واسه لنزش چی پیشنهاد میکنید؟شماره چشمام هر کدوم 1 هست و یکیشم آستیگماته

meha
10-03-2013, 11:19
5jad
سلام
اولا مدل پد دماغی بستگی داره،روی بعضی بینی ها فشار میاره کائوچو بعضی ها نه راحت هست هست....خب اون پدها مزیت که نسبت به کائوچو که دارن اینه که اولا قابل تنظیم هست مثلا عینک بالا و پایین باشه یا جوری باشه که روی بینی فشار نیاره و دوم قابل تعویض هست

نه از لجاظ قیمت بیشتر نیست و ربطی نداره

در مورد اینکه رنگش رفته اگر رنگ فلز بوده خب اصل نبوده ولی اگر نوشته و اینا بره البته اگر اصل باشه یکم دیرتر میره ولی در کل نوشته ها پاک میشه چون با عرق بدن تماس داره که میدونید از لحاظ شیمی چه حالتی داره

شما اگر از یک عینک فروش یا یک عینک ساز بپرسید بهتون میگه مثلا اگر بسته 100تایی عینک کائوچو(طبی) بیاد بعضی موقع ها 100تا رو برگشت میزنه بعضی موقع ها نصفشو چون از اول کج و تابدار هستند و اتفاقا چون تماما پلاستیک هست بیشتر از بقیه فرم ها در معرض خطر و کج شدن هست مخصوصا در صورت برخورد با گرما

Saeed Dz

چه سوالی در مورد عینک مطالعه دارید دقیقا؟

amin_0913
سلام

خیلی ساده هست....عینک ریبن اصل در ایران کمتر از 300 و حتی بالاتر به صورت کاملا اورجینال نمیشه پیدا کرد،حالا اگر هم کسی اینطور مدل ها و قیمتهایی رو داشت از کد و شناسنامه و... میشه فهمید اصل هست

توی این رنج قیمت اصلا فکر اصل نکنید به نظر بنده نه تنها تحت لیسانس نیست بلکه کاملا فیک هست البته اگر با ارز جدید حساب کرده باشه

A M ! N
10-03-2013, 11:32
برای یک عینک دودی خوب برای کسی که جراحی لیزیک کرده حدودا چقدر هزینه لازمه؟ممنون

بعد از عمل لیزیک چشم به شدت باید تحت مراقبت قرار بگیره ؛ شما باید حتمن یک عینک آفتابی خوب تهیه کنید ، و البته برای مشاوره به تاپیک
پایین برین :

خرید عینک آفتابی مناسب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Atghia
01-04-2013, 13:05
چگونه یک قاب عینک مناسب انتخاب کنیم؟
قاب چشم گربه ای که در گوشه ها کشیده شده است، می تواند ظاهر شما را مانند کسی که پوست خود را کشیده، نشان دهد.

قاب های فلزی عینک خم می شوند و می توان آنها را درست کرد، اما قاب های پلاستیکی می شکنند. عینک خود را در ماشین داغ (زیر نور آفتاب شدید) نگذارید، زیرا قاب های پلاستیکی تاب برمی دارند و تعمیر نمی شوند، اما قاب های فلزی فقط داغ می شوند.

قاب هایی برای محل کار
اگر شما در یک شغل سنتی کار می کنید؛ فریم ها و قاب های عینک تیتانیوم، استیل ضدزنگ و یا بدون حاشیه مناسب می باشد.
برای مردان، قاب های قهوه ای، سیاه و نقره ای مناسب است.
این رنگ ها با لباس کار مناسب می باشند.
برای زنان، قاب های سیاه، قهوه ای، نقره ای، کبود و طلایی مناسب است.

قاب های عینک برای مبتکران

مبتکران و هنرمندان معمولا از قاب های عینک با رنگ ها و طراحی غیرمعمول استفاده می کنند.
اشکال هندسی و به اشکال گل، قاب های بزرگ تر و ورقه های چند رنگ از قاب های مورد علاقه هنرمندان می باشد.
سبک های قدیمی نیز مورد علاقه این اشخاص می باشد.

قاب های گوهرنشان، چوبی، نوک دار و غیره
اگر شما خواهان زیبایی هستید، از این قاب ها استفاده کنید.
شما می توانید قاب های چوبی، استخوانی و حتی شاخ گاو را بیابید.
قاب های طلایی، کریستالی و پر از سنگ های قیمتی را نیز می توانید پیدا کنید.
برخی از این قاب ها چرمی و یا مخملی می باشند.
شما می توانید برای زیبا کردن قاب ها از پر استفاده کنید.

هنگام خرید عینک ...

هنگامی که می خواهید عینک بخرید، دستورالعمل های زیر را به کار ببرید:
- قاب کوچک می تواند شماره چشم را مخفی کند.
- بهتر است متناسب با فرم صورت خود عینک خریداری کنید، برای مثال: قاب مستطیل برای صورت گرد خوب است.

- قاب تیره، عیب صورتتان را کمرنگ می کند، برای مثال چانه چاق.
- قاب چشم گربه ای که در گوشه ها کشیده شده است، می تواند ظاهر شما را مانند کسی که پوست خود را کشیده، نشان دهد.
- رنگ قاب می تواند با رنگ موها و چشمان شما یکی باشد و یا می تواند متفاوت باشد.

علائم هشداردهنده مشکلات چشمی
اگر هر کدام از علامت های زیر در چشمتان پیدا شد، فورا به چشم پزشک مراجعه کنید:
- ناگهان در چشم خود چیزی شناور را ببینید.
- قدرت بینایی تان کم شود.
- ناگهان چشم درد کند و قرمز شود.
- خارش چشم و احساس ناخوشایند در چشم داشتید.
- دیدتان، تار و مه آلود گردد.
- چشمانتان جرقه بزند.
- لکه های کوچکی که در چشم حرکت می کنند، ممکن است حالت مگس پران و بی خطر باشد.

چه هنگام نیاز به معاینه چشم دارید؟

چشم شما باید حداقل هر دو سال یکبار توسط چشم‌پزشک یا کارشناس بینایی‌سنجی (اپتومتری) معاینه شود.
معاینه چشم مشخص می کند که آیا آب مروارید و یا آب سیاه چشم دارید یا نه، همینطور بیماری های دیگر از قبیل دیابت، بیماری قلبی، انبساط رگ های خونی، ایدز و سرطان را با بررسی چشم ها توسط پزشک می توان فهمید

منبع:تبیان

sayarsazeh
03-04-2013, 23:43
سلام میشه کمکم کنید یه عینک بخرم با توجه به شرایطم سالهاست عینکی هستم ولی به خاطر شغلم که جوشکارم ودر طول روز جوشکاری وفرز کاری میکنم هر عینکی خریدم فقط مهمان یک هفته من میشه بعدش روز ازنو وعینک نو استفاده نکردنش هم برام معضل شده یک مشاورکار امد میخام ممنونم اگر مستقیم جواب برام ایمیل کنید ممنون میشمsayarsazeh@yahoo.com

meha
05-04-2013, 22:20
سلام و خسته نباشید

عینک های مارک cat خیلی مقاومت داره که الان فکر کنم همه مدل ها 320 باشه که من خرید از قبل هنوز دارم ولی پایینتره

یا اگر خیلی مقاوم میخواین باشه و اصلا کج نشه puma خیلی محکم هست فرام هاش

عینک مارک باید بگیرید که جنس فلز داشته باشه شاید یکم سنگین باشه ولی خیلی مقاومت داره

A M ! N
06-04-2013, 18:29
سلام... دو تا سوال :

- میخوام فریمم رو عوض کنم ، الان قاب چی مده ؟ مدلهای تمام فریم قشنگ تره به نظرتون یا نیم فریم... اگه ممکنه عکس بگذارید از مدلهای پیشنهادیتون.

- شیشه چی خوبه ؟ سابقه ی استفاده از آنتی رفلکس و فتوکرومیک رو دارم ، فتوکرومیک که دیگه خیلی قدیمی شده ، آنتی رفلکس هم تقریبن همینطور
چیز جدیدی نیومده که قوی تر باشه ؟

Atghia
06-04-2013, 19:24
سلام... دو تا سوال :

- میخوام فریمم رو عوض کنم ، الان قاب چی مده ؟ مدلهای تمام فریم قشنگ تره به نظرتون یا نیم فریم... اگه ممکنه عکس بگذارید از مدلهای پیشنهادیتون.

- شیشه چی خوبه ؟ سابقه ی استفاده از آنتی رفلکس و فتوکرومیک رو دارم ، فتوکرومیک که دیگه خیلی قدیمی شده ، آنتی رفلکس هم تقریبن همینطور
چیز جدیدی نیومده که قوی تر باشه ؟

من شخصا فکر میکنم تمام فریم قشنگتره به دوتا دلیل اول اینکه اگر فرضا نمره عینکتون خیلی پایین نباشه هم، چون کل شیشه رو احاطه میکنه به چشم نمیاد
بعد هم اینکه مقاومت بیشتری داره تا نیم فریم ها

از طرفی نمیدونم خیلی به مد در زمینه عینک وارد نیستم اما دور و بر اکثرا تمام فریم استفاده میکنن:n06:
جدیدا مدل های عینک ری بن( همین که عینک آفتابیش عین چی رنگ وارنگ ریخته:n02:) خیلی زیاد شده حالا نه اینکه دقیقا برند ری بن باشه منظورم شمایلش هست یعنی کائوچویی اکثرا رنگ های تیره و کلا تریپ عینک های بزرگ اما یه مشکلی هست!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگه نمره عینکتون پایین نباشه کلا عینک هایی که خیلی بزرگ باشه جالب نیست! و بیشتر به چشم میاد که نمرتون بالاست و بهتره که کائوچوی باریکتر انتخاب بشه:n06:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
در مورد شیشه هم من اصلا با فوتوکرومیک راحت نیستم :n01:بنظرم کلا قشنگ نیست نمای جالبی نداره هم تیرش هم روشنش
ولی منم خوشحال میشم اگه نوع جدیدی اومده باشه دوستان معرفی کنن:n18:

A M ! N
06-04-2013, 20:07
مرسی.

بله به نظر میاد اینروزها بیشتر افراد تمام فریم رو انتخاب میکنن ؛ این ری بن اولی که گذاشتیــن
همون مدل Cat هستش ( گربه ای ) این مدل رو اتفاقن دوست دارم ، منتها بیشتر دوستام دارن
اینو منم بگیرم دیگه خیلی....!! :دی ( البته اگه انتخاب بهتری نباشه همینو میگیرم )

پایینی هم ری بنه ، اسم مدلش چیه ؟

من تا جایی که میدونم چون صورتم گرد نیست و کشیده تر هست بهتره که فریمهایی مث اولی
بردارم ، درسته ؟

تهران یه محلی داره که بورس اینطور چیزاست با قیمتهای خوب ، توی اسمش مشیر داشت ولی
یادم نمیاد دقیقن چی بود..؟!!

meha
06-04-2013, 20:46
سلام و خسته نباشید

خب ببینید نظر من اینه که اگر میخواین مدت زیادی نگه دارید اصلا بر اساس مد نخرید

الان عینک های ویفر بیشتر مد هست و سری بعد مطمئنا عینک تمام گرد مد میشه که جالبه!

دوست عزیز آنتی رفلکس و فتوکرومیک اندازه دوربین موبایل که نیست که میگید قدیمی شده! یک نیازه و باید باشه!

اگر خیلی توقع بالا دارید و همینطور میتونید هزینه کنید شیشه ترایوکس بگیرید که البته فکر کنم بالای 1 میلیون بشه و بنده هم چندتا ساختم و راضی بودند افراد

در ضمن فتوکرومیک آساهی تهیه کنید رنگش با مدل سفید فرقی نداره

Atghia
06-04-2013, 21:05
مرسی.

بله به نظر میاد اینروزها بیشتر افراد تمام فریم رو انتخاب میکنن ؛ این ری بن اولی که گذاشتیــن
همون مدل Cat هستش ( گربه ای ) این مدل رو اتفاقن دوست دارم ، منتها بیشتر دوستام دارن
اینو منم بگیرم دیگه خیلی....!! :دی ( البته اگه انتخاب بهتری نباشه همینو میگیرم )

پایینی هم ری بنه ، اسم مدلش چیه ؟

من تا جایی که میدونم چون صورتم گرد نیست و کشیده تر هست بهتره که فریمهایی مث اولی
بردارم ، درسته ؟

تهران یه محلی داره که بورس اینطور چیزاست با قیمتهای خوب ، توی اسمش مشیر داشت ولی
یادم نمیاد دقیقن چی بود..؟!!

والا من اسم مدل اینا نمیدونم فقط با ظاهر میشناسم:n02:
بنظرم اینجوری نمیشه قضاوت کرد فقط با تست توسط خودتون هست که میتونید بهترین مدل رو که با صورتتون همخونی داشته باشه انتخاب کنید
یک تجربه: جاهایی که بورس هستند خرید نکنید اینقدر زیاد و با اختلاف قیمت هست بشدت گیج و درنهایت انتخاب مناسبی نصیبتون نمیشه!:دی
بنظرم بهتره ادرس چندتا مغازه معتبر رو گیر بیارید و به اون چندتا مراجعه و انتخاب کنید:n16::n17:
راستی من از شیشه های آساهی ژاپن خیلی راضی بودم ...

A M ! N
06-04-2013, 21:12
:دی

بنظرم اینجوری نمیشه قضاوت کرد فقط با تست توسط خودتون هست که میتونید بهترین مدل رو که با صورتتون همخونی داشته باشه انتخاب کنید

اون که بله ، ولی اگه من برم داخل یه مغازه معمولن فروشنده سعی داره چیزهایی که موجود داره رو به من بفروشه هرطور شده ، و اگه من مدلهای جدید رو نشناسم
ممکنه کلاه بره سرم :دی

در آخرین وهله اگه چیزی گیرم نیاد همون وی فرر رو میگیرم..

+

فتو کرومیک که اصلن صحبتش رو نکن ! آنتی رفلکس هم تاجایی که میدونم چند نوع کیفیت داره ، که البته هرکدوم رنگ سطحی خاصی داره ( سبز ، ابی ، بنفش )
الان که به نظر میاد دیگه کسی آنتی رفلکس رنگی نمیگیره ؟! سادش هم هست ؟ آساهی انتی رفلکس هم داره ؟

SNOW PATROL
06-04-2013, 21:18
:دی

اون که بله ، ولی اگه من برم داخل یه مغازه معمولن فروشنده سعی داره چیزهایی که موجود داره رو به من بفروشه هرطور شده ، و اگه من مدلهای جدید رو نشناسم
ممکنه کلاه بره سرم :دی

در آخرین وهله اگه چیزی گیرم نیاد همون وی فرر رو میگیرم..

+

فتو کرومیک که اصلن صحبتش رو نکن ! آنتی رفلکس هم تاجایی که میدونم چند نوع کیفیت داره ، که البته هرکدوم رنگ سطحی خاصی داره ( سبز ، ابی ، بنفش )
الان که به نظر میاد دیگه کسی آنتی رفلکس رنگی نمیگیره ؟! سادش هم هست ؟ آساهی انتی رفلکس هم داره ؟

میتونم علت نفرت شما رو از فتوکرومیک بدونم :دی
من خودم همیشه فتو کرومیک و انتی رفلکس استفاده میکنم
تو مدل های که فریمشون کوچیکه فتو زیاد جالب نیست
اما تو فریم های بزرگ مثل همین مدل کت قشنگ میشه ها !!!

tapatalk

مینا63
06-04-2013, 21:50
سلام دوستان من امروز یه عینک تروساردی خریدم به قیمت 240 تومن .همه عینکهای تروساردی بالای 400 تومن بود فقط این یه دونه خرید قبلی بود. بنام اصل ایتالیا فروخته .حالا میخوام تعویض کنم ویه ارزون بخرم چون اصلا نمیشه اعتماد کرد. به نظر شما مارک تروساردی خوبه؟؟؟ وایا اصلش همین قیمت هست یانه؟؟؟

SNOW PATROL
06-04-2013, 22:22
سلام دوستان من امروز یه عینک تروساردی خریدم به قیمت 240 تومن .همه عینکهای تروساردی بالای 400 تومن بود فقط این یه دونه خرید قبلی بود. بنام اصل ایتالیا فروخته .حالا میخوام تعویض کنم ویه ارزون بخرم چون اصلا نمیشه اعتماد کرد. به نظر شما مارک تروساردی خوبه؟؟؟ وایا اصلش همین قیمت هست یانه؟؟؟

سلام تروساردی با این فیمت فکر نکنم اصل باشه چون کمترین قیمت فریم هاش 120 دلار هست که خیلی خوشبینانه هست تو ایران 240 تومن پیدا بشه
شما بخوای ارزون تر هم برداری همه اکثرا چینی هستند
مارک تروساردی هم مارک خوبی هست و از محصولات دیگرش که من دیدم کیفیت خوبی داره ضمن اینکه مارک تقریبا شناخته شده ای هست

A M ! N
07-04-2013, 11:06
دوستان ؛ من یک عینک دیدم که دوستم داره اول فکر کردم وی فرر هستش ، بعد دوستم گفت نه پلیس هستش !

