PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست کمک از مديران و متخصصان وارد در امور ويندوز براي حل يک مشکل بزرگ(فوري)

shahyar_2005
18-03-2006, 08:27
با عرض سلام و خسته نباشيد.
ببخشيد كه دومرتبه مشكل زير را مطرح مي كنم زيرا دفعه قبل هيچ پاسخ درست و كارسازي داده نشد.
لطفا مديران و متخصصان وارد در امور ويندوز راه کارسازي راکه بتوان مشکل زير را حل کرد رابگويند.
در ويندوز ( XP SP2 ) چند روزي است که نوار پاييني استارت و خود استارت مثل 98 شده است و همچنين داخل My Computer نيز اون کادر ابي رنگ سمت چپ سفيد شده است.
در ضمن من ويروس ها و Spyware و... را کاملا پاک کرده ام ولي بازهم درست نشد.
همچنين من از طريق Display Properties=>Appearance=>Windows and buttons
Theme ها را عوض کردم و چندين بار اين کار را تکرار کردم ولي باز هم درست نشد.
و اينکه من از طريق Run => sfc /scannow سي دي ويندوز را گذاشتم تا فايلهاي را scan کند و
اين کار نيز کامل انجام شد ولي باز هم مشکلي را که بالا گفتم درست نشد.
و همچنين در Administrative Tools => Services نيز Themes روشن ( Started ) است.
واز System Restore نيز تاريخ را به ان روزي كه خوب كار مي كرد برگرداندم ولي باز هم درست نشد.
لطفا يک راه درست و کارساز رابگوييد.و اينکه چطوري مي توانم Theme و Style خود ويندوز XP را از CD ويندوز نصب کنم.

*تصاوير زير را من از ويندوز گرفتم که کاملا مشکلي را که ويندوز من پيدا کرده را نشان مي دهد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

arash_irani
18-03-2006, 09:54
سلام دوست من
شما در تاپيك قبلي كه زده بوديد يه سري كارها براتون با عكس گذاشتم نميدونم شما چقدر با دقت همه را انجام دادین البته میدونم که گفتین انجام دادین ولی چون من برای خودم هم همین مشکل پیش اومده بود و با همین کار مشکلم را حل کردم
اول تو سربرگ Themes تنظیمات رو عوض کردم و بعد در سربرگ Appearance چند بار تنظیمات رو عوض کردم ( به گزینه Advanced دست نزن ) و بالاخره درست شد
اگر باز هم مشکلتون حل نشد دیگه فکر کنم از ریجستری ویندوزتون باشه ویندوز رو ری پایر بکنید فکر میکنم مشکلتون حل بشه
موفق باشید
یا حق

