PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پیغام Packed data CRC failed

merlin001
22-11-2009, 01:35
چی کار کنیم که موقع اکسترا کردن فایل های زیپ یا پیغام های زیر مواجه نشویم؟

Packed data CRC failed OR The volume is corrupt

Mohammad King
22-11-2009, 10:59
سلام

راه هایی را که میگم انجام بده ببین مشکل حل میشه یا نه:

در غیر این صورت هاد شما بت سکتر داره.

اگر با پیام CRC failed روبرو میشین دلیلش الزاما خراب بودن فایل RAR نیست و میتونه دلیلهای دیگه ای هم داشته باشه که توضیح داده خواهند شد.

راه های یافتن و برطرف کردن مشکل CRC failed

1- فایلها رو با یک Download manager دانلود کنید.

2 - اخرین ورژن Winrar رو نصب کنید.

3 - گاهی با دانلود مجدد فایل مشکل بر طرف میشه.

4 - برای ترمیم فایلهای RAR که مشکل دارن و یا حل مشکل CRC (Cyclic Redundancy Check) Advanced RAR Repair رو دانلود کنید. البته این Advanced RAR Repair ورژن یک هست و اگر کسی ورژن بالاتر اونو داره میتونه تو همین تاپیک بذاره. مرسی.

5 - به خاطر داشته باشید که پیام CRC failed هیشه به دلیل این نیست که فایل RAR دانلود شده خرابه بلکه اکثر اوقات مشکل به کامپیوتر و سیستم شما مربوط میشه. مثلا Memory خراب و برای تست Memory میتونید از memtest استفاده کنید.

6 - گاهی مشکل به دلیل بودن bad-sectors روی هارد دیسک شماست.

برای دونستن این مسئله در ابتدا فایلهای RAR رو روی کامپیوتر دیگه ای دانلود و یا سیو کنید و بعد اونها رو UnRAR کنید و ببینید که ایا باز هم پیام CRC failed رو دریافت میکنید یا نه.

برای مطمئن شدن از اینکه bad-sectors ندارید به اینصورت عمل کنید :

Start --> Run
تایپ کنید cmd --> OK
DOS command-line ویندوز باز میشود.
تایپ کنید chkdsk C: و بعد روی Enter بزنید.

تا اخر چک دیسک صبر کنید. در انتها اگر bad-sectors روی هارد باشه اونو در گزارش خواهید دید.

7 - برای اینکه بدونید که ایا مشکل CRC به غیر از مشکل Memory کامپیوتر شما به مشکل دیگه ای رو کامپیونرتون مربوط میشه یا نه چندین فایل که حجم زیادی دارن رو با Winrar فشرده کنین و بعد این فایل فشرده بعد اونو UnRAR کنین و ببینین که ایا باز هم پیام CRC Failed رو خواهید داشت یا نه. در صورت جواب مثبت مطمئن میشین که مشکل به سیستم شما مربوط میشه.

8 - راه حل دیگه :

Start Menu
Winrar
فایل RAR رو که میخواین Unrar کنید رو باز کنید.
extract to
در داخل box که گفته میشه Keep Broken Files تمامی ارور های CRC در طول extract شدن فایلها نشون داده میشن و هر بار شما ignore/close کنید.

9 - گاهی این راه هم برای بعضی جواب میده :

Start --> Run
DOS command-line ویندوز باز میشود.
تایپ کنید CHKDSK /F
و بعد از CHKDSK /F نام فایل RAR مشکل دار رو تایپ کنید.
مثل : CHKDSK /F xxxx.rar
از شما سوال میشه که ایا لینکهای از دست رفته رو به فایل تبدیل بکنه (Y/N) . جواب بدید Y

download Advanced RAR Repair

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Downloading MemTest

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

hobgoblin
23-11-2009, 13:52
يه بار هم با نرم افزار 7zip تست كنيد من بيشتر فايلهايي كه با winrar اين ارور رو داده باهاش بدون مشكل باز كردم

