PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل و خطاي جديد نصب ويندزو ايكس پي روي لپ تاپ

om_omid
20-11-2009, 23:34
سلام
روي لپ تاپ هاي جديد كه ويندوز ويستا دارند و مدل هاي شش ماه اخير هستند ميخوام ويندوز ايكس پي نصب كنم منتها يه صفحه آبي جديد مياد كه آخرش هم يه كد طولاني ميده و متنشم اينه كه هاردو چك كن.
البته مشكل قديم نشناختن هارد ساتا در ويندوز ايكس پي رو با كمك دوستان حل كردم كه اضافه كردن درايورهاي ساتا به ايكس پي و برنامه ان لاين بود.
اين مشكل كاملا جديده و پيغامش با قبلي فرق داره و تو بيشتر لپ تاپ هاي اخير درست ميشه(2 مدل اچ پي و سوني رو تا حالا تست كردم)
اطفا اگه كسي ميدونه جواب بده كه كارم واقعا لنگه
ممنون از همه

Pami
21-11-2009, 00:39
یک عکس ازش بزارید تا بشه نظری داد

om_omid
21-11-2009, 08:54
[QUOTE=pami_wega;4420046]یک عکس ازش بزارید تا بشه نظری داد[/QUOTE

پيغامو تو داس ميده و با صفحه آبي
ولي متنشو يادداشت ميكنم مينويسم

mehran_4x
21-11-2009, 09:07
اگه مشكل ساتا نباشه،مشكل از BIOS‌هستش
چرا كه من اين كارو كردم به مشكل برخوردم نتيجتا متوجه شدم BIOS ‌رو جوري نوشتن كه XP نصب نشه و اگه نصب بشه هم با ترفند هم ميشه
ACPI‌ رو نميشناخت و سريع باتري خالي ميكرد.
در نتيجه با عوض كردن BIOS به يه ورژن قديمي تر درست شد.
HP , SONY شريكان و PARTNER هاي مايكروسافت هستند و نميخوان كه شما XP نصب كني و با اين كار مجبورت ميكنن كه ويندوزهاي جديدشون رو نصب كنيد.
با اومدن ويندوز 7 و XP MODE‌ در اين ويندوز ديگه نيازي به XP نيست،فقط CPU بايد VIRTUALIZATION TECHNOLOGY رو ساپورت كنه.اين CPU ها نباشه---> 4200,4300,6400,6500,6600,7350,7450,7550

om_omid
21-11-2009, 10:46
اگه مشكل ساتا نباشه،مشكل از BIOS‌هستش
چرا كه من اين كارو كردم به مشكل برخوردم نتيجتا متوجه شدم BIOS ‌رو جوري نوشتن كه XP نصب نشه و اگه نصب بشه هم با ترفند هم ميشه
ACPI‌ رو نميشناخت و سريع باتري خالي ميكرد.
در نتيجه با عوض كردن BIOS به يه ورژن قديمي تر درست شد.
HP , SONY شريكان و PARTNER هاي مايكروسافت هستند و نميخوان كه شما XP نصب كني و با اين كار مجبورت ميكنن كه ويندوزهاي جديدشون رو نصب كنيد.
با اومدن ويندوز 7 و XP MODE‌ در اين ويندوز ديگه نيازي به XP نيست،فقط CPU بايد VIRTUALIZATION TECHNOLOGY رو ساپورت كنه.اين CPU ها نباشه---> 4200,4300,6400,6500,6600,7350,7450,7550

ممنون از راهنمايتون
ولي الان ميشه نصب كرد يا نه
اگه بايوس رو پايين بيارم مشكلي درست نميشه؟

H@mid-Vista
22-11-2009, 18:00
ممنون از راهنمايتون
ولي الان ميشه نصب كرد يا نه
اگه بايوس رو پايين بيارم مشكلي درست نميشه؟

از كارايي سرعت بالاي انتقال داده كاسته ميشه

mehran_4x
22-11-2009, 18:43
نه مشكلي پيش نمياد.چرا كه bios رو يه تغييرات كوچك توش ميدن.مثلا تو ورژن بعدي سرعت فن رو زياد ميكنن كه سيستم كمتر گرم بشه.كلا اين جور مشكلات رو حل ميكنند.
با ما bios نويسي رو كار نكردن اما system programming bios‌رو من يه ذره كار كردم.
hp تو سايتش ورژن هاي قبلي bios ‌رو ميگذاره،منم همه رو امتحان كردم تا مشكلم حل شد.
شما اين كار هارو نكن. اين كارا ور رفتن ميخواد ،گفته باشم.

omid_562008
25-11-2009, 08:05
تنظیم BIOS : به BIOS دستگاه رفته و اولویت بوت را به صورت CD ROM > HDD بگذارید . ( دقت نمایید که دستگاه از روی فلاپی درایو بوت نشود )

نصب ویندوز :
حتما از ویندوز اکس پی ( سرویس پک ۳ ) استفاده نمایید , با سرویس پک های پایینتر به مشکل بر خواهید خورد . در شروع نصب ویندوز دکمه F6 ( انتخاب Third party scsi adapter ) را بفشارید . Setup ویندوز پس از کپی نمودن چند فایل بر روی صفحه ای با عنوان زیر خواهد ایستاد :

… Setup could not determine the type of one or more mass storage devices

دکمه S را بزنید تا به صفحه بعد بروید . در این صفحه باید SCSI Adapter مورد نظر خود را انتخاب نمایید . گزینه سوم یا
(SATA AHCI Controller (Mobile ICH8M-E/M را انتخاب و ادامه دهید , فایلهای شناسایی هارد از فلاپی به درون RAM کپی می گردد و مجددا به صفحه قبل باز خواهید گشت . اینبار دکمه Enter را فشرده و سایرمراحل نصب ویندوز را به روش معمول انجام دهید تا ویندوز به صورت کامل نصب گردد .