PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپیک مباحث و مشکلات برنامه Rollback Rx( بازگرداندن فایل ها،خرابی و تنظیمات ویندوز)

omid-p30
04-12-2009, 13:39
با این برنامه میتونید در مواقع دلخواه از سیستم در عرض چند ثانیه Snapshot بگیرید و هر زمان که خواستید در صورت پاک شدن فایل ها از روی هارد یا به هم خوردن تنظیمات برنامه ها یا ویندوز ، یا حتی بالا نیومدن ویندوز، سیستم رو فقط با یک ریستارت به زمان یکی ازSnapshot گرفته شده برگردونید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

system restore یکی از ابزارهایی می باشد که در سیستم عامل ویندوز قرار گرفته و به وسیله آن کاربران می توانند تنظیمات سیستم عامل خود را به گذشته بازگردانند. به عنوان مثال سیستم عامل شما دچار مشکلی نرم افزاری شده و شما توانسته اید منشا این مشکل را پیدا کنید ، تنها کافیست با استفاده از ابزار system restore سیستم عامل خود را به گذشته باز گردانید. این کار دقیقا همانند بازگشت به گذشته در زمان می باشد. این ابزار با توجه به اینکه در بسیاری از موارد همانند آلوده شدن ویندوز به ویروس ها و دیگر مشکلات می تواند مفید باشد اما دارای محدودیت هایی نیز می باشد. یکی از بزرگترین محدودیت ها تاریخ زمان بازگشت است. یعنی در این ابزار شما تنها می توانید به روزهایی در گذشته برگردید که در آن ها بر روی سیستم عامل اقدام به نصب نرم افزار کرده اید. به عنوان مثال اگر شما 3 ماه قبل اقدام به نصب آخرین نرم افزار بر روی سیستم عامل نموده اید می بایست برای بازگشت به آن تاریخ بروید و امکان بازگشت به ماه قبل موجود نیست.
دراین مطلب نرم افزاری را در این زمینه به شما معرفی می کنیم که از مشکلات این چنینی برخوردار نیست.

Rollback Rx Professional نام نرم افزاری قدرتمند و حرفه ای برای بازگردانی سیستم عامل ویندوز به گذشته است. به کمک این نرم افزار می توان با ویژگی های بالا اقدام به بازگشت به عقب بر روی سیستم عامل ویندوز نمایید. از ویژگی های این نرم افزار می توان به قابلیت بازگشت در زمانی که ویندوز توانایی شروع به کار را ندارد ، قابلیت عقب کشیدن سیستم عامل به دقیقه ، ساعت و ماه ، قابلیت برنامه ریزی نرم افزار برای انجام عملیات بازگشت به صورت خودکار در زمان های تعیین شده و ... اشاره نمود. این نرم افزار محصولی از شرکت Horizon DataSys می باشد.

برخی از ویژگی های این نرم افزار:

- قابلیت بازگردانی هر سیستم Crash شده ( حتی اگر ویندوز دچار مشکل شود )

- قابلیت بازگردانی سیستم به گذشته در دقیقه ، ساعت و یا ماه

- اجازه تست نمودن نرم افزارها و پاکسازی آن ها

- کنترل دسترسی به نرم افزار به منظور جلوگیری از دسترسی دیگر کاربران به برنامه

- قابلیت اجرای عملیات به صورت خودکار و زمان بندی شده توسط کاربر
و ... .

تاپیک دانلود برنامه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدسایت نرم افزار :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

gog2000
07-12-2009, 17:51
راستش تا حالا از هر کس این نرم افزار را نصب کرده سوال کردم میگه رول بک بلکل سیستم را میرزه بهم مخصوصا اگه ویستا باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

omid-p30
09-12-2009, 13:19
راستش تا حالا از هر کس این نرم افزار را نصب کرده سوال کردم میگه رول بک بلکل سیستم را میرزه بهم مخصوصا اگه ویستا باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نمیدونم. من که با ورژن آخرش مشکلی نداشتم. xp هم دارم.

omid-p30
04-02-2010, 13:48
دوستان موقع تعویض ویندوز حتما این برنامه رو پاک کنند. و گر نه خودش سیستم رو به حالت موقع نصب برنامه برمیگردونه.

omid-p30
11-02-2010, 23:27
سلام.

کسی غیر از من از این برنامه استفاده نمیکنه ؟ والا برنامه خوبیه. من که راضی ام و مشکلی نداشتم. به غیر از همونی که در پست بالا گفتم که اون هم از سر نا آگاهی بود.

