PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با internet sharing در ویندوز XP

SK8ER BOi
03-12-2009, 00:01
سلام به همه

من دو تا کامپیوتر تو خونه دارم که با هم شبکه بودن و به خوبی و خوشی داشتن زندگی می کردن!
ولی خیلی وقت بود ویندوزهاشونو عوض نکرده بودم. ویندوزهای هردو رو عوض کردم. بعدش دوباره تنظیمات شبکه رو انجام دادم ولی این بار نمیدونم چرا یکمی به مشکل برخوردم :41:

مشکل اینجاست که دو تا کامپیوتر شبکه شدند و file sharing هم به درستی کار می کرد. ولی کامپیوتر دوم به اینترنت کانتکت نمی شد. بعد از کلی ور رفتن یه کاری کردم که به اینترنت وصل بشه اما آیکن کانکشن اینترنت توی network connections کامپیوتر دوم نمیاد. من میخوام بتونم کانکشن اینترنت رو از کامپیوتر دوم وصل/قطع کنم. اگه ممکنه راهنمایی کنید.

توضیح اینکه ویندوز هر دو کامپیوتر XP SP2 هست و الان تنظیمات ip به صورت زیر هست:

IP address: 192.168.0.1
subnet mask: 255.255.255.0

IP address: 192.168.0.2
subnet mask: 255.255.255.0
Default gateway: 192.168.0.1
Preferred DNS server: 192.9.4.3
Alternate DNS server: 4.2.2.4

توضیح دیگه اینکه تا وقتی که Preferred DNS server و Alternate DNS server رو برای کامپیوتر دوم مشخص نکردم اصلا به اینترنت کانکت نمیشد حتی وقتی که کامپیوتر اول به اینترنت وصل بود. الان وصل می شه ولی نمیتونم اینترنت کانکشن رو از کامپیوتر دوم کنترل کنم که این برام خیلی مهمه لطفا کمک کنید

SK8ER BOi
05-12-2009, 14:58
کسی نبود کمک کنه؟ :41:

Masоud
05-12-2009, 22:19
کسی نبود کمک کنه؟ :41:
سلام

برای جواب سؤالتون صبور باشید .

پست زیر رو ببین :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشید :40:

SK8ER BOi
06-12-2009, 17:28
سلام

برای جواب سؤالتون صبور باشید .

پست زیر رو ببین :

موفق باشید :40:

خیلی ممنون ولی فکر کنم شما منظور منو درست متوجه نشدین.

مشکل من اینه که از طریق کامپیوتر دوم نمیتونم اینترنت کانکشنی که مستقیما به کامپیوتر اول متصل هست رو قطع یا وصل کنم.

Mohammad King
06-12-2009, 17:33
سلام

مودم رو حتما با همون پورت LAN متصل کن و سپس برای اتصال اینترنت یک Account جدید ایجاد کن. از آنجایی که از پروتوکل PPPoE استفاده می کنیم برای ایجاد این حساب اینترنت جدید نیز از دستور "pppoeconf" استفاده میکنیم. این دستور را در خط فرمان اجرا کنید و تمام اطلاعت مورد درخواست آن را که کاملا وابسته به ISP شما است وارد کنید. برای اتصال به اینترنت از دستور "pon dsl-provider" استفاده کنید. ممکن از برای اجرای این دستور نیاز به مجوز root که همان کاربر مدیر است داشته باشید. در این صورت در اوبونتو می توانید از دستور "sudo pon dsl-provider" و در توزیع های دیگر ابتدا دستور su و پس از وارد کردن کلمه عبور مدیر دستور pon dsl-provider را اجرا کنید. پیش از اتصال به اینترنت در صورتی که چراغ دوم مودم روشن نباشد ابتدا eciadsl-start اجرا کنید و سپس pon dsl-provider را اجرا کنید. برای قطع کردن اتصال نیز از دستور "poff" استفاده کنید

Mohammad King
06-12-2009, 17:35
شما چه گونه کامپیوتر ها را share کردین؟ دوست من؟

یه توضیح مختصر در مورد کانکشنتم بده

SK8ER BOi
06-12-2009, 18:55
شما چه گونه کامپیوتر ها را share کردین؟ دوست من؟

یه توضیح مختصر در مورد کانکشنتم بده

اینترنت adsl دارم که با usb وصلش کردم به کامپیوتر اول چون هر کدوم از کامپیوتر ها فقط یک پورت شبکه داره نمیتونم مودم رو با پورت LAN وصل کنم. پورت شبکه دو کامپیوتر با یک کابل کراس به هم متصله. تنظیمات ip کامپیوترهارو هم که بالا نوشتم.

