PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قیمت ماشین در افغانستان

8211534635
19-11-2009, 03:06
سلام یکی از دوستای من کارمخابراتی می کند برای همین زیاد به هرات سفر می کند او می گوید قیمت یک بنز گازوئیلی بسیار با کلاس در هرات چیزی در حدود 10 هزار دلار است ماشین های ژاپنی و کره ای نیز بسیار ارزان است خیلی بیش از نصف قیمت ایران حال چگونه است که این ماشین ها وقتی به ایران می آید قیمت نجومی پیدا می کند مثلا تویوتا یاریس در بازار بین الملل چیزی در حدود 10 هزار دلار است اما در ایران بالای 25 تا 30 میلیون؟؟؟

2299
19-11-2009, 03:27
سلام یکی از دوستای من کارمخابراتی می کند برای همین زیاد به هرات سفر می کند او می گوید قیمت یک بنز گازوئیلی بسیار با کلاس در هرات چیزی در حدود 10 هزار دلار است ماشین های ژاپنی و کره ای نیز بسیار ارزان است خیلی بیش از نصف قیمت ایران حال چگونه است که این ماشین ها وقتی به ایران می آید قیمت نجومی پیدا می کند مثلا تویوتا یاریس در بازار بین الملل چیزی در حدود 10 هزار دلار است اما در ایران بالای 25 تا 30 میلیون؟؟؟
یک پدیده هست اسمش گمرک هست فکر کنم تا حالا اسمش به گوش تون خورده باشه حلا این گمرک برای حمایت از فرقون منتاژ کنای داخلی :2: میان حدود 110 درصد گمرک میگیرن :41::13:

Farshadd
19-11-2009, 10:23
که البته اگه اینا آدم باشن با برداشتن یارانه ها باید این گمرک رو هم حذف کنن .
که مسئله اصلی همون آدم بودن یا نبودن اینا هست.

mehdi-2009
19-11-2009, 10:55
بله من هم بانظر فرشاد کاملا موافقم وقتی یارانه ها برداشته بشه دیگه عوارض گمرکی معنا نداره تازه بااین کارشون شاید این فرقون سازهای داخلی به خود بیان ویه ماشین درستی توعمرشون بسازن.ببینید چه قدر صنعت خودرو ما مسخره وضعیفه که باید جشن بگیریم که به اصلاح کارشناسای ایکو تونستن یه موتور طراحی کنین که هر 100کیلومتر5لیتر مصرف سوخت داشته باشه درحالی که تویوتا ژاپن سالهاست ماشین هایی بامصرف2و3لیتر در 100km میسازه.

Lamanta
19-11-2009, 11:22
یک پدیده هست اسمش گمرک هست فکر کنم تا حالا اسمش به گوش تون خورده باشه
خيلي باحالي جليل ! :31:

2299
19-11-2009, 14:51
موتور طراحی کنین که هر 100کیلومتر5لیتر مصرف سوخت داشته
فیات یک suv ساخته با

مصرف سوخت این SUV حدود4.9 لیتر در 100 کیلومر
حالا ما تو سواریش موندیم :دی

farshad bugatti
19-11-2009, 16:14
میدونید بدیش اینه که به جزیره کیش و قشم (منطقه ازاد)میشه بدون عوارض میشه سوار شد اما اینجا نمیشه اورد ادم ناراحت میشه که اونجا هم از ایرانه اما ازاد هستن تو اینجور موارد.
اخه میدونید مشکل بزرگ چیه؟بعضی ماشین ها تعرفشون 3 برابر و بعضی ها هم 4 برابره!!!
مثلا پروتون جن تو تو خارج از ایران 9000 دلار هستش (معادل 9 میلیون) اما اینجا 27 تومن هستش
یا مرسدس بنز ml350 تو خارج از ایران 40 هزار دلاره که تو ایران 220 میلیون قیمتشه!! یعنی 6 برابر!!!!!!!!!!!!!
این دیگه خیلی بده...

rami_hemi
19-11-2009, 16:44
دوستان بیشتر اون ماشینهایی هم که تیو افغانستان یا عراق هستن و قیمت ارزونتری دارن ماشینهای دست دوم هستن که اینقدر هم قیمت پایینی دارن در اصل اون ماشینها قیمتهای بالاتری دارن
ولی فرشاد جان خواهشا مدرک و دلیل و منبع قیمتها رو هم ذکر کن تا دوستان بیشتر استفاده کنن ممنونم ازت .
این ماشینها از جای دوری هم به افغانستان نمیرن از کشورهای عربی از طریق ایران میرن اونجا تعدادی از اونها اوراق میشن و بعنوان قطعه یدکی استوک به بازرهای مبدا و ایران بر میگردن مثلا من یه پخش استوک سوزوکی مارک پایونر از زاهدان خریدم 20 تومن یک جفت باند پایونر SX11 رو 30 تومن خریدم
و خیلی قطعات حتی موتور و بدنه تعدادی هم که قابل استفاده تر هستن مورد استفاده قرار میگیرن.