امروز نکته ای رو برای بهتر کار کردن با این برنامه متوجه شدم که گفتم به شما هم بگم.

این برنامه به علت عملکرد خاص خودش در نگهداری اطلاعات روی هارد، مانع درست اجرا شدن برنامه های دفراگ کننده میشه. چه از طریق خود ویندوز چه سایر برنامه های مخصوص این کار. و اگر امتحان کنید میبیند که دفراگ به درستی انجام نمیشه و در صورت آنالیز مجدد، دوباره دستور دفراگ میده.
البته خود برنامه دفراگ کننده مخصوص خودش رو داره. اما در صورت نیاز به دفراگ کامل باید به این صورت عمل کرد.
در ورژن های قبل باید برنامه رو پاک، درایو ها رو دفراگ و دوباره برنامه رو نصب میکردیم اما در ورژن 9 میشه به این طریق عمل کرد :

1. این دستور رو از طریق منوی Run اجرا کنید :

shieldcmd /defrag

2. دفراگ رو با برنامه مورد نظر انجام بدید.

3. Baseline برنامه رو ریست میکنیم.

منبع :

فروم برنامه :

masoud8
02-11-2010, 14:10
برنامه رو که می خوام بنصبم،میگه روی درایو فشرده شده(compressed drive) نصب نمیشه در صورتی که من تازه ویندوز عوض کردم و از نوع فشرده شده هم نیست، رو بقیه درایوها هم جواب نمیده
راه حل؟؟

M E H R A N
02-11-2010, 22:14

من روی ویندوز 7 نسخۀ 64 بیتی Rollback 9.1 رو یک تست زدم. روز بد نبینید همینکه سیستم رو ریستارت کردم MBR پریده بود. کسانی که میدونند MBR چیه حتما متوجه میشند چه بلایی سرم اومد. خوب شد از خود هارد سکتور به سکتور بک آپ گرفته بودم.

خلاصه اینم مشکل ما بود.
موفق باشید. :11:

masoud8
03-11-2010, 15:10
من روی ویندوز 7 نسخۀ 64 بیتی Rollback 9.1 رو یک تست زدم. روز بد نبینید همینکه سیستم رو ریستارت کردم MBR پریده بود. کسانی که میدونند MBR چیه حتما متوجه میشند چه بلایی سرم اومد. خوب شد از خود هارد سکتور به سکتور بک آپ گرفته بودم.

خلاصه اینم مشکل ما بود.
موفق باشید. :11:

یعنی نصب نکنیم دیگه؟!
پس یه حکمتی تو اون اروری که پست قبل گفتم بوده که نصب نمشده!!

hmalzomati
18-12-2010, 08:07
سلام
دوستان من با XP استفاده میکنم و هیچ مشکلی ندارم و راضی هستم

منتهی یک سری تنظیمات دارد
در قسمت advanced setting سه گزینه اول نباید تیک داشته باشند.
در صورت نصب در ویستا و سون ااز restart repair خود ویندوز به هیچ وجه استفاده نکنید

در سیستمی که بیش از یک ویندوز نصب است برنامه را بصورت Multi Boot نصب کنید

این نرم افزار بسیار مفید و قوی است منتهی متاسفانه تنظیمات Default نادرستی دارد

که متاسفانه کاربران کم اطلاع را دچار سردر گمی و یا پشیمانی می نماید

اگر از مجموعه نرم افزار های شرکت empror استاده کنید راهنمای آن را کامل نوشته است

ضمنا فایلهلی Page file.sys و hibersys.sys را باید Exclude کنید .

والا در موقع roolback اتفاقات وحشتناکی اتفاق می افتد.

hmalzomati
18-12-2010, 08:21
دوستان موقع تعویض ویندوز حتما این برنامه رو پاک کنند. و گر نه خودش سیستم رو به حالت موقع نصب برنامه برمیگردونه.

سلام
دوست من از جمله امتیازات این برنامه این است که چه شما بصورت عمدی و یا سهوی ویندوزتان خراب بشه
دوباره به حالت اولیه برگرداند

اگر میخواهید ویندوز را مجددا نصب کنید لطفا اول برنامه را UNinstall کنید

چون این نرم افزار مانند ویروسهای قوی بر روی MBR ساکن می شود
و بمحض روشن شدن کامپیوتر و مراجعه به هارد دیسک اجرا می شود.

