PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روشن نشدن سیستم

mehdi_ag
25-11-2009, 13:25
سلام بر همگی.
من یکی دو روز پیش بایوس رو با آخرین ورژنی که از سایت مادربوردم گرفته بودم آپدیت کردم. مراحل آپدیت کامل انجام شد و در آخرسر هم خواست که با فشردن کلید F1 سیستم رو ریستارت کنم.
بعد از زدن کلید سیستم خاموش شد و دیگه روشن نشد.
سیستم رو که روشن میکنی نرمال شروع میشه، فنا راه میفته و .... ولی قبل از اینکه به بوق مادربرد برسه سیستم خاموش میشه

من باطری بایوس رو درآوردم .. جامپرها رو هم کشیدم بیرون و دوباره جا زدم همه اتصالات رو هم دست کشیدم برای دشارژ شدن ولی فایده ای نداشت.

کسی میدونه مشکل چیه؟
ممنون میشم اگه راهنمائی کنید

khark11
25-11-2009, 16:13
به نظر من به نحو صحيح Clear Cmos نكردي! با جامپرها رو مطابق اونچه كه در دفترچه مادربردت هست جا بزني تا مادربردت تنظيماتش برگرده به حالت اوليه! يادت باشه كابل برق رو هم حتما از پشت پاور جدا كني!

rasool1
27-11-2009, 19:31
سلام دوست عزیز نمی دونم مشکل شما حل شد یا نه آیا از بایوسی که آپدیت کردید مطمئن هستید که مال همین مادر برد است یا از سایت خود سازنده دانلود کردید در هنگام آپدیت مشکلی پیش نیومد؟

mehdi_ag
29-11-2009, 10:33
اول از همه تشکر از همه دوستان که به فکر هستند

نه متاسفانه مشکل همچنان باقیست. این دو سه روزه بدون کامپیوتر استخون درد گرفتم ....
آره بایوس و لودرش رو از خود سایت ایسوس براداشتم و مال خود مادربردی هست که دارم یعنی از اون لحاظ مشکلی نیست و مطمئنم
مشکل من از اونجا شروع شد که یه سی پی یو جدید گرفتم و وقتی نصبش کردن سیستم بالا نیومد یعنی همین مشکل الان که دوباره سی پی یو قبلی گذاشتم و مشغول کار شدم
بعد که رفتم سایت ایسوس و کمی مطالعه کردم دیدم نوشته برای ساپورت این سی پی یو که گرفتم باید بایوس رو آپ دیت کنم
منم از همونجا آخرین آپ دیت ها و لودر مربوطه رو برداشتم و یه کول دیسک بوت ایبل ساختم و ادامه داستان
وحالا دیگه با هیچکدوم از سی پی یو ها سیستم بالا نمیاد
همه جای سیستم دست کشیدم، یه روز کامل از برق درش اوردم، جامپرها رو کندم. رم ها رو در اوردم جاشونو عوض کردم باطری بایوس رو هم در اوردم و باز هم مسئله به قوت خود باقیست

amd>intel
29-11-2009, 10:38
اشتباه تو اپ دیت بایوس داشتید . باید بایوستون دوباره پروگرام بشه

saeedn70
29-11-2009, 10:43
دوست عزیز واقعا متاسف شدم تو مشکل بدی گیر کردید.

من میگم برید پیشه مغازه داری که cpu رو ازش خریدید بگیر که قضیه اینجوریه شاید تو بازار از چند نفر بپرسه مشکلتون حل بشه.

احتمال زیاد به مادربرد آسیب رسیده یا مثلا cpu رو درست جا زدی..؟ پایه فن ها سفته..؟ فنش روشن میشه..؟
دماش شاید بالاست..؟ رمها رو چک کن درست سر جاشون باشن..
2 تا قیش ورودی برق به مادربرد رو چک کن محکم باشه هم اون بزرگه هم اون کوچیکه اسماشون رو بلد نیستم.

