PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Sony V550 یا سامسونگ ؟!!!

moriss
23-11-2009, 23:07
من بیشتر مطالب رو خوندم الان بین چند مدل تردید دارم.

میخوام 32 اینچ بگیرم و هزینه زیادی هم نکنم. سونی v550 رو فروشنده میگفت فرقش با w550 فقط توی میزان هرتز هست. یعنی اون 80 تا و w 100 هرتز هست. با اختلاف قیمت حدود 350 تومن. ایا v550 با قیمت حدود 860 تومن گزینه خوبی هست؟؟!!

ضمنا مدل s550 با تصویر 1 مگ قیمتش 830 تومن و v550 با تصویر 2 مگ قیمت 860 تومن داره! ایا این معقوله؟ دلیل قیمت نسبتا پایین v550 چیه؟!

کلا در مقایسه با سامسونگ b580 یا حتی b690 کدوم بهتره؟!

گزینه هایی مث پخش فیلم با فلش و ... که b690 داره زیاد برام مهم نیست. بیشتر کیفیت تصویر و کارایی برام مهمه

moriss
24-11-2009, 16:40
ایا v550 با قیمت حدود 860 تومن گزینه خوبی هست؟؟!!

یعنی کسی نظری نداشت؟ !!

در مورد این lcd من تو این فروم چیزی ندیدم! نه مخالفی نه موافقی !!

ایا با این قیمت و امکانات می ارزه؟ واقعا فول اچ دی هست یا الکی زده؟

ضمنا فروشنده سونی درباره 80 هرتز بودن v550 میگفت که فرقی نمیکنه که 100 باشه یا 80 ! چون فیلمهای ما حداکثر 24 فریم هست که تا 80 تا فاصله زیادی داره! ایا این حرف درسته و منطقیه؟ یا اصلا ربطی نداره؟

moriss
25-11-2009, 08:26
خب ممنون از نظرات دوستان!

من امروز تا شب احتمالا این مدل v550 رو بخرم

*Alucard*
25-11-2009, 09:07
یعنی کسی نظری نداشت؟ !!

در مورد این lcd من تو این فروم چیزی ندیدم! نه مخالفی نه موافقی !!

ایا با این قیمت و امکانات می ارزه؟ واقعا فول اچ دی هست یا الکی زده؟

ضمنا فروشنده سونی درباره 80 هرتز بودن v550 میگفت که فرقی نمیکنه که 100 باشه یا 80 ! چون فیلمهای ما حداکثر 24 فریم هست که تا 80 تا فاصله زیادی داره! ایا این حرف درسته و منطقیه؟ یا اصلا ربطی نداره؟

دوست عزیز به نظر من سامسونگ B690 بخر.
در مورد حرف فروشنده سونی هم باید بگم که واقعیت این هست که تفاوت خاصی بین 100 هرتز و 80 هرتز در عمل برای چشم انسان قابل روئیت نیست ولی بقیه مواردی رو که اشاره کرده هر چند شاید یه جورایی در نهایت بشه به هم ربطشون داد ولی نمیشه زیاد جدی گرفت.

vahidpsr
25-11-2009, 09:10
دوست عزيز دقت كن كه اولا فقط سري x سوني شايسته اسم سوني است (مثلا x450) و ديگر سريها مثل vوw مشخصا از شفافيت و كيفيت كمتري برخوردار هستند. مدل b690 سامسونگ هم از نظر امكانات و هم مشخصات فني قابل توجه است ولي متاسفانه تصوير side by side آن را در كنار سوني سري w و v نديده ام . شايد تصوير سامسونگ تفاوتي با سري v و w سوني نداشته باشد (البته شايد) ولي شخصا سوني را در شرايط يكسان ترجيح مي دهم. چون كلا سوني داراي رنگهاي زنده تر ي نسبت به سامسونگ است (منظورم اشباع رنگ نيست). ولي انتظار نداشته باش كه كيفيت "يك سوني" را در سري v و w ببيني.
ولي اگر بين v و w مي خواهي انتخاب داشته باشي حتما w را بگير . چون تصوير 100 هرتز به اصلاح ملايم تر از تصوير 50 هرتز است. اينو مي توني در عبور نوشته هايي كه مثلا در زير تصوير عبور مي كنند (تبليغات و يا خبرهاي شبكه هاي خبري) و يا نوشته هايي كه انتهاي فيلم نشان داده مي شوند كاملا متوجه بشي. سوني يك فيلم نمايشي در فروشگاهها مي گذاره كه در آن تصوير يك نقشه با سرعت از صفحه عبور مي كنه . در 50 هرتز شما اصلا قادر به خواندن نقشه نيستي ولي در 100 هرتز مي توني نوشته هاي نقشه را بخواني.در مورد صحنه هاي اكشن و سريع مثل فوتبال هم اين برتري به چشم مي خوره. پس حالا كه يكدفعه پول مي دي بهتره 100 هرتز بگيري كه چشمهاي شما از ديدن تلويزيون كمتر خسته بشه.