مگه پلیس هم همچین مدلی داره ؟ خریده بود 170 حدوده هفت ماه پیش...

قیمتهای خیابون فلسطین چطوره ؟

meha
07-04-2013, 15:52
مینا63:

ببینید من هم سری از قبل هنوز تروساردی دارم به قیمت 250!
اگر فروشگاه قابل اعتماد باشه بله اصل هست!

FAGATNOKIA
07-04-2013, 19:34
سلام دوستان

من قصد خرید عینک آفتابی دارم ولی از اونجایی که چشمام ضعیف هستن با حدود 3 دهم ضعیفی .. میخوام عینک طبی آفتابی (سایه روشن) بگیرم که تو فریم عینک آفتابی باشه.

حداکثر هزینه هم 200 تومن هست.

بهترین لنز و فریم و بهترین جایی که میشناسین رو لطف بفرمایین ؟
ممنونم

(پیشنهاد بهتری هم هست؟؟)

میخوام که لنزش نازک باشه و وزنش اصلا مهم نیست :)

SNOW PATROL
07-04-2013, 19:55
دوستان ؛ من یک عینک دیدم که دوستم داره اول فکر کردم وی فرر هستش ، بعد دوستم گفت نه پلیس هستش !

مگه پلیس هم همچین مدلی داره ؟ خریده بود 170 حدوده هفت ماه پیش...

قیمتهای خیابون فلسطین چطوره ؟

سلام مدل های از پلیس وجود داره که تا حدودی شبیه به وی فرر هست
مثل مدل های v1736 یا V1767
نظر شخصی من این هست که مدل های وی فرر بیشتر مناسب خانم ها است

police v1736

A M ! N
07-04-2013, 22:50
امروز رفتم وی فرر رو امتحان کردم و چندین مدل دیگه که حتا اسمشون رو هم نمیدونستم... وی فرر یه جوری بود روی صورتم..!

قیمتها هم خنده دار بود !!! همه ی این مدلها حول و حوش 45 بود.... یه مغازه ی معروف توی شهرمون... گفت مدلهایی هستن
از ری بن که 400 تومن پولشونه ولی بازم اصل نیستن..!! :n04:

Atghia
07-04-2013, 23:07
امروز رفتم وی فرر رو امتحان کردم و چندین مدل دیگه که حتا اسمشون رو هم نمیدونستم... وی فرر یه جوری بود روی صورتم..!

قیمتها هم خنده دار بود !!! همه ی این مدلها حول و حوش 45 بود.... یه مغازه ی معروف توی شهرمون... گفت مدلهایی هستن
از ری بن که 400 تومن پولشونه ولی بازم اصل نیستن..!! :n04:
حالا جدای از عینک یه سری برندها هستند که اصل بودن اجناسشون در ایران واقعا بعیده! حتی با قیمت های خیلی باور نکردنی ((مثلا برند بربری مثلا کیف های زنونش...))
ولی بنظر من اگه جنس خوب باشه چه فرقی داره که صددرصد اصل باشه یا نه:n02: فرضا اگه قراره فقط یک سال از عینک استفاده بشه من شخصا امکان نداره400تومن حتی شده برای معتبرترین و اصل ترین برندها پول بدم اما برای شیشه عینک چرا! چون ارزشش رو داره!:n06:
اینارو گفتم که بگم خیلی در قید و بند برند نباشید((نظر شخصی بود البته)):n17::n16:
یک خاطره در همین راستا: یکی از اقوام در تهران عینک آفتابی تهیه کرد از یکی از این برندهای خوب به قیمت600تومن بعد کلی هم شاد بود:n02: بعد به شهر خودش بازگشت و عین همون عینک رو با قیمت 150 تومن یافت بعد قیافش دقیقا این بود:n27:

meha
08-04-2013, 07:01
قیمت حول و حوش 45 خنده دار بود یعنی چی؟!

البته نمیشه گفت اصل نیست ولی خب سخت گیر میاد

هرچقدر شهر ها بزرگتر بشه قیمت بیشتر میشه دلایلش هم که میدونید دیگه

A M ! N
08-04-2013, 09:34
قیمت حول و حوش 45 خنده دار بود یعنی چی؟!

البته نمیشه گفت اصل نیست ولی خب سخت گیر میاد

هرچقدر شهر ها بزرگتر بشه قیمت بیشتر میشه دلایلش هم که میدونید دیگه

ببینید ، تمام فریمهایی که الان اگه قیمت به اصطلاح اصلشون رو بگیریم حول و حوش 300 تومن هست رو
این مغازه با 45 تومن میداد... تازه شاید تخفیف هم میشد ازش بگیری !!

مثلن همین مدل... با اصلشم هم هیچ فرقی نداره.. به نظر شما بگیرم ؟؟

Saeed System
08-04-2013, 09:47
ببینید ، تمام فریمهایی که الان اگه قیمت به اصطلاح اصلشون رو بگیریم حول و حوش 300 تومن هست رو
این مغازه با 45 تومن میداد... تازه شاید تخفیف هم میشد ازش بگیری !!

مثلن همین مدل... با اصلشم هم هیچ فرقی نداره.. به نظر شما بگیرم ؟؟

به نظرم جنشسش خوب نباشه..خداکنه سرطان پوست نگیری چون بدنت عرق میکنه و اسید عرق پوستت میخوره به پلاستیک اون فریم و بر میگرده تو پوستت...ولی قیمتش خیلی خوبه ..با این دلار واقعا قیمتش خوبه.. ما خودمون تو همین عید یسری فریم طبی خریدیم از یکی از آشناها که ا زچین جنس آورده بود...برای مغازمون خودمون دونه ای 60 تومن نقدی خریدیم ولی همون فریم رو قبلا 20 تومن میخریدیم...این فریم شما قیمتش خوبه فقط خداکنه جنسشم خوب باشه ..بهش بگو دستهاش ضد حساسیته؟ بگو مریضم نکنه..اینارو به فروشنده بگی میترسه بهت جنس خو بمیده...حواستم باشه مغازش جواز داشته باشه..جواز اتحادیه عینکسازی..دست فروش که نیست؟

A M ! N
08-04-2013, 09:54
جنس پلاستیک رو در نظر نگرفته بودم... ولی مغازه اش کاملن شناخته شده هست ، یک مغازه ی شیک و شکیل توی پاساژه و خیلی هم جنس داره داخلش...
طفلی خودش عملن بهم گفت که هرکی بهت گفت عینک من ایتالیاییه حرفش و باور نکن !! همه ی جنس ها دارن از چین میان... گفت که من خودم ری بــن دارم
400 تومن ولی همونم از چین میاد..! نظرتون چیه ؟

Saeed System
08-04-2013, 10:03
جنس پلاستیک رو در نظر نگرفته بودم... ولی مغازه اش کاملن شناخته شده هست ، یک مغازه ی شیک و شکیل توی پاساژه و خیلی هم جنس داره داخلش...
طفلی خودش عملن بهم گفت که هرکی بهت گفت عینک من ایتالیاییه حرفش و باور نکن !! همه ی جنس ها دارن از چین میان... گفت که من خودم ری بــن دارم
400 تومن ولی همونم از چین میاد..! نظرتون چیه ؟

اون که راست میگه ...تو ایران عینک ایتالیایی ارجینال کمه و گرون قیمته...ولی پسر عموم نمایندگی ferfarini ایتالیا رو گرفته قیمتاشم بینهایت گرونه مغازشم تو خیابون کاخ..ولی بالای 90% عینکها ی ایران چینی هستند و ایتالیایی ارجینال قیمتاش بالای 1 میلیونه . این عکس غرفه پسرعموم تو نمایشگاه topex تهران: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) من نظرم اینه که حرفها ی طرف کاملا درسته ازش خرید کن فقط وقتی خریدی عینک رو ببر به یه عینکسازه خبره نشون بده ببینه دستهاش ضد حساسیت باشه یا به یک اپتومتر هم میتونی نشون بدی که ببینه برای پوستت ضرر نداشته باشه...که خیالت راحت باشه :n11:..ویرایش..راستی اینم کارت من ورودی نمایشگاه topex : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]کسایی که عضو اتحادیه هستند و جواز دارندو یا فارغ اتحصیل اپتیک هستند و یا اپتومتر هر وقت نمایشگاه عینک برگزار میشه براشون 1 هفته قبلش دعوتنامه با کارت ورودی میفرستن..:11:

Saeed System
08-04-2013, 14:52
حالا که بحث نمایشگاه شد گفتم چنتا ا زعکسایی که تو نمایشگاه topex 91 گرفتم بزارم :11: خیلی وقته گذشته اما یادم رفته بود بزارم تو این تاپیک :n11:چند وقت پیش 1-2 ماه پیش هم mopex بود نمایشگاه عینک مشهد اما نرفتم .... ورودی:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])غرفه عدسی NIKON [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) غرفه POLICE [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

meha
08-04-2013, 15:49
سعید منو ندیدی؟ منم صبح تا شب توی غرفه دیدبهتر بودم :دی

درسته حرف سعید رو من تایید میکنم

خب نکته که توی خرید فرام کائوچویی مهم هست اولا برای عینک ساز ها و عینک فروشها زیاد پیش اومده که بسته ای از یک سری رو برگشت دادن چون تحت فشار بوده و کج شده و البته بعضی ها فقط درستش میکنن

میشه از کیفیت و دسته فهمید خیلی آسون هست

Saeed System
08-04-2013, 16:20
سعید منو ندیدی؟ منم صبح تا شب توی غرفه دیدبهتر بودم :دی

درسته حرف سعید رو من تایید میکنم

خب نکته که توی خرید فرام کائوچویی مهم هست اولا برای عینک ساز ها و عینک فروشها زیاد پیش اومده که بسته ای از یک سری رو برگشت دادن چون تحت فشار بوده و کج شده و البته بعضی ها فقط درستش میکنن

میشه از کیفیت و دسته فهمید خیلی آسون هست چاکرتم داداش ..والا اینقد رشلوغ بود که من اصلا غرفه پسر عموم رو بیخیال شدم رفتم طبقه پایین برنامه سامان گوران که شرکت آریان لنز دعوت کرده بودش رو تماشا میکردم ..کلی خندیدم جات خالی..تاپیک به حاشیه کشیده نشه ولی خیلی باحا ل ادای علی دایی رو د رمیاورد:n11:

میشه از کیفیت و دسته فهمید خیلی آسون هس واقعا حرفهای meha تایید میشه فکر کنم از عینکسازای خبره و با سابقه هستند.. :n11: خلاصه خیلی خوشحال شدم از آشناییتون meha خان :11:

FAGATNOKIA
09-04-2013, 10:37
سلام دوستان

من قصد خرید عینک آفتابی دارم ولی از اونجایی که چشمام ضعیف هستن با حدود 3 دهم ضعیفی .. میخوام عینک طبی آفتابی (سایه روشن) بگیرم که تو فریم عینک آفتابی باشه.

حداکثر هزینه هم 200 تومن هست.

بهترین لنز و فریم و بهترین جایی که میشناسین رو لطف بفرمایین ؟
ممنونم

(پیشنهاد بهتری هم هست؟؟)

میخوام که لنزش نازک باشه و وزنش اصلا مهم نیست :)

meha
09-04-2013, 14:00
سلام

اولا اصلا پیشنهاد بنده سایه روشن نیست از دکتر های با سواد و خوب هم بپرسید بهتون میگن که خوب نیست

دوم ببینید اینطور عینکها بستگی به خرید خودتون داره یعنی مثلا یک فرام میگیرید 100 با یک شیشه 60 تومانی که رنگی هست و uv داره استفاده کنید اگر شیشه بهتر میخواین حدود شیشه میشه 150 با پلاریز و رنگ دلخواه همینطور که قیمت بره بالاتر امکانات بیشتر میشه

فرام باید به گونه ای باشه که شیشه قابل تعویض باشه،پرس و چسبی نباشه
جای پیچ داشته باشه یا کائوچو باشه

اگر عینکی بگیرید که شیشه تخت داشته باشه و بیس نداشته باشه شیشه ارزانتر در میاد

navidx
14-04-2013, 15:37
با سلام من نمره‌ی عینکم 16- هست و در حال حاضر از عینک با ضریب شکست 1.8 استفاده میکنم. میخوام 1.9 بگیرم. که بازهم نازکتر باشه. کسی میتونه راهنمایی کنه کجا باید برم سفارش بدم؟ آلمانی فرانسوی ژاپنی. قیمت حدودیش چند در میاد؟ چه مدت طول میکشه تا آماده یشه؟از کجا بفهمم فروشنده کلاه سرم نذاشته. ممنون.

5ajad
14-04-2013, 22:12
آقا این آنتی رفلکس رو چرا بعضی ها میگن خوب نیست؟ خیلی خوبه که:eh:
راستی این عدسی های آنتی رفلکس یه جا خوندم گفته بود حدودا تا 1 سال تاریخ مصرف دارن! من الان 1 سال و نیم دارم استفاده میکنم ، یعنی الان خواصش رو از دست داده؟:n13:

M>O<M
14-04-2013, 23:08
سلام خدمت همه اساتید
چندتا سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید:
من چشمم ضعیف هستش و مجموع شماره چشمهام 7.5..تقریبا 4سال پیش یه عینک طبی آفتابی گرفتم(به مغازه عینک سازی سفارش دادم) در اون زمان نزدیک 40-50 تومن شد ولی اصلا راضی نیستم ازش وقتی میزنم تا 10 دقیقه یه حالتی بدی تو دیدم ایجاد میکنه عکسش اینیه که میزارم این پایین

سوال اولم اینه که همه عینک های طبی آفتابی اینجوری هستن؟
برام یکی از دوستان یه عینک آفتابی آورده که ساخت شرکت اصفهان اپتیک هستش..عکس زیر..آیا میتونم این فریم رو ببرم به عینک سازی بگم برام طبیش کنن؟خوب میشه یا مثل قبلی میشه؟هزینش چقدر میشه؟

حالا بر فرض که جوابتون خیر بود و نمیشد این کار رو کرد الان قیمت یه عینک طبی آفتابی خوب چقدر است و با چه برندی؟
آیا میشه هزینه این نوع عینک رو از بیمه گرفت؟
از کجا بخرم تو تهران به صرفه تره و جنسش مطمئنه؟
شرمنده طولانی شد
ممنون

meha
16-04-2013, 00:03
5ajad
بعضی شیشه های چینی همینطور هست
M>O<M
کیفیت این نوع فرم های ایرانی پایین هست اگر جای پیچ داشته باشه میشه

اگر بخواین یک چیز معمولی بگیرید رنج قیمت بین 100 تا 150 میشه که بستگی به فرم داره

اگر میخواین خوب باشه خود شیشه تنها 130 میشه

اگر ایده ال باشه که خود شیشه 340

اگر عالی باشه خود شیشه 670

باز بالاتر هم داره که باید نسبت به شماره قیمت بگیرم

البته این قیمتهای بنده هست و شما باید با نسخه برید مغازه مورد نظر قیمت بگیرید که باشماره قیمت بدن که به نظر من یکم قیمت بالاتر میشه!

