PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جاذبه

p d
25-11-2009, 12:54
جاذبه ي زمين از كجاست و چطور تامين ميشه ؟ چطور به وجود اومده؟؟

zahedy2006
25-11-2009, 23:29
به خاطر جاذبه زیاد زمین و وجود نظری گراویتون

p d
26-11-2009, 18:55
توضيح بديد لطفا.

Alamate Soal
26-11-2009, 19:35
دوست عزيز بين هر دو جسم ؛ چه جسم هاي موجود روي كره زمين چه سياره ها و كهكشانها و . . . نيرو جاذبه وجود دارد
چيزي جاذبه رو در روي كره زمين به وجود نمياره ؛ در واقع بخش عمدش بخاطر همين طبيعت گيتي هست . . .
مقدارش هم با مجذور فاصله نسبت عكس و با حاصلضرب جرم دو جسم نسبت مستقيم داره و اگه در ثابت گرويتي ضرب بشه مقدارش بر حسب نيوتون به دست مي آيد.

zahedy2006
26-11-2009, 21:00
سلام
وجود جرم سبب انحنا فضا می شود و این انحنا به تعبیری یعنی جاذبه
مثلا نور از کنار ستاره سنگینی عبور می کند. مانند یک قطار. قطار همواره مسیر مستقیم را طی می کند اما اگر ریل کج شود ، قطار هم کج می شود. این بدان معنی نیست که قطار خم شده به معنی آنست که مسیر قطار کم شده است و این رو یک توجیه می دانند

از نظر دیگری:
وجود ذرات گراویتون - جزء همون ذرات ریز اتمی مثل پیون و .. هست - که از لحاظ نظری اثبات شده - و فکر کنم دیده نشده است - سبب انتقال نیرویی به نام جاذبه میشه.

خیلی دقیق نمی دونم چون مطالعه ام کافی نبوده.

مهدی نیک
26-12-2009, 15:27
من میخوام بدونم ایا عایق جاذبه وجود داره یا نه

seymour
26-12-2009, 19:01
من میخوام بدونم ایا عایق جاذبه وجود داره یا نه
ظاهرا اشاره شما به مفهوم anti-gravity (ضد جاذبه) هستش: یعنی شیء یا مکانی که تحت تاثیر جاذبه نباشه (توجه کنیم که منظور خنثی شدن/کردن جاذبه نیست؛ بلکه می خوایم علل بنیادی نیروی جاذبه اساساً وجود نداشته باشه، یا بی اثر باشه) ...

بهرحال با اینکه چنین ایده های خیلی مورد علاقه و توجه بوده و هست (بخصوص از دید علمی-تخیلی)، اما تا الان در این مورد شواهدی ارائه نشده و از دید نظری هم نسبیت عام احتمال دستیابی به چنین خاصیتی رو به حداقل رسونده..خلاصه اینکه اگه بخوایم بر جاذبه غلبه کنیم، بهتره بجای جستجوی چنین مفاهیمی، بدنبال فهم بهتر جاذبه (و استفاده از خودش علیه خودش) باشیم ...

اگه هم اشاره شما از "عایق" مفهوم دیگه ای بوده، شرمنده.