*Alucard*
25-11-2009, 09:31
دوست عزيز دقت كن كه اولا فقط سري x سوني شايسته اسم سوني است (مثلا x450) و ديگر سريها مثل vوw مشخصا از شفافيت و كيفيت كمتري برخوردار هستند. مدل b690 سامسونگ هم از نظر امكانات و هم مشخصات فني قابل توجه است ولي متاسفانه تصوير side by side آن را در كنار سوني سري w و v نديده ام . شايد تصوير سامسونگ تفاوتي با سري v و w سوني نداشته باشد (البته شايد) ولي شخصا سوني را در شرايط يكسان ترجيح مي دهم. چون كلا سوني داراي رنگهاي زنده تر ي نسبت به سامسونگ است (منظورم اشباع رنگ نيست). ولي انتظار نداشته باش كه كيفيت "يك سوني" را در سري v و w ببيني.
ولي اگر بين v و w مي خواهي انتخاب داشته باشي حتما w را بگير . چون تصوير 100 هرتز به اصلاح ملايم تر از تصوير 50 هرتز است. اينو مي توني در عبور نوشته هايي كه مثلا در زير تصوير عبور مي كنند (تبليغات و يا خبرهاي شبكه هاي خبري) و يا نوشته هايي كه انتهاي فيلم نشان داده مي شوند كاملا متوجه بشي. سوني يك فيلم نمايشي در فروشگاهها مي گذاره كه در آن تصوير يك نقشه با سرعت از صفحه عبور مي كنه . در 50 هرتز شما اصلا قادر به خواندن نقشه نيستي ولي در 100 هرتز مي توني نوشته هاي نقشه را بخواني.در مورد صحنه هاي اكشن و سريع مثل فوتبال هم اين برتري به چشم مي خوره. پس حالا كه يكدفعه پول مي دي بهتره 100 هرتز بگيري كه چشمهاي شما از ديدن تلويزيون كمتر خسته بشه.

اینکه شما یک سری رو لایق اسم سونی میدونی و یک سری رو نمیدونین احتمالا ناشی از عدم شناخت از این موضوع هست که هر کمپانی یک سری خط مشی داره که به طبع از اون یک سری محصولات رو برای رقابت در بازارهای مختلف تولید میکنه مدلهای high end قیمت بالا و طبیعتا کیفیت و امکانات بیشتر ی دارن و به دنبال اون یک سلسله مراتبی طی میشه تا به مدلهای Entry Level میرسن که عموما برای رقابت در بازار قیمتی و یا مصارف دیگه تولید میشن و هر مدلی هم با مدلهای هم قیمت خودش سنجیده میشه از گذشته دور تا اونجا که عمر من قد میده من یادم هست که سونی و خیلی کمپانیهای دیگه این رویه رو دنبال میکردن و البته در بین مدلهای high end سونی همیشه مدلهای مطرح و با اعتبار زیادی تولید کرده که البته این موضوع راجب برندهای مطرح دیگه هم وجود داره.

moriss
25-11-2009, 13:18
ممنون دوستان

دوست عزیز به نظر من سامسونگ B690 بخر

یه مشکل کوچیک داره و اون اینکه من از قیافه اش خصوصا 32 اینچش خوشم نمیاد! اون انحنای زیرش توی 32 اینچ خیلی جالب نیست.

یعنی کیفیت تصویر b690 از سونی v550 بهتره؟!