5ajad
16-04-2013, 00:07
ببخشید من متوجه نشدم میشه توضیح بدین؟:eh:

meha
16-04-2013, 13:26
ببینید شیشه ها متفاوت هستند

شیشه های اته هیدروفوویک و شیشه ها پی اس که به ترتیب بهتر میشن...دیدشون بهتر میشه و کیفیت بالاتری دارن

بعد از مدتی شیشه های چینی که جز اینا نیستند البته اته چینی هست ولی بهترین چینی موجود، اون شیشه ها کیفیت خودشون رو بر اساس یک سری چیزا مثل آفتاب و دما افت میکنه بعضی هاشون غبار میگیره

M>O<M
16-04-2013, 21:20
5ajad
M>O<M
کیفیت این نوع فرم های ایرانی پایین هست اگر جای پیچ داشته باشه میشه

اگر بخواین یک چیز معمولی بگیرید رنج قیمت بین 100 تا 150 میشه که بستگی به فرم داره

اگر میخواین خوب باشه خود شیشه تنها 130 میشه

اگر ایده ال باشه که خود شیشه 340

اگر عالی باشه خود شیشه 670

باز بالاتر هم داره که باید نسبت به شماره قیمت بگیرم

البته این قیمتهای بنده هست و شما باید با نسخه برید مغازه مورد نظر قیمت بگیرید که باشماره قیمت بدن که به نظر من یکم قیمت بالاتر میشه!

ممنون از پاسخگویی شما
واقعا انقدر گرونن؟:n04:
من دیروز رفتم تو مغازه های اطراف خونمون(اکباتان) عینکم رو نشون دادم گفتم برام درست میکنید قیمتهای مختلفی شنیدم از چند مغازه..یه جا 25 تومن:n04:..یه جا 30تا 100 تومن:n13:..یه جا هم گفت شیشه کره ای میندازم 75 تومن..یعنی اینا جنسشون خوب نیست؟:n13:
به نظر شما کلا من یه عینک جدید بگیرم و طبیش کنم بهتره یا همینی که دارم رو طبی کنم؟
خیلی ممنون

meha
16-04-2013, 21:56
ببینید شما اصلا نباید مغازه ها رو با قیمت مقایسه کنید باید با کیفیت مقایسه کنید

من قیمتهایی که گفتم چندتاش با فرم حساب کردم

ببینید خیلی ساده هست چندبار به مغازه سر بزنید مشتری هاشون رو چک کنید کیفیت فرم ها رو چک کنید و به صحبتهای عینکساز دقت کنید ببینید بیشتر از کار خودش تعریف میکنه که خوب کار میکنه تا اینکه بقیه همکاراش رو خراب کنه

navidx
18-04-2013, 23:59
با سلام من نمره‌ی عینکم 16- هست و در حال حاضر از عینک با ضریب شکست 1.8 استفاده میکنم. میخوام 1.9 بگیرم. که بازهم نازکتر باشه. کسی میتونه راهنمایی کنه کجا باید برم سفارش بدم؟ آلمانی فرانسوی ژاپنی. قیمت حدودیش چند در میاد؟ چه مدت طول میکشه تا آماده یشه؟از کجا بفهمم فروشنده کلاه سرم نذاشته. ممنون.
کسی جواب منو نمیده؟؟

Atghia
19-04-2013, 10:43
رازهایی كه چشم ‌پزشكان نمی‌گویند

۱ـ‌ هرگز از دستمال كاغذی یا دستمال‌های توالت برای پاك كردن شیشه عینك خود استفاده نكنید.
این دستمال‌ها از چوب ساخته شده اند و شیشه‌های عینك شما را خش می‌اندازند. دكتر Robert Noecher می‌گوید من از كراواتم برای این‌كار استفاده می‌كنم، به این خاطر كه از ابریشم ساخته شده و بسیار نرم و لطیف است.

۲ـ‌ عینك‌های آفتابی پولاریزه برای كم كردن حساسیت نسبت به نور و بازتاب آن از اجسام براق، بسیار مناسب هستند، اما برای دیدن صفحه‌های موبایل یا سیستم‌های راهیاب، شما را با مشكل مواجه خواهند كرد. این مشكل حتی برای دیدن صفحه‌های دستگاه‌های خودپرداز جدی‌تر خواهد بود.

۳ـ‌ بسیاری از ما فكر می‌كنیم، پس از یك جراحی چشم، بسرعت می‌توانیم به زندگی عادی خود برگردیم، اما در واقع برای بسیاری از افراد، این زمان، مقادیری بیشتر طول می‌كشد. پس از این‌كه مجبور شویم روی یك متن چند صفحه‌ای تمركز كنیم، متوجه می‌شویم آنقدر‌ها هم كه فكر می‌كنیم كار ساده‌ای نیست و به زمانی بیش از این نیاز است.

۴ـ‌ بسیاری از مردم می‌دانند كه اشعه ماوراء بنفش (UV) به پوست آسیب جدی می‌رساند، اما نمی‌دانند كه این اشعه برای چشمان نیز مضر است. آیا شما از كسانی هستید كه تنها زمانی‌كه آسمان آفتابی است، عینك می‌زنید؟ مثل این می‌ماند كه بگویید من فقط گاهی اوقات سیگار می‌كشم!

عینك آفتابی‌ای را انتخاب كنید كه به اندازه كافی برای جلوگیری از ورود اشعه از بالا و پایین بزرگ باشند حتی اطراف آن نیز ضخیم باشد، اگر از لنز استفاده می‌كنید محافظ UV را بخواهید.

۵ـ‌ به‌رغم این كه نسل‌های مختلف، درباره فواید هویج، به فرزندان خود بسیار گفته‌اند، هویج بهترین غذا برای چشم‌ها نیست. البته شاید بتوان این امتیاز را بیشتر به اسفناج، كلم پیچ و دیگر سبزیجات با برگ تیره نسبت داد.

6 ـ‌ قطره‌های چشم (از هر نوع)، اگر در یخچال نگهداری شوند، سوزش كمتری ایجاد می‌كنند.

۷ـ‌ بعضی پزشكان بیماران را جهت جراحی آب مروارید تحت فشار قرار می‌دهند. اگر برای جراحی با مشكلات مالی مواجه هستید باید گفت كه صبر كردن برای این جراحی آسیبی به چشم‌های شما نمی‌رساند. آب مروارید فقط دید شما را با مشكل روبرو می‌كند مانند این است كه از یك پنجره كثیف به بیرون نگاه كنید.

۸ـ‌ مطالعه در نور كم به چشمان شما آسیب نمی‌رساند. بدترین چیزی كه ممكن است اتفاق بیفتد سردرد شدن شماست.

۹ـ‌ اگر از لنز‌های مدت دار استفاده می‌كنید، آنها را قبل از خواب در بیاورید. شانس عفونی شدن چشم‌ها هنگام خواب با این لنزها ۱۰ تا ۱۵ برابر بیشتر است.

لنزهای مدت دار لنزهایی هستند كه می‌توان آنها را تقریباً تا ۷ روز بدون اینكه نیازی به در آوردنشان به هنگام خواب باشد، استفاده كرد.

۱۰ـ‌ زمانی كه به قطره چشم نیاز دارید، آن قطره‌ای را كه از خیلی وقت پیش در كابینت نگه داشته‌اید، استفاده نكنید. اگر چشم شما عفونی شده باشد این قطره شاید قرمزی چشم را بهتر كند، اما ممكن است باعث بدتر شدن عفونت شود. برخی افراد چشم خود را به خاطر همین اشتباه از دست داده‌اند.

۱۱ـ‌ ورم ملتحمه همیشه خوش خیم نیست. برخی بیماران به خاطر این بیماری دچار حساسیت به نور شده یا بینایی خود را از دست می‌دهند. اما بسیاری از پزشكان آنتی‌بیوتیك را برای درمان آن تجویز كرده كه اگر مشكل ویروسی باشد هیچ كمكی نخواهد كرد. اما اگر مبتلا به ورم ملتحمه باكتریایی شده باشید، شاید چنین درمانی برای شما كارگر باشد.

۱۲ـ‌ تست‌های سالانه تنها راه برای جلوگیری از این بیماری‌ها هستند. این اصلا خوب نیست كه منتظر بمانیم تا علائم بیماری‌های چشمی به طور كامل ظاهر شوند و برایمان مشكل‌ساز شوند تا به پزشك مراجعه كنیم. توجه داشته باشید، برخی بیماری‌های چشمی تا زمانی‌كه بینایی شما را از بین نبرند، بروز نمی‌كنند.

۱۳ـ‌ اگر شما بالای ۶۰ سال هستید و تصمیم به عمل جراحی لیزیك گرفته‌اید، صبر كنید تا دچار آب مروارید شوید. سپس ما می‌توانیم بینایی شما را طی جراحی آب مروارید ترمیم كنیم و بیمه نیز براحتی هزینه آن را پرداخت خواهد كرد.

منبع:Jamejamonline.ir

meha
19-04-2013, 13:17
کسی جواب منو نمیده؟؟

چرا 1.9

فشرده ترین الان 1.74 میزنیم که البته بهترینش هم ژاپنی هست هم آلمانی که ژاپنی معمول تره

ببینید قبل از ساخت عینک نمیشه راه های برای شناخت عینکساز پیدا کرد

عینک ساختن شاید در ظاهر راحت باشه ولی خب خیلی از عینکساز ها هستند هنوز بعد از جندسال کار نمیتونن یک عینک با محور مورد نظر درست کنن

و اغلب بعد از ساخت عینک ناقص بیمار بعد از استفاده سردرد و سرگیجه میگیره که میگن باید بزنید تا عادت کنید که اصلا اینطور چیزی نیست بلکه ساخت عینک بد بوده!

M>O<M
25-04-2013, 21:22
یه سوال دوستان
من دادم عینک آفتابی طبی برام بسازن..شیشش ردن اشتوک آلمان شد میخواستم بدونم شیشه خوبی هستش؟2شنبه باید برم بگیرم:n07:

کلبه سفید
29-04-2013, 14:55
سلام دوستان
من دختری 25 سالم.چشمام هردوشون عمل اب مروارید شدن تقریبا 7 سال پیش.امکان عمل لیزیک برای چشمم نیست چون دکتر گفته معلوم نیس بعد عمل قرنیه ت جواب بده واحتمال پاره شدن داره.من یک چششم که دیدش خوبه عینک دو دید استفاده میکنم نزدیک بینش 7 ودوربینش +4 -اگه دوربنش مثبت نبود اذیتم نمیکرد که همش به خاطر عمل اب مروارید تو سن کمم ایجاد شده
بعد کلی مشورت باز سردرگمم.من نمیخام عینکم بزرگنمایی داشته باشه.این منو خیلی اذیت میکنه چند سال به امید عمل لیزیک صبر کردم ولی باز برگشتم خونه اول وباید همین عینکو استفاده کنم.
درانتخاب فریمی که با این شیشه جور دربیاد واینکه انتی رفلکسش چه رنگی باشه که بهم بیاد وچقدر میتونه فشرده باشه راهنمایی میخاستم تا این بزرگنماییشو پنهون کنم تا اینهمه عذاب نکشم
میدونین این عینک هارو اکثر سالمندا استفاده میکنن کلا رفته رو اعصابم وهمه فکرمو به خودش مشغول کرده
لطفا راهنماییم کنین

MOHAMMAD_ASEMOONI
29-04-2013, 15:10
سلام دوستانمن دختری 25 سالم.چشمام هردوشون عمل اب مروارید شدن تقریبا 7 سال پیش.امکان عمل لیزیک برای چشمم نیست چون دکتر گفته معلوم نیس بعد عمل قرنیه ت جواب بده واحتمال پاره شدن داره.من یک چششم که دیدش خوبه عینک دو دید استفاده میکنم نزدیک بینش 7 ودوربینش +4 -اگه دوربنش مثبت نبود اذیتم نمیکرد که همش به خاطر عمل اب مروارید تو سن کمم ایجاد شدهبعد کلی مشورت باز سردرگمم.من نمیخام عینکم بزرگنمایی داشته باشه.این منو خیلی اذیت میکنه چند سال به امید عمل لیزیک صبر کردم ولی باز برگشتم خونه اول وباید همین عینکو استفاده کنم.درانتخاب فریمی که با این شیشه جور دربیاد واینکه انتی رفلکسش چه رنگی باشه که بهم بیاد وچقدر میتونه فشرده باشه راهنمایی میخاستم تا این بزرگنماییشو پنهون کنم تا اینهمه عذاب نکشممیدونین این عینک هارو اکثر سالمندا استفاده میکنن کلا رفته رو اعصابم وهمه فکرمو به خودش مشغول کردهلطفا راهنماییم کنینسلام . از کنتاکت لنز نمیتونین استفاده کنین . ؟

کلبه سفید
29-04-2013, 15:36
نه نمیتونم.چه جوری استفاده کنم چون هم دوربینش مشکل داره هم نزدیک بینش.
اگه برا دوربین لنز استفاده کنم بازدن عینک نزدیک بین دیم بهم میریزه
خلاصههههههه خیلی اذیت میشم وهیشکی نمیفهمتم حتی دکترااااااااا
ممنون که خوندین پیاممو و وقت گذاشتین اقا محمد

meha
29-04-2013, 15:45
سلام

شما ضربه وارد شده با چشمتون که آب مروارید ایجاد شده؟

کدام شهر زندگی میکنید؟

برای لازک و prk چطور؟اقدام کردید؟

شما الان باید یا عینک 2 دید بگیرید که همون 2 نوع داره که قبلا بافیکال بود ولی الان 2 دید بدون خط استفاده میشه که بالا برای دور پایین برای نزدیک که میدونم قبل از گفته من میدونستین چطور هست

یا باید 2تا عینک بگیرید برای دور و برای نزدیک

MOHAMMAD_ASEMOONI
29-04-2013, 15:53
نه نمیتونم.چه جوری استفاده کنم چون هم دوربینش مشکل داره هم نزدیک بینش.اگه برا دوربین لنز استفاده کنم بازدن عینک نزدیک بین دیم بهم میریزهخلاصههههههه خیلی اذیت میشم وهیشکی نمیفهمتم حتی دکتراااااااااممنون که خوندین پیاممو و وقت گذاشتین اقا محمدشما میتونی لنزی بزنی براب کتاب خوندن و برای دیدنِ دور هم از عینک دوربین استفاده کنید . یعنی با لنز کتاب بخونین و برای رانندگی لنز و عینک دوربین رو با هم استفاده کنید و دیگه چشمتون رو بزرگ نمیکنه .

کلبه سفید
29-04-2013, 15:58
سلام
از اذربایجانشرقییم
بهمون گفتن مادرزادی هستش
لازک هم امکانش نیس
میدونم باید دو دید استفاده کنم ولی نمیدونم چیکارا کنم تو انتخابش تا لاقل این بزرگنمایی از بیرن کمتر بشه
چشمم برا دو دید عادت کرده نمیتونم جدا جدا عینک بزنم
کلا دلم همیشه میگیره از این بابت هیشکی نمیتونه بهم کمک کنه
ممنونم عزیزم

کلبه سفید
29-04-2013, 16:00
چرا بزرگ میکنه چون مال من مثبت هستش

meha
29-04-2013, 16:04
البته جدا جدا زدن خیلی جالب نیست!!

نیازی نیست که عینک بسیار بزرگ بگیرید

میتونید یک عینک کائوچو بزرگ که مدلهای جدید هم اومده بزنید اکثرا هم بزرگ هستند نه ضایع به نظر میاد و نه کسی میتونه حدس بزنه 2 دید هست

MOHAMMAD_ASEMOONI
29-04-2013, 16:12
البته جدا جدا زدن خیلی جالب نیست!!نیازی نیست که عینک بسیار بزرگ بگیرید میتونید یک عینک کائوچو بزرگ که مدلهای جدید هم اومده بزنید اکثرا هم بزرگ هستند نه ضایع به نظر میاد و نه کسی میتونه حدس بزنه 2 دید هستسلام . بله کاملا درسته . عینک هر چی کوچیکتر بشه عدسیش نازکتر و سبکتر میشه . الان هم که عینک کوچیک مد روزه .

MOHAMMAD_ASEMOONI
29-04-2013, 16:16
چرا بزرگ میکنه چون مال من مثبت هستش

شما دو راه حل دارید
یا لنز بزنید برای مطالعه و برای راه دور با همون لنز ,عینک هم بزنید
یا اینکه عینک دو دید استفاده کنید

کلبه سفید
29-04-2013, 19:32
البته جدا جدا زدن خیلی جالب نیست!!

