PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا پس زمینه های ویندوز من تمام desktop را پوشش نمی دهد؟

IntelCentrino
07-12-2009, 00:49
سوال : چرا پس زمینه های ویندوز من تمام desktop را پوشش نمی دهد؟

توضیحات : هر تصویری را که به عنوان پس زمینه ویندوز انتخاب میکنم، همه دسکتاپ را پوشش نیمی دهد. این در حالی است که سایز تصاویری که انتخاب میکنم هم بسیار بزرگ هستند. به عنوان مثال یک تصویر به 1280x1024 همه سطح دسکتاپ من را پوشش نمی دهد در حالی که رزولیشن مونیتورم روی 1280x800 است.
موارد زیر را بررسی کردم.

1 - چند تصویر با سایزهای مختلف را تست کردم.

2 - گزینه های Center و Stretch را در قسمت تنظیمات پس زمینه در Display Prophetices امتحان کردم.

حدس : این مشکل از بعد نصب مجدد ویندوز بوجود آمده. چون تصاویری که انتخاب کردم تصاویری هستند که در ویندوز قبلی برای پس زمینه استفاده میکردم و ویندوز قبلی هم XP Service Pack 2 بود و ویندوز جدید هم همان XP Service Pack 2 هست.

djsystem
07-12-2009, 03:19
نه فکر نکنم ربطی به تعویض ویندوز داشته باشه برا تستش شما یه تصویر جدید برا bakground انتخاب کن ببین همونطوره
ببینم تازه ویندوز رو عوض کردی؟ از اول همین مشکل رو داشتی؟

IntelCentrino
07-12-2009, 10:32
تصاویر زیادی را امتحان کردم. حتی تصاویری با سایز 1600x1200

بله. تازه ویندوز را عوض کردم و از همون ابتدا که درایور کارت گرافیک را نسب کردم و بعدش پس زمینه را مشخص کردم اینطوری بود.

Diego
07-12-2009, 10:52
سوال : چرا پس زمینه های ویندوز من تمام desktop را پوشش نمی دهد؟

توضیحات : هر تصویری را که به عنوان پس زمینه ویندوز انتخاب میکنم، همه دسکتاپ را پوشش نیمی دهد. این در حالی است که سایز تصاویری که انتخاب میکنم هم بسیار بزرگ هستند. به عنوان مثال یک تصویر به 1280x1024 همه سطح دسکتاپ من را پوشش نمی دهد در حالی که رزولیشن مونیتورم روی 1280x800 است.
موارد زیر را بررسی کردم.

1 - چند تصویر با سایزهای مختلف را تست کردم.

2 - گزینه های Center و Stretch را در قسمت تنظیمات پس زمینه در Display Prophetices امتحان کردم.

حدس : این مشکل از بعد نصب مجدد ویندوز بوجود آمده. چون تصاویری که انتخاب کردم تصاویری هستند که در ویندوز قبلی برای پس زمینه استفاده میکردم و ویندوز قبلی هم XP Service Pack 2 بود و ویندوز جدید هم همان XP Service Pack 2 هست.
میشه یه اسکرین سات از پروپرتیز دسکتاپتون بذارید؟
وقتی به پروپرتیز دسکتاپ میرید stretch از دفعه ی قبل فعال مونده یا خود به خود به حالت نرمال برمیگرده؟

join me
07-12-2009, 13:22
تنظیمات مونیتور خودتو به حالت کارخانه ای برگردون شاید درست شه

Masоud
07-12-2009, 15:03
سلام

فایل زیر رو دانلود و اجرا کن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سپس ویندوز رو Restart کن.

نتیجه رو اعلام کن.

موفق باشید :40:

saeed774
07-12-2009, 15:30
زمانيكه عكس در حالت Thumbnail نمايش داده ميشه روي عكس راست كليك كن و گزينه Set as Background desktop رو بزن ببين فرقي ميكنه ؟

IntelCentrino
08-12-2009, 12:21
قبل از اینکه کارهایی که دوستان فرمودند را انجام بدهم یک سوال دارم.
اگر سایز تصویر با resolution مونیتورم یکی نباشه آیا سایز تصویر در حالت stretch به هم میخورد (تصویر re size میشه ؟)

Masоud
08-12-2009, 15:11
قبل از اینکه کارهایی که دوستان فرمودند را انجام بدهم یک سوال دارم.
اگر سایز تصویر با resolution مونیتورم یکی نباشه آیا سایز تصویر در حالت stretch به هم میخورد (تصویر re size میشه ؟)
سلام

به هم خوردن که نه ولی کشیده میشه اگه عرض مانیتور بیشتر از طول عکس باشه.

IntelCentrino
09-12-2009, 16:29
سلام

به هم خوردن که نه ولی کشیده میشه اگه عرض مانیتور بیشتر از طول عکس باشه.

اگر سایز عکس (هم طول و هم عرض) بزرگتر از سایز مونیتور باشه ولی متناسب با سایز مونیتور نباشه چی؟ عکس توی صفحه مونیتور FIX میشه؟

Masоud
09-12-2009, 16:31
اگر سایز عکس (هم طول و هم عرض) بزرگتر از سایز مونیتور باشه ولی متناسب با سایز مونیتور نباشه چی؟ عکس توی صفحه مونیتور FIX میشه؟
سلام

هر چقدر هم که اندازه عکس با مانیتور فرق کنه ، در هر حال صفحه رو پر میکنه.