PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روی هارد ساتا نمیشه ویندوز نصب کرد !!!

Farshid-jan
28-11-2009, 23:22
سلام
دوستان من دوتا هارد روی سیستمم نصب بود
یکی ساتا و اون یکی IDE
ویندوز هم روی هارد ساتا نصب بود
اومدم ویندوز عوض کنم اما بعد از مرحله فرمت و کپی اولیه و ریستارت شدن دیگه ویندوز برای ادامه مراحل نصب بالا نمیاد و یه صفحه آبی رنگ میاد . همین
ویندوز رو تونستم روی هارد معمولیم نصب کنم و هارد ساتا رو بعنوان هارد دوم بشناسونم

اما میخوام ویندوز رو روی هارد ساتا نصب کنم

هارد ساتا رو روی کامپیوتر مغازه تونستم روش ویندوز نصب کنم اما این مادربرده خونه دیگه نمیشناستش

یعنی مادربرد خونه ایراد پیدا کرده

Lord_theOne
28-11-2009, 23:30
نه عزیز احتمالا مادربردت همراهش یک فلاپی بوده
وقتی ویندوز می خواهی نصب کنی F6 رو بزن تا برود روی فلاپی و درایورش را پیدا می کند مشکلی ندارد
بخاطر چیپست مادربرد هست که ویندوز اکس پی پشتیبانی نمی کند ازش باید درایورشو داشته باشی

ArlopA
28-11-2009, 23:41
توی سی دی درایور مین بردت چندتا برنامه هست که بوسیله اونها و یک فلاپی دیسک باید درایورش رو بسازی و بهنگام نصب با F6 و طی مراحلی که خود ست آپ بت میگه کارو حل کنی
البته ممکنه اگه از یه سی دی دیگه واسه نصب استفاده کنی مشکلت حل شه دوست من
XP Sp3 رو تست کن
ویستا هم که مشکلی نداره

Farshid-jan
29-11-2009, 00:57
ممنون دوستان
تست میکنم

mjzaret
02-12-2009, 14:07
احتمالاً تنظیمات بایوس سیستم‌تون به حالتی برگشته که هاردتون در قسمت Raid قرار می‌گیره. شما بهتره که در تنظیمات مربوط به هارد در Setup سیستم از حالت Raid در بیارید و در حالت IDE قرارش بدید. این حالت بیشتر در مین‌های قدیمی‌تر که تازه Sata دار شده بودند اتفاق می‌افته.

Armagedon
02-12-2009, 15:55
مشکل از جامپراش نیست؟اینو یه امتحانی بکن:
هارد ide رو بزن به پورت ide2 و جامپرشم بزار رو slave.هارد sata رو هم وصل کن به پورت sata1.خدا کنه درست شه.البته تو بایوس هم (فکر کنم) تنظیماتی داره.باید نگاه کنم.