M.R.M
18-03-2006, 10:04
سلام دوست عزيز.
ضمن تشكر فراوان از دوست عزيزمان ( arash_irani ) به سبب راهنمايي هاي مفيدشان ، ذكر نكاتي را در مورد مشكلات اين دوستمان ضروري دانستم.
من مشكلات شما را به صورت كامل بررسي نمودم. من مشخصات سيستم شما را نميدانم اما فرض را بر اين ميگذارم كه شما سيستمي با امكانات متوسط به بالا در اختيار داريد.
شما در تمام مشكلات خود اشاره به اين داشتيد كه در ويندوز XP با SP2 تمام اين مشكلات براي شما وجود دارد.
شما كافي بود يك تاپيك ايجاد ميكرديد با عنوان " مشكل با SP2 " !!! ، زيرا در تمام تاپيكهاي شما مشاهده ميشود كه تنها با SP2 مشكل داريد و با SP1 هيچ مشكلي نداريد.
سوال من اين است كه چرا تا اين حد اصرار به استفاده از SP2 داريد ؟
من به شخصه با اين كه مدت بسياري زيادي است كه SP2 ارائه شده است ، اما از آن استفاده نميكنم و البته دلايل خاص خودم را دارم و كماكان از SP1 به همراه پچ هاي امنيتي خاصي كه مورد نيازم ميباشد استفاده ميكنم.
ببينيد دوست عزيز درست است كه SP2 بسياري از مسائل امنيتي ويندوز را تصحيح مينمايد و مشكلات حفره هاي نفوذي و ... را در آن بسيار كاهش ميدهد ، اما بايد به اين نكته توجه داشته باشيد كه آيا واقعا در يك سيستم عادي و خانگي ضرورتي براي نصب SP2 وجود دارد يا خير ؟
آيا شما بايد حتما از آن استفاده نماييد يا خير ؟
اين سوالات را فقط خود فرد استفاده كننده از ويندوز ميتواند پاسخ دهد.
شما اگر مشاهده ميكنيد كه با SP1 مشكلي نداريد ، مطمئن باشيد ضرورتي در اين نيست كه حتما از SP2 استفاده نماييد.
اين كه چرا سيستم شما با SP2 ناهماهنگ است و دچار مشكلاتي از اين قبيل ميشويد بحثي است كه بسيار مفصل ميباشد و حتي در بسياري از موارد كارشناسان مطرح نيز نتوانسته اند پاسخ راه گشايي در اين مورد ارائه دهند.
تنها كافي است يك جستجوي ساده در اينترنت انجام دهيد و كمي از مشكلات SP2 اطلاعات جمع آوري نماييد ! تا حدودي متوجه مطالبي كه بنده ذكر كردم خواهيد شد.
شما ميتوانيد هر پچ امنيتي خاصي را كه براي سيستم خود نياز داريد از سايت Microsoft دريافت و نصب نماييد و ويندوز خود را به SP2 نزديك نماييد ( توجه داشته باشيد كه نزديك نماييد نه خود آن ). به احتمال بسيار زياد درايورهاي خاص SP2 ناهماهنگي با درايورهاي يك يا چند سخت افزار سيستم شما و نيز فايلهاي نرم افزاري شما دارند. به همين خاطر است كه چنين مشكلاتي پيش مي آيد.
باز هم توصيه ميكنم اگر واقعا نيازي به SP2 نداريد از نصب آن در حال حاضر خودداري نماييد ( از ويندوز هاي بدون SP استفاده نماييد و سپس SP1 را نصب نماييد و در صورت نياز اكيد ، پچ هاي امنيتي مورد نياز خود را دريافت و نصب نماييد ، آن هم تنها مواردي را كه واقعا نياز داريد ).
اما اگر واقعا اصرار داريد SP2 را بر روي سيستم خود داشته باشيد ( اگر امكان دارد علت اصلي آن را نيز بيان نماييد ) در آن صورت بايد وارد جزئيات شويد و بررسي هاي سخت افزاري و درايورهاي آنها و ... را انجام دهيد. براي اين منظور بهتر است كمي در مورد سيستم خود اطلاعات به من و ساير دوستان بدهيد تا بتوانيم دقيق تر شما را راهنمايي نماييم :happy: .
اميدوارم مشكلات شما هر چه زودتر برطرف شود :) .
باز هم اگر سوالي بود حتما مطرح نماييد :happy: .
شاد و پيروز و موفق باشيد.

کاپتان هادی
19-03-2006, 01:19
سلام به MRM عزیز مدیر پر کار این بخش
البته من بگم که شاید حرف من اشتباه باشه بنا براین اصلا اصراری بر حرفم ندارم من حرف شما رو که واقعا نیازی نیست همه sp2 استفاده کنن رو قبول دارم اما بنظر من کاربران عادی که مثل شما حرفه ای نیستن بهتره از sp2 استفاده کنن تا مشکلات کمتری داشته باشن البته من تجربه خودم رو بعنوان کسی که با سیستمهای زیادی در محل کارم برخورد دارم بگم اینه که sp2 داریم تا sp2 باید واقعا نوع ویندوز ایشون مشخص بشه چون بعضی از ویندوزهای 500 تومنی یا کمتر بازار ایران واقعا بدرد نمی خوره من به ایشون توصیه می کنم یک سیدی درست حسابی ویندوز بخرن تا دیگه از این مشکلها نداشته باشن
این رو هم در پایان بحث بگم که درسته یک کاربر حرفه ای که با پچهای مختلف آشنائی داره می تونه کارش رو راه بندازه مثل شما ولی سعی کنید همه رو در حد ما ببینید :biggrin:

M.R.M
19-03-2006, 15:12
سلام آقا هادي عزيز.
از اينكه صريحانه نظر خود را ارائه داديد و همچنين از محبت هاي شما بسيار سپاسگذارم و خودم را اصلا در حد يك كاربر حرفه اي نميبينم و هيچ گاه نخواهم ديد. زيرا انسان همواره بايد در حال فراگيري باشد و همواره از اطلاعات و تجربيات جديد استفاده نمايد. همچنان كه بنده و ساير دوستان عزيز از اطلاعات و تجربيات بسيار مفيد شما تاكنون بسيار استفاده كرده ايم و بر تجربيات و دانش مان افزوده شده است :happy: .
ضمنا آقا هادي عزيز شما و تمام دوستان عزيزم در انجمن اساتيد بنده هستيد و من هميشه از اطلاعات مفيد شما و ساير عزيزان نهايت استفاده را نموده ام :happy: .
در مورد SP2 نظرات بسيار متفاوتي در شرايط بسيار بسيار گوناگوني ارائه شده است. عده اي آن را بهترين در نوع خود ميدانند و عده اي به هيچ وجه از آن رضايت ندارند.
شايد يكي از مهمترين علل آن ، طبق فرمايش شما ، عدم استفاده كاربران از ويندوزهاي نسخه اصلي باشد ، كه البته در موارد بسياري نيز خود بنده مشاهده نموده ام كه حتي كاربران داراي ويندوز هاي اصلي نيز با مشكلاتي در اين سرويس پك مواجه بوده اند. اما بسياري از افراد را نيز ديده ام كه حتي با وجود نداشتن نسخه اصلي ويندوز با مشكلات جدي با اين سرويس پك مواجه نشده اند !!!
هر فردي ميتواند و اجازه دارد به صورت كاملا شخصي تجربيات خود را بدست آورد و آنها را در امور خود مورد استفاده قرار دهد و نيز آنها را براي اطلاع ساير دوستانش در اختيار آنها نيز قرار دهد تا آنها تنها پيش زمينه اي از تجربه هنوز به وقوع نپيوسته داشته باشند.
بنابراين به تمام دوستان عزيزم توصيه ميكنم هيچ گاه از تجربه كردن و كسب اطلاعات در هر موردي كوتاهي نكنند و همواره در حال جستجو و كشف علل امور باشيد.
مسلما SP2 پيشرفت جديدي بوده است و نوآوريهاي بكار رفته در آن بسيار بيشتر از SP1 ميباشد ، اما همواره فراموش نكنيد كه هر نو آوري با مشكلاتي همراه ميباشد و اين ما انسانهاي مصرف كننده آن نو آوري هستيم كه بايد آن را استفاده كنيم و مشكلات و معايب احتمالي آن را بيابيم تا در نسخه هاي بعدي شاهد رفع آن عيوب و نواقص باشيم. اين قانون پيشرفت بشريت ميباشد كه تمامي شما عزيزان به خوبي از آن اطلاع داريد.
به اميد سالي خوب و توام با شادماني و موفقيت روز افزون براي تمام دوستان و عزيزان پي سي ورلد.
دوستدار شما محمدرضا :happy: .

shahyar_2005
20-03-2006, 09:18
با عرض سلام خدمت دوست عزيز M.R.M مدير انجمن کامپيوتر.
اين مشکل از انجا اغاز شد که من اون دمهايي که با نام (بيست دم زيبا ويستا براي XP)
(20 Theme of Vista) که يکي از اعضاي انجمن به نام(Babak feiz) در انجمن گذاشته بود را من کامل هر دو قسمت را دانلود کردم و سپس طبق راهنمايي که داخل همون فايل بود نصب کردم.
(طبق همان فايل راهنما من اول Patch را کامل نصب کردم و سپس ويندوز را Restart کردم بعد از اينکه ويندوز شروع شد نوار پاييني استارت و خود استارت مثل 98 شد و همچنين داخل My Computer نيز اون کادر ابي رنگ سمت چپ نيز سفيد شد و همون مشکلاتي را که قبلا گفتم نيز بوجود امد.اگر به تصاويري که من همان اول گذاشتم با دقت نگاه کنيد مثل 98 شده است.
***درضمن من اين فايلي را که بالا گفتم را از Uninstall که خود برنامه داشت پاک کردم و از
Add Remove Programs نيز پاک کردم . واينکه خود Theme ويندوز نيز پاک شده است و من
Theme ها را که گشتم Theme خود ويندوز نبود و پاک شده بود .لطفا يک راهنمايي بکنيد که چطوري مي توانم مشکل بوجود امده را کامل رفع کنم و اينکه چطوري مي توانم Theme و Style خود ويندوز ( XP SP2 ) را از CD ويندوز نصب کنم.
--------------------------------------------------------------------------------------------
و مشخصات کامپيوتر و رم و کارت گرافيک و سي پي يو من به صورت زير است:

Pentium(R) 4

CPU 2.00GHz

256MB of RAM

کارت گرافيک نيز به صورت زير است:

3D GRAPHICS ACCELERATOR

nvidia GeForce4 MX440 . 64MB W/TV OUT
---------------------------------------------------------------------------------------------

br0991
20-03-2006, 11:18
shahyar جان طبق عکس های پایین عمل کن ، امیدوارم مشکلت حل بشه
1- [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
2- [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
3- [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
4- [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

'POP'
20-03-2006, 16:44
سلام دوستان.
من فكر مي كنم سرويس themes ويندوز آقا شهريار غير فعال شده باشه.

براي حصول اطمينان از فعال بودن يا نبودن اين سرويس ، در كادر Run ، دستور services.msc را وارد و با باز شدن پنجره ي مربوطه بدنبال سرويس themes گشته و پس از يافتن ، روي اون دوبار كليك كنيد و اگر مثل پنجره ي زير بود

ابتدا از منوي پايين افتادني مشخص شده ، گزينه ي Automatic و بعد روي دكمه ي Start كليك كنيد و نهايتا Apply و Restart .

اما قبل از Restart به توصيه هاي تصويري br0991 عزيز در پست بالا عمل كنيد.

حالا احتمالا تم ويندوز Xp رو از طريق پنجره ي Display properties و منوي پايين افتادني Themeميشه انتخاب و اجرا كرد.
;)

shahyar_2005
21-03-2006, 09:29
با عرض سلام و تشكر از همه دوستان.
من همه كارهاي بالا را كه گفته ايد انجام دادم ولي بازهم درست نشد.
لطفا يك راهنمايي ديگري را بكنيد.

br0991
21-03-2006, 09:41
با عرض سلام و تشكر از همه دوستان.
من همه كارهاي بالا را كه گفته ايد انجام دادم ولي بازهم درست نشد.
لطفا يك راهنمايي ديگري را بكنيد.
windowset رو پاک کن جیگر از اول نصب کن

a_8428
27-03-2006, 08:22
سلام
از تصويري كه گذاشته ايي من حدس ميزنم نرم افزار خاصي روي ويندوز نصب كردي كه اين چنين شده چون كنار ساعت ويندوز در تصويري كه گذاشته ايي چند نرم افزار ديگر و شايد بيشتر نصب شده من فكر ميكنم ببيني كه آخرين بار چه نرم افزاري نصب كرده ايي كه اين چنين شده و آن نرم افزار را حذف كني