نیازی نیست که عینک بسیار بزرگ بگیرید

میتونید یک عینک کائوچو بزرگ که مدلهای جدید هم اومده بزنید اکثرا هم بزرگ هستند نه ضایع به نظر میاد و نه کسی میتونه حدس بزنه 2 دید هست

ببخشید اقا meha شیشه های دو دید اگه انتی رفلکس باشن خوبه؟بعد به نظرتون چه نوع انتی رفلکس و چه رنگی زیباتر دیده میشه؟
بعد این دودید ها رو تو ایران تا چه حد نازوکتر میکنن؟اگه انتی رفلکس رنگی باشه فریمش چه رنگی باشه؟
ببخشین دیگه دارم خیلی سوال میپرسم:45:

meha
29-04-2013, 20:32
MOHAMMAD_ASEMOONI
عزیزم شما در جریان نیستی عینک 2 دید باید بزرگ باشه نه کوچک!!یعنی ارتفاع شیشه باید بالا باشه که هر 2 نوع دید رو قرار بده

کلبه سفید:
بله آنتی رفلکس خیلی خوبه،چه نوعی که نداره رنگش دست خودتون هست اکثرا سبز هست دیگه که خیلی خوبه
شماره شما خیلی بالا نیست ولی میتونید فشرده سفارش بدید،آنتی رفلکس که رنگ شیشه تغییر نمیکنه که!فقط توی بازتاب نورها رنگ سبز یا بنفش یا... میزنه

خواهش میکنم کارم هست :)

کلبه سفید
29-04-2013, 21:27
MOHAMMAD_ASEMOONI
عزیزم شما در جریان نیستی عینک 2 دید باید بزرگ باشه نه کوچک!!یعنی ارتفاع شیشه باید بالا باشه که هر 2 نوع دید رو قرار بده

کلبه سفید:
بله آنتی رفلکس خیلی خوبه،چه نوعی که نداره رنگش دست خودتون هست اکثرا سبز هست دیگه که خیلی خوبه
شماره شما خیلی بالا نیست ولی میتونید فشرده سفارش بدید،آنتی رفلکس که رنگ شیشه تغییر نمیکنه که!فقط توی بازتاب نورها رنگ سبز یا بنفش یا... میزنه

خواهش میکنم کارم هست :)

شیشه سبز با چه رنگ چارچوبی مناسبتره؟
ببخشین دیگه خیلی زحمتتون میدم به خدا این موضوع خیلی حساسم کرده شرمنده.
ممنونم

Atghia
29-04-2013, 21:32
شیشه سبز با چه رنگ چارچوبی مناسبتره؟
ببخشین دیگه خیلی زحمتتون میدم به خدا این موضوع خیلی حساسم کرده شرمنده.
ممنونم

شیشه سبز نیستش که دوست من! فقط در شرایط خاصی با زاویه خاصی قرار بگیری یه برق کمرنگی روی شیشه به رنگ سبز دیده میشه در حالت نرمال و از دید افرادی که شما رو میبینند کاملا بی رنگ هستش خب!
بنابراین همه ی رنگهای فریم ها((قاب عینک)) با شیشه مدنظر شما جور درمیاد:n06:
فقط باید نوع فریم رو طوری انتخاب کنید که مقاوم باشه و اگه بخواید ضخامت شیشه کمتر به چشم دیگران بیاد تمام فریم بگیرید نه از این نصفه ها و ...

meha
29-04-2013, 23:08
گفتید نزدیک مثبت 7 هست و دور منفی 4؟

کلبه سفید
30-04-2013, 10:36
گفتید نزدیک مثبت 7 هست و دور منفی 4؟

نزدیک مثبت 7 ودوربین مثبت 4
این فقط برا چشم راستم هستش وچشم چپم تو عمل شمارش صفر شده اما دیدش صفر نیس چون مشکل شبکیه داره یعنی اگه چشم راستم نباشه نمیتونم بخونم-اینه که بزرگنماییش خیلی به چشم میاد:n03:

meha
30-04-2013, 22:14
با این شماره با شیشه سفید پروگرسیور عدسی پلاستیک کره ای میتونید بگیرید که حدودا 300 میشه و ژاپنی 400 به بالا و شاید تا 500

ولی اگر فتوکرومیک ژاپنی بخواین 1میلیون میشه حدودا شاید بیشتر که باید دقیقا قیمت بگیرم از مرکز پخش شیشه

و این قیمتها،قیمتهای فشرده ترین عدسی هست

کلبه سفید
30-04-2013, 22:55
با این شماره با شیشه سفید پروگرسیور عدسی پلاستیک کره ای میتونید بگیرید که حدودا 300 میشه و ژاپنی 400 به بالا و شاید تا 500

ولی اگر فتوکرومیک ژاپنی بخواین 1میلیون میشه حدودا شاید بیشتر که باید دقیقا قیمت بگیرم از مرکز پخش شیشه

و این قیمتها،قیمتهای فشرده ترین عدسی هست

شرمنده من اشتباهی 3 زده بودم که به 7 تصحیحش کردم میشه بگین این شیشه که گفتین چه فرقی با بقیه دارن؟ایا میتونن مشکل من که زیباییشه حل کنه؟

فتوکرومیک وپروگرسیور چه تفاوتی باهم دارن؟

meha
01-05-2013, 20:31
پروگرسیو همون 2دید تدریجی هست که یعنی به تدریج نوع دید تغییر میکنه

فتوکرومیک عدسی هست که توی نور آفتاب 30% تیره میشه و در سایه دوباره به حالت اول برمیگرده(کیفیت بعضی عدسی ها فرق میکنه چون بعضی هاش رنگ عدسی بعد از مدتی تیره و کثیف میشه که چینی هستن)

اصولا فتوکرومیک برای افرادی که چشمشون زیر نور آفتاب اذیت میشه الزامی هست

شیشه هایی که گفتم نسبت به قیمت کیفیت و دید بهتر میشه

این قیمت که دادم اصلا نمیشه تشخیص داد شماره چشم بالاست و تمامی ضخامت رو میگیره که واقعا بعد از ساختش متعجب میشید که فردا یک سری توی عینکهای مشتری هام نگاه کنم اگر فشره بود عکسش رو براتون قرار میدم

meha
05-05-2013, 13:17
خب اینم یک نمونه از عینک 2 دید البته سایزش خوب و کافیه

کنار یک فرام دیگه گذاشتم شما اگر روی فرام کائوچو بزارید ضخامتش نسبت به فلزی خیلی کمتر هست و همونطور که گفتم از 1.74 استفاده کنید بهترین گزینه هست

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-05-2013, 13:40
سلام دوستان . آیا عینک سه دید هم ساخته میشه ؟ یعنی عدسیش برای سه درجه ی مختلف باشه .

meha
05-05-2013, 16:31
ببخشید درجه سوم چیه دیگه؟!

برای دور هست و نزدیک دید سوم از نظر شما چیه؟

brad pitt
05-05-2013, 18:03
سلام

تا 200 تومن عینک طبی کائوچویی با دسته ی تیتانیومی گیر میاد چیز شیک ؟؟

بعد ببخشید کائوچویی و وایفر که میگن یکی هست ؟

atlas-m
06-05-2013, 10:58
سلام.
سایتی، چیزی، توی اینترنت هست که بشه عینک دید و شیشه انتخاب کرد و یا مقایسه کرد؟ (ترجیحاً فارسی)

meha
06-05-2013, 13:58
brad pitt

منظور فرم تنهاست یا با عدسی بشه 200؟

مارک Mustang و osse جدیدترین های بازار هستند که اکثرا ساخت دست هستند و خیلی شیک

ویری و آمازون هم تا این قیمت زیاده

5ajad
06-05-2013, 16:41
خب اینم یک نمونه از عینک 2 دید البته سایزش خوب و کافیه

کنار یک فرام دیگه گذاشتم شما اگر روی فرام کائوچو بزارید ضخامتش نسبت به فلزی خیلی کمتر هست و همونطور که گفتم از 1.74 استفاده کنید بهترین گزینه هست

آقا این فرام بالاییه چقدر شبیه به عینک منه:n02:
فقط فرقشون اینه که مال من دسته فلزیه و تهش هم پلاستیکه!
قیمتش چنده این فرام؟ ساخت کجاس؟

meha
06-05-2013, 21:55
این تروساردی هست برند معروف ایتالیا البته این سری مارک هست و خرید دلار 1300 که قیمت این فرام فکر کنم 240 باشه دقیقا یادم نیست

این مدل فرام ها زیاد هستند حتی با قیمت مثلا 70 مثل همین فرام!

البته این فرام زنانه هست

5ajad
06-05-2013, 23:29
این تروساردی هست برند معروف ایتالیا البته این سری مارک هست و خرید دلار 1300 که قیمت این فرام فکر کنم 240 باشه دقیقا یادم نیست

این مدل فرام ها زیاد هستند حتی با قیمت مثلا 70 مثل همین فرام!

البته این فرام زنانه هست

من شبیه همن مدل رو یکسال و نیم پیش گرفتم 75 تومن...روش هم زده بود پلیس که تقلبی بود متاسفانه!

brad pitt
10-05-2013, 10:15
brad pitt

منظور فرم تنهاست یا با عدسی بشه 200؟

مارک Mustang و osse جدیدترین های بازار هستند که اکثرا ساخت دست هستند و خیلی شیک

ویری و آمازون هم تا این قیمت زیاده

سلام
ممنون از لطفتون بابت پاسخ

نه مثلا فرام تنهاش بشه 160-170
که با عدسی هم تا 230-240 بشه ولی میخوام شیک و اسپرت باشه

شیراز به نظرتون کدوم عینک فروشی برم که مدلاش شیک باشه و منصف و کاراش قشنگ باشه ؟

ممنون از لطفتون

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-05-2013, 18:47
ببخشید درجه سوم چیه دیگه؟!برای دور هست و نزدیک دید سوم از نظر شما چیه؟سلام . قسمتِ پائین برای دیدن 50 سانتی . قسمت وسط برای یک متر تا سه چهار متر , قسمت بالا برای دیدن مسافت دور . شماره هاش رو بنده میدم به عینک ساز اما آیا قادر هستند چنین چیزی بسازند ؟

Atghia
10-05-2013, 18:58
سلام . قسمتِ پائین برای دیدن 50 سانتی . قسمت وسط برای یک متر تا سه چهار متر , قسمت بالا برای دیدن مسافت دور . شماره هاش رو بنده میدم به عینک ساز اما آیا قادر هستند چنین چیزی بسازند ؟

من فکر میکنم شرایط بخش وسط که مطرح کردید تحت پوشش شرایط بخش بالا که گفتید هست!
یعنی 4متر هم همون فاصله دور محسوب میشه دیگه :n06:یک دید نزدیک بین داریم که برای فواصل دور هست و یک دید دوربین داریم که برای فواصل کم و اصطلاحا مطالعست
یا شاید هم من اشتباه میکنم؟:n13:

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-05-2013, 19:11
من فکر میکنم شرایط بخش وسط که مطرح کردید تحت پوشش شرایط بخش بالا که گفتید هست!یعنی 4متر هم همون فاصله دور محسوب میشه دیگه :n06:یک دید نزدیک بین داریم که برای فواصل دور هست و یک دید دوربین داریم که برای فواصل کم و اصطلاحا مطالعستیا شاید هم من اشتباه میکنم؟:n13:سلام . این عینک برای چشم نزدیک بینِ پیرچشم هست . یعنی بدون عینک راحت کتاب میخونه اما برای کامپیوتر یه عینک میزنه , برای دیدن تلوزیون یه عینک دیگه و رانندگی یه عینک دیگه . امکان ساخت سه دید هست ؟

meha
10-05-2013, 21:56
ببینید همون 2دید هست و دید چهار متر و اینا که میشه همون دور

نه دیگه همین عینک 2 دید با آنتی رفلکس که بزنیم بدون اینکه عینک رو برداره از پایینش کتاب میخونه بالاش هم که هم کامپیوتر و هم جاده!

کلا آنتی رفلکس برای کامپیوتر بسیار کارآمده

brad pitt

عینک سابل و گله داران(گرون میده :دی) با کلبه هم خوبه

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-05-2013, 08:25
سلام دوستان من چشمهام با مونیتور مشکل پیدا کرده :41: به دکتر مراجعه کردم و دارم عینکی میشم:5:به زودی باید واسه خرید عینک اقدام کنم لطفا پیشنهاد بدین چه نوع فرمی بخرم اصلا مارکهای فرم های استاندارد و معتبر طبی چیه ؟ ممنون:10:سلام . ملاک رو بذارین سبکترین عینک با کوچکترین عدسی که بینیتون رو اذیت نکنه .عینک بدون فریم یا نیم فریم خوب هست . قیمتها هم بستگی به بودجه داره .

meha
11-05-2013, 12:05
بحث فشار روی بینی اومد

دوستانی که از فرم های پد دار استفاده میکنن پیشنهاد میکنم بعد از مدتی مثلا 2ماه پد رو عوض کنن

ضمنا موقع خرید فرم هم دقت کنید پد قابل تعویض باشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-05-2013, 16:24
بحث فشار روی بینی اومددوستانی که از فرم های پد دار استفاده میکنن پیشنهاد میکنم بعد از مدتی مثلا 2ماه پد رو عوض کنن ضمنا موقع خرید فرم هم دقت کنید پد قابل تعویض باشهسلام . واسه چی پدها باید عوض بشه ؟

meha
11-05-2013, 21:42
بعد از مدتی حالت ژله ای بودن و نرم بودن خود رو از دست میدن و خیلی خشک میشن که نسبت به مواد اولیه ای که داره باعث میشه خیلی روی بینی فشار بیاره و جاش بمونه

چیزی نمیشه 2تاش رو عوض کنن میشه 1000 تومان چیز زیاده نمیشه و 5 دقیقه وقت میگیره

brad pitt
12-05-2013, 10:27
brad pitt

عینک سابل و گله داران(گرون میده :دی) با کلبه هم خوبه

ممنون از لطفت
اینها کجا هستند ؟ چون فقط فردا عصر وقت دارم 3 تاشو سریع برم

سابل
کلبه
گله داران

ممنون

amir3852
19-05-2013, 20:06
با سلام به همه
راستش من 10 سالي كه عينك ميزنم راست تا الان شده 1.5 و چپ شده 1.75 با 1 نمره آستيگمات
امروز به يك دكتر عالي توي گوهردشت مراجعه كردم و گفت چشمام هيچ مشكلي نداره و عينك قبلي هم برام مناسبه فقط چون كمي خش برداشته و ديگه مثل قبل تميز نميشه ميتونم عوضش كنم
توي همونجا عينك سازي بود هر چي ما گفتيم مارك عالي ميخواييم گفت فقط I & G بگير 16 لايه داره و فلان و فلان
عينك الانم هم فريمش عالي مارك ريكي مارتيني و اصل ايتاليا هستش 3 سال پيش گرفتم و حتي يكبار هم نه خم شده نه فرمش و از دست داده خيلي سبك و راحت هم هستش
و عدسيهاي چشم هم ژاپني با خاصيت پلي كربنات و آنتي رفلكس هستش
از يك دوست عزيزي كه حالا تخصص داره ميخواستم بپرسم الان ميخوام فقط عدسيهامو عوض كنم و ميخوام اون حالتهاي ضد خش و ضد آفتاب و ضد بخار و آنتي UV و هر چي كه براي چشم خوب و مهمه استفاده كنم
به همين عينك سازه گفتم گفت الان با اين وضعيت دلاره و غيره و غيره همشون چيني شدن فقط كارل زايس آلماني دارم

به نظر شما چه ماركي بگيرم كه هم اصل باشه و هم توي كيفيت عالي باشه

مرسي ممنون

WOLF PACK
05-06-2013, 22:14
سلام دوستان.
من عینکم lorenzo هستش بعد این انحنا و قوس داره میخواستم بدونم اصولا استاندارده این مدل اینطوری؟برای چشم بد نی؟

meha
06-06-2013, 13:17
amir3852

سلام

اولا i&G ژاپنی نیست و کره ای هست!
دوم اگر عدسی ژاپنی میخواین باید آساهی بخرید!
سوم ریکی مارتین مارک تبلیغاتی هست مارک اصلی نیست

WOLF PACK

اگر آستیکمات داره چشمتون اصلا پیشنهاد نمیشه که فرم بیس دار بخرید بهتر هست فرم تخت بخرید

-------

در کل دوستان عدسی های چدیدی وارد شده به نام ویولت خیلی کیفیت خوبی داره و آنتی رفلکس بنفش داره از سایر عدسی های پلاستیکی شفاف تر هست و دیرتر خش دار میشه و گارانتی داره و توی پکیج اصلی به مشتری ارائه میشه که واقعا کیفیت خوبی داره و راضی هستند

عدسی هاش از 110 شروع میشه که نسبت به قیمتش عالیه!