و یا با نرم افزارهای Partition Manager سکتور 0 یا MBR را دوباره بازسازی کرده سپس ویندوز نصب نمایید

اگر در هارد دیسکتان اطلاعات مهمی ندارید از اول FDisk کنید.

insomniacry
09-07-2011, 21:55
سلام من با این نرم افار سیستم رو به چند روز قبل یرگردوندم ولی بغضی از فایل هل ی جدیدم که مال تاریخ الن ویندوز بوده پاک شده چیکار میشه کرد؟

Masoodegh
16-07-2015, 08:42
حدود چهار ماه پیش برای پشتیبان گیری از ویندوز، تو اینترنت میگشتم که اولین برنامه ای که پیدا کردم rollback بود! مشکلیم نداشت تا اینکه کل درایوا رو پر کرد و تصمیم گرفتم حذفش کنم، تو حذفشم current systemـو زدم!(8 ساعت سیستم روشن بود ولی رو 100درصد گیر کرده بود!!) بعدش ویندوزمو خراب کرد و مجبور شدم ویندوز جدید بریزم! حالا که با هزار بدبختی ویندوز ریختم میبینم که کل سیستم به زمان نصب برنامه برگشته!!! شاید حدود 100 گیگ اطلاعاتم پریده!! Active file recovery رو نصب کردم تا بتونم برگردونمشون ولی هیچ اثری ازشون نیست!!! چه نوع خاکی به سرم بریزم حالا!!؟(دانلود دوباره ی همه ی اونا واقعا ظلمه!!!)

sheida171
11-11-2015, 17:39
سلام دوست عزیز . امروز برای من هم دقیقا همین مشکل پیش اومد حدود 2 ماه پیش اطلاعات پاک شده بود و برای برگردوندنش این برنامه رو نصب کردم ولی به مرور زمان هم حافظه سیستمم تقریبا پر شد هم سرعت سیستمم به طور فجیعی مخصوصا تو این چند رو اخیر پایین اومد. امروز تصمیم گرفتم پاکش کنم شاید سرعتم بهتر بشه ولی وقتی Restart شد دیدم سیستم برگشته به تاریخ نصب و تمام برنامه ها آمارهایی که برای کارم تو این 2 ماه درست کردم پاک شده و چون کارم برنامه نویسی و تهیه آمار های مختلفه اطلاعاتم خیلی برام مهمه . تورو خدا اگه راهی برای حل این مشکل پیدا کردی به منم معرفی کن . منتظر خبرتون هستم.خیلی فوری. این هم ایمیل منه اگه میشه برای من راه حل رو ایمیل کنید. sheida.graphic@gmail.com

MashHadRizan
05-08-2018, 16:22
خیلی مدته با شما در تماس نبودم و هرچقدر راهنماییذ بکنی ازتون خیلی متشکرم خدا بهتون برکات بده و خیلی مخلسیم.موضوع از دست رفتن اطلاعات و کل هارد من است میخوام همیشه به عقب ها برگردد.اطلاعات امروزه خیلی برام مهم شده
یک سوال من داشتم.البته در مورد ریکاوری اطلاعات میخوام صحبت کنیم.
من اطلاعات را به طور کامل از سیستمم پاکسازی کردم حتی سکتور ها همه حذف شدند آیا راهی برای بازگردانی اینها هست؟ من از کجا باید بفهمم که همه جور اطلاعات میتونه قابل بازگردانی بشه البته شرمنده من بکاپ گیری سراغ ندارم و بکآپ گیری مدت ها طول میکشه تا همه بکاپ بشن هیچ بکاپی ندارم و دومین سوالی که من داشتم آیا هر سیستم کرش یافته میتونه دوباره به حالت اولیه خودش بازگرده؟ اسنپ شات تهیه بکنم چطور منو راهنمایی میکنه؟ هرکاری کردم نتونستم با rollback rx کنار بیام.چطور میتونم ویندوز را تا حد امکان به گذشته البته نه اینکه در واقعیت ما اینکارو انجام میدیم ماشین زمانه توی کامپیوتر قاعدتا سیستم باید به گذشته برگرده من واقعا یعنی هیچ راهی نیست؟
با تشکر.

MashHadRizan
05-08-2018, 16:27
آقایان خوب گوش کنند هرچی ویندوز نصب میکردم ویندوز 7 میگن بالاتره اصن با ویندوز 10 راه حلش هول تره یعنی آدم تو اینجور مواقع هول میشه و وضعیت بدتره و من اطلاعات هارا به شدت نیاز دارم. همه اطلاعت ها وایپ یا کامل حذف شدند
اصن یک سوالی من داشتم اصن مشه ویندوز 10 را بعد از نصب ویندوز به سون بازگرداند؟ این سوال مهههم