PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوختن dvd موقع بعضی رایتها

miladddd
19-11-2009, 21:52
سلام
من یه dvd rom مارک a open دارم و یه dvd writer مارک لایتون
a open مال 4 سال پیشه و کهنه شده ولی رایتره یک سال کار کرده، اونم نه چندان زیاد، فکر کنم مشکل از a open باشه، چون بعضی dvd هار این به زور میخونه و شایدم نخونه ولی لایتونه معمولا همرو میخونه
الان که میخوام از روی یه dvd روی یکی دیگه رایت بزنم یکی درمیون میسوزونه
با clonecd رایت میکنم، معمولا تا آخر رایت میره و وقتی که دیگه میخواد تموم کنه ارور میده، با سرعت 8 هم میزنم
لطفا راهنماییم کنید

قاهر - Gahir
19-11-2009, 23:17
والا چی عرض کنم ، منم یه همچین مشکلی قبلا داشتم و دارم ولی نمیدونم چرا ... بهتره که از Alcohol 120% استفاده کنی .
یا اگه از هر رایتر دیگه ای هم استفاده میکنی Copy on fly اش رو انتخاب نکن ، اول Image ای ازش بردار یا توی هارد کپی کن بعد رایت کن ... شاید به خاطر رم هات باشن که با چند کار همزمان انجام دادن حافظه ای که برای Buffer تخصیص داده میشه رو کم بیاره و بعد برنامه رایت کننده ارور بده و دیسک بسوزه ...

یا از Nero استفاده کن یا از Alcohol 120% تا ببینیم چی میشه .

miladddd
20-11-2009, 14:02
با nero که بدتره سر 30 یا 40 درصد میسوزونه
باز ممنونم
با Alcohol 120% بلد نیستم کار کنم، میشه راهنماییم کنی

قاهر - Gahir
20-11-2009, 14:37
سلام.

با nero که بدتره سر 30 یا 40 درصد میسوزونه
ولی nero نسخه ی 9 اش دیویدی ها رو خیلی سریع و خوب رایت میکنه ! بخصوص Burnig Room اش !

باز ممنونم
با Alcohol 120% بلد نیستم کار کنم، میشه راهنماییم کنی

قسمت Copy Wizard برنامه Alcohol 120% :

کاری نداره که ، اول Alcohol 120% رو اجرا میکنی ، تو قسمت سمت چپ در زیر قسمت Main ، یه دکمه ای هست به نام Copy Wizard اونو کلیک کن ، بعد یه پنجره ای باز میشه ، در این پنجره ، در قسمت CD/DVD Device ، درایوری که دیسک رو از روش میخونه رو انتخاب میکنی بعد لیستی از مشخصات اون دیسک در لیست باکس ظاهر میشه ، چهار پنش تا هم اختیار به صورت تیک در قسمت پایینش وجود داره که بدونی ضرر نداره :
تیک Skip reading errors به طور خودکار روشن هست ، یعنی ارور هایی که احتمالا میان رو نگه میداره و نشون نمیده .

اگه دیسکی رو که میخوای رایت کنی رو بدون Image برداشتن رایتش کنی و به محض اینکه درایور اون دیسک رو میخونه تو یه دیسک دیگه رایت کنه از تیک Copy current disc on-the-fly استفاده کن . اگه این تیک روشن نباشه و Next رو بزنی یک پنجره ای باز میشه که در این پنجره نام و مشخصات و محل Image ای که قراره از دیسک برداری رو نشون میده که با انجام دادن این مرحله و زدن Next اول از دیسکی که در دیسک خوان هست Image برمیداره بعد که Image برداشت Write(رایت) میکنه . ولی نه ! ، تیک روشن باشه ، و Next بزنی پنجره ای که بعد از پنجره ی نشان دهنده ی مشخصات Image برداشتن میاد ، بالا میاد ! در این پنجره هم در مقابل نوشته CD/DVD Recorder رایترت رو انتخاب کن و بعد Start رو بزن .البته اگر تیک Write یا Simulation روشن نباشه ، دکمه‌ی Start هم روشن نمیشه ها !

در ضمن تا قبل از تشخیص ندادن محتویات دیسکی که قراره رایت بشه ، الکول نمیذاره که به مراحل بعدی بری یعنی دکمه Next در همین صفحه‌ی Welcome خاموش میمونه !

در قسمت Data type که در پایین پنجره ی Copy Wizard هست ، این اختیار رو بهت میده که بتونی نوع فایل رایتی رو انتخاب کنی ، مثلا اگه محتویات دیسکی که رایت میکنی صوت هست از Audio CD استفاده کن و ... .

فکر کنم تا اینجا مشکلتون از رایت با برناته الکول برطرف شده باشه ... (به همین سادگی ، به همین خوش مزگی ! الــــکول ، صدو ، بیست ، در صد ! :دی)

rasool1
20-11-2009, 18:16
سلام نمی دونم مشکل شما حل شد یا نه سوختن سی دی دلایل زیادی می تونه داشته باشه که به جز موارد بالا خرابی ویندوز .ویروسها و خرابی هارد و پاور رو هم می تونی بهش اضافه کنی با سرعت کمر بزن ببین مشکل حل میشه

قاهر - Gahir
20-11-2009, 18:23
سلام نمی دونم مشکل شما حل شد یا نه سوختن سی دی دلایل زیادی می تونه داشته باشه که به جز موارد بالا خرابی ویندوز .ویروسها و خرابی هارد و پاور رو هم می تونی بهش اضافه کنی با سرعت کمر بزن ببین مشکل حل میشه

آره ، کلام دوستمون تصدیق میشه ... چون یه بار تو کامپیوترم یه ویروسی آنچنان عوضی افتاده بود که این ویروس حین رایت دیسک ها خودش رو به دیسک اضافه میکرد + Autorun.inf که این ویروس پدر 20 تا 30 تا از دی وی دی هام رو در آورد !

123list
20-11-2009, 23:46
من دی وی دی رایترم پایونر لانه زنبوری است اما نتونستم یک دی وی دی سونی باهش رایت بکنم با اثر دی وی دی مشکلی نداشت اما با سونی ده را سوزند بعد

omidbimo
12-07-2011, 09:43
سلام منم يه مشكل مشابه دارم!!!!!

منم وقتي مي خوام رايت بزنم مي سوزونه مخصوصا دو رايت همزمان! يا 30 40 دقيقه طول ميكشه با نرو يا كلون هم فرقي نمي كنه! ماينبوردم ازراكه (asrock) پاورم الگانز 230 رايترام دو تا لايتون هستش سي پي يوم 3.6 رم 2 يه هارد 1.5 ترا روش دارو و دوتا 1تراي اكسترنال پاور دار !
از دوستان كسي بتونه كمكم كنه ممنون ميشم