ببین پاورت سالمه ..

mehdi_ag
29-11-2009, 11:03
کامپیوتر روشن میشه فن هاش هم راه میافته حتی یه صدای قیزی هم اول کار که مربوط میشه به خوندن یکی از سخت افزارها میاد ولی نوبت میرسه به بوق مادر برد دستگاه برقو قطع میکنه و خاموش میشه
همه چی درست سر جاشونه
در مورد آپ دیت هم این صفحه مادربرد منه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

من سیستم عاملم winXP هست که اونو انتخاب کردم و بعد هم آخرین ورژن آپ دیت که 1701 هست رو برداشتم
البته برای سی پی یو نوشته بود حداقل 1401 که چون بتا بود من از اون صرفنظر کردم و اومدم آخریش رو نصب کردم
من شک دارم که تو آپ دیت اشتباه کرده باشم به علاوه همونطور که گفتم آپ دیت بطور کامل انجام شد و در آخر هم خواست که با زدن کلید F1 سیستم رو ریستارت کنم یعنی وسط آپ دیت هم قطع نشده که مشکل دار بشه

سی پی یو جدیده هم phenom X4 9650 هستش و قبلی هم athlon 3800 plus بود

حالا دوستان باز اگه چیزی دستگیرشون شد ممنون میشم کمکم کنن.
بعد اگه کار به جائی کشید که دوباره بایوس رو پروگرام کنم کجا ببرم بهتره و قیمتش چه جوریاست
مرسی

mehdi_ag
01-12-2009, 12:05
کسی چیزی به ذهنش خطور نکرد؟
یا اینکه چطور بایوس رو پروگرام کنم؟

tiger111
01-12-2009, 17:36
اگر تمام این کار ها رو درست انجام داده باشی شما باید مادربورد راببرید پیش یک تعمیر کار سخت افزار تا بایوس را از ر روی مادربورد برداره و بایوس شما رو دیفالت کنه

mehdi_ag
02-12-2009, 09:15
به نظر من به نحو صحيح Clear Cmos نكردي! با جامپرها رو مطابق اونچه كه در دفترچه مادربردت هست جا بزني تا مادربردت تنظيماتش برگرده به حالت اوليه! يادت باشه كابل برق رو هم حتما از پشت پاور جدا كني!

با تشکر از همه دوستان.
بالاخره حل شد. یه چندتا از این فروم های مربوط به مادربردم رو خوندم و یک فوت کوزه گری داشت که من بلد نبودم و یاد گرفتم چون من دفترچه مادربرد رو خونده بودم و چیزی راجع به تغییر چیدمان جامپرها به چشمم نخورده بود.

دیشب برای آخرین بار قبل از بردنش پیش تعمیرکار دوباره کارها رو به علاوه این فوته... انجام دادم و حل شد.

اینکه چی کار کردم رو قدم به قدم می نویسم تا اگه کسی با این مادربرد مشکل داشت ازش استفاده کنه.

1- خوب من اول از همه اتصال کامپیوتر از برق شهر و بعدش هم اتصالات پاور با مین برد رو جدا کردم
2- باطری بایوس و جامپرها رو درآوردم
3- یکی دو بار دکمه پاور و ریستارت جلوی دستگاه رو فشار دادم برای تخلیه الکتریسیته ساکن
4- برقرار کردن اتصال کوتاه بین پایه های جامپر توسط یه تیکه فلز مثل کلیپس کاغذ (در مورد این مادربرد گفته بود که دیفالت جامپر رو پایه های 1-2 هست که باید جابجا بشه رو 2-3)
5- کامپیوتر را یک ساعت تمام ول کردم به همین حالت بمونه (بدون برق و باطری و جامپر)
6- بعد همه چی رو جا زدم و استارت و زنده موندن فن ها یه کم بیشتر طول کشید و بالاخره صدای خوش بوق مادر برد ...
7 - در آخر هم حین روشن شدن رفتم به ستاپ مین و ستاپ دیفالت رو لود کردم و تمام

tiger111
02-12-2009, 09:44
شما اگه دفترچه مادربرد رو بخونی نوشته برای clear cmos تقریبا باید همین کار رو بکنی
متن کامل دفترچه
1turn off the computer and unplug the power cord
2 remove the onboard battery
3 move the jumper cap from pins 1-2 (default) to pin 2-3 keep the cap on pins 2-3 for about 5~10 seconds then move the cap back to pins 1-2
4 reinstall the battery
5 plug the power cord and on the computer