PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در بوت شدن سیستم

chista
06-12-2009, 14:17
دورود دوستان گرامی اساتید بزرگوار:10:

دوستان من چند روز پیش یه سیستم واسه خودم اسمبل کردم که مشخصاتش اینه :

cpu:Q8200 intel
m.b:p5Q se2 asus
v.g.a:4670 Ati radeon hd 1gb ddr3 giga
ram: 4gb geil 1066 2*2
power: green a535 530 w

دوستان مشکل من با این سیستم اینه که وقتی سیستم رو روشن میکنم همه فنها شروع به چرخیدن میکنه (یعنی روشن میشه ) ولی هیچ تصویری وجود نداره حتی اون اطلاعات بایوس (اصلا مانیتور روشن نمیشه ) من باید دکمه پاور رو نگه دارم تا خاموش بشه یا این که از پشت پاور خاموشش کنم و وقتی دوباره روشنش میکنم سیستم به راحتی بوت میشه بوق سلامت میزنه و بالا میاد !!!!!:13: باریستارت کردن مشکلی نداره بعد از ریستارت کردن خیلی راحت بالا میاد ولی بعد از شات دان کردن و دوباره روشن کردن همین مشکل بالا نیومدنو دارم:41: با همه سیستم عاملها همین مشکل رو دارم xp- seven -server 2003 -server 2008 - vista - linux سیمهای پاور و ریستارت و تمامی سیم و کابلهای مادربرد هم جاشون درسته :27: مشکل از کجاست؟؟؟؟؟

chista
07-12-2009, 14:12
مدیران و دوستان گرامی کسی نمیدونه مشکل چیه؟:46:

hesam_x3
07-12-2009, 15:19
سلام دوست عزیز . این مشکل سخت افزاریه و ربطی به سیستم عامل نداره . این مشکل میتونه از بد جا خوردن سی پی یو باشه و احتمال دوم ضعیف بودن پاور . سی پی یو تو یه بار درار دوباره بزار و جاش محکم باشه یعنی خوب جا بره و کامل گیر باشه .
اگه درست نشد کابل برق سی دی را و رایتر رو در بیار و سیستم رو روشن کن و اگه درست بشه یعنی پاور ضعیفه
یک احتمال دیگه هم میتئنه اتصال ناهمسان بین قطعات باشه . یه بار سیستم رو دوباره و کامل اسمبل کن . گرافیک و رم و سی پی یو و مودم و درار دوباره جا بزن .
ولی احتمال 70 درصد مشکل از سی پی یو هست . بد جا رفته .
قربانت . حسام

chista
07-12-2009, 22:03
سلام دوست عزیز . این مشکل سخت افزاریه و ربطی به سیستم عامل نداره . این مشکل میتونه از بد جا خوردن سی پی یو باشه و احتمال دوم ضعیف بودن پاور . سی پی یو تو یه بار درار دوباره بزار و جاش محکم باشه یعنی خوب جا بره و کامل گیر باشه .
اگه درست نشد کابل برق سی دی را و رایتر رو در بیار و سیستم رو روشن کن و اگه درست بشه یعنی پاور ضعیفه
یک احتمال دیگه هم میتئنه اتصال ناهمسان بین قطعات باشه . یه بار سیستم رو دوباره و کامل اسمبل کن . گرافیک و رم و سی پی یو و مودم و درار دوباره جا بزن .
ولی احتمال 70 درصد مشکل از سی پی یو هست . بد جا رفته .
قربانت . حسام

دوست گرامی ممنون :10:

پاور ضعیف نیست پاور من green 535 a هستش که واسه سیستم من زیاده همه چیز رو چند بار چک کردم حتی cpu رو هم در آوردم دوباره جا زدم سیستم رو هم بدون dvd rw تست کردم هنوز هم همین مشکل پا بر جاست به هر حال ممنون از راهنمایت
مدیران گرامی و دوستان فن آگاه کمک کنید لطفا :20:

EXTREME
07-12-2009, 22:37
وقتی موقع ریستارت درسته و تصویر میده و بوق رم میزنه یعنی سیستم سالمه
احتمال داره مشکل از دکمه ی پاورت باشه
شما سیم دکمه ی پاور رو جدا کن بزن جای ریست یعنی با دکمه ی ریست سیستم رو روشن کن ببین باز هم اینطور میشه یا نه

chista
16-12-2009, 00:14
وقتی موقع ریستارت درسته و تصویر میده و بوق رم میزنه یعنی سیستم سالمه
احتمال داره مشکل از دکمه ی پاورت باشه
شما سیم دکمه ی پاور رو جدا کن بزن جای ریست یعنی با دکمه ی ریست سیستم رو روشن کن ببین باز هم اینطور میشه یا نه