WOLF PACK
06-06-2013, 15:13
amir3852
WOLF PACK

اگر آستیکمات داره چشمتون اصلا پیشنهاد نمیشه که فرم بیس دار بخرید بهتر هست فرم تخت بخرید

-------

در کل دوستان عدسی های چدیدی وارد شده به نام ویولت خیلی کیفیت خوبی داره و آنتی رفلکس بنفش داره از سایر عدسی های پلاستیکی شفاف تر هست و دیرتر خش دار میشه و گارانتی داره و توی پکیج اصلی به مشتری ارائه میشه که واقعا کیفیت خوبی داره و راضی هستند

عدسی هاش از 110 شروع میشه که نسبت به قیمتش عالیه!
من جفت چشم هام 1 هستن...والا یادم نمیاد که چشم پزشک بهم گفته باشه چشم هام استیکمات هست یا نه...استیکمات یعنی چی؟باید حتما یه چشم پزشک برم دوباره!

M A S 0 U D
06-06-2013, 15:15
سلام اگه میشه چند مارک خوب عینک افتابی رو معرفی کنید قیمتهاش هم حول و حوش 100 تومن

meha
06-06-2013, 16:00
WOLF PACK

بله یا باید دکتر بگه یا عینک ساز یا کسی که بتونه نسخه بخونه

نسخه شما دارای 2خط هست یکی od یکی os که اول چشم راست دومی چشم چپ به ترتیب مثلا جلو od نوشته شده 1.00 و بعدش 0.75 و بعد 180 اون 1 آستیکمات هست اون 0.75 ضعیفی هست اونم مجور هست

masoud_62005

به تاپیک مختص به خود مراجعه کنید :)

M A S 0 U D
06-06-2013, 16:16
به تاپیک مختص به خود مراجعه کنید

ممنون از بابت راهنمایی شما!!
ببخشید فکر کردم تاپیک عینک آفتابیه :n16:

البته اینم بگم من چشام ضعیف بود و عینکم یه چشم 1.5 بود و اون یکی 1.75 به همراه آستیگمات ...
ولی از اونجایی که از عینک خسته شده بودم و همیشه روی دماغم یه جای قرمزی بود و 24 ساعت بایستی شیشه رو پاک میکردم خلاصه رفتم عمل لیزیک انجام دادم و الان چشام شده صفر کیلومتر عین روز اول خدارو شکر--- راحت شدم

WOLF PACK
06-06-2013, 18:19
WOLF PACK

بله یا باید دکتر بگه یا عینک ساز یا کسی که بتونه نسخه بخونه

نسخه شما دارای 2خط هست یکی od یکی os که اول چشم راست دومی چشم چپ به ترتیب مثلا جلو od نوشته شده 1.00 و بعدش 0.75 و بعد 180 اون 1 آستیکمات هست اون 0.75 ضعیفی هست اونم مجور هست

masoud_62005

به تاپیک مختص به خود مراجعه کنید :)
من حالا یه ساله این عینک رو زدم دیگه نمیزنمش حالا به چشم هام اسیب زده؟کسی که استیگمات باشه این جور عینک هارو بزنه چطوریه راحت میبینه یا...؟؟چون من مشکلی نداشتم ولی حس میکنم راحت نیستم زیاد باهاش!

brad pitt
07-06-2013, 00:50
-------

عدسی هاش از 110 شروع میشه که نسبت به قیمتش عالیه![/QUOTE]

سلام

ببخشید این عدسی که فرمودید کجا داره شیراز ؟ آنتی رفلکس بنفش قشنگ میشه

بعد من چشمم آستیگماته 2.00 کلن چه فریمی بگیرم که هم شیک باشه هم جوون پسند ؟
آخه فرمودید که بیس دار زیاد مناسب نیست

ممنون

meha
07-06-2013, 22:21
سلام

دقیقا نمیتونم بگم کجا ولی یک سر به سابل بزنید

دیگه انتخاب فرم بستگی به خودتون داره! ولی عینکهای جوون پسند مارکهایی مثل puma و speedo و تروساردی هستند البته قیمتشون بالاست

عینک با عدسی تخت بدون بیس بردارید

Last Night
12-06-2013, 18:06
من عینک طبی میزنم میخواستم عینک طبی افتابی بگیرم.

یه سوال دارم اینکه لنزی که میخوام انتخاب کنم فابریکی دودیه؟ یا خود عینک ساز رنگ میزنه؟

meha
12-06-2013, 22:45
سلام و خسته نباشید

رنگ چیه؟!:دی

نه عزیزم عدسی بسته بندی شده و پلم در اختیار ما قرار میگیره و ما برش میدیم

Last Night
13-06-2013, 00:42
اهان:دی

چون یه بار رفته بودم عینک سازی چند سال قبل میگفت خواستی بده رنگ میکنیم برات.

amir_dvb
06-07-2013, 10:45
سلام به همگی
لطفا من را راهنمایی بفرمائید :
من از بچه گی ورزش حرفه ای میکنم ولی جدیدا شماره چشمم خیلی بالا رفته در حدود 3.5 و 4 شده می خواستم عمل لیزر کنم ولی یه سری میگویند ضرر داره ولی اطرافم چند نفر عمل کردن مشکلی هم ندارند ( مرکز چشم نور و بصیر تهران ) حالا می خواستم بدونم چون بیمه تکمیلی کل هزینه رو میده وبرام مجانی می افته برم عمل کنم یا نه
اگر نه : باید یه عینک خیلی خوب بگیرم که تو ورزش بهم صدمه نزنه ( با توجه به اینکه پول عینکم رو هم تا 1 میلیون بیمه تکمیلی بهم میده ) حالا توصیه شما چیه ؟؟؟
مرسی که راهنمایی میکنید

VAHID
06-07-2013, 17:36
سلام به همگی
لطفا من را راهنمایی بفرمائید :
من از بچه گی ورزش حرفه ای میکنم ولی جدیدا شماره چشمم خیلی بالا رفته در حدود 3.5 و 4 شده می خواستم عمل لیزر کنم ولی یه سری میگویند ضرر داره ولی اطرافم چند نفر عمل کردن مشکلی هم ندارند ( مرکز چشم نور و بصیر تهران ) حالا می خواستم بدونم چون بیمه تکمیلی کل هزینه رو میده وبرام مجانی می افته برم عمل کنم یا نه
اگر نه : باید یه عینک خیلی خوب بگیرم که تو ورزش بهم صدمه نزنه ( با توجه به اینکه پول عینکم رو هم تا 1 میلیون بیمه تکمیلی بهم میده ) حالا توصیه شما چیه ؟؟؟
مرسی که راهنمایی میکنید

سلام

دوست عزیز سوال اولتون رو تو بخش زیر مطرج کنید

پرسش و پاسخ پزشكي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

bas ali
30-07-2013, 19:27
من میخوام عدسی فتوکروم سفارش بدم
میخوام بدونم تیرگی عدسی فتوکروم درجه بندی مختلف داره یا فقط یک درجه هست؟ از لحاظ رنگ چطور مثلا دودی ٬قهوه ای ویا سبز داره؟
و اینکه یک مارک‌مناسب و باکیفیت با قیمت‌مناسب معرفی کنید
ممنون

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 4 Beta

meha
31-07-2013, 04:13
سلام

درصد معمولی و استاندارد 30 هست حالا شما بیشتر بخواین سفارش گرفته میشه ولی خب بهتر همون 30 هست

رنگ معمولی که دودی هست ولی اگر رنگی بخواین میشه ولی خب کلا شیشه رنگی میشه مثلا در صورت عادی همه جا رو سبز میبینی :دی

مارکهای مناسب I&G اساهی و یک عدسی جدید چندماهی هست وارد شده که خیلی جالبه به نام violet

همت
01-08-2013, 18:26
سلام. رفتم عینک جدید بخرم قیمتها وحشتناکه؛یه ذره فلزو دارن به قیمت خون آدم میفروشن. قیمت معمولی ترین فریمها الان شده 100 تومن. حالا اگه بخوای یه فریم یه خورده بهتر برداری حداقل 200-300 باید هزینه کنی(فقط فریم خالی بدون عدسی) دیگه خودتون تصور کنید فریمهای مارک و جنس خوب چه قیمتی دارن!
اینا فریمها رو به قیمت خیلی پایین میگیرن (به گفته دوستم که یکی از آشناهاش عینک ساز بود) ولی چون بازارشون یه جوریه که هر کسی نمیتونه بیاد واردش بشه و باهاشون رقابت کنه هرجور دلشون میخواد قیمت میزنن ، مردم بیچاره هم بی خبر از همه جا مجبورن که ازشون بخرن.
دوستان کسی جایی رو سراغ داره (توی تهران یا شیراز) که انصاف داشته باشن و بشه عینک خوب با قیمت مناسب ازشون خرید؟

bas ali
01-08-2013, 19:34
فکر کنم با این قیمت ها که شما میگی باید همین فریم هایی که از قدیم داریم رو دودستی بچسبیم.
لااقل میدونیم که این عینک اصل کره یا ایتالیا هست و نمیری پول به اشغال های چینی که به پول خون میدن بدی

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 4 Beta

meha
01-08-2013, 20:02
سلام

من خودم عینک ساز هستم نمیخوام تعریف کنم ولی خدایی قیمت هام مشکلی نداره

حرف کاربر "همت" رو در مورد بعضی عینک سازی ها قبول دارم

دیشب یکی از دوستان خودم رو بعد از مدتی دیدم که عینک با فرام EA داشت که این مد رو من داشتم تا تقریبا پارسال ولی تمام کردم! گفتم از کجا گرفتی؟گفت فلان جا!گفتم چرا اونجا؟!حالا چند؟!!!

فرامی که من خودم میدادم 110 ایشون از یک جا که اسمش رو نمیگم توی یک شهر خریده بود 280 بدون تخفیف !!!

:|:|

kasra71
08-08-2013, 10:41
سلام
من بحثاتونو خوندم که عالی بود.اما مکان عینکسازی که گفتید به قیمت خرید حساب میکند ذکر نکردید.میخواستم ببینم مقدوره آدرسشو بدید؟:n27:

meha
11-08-2013, 10:06
سلام

جان؟!!

هیچ جا عینکی رو به قیمت خرید نمی فروشن اینو مطمئن باشید

kasra71
11-08-2013, 21:24
میدونم نمیدن.یکی ادعا کرده بدو تو بحثها! شما میدونید بهترین جای خرید عینک که هم اصل باشه و هم قیمتش مناسب باشه کجاست؟ یه چیزی تو مایه های 300 تومن.شما فکر کنم خودتون هم عینک فروشی دارید نه؟آدرس میتونید بدید؟

Georges St-Pierre
14-08-2013, 13:41
دوستان فریم عینک شیک و جوان پسندانه میشه چندتا معرفی کنید ؟ ممنون :دی

meha
14-08-2013, 15:51
kasra71
نه عزیزم اینطور چیزی نمیشه که به قیمت خرید بدن
توی این قیمت اسپیدو و کت هستند4
من تهران نیست

Georges St-Pierre

سلام

puma,vinti,Vinti+,speedo,EA,Ceebe

kasra71
14-08-2013, 16:12
شرمنده من دقت نکردم شیرازی! تو تهران جای خوب نمیشناسی؟ این عینک خریدن هم شده معضلی برای من! از بین اینا خودت کدومو پیشنهاد میکنی؟

babakgol70
16-08-2013, 12:59
دوستان بهترين مكان براي خريد عينك طبي كجاست؟؟؟در تهران؟؟؟
كلا بازارش كجا هست؟؟؟ارزون فروش هم باشن...
سپاسگزارم

setareh23
20-08-2013, 13:08
سلام دوستان عزیز...من شماره چشمم چهاره و شیشه فتو کرومیک فشرده میخوام .. چون نو افتاب اذیتم میکنه و سردرد میگیرم ..من چند ساله شیشه عینکم رو عوض نکردم .. الان به عینک فروشیها که سر میزنم میگن شیشه فشرده فتو کرومیک دیگه نیست ...و وارد نمیشه ... واقعا اینطوره ؟ یعنی من نمیتونم شیشه فشرده فتوکرومیک پیدا کنم ؟ یا هست ولی همه جا ندارن ؟
اگه منو راهنمایی کنین بینهایت ممنون میشم .....

meha
20-08-2013, 19:57
سلام

چندتا فشرده فتوکرومیک میخوای؟ :دی

4 ضعیفی یا استیگمات؟

چه فشرده ای

اگر 4 ضعیفی باشه فشردگی 1.56 که فشرده معمولی هست مارک کره ای میشه 120

حالا با همون مارک ولی فشردگی 1.76 که خیلی فشرده هست و اصلا مشخص نمیشه تقریبا میشه 630

ولی با مارک ژاپنی فشردگی 1.64 میشه 580
دقیق بگید که قیمت بهتون بدم

majid_306
21-08-2013, 07:27
لطفا برای نمره 5.25 (هر دو چشم) بدون آستیگمات هم قیمت بدید و این که خرید کدوم نوع به صلاح هست.

ممنون

setareh23
21-08-2013, 09:15
سلام .. و ممنون از توجهتون .....
شماره چشم من چهار نزدیک بینه با یک شماره اسیگمات ...
بازم ممنون ..

setareh23
22-08-2013, 10:27
سلام

4 ضعیفی یا استیگمات؟

چه فشرده ای

حالا با همون مارک ولی فشردگی 1.76 که خیلی فشرده هست و اصلا مشخص نمیشه تقریبا میشه 630

[B]سلام .. و ممنون از توجهتون .....
شماره چشم من چهار نزدیک بینه با یک شماره اسیگمات ..
و اینکه این مارک کره ای که فرمودین خوبه؟؟
بازم ممنون ...

masoudboy
24-08-2013, 14:22
دوستان تو این مدل فرم در بازار هست ؟

Atghia
24-08-2013, 14:57
سلام

4 ضعیفی یا استیگمات؟

چه فشرده ای

ژاپنی منظورتون مارک آساهی هست؟ برند دیگه ی ژاپنی هم داریم که خوب باشه؟
ماکسیمم فشردگی آساهی 1.64هست یا بیشتر هم داره؟
مرسی:n16:

meha
24-08-2013, 16:41
masoudboy بله هست اکثر مارک ها اینطور مدلی دارن و قیمتشون متفاوت هست atigha بله اساهی.نه بستگی به شماره داره 1.7 هم داره

masih65
28-08-2013, 20:41
سلام

اولا یک عینک سازی معتبر و حرفه ای و همچنین منصف در اصفهان معرفی کنید.

در ضمن لنز آنتی رفلکس و فتوکرمیک برای آستیگمات شماره ۳ چه مارکی پیشنهاد میکنید و قیمتش در چه حدودی هست؟

ممنون

meha
28-08-2013, 23:54
سلام

لنز فتوکرومیک و آنتی رفلکس؟؟!!!!

masih65
29-08-2013, 10:32
یعنی لنزی که هر دو خاصیت را داشته باشه وجود خارجی نداره؟

meha
29-08-2013, 11:58
لنز نه!

لنز با برخورد چشم صورت میگیره اگر بخواد لایه اضافه داشته باشه که داغون میکنه چشم رو!

