PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای اتصالات سیستم

mehr1362
25-11-2009, 03:19
سلام.من در مورد اتصالات سیم های کیس و پاور به مادربورد سوال دارم.در زیر عکسی رو قرار دادم که بهتر بتونید به من کمک کنید.لطفا دوستان با تجربه کمک کنن که خدای ناکرده سیمی رو اشتباه وصل نکنم..ممنون

در عکس :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

شماره 1 : اتصالات جلوی کیس هست که این عکس فایل پی دی اف هست که از سایت گیگا دانلود کردم.

شماره 2 : آیا سیم های یو اس بی جلوی کیس رو به همین جا باید بزنم؟

شماره 3 : سیم ورودی پورت 1394 رو به اینجا زدم درسته؟

شماره 4 : سیم ورودی صدای جلوی کیس رو به این قسمت زدم که عبارت F_AUDIO داره..درسته؟
این کابل دو تا سر مثل هم داره که به هم وصل هستند و روی یکیشون نوشته HD AUDIO و روی دیگری AC97 نوشته ..که من HD AUDIO رو وصل کردم..درسته؟ و این دو تا چه فرقی با هم دارند؟

شماره 5 : اتصال 24 پینی که یک کابل از پاور به اینجا وصل میشه...
شماره 6 : اتصال 6 پینی که عبارت ATX_12V رو داره...

سوال من برای شماره 5 و 6 این هست که آیا باید هر دو این جاها به صورت همزمان به پاور وصل بشن؟
کاربرد و نقش هر کدوم از اینجاها رو بگید لطفا...

شماره 7 : قسمت سبز رنگ باید به دی وی دی رایتر وصل بشه(بوسیله کابل)...درسته؟

شماره 8 : شش تا جای زرد رنگ هست...کابل هارد باید به یکی از این قسمت ها وصل بشن..درسته؟(کابل زرد رنگ)

شماره 9 : محل اتصالات کابل های جلوی کیس

شماره 10 : مثبت و منفی این هارو نمیدونم...طبق عکس شماره 1 باید به مثبت و منفی اینها دقت کنم ولی نمیتونم تشخیص بدم که از کدوم طرف جا بزنم...و به عبارتی مثبت و منفنی این هاو نمیدونم ولی...

طبق عکس شماره 11 : پشت این سری ها ..بالای یکی از رنگ ها شکل یک مثلث به صورت برجسته هست..
مثلا در این عکس بالای سر رنگ نارنجی یک مثلث هست...

حالا مثبت و منفی این 3 سر چه طوری هست؟
power sw---reset sw--- HDD LED

وسوال آخر : به عکس شماره 1 نگاه کنید...من کابل power LED رو به قسمتی زدم که عبارت MSG داره(در عکس)
درسته؟

لطفا به تک تک سوال هام پاسخ بدین که هیچ ابهامی برای من باقی نمونه...خسته شدم..:41:..ممنون از دوستان:11:

saeedn70
25-11-2009, 08:06
7 و 8 درسته

حالا مثبت و منفی این 3 سر چه طوری هست؟
power sw---reset sw--- HDD LED

اگه سر فیش رو برگردونی یه علامت فلش کوچیک سر طرف مثبت هست که اون میشه مثبتش.

دوست عزیز اگر تجربه کافی نداری ببر خدمات کامپیوتری که حرفه ای باشه برات بهترین شکل درست کنن.

برای بقیه سوتالاتون مگه شما دفترچه مادربرد رو جلوت نذاشتی از رو دفترچه تمام اتصالات رو درست سر جای خودش بزن.

و اینکه زیاد هم وسواس نشون نده . خود من pwrled کیسم فیشش 3 سوزنه است ولی مادر بردم 2 سوزنه زدم فیششو شکوندم
جا سوزن وسطش رو جدا کردم بعد درست زدم به 2 سوزنه.

در کل بده به یه خدمات کامپیوتری ماهر برات درست کنن.

powerfulman2008
25-11-2009, 14:16
سلام دوست عزيز
چند تا راهنمائي مي کنم بقيه رو خودت انجام بده کار سختي نيست .
1- اتصالات مهم (اتصالاتي که اشتباه زدن اونها منجر به خرابي ميشه ) طوري طراحي شدند که نميشه بر عکس جا زد يا جاي سوکت اشتباهي زد .
2- حتما" دفترچه راهنماي مادربرد را کامل مطالعه کن
3- از نيروي زياد براي جا زدن هيچ قطعه يا سوکتي استفاده نکن و اگه ديدي نياز به نيروي زيادي داره بدون که يک مشکلي وجود داره و بايد در جهت حلش بر بياي.
4- اطلاعاتي که روي خود مادربرد نوشته هم خيلي مي تونه کمکت کنه.

mehr1362
25-11-2009, 14:24
سلام دوست عزيز
چند تا راهنمائي مي کنم بقيه رو خودت انجام بده کار سختي نيست .
1- اتصالات مهم (اتصالاتي که اشتباه زدن اونها منجر به خرابي ميشه ) طوري طراحي شدند که نميشه بر عکس جا زد يا جاي سوکت اشتباهي زد .
2- حتما" دفترچه راهنماي مادربرد را کامل مطالعه کن
3- از نيروي زياد براي جا زدن هيچ قطعه يا سوکتي استفاده نکن و اگه ديدي نياز به نيروي زيادي داره بدون که يک مشکلي وجود داره و بايد در جهت حلش بر بياي.
4- اطلاعاتي که روي خود مادربرد نوشته هم خيلي مي تونه کمکت کنه.

دوست عزیز...

لطفا مثبت و منفی اون 3 تا سیم رو بگید که پرسیدم...

و یک سوال در مورد برقی که از پاور میاد پرسیدم...گفتم هم قسمت 24 پینی و هم قسمتی که در عکس هست باید همزمان به پاور وصل بشن؟

شما که اینهمه اینجا تجربه داری و همیشه در این فروم دیدمتون لطفا مثل دوستانی دیگه نقطه سر خط جواب ندین.

ممنون از شما.:11::11:

powerfulman2008
25-11-2009, 15:05
دوست عزیز...

لطفا مثبت و منفی اون 3 تا سیم رو بگید که پرسیدم...

و یک سوال در مورد برقی که از پاور میاد پرسیدم...گفتم هم قسمت 24 پینی و هم قسمتی که در عکس هست باید همزمان به پاور وصل بشن؟

شما که اینهمه اینجا تجربه داری و همیشه در این فروم دیدمتون لطفا مثل دوستانی دیگه نقطه سر خط جواب ندین.

ممنون از شما.:11::11:

با سلام مجدد
1- درسته تو نقشه مثبت و منفي رو مشخص كرده ولي مهم نيست كه شما از كدوم جهت نصب كني . فقط دقت كن روي فيش ها هر چي نوشته همون رو به پين هاي مادربرد وصل كن . مثلا" فيش hdd رو به پين hdd نصب كن و بقيه رو هم همينطور . (نگران سوختن چيزي نباش)
2- هر دو رو بايد به مادربرد وصل كني . فقط جهتش طوري باشه كه زبانه تو برآمدگي لبه پلاستيكي قفل بشه (برعكس وصل نكن)
3- دقت كن با فشار زياد اينكارو نكني چون به مدارات مادربرد آسيب مي رسه .

mehr1362
25-11-2009, 16:38
دوست خوبم ازت ممنونم.امیدوارم موفق و شاد باشی.