PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فوری : مشکل عجیب در پارتیشن بندی و فرمت هارد

ArlopA
07-12-2009, 23:30
سلام به همه استادان گرامی
من یه هارد 500 مکستور ساتا از دوبی خریداری کردم
الان که اومدم به سیستمم وصلش کنم و بعنوان تنها هاردم استفاده کنم سعی کردم با ست آپ ویندوز ایکس پی هاردو پارتیشن بندی کنم
عملیات پارتیشن بندی انجام میشه اما وقتی میخوام درایو سی رو بعنوان درایو برای نصب ویندوز انتخاب کنم و اونو فرمت میکنم سیستم توی فرمت کردنش زمان 30 تا 40 دقیقه رو می ایسته و بعد پیغام خراب بودن هارد و یا مطمئن بودن از اتصال هارد به سیستم رو میده اگر سیستم رو ریست کنم دیگه سیستم هارد رو نمیشناسه مگر اینکه سیستم رو روشن خاموش کنم
درضمن بعنوان هارد دوم هم به اونیکی سیستمم نصب کردم و خواستم درایوایی رو که توی ست آپ ساخته بودم فرمت کنم که باز هم عملیات فرمت 2 ساعت طول می کشه و بعدش یه دفعه همه درایوایه توی My Computer غیب میشن و دوباره تا روشن و خاموش نکنم سیستمو درایوا بر نمیگردن!!!!

هارد ممکنه توی بار تحت فشار بوده باشه اما ضربه نخورده

خوب دوستان نظر استادانتون چیه؟!!؟

هاردم خراب شده؟!
چیکارش کنم؟!

مرسی:11:

Razer
07-12-2009, 23:40
فرمت سطح پائین(low level) کن بعد دوباره پارتیشن بندی رو انجام بده احتمالا درست میشه.

ArlopA
07-12-2009, 23:52
دوست من low Leve فرمت تا اونجا که میدونم به نرم افزار توی سایت خودم گذاشته بودن برای اینکار
اما تحت داس اینکارو کنم؟!
من سی دی هایرن بوت رو هم دارم
میشه بیشتر راهنماییم کنید؟

ممنون از پاسخ سریعتون

ArlopA
08-12-2009, 12:39
دوستان کمکم نمیکنید؟! برم هارد بخرم؟!

Armagedon
08-12-2009, 13:53
سلام دوست عزیز.
حالا که هایرن رو داری یه امتحانی بکن.یه برنامه توش هست به اسم HDD Regenerator تو قسمت ابزار هارددیسک.با سیدی بوت کن و برو تو برنامه و با آخرین level هاردو چک کن.500 گیگ فکر کنم یه 15-16 ساعتی طول بکشه.به نظرم ارزش امتحانو داره.البته شاید لازم باشه بیشتر از یه بار تست کنی....................

ArlopA
08-12-2009, 15:26
ممنون تست میکنم دوست خوبم
کسی نظر دیگه ای نداره؟!

ArlopA
08-12-2009, 23:42
HDD Regenerator برای پیدا کردن بد سکتور هاست که بدرده من نخورد
روش دیگه ای؟!

rhhh
09-12-2009, 13:30
باید بزاری زیر pc3000 چون مال فیمور هاش می تونه باشه یا Smart

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Armagedon
09-12-2009, 18:36
عملیات پارتیشن بندی انجام میشه اما وقتی میخوام درایو سی رو بعنوان درایو برای نصب ویندوز انتخاب کنم و اونو فرمت میکنم سیستم توی فرمت کردنش زمان 30 تا 40 دقیقه رو می ایسته و بعد پیغام خراب بودن هارد و یا مطمئن بودن از اتصال هارد به سیستم رو میده اگر سیستم رو ریست کنم دیگه سیستم هارد رو نمیشناسه مگر اینکه سیستم رو روشن خاموش کنم.درضمن بعنوان هارد دوم هم به اونیکی سیستمم نصب کردم و خواستم درایوایی رو که توی ست آپ ساخته بودم فرمت کنم که باز هم عملیات فرمت 2 ساعت طول می کشه و بعدش یه دفعه همه درایوایه توی My Computer غیب میشن و دوباره تا روشن و خاموش نکنم سیستمو درایوا بر نمیگردن!!!!

اگه هاردتو تا 30 40 درصد میتونه فرمت کنه و بعد گیر میکنه بعید نیست بد سکتور داشته باشه.
یه چیز دیگه.ببین پاورت نسبت به بقیه سیستم ضعیف نیست؟ یا اینکه کابلای sata و power درست و محکم سرجاشون وصلن؟راستش اینو من تجربه کردم.هاردم اینطوری شده بود که شما میگی.کابلش رو در آوردم و دوباره جا زدم درست شد. ولی بد جوری بد سکتور گرفته بود.برنامه بالا رو روش اجرا کردم درست شد.

EXTREME
09-12-2009, 18:42
دوست عزیز اگه اتصالات هارد درست باشه و بازم اینطوری میشه و درایواش میپره و موقع نصب اخطار میده خوب هارد مشکل داره عوضش کن