ضمنا اینجا تاپیک عینک هست :دی

masih65
29-08-2013, 12:14
منظور عدسی یا همون شیشه عینک بود :) اگه لنز میخواستم مینوشتم لنز تماسی :)
من همون انگلیسیش رو نوشتم. ببخشید.

meha
29-08-2013, 12:48
اها خب

جنس چینی که بهترین جنس چینی هست رو داریم 60

مدل کره ای 110 و 120

ژاپنی 240

masih65
29-08-2013, 13:12
این مطلب که آنتی رفلکس ها تاریخ مصرف دارند صحت داره؟
و آیا روی بسته هاشون تاریخ تولید درج شده؟
کره ای چه برندی هست؟

از اصفهان اطلاع ندارید کجا تهیه کنم بهتره؟

meha
30-08-2013, 01:29
نخیر اینطور نیست در مورد عدسی های با کیفیت

I&G .violet

آره برو اول اصفهان حدود 500 کیلومتر بیا سمت جنوب میرسی شیراز بیا بهت میگم کجا :دی

نه عزیزم نمیدونم توی اصفهان

masih65
30-08-2013, 13:51
قیمت این مدل تو ایران چقدره؟

sundown
02-09-2013, 16:09
سلام میخوام عینکمو عوض کنم بنظرتون چه مدلی بگیرم؟
اینای که 2دید دارن چطوریاس؟
این مدل رو میشه یافت؟

blue*sky
06-09-2013, 14:54
سلام دوستان * اگه ميشه قيمت عدسي ( آنتي رفلكس بنفش ) عينكم رو بگين
od : -2.5 -2.5 *9
pd : 68
من الان عدسي آنتي رفلكس بنفش دارم با اين شماره هايي كه نوشتم دو سال پيش 32 تومن داده بودم
الان چنده ؟ كدوم مارك خوبه ؟

abolfazlraje
15-09-2013, 20:09
با سلام و احترام
این موضوع خیلی واسم مهمه چون تازه دامادم و برای خانومم میخوام عینک بگیرم و ...

مشخصات :
نزدیک بین
آستیگمات
تنبلی چشم
5.5
5.25
از هفت سالگی
به خاطر بیشتر رعایت نکردن فاصله از تلوزیون و موارد دیگه
با عینک خوب میبینه
گاهی اوقات سر درد هم داره
هرشش ماه یکبار که باید برم که تقریبا میرم هردفعه شده بیست و پنج صدم ضعیف میشد حداقل

لطفا بگین بهترین نوعه عدسی که ایشون استفاده کنه از چه نوعی هستشاز چه کشوری از چه مارکی و هر چیزه دیگه که لازمه
ممنونم

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-09-2013, 21:19
با سلام .هرشش ماه یکبار که باید برم که تقریبا میرم هردفعه شده بیست و پنج صدم ضعیف میشد حداقلم[/B]سلام . تغییر زود به زودِ نمره ی چشم ممکنه به خاطر بیماری قند باشه که اگر نادیده گرفته بشه خطرناکه . حتماً مطمئن بشید که مشکل بیماری قند ندارین

Capcom
16-09-2013, 09:16
دوستان قیمت فرم ری بن wayfarer در چه محدوده ای میباشد؟

abolfazlraje
16-09-2013, 09:19
سلام
ممنونم بابت جواب
آزمایش دادن و قند ندارن

redevil6990
18-09-2013, 23:17
سلام،
من شماره چشام بالاست، 4.75و3.75 و هر کدومم حدود 1 آستیگمات،
دکتر گفته آنتی رفلکس بگیر، از طرفی خودم میخوام فشرده و فتوکرومیک هم باشه،

دو تا عینک فروشی رفتم تو تهران و گفتن اگه هر سه تا ویژگی رو میخوای باید ما از خارج سفارش بدیم و تو ایران موجود نیست عدسی با هر سه ویژگی !
از طرفی عدسی هر دو گفتن اگه فتوکرومیک نمیخوای هم I&G (جفتی 120 هزار تومن) و هم ASAHI (جفتی 160 هزار تومن) فشرده (1.67) و آنتی رفلکس داریم...

بعد یه عینک فروشی سومی هم رفتم که اونم گفت I&G و ASAHI بخوای باید از خارج سفارش بدی و گرون هم در میاد حدود 400 اینا جفتی.
بعد گفت خودم الان فتوکرمیک، فشرده وآنتی رفلکس optiswiss موجود دارم جفتی . 500

حالا من موندم اولا optiswiss معتبره اصلا؟ خودش که میگفت از آساهی بهتره
ثانیا این فیمتا رو مناسب گفتن بهم یا پرت کردن؟ (از خیابون فلسطین قیمت کردم)
ثالثا به نظرتون من چیکار کنم؟ همون optiswiss رو بگیرم؟ آخه میخوام جلو اشعه آفتابو بگیره از طرفی شماره چشم بالاست و نمیتونم عینک آفتابی بزارم طبیعتا...

خلاصه کمک کنید مارو

ملا نصرالدین
18-09-2013, 23:47
من ازقیمت ها اصلا خبر ندارم
ولی همسرم سالهاست که عینک میزنه...چشماش هر دو 4 هست ولی بدون استیگمات
..همه جور عینکی هم زده...خودش میگه که با عینک های فتوکرومیک خیلی خیلی راحت تره/
مخصوصا چون رانندگی هم میکنه یه وقت هایی که افتاب مستقیم تویشیشه ی جلو می افته خیلی اذیتش نمیکنه

meha
19-09-2013, 09:41
Capcom

ارجینال یا تقلبی؟!!

redevil6990
این قیمت های I&G و اساهی که دادید فشرده بود؟

هر 3تا مارک معتبر هستند،اگر معمولی بخواین موجود هست من تا پس فردا بهتون میدم البته شیراز :دی

مارک اپتیسویس الان v6 هم ما به مشتری میدیم 300 فتو هم هست
ولی اگر فشرده میخواین آره سفارش خارجه لطفا دقیقا شماره چشمتون رو بگید تا اعلام کنم

اگر چشمتون 4 اسفر و 1 آستیگمات باشه من برای خیلی ها طبی آفتابی ساختم مشکلی نداشتند

bas ali
19-09-2013, 11:38
میشه تفاوت بین فشرده و غیرفشرده رو بگین؟

ارسال شده از GT-N8000 با استفاده از تپاتالک 2

Atghia
19-09-2013, 11:44
میشه تفاوت بین فشرده و غیرفشرده رو بگین؟

ارسال شده از GT-N8000 با استفاده از تپاتالک 2

شماره چشم از یک حدی که بالاتر میره ضخامت شیشه به اجبار افزایش پیدا میکنه مشکلات زیادی داره از جمله اینکه جلوه جالبی نداره و مشخص میشه که طرف چشمش خیلی ضعیفه که اینقدر شیشه عینکش قطور هست از طرفی ممکنه از لحاظ وزن سنگینی روی بینی وارد کنه و...اینا شرایط شیشه غیرفشرده هست
حالا در شیشه های فشرده این نمره های بالای عینک رو میان شیشه هایی براش تهیه میکنن که از لحاظ ضخامت تا حدامکان معمولی به نظر برسه و از لحاظ ظاهر حداقل به شخصی که از عینک استفاده میکنه کمک بشه
در مواردی به حدی کمک کننده هست که براحتی توسط افراد عادی حدس اینکه چشم طرف خیلی ضعیفه امکان پذیر نیست
حالا این فشرده هم چندین حالت داره مثلا سوپرفشرده که دیگه نهایتشه:n02:

redevil6990
19-09-2013, 14:20
Capcom

ارجینال یا تقلبی؟!!

redevil6990
این قیمت های I&G و اساهی که دادید فشرده بود؟

هر 3تا مارک معتبر هستند،اگر معمولی بخواین موجود هست من تا پس فردا بهتون میدم البته شیراز :دی

مارک اپتیسویس الان v6 هم ما به مشتری میدیم 300 فتو هم هست
ولی اگر فشرده میخواین آره سفارش خارجه لطفا دقیقا شماره چشمتون رو بگید تا اعلام کنم

اگر چشمتون 4 اسفر و 1 آستیگمات باشه من برای خیلی ها طبی آفتابی ساختم مشکلی نداشتند

ممنون، شماره چشام همونطور که گفتم راست 4.75 - و 0.75 - هم آستیگماته و چپ 3.75 - و 1.00 - آستیگمات

بله I&G و ASAHI فشرده 1.67 و آنتی رفلکس بود (فقط فوتو کرمیک نبود) که گفتم قیمتاشونو... خوب گفته حالا؟

اون اپتی سوئیس ولی هر سه ویژگی رو داشت (فشرده و آنتی رفلکس و فتو) ولی میگفت جفتی 500.

یعنی شما میگی یه بیرنگ بگیرم با یه عینک طبی آفتابی ؟ این بهتره یا همون یه عینک که فتو هم باشه؟

تشکر از پاسختون

redevil6990
02-10-2013, 15:53
تاپیک خوابیده؟!
نبود کسی جواب بده؟

meha
02-10-2013, 17:18
قیمت i&g رو اره درست داده ولی اپتی سوییس 200 تومان بالا داده!!!

ببیینید کاربرد عینک های متفاوت هست نمیشه گفت کدومش بهتره که کلا شما باید حتما از عینک طبی استفاده کنید توی آفتاب هم میتونید بزنید با فتوکرومیک ولی کلا عینک افتابی طبی هم میتونید بسازید

redevil6990
02-10-2013, 20:18
قیمت i&g رو اره درست داده ولی اپتی سوییس 200 تومان بالا داده!!!

ببیینید کاربرد عینک های متفاوت هست نمیشه گفت کدومش بهتره که کلا شما باید حتما از عینک طبی استفاده کنید توی آفتاب هم میتونید بزنید با فتوکرومیک ولی کلا عینک افتابی طبی هم میتونید بسازید

تشکر، I&G فشرده و فوتو و آنتی رفلکس که فرمودین سفارش خارجه چند در میاد؟
آساهی خیلی از لحاظ کیفیت بهتره از I&G ؟ میخوام ببینم ارزش اختلاف قیمتشو داره یا نه

meha
03-10-2013, 13:29
والا اون زمان قیمت گرفتم یادم نمیاد ولی فکر کنم I&G که 1.74 فتو باشه 500

خیلی کیفیتش بالاتر نیست ولی خب بهتره کلا جنس عدسیش مقاومتره

rasoul1233
31-10-2013, 20:04
سلام به همه

نمره عینک من اینه:
0.25 - :چشم چپ
90*2 - PLANO:چشم راست
57:pd

با این نمره احتیاجی به استفاده از پلاستیک فشرده دارم یا نه؟؟؟

meha
01-11-2013, 01:15
سلام

خیر نیازی نیست

rasoul1233
02-11-2013, 11:20
سلام به همه

نمره عینک من اینه:
0.25 - :چشم چپ
90*2 - PLANO:چشم راست
57:pd

با این نمره احتیاجی به استفاده از پلاستیک فشرده دارم یا نه؟؟؟

با این نمره اگه بخوام عدسی های optiswiss یا asahi بخرم چند در میاد ؟ممنون که جواب میدید

ArsamuX
02-11-2013, 21:53
سلام
خسته نباشید، میخواستم بدونم عینک LUCA ساخت کدام کشور است؟
آیا سایتی داره؟
اسم برند اصلی چیه؟
کیفیت این عینکها خوب هستند؟
متشکرم...

reza_afshari
12-11-2013, 22:26
سلام دوستان
چند مدتی هست که در فکر راه اندازی فروشگاه عینک طبی هستم
ممنون میشم کمکم کنید مجوز ها و مدارک لازمش چیه و مراحلش چجوریه:n16:

VAHID
12-11-2013, 23:55
سلام دوستان
چند مدتی هست که در فکر راه اندازی فروشگاه عینک طبی هستم
ممنون میشم کمکم کنید مجوز ها و مدارک لازمش چیه و مراحلش چجوریه:n16:

در مورد سوالتون یه تاپیک تو متفرقه ایجاد کنید

alijigari
20-11-2013, 10:20
در حال حاضر بهترین فریم بدون در نظر گرفتن قیمت چی هست ؟
1-فقط خیلی سبک باشه
2-بدون فریم باشه

meha
20-11-2013, 12:01
سلام و خسته نباشید

خب قیمت مهم نباشه تا 500 امکان پرداخت اگر دارید یک تروساردی گریف پیچ یا گریف پین میتونین بگیرید

mohammadmikaeel
21-11-2013, 15:34
سلام دوستان
برای خرید فریم رفته بودم که فریم پوما را دیدم
قیمتش حدود 400 بودش
فروشنده میگفتش چون محبوبیت ری بن را نداره زیاد ازش فیک نمیزنن و برند پوما و فیلا تو همین رنج قیمت اصلیه

آیا واقعا با این قیمت میتونه اصل باشه؟

meha
21-11-2013, 16:51
سلام

بله میتونه

یک عکس از مدلش بدید تا قیمت دقیق بهتون بدم چون خودم پوما ارجینال کار میکنم

mohammadmikaeel
21-11-2013, 22:36
دقیقا مدلشو نمیدونم ولی فکر میکنم این باشه: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] البته یه مدل دیگه هم بود حدودا 220-230 بودش احتمالا این بوده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

meha
23-11-2013, 00:23
قیمت ها درست هستند

mohammadmikaeel
23-11-2013, 08:39
قیمت ها درست هستند

تشکر از راهنمائیتون

alijigari
23-11-2013, 12:05
در حال حاضر بهترین فریم بدون در نظر گرفتن قیمت چی هست ؟
1-فقط خیلی سبک باشه
2-بدون فریم باشه

سلام و خسته نباشید

خب قیمت مهم نباشه تا 500 امکان پرداخت اگر دارید یک تروساردی گریف پیچ یا گریف پین میتونین بگیرید

دوسا عزیز فریم تا 1میلیون چی سراغ داری ؟

mohammadmikaeel
03-12-2013, 08:57
دوستای عزیز چطوری میشه فهمید عینکی که از عینک ساز گرفتیم با اونی که چشم پزشک تو نسخه نوشته یکیه؟

Atghia
03-12-2013, 08:58
دوستای عزیز چطوری میشه فهمید عینکی که از عینک ساز گرفتیم با اونی که چشم پزشک تو نسخه نوشته یکیه؟

نسخه و عینک رو ببرید یکی دوتا عینک سازی دیگه تا با دستگاه چک کنن و تایید کنن براتون:n18:

meha
03-12-2013, 09:59
alijigari

بازم تروساردی یا پرسل یا هرمس

تا این محدوده قیمت فرام زیاده ولی نیازی نیست تا این حد خرج کنید!

یک فرام ارجینال جنس عالی با قیمت پایین بگیرید ولی از عدسی بهتری استفاده کنید

MOHAMMAD_ASEMOONI
03-12-2013, 10:38
نسخه و عینک رو ببرید یکی دوتا عینک سازی دیگه تا با دستگاه چک کنن و تایید کنن براتون:n18:سلام .بهتر نیست نسخه رو نشون ندند ؟ یعنی فقط عینک رو بدند چند عینک ساز و بگند شمارش رو بهشون بدند .

mohammadmikaeel
03-12-2013, 11:16
سلام .بهتر نیست نسخه رو نشون ندند ؟ یعنی فقط عینک رو بدند چند عینک ساز و بگند شمارش رو بهشون بدند .

منم فکر کنم اینجوری بهتر باشه
نـــــــــه؟

Atghia
03-12-2013, 11:23
سلام .بهتر نیست نسخه رو نشون ندند ؟ یعنی فقط عینک رو بدند چند عینک ساز و بگند شمارش رو بهشون بدند .

خب اخه یک عینک سازی دیگه(غیر از اونجایی که عینک تهیه شده) چه دلیلی داره که بخواد مثلا الکی تایید کنه؟ اتفاقا با داشتن نسخه تطبیق رو دقیقتر انجام میدن البته این نظر منه شاید هم شما درست بگید

mohammadmikaeel
03-12-2013, 11:26
خب اخه یک عینک سازی دیگه(غیر از اونجایی که عینک تهیه شده) چه دلیلی داره که بخواد مثلا الکی تایید کنه؟ اتفاقا با داشتن نسخه تطبیق رو دقیقتر انجام میدن البته این نظر منه شاید هم شما درست بگید

به نظر حرف شما درسته
ولی خوب میتونه دلیلش این باشه که مثلا حال و حوصله نداره و میگه آره درسته
یا مثلا نمیخواد هم صنفش خراب بشه و از این چیزا

Atghia
03-12-2013, 12:48
به نظر حرف شما درسته
ولی خوب میتونه دلیلش این باشه که مثلا حال و حوصله نداره و میگه آره درسته
یا مثلا نمیخواد هم صنفش خراب بشه و از این چیزا

خب احتمالات که همیشه هست :دی واسه همین گفتم چندتا عینک سازی:n18:

meha
03-12-2013, 13:14
البته یک نکته هست انسانهای بی وجدان زیاد پیدا میشن که برای خراب کردن دیگر همکارانشون دست به هر کاری میزنند

ولی بهترین حالت اینه که پیش یک عینکساز برید که لنزومتر دیجیتال داره بهش بگید عینک رو بخونه و پرینت شماره رو هم بیاره براتون

olympos
05-12-2013, 15:31
جناب meha
سلام لطف کنید در صورت امکان شماره تلفنتونو ایمیل بفرمایید

ایمیل بنده sinoohe_55@yahoo.com

payamm1350
05-12-2013, 19:23
سلام
R:-4.50/+2*50
L:-4.25/+0.50*90
Pd:66
با مراجعه به چند عینک ساز که هر کدام نظرات مختلف داشتند گیج شده ام لطفا موارد ذیل را راهنمایی فرمائید .با تشکر

پلاستیک فشرده با چه ضریبی مناسب است ؟
Transition انتخاب کنم یا یک عینک معمولی +یک آفتابی ؟
Asahi را انتخاب کنم یا i&g ؟
آیا Transition ویا آنتی رفلکس ضریب دیگری هم دارد ؟
اگر نظر مشورتی دیگری داشته باشید خوشحال میشوم .

bas ali
05-12-2013, 19:51
از کجا بفهمیم که عدسی اساهی یا I&g میزارن و چینی نمیزارن؟
من به چند عینک فروشی مراجعه کردم گفتن ۷۰ عدسی کره ای
۱۲۰ رودن اشتوک
یکجا دیگه رفتم گفت یورولنز کره ای هست و خلاصه هرکی یک قیمت و یک چیزی میگه

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 4

Atghia
05-12-2013, 19:58
۱۲۰ رودن اشتوک

I&g رو میدونم که اگه کمی بخار رو شیشه بگیره(مثل همون ها کردن :دی) بعد سریع توی نور نگهش دارید گوشه سمت پایین شیشه میتونید نوشتش رو ببینید:n17:

bas ali
05-12-2013, 20:03
ممنون . عدسی رودن اشتوک توی بازار هست؟ یا الکی گفته
شما میدونین نمره ۲.۷۵ با عدسی فتوکروم I&g چند درمیاد؟ بهم ۶۰ قیمت گفتن

meha
06-12-2013, 10:10
payamm1350

انچنان نیازی نیست که فشرده بگیرید معمولی میتونید بگیرید فشرده 1.67 i&g میشه 120

معمولا طبی بگیرید بهتر از افتابیه اخه افتابی توی شب و فضای بسته نمیشه استفاده کرد

اساهی بهتره ژاپنیه

bas ali
دوستی طرز فهمیدن i&g رو گفتند

اساهی هم به همون صورت به شکل a که یکم خم و پیچ داره هست

نه خیر این قیمت سفید هست و فتوکرومیک 100 هست

ali_884
06-12-2013, 22:54
فقط چيزي بگيريد كه ظريف باشه

bas ali
07-12-2013, 07:41
قیمت فریم خیلی بالا رفته . اخه معنی نداره 2 تیکه فلز رو 200 تومن بدن
این عینک های تمام دور کاچویی مد تازه هست که همه جا پر شده ؟

Atghia
07-12-2013, 09:29
قیمت فریم خیلی بالا رفته . اخه معنی نداره 2 تیکه فلز رو 200 تومن بدن
این عینک های تمام دور کاچویی مد تازه هست که همه جا پر شده ؟

خب قیمت ها که در همه ی وسایل نسبتا بالا هست فکرنمیکنم فقط شامل عینک بشه
اما در مورد مد
تا چندسال قبل یهو یک مدل خاص می افتاد رو دور اما الان دیگه اینجوری نیست یک مدل خاص مد بشه همزمان مدلهای مختلف هست بسته به سلیقه های متفاوت
مثلا کائوچوئی تمام فرم هم تازه نیومده...
بنظرم باید باتوجه به شرایط عینک تهیه کرد
مثلا کسی که کارای سنگین انجام میده هیچوقت نباید فریم ظریف و مثلا نیم برداره
یا کسی که نمره چشمش بالاست نباید عینکی انتخاب کنه که قالبش بزرگه و شیشه های بزرگی داشته باشه چون جلوه جالبی پیدا نمیکنه و...

mohammadmikaeel
07-12-2013, 14:56
۱۲۰ رودن اشتوک

payamm1350

دوستی طرز فهمیدن i&g رو گفتند

اساهی هم به همون صورت به شکل a که یکم خم و پیچ داره هست

نه خیر این قیمت سفید هست و فتوکرومیک 100 هست

طرز تشخیص این دو فریم را درست گفتن به شرطی که موقع برش عینکساز اون قسمتش که نوشته ها را داره برش نزنه
ممکنه اون قسمتها برش بخوره و شما هرچی هااااا کنی دیگه نوشته هاش معلوم نشه

من چون جدیدا خودم هم عینک گرفتم از چند جا قیمت عدسی گرفتم
چینی 30

I&G قیمتش 60
آساهی 100
و R-H هم که آلمانی بود حدود 180 بودش
البته برندهای آلمانیه دیگه ای هم بود حدود 120 ولی به نظر میاد که آساهی ازشون بهتر باشه

meha
08-12-2013, 13:19
این قیمت های سفید هست نه فتو

hamidfx
11-12-2013, 22:48
دوستان عدسی عینکی که من دارم دنیا رو زرد نشون میده !! مثلا اگه دیوارو از بالای عینک نگاه کنم و سفیده , از توی عینک که نگاه میکنم یکم تیره تره. این به چشمم صدمه میزنه؟ برم بدم عدسی درست حسابی بندازن روش؟

meha
12-12-2013, 03:40
سلام عدسی شما سفید هست یا فتو؟ چه مارکی هست؟

bas ali
12-12-2013, 07:18
دوستان عدسی عینکی که من دارم دنیا رو زرد نشون میده !! مثلا اگه دیوارو از بالای عینک نگاه کنم و سفیده , از توی عینک که نگاه میکنم یکم تیره تره. این به چشمم صدمه میزنه؟ برم بدم عدسی درست حسابی بندازن روش؟
منم عینک قدیمیم روش فتوکروم هست و شیشه اش به زرد تمایل داره . برای همین هم دیگه بیخیال فتوکروم شدم چون زیر نور لامپ های کم مصرف و مهتابی همش تیره میشد . البته صدمه ای هم نداره چون تمام اشعه های این جور لامپ ها رو میگیره

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-12-2013, 09:19
دوستان عدسی عینکی که من دارم دنیا رو زرد نشون میده !! مثلا اگه دیوارو از بالای عینک نگاه کنم و سفیده , از توی عینک که نگاه میکنم یکم تیره تره. این به چشمم صدمه میزنه؟ برم بدم عدسی درست حسابی بندازن روش؟سلام . عدسی زرد اشعه ی ماوراء بنفش و درخشندگی اشیاء رو کاهش میده و از فشار روی چشم و خستگی چشم کم میکنه . راننده هائی که در مدت طولانی در روز رانندگی میکنند , تیرندازها و گِیمرها gamer که ساعتهای طولانی پای کامپیوتر میشینند از این عینکها استفاده میکنند

hamidfx
12-12-2013, 22:18
سلام . عدسی زرد اشعه ی ماوراء بنفش و درخشندگی اشیاء رو کاهش میده و از فشار روی چشم و خستگی چشم کم میکنه . راننده هائی که در مدت طولانی در روز رانندگی میکنند , تیرندازها و گِیمرها gamer که ساعتهای طولانی پای کامپیوتر میشینند از این عینکها استفاده میکنند

ممنون دوست عزیز از پاسخت , جریان اینه که این عدسی کلا 30 هزار تومن پام در اومده , کره ای هم هست گویا , پس این زرد نشون دادن از کیفیت بد این عدسی نیست؟

سلام عدسی شما سفید هست یا فتو؟ چه مارکی هست؟
عدسی سفید هست. مارکش هم نمیدونم , پاکتش پیشم نیست الان ولی کره ای بود. البته اینکه کلا 30 هزار تومن قیمتشه به نظر نمیرسه چیز جالبی باشه.

Atghia
12-12-2013, 23:51
ممنون دوست عزیز از پاسخت , جریان اینه که این عدسی کلا 30 هزار تومن پام در اومده , کره ای هم هست گویا , پس این زرد نشون دادن از کیفیت بد این عدسی نیست؟

عدسی سفید هست. مارکش هم نمیدونم , پاکتش پیشم نیست الان ولی کره ای بود. البته اینکه کلا 30 هزار تومن قیمتشه به نظر نمیرسه چیز جالبی باشه.
اون دوستمون اقای آسمانی در مورد عدسی هایی صحبت کردند که از ابتدا این رنگی هستند و مربوط به فعالیتهای خاصی هم میشه (تا جایی که من میدونم مثل اسکی بازها که نور سفید برف برای چشمشون مضر هست بهتره از این مدل عدسی ها استفاده کنن و...)

ولی با این اوصاف اگر شیشه عینکتون فتو کروم هم نبوده و الان اینجوری زردتر از اولش شده بنظرم بهتره که عوض کنید! اما بعید میدونم مضر باشه برای چشم!
بنظرم هزینه کردن برای عدسی در حد جنس اعلا ارزشش رو داره حتی اگر فریم عینکتون هم عالی و خاص نباشه!

موفق باشید

meha
13-12-2013, 00:07
ببینید عزیز من اول کیفیت عدسی که گرفتین خوب نبوده

(از کنار وقتی نگاه میکنید خیلی زرد هست درسته؟)

همون عینک های فتو هم مدل ویولت و اساهی اصل ته رنگ کمتری میزاره و اصلا تیره نمیشه بعد از هرمدت!!!

اون عینک های زرد و این چیزا گفتین بحثش از این عینکهای فتوکرومیک جداست

کی این عدسی رو به قیمتا 30 تهیه کردید؟

hamidfx
13-12-2013, 00:11
ببینید عزیز من اول کیفیت عدسی که گرفتین خوب نبوده

(از کنار وقتی نگاه میکنید خیلی زرد هست درسته؟)

همون عینک های فتو هم مدل ویولت و اساهی اصل ته رنگ کمتری میزاره و اصلا تیره نمیشه بعد از هرمدت!!!

اون عینک های زرد و این چیزا گفتین بحثش از این عینکهای فتوکرومیک جداست

کی این عدسی رو به قیمتا 30 تهیه کردید؟

خود عدسی سفید هست , غیر از لایه بنفشی که روشه , این عدسی رو دو سه روزه گرفتم , قبلش i&g داشتم که حدود 14 ماه پیش گرفته بودم , ولی اینبار که رفتم اپتومتریست عوضش کردم و اینو گرفتم , که بعد فهمیدم یه مقدار زرده همه چیز , البته یه مشکل دیگه هم اینه که توی لامپ کم مصرف که نگاه میکنم دوتا لامپ کم مصرف دیگه هم به جز خود لامپ به رنگ بنفش میبینم !!

bas ali
13-12-2013, 07:31
بحث شفافیت پیش اومد . من خودم عینک بدون فریم دارم و روش یک نوع عدسی انداخته شده که خیلی شفافه . اون موقع یک اسم خاصی گفت و گفت که روی عینک های بدون فریم این نوع عدسی رو میزاریم .
شفافیتش از طلق های قبلی که داشتم خیلی بالاتره . کسی اسم این نوع عدسی رو میدونه .
الان 3ساله کار میکنه و نه خطی افتاده و کیفیتش هم مثل روز اوله

meha
13-12-2013, 16:40
Hamidfx
خب مشکل از جنس عدسی هست

bas ali
یا ترایوکس یا هیدروفوویک بوده

ببینید اول جنس عدسی مهم هست بعضی مواقع یک سری نمایشگاها یا سمینار که میزارن شرکت کنید اکثر شرکت ها جنس های چینی و درجه 3 و یا 2 رو میارن که کیفیت خوبی نداره

میتونید ببینید چه عدسی هایی با چه جنس های نامرغوبی وجود داره

حالا عینک سازی ها اکثرا یا از این جنس ها استفاده میکنند یا جنس های تقلبی به جای کره ای یا ژاپنی به مردم با قیمت نصف اصل قالب میکنند که باید با تحقیق به سراغ عینک سازی مورد نظر رفت

و یک نکته دیگه بگم برای خودم پیش اومده عدسی تراش دادم و عدسی کره ای بوده ولی جنس خوبی نداشته و وقتی پیگیری کردم دیدم بله یا جنس از قبل توی شرایط نا مناسب نگهداری شده و اینکه از هر 100 عدسی یک عدد امکان داره خراب باشه

کلا برای مراجعه خرید عینک به قیمت پایین توجهی نکنید

اول ببینید واقعا گران فروش نباشه و بعد تحقیق کنید از کسانی که مشتری اون عینک سازی هستند ببینید مشکلی داشته یا خیر

حتی الامکان از عینک سازی عینک تهیه کنید که خودش دستگاه تراش داشته باشه و جایی دیگه نفرسته برای تراش

موقع خرید عینک اگر فرم گریفنخ(نیم فرام) خریدید زیر عینک که عدسی مشخص هست دقت کنید کدر یا تیره نباشه باید کمی شفاف باشه

این نکته نشون میده خوب تراش داده شده و با دستگاه اتوماتیک زده شده

bas ali
13-12-2013, 17:24
Hamidfx

ترایوکس یا هیدروفوویک بوده

ممنون . دقیقا همین ترایوکس که گفتین بود

میشه بگین الان این نوع عدسی ها چند در میاد ؟ 3 سال پیش 70 تومن شده بود

meha
14-12-2013, 00:20
بستگی به شماره داره

bas ali
14-12-2013, 07:41
هر دو چشم 2.75 هست و سمت راستی 0.5 نمره استیگمات هم داره

felex
21-12-2013, 12:32
سلام خدمت دوستان
میخواستم ببینم عینک های گرد اسم خاصی دارند ؟
من دو ~ سه تا فروشگاه رفتم عینک گرد نداشتن و یکی میگفت بعد از یه مدت ازش خسته میشی ؟ (ولی من دوست دارم ! : ) )
در مورد شیشه فتوکرومیک که تحقیق کردم میگفتن برای مطالعه اصلاً خوب نیست ! چون من هم با کامپیوتر کار میکنم و هم مطالعه دارم (فرض کن 6 ساعت پای سیستم ، 4 ساعت مطالعه) چه عدسی برام خوبه ؟

rz21
26-12-2013, 13:38
من میخوام فریم و عدسی عینکم رو عوض کنم یکی دو تا سوال داشتم.
اول ایتکه چه مارکی از فریم خوب هست؟قیمتش هم عادلانه باشه.مثلا 200 تومن.250 . از کجا بدونم فریم اصل هست؟
عدسی رو بگم چی بزنه؟هیچی از عدسی ها نمیدونم! با سیستم زیاد کار میکنم و گیمر هم هستم. به نظرتون از این عدسی هایی بگیرم که توی آفتاب سیاه میشه :دی ؟؟؟
توی شیراز کسی جایی رو میشناسه که واقعا جنس های خوب عدسی رو داشته باشه برام پ خ کنید لطفا!

meha
30-12-2013, 16:25
bas ali

حداقل 300

felex
اسم خاصی ندارند عینکهای کلاسیک به حساب میان
نه اینطور نیست که خوب نیست! یکی از نکاتی که عینک کار با کامپیوتر باید داشته باشه اینه که حتما انتی رفلکس داشته باشه دیگه فتو بودن یا نبودن ربطی نداره

rz21
بچه شیرازی؟ پیام بده تا بهت بگم

meha
02-01-2014, 21:35
سلام و خسته نباشید

دوستان عدسی جدیدی وارد ایران شده با نام hitop ژاپنی هست و از تکنولوژی نانو استفاده شده

کیفیت بسیار خوبی داره اگر جایی داشت حتما اونو انتخاب کنین هم فتو داره هم سفید

babakgol70
06-01-2014, 00:57
درود بر شما دوستان
من مي خوام عينكي بگيرم كه هم براي آفتاب مناسب باشه.هم براي مانيتور.(اسم اين دو خاصيت چيه؟)

شيشه اي كه اين دو خاصيت رو داشته باشه هست؟(البته از اينا نمي خوام كه دودي ميشه توي نور)

فريم كاووچويي مي خوام و كلا حدود 300 مي خوام هزينه كنم.

