PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ( آموزش، بحث، تبادل نظر) - کلیه مباحث مرتبط با استفاده همزمان از چند کیس با استفاده از KVM Switcher ?!؟

DaRiOuShJh
05-12-2009, 17:15
خوب دیدم که کلا تو انجمن پی سی ورلد به این گنده ای یه دونه موضوع هم در این باره پیدا نمیشه گفتم زشته

اول از مدیران عزیز میخوام که این تاپیک رو به انجمنی که متناسب هست باهاش انتقال بدن ولی زیاد پاسکاری نکنن گم و گور نشه:46:

چون این موضوع به یه انداره هم به سخت افزار و هم به نرم افزار مربوط میشه گفتم نه ای نه اون اینجا زدم قعلا تا متخصصان تصمیم بگیرن

طبق روال تاپیک های قبلیم چند پست اول رو برای موارد مختلفی که در آینده اضافه میکنم رزرو میکنم

برادرانی که تجربه ای دارن در این موارد حتما بیان دوره هم یه گپی بزنیم چون خودمم تازه واردم در این زمینه و اطلاعات چدانی ندارم و اتفاقا ای تاپیک رو زد که مشکلاته خودمم حل بشه بلکه

البته امیدوارم

مثلا قرار بود صرفا مصرف کنده باشیم ها!×!

DaRiOuShJh
05-12-2009, 17:16
ممکنه شما هم به این فکر افتاده باشید که وقتی یک کیس جدید بستید، به خاطر افت قیمتی که کیس قبلیتون داره اون رو هم نگه دارید و برای کارهای دیگه ازش استفاده کنید

یا اگر اینترنت بدون محدودیت دانلود داشته باشید یا علاقه مند به دانلود آفلاین باشید یا در کار ریپ کردن دی وی دی ها و ... باشید شما به یه کامپیوتر همیشه روشن احتیاج دارید، سیستمی که نیازی نیست از قطعات به روزی برخوردار باشه فقط کارش روشن موندن و کار کردنه!×! (مثل برده!×!):31:

خوب داشتن دو تا سیستم خیلی خوبه ولی مشکلاتی هم در پی داره:

بزرگترین مشکل قیمت و مخارج هست
یعنی شما اگر بخواید معمولی یه سیستم جمع کنید نیاز به یه مانیتور، کیبورد، موس و حتی ممکنه DVD ROM / WRITER هم داشته باشید
از قطعات اضافه مثله کارت دی وی بی و تی وی و کپچر و .... بگزریم

مشکل بعدی که از مورد قبلی دست کمی نداره فضایی که این دو تا سیستم میگیرن هست! که تو خونه های آپارتمانی الان ممکنه حتی از مشکل قبلی هم مهمتر باشه

اگر مثله من به صدا هم حساس باشید و کمتر از 5.1 Sorround و Dolby digital رو قبول نداشته باشید یه اسپیکر با قیمت 3 رقمی جدید هم احتیاج دارید!

از مشکلات دیگه بگزریم چون جلوتر بهشون اشاره میکنیم

راه حل تمامی این مشکلات خرید یه کارت KVM SWITCHER هست

با استفاده از این سخت افزار تمامی مخارج بالا رو میشه با نهایتا 50.000 تومان (همراه با کارت شبکه کراس برای شبکه کردن دو کامپیوتر) تموم کنید

ادامه دارد...

DaRiOuShJh
05-12-2009, 17:17
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

KVM-121 2-Port PS/2 KVM Switch with Audio Support
تصویر یه KVM Switch برای دو سیستم (با پشتیبانی از صدای استریو)

KVM سخت افزاری هست که به شما کمک میکنه که تنها با یک مانیتور، موس و کیبورد ( در مدل های جدید حتی با یک اسپیکر) هر دو (یا چند) کیس رو خیلی راحت و مثله دو سیستم جدا کنترل کنید...

کلمه KVM خود مخفف Keyboard, Video, Mouse که در گزشته صدا رو ساپورت نمیکرد ولی در مدل های جدید صدا رو هم میتونن در هر دو سیستم اشتراک بگزارند

این KVM ای که بالا عکسش رو گزاشتم از جدیدترین سوییچ های موجود در بازار ایران هست که ورودی صدا هم داره

همونیه که منم خریدم

محصول شرکت D-Link هست

مزیتی که این سوییچ نسبت به بقیه داره در کار خروجی صدا اینه که میتونه به صورت نرم افزاری هم سوییچ کنه که خیلی مفید هست
چون KVM هایی که فقط با سوییچ روشون میشه عوض کرد بعد از یه مدت این سوییچ مشکل پیدا میکنه و دیگه باید انداختتش بیرون

همینطور هنگامیکه سوییچ میکنید میتونید انتخاب کنید که صدا رو از رو کیس قبل نگه داره یا خیر×! و همینطور امکان Change سوییچ به صورته اتوماتیک هر 10 ثانیه

آدرسش:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Description

This PS/2 KVM Switch lets you effortlessly control two computers with a single monitor, PS/2 keyboard, PS/2 mouse, and set of speakers.