Mohammad King
23-11-2009, 14:09
مشکل شما حل شده؟ دوست من؟

MaSoOd
24-11-2009, 00:08
این مساله اگر در هنگام فشرده سازی ایجاد نشده باشه در اکثر موراد با دانلود دوباره ی فایل درست میشه
و معمولا در فایلهای با حجم نا متعارف بیشتر اتفاق میفته ( مثلا حجم 400 مگ  یا 1 گیگ ) 

merlin001
24-11-2009, 00:39
مشکل شما حل شده؟ دوست من؟
ممنون دوست عزیز که راهنماییم کردین
راهایی که شما گفتین رو تست کردم. فکر کنم هاردم بدسکتور داره
نرم افزار ها که کار نکردن
مطمئنا هم با دانلود دوباره مشکل حل مشه
ولی میخواستم از این مشکل اجتناب کنم که متاسفانه هاردم بدسکتور داره
با دستور chkdsk/r هم کل درایو رو تست کردم که متاسفانه وسط تست شماره 4 که نیم ساعت معطل شده بودم ریست شد و مشکل حل نشد.
دستور ckcdsk/r نام فایل هم کار نکرد. نمیدونم چرا

دوست عزیزم واسه بدسکتورش چی کار کنم؟
از چند جا خوندم که واسه مکستور از نرم افزار powermax استفاده کنم.
نظرتون چیه؟

يه بار هم با نرم افزار 7zip تست كنيد من بيشتر فايلهايي كه با winrar اين ارور رو داده باهاش بدون مشكل باز كردم
اتفاقا از این نرم افزار هم استفاده کرده بودم. بازم حل نشد

این مساله اگر در هنگام فشرده سازی ایجاد نشده باشه در اکثر موراد با دانلود دوباره ی فایل درست میشه
و معمولا در فایلهای با حجم نا متعارف بیشتر اتفاق میفته ( مثلا حجم 400 مگ یا 1 گیگ )
سلام مسعود خان. نیستت؟
آره با دانلود دوباره مشکلم حل میشه. فقط میخواستم این اتفاق نیافته

Mohammad King
24-11-2009, 13:52
خب در مورد برنامه ای که گفتین خوبه با اون تست کن ببین چی میشه؟

بعد حتما ن خبرش را بهم بده.

موفق باشید

mehran.re
30-08-2015, 23:47
سلام ببخشید من یک بازیدارم که هنگام اکسترکت کردن ارورpacked data crc failed in setap2.binمیده اگرمیشه کمک کنیدتقریبا هر کاری تونستم کردم ارورشم به تعداد زیاد هست هر بار یه جا ارور میده ممنون میشم کمک کنید

Captain
31-08-2015, 00:21
سلام ببخشید من یک بازیدارم که هنگام اکسترکت کردن ارورpacked data crc failed in setap2.binمیده اگرمیشه کمک کنیدتقریبا هر کاری تونستم کردم ارورشم به تعداد زیاد هست هر بار یه جا ارور میده ممنون میشم کمک کنید
سلام
شما اون فایل فشرده رو Repair کردین؟
فایل شما دارای ریکاوری هست تا اگر آرشیو آسیب دیده باشه، بتونه تعمیرش کنه
در غیر اینصورت باید همون پارت رو دوباره دانلود کنید
اگر مشکل حل نشد، باید به ادمین سایت اطلاع داد تا فایل خراب شده را درست نماید

موفق باشید

mehran.re
31-08-2015, 10:06
خودبازی سالمه چون روی کامپیوترهای دیگرامتحان کردم فقط روی کامپیوترمن اینطوری میشه

Captain
31-08-2015, 12:39
خودبازی سالمه چون روی کامپیوترهای دیگرامتحان کردم فقط روی کامپیوترمن اینطوری میشه
در پست بالا دوستمون جواب دادن
اینا رو تست کنید

#2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])