مي تونم چيزي پيدا كنم؟(فريم + عدسي)
كلا قيمتها دستم نيست يكم روشنم كنيد در مورد قيمت ها.؟
بعضي فريم ها كه خيلي خوشگلن ولي 50 -60 تومن قيمت دارن چه مشكلي دارن كه ارزونن؟

ببخشيد زياد پرسيدم.

سپاسگزارم.

hakhamanesh
20-01-2014, 19:57
alijigari

بازم تروساردی یا پرسل یا هرمس

تا این محدوده قیمت فرام زیاده ولی نیازی نیست تا این حد خرج کنید!

یک فرام ارجینال جنس عالی با قیمت پایین بگیرید ولی از عدسی بهتری استفاده کنید
سلام
لطف میکنید چند برند فریم اورجینال جنس عالی با قیمت مناسب و چند عدسی خوب بهم معرفی کنید؟
قیمتها رو هم لطف کنید بگید ممنون میشم.
تو این مایه ها میخوام باشه، چه قیمتی در میاد؟

با تشکر

meha
20-01-2014, 22:01
hakhamanesh

همین کت که گذاشتین بنده اصلش رو دارم 370

برندهای معتبر میشه به تروساردی،هرمس،پوما،نیکون، osse,mustang speedo اشاره کرد

به جز تروساردی و پوما اکثرا توی یک قیمت هستند

hakhamanesh
21-01-2014, 16:44
hakhamanesh

همین کت که گذاشتین بنده اصلش رو دارم 370

برندهای معتبر میشه به تروساردی،هرمس،پوما،نیکون، osse,mustang speedo اشاره کرد

به جز تروساردی و پوما اکثرا توی یک قیمت هستند

سلام مجدد
ممنون از پاسختان
یعنی تروساردی و پوما از بقیه مواردی که فرمودید مارک بهتری هستند؟ آیا کیفیتشان بهتر است یا برند معروفتری هستند که گرانتر هستند؟
قیمت تروساردی و پوما تو چه حدودی هست برای عینکهایی تو مایه های همون عکسهایی که گذاشتم؟
با تشکر

meha
22-01-2014, 12:37
تروساردی ها از 500 شروع میشوند

ببینید از این قیمت به بالا مارکهای ژاپنی و آلمانی هستند که ارزش چندانی وجود نداره

hakhamanesh
22-01-2014, 19:35
ممنون از پاسخ شما meha عزیز
اون مدلهایی که من ازشون خوشم اومده و عکسهاش رو هم برایتان گذاشتم JAGUAR، Ray Ban و Porsche Design هستند. نظرتون درباره کیفیت این برندها چیست؟ این مارکها خوب هستند؟ و اصلشون حدودا چه قیمتی هست؟
ممنون بابت وقتی که میزارید.

meha
22-01-2014, 21:23
ببینید دقیقا این 3 مارک اصلش خیلی خیلی کم گیر میاد و تشخیصش بسیار سخته!!!

من خودم پورش دیزاین رو دارم با اصلش واقعا تفاوتی نداره و هرکس قیمتش رو میفهمه تعجب میکنه که چرا اینقدر ارزونه!!! فکر میکنند اصل هست

hakhamanesh
23-01-2014, 12:01
ممنون
خوب کیفیت غیر اصلشون چطوره؟ کیفیت غیر اصلش خوب هست ؟ مثلا بعد از یه مدتی رنگ فریم کدر نمیشه یا تغییر رنگ نمیده؟ اگر با آب شسته بشه مشکلی پیش نمیاد ؟ قیمت غیر اصل و همینطور اصلش چند هست؟
با تشکر

karbar1234
23-01-2014, 14:33
عدسی با این مشخصات چند در میاد؟
چشم راست:0.5 چپ:0.75
غیر آستیگمات آنتی رفلکس و فتو کرومیک هم باشه.:n13:

rz21
23-01-2014, 15:10
عدسی با این مشخصات چند در میاد؟
چشم راست:0.5 چپ:0.75
غیر آستیگمات آنتی رفلکس و فتو کرومیک هم باشه.:n13:
جنس خوبش R&G 120 تومن.

meha
23-01-2014, 16:14
hakhamanesh

پورش دیزاین اینطور نیست و غیر اصلش واقعا کیفیت خوبی داره

karbar1234

البته منظور دوستمون I&G هست که 110 هم هست

ببینید بستگی داره به عینک سازی که مراجعه میکنید ولی اگر از جایی بگیرید که کیفیت خوب داشته باشه فتو ET قیمتش سراسری هست و بازار خراب کن نیست که جنس 5 هزارتومانی به جای 60 تومانی بده که و بگه کیفتش فرق نداره

فتوکرومیک ها از 60 شروع میشه بعد 110 که I&G هست بعدش 120 که ویولت هست دارای پک و 6ماه گارانتی آنتی رفلکس بعدیش hi top هست جنس ژاپنی نانو که واقعا خیلی خوبی داره بعدش 200 هست آساهی ژاپن

طبق قیمتها کیفیت ها بهتر میشه و میزان دید در تمامی جای عدسی یکسان میشه و مقاومت عدسی هم بیشتر میشه

hakhamanesh
23-01-2014, 16:32
hakhamanesh

پورش دیزاین اینطور نیست و غیر اصلش واقعا کیفیت خوبی داره

ممنون
JAGUAR و Ray Ban غیر اصل هم کیفیتشون خوب هست؟
لطف میکنید قیمت اصل و همین طور غیر اصل 3 برند JAGUAR و Ray Ban و Porsche Design را بفرمایید چند هست؟
با تشکر

karbar1234
23-01-2014, 19:08
ممنون از توضیحات

meha
24-01-2014, 11:59
hakhamanesh

ببینید غیر اصل هم چند مدل داره!!!!

یک سری هستند با کیفیت بسیار بد میشه تشخیص داد با قیمت 40 تومان!!! ولی یک سری هستند 90 تومان! ولی یک سری تحت لیسانس میزنند که اونا کیفیت قابل تحسینی دارند

ببینید اگر فرم(form) براتون بیشتر مهمه میشه از بقیه برندها هم دیدن کرد که با نصف قیمت اصل این فرم ها میشه خرید ولی خب فرم اصل هم مزیت های خودش رو داره من تاحالا جگوار نیاوردم اصلش رو ولی کت و استون رید و نیکون و ریبن و ... واقعا میشه حس کرد تفاوتش رو با بقیه برندهای تقلبی

A M ! N
24-01-2014, 12:22
به نظر بنده عینکهای برند رو میشه از همون طرح برندها هم تهیه کرد. من به شخصه خرج زیادی نمیکنم چون بیشتر تابع تحولات هستم تا ماندگاری.
وقتی من میخوام سالی یکبار عینکم رو عوض کنم یه Ray ban شصت تومنی رو ترجیح میدم. جالبه که کیفیتشونم بدک نیست.

ممنون
JAGUAR و Ray Ban غیر اصل هم کیفیتشون خوب هست؟
لطف میکنید قیمت اصل و همین طور غیر اصل 3 برند JAGUAR و Ray Ban و Porsche Design را بفرمایید چند هست؟
با تشکر

alijigari
28-01-2014, 10:44
شیشه عینک با بیس 5 یا 6 که انحای زیادی داشته باشه و روی صورت کامل بخوابه چی پیشنهاد میکنید ؟

meha
28-01-2014, 11:34
عدسی؟

شماره چشمتون چنده؟

غول مرحله اخر
28-01-2014, 12:18
سلام خدمت دوستان
من چون زیاد پشت pc , tv بودم. دچار چشم درد شدم. در حالت عادی درد ندارم. یه مدت بی خیالش بودم ولی دیدم داره جدی میشه، دیروز رفتم دکتر گفتش نمرت 0.25هستش. و نسخه نوشت. هنوز برای خرید عینک اقدام نکردم. چند سوال داشتم:::
تاثیر عینک چطور هستش؟ یعنی بزنم خوب میشـــــــــه؟!!
چه عاملی باعث میشه یکسری از افراد عینکی بشن و چشم ضعیف بشه؟ من خودم چون زیاد نشستم چشمام درد گرفته حالا افراده دیگه چطور عینکی شدن!!!
با تشکر

bas ali
28-01-2014, 12:33
مگه کسی برای 25صدم هم نسخه مینویسه . معمولا از 5. به بالا مینویسن

غول مرحله اخر
29-01-2014, 15:37
کسی نیست به سوالم جواب بده؟؟!! :n27:

سلام خدمت دوستان
من چون زیاد پشت pc , tv بودم. دچار چشم درد شدم. در حالت عادی درد ندارم. یه مدت بی خیالش بودم ولی دیدم داره جدی میشه، دیروز رفتم دکتر گفتش نمرت 0.25هستش. و نسخه نوشت. هنوز برای خرید عینک اقدام نکردم. چند سوال داشتم:::
چه عاملی باعث میشه یکسری از افراد عینکی بشن و چشم ضعیف بشه؟ من خودم چون زیاد نشستم چشمام درد گرفته حالا افراده دیگه چطور عینکی شدن!!!
با تشکر

meha
29-01-2014, 16:39
سلام

چند سالتونه؟

ببینید فقط یک سری از ضعیفی ها هست که با عینک زدن خوب میشه بقیه میشه گفت از بدتر شدنش جلوگیری میکنه! ولی برای رعایت کردنش میشه به مقالاتی که توی نت و همه جا هست مراجعه کنی مثل کار کردم با کامیپوتر در تاریکی و درس در تاریکی و کم خوابی و ....

ببینید شما باید عینک پلانو بگیرید بدون شماره هم باشه اشکال نداره ولی باید استفاده کنید تا دچار اینطور مشکل ها نشید

Atghia
29-01-2014, 16:54
سلام خدمت دوستان
با تشکر

سلام دوست گرامی
عرض شود که عینک به هیچ عنوان جنبه درمانی نداره (که مثلا اگر استفاده کنید خوب بشید یا دیگه چشمتون ضعیف تر نشه!) (مگر در یک حالت خاص که انحراف چشم رو با استفاده از عینک های خاصی به تدریج اصلاح میکنند دقت کنید یک حالت خاص هست برای برطرف کردن انحراف )

پس اگر شما عینک بزنید یا اینکه نزنید در هرصورت چشمتون ضعیف خواهد بود در همین حد

ضعیف شدن چشم به دلیل استفاده از تلویزیون یا کامپیوتر تا کنون اثبات نشده (تا جایی که من اطلاع دارم) یعنی کسی که چشمش ضعیف هست علت بوجود اوردنده اون پی سی یا تی وی نیست! و همچنین استفاده بیشتر از اینها هم تاثیری در ضعیفتر شدن چشم نداره

تنها مشکلی که در اثر استفاده مداوم از کامپیوتر ایجاد میشه خستگی چشمها به دلیل کمتر پلک زدن هست که باعث میشه چشمها خشکی پیدا کنن و بعضا قرمز بشه! و به هیچ عنوان ارتباطی با ضعیفی چشم نداره
(که در مورد خشکی چشم از قطره اشک مصنوعی به تجویز پزشک استفاده میشه و همچنین قانون 20 20 20 هم موثره یعنی هر 20دقيقه يك‌بار نگاه‌تان را از روي كامپيوتر برداريد و حداقل به 20 قدم آن طرف‌تر از خود به اندازه 20 ثانيه بيشتر نگاهي بيندازيد )

سن و سال شما مهم هست چناچه از 20 به بالا هستید روند ضعیف شدن چشم با احتماله خیلی زیاد متوقف میشه یا خیلی خیلی کند میشه (البته موارد خاص هم داریم)

در نهایت چناچه این 0.25 آستیگمات باشه عینک نزدن شما ممکنه باعث بشه که اذیت بشید سردرد بگیرید یا نوشته های از فواصل دور (مثلا تابلو نوشته های پزشکان یا نوشته های تابلو سر کلاس...) رو نتونید درست بخونید پس بهتره عینک استفاده کنید
اما اگر صرفا 0.25 ضعیفی چشم هست خیلی هم زدن و نزدن عینک مهم نیست:n06:(یعنی فرق چندانی نداره) ولی بهرحال هرطور که خودتون مایلید (اخه بعضی ها به دلیل مدل های خاص عینکهای اینروزها طرفدار عینک زدن هم هستند:n09:)

موفق باشید:n16:

wrath of god
29-01-2014, 17:02
ای بابا کشتی منو از بس پست دادی......بنده خودم عینک میزنم ولی اصن استفاده نمی کنم شمارم 0.25 هست برای راست و 0.75 برای چپ
بنده rayban دارم یک مارک جون دار از جنس پلاتینیوم و تیتانیوم مثه سنگ.......می دونی چیه بنده روزی سیصد تا میشت می خورم(البته تو مدرسه) نه و سیصد تا میزنم ولی ای لامصب یه دفعه ی خش بر نداشته......1 تریلیارد دفعه افتاد زمین هیچی نشد پیشنهاد میکنم بخریش:n02::n02::n02::n02:
البته نظر نظر خودتون

غول مرحله اخر
29-01-2014, 20:08
سلام

چند سالتونه؟

ببینید فقط یک سری از ضعیفی ها هست که با عینک زدن خوب میشه بقیه میشه گفت از بدتر شدنش جلوگیری میکنه! ولی برای رعایت کردنش میشه به مقالاتی که توی نت و همه جا هست مراجعه کنی مثل کار کردم با کامیپوتر در تاریکی و درس در تاریکی و کم خوابی و ....

ببینید شما باید عینک پلانو بگیرید بدون شماره هم باشه اشکال نداره ولی باید استفاده کنید تا دچار اینطور مشکل ها نشید
ممنون
23 هستم.
ببخشید من چند سال پیش تو دانشگاهمون یه عینکه شماره صفر به قیمته14تومن خریده دارم. خیلی کم ازش استفاده کردم.
ازش میتونم الان استفاده کنم؟؟؟

سلام دوست گرامی
عرض شود که عینک به هیچ عنوان جنبه درمانی نداره (که مثلا اگر استفاده کنید خوب بشید یا دیگه چشمتون ضعیف تر نشه!) (مگر در یک حالت خاص که انحراف چشم رو با استفاده از عینک های خاصی به تدریج اصلاح میکنند دقت کنید یک حالت خاص هست برای برطرف کردن انحراف )

پس اگر شما عینک بزنید یا اینکه نزنید در هرصورت چشمتون ضعیف خواهد بود در همین حد

ضعیف شدن چشم به دلیل استفاده از تلویزیون یا کامپیوتر تا کنون اثبات نشده (تا جایی که من اطلاع دارم) یعنی کسی که چشمش ضعیف هست علت بوجود اوردنده اون پی سی یا تی وی نیست! و همچنین استفاده بیشتر از اینها هم تاثیری در ضعیفتر شدن چشم نداره
.
.
.

سپاس :n16:

ای بابا کشتی منو از بس پست دادی......بنده خودم عینک میزنم ولی اصن استفاده نمی کنم شمارم 0.25 هست برای راست و 0.75 برای چپ
بنده rayban دارم یک مارک جون دار از جنس پلاتینیوم و تیتانیوم مثه سنگ.......می دونی چیه بنده روزی سیصد تا میشت می خورم(البته تو مدرسه) نه و سیصد تا میزنم ولی ای لامصب یه دفعه ی خش بر نداشته......1 تریلیارد دفعه افتاد زمین هیچی نشد پیشنهاد میکنم بخریش:n02::n02::n02::n02:
البته نظر نظر خودتون
یعنی تا این حددددددد :n04:
خو جواب ندادن پست دادم دیگه! :n26:

scorpion.b
31-01-2014, 00:41
درود دوستان من به تازگی یک عینک خریدم با مارک vir Enzo مثل اینکه چینی هست .میخاستم بدونم گرون خریدم یا نه قیمت خود فرم 110 تومن وعدسی ها85 تمن اینجور که فروشنده میگفت کره ای هستند لطف کنید اگه قیمت دارین بگین ممنون.

meha
01-02-2014, 14:36
سلام

مارکهای چینی بسیار زیاد هست عسکش رو ارسال کنید تا بگم

scorpion.b
01-02-2014, 16:42
سلام

مارکهای چینی بسیار زیاد هست عسکش رو ارسال کنید تا بگم