TWO COMPUTERS, ONE SYSTEM
The D-Link 2-Port PS/2 KVM Switch (KVM-121) enables you to control two computers using only a single monitor, PS/2 keyboard, and PS/2 mouse. This PS/2 KVM Switch also allows you to listen to music or download files from one computer while having full access to the other computer’s system resources.SAVE TIME AND WORK SMARTER
Ready to work right out of the box, the KVM-121 requires no drivers or power supply and is compatible with any PS/2 enabled computer. This true plug and play device includes hot swapping capability, allowing you to unplug computers from the KVM Switch without having to power down.
EASY SWITCHING AND AUTOSCAN
Use hot keys or a push button to switch between computers, or use the autoscan mode to let the device automatically switch between computers at 10 second intervals. The at-a-glance LED indicators displays your computer status so you can easily determine which computer is active.
Versatile, portable, and convenient, the D-Link 2-Port PS/2 KVM Switch with Audio Support can be easily integrated into your existing desktop environment at home or at work.
WHAT THIS PRODUCT DOES
The D-Link 2-port PS/2 KVM Switch with Audio Support (KVM-121) allows you to control two computers using a single monitor, PS/2 keyboard, and PS/2 mouse. Use the “select” button or keyboard hot keys to easily switch between two computers and perform multiple tasks. Unclutter your desktop and simplify your workspace with the compact D-Link 2-Port PS/2 KVM Switch with Audio Support.
D-LINK WILL HELP YOU…
The built-in audio support allows you to share a set of speakers with two computers. This enables you to listen to Internet radio or voice conferences on one computer while surfing the web or performing other tasks simultaneously on the other. Use one computer as a dedicated music server while having full access to the other computer’s system resources.

چند عکس دیگر پیرامون این موضوع:

لینک های مفید:

DaRiOuShJh
05-12-2009, 17:18
رزرو شد - لینک های مفید و آموزش های آینده در تاپیک

DrXoX
05-12-2009, 17:24
هنوز مشکلت حل نشده :27: غرض دادن اسپم بود ولاغیر

BLACK-BLACK
05-12-2009, 17:51
دوست عزیز من راهی بلدم که همون 50 تومن رو هم نمیخاد

با استفاده از نرم افزار team viewer میشه دو تا سیستم رو که به هم شبکه هستن به راحتی از طریق همدیگه کنترل کرد

DaRiOuShJh
05-12-2009, 17:59
هنوز مشکلت حل نشده :27: غرض دادن اسپم بود ولاغیر

ای بترکی پسر!×! رفته بودم تو جوه درس دادن ها!××!@#$!@#!@#!! همش رو پروندی:27:

دوست عزیز من راهی بلدم که همون 50 تومن رو هم نمیخاد

با استفاده از نرم افزار team viewer میشه دو تا سیستم رو که به هم شبکه هستن به راحتی از طریق همدیگه کنترل کرد

مرسی
والا به پای این نمیرسه که

چون باید بالاخره یه جوری تصویر و صدا و ... رو اشتراک داد دیگه

DaRiOuShJh
05-12-2009, 18:06
خوب بچه ها مسالتن:

من ازش راضیم و همه کار هم میکنه (دمش گرم خدایی)

امروز فقط حدوده 6 ساعت داشتم با کابل های صدا ور میرفتم که چه طوری باش بهتره

آخرم مجبور شدم کیس قدیمیه رو با دو تا اسپیکر FRONT راه بندازم چون ماهواره دیدن و آهنگ گوش کردن روشه اصلا حال نمیده

کیس جدیده هم که برای بازیه گفتم 5.1 داشته باشه حالا دی وی دی ای فیلمی چیزی خواست مببینم رو این میمینم

ولی اصلا موزیک بهم دیگه فاز نمیده
Sub Woofer نیست اصلا Drum و گیتار بیس بدونه woofer فاز نمیده

چه کنم؟

BLACK-BLACK
05-12-2009, 18:41
ای بترکی پسر!×! رفته بودم تو جوه درس دادن ها!××!@#$!@#!@#!! همش رو پروندی:27:

مرسی
والا به پای این نمیرسه که

چون باید بالاخره یه جوری تصویر و صدا و ... رو اشتراک داد دیگه

نیاز به اشتراک نیست

اگه باهاش کار کرده باشی میبینی که با اونیکی کامپیوترت با این یکی میاد بالا یعنی اصویر اونیکی میاد تو اینیکی

DaRiOuShJh
05-12-2009, 19:10
هممم
والا کار که نکردم ولی فکر کنم یه جاش بلنگه باز
لینکی ازش داری بی زحمت بدی؟