چون تصوير 100 هرتز به اصلاح ملايم تر از تصوير 50 هرتز است

درسته البته v550 به گفته فروشنده 80 هرتز و سامسونگ b580 فکر کنم 75 هرتز هست که خب فکر نمیکنم بین 75 و 80 و حتی 100 خیلی تفاوت محسوسی با استفاده معمولی و روزمره باشه

به دنبال اون یک سلسله مراتبی طی میشه تا به مدلهای Entry Level میرسن که عموما برای رقابت در بازار قیمتی و یا مصارف دیگه تولید میشن و هر مدلی هم با مدلهای هم قیمت خودش سنجیده میشه از گذشته دور تا اونجا که عمر من قد میده من یادم هست که سونی و خیلی کمپانیهای دیگه این رویه رو دنبال میکردن و البته در بین مدلهای high end سونی همیشه مدلهای مطرح و با اعتبار زیادی تولید کرده که البته این موضوع راجب برندهای مطرح دیگه هم وجود داره.

یعنی اروزن بودن این مدل v550 صرفا بخاطر رقابت توی بازار هست و نه افت کیفیت نسبت به سایر محصولات سونی؟

*Alucard*
25-11-2009, 15:44
یعنی اروزن بودن این مدل v550 صرفا بخاطر رقابت توی بازار هست و نه افت کیفیت نسبت به سایر محصولات سونی؟

کیفیتش که اگر قرار بود در حد سری X باشه که دیگه کسی مدلای بالاترو نمیخرید کلا منظورم این بود که فلسفه ساختش رقابت تو بازار از نظر قیمت بوده نه از نظر کیفیت کیفیتشم نسبت به قیمتش خوبه.

vahidpsr
25-11-2009, 18:31
اینکه شما یک سری رو لایق اسم سونی میدونی و یک سری رو نمیدونین احتمالا ناشی از عدم شناخت از این موضوع هست که هر کمپانی یک سری خط مشی داره که به طبع از اون یک سری محصولات رو برای رقابت در بازارهای مختلف تولید میکنه مدلهای high end قیمت بالا و طبیعتا کیفیت و امکانات بیشتر ی دارن و به دنبال اون یک سلسله مراتبی طی میشه تا به مدلهای Entry Level میرسن که عموما برای رقابت در بازار قیمتی و یا مصارف دیگه تولید میشن و هر مدلی هم با مدلهای هم قیمت خودش سنجیده میشه از گذشته دور تا اونجا که عمر من قد میده من یادم هست که سونی و خیلی کمپانیهای دیگه این رویه رو دنبال میکردن و البته در بین مدلهای high end سونی همیشه مدلهای مطرح و با اعتبار زیادی تولید کرده که البته این موضوع راجب برندهای مطرح دیگه هم وجود داره.

اگر من شناخت ندارم فكر كنم شما لااقل اطلاع داريد كه زماني سوني هر محصول تصويري كه توليد مي كرد (هر محصولي) بهتر از تمام بر ندهاي بازار بود و به دنبال ارزاني و پيدا كردن مشتري نبود (البته هر جنس ژاپني همين خاصيت را داشت) . مساله entry level در مورد تمام محصولات يك شركت صادق است ولي ممكن است ارزان ترين مدل يك كمپاني از گران ترين يك كمپاني ديگر گران تر باشد. اين بستگي به كيفيت ساخت محصولات دارد. الان به دليل دستيابي ديگر رقبا به تكنولوژي بالاتر و نيروي كار ارزان ، سوني مجبور به ارائه مدلهايي كرده كه شايسته آن نام و اعتبار سوني نيستند ولي قيمت آنها قابل رقابت با مثلا سامسونگ است. به نظر من بهتر بود سوني مثل شركت plextor كه dvd writer هاي گران قيمت ولي بسيار با كيفيت توليد مي كند ، كيفيت محصولات خود را با ارزان كردن پايين نمي آورد.

moriss
06-12-2009, 14:59
دوستان ممنون من دیروز مدل v550 سونی رو به قیمت 815 تومن خریدم.

فعلا هم فقط به انتن تلویزیون وصل کردم. و البته یکی دوتا هم فیلم vcd باهاش دیدم کیفیتش خوبه. درحد انتظار و استفاده ما عالی هم هست!

hasti
10-12-2009, 22:02
دوستان ممنون من دیروز مدل v550 سونی رو به قیمت 815 تومن خریدم.

فعلا هم فقط به انتن تلویزیون وصل کردم. و البته یکی دوتا هم فیلم vcd باهاش دیدم کیفیتش خوبه. درحد انتظار و استفاده ما عالی هم هست!

از کجا خریدی با این قیمت

aron110
11-12-2009, 12:47

دوست عزیز مبارک باشه
منم یه 32 اینچ میخوام بگیرم
ولی بین B690 و V550 موندم
ببینم تو تصاویر ورزشی و سریع محو شدگی تصویر داره ؟
اگه میتونی یه عکس از تصویرش بزار
ممنون

afshin b
11-12-2009, 14:13
دوست عزیز مبارک باشه
ممنون
يكي از دوستام v550 داره(46) وقتي داشتم باهاش شبكه هاي ماهواره ميديدم جا موندن تصوير خيلي زياد به چشم ميامد، شنيده بودم سوني اين مشكلو داره ولي نمي دونستم اينقدر زياده. باهاش xbox360هم بازي كرديم، تو بازي جاموندن تصوير كمتر بود.

moriss
11-12-2009, 16:53
از کجا خریدی با این قیمت

از نمایندگی سونی!

دوست عزیز مبارک باشه
ممنون

ممنون. اگه مث من به سونی حساس نیستی فکر میکنم b690 امکانات بهتری داشته باشه. ضمنا 100 هرتز هست و v550 طبق نوشته پشتش 60 هرتز

اتفاقا الان مسابقه فوتبال استقلال و سپاسی هست. مشکلی نداره. من که چیزی حس نمیکنم.

ضمنا اینم بگم که واسه من زیاد فرقی نمیکنه چون خیلی تلویزیون نمیبینم.

كي از دوستام v550 داره(46) وقتي داشتم باهاش شبكه هاي ماهواره ميديدم جا موندن تصوير خيلي زياد به چشم ميامد، شنيده بودم سوني اين مشكلو داره ولي نمي دونستم اينقدر زياده. باهاش xbox360هم بازي كرديم، تو بازي جاموندن تصوير كمتر بود.

والله اینجور هم که شما میگی نبود. شاید بین 32 و 46 یه مقدار متفاوت باشه

-------

راستی دوستان چرا سینمای خانگی سونی اینقدر کمیاب شده؟ میخوان قیمتا رو ببرن بالا؟

ata_webmaker
11-12-2009, 19:45
منم هم خودم سونی دارم و خواهرینام 550 سونی رو دارن ولی اصلا همچین چیزی نیست بلکه واقعا تصویرش با ادم حرف میزنه همینطور صداش
بک چیزه جالبی راجب به تلویزیون های سونی بگم که صداش بردش خیلی زیاده یعنی اگر تو اتاق باشی درش هم بسته صدا هایی که از تلویزیون از تو حال میاد رو به وضوح میشنوی

alilosting
14-12-2009, 16:13
ولي بچه ها من جدي اين 40 سامسونگرو اصلا خوشم نمايد.
ماهواره كه ميبيني كه افتضاحه
اون خط قرمز پايينشم تو نور فقط پيداست
كلا X.vision ميخريدم هم خوشگل تره و هم ارزونتره و كره اي هم هست
خيلي خورد تو ذوقم

inno3d
15-12-2009, 00:17
ولي بچه ها من جدي اين 40 سامسونگرو اصلا خوشم نمايد.
ماهواره كه ميبيني كه افتضاحه
اون خط قرمز پايينشم تو نور فقط پيداست
كلا X.vision ميخريدم هم خوشگل تره و هم ارزونتره و كره اي هم هست
خيلي خورد تو ذوقم

شما x vision و با samsung نباید مقایسه کنی samsung خیلی سرتره.

alilosting
15-12-2009, 09:28
شما x vision و با samsung نباید مقایسه کنی samsung خیلی سرتره.

من فكر كنم هيچي سوني نميشه.
دليلي بايد براي سرتريه سامسونگ باشه. چون برند معروفيه و پول ميگيره؟ ولي من 24 ساعت ماهواره ميبينم. بازي كه نميكنم.
تصوير ماهواره هم از اين بهتر نميشه كه تو هر تلويزيوني كه.
وقتي ماهواره ميبيني چه X.Vision چه Samsung. من تصوير X.Vision را با Samsung تا حالا مقايسه نكردم. چطوريه؟

moriss
15-12-2009, 19:32
من تصویر ایکس ویژن رو با ماهواره دیدم کلا تصویر ماتی داره و به درد نمیخوره. سامسونگ تصویرش بهتره. البته فعلا که سونی رو عشق است.
دیروز یه سینمای خانگی فیلیپس خریدم به قیمت 490 تومن با یه کابل hdmi اشانتوین!! واقعا تصویر خوب و با کیفیتی داره. سینما خانگی هم فقط فیلیپس. اصلا سونی و سامسونگ در برابر کیفیت فیلیپس هیچی نیستن