همونطور که گفتم قبل از عوض کردن ویندوز سیستمها این مشکل رو نداشتم. نمیدونم چی شد که این دفعه اینطوری شد!

Mohammad King
06-12-2009, 21:08
شما حتماً در سیستمی که مستقیم به اینترنت وصل نیست Defult Gateway رو آی پی سیستمی که به اینترنت وصله تنطیم کنی.

IP های 2 سیستم را باهم ست کردین؟

Mohammad King
06-12-2009, 21:16
طریقه ست کردن آپیIP:

ابتدا از کانکشن Lan شبکه، Properties بگیرید و به قسمت InternetProtocol-TCP/IP بروید. از این گزینه هم Properties بگیرید و وارد تنظیمات IP شبکه شوید. اگر بر روی کامپیوتری که قرار است اینترنت شبکه را تامین کند، در حال ست کردن IP هستید، به صورت زیر آی پی ها وارد کنید:
شکل:

IP Address: 192.168.0.2
Sub net Mask: 255.255.255.0
Preferred DNS server: 192.9.9.3

حالا Ok کنید و تمام! حالا سری به کامپیوتر های کلاینت بزنید و به طریق زیر IP ها را ست کنید:شکل:

IP Address: 192.168.0.3 … 192.168.0.X
Sub net Mask: 255.255.255.0
Default gateway: 192.168.0.2
Preferred DNS server: 192.9.4.3

تنها کاری که باقی می ماند، به اشتراک گذاشتن کانکشن اینترنت است. بر روی آن راست کلیلک کنید و Properties بگیرید. از تب Advanced تیک گزینه ی Allow others network users to connect through this computer’s internet connection را بزنید.

SK8ER BOi
07-12-2009, 00:11
مرسی از توضیحات کاملتون
این کارهارو کردم. ipهایی که ست کردم رو هم تو پست اول نوشتم.

بازم میگم وقتی که از طریق کامپیوتر اول به اینترنت وصل میشم کامپیوتر دوم هم میتونه از اینترنت استفاده کنه. مشکلم اینجاست که از طریق کامپیوتر دوم نمیتونم اینترنت رو قطع یا وصل کنم چون آیکون اینترنت کانکشنی که share شده توی network connections کامپیوتر دوم نمیاد.

Mohammad King
07-12-2009, 10:50
ببین کار های زیر را انجام دادی؟

- كامپيوتري كه مادره و به اينترنت وصل ميشه رو بايد آي پي 0.1 داد و آي پي بقيه كه مي خوان از اينترنت سيستم مادر استفاده كنن بايد روي اتوماتيك باشه.
2- روي كانكشن وي پي ان راست كليك كن و گزينه آخر رو بزن. بعد از تب advanced تيك allow other network... رو بزن و بعد از قسمت home networkong... اسم كانكشن شبكه داخلي ات رو انتخاب كن و اوكي بزن.
3- كار تمومه اگه شبكه مشكلي نداشته باشه اينترنت كلاينت ها بايد وصل باشه...
موفق باشيد

Mohammad King
07-12-2009, 13:19
سلام آخرین راه

تنظیمات مودم رو روی بریج بذار .بعد با dns اون ست کن

SK8ER BOi
09-12-2009, 10:34
سلام

این راهارو هم امتحان کردم نشد

احتمالا راهی نیست جز نصب دوباره ویندوز روی هر دو سیستم که اینم به دلایلی خیلی برام وقت گیره :41:

بهرحال ممنون از کمکتون :11: