PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده از پورت Ethernet و پورت usb مودم به طور همزمان امکان داره ؟

گل مراد
26-11-2009, 02:44
سلام
من یک خط adsl و یه مودم دارم و تو خونه 2 تا لپ تاپ هستیم که جدا از هم از اون استفاده می کنیم. مودم adsl هم SMC هستش که مشخصاتشو اینجا پیدا کردم .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

این مودم به غیر از پورت Ethernet یه پورت usb هم داره. حالا سوالم اینه که آیا میشه که از این پورت usb در کنار پورت Ethernet استفاده کنیم و همزمان هر دو به اینترنت وصل شیم. وقتی که با یک لپتاپ از یکی از این دو پورت وصل می شم اون یکی لپ تاپ وصل نمی شه و ارور یوزرنیم و پسورد میده . آیا به تنظیمات خاصی نیاز هست؟ باید چی کار کنم که هر دو وصل بشیم ؟؟

گل مراد
26-11-2009, 11:20
کسی نمی دونه من باید چی کار کنم ؟

msg.wizard
26-11-2009, 13:14
نه همزمان نمی شه از دو پورت استفاده کرد

Molibden
26-11-2009, 18:56
چرا اگه مودم روتر باشه که هست میشه
کافیه مودم رو در حالت pppoe کانفیگ کنید
در این مورد تاپیک زیاد هست در انجمن

amirtoty
26-11-2009, 23:24
اگه میدونید آدرس تاپیک و بگید!

گل مراد
27-11-2009, 00:16
چرا اگه مودم روتر باشه که هست میشه
کافیه مودم رو در حالت pppoe کانفیگ کنید
در این مورد تاپیک زیاد هست در انجمن

آقا حل شد.

بردم ISP برام تنظیم کرد حل شد. الان هر دو داریم استفاده می کنیم .

amirtoty
28-11-2009, 02:11
آقا حل شد.

بردم ISP برام تنظیم کرد حل شد. الان هر دو داریم استفاده می کنیم .
یک توضیحی بده مشکل ما هم حل بشه!

گل مراد
28-11-2009, 04:12

تنظیمش کردن که هر دو پورتش با هم وصل بشه .
والا من دقیقا نمی دونم چی کار کردن ولی با تنظیم مودم درست شد.

undertaker_ss
28-11-2009, 11:18

شما فقط کافیه بری توی تنظیمات مودمو به جای bridge نوع کانکشن PPPOE رو اتخاب کنی
بعد ازت یوزر و پس می گیره و مودم خود به خود ریست می شه بعد وصلی دیگه
حالا روی اون سیستمی که می خوای با یو اس بی وصل شه باید درایور مودم رو بنصبی
از دفعه بعد هم با روشن کردن مودم سیستمها خود به خود میرن تو نت

sorena_eleven
31-01-2010, 15:25
توی بعضی از مودم ها می تونی از دوتا استفاده کنی ولی مشکل اینه که نمی تونی از یوزر و پسوردت بطور همزمان استفاده کنی مگه بدی مودمتو کانفیگ کنن

امین101
06-02-2010, 12:48
تنظیمات مودمت رو روتر بذار حله

online_amin
06-02-2010, 13:03
بیشتر از تنظیمات مودم, به تنظیمات ISP بر میگرده. اونا احتمالا نمیذارن که از یه اکانت دو بار استفاده بشه. وقتی بهشون دادی اونا گرفتن کاری کردن که اکانت شما بشه ازش چند بار استفاده بشه.

fa_m
08-02-2010, 21:51
اگر مودمت هم روی bridge تنظیم شده بود با شیر کردن کانکشن می تونستی هر دو سیستمت رو به اینترنت connect کنی.ولی اگر روی pppoe تنظیم شود دیگر نیاز به ساخت کانکشن نداری.

majids
19-02-2010, 18:13
سلام دوستان لطفا من رو هم راهنمایی کنید
یه مودم SMC از همین نمونه دارم میخوام لپ تاپ و پی سی رو با هم به اینترنت وصل کنم کابل هم گرفتم از نظر سخت افزاری مشکلی ندارم اما تو قسمت کانفیگ مودم نمیدونم چطور باید عمل کنم . تنظیمات رو مثل عکس زیر میذارم روی pppope مودم ریسیت میشه و بعدش که بالا میاد اصلا نه خودش کانکت میشه نه با کانکشن . ممنون میشم بر اساس عکس زیر راهنماییم کنید

axup.ir/images/ssze7trn1zk64gkhcxv7.jpg

majids
20-02-2010, 14:00
کسی نیست به من کمک کنننننننننننننننننننننننن ننننننننننننننننننننننننن نننننننننننننه ؟؟؟

undertaker_ss
20-02-2010, 14:48
کسی نیست به من کمک کنننننننننننننننننننننننن ننننننننننننننننننننننننن نننننننننننننه ؟؟؟

یوزر و پس رو هم وارد میکنی توی تنظیمات مودم؟

undertaker_ss
20-02-2010, 15:07

یوزر و پس رو هم وارد میکنی توی تنظیمات مودم؟

_ermia
20-02-2010, 16:13
سلام دوستان لطفا من رو هم راهنمایی کنید
یه مودم SMC از همین نمونه دارم میخوام لپ تاپ و پی سی رو با هم به اینترنت وصل کنم کابل هم گرفتم از نظر سخت افزاری مشکلی ندارم اما تو قسمت کانفیگ مودم نمیدونم چطور باید عمل کنم . تنظیمات رو مثل عکس زیر میذارم روی pppope مودم ریسیت میشه و بعدش که بالا میاد اصلا نه خودش کانکت میشه نه با کانکشن . ممنون میشم بر اساس عکس زیر راهنماییم کنید

axup.ir/images/ssze7trn1zk64gkhcxv7.jpg

سلام

شما بعد از اینکه مودم رو به حالت PPPoE کانفیگ کردی، در واقع مودم رو به یه روتر تبدیل کردی، و یه شبکه بین مودم و 2 تا کامپیوتری که میخواید استفاده کنید باید به وجود بیاد. برای این کار (شبکه شدن):
آی پی مودم رو که دادید 192.168.2.20 (با توجه به عکس)
حالا آی پی کامپیوتری که با usb متصل میشه رو بدید 192.168.2.21، Subnet Mask هم که باید 255.255.255.0 باشه و Default gateway رو بدید آی پی مودم، یعنی 192.168.2.20

برای کامپیوتر دوم هم که با کابل کراس وصل هست به مودم، آی پی رو بدید 192.168.2.22 و بقیه کارها مثل تمام کارهایی که برای کامپیوتر اول کردید.
Prefrred DNS Server رو هم میتونید بدید 4.2.2.3 برای هر دو کامپیوتر.

نحوه دادن آی پی به کامپیوتر ها: برای کامپیوتری که با usb وصل هست، روی آداپتور usb راست کلیک کنید و Properties ، بعد IPv4 (تو XP همون IP) رو انتخاب کنید و Properties رو بزنید و اعدادی که گفته شد، وارد کنید.
برای کامپیوتری هم که با کابل شبکه وصل هست، روی آداپتور کارت شبکه راست کلیک کنید و Properties ، بعد IPv4 (تو XP همون IP) رو انتخاب کنید و Properties رو بزنید و اعدادی که گفته شد رو وارد کنید.

البته اعدادی که برای آی پی گفتم، با توجه به عکسی بود که گذاشته بودید، اما من برای مودم خودم، چون با 192.168.1.1 وارد کانفیگ مودم میشم، همون رو به عنوان آی پی مودم در نظر میگیره و برای آی پی کامپیوتر ها هم، 192.168.1.2 و 192.168.1.3 دادم و مشکلی هم نبود و هر دو همزمان به اینترنت متصل بودن.

یه مورد دیگه هم اینکه VCI رو که تو عکس 35 هست، من جایی خوندم که باید از خود ISP بپرسید که چند باید قرار بدید، مثلا برای صبا نت 35 و برای پارس آنلاین 59 هست.

نکته آخر هم اینکه همون طور که دوستمون اشاره کردن، username و password ای دی اس ال رو هم که وارد میکینید تو تنظیمات؟ (همون جایی که تو عکس 00000000 گذاشتید)

موفق باشید.

majids
23-03-2010, 00:17
سلام دوستان
با تشکر زیاد از دوست عزیر ارمیا و undertaker_ss و معذرت خواهی بابت دیر جواب دادن به شما دوستان.

دوست عزیز undertaker_ss بله یوزر و پسورد ر هم واد میکنم و VCI رو هم شرکت گفته همون 35 بذارم .

الان دارم بر اساس دستورات ارمیا عمل میکنم بینم چی میشه

از هردوی شما عزیران سپاسگذارم

Xrender
25-03-2010, 04:09
من یه مودم / روتر دارم
میشه روش nat راه انداخت
برا انتقال تصویر میخام یا هر راه دیگه ای

ممنون

undertaker_ss
26-03-2010, 14:05
من یه مودم / روتر دارم
میشه روش nat راه انداخت
برا انتقال تصویر میخام یا هر راه دیگه ای

ممنون

بستگی به مودمت داره برو توی تنظیماتش ببین NAT داره یه نه
نفهمیدی واسه چی میخوای NAT رو

bah00ne
17-11-2012, 20:44
سلام و خسته نباشید .....
اساتید ... یه مودم usb+ ethernetهست که به 2تا کامپیوتر وصل هست .
اونکه با usbوصله مشکلی نداره اما ethernetداره به اینترنت وصل نمیشه...مشکل ازکجاها میتونه باشه ؟؟ آیا فقط مشکل از کارت شبکه هست؟؟؟
لازم به ذکره این 2 کامپیوتر سابق به این صورت وصل بودن یه مودم تغییر دادم و بعد که دوباره مودم قبلی رو نصب کردم این مشکل به وجود اومد!!! با تشکر از همه دوستان