راستی برادران کسی آموزش کامل از شبکه کرد دو تا کیس با کابل کراس داره؟

من الان کردم ولی باز کار نمیکنن! دفه ی پیشم بچه ها کمک کردن

یعنی شبکه رو میشناسه و وصل هم میشه ولی نه shared Documents کار میکنه نه اینترت شیر میشه!××

BLACK-BLACK
05-12-2009, 20:04
هممم
والا کار که نکردم ولی فکر کنم یه جاش بلنگه باز
لینکی ازش داری بی زحمت بدی؟

راستی برادران کسی آموزش کامل از شبکه کرد دو تا کیس با کابل کراس داره؟

من الان کردم ولی باز کار نمیکنن! دفه ی پیشم بچه ها کمک کردن

یعنی شبکه رو میشناسه و وصل هم میشه ولی نه shared Documents کار میکنه نه اینترت شیر میشه!××

فقط برای استفاده در سیستمها به تعداد سیستمها نیاز به اکانت داری وگرنه هیچ عیب دیگه ای نداره

ضمنا اگه کار نکرد میتونی از remote desktop خود ویندوز هم استفاده کنی

مطمئنی که کامپیوترا شبکه شدن؟بهشون IP دادی؟اگه دادی و با network setup wizard اونا رو شبکه کردی و کار نمیکنن از یکی از کامپیوترا برو اونیکی رو پینگ کن چهجوری؟

برو توrun بنویس cmd بعدخط زیرو تایپ کن:

ping ای پی اونیکی کامپیوتر

اگه چندلحظه طول کشید وهمینطور خط به خط پر شد و در اخر نوشت 0% loss

یعنی شبکه مشکلی نداره

برای شیر کردن کانکشن هم میری رو اون سیستمت که ازش میخای برای اونیکی اشتراک بگیری روی کانکشن اینترنتش کلیک میکنی و از تب advanced گزینهallow other network user to connect ....... رو تیک میزنی

برای اینکه ببینی تو اونیکی کامپیوتر ببینی اینیکی چی شیر کرده تو ادرس بار اکسپلورر ویندوز تایپ کن:
\\ ای پی اونیکی کامپیوتر

البت اینایی رو که برات نوشتم از سمت چپ تایپ کن

سوالی بود بپرس

DaRiOuShJh
05-12-2009, 20:14
مرسی
تنظیماتشون رو کردم ولی آی پی تعریف نکرد
یکی از بچه ها گفته بود آی پی رو چد بدم ولی مسنکه چون نزدیک بود هر وقت کامپیوتر دومی رو روشن میکردم تا میومد بالا اییکی رو دی سی میکرد
یکی گفت تداخله آی پی داشتن

online_amin
05-12-2009, 20:34
سلام,

من از VNC Viewer استفاده میکنم. من دقیقا همین مشکل رو داشتم که چطور میشه اون کامپیوتر دیگه رو کنترل کرد و هیچ کس نمیدونست و من هم نمیخواستم 50 تومان خرج کنم (با بیشتر).

سرعت Remote Desktop خیلی پایینه.

این VNC Viewer خیلی عالی هست و نرم افزار کاملی هست. پسورد هم قبول میکنه. آنلاین هم که میشه کنترل کرد (اینا رو همه دارن :دی) ولی سرعتی که این در اداره کامپیوتر 2 داره نرم افزارهای دیگه ندارن.

مرسی
تنظیماتشون رو کردم ولی آی پی تعریف نکرد
یکی از بچه ها گفته بود آی پی رو چد بدم ولی مسنکه چون نزدیک بود هر وقت کامپیوتر دومی رو روشن میکردم تا میومد بالا اییکی رو دی سی میکرد
یکی گفت تداخله آی پی داشتن

اتفاقا من یه چند وقتی همین مشکل رو داشتم که چطور آی پی اون کامپیوتر دیگه رو پیدا کنم. چون اگر اینترنت شبکه میشد آی پی اون کامپیوتر دیگه متغیر میشد و هر بار یه چیزی میشد پس من باید از کجا پیدا میکردم؟

بعدها فهمیدم که باید به جای آی پی کامپیوتر شماره 2, اسم کامپیوتر شماره 2 رو وارد کنم. شما هم همینکار رو بکن. با این روش حتی اینترنتت هم شبکه میشه.

VNC Viewer یه برنامه ای هم داره برای موبایل. که میتونی از طریق اینترنت موبایل, کامپیوترت رو حتی از تو بیابون کنترل کنی. برای روشن کردن کامپیوتر از راه دور هم به یه مودم نیاز هست و اینکه از تو Setup تنظیم کرده باشی با زنگ تلفن روشن بشه (البته امتحان نکردم هنوز.). البته اگر اینترنت GPRS رایگان داشته باشی وگرنه کارت ساخته هست آخه مصرفش زیاده.

DaRiOuShJh
12-12-2009, 14:53
من که آخر نتونستم شبکه کنم
همه تنظیمات رو درست میکنم ولی باز همدیگه رو نمیشناسن
آی پی هم تعریف میکنم

asheykh
26-10-2012, 13:33
سلام

ضمن عرض خسته نباشید یه سوال داشتم
من هم دقیقا طبق فرماش شما مخواهم کیس قبلیمو نگهش دارم یه kvm switch خریدم دو تا کیس رو خیلی راحت به هم وصل کردم ولی انگار با مانیتورهای عریض مشکل داره منظور اینکه صفحه مانیتور رو کشیده نشون میده مثل وقتی که هنوز گرافیک روش نصب نشده باشه!
و اینه آیا باید برای استفاده از kvm switch باید ویندوز هر دو سیستم رو وقتی که kvm switch رو به آنها وصل کردیم دوباره نصب کنیم یا نه ؟
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر!

mohsenmas
08-07-2013, 16:05
سلام

ضمن عرض خسته نباشید یه سوال داشتم
من هم دقیقا طبق فرماش شما مخواهم کیس قبلیمو نگهش دارم یه kvm switch خریدم دو تا کیس رو خیلی راحت به هم وصل کردم ولی انگار با مانیتورهای عریض مشکل داره منظور اینکه صفحه مانیتور رو کشیده نشون میده مثل وقتی که هنوز گرافیک روش نصب نشده باشه!
و اینه آیا باید برای استفاده از kvm switch باید ویندوز هر دو سیستم رو وقتی که kvm switch رو به آنها وصل کردیم دوباره نصب کنیم یا نه ؟

لطفا راهنمایی کنید
با تشکر!

مشکل مونیتور عریضتون حل شد. منم میخوام KVM بگیرم مشکلی با مونیتور عریض داره؟

mohsenmas
08-07-2013, 16:06
این دستگاه قیمتش الان چنده؟ مارک خوبش رو هم معرفی کنید؟
این دستگاه قابلیت سوئیچ اسپیکر و پرینتر رو هم داره؟

DaRiOuShJh
09-07-2013, 11:56
دوستان 4 سالی میشه من kvm دارمن
مانیتور هم واید فول اچ دی هست و 22 اینچ
هیچ مشکلی نداره فقط یه مقدار تازگی ها نویز میندازه رو صدا
ولی کلا راضی ام

mohsenmas
09-07-2013, 21:39
من kvm-121 دلینک گرفتم. اما الان با کابل آنالوگ وصل میکنم تصویر میاد اما کیفیت نداره.
تنظیمات خاصی داره؟ البته مونیتور مستقیم هم با کابل آنالوگ وصل میکنم تصویر همونجوری بی کیفیت هستش.
مونیتورم syncmaster 1931bw هستش.و تو تنظیمات رزولیشن با کابل دیجیتال اسم syncmaster مینویسه اما با کابل آنلوگ نه.

mohsenmas
09-07-2013, 23:20
من kvm-121 دلینک گرفتم. اما الان با کابل آنالوگ وصل میکنم تصویر میاد اما کیفیت نداره.
تنظیمات خاصی داره؟ البته مونیتور مستقیم هم با کابل آنالوگ وصل میکنم تصویر همونجوری بی کیفیت هستش.
مونیتورم syncmaster 1931bw هستش.و تو تنظیمات رزولیشن با کابل دیجیتال اسم syncmaster مینویسه اما با کابل آنلوگ نه.
درایور مونیتور نصب کردم درست شد. انگار فقط دیجیتال ویندوز میشناسه.
اما یک مشکل دیگه دارم. سیستم جدید که گرفتم فقط یک عدد ps/2 داره و برای سیم موس تبدیل ps/2 به usb گرفتم اما نمیشناسه.
بدون دستگاه با تبدیل موس وصل میکنم میشناسه نشون میده تبدیل سالمه.
البته به اونیکی سیستم سیم موس خروجی kvm با تبدیل به usb وصل میکنم نمیشناسه.
اونیکی کیس دو تا ps/2داره و مشکلی نداره خوب وصل میشه.
راهنمایی کنید.

mohsenmas
10-07-2013, 10:22
کلا درست شد.فعلا همه چی ردیف.
یک تبدیل سیم دار ps/2 به usb جنس بهتر گرفتن مشکل اتصال به سیستم دوم که یک دونه ps/2 داشت حل شد. تبدیل قبلی از این کوچیک مستقیم ها بود.
فقط کیفیت تصویر آنالوگ تو نشون دادن متن کمتر از دیجیتال برای یک رزولوشین.
تو دیجیتال متون پررنگتر و با کبفیت تر هستن. تنظیماتی واسه بهتر شدن داره آنالوگ؟