آقا نشد که نشد این سیستم دیگه داره حرس منو نر میاره مشکل از کجا میتونه باشه؟

abdolahe
16-12-2009, 01:50
دوست عزیز گرافیک رو چک کن به احتمال 90 درصد کار گرافیکه....

chista
19-12-2009, 05:25
دوست عزیز گرافیک رو چک کن به احتمال 90 درصد کار گرافیکه....

کارت گرافیک رو تست کردم 100% سالمه دیگه مشکل از کجا میتونه باشه؟:41:

powerfulman2008
20-12-2009, 15:40
سلام دوست عزيز
در ابتدا کليه قطعات رو دمونتاژ کن و اينبار با دقت تنها قطعات لازم براي بوت شدن رو اسمبل کن(مادربرد-فقط يک رم -سي پي يو-گرافيک و پاور) حالا سيستم رو روشن کن . اگه مشکل حل شد ساير قطعات سيستم رو تک تک وارد مدار کن .
اگر مشکل حل نشد که به احتمال 90٪ حل ميشه احتمالا" بايد بايوس اين مادربرد رو آپديت کني.

chista
20-12-2009, 23:41
سلام دوست عزيز
در ابتدا کليه قطعات رو دمونتاژ کن و اينبار با دقت تنها قطعات لازم براي بوت شدن رو اسمبل کن(مادربرد-فقط يک رم -سي پي يو-گرافيک و پاور) حالا سيستم رو روشن کن . اگه مشکل حل شد ساير قطعات سيستم رو تک تک وارد مدار کن .
اگر مشکل حل نشد که به احتمال 90٪ حل ميشه احتمالا" بايد بايوس اين مادربرد رو آپديت کني.

دوست گرامی ممکنه روش آپدیت کردن بایوس رو توضیح بدین؟ چون من هم فکر میکنم مربوط به بایوس هست چون هر دفعه تغیراتی توی بایوس اعمال میکنم و f 10 میزنم دوباره همین مشکل بوت نشدن وجود داره
ممنون:10:

powerfulman2008
21-12-2009, 11:11
دوست گرامی ممکنه روش آپدیت کردن بایوس رو توضیح بدین؟ چون من هم فکر میکنم مربوط به بایوس هست چون هر دفعه تغیراتی توی بایوس اعمال میکنم و f 10 میزنم دوباره همین مشکل بوت نشدن وجود داره
ممنون:10:

آموزش کامل آپديت بايوس مادربردها:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

chista
21-12-2009, 23:27
دورود دوستان گرامی اساتید بزرگوار:10:

دوستان من چند روز پیش یه سیستم واسه خودم اسمبل کردم که مشخصاتش اینه :

cpu:Q8200 intel
m.b:p5Q se2 asus
v.g.a:4670 Ati radeon hd 1gb ddr3 giga
ram: 4gb geil 1066 2*2
power: green a535 530 w

دوستان مشکل من با این سیستم اینه که وقتی سیستم رو روشن میکنم همه فنها شروع به چرخیدن میکنه (یعنی روشن میشه ) ولی هیچ تصویری وجود نداره حتی اون اطلاعات بایوس (اصلا مانیتور روشن نمیشه ) من باید دکمه پاور رو نگه دارم تا خاموش بشه یا این که از پشت پاور خاموشش کنم و وقتی دوباره روشنش میکنم سیستم به راحتی بوت میشه بوق سلامت میزنه و بالا میاد !!!!!:13: باریستارت کردن مشکلی نداره بعد از ریستارت کردن خیلی راحت بالا میاد ولی بعد از شات دان کردن و دوباره روشن کردن همین مشکل بالا نیومدنو دارم:41: با همه سیستم عاملها همین مشکل رو دارم xp- seven -server 2003 -server 2008 - vista - linux سیمهای پاور و ریستارت و تمامی سیم و کابلهای مادربرد هم جاشون درسته :27: مشکل از کجاست؟؟؟؟؟

سلام دوست عزيز

با آپدیت کردن بایوس مشکلم 100% حل شد واقعا ممنونم دوست گرامی:10: